LEIDSCH DAGBLAD Derde BFad Dinsdag 8 October 1940 Afdeeling Leiden van den N.V.B. WELKE BON IS GELDIG? Opgave van 8 October 1 Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RECHTZAKEN ZATERDAG-COMPETITIE. MORSCHKWARTIER ILEIDSCHE B. I 2- A.R.C. I—SLEUTELS I 11—0. Het eerste elftal vail A.R:C. heeft Zaterdag haar eerste overwinning weten te behalen op het wel zeer zwakke Sleutelelftal. In de, eerste helft ging de strijd nog eenigszins gelijk op, doch toen in de tweede helft Snel in de A.R.C.-voor- hoede een geblesseerden A.R.C.'er kwam vervan gen v;as het geheel gedaan met de Sleutel- menschen. In de eerste helft wist A.R.C. vier maal te scoren, in de tweede helft werd de stand tot 11—0 opgevoerd. A.R.C. III—KOUDEKERK II 3—1. In een wedstrijd waarbij de rust met den ge lijken stand 1—1 was ingegaan wist Nieumeijer in de tweede helft voor A.R.C. tot twee mgal toe het Koudekerk doel te doorboren, zoodat A.R.C. dezen wedstrijd met 3—1 won. LEIDEN II—M.S.V. II 2—3. M.S.V. speelde met den wind in den rug een vlotte partij. Na een half uur spelen had zij de leiding met 2—0. Daarna verkleinde v. d. Stoel met een ferm schot voor Leiden den achterstand. In de tweede helft was Leiden volkomen de meerdere. Heijmans bracht de partijen op gelijken voet terwijl ten slotte de winnende goal kwam aan den kant waar hij niet verwacht werd zoodat Leiden een kleine nederlaag leed. ZONDAG-COMPETITIE. D.S.O. II—L.D.W.S. II 0—1. Een bepaald gemakkelijke overwinning is het voor L.D.W.S. niet geworden, want vooral in de tweede helft hebben de Leidenaars alles in het werk moeten stellen om den moeizaam ver kregen voorsprong te. behouden. De partijen waren in de eerste helft aan elkaar gewaagd. L.D.W.S. wist na een halfuur door Jansen de leiding te nemen. In de tweede helft was D.S.O. meestal iets sterker, maar haar aanval leed aan schotloosheid, terwijl bovendien de Leidsche backs v. d. Steen en Beij met doelman v. d. Bom een moeilijk te passeeren verdediging vormden. Wel verkeerden beide doelen enkele malen in groot gevaar, maar de stand bleef ongewijzigd. 0—1. ALPHEN m—LUGDUNUM III 4—1. Het was Bezemer die na een half urn* spelen door snel naar binnen tc komen de score opende 10. Nog voor de rust wisten de groen-witten uit een penalty wegens hands 11 te maken. Na de hervatting was Alphen sterker mede dank zij het goede 'werk van de achterhoede en het was van Geen die 2—1 maakte, waarna de Witte uit een penalty wegens ruw spel van een der verdedigers den stand op 3—1 bracht. Ten slotte wist van Geen er met een mooi doelpunt 41 van te maken. Z.L.C. II—ALPHEN IV 3—5. In een wedstrijd waarin de gasten zich de weelde hebben kunnen veroorloven om maar liefst twee penalty's te missen wisten de Alphe- naren toch nog beslag te leggen op de over winning. Direct na den aftrap toog L. B. ten aanval en na veel heen en weer getrap gelukte het L. B. door stevig doorzetten een doelpunt te maken. Vlak voor de rust gelukte het Schoonenberg den gelijkmaker te scoren. Na de „ranja" trok L. B. direct weer ten aan val en geleidelijk wist de voorhoede te profiteeren van de geboden kansen en de score op te voeren tot 41. Morschkwartier bood weinig tegenstand meer, maar toch gelukte het haar den achter stand te verkleinen tot 42. Met dezen stand kwam het einde. De leiding berustte bij den heer Teske in goede handen! A.Z.L. I—TONA II 12—2. Direct pakte A.Z.L. flink aan en goed com bineerend ging het op het Tona-dóel af. Er was voor Tona geen houden aan en de rust ging in met een 10—0 voorsprong voor ALZ.L. Na de rust probeerde Tona haar achterstand in te loopen. Binnen korten tijd was de stand 102. Daarna werkte A.ZX-. zich wat los en wist zelfs nog 2 doelpunten bij het reeds groote getal te voegen en den stand op 12—2 te brengen. VAN DE A.O.V.-ELFTALLEN. De derde wedstrijd van A.O.V. I. een uitwed strijd tegen L.D.W.S. III, werd de evenzooveel- ste overwinning. Direct na het beginsignaal zette L.D.W.S. eenige overrompelende aanvallen op, die evenwel op de stevige A.O.V.-verdediging stuitten. Langzamerhand nam A.O.V. het iniatief over en scoorde na een half uur door den mid- voor. Nadat de A.O.V.-kéeper op schitterende wijze een penalty had gestopt wist LJD.W.S. ge lijk te maken. Direct daarop doelpuntte A.O.V. opnieuw waarna de scheidsrechter voor rust floot. In de tweede helft scoorden beide partijen nog eenmaal. Eindstand 23 voor A.O.V. De leiding was uitstekend. A.O.V. III dat in de vorige wedstrijden haar vorm kwijt was, had deze nu weer te pakken en wist in een thuiswedstrijd tegen U.V.S. 8 een verdiende 20 overwinning te behalen. Het 'adspirantenelftal van A.O.V. moest tegen de U.V.S. b adspirantén het loodje leggen. De U.VS.-overwinning was verdiend, maar A.O.V. had zeker een tegenpu&t verdiend. Ook van de laatstgenoemde wedstrijden was de leiding goed. D.S.O. IH—L.D.W.S. IV 3—0. Het derde elftal van D.S.O. behaalde een ver diende 3—0 overwinning. Tot de rust was het een gelijk opgaande strijd. De rust ging in met den stand 10. Wel zetten de gasten hierna eenige aanvallen op maar keeper Smit was in goeden vorm. Door de Keijzer en Dorst werd het 30. Met dezen stand kwam het einde. A.O.V. n—SPORTMAN IH 1—6. Met den sterken wind tegen wisten de groen- witten een nuttigen 10 voorsprong te nemen voor de rust. Na een snellen uitval wist AOV na de rust gelijk te maken. Daarna maakte de Sportman midvoor spoedig 1—2. Het spel ver plaatste zich geheel op de helft der gastheeren en door goede doelpunten werd de stand tot 1—6 opgevoerd. A.Z.L. II—ROODENBURG II 7—2. Roodenburg kon niet verhinderen, dat A.Z.L. met een 40 voorsprong de rust in ging. Na de rust speelde A.Z.L. nog beter maar Roodenburg bracht eerst den stand op 41. Daarna was het weer A.Z.L. die 2 doelpunten maakte (6—1), maar Roodenburg veranderde den stand spoedig in 6—2. Nog eenmaal vond A.Z.L. het net (7—2). zoodat zij een volkomen verdiende overwinning behaalde. SPORTMAN V—U.V.O. II 1—2. De thuisclub met 9 man spelend, boekte al spoedig een 1—0 achterstand, doch C, Schipper bracht den stand kort daarna op gelijken voet (11). Hiermede kwam de rust. Na de pauze was Sportman volledig en had den sterken wind als bondgenoot. Daardoor is het onbegrijpelijk dat de score niet werd verhoogd. De thuisclub raakte zichtbaar uitgespeeld terwijl de bezoekers den stand tot 1—2 verhoogen, waarmede het einde kwam. ALPHEN V—LUGDUNUM VII 2—3. Baltus wist voor Alphen het eerst te scoren (1—0) waarna de Lugdunummiddenvoor spoe dig gelijk maakte 11 en zelfs wisten de bezoe kers de leiding te nemen. (1—2). In de tweede helft kon Alphen nog eenmaal .scoren, ander maal door Baltus, (22) met welken stand te vens het einde komt. SPORTMAN ADSP. B—T.O.N.A. ADSP. O—l. De benjamins der thuisclub hebben goed party gegeven tegen het sterker bezoekend geel zwart. Tot de rust bleven ae partyen echter op geiyken voet. Na de rust waren de bezoekers sterk in den aanval doch door taai verdedigen, wisten de bezoekers slechts éénmaal te scoren, zoodat een kleine overwinning het deel was der TONA adsp. Overige uitslagen zyn: Sportman IZ.L.C. I 14. ROODENBURG ADSP. (B)A.S.C. ADSP. 1—2. Het is Roodenburg adsp. niet mogen gelukken van A.S.C. te winnen. A.S.C. wist voor de rust 2 doelpunten te maken. Na de rust met wind mee wist Roodenburg maar 1 doelpunt te plaatsen. R.K. AFDEELING. S.M.C. I—ALP.HENSCHE BOYS I 2—3. Nadat aanvankelijk de rust met een 02 voorsprong voor de Alphenaren was in geghan, zag het er in de tweede helft betrekkelyk donker voor de gasten uit. Tenslotte wist in de tweede helft Bahlman de overwinning veilig te stellen (2—3). ALPHENSCHE BOYS IIV.C.H. I 1—0. Het reserve-elftal van de Alphensche Boys wist in het laatste gedeelte van den strijd het eenige doelpunt van den middag te scoren waarmede zy tevens beslag wist te leggen op de overwinning. (10). ALPHENSCHE BOYS Dl—MEERBURG II 0—3. Het derde elftal van Alphensche Boys heeft het niet kunnen bolwerken tegen de bezoekers, die beslist over een sterk elftal beschikken op regelmatige wijze wisten zy een voorsprong te verkrygen en deze tot 0—3 op te voeren, waar tegenover de Alphenaren geen enkel doelpunt wisten tc stellen. MEERBURG JUN. (A)—ALPHENSCHE BOYS JUN. (A) 5—1. De Alphen Jun. hebben het niet tot een over winning kunnen brengen in den uitwedstryd tegen de Meerburg Jun. Met niet minder dan 51 moesten zy de meerderheid erkennen. |HJllllllllllliiiii||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||iillimill BUITENGEWOON CONGRES VAN DEN NED. ARBEIDERS-SPORTBOND. Het werk dient te worden voortgezet. De Nederlandsche Arbeiders Sportbond heeft te Hilversum een buitengewoon congres gehou den. dat door ruim hondesd afgevaardigden uit by na 50 af deelingen werd by gewoond. Beraad slaagd werd over de vraag, op welke wyze het werk dat de Sportbond reeds meer dan 12 jaar heeft verricht ook onder de gewyzigde omstan digheden voortgang zal kunnen vinden. De bondsvoorzitter de heer A. F. Muller gaf een uitvoerige uiteenzetting over den stand van zaken en de ontwikkeling der laatste maanden. Hy deelde daarby mede, dat de Sportbond op zyn eigen basis en tradities kan blyven voort bestaan. Sportbeoefening als middel van de lichamelyke opvoeding en massasport zullen de doelstellingen biyven van den Sportbond. Het werk kan dus ongehinderd worden voortgezet, terwyi voorts de verbondenheid met de moderne arbeidersbeweging gehandhaafd blyft. Door het bondsbestuur is een urgentiepro gram opgesteld, bestaande uit 18 punten, waar voor in de eerste plaats de aandacht gevraagd wordt. De belangrykste punten zyn ongetwyfeld die. welke betrekking hebben op de lichamelyke opvoeding in ons land en in het byzonder van de schoolvrye jeugd. O.a. zal worden nagestreefd: het verplicht stellen van de lichamelyke opvoe ding door leeraren M.O. op nyverhelds- en land bouwscholen; bevordering der lichamelyke oefe ning voor de schoolvrye jeugd in organisaties naar vrye keuze; de oprichting van een centrale landeUjke organisatie, waartoe alle in Nederland bestaande sportorganisaties moeten toetreden. Deze centrale toporganisatie kan zyn de Natio nale Stichting tot bevordering van de lichame lijke opvoeding, waarby gestreefd zal worden naar algemeen vry sportverkeer tusschen alle organisaties, aangesloten by de Nationale Stich ting tot bevordering van de lichamelyke opvoe ding. Aan het slot van zyn uiteenzetting spoorde de heer Muller de> aanwezigen aan niet te wan hopen aan de toekomst. Wij moeten, aldus be sloot spreker zyn betoog met het werk doorgaan, omdat dit niet alleen in het belang is van de Nederlandsche bevolking, maar in het byzonder in het belang van onze socialistische arbeiders beweging. Daarvoor riep spreker de medewerking in van alle afdeelingen. VOETBAL. WADDINXVEEN I—DONK I 0—1. In een slecht gespeelden wedstryd is het Donk gelukt Waddinxveen met 1—0 te kloppen. De Waddinxveen-voorhoede heeft voor de rust toen zy sterk in den aanval was, kansen genoeg ge had om de overwinning te behalen. Na de rust was Donk meer aan het. woord en drukte dit uit in één doelpunt, dajt het eenige van den wedstryd bleef. NIC. BOYS (NIEUWVEEN). Nic Boys I speelde op eigen terrein tegen Docos uit "Leiden. De gasten wisten spoedig de leiding te nemen, waarna de N. Boys uit een hoekschop den gelykmaker scoorden. De rust kwam met een 2—1 voorsprong voor Docos. Na de rust vlotte het in het geheel niet by de Boys. Een woord van lof evenwel voor den keeper, die door zijn doortastend optreden een nog grootere nederlaag dan 1—5 wist te voorkomen. Het was te merken dat de lange rust den Nip. Boys spelers geen goed gedaan heeft. BRIDGE. BRIDGE-CLUB „DE SLEUTELS". Het bridge-praatje. Het antwoord van den partner moet zyn ook al heeft hy 1% Top en een biedbare vier- kaart in de lage kleur, by voorbeeld in klaveren of ruiten I in S.A. Heeft hy echter een biedbare vyfkaart, dan moet deze geboden wor den (afneem bod). Voorbeeld: Openingsbiedér heeft, Sch; a„ h., xx H; h.v. 10. x, R; h. x. KI; x. x. x. en opent I hi Schoppen. De partner heeft: Sch.; 10, x. x. H.; x. x. R; a. v. 10. x. x. KI.; v. x. x. (1% Top), dan antwoord hy 2 in Ruiten.' Biedt nu de openingsbieder zyn tweede kleur, (hy heeft 3^j Top en iets meer, by den partner dan het minimum is de manche), dus 2 in Hartendan oiedt de partner 2 in -Schoppen. In dit geval behoeft de partner geen Sch. steun te hebben, doch prefereert de Schoppen- kleur. Heeft de partner echter 2 kleine Sch. en drie of vier kleine Harten, dan mag hy op het 2 in Harten bod van den openingsbieder passen. Indien nu de partner iets meer heeft dan het minimum, bijvoorbeeld: Sch: v. x. x. x. H; x. x. R; a. v. 10. x. x. KI;.li. x (2% Top), dan gaat de bieding als volgt: Openingsbieder I in Schoppen, partner 2 in Ruiten, openingsbieder 2 in Harten, partner3 in Schoppen, dus 1 hooger. Heeft de partner in plaats van Schoppen, Harten steun, dan biedt hy op het 2 in Harten bod van den openingsbieder,.... 3 Harten dus 1 Harten by. 7 Naar J. J. A. Gouvernear, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Met een ruk vliegt ddldeiir plots open. Prikkie staakt zijn vreugdig loopen. Zuster Ursel kijkt heel nijdig om de deur: „Vandaag blijf je hier, jij vlinderzeur!" Zoo roept ze boos naar den armen man, Die van schrik geen stap meer zetten kan. Bon nr. 15 (t.m. 1 November): j§ 100 gr. vermicelli, macaroni of H spaghetti. Bon nr. 28 E (t.m. 1 November): E 100 gram griesmeel of 100 gram E maizena of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeders mag H verdeeld z(jn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoeder, welke op één bon wordt gekocht, mag onge- acht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. I Bon nr. 76 j§ (tm j N0vemfoer): E 2ons rijst, rijstemeel of cïjste- bloem. Bon nr. 77 E (t.m. 1 November): E 21/» ons havermout, havervlokken. gort of grutten. 1 Bon nr. 78 (t.m. 1 November): 21/» ons tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekweit- meel of gruttenmeel. Bon nr. 104 (t.m. 18 October): E 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- s houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende H waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Bon nr. 109: (t.m. 25 October): 1 kDogram suiker. I Bon nr. 114 (t.m. 8 November): E 250 gram koffie of 75 gram thee. Bon nr. 116 1 (t.m. 31 December): i 50 gr. scheerzeep of een tube scheercreme of een pot scheerzeep. Broodbonnen nr. 8 1 (tm. 8 October): ff 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. Broodbonnen nr. 9 (t/m. 15 October; 14 en 15 Oct. niet in restaurants e.d.): E 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. 1 Rantsoenbonnen rijst en haver- mout zijn doorloopend geldig. Petroleumbon nr. 6 (t.m. 3 November) 2 liter petroleum. Boterbon nr. 05 t/m. 12 (tm. 18 October): elke bon 250 gram boter. Vetbon nr. 05 t/m. 07 (t.m. 18 October) elke bon 250 gram margarine of M boter. Vetbon nr. 08 1 (t.m. 18 October) 250 giam gesmolten spijsvet ot 250 gram boter. Vetbon nr. 09 t/m. 12 (t.m. 18 October)§j elke bon 250 gram boter tegen ge- 1 reduceerden prijs. Vleeschbon nr. 02 (t.m. 13 October; van 714 Oct. niet !n restaurants e.d.): 100 gram vleesch inclusief been. Vleeschbon nr. 03 (t/m. 20 October; van 1421 Oct. niet in restaurants e.d.): 100 gram vleesch inclusief been of vlceschwaren. VleescHwarenbon nr. 02 (t.m. 13 October; van 714 Oct. niet in restaurants e.d.): Idem nr. 03 (t/m. 20 October; van 1421 Oct. niet in restaurants e.d.): 75 gr. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst. Textielkaartbonnen A en AA: Wie vóór 13 October a*s een hee- rencostuum, wollen deken, winter mantel of -jas inlevert bij het kleedingcomité, Middelweg 30, des morgens tusschen 9 en 12 uur, komt in aanmerking voor een nieuw kleedingstuk of de daarvoor bestemde stof. ^iiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiirH KANTONGERECHT TE LEIDEN. Geen voorrang verleend. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan een Leidsohe chaulfeur, omdat hij met zijn auto, komen de van het emplacement Staatsspoor geen voorrang aan het reohterverkeer had ver leend, waardoor hij op het kruispunt nabij de Rijnzichtbrug ln botsing was gekomen met een vrachtauto van den expediteur van der Ham uit Voorschoten. Het O.M. eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Mr. v. d. Voort, raadsman van verdachte, beriep zich op een uitspraak van den Hoogen Raad, dat het verkeer dat voorrang heeft, ook rekening moet houden met het andere verkeer. De auto van rechts was met een onverantwoorde lijke snelheid van 50 K.M. over de smalle spoorwegbrug gereden, terwijl een koffie- tent het uitzicht van verd. belemmerde. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Overtreding der Drankwet. Een café-houder uit Noordwij k aan Zee moest terecht staan wegens overtreding der Drankwet. Op 20 Juli J.l. had de po litie in een vertrek dat in verbinding met het verloflokaal stond 23 flessohen citroen schilletje en 3 liter jenever aangetroffen. Vgrdachte beriep zich erop, dat hij verlof A' had. en zwak alcoholische dranken mocht verkoopen. Daar het citroenschille tje maar 15»/» alcohol bevatte, mocht hij dit voorradig hebben; de 3 liter jenever was voor eigengebruik geweest. Het O. M, wees' verdachte er op, dat hij in geen geval jenever in een vertrek mocht heb ben, dat met het verloflokaar in verbin ding stond, en eischte f. 8 boete of 3 da gen hechtenis met verbeurdverklaring dei- in beslag genomen flessehen. In dit ver band veroordeelde de Kantonrechter ver dachte tot f. 8 boete of 3 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen jenever. Voor het voorhanden heb ben van de flessehen citroenschilletje vroeg de Kantonrechter vrijspraak met teruggave der in beslag genomen flessehen. Van strooperij. verdacht. Een los arbeider uit Katwijk aan Zee moest terecht staan wegens loopen ln de duinen van den Staat der Nederlanden. Toen de politie hem had willen aanhouden had hij eenige wildstrikken weggeworpen. Verdachte beriep zich er op, dat de strik ken niet van hem waren; toen hij in de duinen wandelde, had hij deze strikken gevonden en opgeraapt. Het O. M. geloofde niet veel van dit ver haal en wees verdachte er op, dat hij reeds meermalen wegens overtreding der Jacht wet veroordeeld was. In dit verband eisch te het O.M. wegens overtreding der Jacht wet f. 15 boete of 10 dagen hechtenis en wegens overtreding art. 461 W. v. S. f. 3 boete of 2 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring der in beslag genomen strikken. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 10 boete of 4 dagen hechtenis en f 2 boete of 1 d. h. met verbeurdverklaring der ln beslag genomen strikken. Een andere los arbeider uit Katwijk aan Zèe moest voor dezelfde overtreding te recht staan. Hij werd veroordeeld tot f.3 boete of een dag hechtenis. Zijp rijwiel niet verduisterd. Een Inwoner van Laren moest terecht staan, omdat hij te Rijnsburg had gereden met een rijwiel waarvan het licht in het geheel niet afgeschërmd was geweest. Ver dachte erkende de overtreding; omdat het licht niet afgeschermd was, had hij zijn zakdoek om de fietslamp gebonden. Het O.M. eischte f. 3.— boete of 2 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte conform dien eisch. Een spoorboom stuk gereden. Een Leidsche chauffeur moest terecht staan, omdat hij met zijn auto tegen den gesloten spoorboom op den overweg van den Rijnsburgerweg was gereden, waardoor deze boom vernield werd. De heer Th. v. d. Brink, commies der Ned. Spoorwegen uit Utrecht stelde namens de Ned. Spoorwegen een civielvordering van f. 36 in, zijnde f20 voor den vernielden spoorboom en f. 16 arbeidsloon. Verdachte verklaarde dat het een hulpboom was geweest die geheel verf loos was, en waaraan twee roode vlaggen bevestigd waren geweest, Doordat hij met afgeschermd licht moest rijden, had hij den boom niet kunnen zien. ook al omdat bij den spoorboom geen rood licht stond. De civiele vordering van f. 20 voor een ouden spoorboom achtte hij veel te hoog. De heer v. d. Brink gaf toe, dat de boom niet wit geschilderd was, maar op den boom was een reflector aangebracht. Verdachte verklaarde dat hij met afgeschermd licht dit onmogelijk had kunnen zien. wat zijn zoon bevestigde. Nadat de heer v. d. Brink had verklaard, dat nu 's avonds lantaarns met rood licht bij de gesloten boomen zijn geplaatst, kreeg het O.M. het woord. Het O.M. achtte de overtreding niet bewezen en vroeg vrij spraak met niet ontvankelijk verklaring der ingediende civiele vordering. Uitspraak conform. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10