BINNENLAND LEEDSCH DAGBLAD, Maandag 30 September 1940 Derde Blad No. 24698 De luchtraids naar Engeland 81ste Jaargang Londen nog altijd het middelpunt. Duitsch Weermachtsbericht Bommen op Duitschland Italiaansch W eermachtsbericht Vleesch op bon „02" Open brief van Nationaal Herstel aan de Nederlandsche Unie GEMENGD NIEUWS Arrestant trachtte te ontvluchten Door de duisternis misleid en te water geraakt Bommen op ons land FAILLISSEMENTEN Onafgebroken wordt Londen thans uit de lucht bestookt. Het D.N.B. meldt: Zaterdag werd er viermaal luchtalarm gemaakt, voorts den geheelen nacht van Zaterdag op Zondag en ten slotte gisteren nog viermaal overdag. In alle deelen van de stad zijn uitgestrekte branden waarge nomen. Behalve de voornaamste militaire doel witten te Londen, alsmede de in de om geving liggende vliegvelden, zijn gisteren de havenwerken en opslagplaatsen van Tilbury, Folkestone, Ramsgate en Clacton on Sea gebombardeerd. Te Tilbury en Gra- vesend woedden toen nog hevige branden, welke door de Duitsche aanvallen van den voorgaanden nacht waren veroorzaakt. Zaterdag en Zondagmorgen hebben de Duitsche bommenwerpers meer dan een millioen kg. bommen van ieder kaliber bo ven Zuid- en Midden-Engeland laten val len. De op 27 September en in den nacht van 27 op 28 September alleen op Londen neergeworpen bommen hadden in totaal een gewicht van meer dan 500.000 kg. De electrische centrale van Londen, Westham, ten Noorden van de Theems, is o.a. door verscheidene Duitsche gevechts vliegtuigen met succes aangevallen. De cen trale werd zwaar beschadigd. Nader meldt het D.N.B. nog: De afweer van de luchtdoelartillerie te Londen was naar de bemanningen der Duitsche vliegtuigen, die aan de aanvallen deelnamen, constateerden zwakker dan gewoonlijk. De vliegers nemen aan, dat dit voornamelijk moet worden toegeschreven aan een laaghangenden nevel- en rook- sluier, welke boven uitgestrekte deelen van de stad hing. Het zicht van den grond af werd daardoor natuurlijk veel slechter. De rooksluier was afkomstig van zeer uitge strekte branden, die in alle deelen van de stad woedden. Een afdeeling Duitsche vliegers meldde, dat zij alleen in het centrum van Londen in de nabijheid van de Theems zeven groo- te branden had waargenomen. De Duitsche machines konden alle bommen op de aan gegeven doelwitten werpen en richtten nieuwe, buitengewoon groote, schade aan. Krachtige explosies en hoogopvlammende nieuwe branden toonden de vernielende werking aan. Tot de voornaamste doelen tijdens den nacht behoorden wederom de havenwer ken, de Victoria docks, de Royal Albert docks en de King George docks, die onder den verzamelnaam van Silverton docks be-, kend staan. In het Royal Albert doclrvond een hevige explosie in een pakhuis plaats toen een Duitsch vliegtuig een bom van het zwaarste kaliber in duikvlucht er op neerwierp. Het vliegtuig daalde bij dezen aanval tot dicht boven de huizenzee en wierpzijn bommenlast van zeer geringe hoogte neer. In het licht van de Duitsche lichtkogels kon de bemanning de ontplof fingen duidelijk waarnemen. Zij kon on derscheiden hoe een vierde gedeelte van het gebouw, bij een hooge steekvlam, in de lucht vloog. Het puin vloog tot ver in den omtrek over de belendende perceelen, ter wijl ook een enorme hoeveelheid puin in de haven stortte. Een Duitsche escadrille heeft in het ver loop van den strijd tegen Groot-Brittannië bereids meer dan 100.000 ton scheepsruim- te tot zinken gebracht. Het betreft hier een formatie van slechts drie vliegtuigen, die onder bevel van majoor Harlinghausen staan. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte gisteren bekend: De vergeldingsaanvallen van het Duit sche luchtwapen waren gisteren en in den nacht van 28 op 29 September met het zwaartepunt tegen Londen en bovendien tegen Liverpool en andere havens in het Zuiden van Engeland gericht. Ernstige schade werd te Londen aan de Sllverton- docks, te Gravesend, bij de Tilbury-docks, alsmede ln de bocht van de Theems en bij de East-India-docks aangericht. Voor de Oostkust van Schotland gelukte het door bomaanvallen uit de lucht uit een krachtig beveiligd konvooi twee koopvaar dijschepen van elk ongeveer 6.00 br. r. t. door voltreffers tot zinken te brengen. In het verloop van de aanvallen overdag ontwikkelden zich boven Londen op eenige plaatsen heftige voor Duitschland zeer suc cesvolle luchtgevechten. Het Britsche luchtwapen ondernam nach telijke aanvallen, vooral op het Westelijke en Zuidwestelijke Duitsche grensgebied. Eenige Britsche bommenwerpers, die tot dicht bij Berlijn doordrongen, werden door het afweervuur van de luchtdoelartillerie gedwongen een andere richting te kiezen, zonder tot het stadgebled van de rijks hoofdstad te zijn doorgedrongen. In West en Zuidwest-Duitschland wierp de vijand verscheidene bommen, zonder schade van beteekenis aan te richten. In een Westduit- sche stad werden opnieuw woonwijken aan gevallen en verscheidene personen, die zich niet in schuilgelegenheden bevonden, ge dood of gewond. De vijand verloor gisteren in totaal 28 vliegtuigen, waarvan er drie door lucht doelartillerie werden neergehaald. Slechts één Duitsch vliegtuig wordt vermist. BOMMEN OP EDINBURGH. Als opmerkelijke bijzonderheid van de aanvallen in den nacht van Zaterdag op Zondag verneemt het D.N.B. van welinge lichte zijde, dat een reeks bommen van het, zwaarste kaliber op Edinburgh is neer geworpen. De inzittenden der vliegtuigen konden nog tei hoogte van Middlesbo rough, d.w.z. op een afstand van 200 K.M. duidelijk den vuurgloed waarnemen. De BOMMEN OP MOTORENFABRIEK VAN ROLLS ROYCE. Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gis teren van een hoogte van 50 M. bommen van het zwaarste kaliber fabricksinstalalttes ier renfabriek van Derby geworpen. De Duit sche bommenwerper, die onder commando stond van oberleutnant Frelherr von But- lar, maakte precies boven de montage hallen een steile duikvlucht en wierp zijn bommen neer op het moment, dat zij zon der mankeeren de centrale installaties dei- fabrieken moesten treffen. Bij het optrek ken van het vliegtuig konden de inzitten den het instorten van hallen en het bar sten van muren waarnemen. Het D.N.B. meldt: In een arbeiderswijk ln het Noorden van Berlijn, die de Britsche vliegers in een der jongste nachten tot doel van hun bom aanvallen gekozen hadden, is Zaterdag middag nog een bom ontploft, waarbij een vrouw gedood is en drie andere personen gewond werden. Een der gewonde vrouwen was in gezel schap van haar nicht en twee anderen teruggekeerd naar haar bij den luchtaan val beschadigd huis om daar rouwkleeren te halen, omdat haar man bezweken was aan de kwetsuren, die hij bij den aanval opgeloopen had. Op dat oogenblik ont plofte een bom met tijdontsteklng, die bij het opruimingswerk niet ontdekt was, waarbij de nicht gedood en de overigen gewond werden. In een plaats in de provincie Hannover is een lijkenhuisje getroffen. Elders zijn vele woningen beschadigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Britsche vliegers, zooals zij dat iederën nacht doen, getracht den gouw Weser-Ems te teisteren. Opnieuw strooi den zij brandplaatjes neer boven dorpen, akkers en bosschen, gelukkig zonder schade aan te richten. Daarbij voerden zij weer eens, evenals in Potsdam, Friedrichsruh en Weimar, het speciale bevel van Churchill uit om opzettelijk Duitsche cultuurmonu menten te treffen. Zoo werden dien nacht o.m. talrijke brandplaatjes geworpen op het groote openluchtmuseum, het museumdorp in Kloppenburg. Deze instelling, met haar twintig gebouwen, met haar beide ruim, honderd jaar oude boerenhuizen, met haar adelijk heerenhuis uit 1680, met haar mo len en dorpsvijver, die ook uit de lucht duidelijk te herkennen is, vormt met haar gebouwen en kostbare verzamelingen boe- renhandwerkkunst een uniek en onver vangbaar vaderlandsch museum van het Oldenburgsche Muensterland en een van de schoonste cultuurmonumenten van den Duitschen boerenstand Het is slechts te danken aan de gelukkige omstandigheid, dat geen enkel brandplaatje op een der daken viel en aan het onmiddellijke optre den van opsporirigstroepen, dat hier geen onoverzienbare en nooit te herstellen t sc^ade is aangericht. Eenigen tijd geleden was i'csds in de directe nabijheid van het museumdorp een brisantbom neergekomen. Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika is bij de gebruikelijke verkenningsvluchten een bestuurder van een der vliegtuigen, die in het weermacht- bericht van Zaterdag als neergeschoten vermeld waren, gevonden en gevangen ge nomen. De vijand heeft zijn luchtaanvallen op Bardia, Derna en op het gebied van Sol- loem en Giarabub zonder succes hervat. De verliezen bleven beperkt tot één gewonden persoon en een beschadigde auto. In Oost-Afrika zijn eenige botsingen tus- schen patrouilles aan de grens van Kenia (bij Gherilli ten Oosten van Wajir en bij Todignac in het gebied van het het Rudolf- meeri voor ons gunstig verloopen. De vij- an is overal or Ha vlucht geslagen en heeft bij elkaar 6 dooden. onder wie een onderof ficier. a:sn:2de talrijke gewonden op het slagveld achtergelaten. Aan onze zijde wer den vier koloniale soldaten gewond. Onze luchtmacht heeft het radiostation van Uadi Jusuf (ten Noord-Westen van Gal- labat) gebombardeerd, een autocolonne en afdeelingen luchtdoelgeschut met machine geweren van geringe hoogte beschoten en uiteen gedreven, en is daarna tot haar steunpunten teruggekeerd. Het vijandelijke luchtwapen heeft Assab, Dessie en Combolcla zonder schade aan te richten gebombardeerd. Voorts werd Uesca, ten zuiden van Magi, zonder verliezen of noemenswaardige' schade aan te richten, gebombardeerd. DJIBOETÏ DOOR DE ENGELSCHEN AANGEVALLEN. Naar Stefani meldt, is Djiboeti, de hoofd plaats van Fransch Somaliland door een op geringe hoogte vliegend Britsch vliegtuig gebombardeerd. De bommen, die in het centrum van de stad zijn gevallen, hebben een twaalftal dooden en gewonden geëischt. BONNEN BLIJVEN NOG EEN WEEK DAARNA GELDIG. De Secretaris-Generaal, waarn. hoofd van het Departement van Landbouw en Vis- scherij deelt mede: Gedurende het tijdvak van Maandag 30 Sept. tot en met Zondag 6 Oct. a.s. geeft ieder der vier met „02. vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, beenen inbegrepen, öf een rantsoen vleeschwaren. De met „02. worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 6 Oct. a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 13 October a.s. met dien verstande, dat zij gedurende de week van 7 tot en met 13 October a.s. niet gebruikt zullen mogen worden voor het betrekken van vleesch of vleeschwaren in hotels, restaurants e. d. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt: 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten; 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpen:; en knakworst; 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrood, en 150 gram voor bloedworst. DE VLEESCHPRIJZEN. Aangezien gebleken is, dat ten aanzien van de vleeschdistributie op enkele punten misverstand is ontstaan, vestigt het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in Oor logstijd de aandacht van belanghebbenden op het volgende: In de perspublicatie terzake werden de grenzen gepubliceerd van de prijzen van rund- en kalfsvleesch, boven welke dat vleesch niet mag worden verkocht. Hoewel hieruit ten duidelijkste blijkt, dat de maxi- mumprijsgrens voor het vleesch werd vast gesteld. komt het voor, dat voor het totale gewicht van vleesch en been, de vleeschprijs in rekening wordt gebracht. Dit is geheel onjuist. De slager mag slechts voor het gewicht van het vleesch den prijs berekenen, zooals die voor dat artikel staat vermeld op de in zijn winkel aangebrachte prijslijst. Bovendien is het hem toegestaan vooA het gewicht van het been, dat hij bij het vleesch aflevert, een billijken prijs te berekenen. Aan den kooper blijft evenwel de keuze of hij het vleesch met dan wel zonder het been wenscht te koopen. Indien hij het vleesch zonder het been wenscht af te ne men,- is het eenige gevolg daarvan voor 'lem, dat hij niet verlangen kan een hoe- LEIDING GEVEN OP KORTEN TERMIJN NOODZAKELIJK. Het Verbond voor Nationaal Herstel heeft een open brief geschreven aan het bestuur der Nederlandsche Unie in antwoord op een open brief dier Unie van 22 Sept. Het Verbond noemt den negatieven inhoud van den Uniebrief een groote teleurstelling, om dat de Unie op bijna alle belangrijke zaken, welke aan de orde zijn, een duidelijke uit spraak ontwijkt. Zelfs bij de uitspraak „dat de corporaties het terrein van het sociaal- economische niet mogen verlaten", wordt nog voorbehoud gemaakt. Het Verbond van Nationaal Herstel wenscht een geheel an dere houding, omdat „wij voor de beslissing, op korten termijn van het al of niet-zijn onzer volksgemeenschap staan". Het Vér- bond wenscht ,,een andere tactiek" en ver volgt: „Zonder ons door overhaasting te laten beïnvloeden bij het nemen van belang rijke beslissingen, moeten wij toch er kennen, dat deze tijd, waar wij thans in leven, meer dan ooit besluitvaardigheid en doorzettingsvermogen eischt. Daar bij natuurlijk voorop gesteld, dat men wete en doordrongen zij van het eind doel,-dat bereikt moet worden. Uw „open brief" krijgen wij den indruk, dat U nog aan het onderzoeken bent, welke stelsels, welke maatstaven aangelegd moe ten worden, die eventueel zouden passen op het Nederlandsche volkskarakter". „Het tijdperk voor onderzoek diene afge sloten te worden. Op het terrein der cor poratieve gedachte heeft Nederland vol doende ter zake kundigen, die dit geheele gebied met de er uit voortvloeiende conse quenties kunnen overzien. Leiding geven op korten termijn is o. i. allereerst gebiedende noodzaak. MODERN KOELHUIS TE UTRECHT GEOPEND. In tegenwoordigheid van zeer veel ge- noodigden o.w. wij opmerkten den oud commissaris der provincie Groningen, dr. Fockema Andreae, den burgemeester van Utrecht mr. Ter Pelkwijk, verschillende le den van het college van Ged. Staten en tal van burgemeesters van gemeenten in de provincie Utrecht die zich in de veiling hal aan de Croeselaan hadden verzameld, is Zaterdag te Utrecht het moderne koel huis, dat op het veilingsterrein is gebouwd, officieel geopend. HET DRIE-MOGENDHEDEN-PACT EN INDIË. Naar aanleiding van het sluiten van het pact is volgens United Press te Berlijn van bevoegde zijde gezegd, dat de vraag REVOLVERSCHOT MAAKTE EEN EINDE AAN ZIJN LEVEN. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft '3 Rotterdam de 28-jarige puinruimer W. v. 3., die met een arrestantenwagen naar het Huls van Bewaring werd overgebracht, een ontsnappingspoging met den dood moeten bekoopen De man. die reeds in het gerechtsgebouw was, zette het plotseling op een loopen. stormde de trappen af en vloog de straat op, \tfaar rechercheurs hem achterna zetten. Toen de politiemannen bij de burge meester Roosstraat den vluchteling gena derd waren, sommeerden zij hem te blijven staan. De man bleef echter hollen. Ook een schot uit een revolver bracht hem niet tot inkeer. Dit noopte de politiemannen op nieuw een schot te lossen. Dit trof den man doodelijk in het hoofd. De arrestant behoorde bij een reeds gear resteerde bende dieven en helers, puinrui mers, die allerlei metalen hebben gestolen en verkocht aan de V.. een opkooper. ZEKER VIER, WAARSCHIJNLIJK VIJF MENSCHEN VERDRONKEN. Niet minder dan vier menschen heb ben den dood gevonden door verdrin king tijdens de verduistering: Drie slachtoffers in Rotterdam en een bij Coevorden, terwijl waarschijnlijk ook in Den Haag iemand verdronken is. Zaterdagmorgen heeft personeel van de rivierpolitie uit de Delftshavensche Schie en de Leuvehaven te Rotterdam drie lijken opgehaald van personen, die door de duis ternis misleid, te water zijn geraakt en zijn verdronken. In de Delftshavensche Schie, ter hoogte van de Aelbreehtskade werd het stoffelijk overschot opgehaald van den 54-jarigen H. W. Oelrich, gewoond hebbende op den Ma- tenesserdijk. De man werd sinds gisteren voor een week vermist en is vermoedelijk op dien avond omstreeks tien uur te water ge raakt Eveneens in de Delftshavensche Schie ter hoogte van de Spangenschekade werd het lijk opgehaald van den 48-jarlgen H. Grevel, gewoond hebbende ln de Blokmakerstraat. /eelheid vleesch te ontvangen, gelijk aan de nominale hoeveelheid op het koopen 1 of Nederlar.dsch-Indië tot de Aziatische of waarvan de door hem afgegeven bonnen I Europeesche invloedssfeer behoort, bij de branden schijnen te zijn ontstaan in ge- recht geven, doch dat hij zich een zekeren besprekingen over het drie-mogendheden- troffen olietanks en kruimagazijnen. aftrek moet laten welgevallen. I pact niet behandeld is. NAUWE SAMENWERKING TUSSCHEN OPBOUWDIENST EN RIJKSDIENST VOOR WERKVERGUNNING. In aansluiting op de persberichten, waarin melding werd gemaakt van de nauwe samenwerking tuschen den opbouw- dienst en den rijksdienst voor de werkver ruiming, kan thans worden gemeld, dat het ln het voornemen ligt, om ten bureele van de hoofden van de inspecties van den rijksdienst voor de werkverruiming in de provincies voor onbepaalden tijd een offi cier te werk te stellen. De taak van dezen officier zal o.a. zijn volgens aanwijzing van het hoofd van de inspectie een actief aandeel te nemen in de voorbereidingen, enz. van werkobjecten, welke voor den opbouwdienst in aanmer king komen en door het verstrekken van gegevens en het houden van voordrachten, de belangstelling van het personeel van den opbouwdienst te wekken voor de groo te belangen van een intensieve beoefe ning van landbouw, boschbouw, tuinbouw, landaanwinning, ontwatering, kortom allen arbeid,'welke erop is gericht om de baten van den grond zoo hoog mogelijk op te voereen. BENZINE VOOR VERVOER VAN SUIKERBIETEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat de rijksverkeersinspectie de fabrieken van beetwortelsuiker onder zekere voorwaarden ir. staat heeft gesteld, te beschikken over de benzine, welke noodig is voor den aan voer van suikerbieten naar de fabriek. Deze maatregel is genomen, aangezien de bezwaren, die deze industrie reeds onder vindt, aanmerkelijk zouden toenemen en de suikervoorziening des lands nog meer ge vaar zou loopen, Indien niet het bieten- vervoer per vrachtauto werd mogelijk ge maakt voor zoovar dit niet op andere wijze kan geschieden. De benzinevoorraden laten echter geen gebruik van benzine toe voor bietenver- voer, dat op andere wijze kan gebeuren, zonder dat de geregelde gang van de sui kerproductie nadeel ondervindt. Daarom is aan de suikerfabrieken opgedragen, daarop scherp toe te zien en geen benzinebonnen aan telers te verstrekken voor vervoer van suikerbieten, indien dit op andere wijze mo gelijk is zonder stoornis voor de verwer king. NEDERLANDSCHE UITGEVERSBOND. In de te Amsterdam gehouden algemee- ne vergadering van den Nederlandschen Uitgeversbond zijn in de drie vacatures in het bestuur gekozen de heeren J. R. Meu- lenhoff, Wouter Nijhoff Pzn. en drs. H. Toulings. VEREENIGINGEN VAN TIMMER- FABRIKANTEN. De vereenlglngen van timmerfabrlkanten hebben den laatsten tijd besprekingen ge voerd om te komen tot een nauwere sa menwerking ter betere behartiging van baar gemeeenschappelijke belangen. Het is thans mogen gelukken deze sa menwerking tot stand te brengen en de tlmmerfabrlkapten kunnen verwachten, dat deze samenwerking ln de toekomst van groot nut zal blijken te zijn. 1383 (Ingez. Medj De man moet Zaterdagavond te water zijn geraakt Tenslotte werd in de Leuvehaven het lijk drijvende gevonden van den 60-Jarigen B. van den Ham, die aan den Olmendaal heeft gewoond. Deze man werd sinds 21 Septem ber vermist. Vrijdagavond is de 42-jarige, ongehuwde J. Luchies uit Nieuwe Krim, (bij Coevorden) toen hij op weg naar zijn werk was, door de duisternis misleid en met zijn flets te water geraakt. Zaterdagmorgen is zijn lijk vlak voor zijn woning uit de Klbbelwijk op gehaald. L. was machinist aan de aardap pelmeelfabriek „Onder Ons" "te de Krim. Hij was kostwinner voor zijn reeds bejaarde ouders. Sinds Vrijdagavond heeft de politie ge dregd, tot dusverre zonder resultaat, in het water langs den Zuid-Buitensingel bij de Gerard-Doustraat, te Den Haag, waar Vrij dagavond tijdens de verduistering iemand zou zijn te water geraakt en verdronken. Daar de 67-jarige J. T. uit de Delftschelaan wordt vermist, vermoedt men dat deze de ongelukkige geweest is. BIJ HEINO. Gistermorgen omstreeks half vijf is op de grens van de gemeente Dalfsen en Heino, in de buurtschap Stolvenghe, een drietal bommen geworpen, die tot ontplof fing kwamen in een weiland. Vermoedelijk ligt er ook nog een tijdbom. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, evenmin is veel schade aangericht. BIJ OOSTELBEERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag om halfdrie zijn te Oostelbeers (N.Br.) vijf brisantbommen in een welland neergewor pen. Vier kwamen tot ontploffing. De vijfde is een tijdbom. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en er werd geen materieele schade aangericht. TE DEN HELDER. Gistermorgen om half zeven wierp een Engelsch toestel, dat geruimen tijd boven de omgeving van Den Helder had gecir keld, twee bommen op het tuindorp, welke explodeerden en een aantal huizen ver nielden. Er zijn geen slachtoffers te betreu ren. Het bejaarde echtpaar Ram sliep zelfs nog, toen hun huis instortte en ontwaakte eerst, toen de buren in het puin en het gehavende gedeelte gingen zoeken. Er zijn geen militaire doelen in de omgeving. TE ST. JACOBIPAROCHIE. Bij St. Jacobiparochle zijn gisternacht omstreeks half drie tusschen Oude- en Nieuwe Bildtdijk door Engelsche vliegtui gen voor zoover bekend, zeven brisant bommen uitgeworpen, waarvan twee nog niet zijn geëxplodeerd. Daar deze bommen midden in het veld zijn terecht gekomen, werd gelukkig geen schade van beteekenis aangericht, terwijl zich evenmin persoon lijke ongelukken voordeden. ONVOORZICHTIG DEN RIJWEG OVERGESTOKEN. Op den rijksstraatweg te Ermelo is Za terdag om half elf de 22-jarige mej. G. Molenaar, woonachtig op den Velgterweg, doordat zij op onvoorzichtige wijze den rijweg overstak, door een trailer met aan hangwagen gegrepen. De ongelukkige was op slag dood. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND TE HEESCH. Door onbekende oorzaak brak Zaterdag avond brand uit ln de kapitale boerderij van den landbouwer J. H. van den Berg aan den Broekhoek te Heesch (N.Br.) De boerderij met stalling en schuren brandde tot den grond toe af. De oogst en twee stuks vee gingen verloren. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE EERSTE SNEEUWVAL IN EUROPA. In het hooge Noorden van het Europee sche deel der sovjet-unie, aan de mon ding van de Petsjora, is bij een tempera tuur van 1 tot 2 graden onder nul. de eer ste sneeuw gevallen. In dc weck van 24 t/m. 28 September werden in Nederland 24 faillissementen uitgesproken.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 9