Ons Kort Verhaal Afdeeling Leiden van den N.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Dinsdag 1 October 1940 Het handige oudje KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RACK SPORTMAN I—LY.C. 111 10—3. Binnen 5 min. kan Van Dam Sportman de leiding geven, welke zij kort daarna met een fraeien kopbal vergrootte. Slechts sporadisch kwamen de kanaries voor het Sportman-doel en het was te danken aan het gladde veld en dito bal, dat zij nog voor de rust konden tegenscorën (31). Na de hervatting lukte het L.F.C. gedu rende 10 min. wonderwel en zag zij kans gelijk te maken. Daarna werd het L.F.C.-doel onop houdelijk belegerd, met als resultaat, dat de stand opgevoerd werd tot 10—3. L.F.C. speelde met 10 man. ROODENBURG HI—A.Z.L. I 1—11. Het begin laat niet vermoeden dat A.Z.L. zoo'n groots overwinning zal behalen. Langza merhand neemt A.Z.L. het spel meer in handen en voor de rust weet zij door goed spel een 60 voorsprong te verkrijgen door toedoen van Boele Star en Meurs die elk 2 doelpunten maakten. Na de rust is de wedstrijd het aanzien bijna niet waard. Onophoudelijk belaagt A.Z.L. het Roodenburg-doel. A.Zh. scoort nog 5 maal waar tegen Roodenburg één doelpunt stelt en daar mee de eer redde. Scheidsrechter Swanenburg leidde correct! LEIDSCHE BOYS I—ALPHEN III 4—5. In een wedstrijd, waarin de bezoekers onge veer twintig minuten voor het einde nog met 05 voor stonden, wisten ten slotte de Boys vier tegengoals te scoren, zoodat het einde nog juist een 54 overwinning voor Alphen III bracht. SPORTMAN HI—A.S.C. V 3—3. Geheel tegen de verhouding in, werd de eerste helft besloten met een 3—1 achterstand voor Sportman. Na de rust haalde d? Sportman-jeugd echter op fraaie wijze op en bevocht het tot een gelijk spel (3—3). Sportman had zeker een kleine zege verdiend. D.S.O. ra—ALPHIA m 7—3. Doordat Alphia slechts met 8 man aantrad, was een goed resultaat reeds bij voorbaat uitge sloten. Zij moest zich dan ook met een 73 nederlaag tevreden stellen. Het strekt haar voorhoede tot eer, dat zij het desondanks nog tot 3 doelpunten wist te brengen, ALPHEN IV—A.S.C. Hl 3—9. Met de rust was de stand reeds 6—2 voor de rood-zwarten terwijl in de tweede helft op rustige wijze hier nog drie doelpunten door de bezoekers aan toegevoegd werden. Jan de Witte zorgde voor de drie tegengoals van Alphen. Scheidsrechter le Maitre leidde goed. QUICK BOYS I—ARC. I 8—2. De Alphenaren verschijnen met negen man, terwijl de thuisclub met eenige invallers uit komt. De gastheeren hebben het eerst het straffe windvoordeel, en gaan direct over tot den aanval. Het duurt niet lang of van Duyven- bode opent met een ver schot van den vleugel de score (10) even later gevolgd door een doelpunt van Vis, die de geheele achterhoede passeert. (20). Dezelfde speler zorgt voor no. 3. Dan moet driemaal binnen de 5 minuten de bovenlat redding brengen voor AE.C. Van der Boon krijgt een juweel van een kans, maar voor open doel ziet hij nog kans om naast te schieten. Weer is het van Duyvenbode die van den vleugel af scoort. (40). Intusschen strandden de weinige aanvallen van de gasten op het backs tel van Q. Boys. Nog voor de rust wordt de stand opgevoerd tot 5—0. Wie na de rust gedacht had, dat het nu met 10 man spelende A.R.C. het windvoordeel zou uitbuiten kwam bedrogen uit, want de thuisclub verhoogde de score tot 8—0. voordat de gasten tegenscoorden. Ten slotte bracht W. Bergshoeff met een schitterend schot den eindstand op 8—2. A.R.C. ADSP.—QUICK BOYS ADSP. 6—1. Reeds in de eerste helft hebben de AR.C.'ers zich een fikschen 4—0 voorsprong weten te ver schaffen, waaraan zij in de tweede helft nog 2 doelpunten weten toe te voegen. De bezoekers kunnen hier tegenover slechts een doelpunt stellen, zoodat het einde komt met een 6—1 overwinning voor AR.C. A.R.C. n—RIJNSBURGSCHE BOYS II 5—1. Van der Spek opent voor AR.C. de score, terwijl dezelfde speler even later er in slaagt ook nummer twee te scoren. De Boys maken hierna 2—1, welk doelpunt door A.R.C. weer met een tegengoal wordt beantwoord. Nog voor de rust ingaat kunnen de bezoekers andermaal den achterstand verkleinen tot 32. In de tweede helft weten de partijen om beurten het net te vinden met als einduitslag 54 voor de rood zwarten. Z.L.C. I—Ü.V.S. IV 4—2. Een kwartier na het begin maakt de rechts buiten van Zi.C. met een laag schot, dat de U.VJS.-keeper onjuist beoordeelde 1—0. U.V.S. valt dan flink aan en de linksbuiten brengt de partijen op gelijken voet. Na de pauze dringt U.V.S. meer en meer op. Na een kwartier weet de U.V.S.-rechtsbinnen te scoren (1—2). Z.L.C. speelt nu een enthou siast spel, de rechtsbinnen maakt met een on houdbaar schot wederom gelijk. Als de links buiten van Z.L.C. den bal goed voorzet, scoort de linksbinnen het derde doelpunt en wanneer de middenvoor uit een verren pass nogmaals doelpunt, is het met U.V.S. gedaan. R.CX. III—LEIDEN II 2—3. Leiden is in het veld aanvankelijk sterker, doch het gelukt haar niet in de eerste speelhelT deze meerderheid in doelpunten uit te drukken. Na de hervatting bezorgen v. d. Stoel, Metsch en Perfors haar een 3—0 voorsprong, doch non chalant spel van de Leidsche verdediging brengt aan RCL een tweetal doelpunten. ALPHENSCHE BOYS I—V.V.S.B. I 3—5. Nadat de bezoekers aanvankelijk de leiding hebben genomen en deze zelfs hebben weten te vergrooten tot 0—2 is het de Heij die kort voor de rust den achterstand verkleint (1—2). F. Bahlman brengt kort na de hervatting met een keihard schot de partijen op gelijken voet (2—2). Fel wordt er gestreden om de leiding. De be zoekers kunnen deze door den linksbinnen her nemen en zelfs weer vergrooten tot 2—4. F. Bahlman ziet kans na stevig doorzetten den achterstand te verkleinen, doch als de bezoekers dan andermaal den voorsprong vergrootert is A. Boys een geslagen elftal. SPORTMAN ADSP. A—U.V.S. ADSP. A 2—3. De Sportman jeugd trekt direct goed van leer en na circa 10 min. geeft van Duuren zijn club de leiding. Als de bezoekers dan ten aanval trekken maakt de Sportman-keeper een fout en de stand is gelijk. Kort voor de rust maakt de watervlugge Tegelaar 21 voor de thuisclub. Na de pauze weet U.V.S. spoedig gelijk te maken. Als er nog 3 min. te spelen zijn geeft de scheids rechter een penalty tegen de thuisclub, zoodat de bezoekers nog onverwachts met een overwin ning naar huis toe gaan. U.V.O. I—A.S.C. IV 5—0. Direct zit A.S.C. voor het U.V.O.-doel, dat echter goed wordt verdedigd. U.V.O. werkt zich los en Keereweer zet keurig voor, waar midvoor de Vrind voor open doel jammerlijk mist. Na een kwartier kopt linksbuiten Keereweer over den uitgeloopen doelman heen. (10). Even voor de rust maakt U.V.O. 20. Na de rust is het spoedig 3—0 en van dit oogenblik heeft A.S.C. niets meer in te brengen. U.V.O. voert den stand op tot 50. U.V.O. n—ROODENBURG V 2—0. Na den aftrap zet U.V.O. een reeks mooie aan vallen op, die echter voorloopig niets opleveren Roodenburg zit intusschen ook niet stil, maar de achterhoede met doelman v.d. Wijde aan het hoofd geeft geen kans. Uit een algemeenen aan val van U.V.O. schiet de rechtsbuiten hard in. (1—0). Na de rust is Roodenburg sterker, doch kan het net niet vinden. Bij een plotselingen aanval van U.V.O. schiet midvoor van Leeuwen in 2—0. ALPHENSCHE BOYS HI—FOREHOLTE H 5-6. Ondanks het feit, dat hier de rust in ging met een 3—2 voorsprong voor de thuisclub zijn het toch de bezoekers die tenslotte aan het langste eind trekken door nog juist met 56 te over winnen. TONA H—L.F.C. IV 0—1. In een gelijk opgaanden strijd weet geen der partijen voor de rust het net te vinden. Na de hervatting is L.F.C. in de meerderheid en weet de rechtsbuiten van L.F.C. met een mooi schot zijn club de leiding te geven, welke zij niet meer afstaat. SLEUTELS I—L.R.C. I 0—2. Sloos trapt tegen den fiinken wind in af. LR.C. neemt echter direct het spel in handen en de snelle middenvoor van LR.C. kan door een misverstand in de Sleutelsverdediging soren. 1—0 Niet ontmoedigd bleef Sleutels probeeren het spel te verplaatsen, hetgeen haar ongeveer 20 minuten voor de rust gelukte. Na de rust' gingen de partijen vrijwel gelijk op. Na ongeveer 25 min. doelpuntte L.R.C. wederom door haar midden voor (0—2). Zonder dat Sleutels er in slaagde het zeker verdiende tegenpunt te maken kwam het einde. LEIDEN I—M.S.V. I 3—5. Beide clubs speelden goed en al waren de drie doelpunten van Leiden wat gehalte betreft mooier dan de vijf van MSV, onverdiend was de overwinning niet voor de bewoners van de Mar- tha-stichting. De rust ging in met 21 voor Leiden, daarna maakte MSV gelijk, nogmaals veroverde Leiden door Deterding de leiding, maar Pirrot liet de balans tenslotte weer ten gunste van MSV doorslaan. VOETBAL. M.S.V.BODEGRAVEN. 8—3. Bodegraven zorgde voor een groote teleur stelling door met rüet minder dan 8—3 van het Montfoortsche M.S.V. te verliezen. Inderdaad verdiende de thuisclub de zege volkomen, maar toch had Bodegraven van een dergelijke ploeg op deze wijze niet behoeven te verliezen, indien zij van begin tot einde beter had aangepakt. Nu waren er te veel spelers, die zich al te spoedig door een achterstand of door een foutieve be slissing vau den scheidsrechter lieten ontmoe digen. M.S.V. nam de leiding, om even daarna den voorsprong te vergrooten, waarna Bodegraven tegen scoorde. M.S.V, bleef sterker en bracht den stand op 41, doch nog voor de rust maak te Bodegraven er 42 van. Toen het direct na de hervatting 52 voor M.S.V. werd, gaven verschillende Bodegravenspelers den moed op en werd MSV aanmerkelijk sterker. V/el scoorde Bodegraven nog eenmaal (53) doch daarna was het de thuisclub die regelmatig den voor sprong tot 8—3 opvoerde. BODEGRAVEN n—E.S.T.O. I 4—6. In het veld wogen de partijen behoorlijk tegen elkaar op doch het groote verschil zat in de beide voorhoedes, waarbij die van Esto heel wat meer doortastendheid aan den dag legde dan die van Bodegraven, wier spel over het alge meen te futloos en te traag was Bodegraven nam de leiding, Esto maakte gelijk, waarna Bo degraven er 21 van maakte, doch moest toe zien, dat Esto weer voor de gelijkmaker zorgde. In zuivere buitenspelpositie scoorde Esto een derde doelpunt ,om daarna op fraaie wijze de voorsprong tot 42 te vergrooten. Toen Esto er na de rust 52 van maakte speelde Bode graven een verloren strijd. Wel werd het 53 voor Esto, doch de gasten brachten den stand weer op 6—3 in hun voordeel. De Bodegraven- voorhoede beijverde zich in het missen van op gelegde kansen en zag eerst tegen het einde uit een goeden aanval een vierde doelpunt ontstaan. De tijd was toen echter reeds te ver verstreken en zoo moest de thuisclub toezien, dat Esto met 64 op beide winstpunten beslag legde. BRIDGE. BRIDGE CLUB „DE SLEUTELS". Het Bridge praatje. De partner van den openingsbieder moet een anderen maatstaf aannemen dan wanneer hij zelf geopend zou hebben. Hij past (op een I bod) indien hij minder dan 1M: Top heeft. Heeft hij echter wel 1% Top dan moet hij bi) bieden. Enkele voorbeelden: Stel U voor de openings bieder heeft met I in schoppen geopend en U heeft in handen..,. Sch.; V.x. H; b.x.x.x. R; a.x.x.x. KI; x.x.x. dan biedt U bij I in S.A. (een „zwakte" S.A.). Heeft U echter het vol gende spel; Sch; v. 10, xjc. H; 10.x. R; h.x.x.x. KI; v.b.x., dan is het beter I schoppen bij te bieden dus 2 in schoppen. U geeft dan aan den openingsleider te kennen, ik heb 1% Top, geen biedbare kleur, maar schoppen als steun. Indien nu de openingsbieder met een mini mum (25/3 Top) geopen heeft en Uw antwoord NOORD WIJK H—QUICK BOYS H 3—5. Quick Boys II speelde,-en won haar tweeden wedstrijd in successie, Ditmaal was Noordwijk II het slachtoffer dat met 3—5 de meerdere van de Blauwwitten moest erkennen. Het begin is in leder geval veelbelovénd. ALPHEN ADSP.—A.S.C. (b) ADSP. 10—1. De Alphen adsp. hadden met het bezoekende A.S.C. (b) elftal niet veel moeite. IJ. Tuinen- burg zorgde voor vijf doelpunten en Cuperus voor de resteerende vijf, terwijl de A.S.C.'ers in de eerste helft uit een penalty de eer wisten te redden. 1 Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Dit is de held van 't komend verhaal Vlinders vangen is zijn kwaal. Ziet hij zoo'n beest, dan rust hij niet Vóór het in zij netje schiet. Je kent hem zeker, naar ik meen, Ach ja, natuurlijk: Prikkebeen!! I in S.A. (+1% Top), dan telt hij te samen +4 Tops en zal vervolgens passen. U zult dan vermoedelijk deze I in S.A. wel maken. Zoo ook I in Schoppen (+2% Top), partner 2 in Sch. (1% Top) te samen en 4 Tops, ook hier wordt niet verder geboden. Heeft de openingsbieder 4 4t6 Top en met I in Schoppen geopend, de partner geeft 2 in schoppen (1% Top plus Sch. steun) dan zal hij zeker terstond 4 in Schoppen bieden, aangezien 5% 6 Tops de manch garandeeren. Uitzondering voor het „zwakte" S.A. bod is, wanneer de tegenpartij tusschen beide komt. B.v. openingsbieder biedt I in Schoppen, te genpartij 2 in Ruiten, dan mag de partner met 1& Top passen en een afwachtende houding aannemen om vervolgens na een herbieding van den openingsbieder toch nog bij te bieden. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN D.S.S. De nederlaagwedstrijden van DSS zijn voort gezet met de ontmoetingen DSS II—BOS n en DSS I en Oude Marepoort II. De volledige uit slagen waren: car. gem. c. brt. h.s. gem. P. Wallaart (DSS 2) 80 80 39 8 2.05 Betgen (BOS 2) 65 62 39 7 1.60 H. Siera 8u 56 29 11 1.96 v. cl Velden 62 62 29 8 2.13 H. van Es 80 27 17 7 1.52 van As 60 60 17 10 3.52 G. Soest 72 62 41 9 1.51 van Delft 80 80 41 8 1.95 Uitslag: 3—1 voor BOS 2. Door J. P. BALJÉ. Het is al heel wat jaren geleden, maar tel kens wanneer ik mijn oude foto-albums doorblader en ik de foto's zie, die ik in den Eifel maakte, zie ik 'otseling ook weer dat rimpelige, pientere gezicht voor me van dat handige oudje, waarmede we in Keulen kennismaakten. Keulen is een vrij groote stad, als alle an dere, die ons na een bezoek aan het prach tige Frankfurt am Main, eigenlijk nogal te genviel, en daarom besloten wij, een dag- tooht per touringcar door den Eifel te ma ken. Tegen negen uur 's ochtends stapten dus op een gele Kraftpostwagen af, die een „Grosse Burgenfahrt" zou maken en voor tien Mark bemachtigden wij een plaats. Prompt om negen uur werd bij het hoofd postkantoor gestart met ongeveer vijftien passagiers. We reden eerst dwars door Keu len en nauwelijks hadden we vijf minuten gereden of we zagen al van verre dat oude moedertje op een trottoir staan, heftig wenkend en zwaaiend naar onzen chauf feur, die onwillekeurig stopte. Met een hoog stemmetje vroeg ze, of er nog een plaatsje oor haar was er kon den nog minstens vijf passagiers bij! en na 'n kort gesprek met den chauffeur stapte ze in, zichtbaar voldaan. Haar rimpeiig ge zicht stond zonnig en haar een beetje in gevallen mond mummelde nog even een paar tevreden woorden. In snelle vaart verlieten we Keulen en daar het eerste gedeelte van den tocht niet veel belangwekkends bood, zaten we al gauw een beetje te knikkebollen. Maar toen we voorbij Düren waren en we op Nideggen aanreden, wijzigde het landschapsbeeld zich volkomen De eerste heuvels kwamen in het zicht en onze slaperigheid was totaal ver dwenen. En direct ontpopte het oude moedertje zich als een zeer enthousiast bewonderaar ster van natuurschoon. Haar mond stond geen oogenhik meer stil Nideggen, waar we even pauzeerden vond ze „wunderbar" en de ïhauffeur was niet zoo goed, of bij moest tallooze vragen van haar beantwoor den. Wat hij vriendelijk lachend deed Van Nideggen ging het naar Monschau en in dit pittoreske dorpje hielden we twee uur middagpauze. Het oude menschje vroeg den chauffeur, waar we het beste konden lun chen en nadat we dat adres goed in onze ooren geknoopt hadden, ging ieder zijns weegs. We dwaalden in het prachtige plaatsje rond; alles was even oud en schil derachtig en telkens ontdekten we weer nieuwe, mooie plekjes. Tenslotte genoten we het terras van het opgegeven hotelletje van onze lunch. Ook het oudje zat daar en ze prees luidruchtig de schoonheid van de omgeving tegenover een paar andere tourlsten. Ze had gelijk, het was een zeer idyllisch plekje. Vanaf het schaduwrijk terras had den we een aardig gezicht op het pittoreske riviertje de Rur, dat zich grillig door het dorp slingerde en hier en daar nauwelijks enkele centimeters diep was. Hoog boven ons waren de bosschen, kasteelruïnes, schit terende plekjes. Het speet ons, dat tenslotte de pauze om was en we verder moesten. In de touringcar bleef het oudje het hoog ste woord voeren. Iedereen had schik in het levenslustige menschje, dat niet ophield den chauffeur steeds maar weer naar bij zonderheden te vragen die deze weer met waar engelengeduld gaf. De prettige sfeer, welke het moedertje wist te scheppen werkte op ons allen in. Ook onze tongen kwamen los en de chauffeur werd nu van alle kanten bestormd. Dwars door de bergen, steeds stijgend, gingen we nu op de Urfttalsperre, Duitsch- lands grootste stuwwerk, af. Maar tot aan die Sperre kon de wagen ons niet brengen. We moesten dwars door een bosch ander halve kilometer dalen en dus later weer stijgen en d&t was het oudje toch te erg. Ze zou maar in den auto blijven, zei ze met een spijtig lachje, en tóen we een paar uur later terugkwamen, zat ze genoegelijk in den wagen en begroette ze ons met haar vriendelijk lachje, dat haar gezicht één en al plooi deed lijken. De paar uur gedwongen zwijgen waren ïaar blijkbaar erg zwaar gevallen, want ze haalde haar schade in. Van den chauffeur had ze gehoord, dat we het mooiste ge deelte van den tocht nog tegoed hadden, want dat we via Kloster Mariawald en Keimbach naar Keulen terugkeerden. Met ^en geamuseerden glimlach luisterden we naar haar en ik vroeg, me in stilte af, hoe vaak ze het geduld van onzen chauffeur nog op de proef zou stellen 's Mans ooren moesten wel tuiten. Bij het Kloster Mariawald, waar munni- ken van de zwijgende Trappistenorde huis den, hielden we nog even halt. Er was ge legenheid in de „Erfrischungsraume" één en ander te gebruiken; producten van eigen arbeid der monhiken. En ook hier zorgde H. v. Bohenien (DSS 1) 120 120 28 18 4.28 W. Sloos (OMP1) 74 40 28 5 1.43 P d. Wetering 84 84 44 11 150 van het Riet 46 38 44 5 1.04 J. Dubbelaar 80 80 30 11 2.66 Hartman 43 27 30 3 0.90 W. Soest 70 70 33 16 2.12 Chedron 46 24 33 4 0.77 Uitslag: 40 voor DSS 1. A.s. Zaterdag en Zondag speelt DSS I en II tegen TGO I en II in het clublokaal van DSS aan de Nieuwstraat 7. het oudje wee rvoor de note gale. Met den baardlgen monnik In zijn havelooze pij, bij eengehouden de pij dan natuurlijk! door een om de lendenen gegord koord, maakte ze zells grapjes en het gelukte haar zoowaar, hem een glimlach te ontlokken. Werkelijk, het opgewekte moedertje wist ieders sympathie te winnen en met groot gemak kwam ze van den chauffeur diverse bijzonderheden omtrent fret klooster en zijn bewoners, die ons allen Interesseerden, te weten. Nevel benam ons helaas een mooi verge zicht op Helmbach, maar dat kon het uit stekend slagen van den tocht niet meer ln den weg staan. Behalve het eerste uur had den we ons geen moment verveeld en we waren het oudje dankbaar voor haar ge zelschap Zijzelf was uitbundig ln haar lof Vver den chauffeur. Toen we het eindpunt hadden bereikt, was ze de eerste, die dei wagen verliet en weer was ze onze tolk. „We danken je allemaal voor je uitste. kende diensten", zei ze hartelijk. „Hier, dat heb je wel verdiend" En er rinkelden drie markstukken in zijn hand. Niemand bleef achter. Een dergelijken be- reldwilllgen, geduldigen gids tref je niet altijd aan en iedereen vond het prettig, ook hèm een goeden dag te bezorgen ln na volging van het oude moedertje. Het was ongeveer een half uurtje later en we slenterden nog wat door de stad, toen mijn vrouw me plotseling bij den arm greep, Een beetje verwonderd keek ik haar aan. „Kijk eens" zei ze verbaasd, „daar vóór ons!" Ik keek en was even verbaasd als zij. Tien meter voor ons liep het oude moeder tje, dat de Grosse Burgenfahrt had mee gemaakt. aan den arm van onzen chauf feur! Onwillekeurig versnelden we den pas en toen we hen hadden ingehaald, groetten we opgewekt. Ik zag, dat ze schrokken. Even bleven ze stilstaan, ons verlegen aanziend. Maar het oudje herstelde zich het eerst en ditma tl was er iets melancholieks in het lachje, dat op haar stoofappelengezichtje verscheen. „U hebt het al begrepen?" vroeg ze Ja hij ls mijn zoon Zijn oude moeder gaat zoo nu en dan eens mee op een tocht, er moet een gangmaker zijn, dan valt de ver dienste nog wel eens mee. Ik hoop. dat U ons niet. Lachend schudden we het hoofd en ze leek opgelucht. Met een dankbaar ..Guten Tag, die Herrschaften", stapte ze kittig verder, dat handige oudje, aan den arm van den geduldigen chauffeur. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 2 OCTOBER. Alphen aan den Rfjn - Lokaal v. Mandersloo- straat: nam. 7 uur de heer Zwoferink. Bodegraven Geref. Gem. nam. 61/4 uur ds. Fraanje van Bameveld. Noordwijk aan Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Nam. 7.45 uur de heer E. L. de Witt. Waddinxveen Zuidkade 18: nam. 7& uur, ds. de Rover van Vlaardingen. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Beroepen te Tiel prof. K. van der Braak te 's Gravenhage. NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen naar Cornjum (toez.) ds. C. G. Scheepstra te Peins. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Benoemd tot hulpprediker te 's Gravenhage ds. H. J. de Kievid. voorganger der afdeeling van den Ned. Protestanten Bond te Brielle. PREDIKANTEN MOGEN NA TIEN UUR BUITEN. Het is bij verordening van den Rijkscom missaris voor bepaalde deelen van ons land verboden dat personen zich tusschen 22 u. en 4 uur buitenshuis bevinden. Daarbij wordt een uitzondering gemaakt voor dok toren en verplegend personeel. Deze uitzon dering is thans ook uitgebreid tot predikan ten. die zich, voorzien van hun legitimotie- bewijs, voor de vervulling van hun ambt jegens zieken en stervenden buiten hun woning moeten begeven. WOENSDAG, 2 OCTOBER. Jaarsveld'414,4 AL: VARA-Uitzending 8.00 Nieuwsberichten ANP,, gr am .muziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.15 Declamatie 10.35 Trio-concert 10.55 Declamatie 11.15 Orgelspel 12.00 Berichten 12.05 Esmeralda en solist 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP 1.00 VARA-orkest (1.45—2.15 Gram.muziek) 3.00 Voor de vrouw 3.20 Gram .muziek 3.30 Voor de kinderen 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Esmeralda 6.00 VARA-orkest 6.45 Berich ten 6.50 Felicitaties 6.55 Grammuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Volks zang 7.40 Lezing 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 VARA-orkest 8.559.00 Nieuwsberich ten ANP. Kootwyk 1875 AL AVRO-Uitzending: 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten Engelsch 7.30 Gram.muziek (om 8.00 Nieuwsberichten ANP) 9.00 Orgelspel 9.20 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Omroeporkest (11.1511.30 Berichten En gelsch) 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Ensemble Secco 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Zang en piano 2.45 Concertgebouw-orkest en solist (opn.) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek 3.30 Salonorkest (opn.) 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie De waterwegen in West-Europa" 6.00 AVRO- Amusementsorkest (6.15—6.30 Berichten En gelsch) 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Fragmenten uit de opera „Rigoletto" (opn.) (7.30—7.45 Berichten Engelsch) 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberichten ANP 8.25 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.-N5 Gram.muziek 8.559.00 Nieuwsbericht-en ANP en sluiting. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10