De Leidsche Bioscoop-Programma's rDICH DAGBLAD - ïweetle Glad Zaterdag 5 October 1940 OFFICIEELE KENNISGEVING Uit de Omstreken DistribuÉiediensÉ Zoeterwoude Uit de Rijnstreek AGENDA 'H' HILLEGOM. Buruerlyk» Stand Geboren: Johanna Cornelia Maria, d. van W. van der Zwan en A. J. Meyer Anna Maria d. van S. Uitendaal en C. Warmerdam Ferdinand Willem, z, van G. de Rooy en A. Dol Sophia Maria, d. van N. Assendelft en A. Rfjfers Dirk, z. van S. Nieuwenhuis en M. C. Geljon Alida Wilhelmina Johanna d. van P, L. Verhoeven en A. W. van Roode Willi- brorda Anthonla Maria d. van C. A. Duinhoven en H. C. Bakker Maria Catharlna d. van P. J. van der Zande en M. C. Kempker Johannes Nicolaas Theresia z. van C. N. Manshande en M. Klaver. Ondertrouwd: P. Resoort en J. H. Hartman A. van den Burg en T. Koofj. Getrouwd: J. Damen en M. H. Zandbergen A. van den Bos en IJ. Vink. Het zangkoor „Cantabilae" van Mej. Agath van der Meij behaalde thans wederom den len prijs in de 4e afd. van het zangconcours uitge schreven door den R.K. Bond van Zangvere nigingen te Haarlem. Het koor van Mej. Hoogervorst verwierf een len prijs in de 3e afdeeling. SPOEDEISCHENDE VERGADERING „HILLEGOMSCHE VEILINGVEREENIGING". Nieuw bestuur verkozen. Gistermiddag werd een spoedeischende alge- meene vergadering gehouden van de Coöp. Vei lingvereniging „Hillegom". De heer W. Veldhuyzen van Zanten opende, heette allen welkom en zette de reden van deze bijeenkomst uiteen, n.l. de onderlinge verstandhouding in het vorig be stuur, die het noodzakelijk maakte een nieuw bestuur te verkiezen. De vergadering was buitengewoon goed be zocht, een bewijs, dat de leden het groote be lang ervan inzagen. Als candidaten voor het nieuwe bestuur wer den voorgesteld de heeren J. B. Meskers, W. R. Veldhuyzen van Zanten, G. H. Hermans, G. Kramer Lzn., G. Verbrugge en P. N. Jonkheer. Gekozen werden de heeren J. B. Meskers met 44. W. R. Veldhuyzen van Zanten met 43; P. N, Jonkheer eveneens met 43 stemmen. De heeren Hermans en Kramer kregen ieder 6 en de heer Verbrugge 5 stemmen. Verder niets meer aan de orde zijnde, volgde sluiting. Tot agent van politie in deze gemeente is benoemd de heer F. S. Weterings uit Den Haag. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van A. Ouwehand en A. v. d, Plas, Meerburgkade 1 Dirkje Jacoba, D. van M, Kuijt en W. W. Remmelzwaal, Varke- visserstr. 145 Jacob, Z. van J. v. d. Plas en L. de Jong, Scheveningenstr. 10 Pieter, Z. van J. Versteegt en S. de Mooij, De Ruyterstr. 12 Catharlna' Ali, D. van J. H. Edeling en A. d. Ouden, Burgersdijkstr. Arie, Z. van J. Haas- HOOGWATERTIJDEN, ENZ. TEMPERATUREN, LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.), HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A-ZEE Voor Zondag. Voorm. te 6 u. 40 min.; nam. te 7 u. 04 min. Voor Maandag Voorm. te 7 u. 30 min.; nam. te 7 u. 54 min. ZONS- OP- EN ONDERGANG. Zaterdag: 7.09 nam. tot 7.49 voorm. Zondag: 7.07 nam. tot 7.51 voorm. Het tijdvak gedurende hetwelk de verdulste- ringsvoorsehrlften gelden, wordt begrensd door deze belde tijdstippen. noot en P. Ouwehand. Varkevisserstr. 194 Anna Lijdia. D. van N. Haasnoot en J. D Ver does. Voorstr. 55 Zee. Overleden'. Cornells Pai'levliet 49 j., echtgen. van G. van Rijn Ageda Catharlna van Dijk 3 weken. D. van A. van Dijk en N. C. Zuljder- duijn. Getrouwd: A. Schaap en J. v. d Plas. Park laan 22 boven D. Schaap en J. Oliemans, Zuidstr. 91 G. v. Rijn en L. v d. Plas, Duin straat 68. Ondertrouwd: J. P. C. Boonekamp. Vuurto- renstr. 2 en M. de Mooij. 4de Kanaalstraat 21 A. Noort, Remisestr. 14 en A. de Boer. Paul Krugerstr. 22 H. Groen. Havenstr» 14 en A. v. d. Plas. Sluisweg 55 J. Minnee, Adriana.- straat 17 en W. Bos, Hilversum. LEIDSCHENDAM. LIJK VAN VERDRONKEN SCHIPPER GEVONDEN. Het lijk van den Donderdag, j.l. overboord' geslagen schippersknecht van den beurt-dienst AmsterdamSchiedam, is heden uit den Vliet opgehaald. Het bleek te zfjn de 48-jarige ge huwde R. Haaksma woonachtig te Schiedam. Het lijk is naar het Gemeentehuis vervoerd. Woensdag a.s. van 2—3 uur bestaat ten gemeentehuize gelegenheid tot kostelooze in enting van kinderen beneden het jaar. B. en W. stellen den raad voor burge meester H. A. C. Banning te benoemen tot amb tenaar van den burgerlijken stand. LISSE. Zilveren jubileum. De heer A. Raaphorst Hz. mocht zijn zilveren jubileum vieren als bestuurslid van den Lisser- oroek-, Meer- en Duinpolder, bij welke gelegen heid hem een stoffelijk blijk van waardeering werd aangeboden door het. bestuur voor de vele werkzaamheden door hem verricht, vooral in de lange reeks van jaren, dat hy als penning- meestor fungeert. Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd in Sep tember ingelegd f. 8213,85 en terugbetaald f. 12.841,75. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van A. Plug en M. van Maanen Jacoba Alida Wilhelmina d. van J. L. de Ridder en van G. K. Vink Adriana Margaretha d. van A. J. Weijers en van G. Heemskerk Leonardus Nicolaas z. van H N. Duijndam en van H. Jansen Leonardus Qui- rinus Maria z. van J. P. Peschier en van J. M, den Dubbelden Jan Adriaan z. van A. J. Schild en van J. A. de Bes Franciscus Cor nells Theodorus Maria z. van P. J. H. M. van der Staak en M. E. Imholz. Leonardus Cor nells Maria z. van J. J. Zonneveld en van Th. M. Jansen Elisabeth Irene d. van B. Bouma en T. Vellenga Maria Wilhelmina d. van N. J. Zonneveld en van H. A, Gerlich There sia Maria d. van A. W. B. van Rhijn en van A. M. A. Aarts Hendrlka Margaretha Cornelia d. van J. Steenvoorden en van J. P. Schrama Willy d. van A. van der Wiel en van H Post Clementine d. van D. van den Hoonaard en-wan C. J. Heemskerk Wilhelmus Jildert Matemus z. van G. B. van Rhijn en van A. A. Mv An- dringa Maria Antonia Petronella d. van A. Jansen en van A. M. W. Carree Jannetje Neeltje d. van J. C. van der Lippe en van K. Hoek' Theodorus Johannes Maria z. van H. Hoogeveen en van M. A. Compter Pieter Chris z. van A. van Beelen en van D. van Dijk Barend z. van J. Mettes en van M. E. Hoffmans Willie d. van W. Hoek en van A. Hazenoot Josepha Francisca d. van C. G. J. Alkemade en van Th. G. Dolle I£laas Marie z. van C. Hor dijk en van H. Kle(iwegt Maria Elisabeth Geertruida d. van A. G. Geerlings en van C. J. Siemerink Gerhardlus^ Leonardus Johannes z. van A. G. Brekelmans eh van P. J. van Steijn Johannes z. van W. Plug en van J. Duindam Theresia Maria Magdalena d. van J. M. Caspers en van A. M. C. F. Jacobi Neeltje d. van L. van der Kwaak en van C. Chraudron. Ondertrouwd: R. van den Haak en E. R. Becker J. F. van Schie en B. A. J. van der Holst H. J. Oliemans en K. Plug M. Ma- r ij nis en P. J. van Venetiën. Getrouwd: C. Schrama en F. P. Alkemade. J. Leenheer en L. M. van Tol G. C. Timmers en L. van Tilburg. Overleden: Cornelia Krommenhoek 87 jr., wed. van W. Banck Elisabeth Maria Christina A. M. Peeperkom Jacob van der Niet 69 jr. Alkemade 1 jr. d. van C. P. Alkemade en van E. geh. met D. Zwemmer. Onze plaatsgenoot de heer C. Leeflang, acmt van politie alhier, slaagde te Amsterdam voor het politie-diploma met aanteekening. RUNSBURG. ERNSTIGE KOLENDAMPVERGIFTIGING. By bejaard echtpaar. Een geval van kolendampvergiftiging heeft zich voorgedaan bij het bejaarde echtpaar HaasnootDurieux. In bewusteloozen toestand werden zij op bed aangetroffen. Op advies van dr. Van der Laan werd onmiddellijk zuurstof- behandeling toegepast. Hoewel aanvankelijk eenige verbetering is Ingetreden, blijft de toe stand van beiden zeer ernstig. In de Herv. Kerk werd aan extra-giften f. 1030 ontvangen, gelijkelijk te verdeelen onder Kerkvoogdij en Diaconie. WARMOND. 100 POND KOFFIE IN BESLAGGENOMEN. Vèr boven den prijs verkocht. De gebr. v. d. B. uit Noordwijk boden in deze gemeente aan de Duitsche militairen koffie aan, vèr boven den gangbaren prijs. De politie alhier heeft terstond ingegrepen en een hoe veelheid koffie van ongeveer 100 pond in beslag genomen. Tegen de verkoopers is proces-verbaal opgemaakt. Gevonden: een vulpotlood; inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. Tot bestuursleden der Melkvereeniging zijn herkozen de heeren A. de Groot en P. J. v. Leeuwen alhier. De Leider van den Distributiedienst der gemeente Zoeterwoude maakt bekend, dat iedere houder of houdster van een textiel- kaaTt tegen inlevering van een heeren- costuum, een wollen deken, een winterman tel of een winterjas (dames, heeren of kin- der) bij het Kleeding-comité dezer ge meente onder overgave van bon A der textielkaart een bewijs in ontvangst kan nemen, waarop de winkelier gerechtigd is een winterjas, wintermantel of de stof daar voor bestemd, af te leveren. De textielgoederen welke worden ingele verd, moeten in goeden staat zijn, dus niet bijna versleten. Tevens moeten deze goede ren schoon zijn, reden, waarom het Klee- dingcomlté kan eischén. dat deze chemisch gereinigd, ontvlekt en opgeperst zijn. Het comité zal zitting houden op de na volgende dagen: 8 October 1940, van 912 en van 1417 uur ten Raadhuize. 9 October 1940, van 912 en van 1417 uur in het Patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk. Aanvragen van gegadigden voor de inge leverde kleeding behooren schriftelijk te worden ingediend bij den Distributiedienst uiterlijk vóór 15 October a.s. 1611 nnsez MedJ BEKENDMAKING. Het spreekuur van het Consultatiebureau voor Zenuw- en Geesteszieken (Dr. H. C. Jelgersma) in het gebouw van den Genees kundigen en Gezondheidsdienst zal voor taan niet meer Woensdagavond doch op Dinsdagmiddag worden gehouden te twee uren. 1657 De Directeur van den G.G. en GX>. Dr. M. D. Horst. AARLANDERVEEN. Begin van brand. Gisteravond om 9 uur ontstond een begin van brand in de Zuivelfabriek van de firma C. van 't Riet. Toevallig passeerde de heer Jo Blom de fabriek en aan diens kordate optreden en aan andere personen, die gewaarschuwd wer den, is het te danken, dat erger voorkomen kon worden. Het was op dat moment de hoogste tijd, want de vlammen sloegen reeds naar buiten. Het was een houtdrogerij, waar strekel-hout werd gedroogd. Een stapel van dit hout was omgevallen, met het gevolg dat deze op de kachel terecht kwam. Met emmers water kon een en ander gebluscht worden. Hoewel de brandweer direct aanwezig was, behoefde zij geen dienst te doen. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes, Z. van J. M, Hengst en Adriana P. Étman Berendina Maria. D. van J. van Noort en M. Mooij Jan Jacobus, Z. van H. van Leeuwen en Cornelia Cl. v. Noort. Ondertrouwd: Adr. J, v. d. Stoel 33 j. en Teuntje Hijkoop 26 j. Wibbo K. Hummelen 27 j. en Nellie van Nood 28 j. Gehuwd: Ph. Wijdom 32 J. en Hilletje v. d. Vliet 32 j. Overleden: Hendrika W. van den Berg 9 j. Door een landbouwer van de Nieifwe Sloot is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van konijnen uit een hok op zijn erf. Den eigenaren wordt aangeraden 's nachts hun hok ken goed af te sluiten of binnen te zetten. BODEGRAVEN. Zilveren Jubilteum. De heer H. R. Abeen, herdacht het feit, dat hij 25 jaar geleden als dienstgeleider bij de Rijkscommiezen alhier in functie trad. De heer Abeen die een belangrijk 'gedeelte van dezen diensttijd hier heeft doorgebracht is in den goeden zin des woords populair en dat is uit den kring van degenen met wie hy dagelijks in aanrakincr komt en uit die van zijn collega's op zijn feestdag duidelijk genoeg "gebleken. De heer W. Uithol alhier slaagde te Am- ilerdam voor het politiediploma met aanteeke ning (lof) afgegeven door de 4 samenwerkende politiebonden. In verband met het vroegere uur van verduisteren hebben de Middenstandsvereeni- gingen besloten met ingang van a.s. Zaterdag het sluitingsuur te vervroegen tot 7 uur. BOSKOOP. Rijkspostspaarbank. Gedurende September werd in de Rijkspost spaarbank alhier ingelegd f. 11830,88 en terug betaald f. 22398,55. Zaterdag. Volkshuls: Vertooning Artisfilm 3.15 uur nm. Stadszaal: Cabaretrevue .,W1J zijn niet bang", 7 uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 4!£ uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 en 6% uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 6% uur nam. Stadszaal: Cabaretrevue: „Wij zijn niet bang", 2.15 en 7 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods. 10 uur voorm. en 3 uur nam. Dagelijks. Lakenhal: Tentoonstelling Vincent van Gogh, 10 uur voorm.4 uur nam. (Zondags 14 uur r.^m.) Tot 20 October. DIVERSEN. 's Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. BIOSCOPEN, f 18 Jaar; 14 Jaar; 8 alle leeftijden. Lilxoi--Theater, Stationsweg: „Drie dolle da gen" Dagelijks nam. 215 en 7 uur. 's Zondags van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „Ontwakende liefde" t Dagelijks 7.30 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7.30 u. Woens- en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestraat 31; „De Zigeuner baron" Dagelijks 2 en 7 uur. 's Zondags van 2—6.30 u. doorloopende voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Conny en Max" t Dagelijks 7 uur: 's Woensdags en 's Zater dags ook 2Vk uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Sergeant Berry" Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 2—6.30 uur doorl voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Een avon tuur in Hotel Excelsior" t 7Vz uur nam. Zondags gesloten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Oct. 20 uur tot Zaterdag 12 October 8 uur waargeno men door de apotheek: Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doktoren Jasperse, Meyboom, Nieuwzwaag. van der Hoe ven en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, tel. 21916. NIEUWVEEN. INTREDE VAN Ds. J. H. C. KATER. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, ds. J. H. C. Kater, uit Den Haag. hoopt Zondag 20 Oct. as., des namiddags te 2 uur. zijn intrede te doen, na des voormiddags te 10 uur to zijn bevestigd door ds. P. Cannegieter van Krommenie. De collecte ten bate van het Roode Kruis bracht f.14 op. Trianon-Theater. „De Zigeunerbaron" behoort wel tot de meest gespeelde ope rettes uit het uitgebreide oeuvre van Jo- hann Strauss en het lag derhalve voor de hand, dat de filmproducent daarop vroeg of laat zijn aandacht zon laten vallen. De Ufa heeft deze verfilming ter hand geno men en onder de kundige regie van Hans Hartl ls een alleraardigste rolprent ont staan, waarnaar men van het begin tot het einde met geboeide aandacht blijft kijken. Adolf Wohlbrück vertolkt de titelrol en hij doet dat met de voor deze creatie ver- eischte brio en verve, waarbij hij kostelijk tegenspel ontvangt van den hebzuchtigen varkensboer Szupan, die in den overmoe- digen jongen man allerminst den zoon van zijn vroegeren landheer vermoedt, wiens bezittingen hij (Szupan) grootendeels in de wacht heeft gesleept. Het verhaal is overigens zoo overbekend, dat wij het ver der niet op den voet zullen volgen. Het zij slechts gezegd, dat de gerechtigheid ook hier zegeviert en dat ook de meest hope loos-schijnende liefdesgeschiedenis ten slotte een voor beide partijen volkomen be vredigende oplossing vindt. Ook deze „Zigeunerbaron" daarvan zijn wij overtuigd zal hier ter stede gre tig aftrek vinden. In het voorprogramma wordt in de eer ste plaats de aandacht gevraagd voor een interessante reeks beelden van het red dingswerk aan de kusten, wanneer daar het sein wordt ontvangen „Schip in nood" en de dappere bemannigen der reddingboo ten uitvaren om hun medemenschen het leven te redden. Het Ufa-wereldnieuws en het Hollandsche Profilti-nieuws comple- teeren het programma. Luxor-Theater. „Drie dolle dagen", heet de hoofdfilm, welke deze week in Luxor draait, maar men had haar beter „Tante Jutta uit Calcutta" kunnen noe men Want die tante Jutta is de persoon waar alles om draait en op haar is ook een aardig refreintje gemaakt dat men telkens weer hoort zingen en spelen! Tante Jutta woont in Calcutta en haar levens lustige neef Joep Hanseman in Keulen, - maar van Calcutta uit bestuurt zij de er fenis voor haar neef, welke pas zijn eigen dom worden zal als hij „een vrouw gevon den heeft, die op hem passen kan!" In zijn groote huis in Keulen heeft Joep het zich zeer genoeglijk gemaakt en een aantal kunstenaars, vrouwelijke en man nelijke, om zich heen verzameld, die het daar best naar hun zin hebben en het in hun hoofd hebben gehaald van Joep's huis een „kunstzinnig centrum" te maken. He laas krijgen zij allen tegelijkertijd de me- dedeeling dat zij vertrekken moeten en Tante Jutta blijkt daarvan de oorzaak te zijn. Zij wil geld halen uit het groote pand en is, naar de notaris vertelt, niet bereid van haar plannen af te zien, voordat Joep getrouwd is. Men zit dus danig in de klem, men maakt zelfs uit verontwaardiging een liedje op „Tante Jutta ult Calcutta" en men besluit de tante, die toch ver af woont, iets voor te liegen door haar te schrijven dat Joep al gerulmen tijd getrouwd is. Ge zamenlijk stelt men een brief op; men fan taseert wat over een gelukkig huwelijk, over een aardig vrouwtje en over een schoonpapa, die kapitein bij de groote vaart is geweest, en men beraamt dan in opgewekte stemming plannen voor de na derende carnavals-viering, meenende dat de tante het verhaal wel slikken zal. Maar de tante doet dat helaas niet. Zij is toeval lig op weg naar Londen, vertrouwt de zaak niet enbesluit het jonge echtpaar in Keulen te gaan bezoeken! Welke stormen daar woeden als tante plotseling binnenkomt, kan men zich voor stellen. Er moet een oplossing gevonden worden, want de waarheid durft men niet te vertellen, en derhalve komt de vrienden- schare in het geweer. Een jeugdig kunste naar wordt als echtgenoote vermomd, een ander in kapiteinsuniform gestoken en dan begint het dwaze avontuur, dat drie volle dagen duurt. Alles te schetsen wat zich dan afspeelt, ware onbegonnen werk. Vast staat echter dat de vroolijkheid niet van de lucht is, dat de eene grap op de andere volgt en dat Tante Jutta tenslotte aller harten wint! Tot de hoofdpersonen behooren Jupp Hussels en Paul Heidemann, maar er zijn ook verder vele goed vertolkte rollen in deze geestige film, waarnaar men met vol doening en waardeering zit te kijken! Bij zonder fraai zijn daarbij de origineele op namen van de carnavalsviering te Keulen! In het voorprogramma gaat o.m. een tee kenfilm. die stormen van vreugde teweeg heeft gebracht. Rex-theater Hans Albers speelt de hoofdrol in de film „Sergeant Berry"; wij zien hem eerst als sergeant bij de politie, later als rechercheur en met zijn zelfbewus te optreden is hij voor deze rol geknipt. Waar deze film zich in hoofdzaak afspeelt in Mexico, werkt ook de omgeving er flink toe mee, om er een vlot en alleszins ge slaagd geheel van te maken! Schilderach tige opnamen zonder langgerekte „close ups" zijn een groote verdienste van deze film. Sergeant Berry (Hans Albers) weet door zuiver toeval twee van de gevaarlijkste bandieten van Chicago in te rekenen. Dit feit maakt hem tot een beroemdheid; het heeft echter ook een minder prettige zijde: de heele onderwereld dreigt wraak op hem te nemen en Berry's chef, stuurt hem dan ook nadat hij eerst bevorderd is tot recher cheur naar het Zuiden. Hier beginnen voor den nieuwbakken rechercheur andere gevaarlijke avonturen. Fortuna houdt hem echter steeds de hand boven het hoofd en bovendien slaat zijn grenzelooze brutaliteit en zelfbewustheid de grootste schurken met stomheid. Zoo komt hij bij een stel cocaïne-smokkelaars te recht. Door louter toeval ontdekt hij wat hun voornaamste bergplaats is. Dan begint een hachelijk avontuur voor hem, hij weet achter de intrigues en geheime plannen der bende te komen en ziet ook hoe de heeren het onderling niet zoo goed met elkaar kun nen vinden als het wel lijkt. O.a. komt hij in contact met een allerliefste Mexicaan- sche, Ramona, wier vader een of ander groot-grondbezitter is. Die vader is een despoot en hij wil haar dwingen om te trouwen met een schurkachtigen neef. Te gen dit onrecht komt Berry's gemoed in op stand. Vlak voor de bruiloft schaakt hij de schoone Ramona en huwt haar onmiddellijk daarop. De grond in Mexico wordt hem dan langzamerhand wel wat al te heet onder de voeten. Hij maakt dat hij met zijn jonge vrouw over de grens komt en laat en-pas sant de heele smokkelaarsbende inrekenen. Hierdoor oogst hij nieuwe lauweren en een bevordering laat dan ook niet op zich wachten. Het slot is dan de verzoening tusschen Berrv en Ramona's vader. Deze laatste wordt zelfs nog trotschop zijn schoonzoon zij het dan ook alleen maar vanwege diens kordate uniform. Het is een aardige, spannende film waar in kostelijke types voorkomen. Voor de pauze zagen wij een filmpje „Wa ter Symphonie" genaamd, vol prachtige natuuropnamen uit Zwitserland. Lido-theater - Het thema, dat in de film „Ontwakende liefde" wordt uitgewerkt, is niet nieuw, maar de wijze waarop, bijzon der onderhoudend! Een beroemd violist, die op een concert- tournée is, verstuikt in de nabijheid van het wondermooie bergplaatsje Waldkirchen, zijn voet en is gedwongen hulp te zoeken bij den dorpsarts. Wij zitten nu reeds onmiddellijk in de „ontwakende liefde", want de dokter heeft een charmante dochter, die bovendien uiterst muzikaal is en voortreffelijk piano speelt. Muziek heeft al meer harten tot elkaar gebracht en tijdens beider musicee- ren het Herfstlied van Tschaikowsky vinden de harten ejkaar! Dit tot groot ver driet van dr. Breitner, die reeds zijn oog op het schoone meisje had laten vallen, maar niet zulk. een stormachtig tempera ment bezit als de groote violist, die gewend is met vrouwen om te gaan; bovendien in teresseert hij zich helaas niet voor muziek. Een vlucht uit de woning en een huwelijk volgen spoedig, maar na de kortstondige idylle in het kleine bergdorpje, herneemt het kunstenaarsleven zijn gewonen gang: toumée op tournée door verschillende werelddeelen en tallooze landen, géén mo ment rust, bewondering van andere vrou wen voor den violist, al te zamen vele fac toren, die het leven rusteoos en gecompli ceerd maken en het héél anders doen zijn, dan hetgeen het jonge vrouwtje er zich van voorgesteld had Beiden raken er totaal overstuur van en men voelt meer en meer dat een definitieve scheiding niet langer te vermijden zal zijn, vooral wanneer de vrouw, na een heftige scène naar het vaderlijk huis terug vlucht, om daar troost te vinden na een reeks van diepe teleurstellingen. Eén moment lijkt dit huwelijk nog op zijn pootjes terecht te komen en wel als de violist een auto-ongeluk schijnt gekregen te hebben. Maar het blijkt, dat dit geenzins de reden van zijn niet-optreden is, maar een samenkomst met een andere vrouw. Nu is de zaak toch wel voor goed hopeloos geworden. Nadat beiden nog eens voor de laatste maal Tschaikowsky's Herfstlied ge speeld hebben voor een beroemd Ameri- kaansch impresario, gaat de violist nieuwe triomfen aan de overzijde van den oceaan behalen en keert zijn vrouw terug naar de j vertrouwelijke rust van haar bergdorpje. waar zij een nieuwen levenskameraad vindt in den assistent van haar vader, dr. Breit ner, wiens liefde nimmer verflauwde. Een film, waarin men naast uitstekend, spel van Karin Hardt en Walter Rilla, kan genieten van mooie muziek, die uitstekend „doorkomt", van den geperfectionneerden zang van den beroemden Heinrich Schlus- nus en van prachtige natuuropnamen in een schitterend berglandschap. Vóór de pauze speelt o.a. de accordeonist Kosakoff op virtuoze wijze en in verschil lende transformaties; hij oogst daarmee een levendig succes! - Casino-Theater „Anny en Max", is de titel van de hoofdfilm, met den beroemden bokser Max Schmeling en zijn niet minder bekende echtgenoote Anny Ondra. Max Schmeling zien wij hier in het begin van deze film als chef-electriciën, Max Breuer, bij een theater, waar Anny Ondra (Marianne Plümpke) bij vergissing terecht komt. Wanneer Marianne bij de première van de revue lastig gevallen wordt door een van de medewerkende boksers, neemt Max het voor haar op. De vechtpartij, die hiervan het gevolg is, loopt op een over winning voor Max uit, die echter duur ge kocht blijkt te zijn, want de directeur vindt er aanleiding in om hem onmiddellijk te ontslaan. Schmidtchen, de eigenaar van een beroemde boksschool neemt hem ech ter onder zijn hoede en dan begint voor Max een tijd van ijverig trainen. Hij raakt echter al spoedig verstrikt in de netten van een vrouw, die de medewerkster blijkt te zijn van een concurrent van Schmidt chen, wiens doel het alleen is om Max in een wedstrijd te laten uitkomen, waarin hij natuurlijk verliest en zoodoende de school van Schmidtchen belachelijk te maken. Max, die door zijn omgang met de vrouw veel schulden heeft gemaakt, gaat eindelijk op het voorstel van Schmidtchen's con current ln, teneinde zoodoende aan geld te komen. In het groote gevecht komt Max Breuer uit onder den naam Max Schmeling en tijdens de eerste ronden lijkt het er in derdaad op, dat Max gaat verliezen, maar als hij de aanmoedigingskreten van Ma rianne hoort, verandert plotseling het ge- heele aspect van de match. Hij drijft zijn tegenstander nu, waar hij hem hebben wil en weet hem eindelijk knock-out te slaan, wat voor hem tevens den weg naar roem opent. Dat hij hierbij Marianne inpalmt, is een bijkomstigheid, die wij echter toch even moeten memoreeren! Voor de pauze na uitgebreide journaals, een Hollandscb filmpje „Hollands Holly wood". met Fientje de la Mar, waarin men tevens een kijkje achter de coulissen kan nemen van de Hollandsche filmindustrie. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6