Londen krijgt geen rust Van den Balkan 8f sfe Jaargang MAANDAG 7 OCTOBER 1940 No. 24704 De Duitsche luchtmacht blijft beuken Italiaansch W eermachtsbericht Suner weer te Madrid Alfred Rosenberg waarschuwt het Engelsche volk Opnieuw Hongaarsch- Roemeensche wrijving Rede van gouverneur- generaal Frank Verspreide Berichten EERSTE BLAD Feiten van den dag LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek NoordeincUplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maandenƒ2.35 per weekƒ0.18 Franco per post 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 0.80 p. 3 maanden) Nadat eenige dagen lang betrekkelijke rust had geheerscht, zijn de Duitsche luchtaanvallen op Engeland Zaterdag weer buitengewoon in sterkte toegenomen. In eskaders van 50 tot eenige honderden vlieg tuigen vlogen de Duitschers den geheelen dag de Engelsche zuidoostkust over en ook in den nacht moesten de Engelsche afweer- kanonnen bijna ononderbroken in actie blijven. Sedert 7 September, het begin der Duit sche vergeldingsvluchten, heeft de Engel sche hoofdstad meer dan 170 maal lucht alarm gehad, hetgeen neerkomt op gemid deld vijf- a zesmaal per dag. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend: Sterke afdeelingen van het luchtwapen hebben bij nacht haven-, ravitailleerings- installaties, benevens bewapeningsbedrij- ven en andere militaire doelen in de Brit- sche hoofdstad effectief met bommen be stookt, de olietanks en gashouders van Til bury kregen verscheidene voltreffers. Ver dere aanvallen waren gericht op havens, vliegvelden «spocrweginstallaties, troepen kampen en bewapeningsfabrieken in het Zuiden van het eiland en aan de Westkust. Talrijke branden toonden op grooten afstand de uitwerking, vooral van de nach telijke aanvallen. Voor de Oostkust joeg de aanval met bommen van zwaar kaliber drie convooien uiteen. Twee groote koopvaardij schepen werden getroffen. Het leggen van mijnen voor Britsche havens werd voort gezet. Op verscheidene plaatsen kwam het tot luchtgevechten, die voor de Duitsche jagers succesrijk verliepen. De pogingen van den vijand om in den nacht van 5 op 6 October naar Noord- Duitschland te vliegen, werden reeds in het grensgebied afgeweerd en de vijande lijke toestellen werden gedwongen terbg te keeren. Aan verscheidene neergeworpen bommen op drie Duitsche plaatsen en een Nederlandsche stad viel een reeks burgers ten offer. Bij de luchtgevechten boven Engeland verloor de tegenstander 30 vliegtuigen, ter wijl zeven Duitsche vliegtuigen niet terug keerden van de vlucht naar den vijand. Kapitein Wieck schoot op een dag vijf jagers in een luchtgevecht neer en bevocht daarmede zijn 41ste luchtoverwinning. De Führer heeft kapitein Wieck, com mandant van een groep jachtvliegtuigen, naar aanleiding van diens 40e overwinning in de lucht het Eikenloof tot het ridder kruis van het ijzeren kruis verleend. Kapi tein Wieck is de vierde officier van de Duitsche weermacht, wien deze onderschei ding ten deel valt. Hlöt DJN.B. m'eldit uit Stockholm: Den laatsten tijd gebruikte de Duitsche luchtmacht meer dan vroeger bij haar aan vallen op Engeland zwa/re en zeer zware bommen. Volgens berichten uit Londen is een geheel massief gebouwd bankgebouw door een geweldige ontploffing uiteenge slagen. Metersdikke buitenmuren stortten ineen. In de nabijheid van de TKeemshaveri zijn vele huizen eenvoudig weggevaagd. Een enkele van deze zware bommen, die bij een fabriek terecht kwam, heeft 30 huizen vrij wel geheel vergruizeld. De toenemende uit werking van zulke Duitsche aanvallen draagt in niet geringe mate tot de opge wonden stemming der Londensche bevol king bij. In een enkele Londensche straat zijn vol gens een bericht in de Daily Sketch in en kele dagen vensterruiten tot een bedrag van 70.000 pond sterling tengevolge van de Duitsche luchtaanvallen in scherven gesla gen. Het blad voegt hier nog aan toe dat gebroken glas tot een gewicht van verschei dene tonnen samengoveegd en met vracht auto s weggebracht is. Van de 600 firma's die lid van de Lon densche Kamer van Koophandel zijn, heb ben er 200 als gevolg van de vijandelijke luchtaanvallen kennis gegeven van adres wijziging. Bet Zweedsche tijdschrift Vecko Journal geeft een beschrijving van de aanvallen op Lenden, waarin o.a. het volgende voorkomt: Eindeloos lange rijen huizen in de wereld vermaarde straten van Londen zijn thans in puinhoopen veranderd. In het Eastend zijn zelfs heele wijken tot ruïnes geworden Eiken nacht Weer laaien groote brandhaar den op. Eiken nacht weer stijgt het aantal d'?f-:loozen, overal heerscht onzekerheid. Weg is thans elk levensgemak. Of men wil of niet, iedereen moet zijn levensbehoeften tot het allerprimitiefste beperken. Een nacht in vealigüieid doorbrengen, is reeds een droombeeld geworden. De meeste bewo ners van het Westend hebben de stad ver iaben. Maar de arbeidende bevolking van Londen en vooral de arme bewoners van het Eastend (de havenbuurt) kunnen zich niet in hotels in betrekkelijke veiligheid brengen. Zij moeten daar blijven en over dag werken. Zoo zijn die massa-uittochten naar de ondergrondsche stations ontstaan, die nu eiken avond ondernomen worden. Honderd duizenden nemen er aan deel.. Velen zijn in weken lang niet uit de. kleeren -geweest. De atmosfeer op deze stations is onbeschrijfe lijk, maar het ergst zijn de toestanden in de kelders van de oude pakhuizen in het Eastend. Eiken avond en eQiken morgen be weegt zich een stroom van vuile, slaap dronken menschen naar of uit deze kelder- ingangen. Sanitaire inrichtingen ontbreken volkomen. Met ontzetting denkt men aan dm komenden winter, aan de koude en den Londenschen mist, aan den regen en de daarmede gepaard gaande verschijnselen van verkoudheid en ziekten. Mén rnag er niet aan denken, wat dat over drie maan den moet worden. Eiken avond rijden dui zenden menschen per trein uit Londen naar grotten uit een voorhistorischen tijd, waar het vocht van de wanden druipt. Dat kan zoo eenige weken duren, maar dat kan in geen geval zoo blijven, besluit het Zweed sche bericht. BELANGRIJKE WIJZIGINGEN IN DE LEIDING VAN DE BRITSCHE LUCHTMACHT. Uit Londen komt de verrassende mede- deeling, dat de minister van. luchtvaart, Sir Cyril Ne wall, onthevenis van zijn functie van chef van den generalen staf der lucht macht en benoemd is tot gouverneur-gene raal voor Nieuw-Zeeland. Zijn opvolger als chef van den staf is luchtmaarschalk Sir Charles Portal, die tot dusverre de verant woordelijkheid voor de organisatie der eska ders zware bommenwerpers droeg. Verder heeft in de hooge rangen der luchtmacht een geheele reeks mutaties plaats gehad, waarvan slechts een klein deel ter kennis van het publiek is gebracht. In buitenlandsche kringen te Londen- vraagt men zich af, wat de Britsche regee ring aanleiding kan hebben gegeven tot deze belangrijke mutaties over te gaan op het oogenblik, dat de Britsche luchtmacht In een strijd op leven en dood gewikkeld is. Men kan in deze kringen niet ontkomen aan den indruks -dat zich bij de leiding der- luchtmacht dingen hebben voorgedaan, die hen, die voor de verrichtingen der lucht vloot verantwoordelijk zijn, geen eer aan doen. (D.N.B.) BOULOGNE DOOR ENGELSCHE BOMBARDEMENTEN GETEISTERD. Het D.N.B. meldt uit Boulogne sur mer: Boulogne en voorsteden zijn vorige week herhaaldelijk door Britsche vliegers geteis terd. Nooit werd een militair doel getroffen. Integendeel zijn talrijke woonwijken van Boulogne en ook vele particuliere huizen der voorsteden met bommen bestookt. Ook een kerk werd door Engelsche bommen getrof fen en verwoest. Voorts werd ook het zie kenhuis St. Louis door een luchttorpedo beschadigd. In totaal zijn deze week veertig menschen het slachtoffer van de Engelsche bommen geworden. Onder de dooden bevindt zich ook de burgemeester van Boulogne. Groote verontwaardiging heerscht wegens deze ge beurtenissen onder de bevolking. Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakte gisteren bekend: Twee vijandelijke duikbooten zijn tot zin ken gebracht: een door een van onze duik booten, de tweede door een van onze motor- torpedobooten. In Noord-Afrika heeft een krachtige for matie vliegtuigen de vijandelijke stellingen van Marsa Matroeh fel met bommen be stookt en belangrijke resultaten bereikt. Bij de vlucht terug werd een vijandelijk vlieg tuig waarschijnlijk neergeschoten. Al onze toestellen zijn op hun bases teruggekeerd. In de Roode Zee hebben onze vliegerfor maties militaire doelen op het eiland Perim gebombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben Aiscia en Assab met bommen aan gevallen. Lichte materieele schade, geen slachtoffers. De Spaansche minister Suner is per vlieg tuig uit Rome te Madrid teruggekeerd. Suner gaf groote voldoening te kennen over de resultaten van zijn missie te Rome, maar legde geen enkele verklaring af tegen over de talrijke journalisten, die op hem .wachtten. Bij het verlaten van Rome heeft de Spaansche minister het volgende telegram aan graaf Ciano gezonden: Bij het verlaten van deze beminde hoofd stad, waar lk zooveel bewijzen van genegen heid voor Spanje heb ondervonden, wil ik u nogmaals mijn dank en mijn oprechte vriendschap betuigen en tegenover uw volk uiting geven aan den trots, waarmede wij de nieuwe lauweren, die de zegevierende legers van het Imperium hebben geoogst, begroeten. (D.N.B.) Alfred Rosenberg de bekende theoreticus van de N.S.D.A.P. en uitgever van de Völki- scher Beobachter, houdt zich in een artikel, met als opschrift „Uitlevering van het Em pire?" bezig met het feit, dat Churchill, Groot-Brittannië niet alleen als een zelf standige mogendheid, doch ook als een souvereine mogendheid in het algemeen in nerlijk reeds heeft afgeschreven. Rosenberg komt na een diepgaand onderzoek van het plan van Churchill, zichzelf en de thans in Engeland heerschende kliek naar Canada in veiligheid te brengen, tot de volgende conclusies: Of het plan van Churchill, het Britsche empire onder een nieuwe heer schappij te brengen, de 47 millioen Engel- schen op hun eiland in nood en ellende achter te laten, gelukt, hangt af van de vraag, of het Engelsche volk nog voldoende energie bezit om zich tegen dit snoode prijs geven, niet alleen van zijn geheel verleden, doch ook van zijn onmiddellijk tegenwoor dig leven, te verweren, d. w. z.: of het En gelsche volk nog voldoende kracht heeft, Churchill en consorten nog te juister tijd Volgens officieele Hongaarsche commu- niqué's zouden de in Roemenië gebleven Hongaren zijn blootgesteld aan groote plagerijen van den kant van de Roemeen- sche autoriteiten. Hongaren, die als amb tenaar, employé of arbeider in dienst wa ren, werden zonder meer ontslagen en over de grens gezet. Reeds zijn volgens deze mededeelingen 50.000 Hongaarsche vluch telingen uit Roemenië in Hongarije aange komen. Alle pogingen om opheldering te bren gen in dit optreden der Roemeensche auto riteiten, dat in strijd is met de scheids rechterlijke uitspraak van Weenen zijn ge strand op de hardnekkigheid van Roeme nië. Onder deze omstandigheden heeft de Hongaarsche regeering zich gedwongen ge zien over te gaan tot tegenmaatregelen en heeft zij een aanvang gemaakt met de uit wijzing van Roemenen uit Hongarije. De Roemeensche dagbladen publiceeren uitvoerige berichten over beweerde Hon gaarsche inbreuken ten aanzien van de Roemeensche bevolking in de afgestane Noord-Zevenburgsche gebieden. Zaterdag zou op het grensstation Curtici een goe derentrein met zeven geblokkeerde rijtui gen zijn aangekomen, waarin zich 280 Roe meensche intellectueeelen uit Noord-Zeven burgen bevonden zouden hebben, o.m. de bisschop van Grosswardein. Zij verklaarden eensgezind, dat zij zonder voorafgaande kennisgeving uit hun woningen waren ge haald en zonder bagage of voedingsmidde len op transport gesteld en over de grens gezet waren. Het bureau van dé Roemeenschen minis ter-president deelt mede, dat generaal Antonescu tot volkomen overeenstemming is gekomen met deri nieuwen leider der Duitsche volksgroep in Roemenië, Andreas Schmidt. Op grond van deze overeenstem ming voegt zich de volks-Dultsche groep legaal In den staat. Zij heeft dezelfde rechten en plichten als de Roemenen. Voor alle militaire delicten van leden der Duit sche volksgroep wordt een algemeene am nestie afgekondigd. Met het oog op de nauwe samenwerking met Duitschland zul len autoriteiten en leger geen onderscheid tusschen Roemenen en Duitschers mogen maken. (D.N.B.). PLECHTIGHEID TE DOBRITSJ. De Duitsche gezant te Sofia, von Richt- hofen, en de Italiaansche gezant, graaf Magistrati, zijn gisterochtend in een spe- cialen trein in Dobritsj, hoofdstad van de Zuidelijke Dobroedsja aangekomen. Zij werden door de autoriteiten ontvangen. Daarna begaven zij zich naar het stadhuis, waar zij tot eereburgers werden benoemd. De burgemeester en de vertegenwoordigers der spilmogendheden hielden toespraken. (D.N.B.). NATIONALE FEESTDAG TE BOEKAREST. Te Boekarest is gisteren een indrukwek kende betooging gehouden van de legio nairsbeweging, waaraan tienduizenden groenhemden hebben deelgenomen. Aan den voet van den heuvel voor de patriarchie stond het portret van Codreanu opgesteld, geflankeerd door de Roemeen sche vlag en de vlaggen van Duitschland, Italië, Spanje en Japan. Er voor verzamel den zich de eeregasten, de diplomatieke vertegenwoordigers d^r landen van het driemogendhedenpact en van Spanje. Voor de eerste maal verscheen generaal Antonescu in het groene hemd der legio- naire beweging, vergezeld door Horia Sima. In een rede verklaarde staatsleider Anto nescu den 6en September tot nationalen feestdag als „dag der bevrijding en der Roemeensche gerechtigheid". Het plein van den 8en Juni, waarop het appel werd gehouden, doopte hij om in plein van den zesden September, den dag van den troonsafstand van koning Carol. (D.N.B.). weg te jagen en ter veroordeeling in de Tower op te sluiten. Indien het Engelsche volk deze moreele kracht nog bezit, dan zal het in elk opzicht bevrijd moeten zijn van die illusies, waarmede het door een Joodsch besmette laag in de laatste tientallen jaren is opgevoed. Het zal echter met het weg jagen van dit soort menschen eerst de voor waarde kunhen scheppen voor een nieuwe sociale orde. Het kan onder deze omstan digheden misschien weer een stuk Europa worden, dat staande onder de wet van het Europeesche vasteland, op vele plaatsen van deze wereld nog de -vertegenwoordiging van het blanke ras verder kan blijven behou den. De beslissing ligt geheel en al in han den yan het Engelsche volk, dat, naar men zegt, zoo „vrij" is, dat het zijn lot zelf kan bepalen. In deze dagen, nu er een vreese- lijk ontwaken, belichaamd in de Duitsche luchteskaders, over Londen komt, is er nog tijd, om deze gedachten te overwegen en de balans van de verraders in Downing Street op te maken. Zaterdag heeft gouverneur-generaal Frank het Kriegswinterhilfswerk in het Poolsche generaal-gouvernement geopend. Hierbij zeide Frank o.m. het volgende: Alle Duitschers hebben in het afgeloopen jaar in het geqeraal-gouvernemënt zooveel gepresteerd, ten einde uit de vernieling en ellende weer een gebied te scheppen, waar in thans rust, orde en vrede heerschen. De Polen zullen, dat is de wil van den Fuehrer, overeenkomstig hun nationale karakter eigenschappen kunnen leven en zich in de nieuwe Midden-Europeesche orde kunnen handhaven. Deze ordening beteekent thans echter: werken. Een groot gedeelte van de bevolking van het generaal-gouvernement ziet de noodzakelijkheid hiervan in. De in het generaal-gouvernement wonende Oe- krainers kunnen ervan verzekerd zijn, dat aan hun cultureele eigen ontwikkeling door de Duitsche autoriteiten geen hinderpalen in den weg zullen worden gelegd, temeer als hij er op zou kunnen vertrouwen, dat de Oekrainsche bevolking een loyaal begrip toont voor de noodzakelijkheden van de Duitsche leiding in het generaal-gouverne ment. De taak van de Duitschers in het ge neraal-gouvernement is, het Duitsche volk in het rijk steeds weer de beteekenis van zijn Oostelijk machtsgebied als het land van de toekomst duidelijk te maken. Hier zijn, als opgaven, mogelijkheden en ontwikke lingen, zooals zij misschien in deze dicht heid en omvang in geen gedeelte van het Duitsche rijk in zulk een overvloed voor handen zijn. Een geweldig program tot in- tensificeering van den landbouw, met het doel de basis der voedselvoorziening te waarborgen, is ter hand genomen. Sedert vele maanden wordt een groot bouwpro gramma ononderbroken ten uitvoer gelegd. Onder de leiding der Duitschers zijn in dit gebied geheele stadswijken ontstaan. Wegen worden vergroot, spoorwegen hersteld, het postverkeer op het modernste peil gebracht en hierdoor werd derhalve ook in toene mende mate de waarde van den arbeid in dit gebied gewaarborgd. (D.N.B.) TERUGKEER VAN BELGISCHE KRIJGSGEVANGENEN. Vorige week zijn weer een 3000 Belgische krijgsgevangenen teruggekeerd in hun woonsteden. Men verwacht dat voor 31 October alle gevangenen zullen zijn terug gekeerd. Alle terugkeerenden bevestigden eenstem mig de goede behandeling, die hun in Duitschland te beurt viel. De voeding was ruim voldoende. De gevangenen hadden gewerkt op boerderijen, in steengroeven en kolenmijnen. (Bel ga). EVACUATIE VAN ENGELSCHEN UIT OOSTZEESTATEN. De voorbereidingen voor de evacuatie van eenige honderden Engelschen uit de Oost- zeestaten zijn thans beëëindigd. De Russische autoriteiten hebben zich, naar gemeld wordt, uiterst voorkomend ge dragen en den Engelschen speciale facili teiten met betrekking tot het spoorweg verkeer aangeboden (Reuter). DUCE INSPECTEERT PO-LEGER. De Duce heeft het Po-leger geïnspecteerd. Onderweg overhandigde de Duce een ge schenk aan een jong boerenpaar, dat van de kerk terugkeerde, waar het vijfde kind ten doop was gehouden. HIGHLAND PATRIOT GETORPEDEERD. Radio Londen bevestigt, dat het s.s. High- land Patriot (14.172 tonvan de Royal Mail Line, in den Atlantlschen Oceaan is getor pedeerd. Alle 169 passagiers en de bemanning wer den door een Brltsch oorlogsschip gered en in een Noord-Braziliaansche haven Vrijdag aan wal gezet (United Press). NUMERUS CLAUSUS BIJ JOEGO SLAVISCH ONDERWIJS. In het Joego Slavische staatsblad is thans de verordening uitgevaardigd door den mi nisterraad op voorstel van den minister van Onderwijs. Korosetsj, gepubliceerd over den numerus clausus voor de middelbare, hoo- gere en hoogescholen van Joego Slavlë. Van het onderwijs aan genoemde scholen zijn de Joden van buitenlandsche afkomst volkomen uitgesloten. OOGSTDANKFEEST TE OSLO. Op het feestelijk versierde groote plein In het centrum van Oslo is een plechtig oogst- dankfeest gehouden, waaraan ook groote deelen van de Noorsche bevolking hebben deelgenomen. Rijkscommissaris Terboven ging in een toespraak nader in op het Duit sche socialisme. Het Duitsche volk, zeide Terboven. kan niet gelooven, dat het de wil der voorzienigheid is, een toestand te laten voortbestaan, waarbij een paar bezittende volken de rijkdommen der wereld onder elkaar verdeeld hadden. De rijkscommis saris noemde den door Engeland ontketen den oorlog het graf van het Britsche im perium en sprak tenslotte van het toekom stige nieuwe Europa, dat slechts één enkele taak zal hebben; in rust, vrede en orde het welzijn der volken te dienen. (D.N.B.). AMERIKA EN HET PACT VAN DRIE. Voor leerlingen, die het eindexamen van de polltie-academie hebben gedaan, heeft de Amerikaansche minister van marine, Knox, een toespraak gehouden, waarin hij zeide. dait de driemogendhedenovereen- komst van Berlijn tegen de V. S. is gericht. Knox bepleitte, vooral voor het geval van een mogelijke nederlaag van Engeland, voorbereiding -vam alle maatregelen om een e-vewbueelen tegenstander tegelijkertijd op beide Oceanen te kunnen verslaan. Knex heeft de marinereserve, die onge veer 28.000 man telt, opgeroepen voor dien. aotieven dienst bij de vloot. Deze maatregel loopt evenwijdig met het oproepen der sbaatsmllltie, waartoe men onlangs is over gegaan, met dit verschil, dat de militie slechts voor een jaar werd opgeroepen, ter wijl de marinereserve voor onbepaalden tijd in dienst gekomen is. De Amerikaansche vloot heeft thans een stebkte van 239.000 man, de grootste sedert den wereldoorlog. (D.NB.) DUITSCHE REDDINGSDIENST TER ZEE. De Duitsche reddingsdienst ter zee heeft door de Engelsche aanvallen reeds zware verliezen geleden. Deze dienst heeft tot taak, vliegtuigbemannlngen, die tol de nabij heid der Britsche eilanden in nood verkee- ren, te redden. Noordzee en Kanaal worden voortdurend bewaaM. door vliegtuigen, vhegibooten en reddingsbooten. Het werk van dezen reddingsdienst is zeer moeilijk en gevaarlijk, vooral doordat de Britsche oor logsleiding het personeel van den dienst niet als non-combattanten erkent. Alleen al hl de maanden Augustus en September heeft hij 226 Vliegers gered, onder wie de beman ningen van verscheidene Engelsche vlieg tuigen. (DM.) Dit Nummei bevat DRIE Bladen Binnenland Brisant- en brandbommen op Nederland; negen dooden en talrijke gewonden. Aanvallen op Rotterdam, Enkhuizen, het Gooi, Bruinisse, Stavoren en TexeL (3e Blad en Laatste Berichten, 1ste BI.) Geen benoeming of bevordering van Joden in openbaren dienst; mededeelingen aan de provinciale en gemeentebesturen (3e Blad) Sterke beperking van het petroleumverbruik (Binnenland, 3e Blad) Centralisatie van de Arbeidsbemiddeling:. (Binnenland, 3e Blad) Verbod om zware varkens te houden; uit- zonderin en voor fokzeugen en voor huisslachting bestemde varkens. (Binnenland, 3' Blad) Tragisch ongeluk op de Loosdrechtsche plassen. (Gemengd, 3e Blad) AMSTERDAMSCHE BEURS Vrij opgewekte markt. Vaste stemming. Oploopende koersen. Duitsche waarden goed gedisponeerd. Nederlansche be leggingen prijshoudend. Amerikanen loom. Buitenland Londen steeds onder den druk der Duitsche luchtmacht. (Ie T" Nieuwe Hongaarsch-Roemeensche wrijving. (Ie Blad) ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1