De eerste competitie-dag LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 23 September 1940 Derde Blad No. 24692 Joïïenkampioenschappen voor Bier en Rini Kagchelland 81ste Jaargang Uitslagen van den N.V.B. Goede prestaties der clubs uit Leiden en omgeving Spaerne-bekertournooi „Haarlem" Dê Westelijke Eerste Klassers Bakhuys naar V.U.C. A.S.C. won van R.V.C. (5-4) Een verhaal van mist en een onvindbare boei D.O.S.R.—L.F.C. 1-4 Blauw - Zwart - Lugdunum 4-1 Uitstekend spel van Alphen Hillegom I-Ooievaars I 3-3 Afdeeling Leiden van den N.V.B. Laakkwartier I—Hillinen I 7-0 Voor den Nederlandschen Voetbalbond zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Af deeling I. Tweede klasse A. DWSOSV 21. Tweede klasse B. HerculesEDO 03; Velox Watergraafsmeer 43; HVSDe Kennemers 64; De Spartaan—-Volendam 11; RCH— HFC 1—1. Af deeling II. Eerste klasse: XerxesHBS 23; AJax CW 5—1. Tweede klasse A: UWSliedrecht 02; Vies Emma 0—8; HVV—Unitas 3—2. Tweede klasse B: ODSVDL ij2; Gouda SW 2—2. Derde klasse A: LaakkwartierHllllnen 7—0; Hillegom—De Ooievaars 33; RVCASC 4—5; DOSRLFC 14; Blauw ZwartLugdunum 4—1. Derde klasse C: WoerdenHet Noorden 41; ON ASteeds Volharden 11; PechvogelsDCV 0—1; Alphen—Olympia 8—0; VFCDHS 5—1. Vierde klasse A: WilhelmusVOGEL 05; GSVTexas 31; LisseRouwkoop 25; MaasstraatESRO 23. Vierde klasse B: HDVWP 05; De Jagers Postalia 7—1; Te Werve—DUNO 6—2. Vierde klasse C: GouderakBoskoopsche Boys 91: BodegravenDONK 67; Haastrechte- MSV 94; OudewaterMoordrecht 37. Vierde klasse D: SchoonhovenVDS 34; UrsusKranenburg 42. Vierde klasse E: Wit Blauw—SOA 15; Con cordia's-Gravenzande 22; DVCOliveo 13: Naaldwijk—RA VA 4—2. Reserve tweede klasse A: Scheveningen II— UVS II 1—2; DHC III—HVV II 1—3; VUC in —Gouda n 1—7; BEC II—ADO IV 2—5. Reserve derde klasse A: Alphia II—Alphen II 1—1; ASC UW III 3—3; HW IV—Laak kwartier II 12. Afdeeling III. NECWageningen 4—3; Heracles—AGOW 3-0; Enschedesche Boys—Hengelo 3—2; Tubantia— Enschede 41. Afdeeling IV. JulianaBW 5—2; MVVNAC 1—1; NO AD Limburgia 3—1; PSV—LONGA 5—1; Helmond Eindhoven 14. VAN OVERAL. De eerste competitie-dag is achter den rug cn hij heeft, over het algemeen, voor de clubs uit Leiden en omgeving bevredigende resultaten opgeleverd. Terwyl U.V.S. nog vrijaf had, doch in het Spaernebeker-tour- nooi tegen de eerste klassers V.S.V. en Quick een uitstekenden vorm vertoonde, triomfeerde A.S.C. in Den Ilaag (zij het met moeite) over R.V.C., boekte L.F.C. in Roe- lofarendsveen een verdienstelijke 41 zege over de katholieke vereeniging D.O.S.R,, en bleek Alphen, evenals in den aanvang van het vorige 6eizoen, tegen Olympia weer over een zeer groote schot vaardigheid te beschik ken. De katholieke club: Blauw Zwart, te Was senaar, bleef met 41 de baas over Lug dunum en haar spel was van dien aard, dat men mag aannemen, dat zij in deze com petitie een behoorlijke rol zal vervullen. Hillegom deelde met Ooievaars, de pittige Haagsche ploeg, de punten, doch Hillinen stelde wel heel erg teleur door zich met niet minder dan 70 te laten kloppen door Laakkwartier, dat overigens vrij sterk blijkt te zijn. De wedstrijden in de-eerste klasse leveren nog nauwelijks stof tot commentaaar. Wel triom feerde Ajax met groote cijfers over C.V.V., maar men concludeere hieruit voorloopig nog niet, dat Ajax dus haar inzinking te boven is. Im mers C.V.V. was heel zwak en zal het dit sei zoen ongetwijfeld uiterst moeilijk krijgen! Bij zondere gebeurtenissen waren er ook in het Oosten en Zuiden feitelijk niet. De kampioenen Heracles en Juliana handhaafden zich met stevige cijfers, respectievelijk tegen A.G.O.V.V. en B V.V., en de rest was vrij normaal, al ver dient het toch aanbeveling even te letten op de fraaie wijze, waarop P.S.V. het bezoekende Longa tot overgave dwong. In het Noorden heeft men het nog te druk met te praten over een „normale of een nood- competitie" om tot voetballen te kunnen komen! U.V.S. EINDIGT ALS DERDE. De deelneming van U.V.S. aan het Spaerne- beker-tournooi is een succes geworden. In den eersten wedstrijd tegen V.S.V. werd slechts met 21 verloren, hoewel de winnende goal buiten spel was. U.V.S. speelde heel goed en vooral het combineeren \yel te loven. Ondanks dit klopte het niet erg in de achterhoede en een groote fout was te blijven staan, toen men meende dat de scheidsrechter voor buitenspel zou fluiten. In de verliezersronde kwam U.V.S. tegen Quick uit Nijmegen. Zoowel in de eerste als tweede helft was U.V.S. de meerdere. Voor de rust, toen het nogal kalm werd opgenomen, werd niet gedoelpunt. Na de pauze ging de strijd vrij wel gelijk op, totdat in het laatste kwartier U.V.S. vinniger ging spelen. Quick werd totaal overspeeld en door 3 doelpunten van P. en T. Kantebeen en N. v. Leeuwen wist U.V.S. nog een klinkende overwinning te boeken. De wed strijden kenmerkte zich door een uiterst sportief verloop. De uitslagen zijn: V.S.V.—U.V.S. 2—1; Haarlem—Quick 4—2; U.V.S.—Quick 3—0: V.S.V.—Haarlem 1—1, ge wonnen door V.S.V. met strafschoppen. XERXES—H.B.S. 2—3. Op het terrein van R.F.C. te Rotterdam werd de competitie-wedstrijd Xerxes—H.B.S. gespeeld. Aanvankelijk waren de Hagenaars iets in de meerderheid en reeds na 20 minuten hadden zij zich van een 20 voorsprong verzekerd door van der Vegt. In beide gevallen ging de Xerxes- verdediging niet geheel vrij uit. Nadat Xerxes de formatie van de voorhoede had veranderd ging het beter. In de tweede helft gaf Xerxes het meest den toon aan, maar Pelikaan was in het Haagsche doel keurig op dreef. Het duurde dan ook nog geruimen tijd, voordat Kok met een schuiver den achterstand wist te verkleinen, 1—2. Hoevenberg plaatste den gelijkmaker. (22). Men dacht reeds, dat dit de eindstand zou worden, toen in de allerlaatste minuten van der Vegt H.B.S. nog aan een derde doelpunt hielp 23. t AJAX—C.V.V. 5—1. Na een vrij slappen wedstrijd heeft Ajax met haar nieuwe opstelling een gemakkelijke over winning behaald op de Rotterdammers. Nadat ongeveer twintig minuten te laat begon nen was, bleek het al dadelijk, dat Ajax veel sterker was. Na tien minuten spelen zette Ackerman uit een voorzet van Groenewoud dit Ajaxoverwicht in een doelpunt om (10). Het spel van C.V.V. maakte een zwakken in druk, in technisch zoowel als in tactisch opzicht schoten de Rotterdammers te kort. Toch wist van der Waal den gelijkmaker te scoren. Het herkrijgen van de leiding door Ajax ging met veel geluk gepaard. Van Stoffelen nam dit punt voor zijn rekening. (21). Deze vergrootte den voorsprong even voor de rust. (31). In de tweede helft bleef het spel beneden eerste klasse peil. Er werd niet veel goed voetbal vertoond ondanks voortdurende aanvallen van Ajax, waartegen C.V.V. langen tijd stand wist te houden. In de laatste minuten kwam er aan Ajaxzijde nog even een kleine opleving. Twee doelpunten waren hiervan het gevolg. Van Wijngaarden en Fischer braken door de verdediging van de Rot terdammers heen en brachten zoodoende den eindstand op 51. A.S.C. II—U.V.S. in 3—3. De wedstrijd van de A.S.C.-reserves tegen het derde elftal der blauw-witten kenmerkte zich door een groot aantal fouten. Herhaaldelijk werd de bal te hard gespeeld of zeer slecht geplaatst. Daarenboven was het veld zeer glad. tengevolge van den mist, wat de balcontrole ten zeerste bemoeilijkte. Van Duur en opende voor A.S.C. op fortuin lijke wijze de score, welke voorsprong echter door den U.V.S.-linksbuiten Hofstra teniet ge daan werd. Goed doorzetten van Aniba was vervolgens de grondslag voor een tweede A.S.C.-doelpunt, waarbij een der achterspelers van U.V.S. zijn welwillende medewerking verleende. Typeerend voor dezen wedstrijd was. dat aan de andere zijde de rood-zwarte backs voor de U.V.S.-doel- punten zorgden, hetgeen een te geringe beloo ning was voor het betere veldspel van U.V.S. Hiertegenover benutte De Jongs voor A.S.C. op keurige wijze een strafschop, zoodat een puntenverdeeling het resultaat was van dezen prettigen kamp. HET HANGT AF VAN HET OORDEEL VAN HET BESTUUR VAN DEN N.V.B. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, aldus het ..Maandagochtendblad", bestaat er een vrij goede kans, dat de oud-H.B.S.-er en oud-mid denvoor van het Nederlansch voetbalelftal. Bak huys' die geruimen tijd als prof in Frankrijk heeft gespeeld, weer voor een Nederlandsche eerste klasser in het strijdperk zal komen. Er worden n.l. op het oogenblik onderhandelingen met het bestuur van den Nederlandschen Voet bal Bond gevoerd over de mogelijkheid, om Bakhuys zijn amateurstaat terug te geven en indien dit mocht lukken, is naar ons werd ver zekerd. de kans zeer groot, dat hij nog dit sei zoen de zwart-witte kleureD van V.U.C. zal gaan verdedigen. Indien deze onderhandelingen tot succes mochten leiden kan men in het V.U.C.-stadion dit jaar interessante ontmoetingen tegemoet zien, want een voorhoede, waarin de Harder naast Bakhuys is opgesteld jammer, dat die twee vroeger nooit naast elkaar hebben ge staan moet ondanks alles toen nog tot groot- sche dingen in staat worden geacht. Dat zal voor den penningmeester van V.U.C. in ieder geval een goed magneet blijken te zUel Dank zij twee doelpunten tegen het slot. MAAR ROOD-ZWART WAS NOG NIET OP DREEF. De wedstrijd was nauwelijks een minuut oud, toen Van Nierop cp werkelijk fraaie wijze uit een voorzet, van Van der Luyt den bal in het Haagsche doel Kopte. En waar de rood-zwarten na dit gelukkig begin sterk op den aanval ble ven spelen, leek de verwachting op een groote overwinning gewettigd. Spoedig traden echter vooral in de A.S.C.- defensie dusdanige fouten te voorschijn, dat deze verwachting in rook vervloog. Want na een vrij tammen uitval kwam de bal door fou tieve opstelling van den debutant 't Hart bij den vrijstaanden rechtsbuiten, die Freyer op weliswaar harde, doch niet onhoudbare wijze passeerde. Ging de A.S.C.-doelman bij dit doelpunt niet geheel vrij-uit. ook bij het derde en vierde R.V.C.-doelpunt bleek zijn slechten vorm. Het was dan ook volkomen logisch, dat ook de beide backs onzeker speelden. Kok herstelde zich later keurig, doch Abrahams kon er geen moment in slagen een behoorlijken indruk Le maken. Op deze wijze ging de verdiende 31- voorsprong, die A.S.C. zich na een halfuur spe len had weten te verwerven verloren, mede doordat de centerhalf Van Nierop op geheel onnoodlge wijze in eigen doel kopte. Dit laatste was een gevolg van het vaak te veel terugtrek ken der middenlinie op eigen doel, waardoor zich steeds een opeenhooplng van spelers voor het-A.S.C.-doel voordeed. Ook Rietbergen speelde beneden zijn normalen vorm en had de grootste moeite om den snel len, goed spelenden R.V.C.-linksbuiten te hou den. Door diens werk wist R.V.C. trouwens nog voor de rust den gelijkmaker te scoren. Beter op dreef was de rood-zwarte voorhoede. Het was vaak een lust om te zien, hoe Mooten afwisselend De la Bije en Van Nierop aan het werk zette, waardoor zich nogal eens gevaar lijke situaties voor de Haagsche veste voordeden. Van Duin mocht dan iets uit den toon vallen en ook mocht zijn samenwerking met Van der Luyt niet altijd even goed kloppen, toch was ook hij een nuttigen schakel bij het tweede en derde doelpunt, die respectievelijk door Mooten en Van Nierop gescoord werden. In de tweede helft was 't Hart door L. v. d. Valk vervangen, waardoor Abrahams naar de middenlinie verhuisde. Veel verbetering bracht ook deze wijziging niet en zoo kwam het dat R.V.C. wederom na een hapering in de A.S.C.- defensie Freyser passeerde en op deze wijze haar achterstand in een voorsprong 43 had omgezet. Langen tijd heeft deze inzinking den rood-zwarten parten gespeeld, totdat een kwar tier voor tijd De la Bije, die linksbinnen was gaan spelen, doorbrak en op handige wijze ge- U)k maakte. Fel werd er hierna om de leiding gestreden; een strijd, waarin A.S.C. de geluk kige bleek. Met nauwelijks een paar minucen speeltijd voor den boeg. pikte Van Nierop, na fraai spel van Mooten. den bal op en wist dezen tot groote voldoening van den rood-zwarten aanhang in het net te plaatsen. Hierdoor was de overwinning een feit. Ongetwijfeld zal rood zwart In de toekomst wel beter moeten gaan spelen, willen meer successen volgen. ALPHIA n—ALPHEN U 1—1. Hoewel Alphen beter speelde dan de thuisclub kwam haar niet meer dan een gelijk spel toe. In de eerste helft werd er pittig gespeeld aan belde kanten doch geen van beiden wist te scoren. Spoedig in de tweede helft, wist Alphen op gelukkige wijze door haar midvoor de leiding te nemen. Alphen was toen even sterker maar Alphia herstelde zich weer en wist spoedig ge lijk te maken. Dit gaf de thuisclub moed en zij kwam hierna even aan het woord doch ook dit was zonder resultaat, Hoewel Alphen alles in het werk stelde om de overwining te behalen, gaf Alphia geen kans. o (Van onzen redacteur). Op sensationeele wijze begonnen gister morgen op de Kagerplassen de voortgezette zeilwedstrijden om de nationale kampioen^ schappen in Olympia-jollen en 12-voetsjol- lcn! Sensationeel: want alleen ongewone weersomstandigheden waren oorzaak dat den Haarlemsclien zeiler Jan Bier in de eerste race op dezen dag (de vijfde in totaal) een bijkans zekere overwinning en daarmede, zy het dan ook slechts voorloopig, zooals later blijken zou, de kampioenstitel in de klasse der Olympia-jollen ontging! Zóó ontzaglijk dicht hing namelijk, na een tijdelijke opklaring tijdens den start, de mist over het meer dat Bier, die het geheele veld ver vooruit was, de boei op het Norremeer niet ontdekken kon, hoe goed hij ter plaatse ook bekend is. en ongeveer 150 meter verkeerd uit kwam! Hij moest dóór den wind gaan, kreeg zelfs nog eenige slagen te maken en verspeelde daardoor zooveel tijd dat zijn geheele voorsprong op de rest, die hem trouw gevolgd was, maar door zijn koerswijziging begrepen ha£ waar de boei zich bevond, verloren ging. Op een moment, waarop vrijwel iedereen den strijd om het kam pioenschap al beslist achtte, gezien het feit dat de baan. bijna geheel bezeild was en Bier (met Borgerhoff Mulder) met twee overwinningen aan het hoofd ging. kwam er dus een plotselinge ommekeer, die het gesprek van den dag gewor den is! Daan Kagcheland werd thans winnaar, maar ook hijzelf was met dit resultaat niet content, verklarende dat het ook voor hem aanvankelijk onmogelijk geweest was de boei op het Norre meer te ontdekken. De wedstrijd-commissie schonk haar aandacht aan het geval, stelde vast dat bij deze kampioens-races alles gedaan wordt om te zorgen dat uitsluitend de zeilers-capaci teiten den doorslag geven, concludeerde dat dit maal andere omstandigheden van overwegenden invloed waren geweesten verklaarde de race ongeldig Bij veel meer normale weersomstandigheden, bij meer wind en af en toe een zonnetje, kreeg Bier daarna zijn revanche echter nog niet, want opnieuw werd Daan Kagchelland winnaar. Als tweede gestart achter Simon de Wit. gaf hij spoedig den toon aan. nam al op het eerste rak den kop en was niet meer te benaderen. Bier en Borgerhoff Mulder toefden in het midden van het veld en speelden geen rol van beteekenis. De uitslag werd: 1. Kagchelland; 2. Evers; 3. E. H. v. d. Berg; 4. De Wit: 5. Borgerhoff Mulder; 6. Bier; 7. J. R. van den Berg; 8. Bollemeyer; 9. Stoutenbeek; 10. Recourt. Men scheen te voelen dat thans de beslissing vallen zou. Een talrijk publiek verdrong zich bij den start en zóóveel schepen en scheepjes volg den de race dat men herinneringen kreeg aan een vrij drukken Kaagdag.... 1 Prachtig op het vallen van het schot ging Jan Bier als eerste door de lijn van afvaart, doch Evers, Stoutenbeek en Recourt drongen hem spoedig naar de vierde plaats. Onbekenden, die dwars door de Kaagbaan een wedstrijdje schenen te houden, werden even hinderlijk toen de zeilers het Stoombootengat bereikten en aan Bier schonk dat de kans Recourt van de derde plaats te verdringen. Uitstekend manoeuvreerend trok de aanstaande kampioen daarna ten aanval. Nog juist voor de boei op het Norremeer dwong hij Stoutenbeek op handige wijze tot ruimte geven en terugkruisend van Dieperpoel (ditmaal recht streeks naar de finish) liep hij op fraaie wijze onder Evers door om vervolgens onberdreigd als eerste door de lijn te gaan! DE 12-VOETS JOLLEN. Voortreffelijk werk leverde Rini Kagchelland bij de 12-voetsjollen door op dezen dag driemaal achtereen winnaar te worden en daardoor den titel in de wacht te sleepen. Spanning was er daarbij geen oogenblik. Driemaal ging Kagchel land al voor het bereiken van het Zweiland aan den kop en geen oogenblik kwam hij meer ln ernstig gevaar. Een merkwaardig stukje haalde de Rotterdamsche zeiler Van 't Oever uit door op dezen Zondag tweemaal de tweede plaats te bezetten, hetgeen beteekende dat hij in zes races niet minder dan vijf keer als nummer twee door de winlijn is gegaan. Hij werd niettemin voor de laatste race uitgesloten omdat er een wedstrijd bepaling is, welke voorschrijft dat na zes-wed strijden iedereen afvallen moet. die geen enkelen keer eerste geworden is. In de zevende race waren er dus slechts vier deelnemers, namelijk: Kagchelland en Landsman, die elk 2 overwin ningen en Schaap en Daniels, die elk één zege op hun naam hadden staan. Gelijk gezegd: Kagchelland was weer vèr-uit de baas in deze race, die tegelijkertijd met den laatsten wedstrijd d?r Olympia-jollen gehouden werd, en zoo kon alle belangstelling zich concentreeren op den kamp der Olympia-jollen, waarin Jan Bier aan Daan Kagchelland den nationalen titel te ont rukken wist. DE NA-KAAG. De Na-Kaag zal ditmaal op één dag gehouden worden en wel op Zondag, 6 October a.s. De eerste competitiewedstrijd van DOSR in de derde klas van den N.VJ3. is tegen L.F.C. in een verdiende nederlaag uitgeloopen. De nieuwe op stelling van het elftal, waarin verschillende nieuwe gezichten opvielen, beteekent voorloopig een verzwakking. Met een invaller voor den linksbinnen van DOSR werd begonnen. Voor de rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, het geen in den ruststand 1—1 goed werd weer gegeven. LJ.C. mistte een penalty door naast te schieten. In het derde kwartier voor de rust werd L.F.C. cenigszins overspeeld, doch c/ el- punten leverde dit offensief niet op. Na de rust was L.F.C. in de meerderheid door beter opstellen en vluggere actie. Toen het 21 werd voor de gasten liet DOSR zich blijkbaar ontmoedigen. Vooral de voorhoede had niets meer tegen de backs van L.F.C. in te brengen. Doelman De Koning zag een penalty tegen zich toegewezen, toen hij al uitloopende kwam te valen en met zijn arm het been van den toe stormenden midvoor raakte. Hierdoor werd het 1—3 en dank zij uitstekend volhouden tot het einde maakte L.F.C. door den linksbinnen nog een uitstekend en onhoudbaar doelpunt. Eind stand alzoo 14. De doelpunten van L.F.C. werden gemaakt door Van Leeuwen, Bijl, Senteur en Ouwerkerk. In een vlug gespeelden wedstrijd moest Lugdu num in Blauw Zwart haar meerdere erkennen. Blauw Zwart speelde een goed open spel en had vooral in haar midhalf een uitstekenden speler. Lugdunum verviel weer in haar veel te korte spel, speelde technisch vrij goed. maar wist van de vele kansen geen gebruik te maken. Al spoe dig gaf Strijk met een goeden kopbal Lugdunum de leiding. Groen wit was in het veld sterker, maar de snelle BI. Zw.-aanval trok er voort durend tusschenuit en vooral de vleugels waren zeer gevaarlijk. De BI. Zw.-midvoor kopte op fraaie wijze den gelijkmaker langs Koet. Tot de rust had Lugdunum een klein overwicht, doch schotloosheid hield den stand gelijk. BI. Zw. liep in de tweede helft hard van stapel, het doel van Lugd. kwam onder druk. maar rechtsback v. Berkel speelde zeer goed. Niettemin nam BI. Zw. met een mooi doelpunt de leiding. Bijna onmiddellijk kreeg Lugd. de kans om gelijk te maken, toen de scheidsrechter haar een straf schop gaf. Deze werd echter gemist en dat gaf BI. Zw. moed en uit een fraaien aanval werd het 3—1. Groen wit geloofde het wel en Koet kreeg druk werk. wat hem goed afging. Kort voor het einde scoorde BI. Zw. voor den vierden keer. Het was een verdiende maar geflatteerde zege, behaald na een prettigen strijd. OLYMPIA MET 8—0 GESLAGEN. Het sloot bij Alphen dezen middag uitste kend en Olympia werd vrijwel geheel over speeld. Vooral de uiterst beweeglijke voorhoede, waarin D. IJkema ontbrak, wist maar al te dikwijls den weg naar het doel te vinden. Hier is A. Windhorst wel de leider die met verre trappen de vleugelspelers aan het werk weet te zetten. De halfllnie begreep haar taak uitste kend en wist. wanneer noodig, in de achter hoede te assisteeren. doch zat ook steeds goed achter de voorhoede aan, waardoor Alphen steeds weer ten aanval kon trekken. De Alphen- defensie had het niet moeilijk, daar het spel van Olympia te doorzichtig was en te weinig doortastend om succes te hebben tegen de hechte Alphen-achterhoede. Spoedig komt Aphen via Bezemer in den aanval, doch voorloopig weet de Goudsche achterhoede stand te houden. De bezoekers spe len wel beweeglijk doch plaatsen zeer slecht. Juist dit onderdeel is bij Alphen veel beter ver zorgd, waardoor de aanvallen van Alphen ook veel gevaarlijker zijn. Nadat enkele schoten rakelings naast gegaan zijn weet A. Windhorst Alphen de leiding te geven. De bezoekers krij gen dan een goede kans, doch Britsemmer werpt zich resoluut op den bal waardoor erger voor komen wordt. Uit een voorzet van Goedhart weet van Egmond het leder op te pikken en met een goed schot is het 20. Enkele corners leveren Olympia niets op terwijl van Egmond 30 maakt, nadat van Leeuwen tegen de dek- lat heeft geschoten. Alphen blijft beter spelen dan de bezoekers en het is Windhorst die met een prachtig schot het vierde Alphendoelpunt scoort. 40. In de tweede helft is vrijwel steeds Alphen aan het woord en moeten de gasten zich voor namelijk op verdedigen toeleggen. Een handi cap voor hen ls dat him doelman niet bepaald zeker is. waardoor nog al eens verwarring ont staat in de Goudsche achterhoede. Als Baltus na een kwartier in de tweede helft het leder goed doorgeeft naar den snel naar binnen ge komen van Leeuwen schiet deze onberispelijk in 5—0. Met de weinige Goudsche aanvallen weet v. d. Woensel c.s. wel raad. Het is dan Baltes die uit een fraaie pass van Ram. alhoewel in buitenspelpositie staande, er 60 van maakt. Kort hierna trekt Windhorst er tusschen uit en na enkele Olymplanen gepasseerd te hebben schiet hij het leder rustig in het net. 70. Ook het achtste doelpunt neemt Windhorst voor zijn rekening. Met een listig hakballetje wordt de Goudsche doelman volkomen verrast. 80. Het einde komt dan ook met een zeer wel verdiende overwinning voor Alphen. Scheidsrechter Baas leidde zeer goed. Er ontspint zich direct een vlug en forsch spel waarbij de Ooievaars iets in de meerderheid zijn. Na 5 minuten weet Rusman een corner te forcceren, welke echter niets oplevert. Na 10 minuten passeert de Ooievaar-midden voor den Hillegom-keeper. De daarop volgende corner op het Ooievaarsdoel wordt door Wit vliet hard naast geschoten. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel en aan beide kanten moet de verdediging alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Geleidelijk weet Hil legom overwicht te krijgen. Vijf-en-twintig mi nuten nadien wordt Winkelaar juist buiten het strafschopgebied „gevloerd". Een vrije trap volgt. Deze wordt door hemzelf genomen doch corner Lewerkt. Door Rusman genomen wordt de bal keihard tegen de doellat geschoten, spring terug voor de voeten van den toeloopenden Nekeman, die onhoudbaar inschiet (11). Nog geen 5 mi nuten later weet Winkelaar van een voorzet van Rusman te profiteeren en met een prachtigen lagen kopbal de score te verhoogen (2—1). Dit ontmoedigt de Ooievaars niet en 3 minuten later passeert rechtsbinnen van Dijk den keeper met een kopbal (22). De tweede .elft heeft wederom een gelijk op gaand spel. Aanvallen stranden keer op keer op de verdediging. Na 25 min. zet Houtzager een corner keurig voor het doel, Voges kopt onhoud baar in (32). Geleidelijk aan zakt het spel wat af en vele spelers beginnen teekenen van vermoeidheid te vertoonen. Als na een half uur Ooievaars een corner te nemen krijgt, wordt deze keurig door den rechtsbuiten voor het doel geplaatst en uit een vliegend schot van den mid voor volgt de gelijkmaker. DE WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL Overmaas en D.F.C. in den eindstrijd. De uitslagen van de wedstrijden te Rotter dam om den Zilveren Bal lulden: R.F.C.—Hermes D.V.S. 1—2; Overmaas—Wil lem II 2—1; Quick (H.)A.D.O. 1—3; Neptu- nusDJP.C. 11 (D.F.C. wint met strafschop pen). Halve eindstrijd: Overmaas—Hermes D.V.S. 2—1; A.D.O.DJF.C. 0—2. De eindstrijd OvermaasD.F.C. zal op een nader te bepalen datum gespeeld worden. ZATERDAG COMPETITIE. lste klasse: ARC ITer Leede I 6J. 2de klasse A: MSV I—Noordwijk II 6—3 2de klasse B: ARC III—Noordwijk ni 1—4. 3de klasse: Leiden II—Rljnsb. Boys III 4—5. ZONDAGCOMPETITIE. lste klasse: LDWS nMorschkwartier 41; Leidsche Boys ISportman I 34; Alpheh III— LFC III 8—2; DSO II—ZLC I 2—4; UVS IV— Lugdunum III 21. 2de klasse A: ZLC II—LDWS III 3—14; Sportman II—Alphen IV 1—4; Sportman H— Alphen IV 1—4. 2de klasse B: UVS V—LFC IV 10—1; AZL I— UVO I 1—0. 3de klasse A: Alphia IIISportman III 21. 3de klasse B: Sportman IV—Lugdunum VT 2—1. 4de klasse B: AZL II—ASC VII 3—5. Adspiranten B: Sportman (b)—Alphen 0—5; Sportman (b)Alphen 0—6. R.K. elftallen. 2de klasse: KRV I—Lelmuiden I 7—3. Adspiranten B: KRV (a)—SJC (b) 50. Al direct blijkt Laakkwartier er goed in te zijn en onderneemt een serie goede aanvallen op de Hillinen-veste, welke dank zij het goed verdedigingswerk op niets uitloopen. Ook Hilli nen publiceert eenige malen haar geluk, doch eveneens zonder resultaat. Meer en meer komt Laakkwartier in den aanval. Niet minder dan 7 corners in een kwartier krijgt de thuisclub te nemen. Na 25 minuten spelen weet de linksbin nen het Hlllinendoel met een prachtig schot te doorboren, welk doelpunt direct daarop wordt gevolgd door een 2e en een 3e van den voet van den Laakkw.-midvoor en midhalf. Belde doel punten had v. d. Jagt zeker kunnen houden. Hil linen probeert daarop te reageeren met eenige gevaarlijke aanvallen, doch daar blijft het bij. Na rust bouwt Hillinen direct eenige goede aanvallen op en schijnt er iets beter in te komen. Het bleek echter van korten duur. Na 10 min. is het de thuisclub, die de score tot 40 opvoert. Hillinen laat nu den moed zakken. Na 20 min. volgt van den Laakkw.-midvoor no. 5, die doel treft. Hillinen pakt nu even beter aan, doch heeft absoluut geen geluk. Als de Laakkw.- rechtsbinnen dan goed doorzet, deponeert hij no. 6 in de touwen, welke na 10 minuten gevolgd wordt door no. 7. De verdere uitslagen van Hillinen zijn: Hillinen II—Heemstede n 2—2; Hillinen III— Spaarnevogels II 6—3; RCH VIH—Hillinen IV 5—2. LISSE I—ROUWKOOP I 2—5. Goed spel van Rouwkoop. Reeds in de eerste minuten wisten de bezoe kers de leiding te nemen door midvoor Douwens, welke het leder laag in den hoek wist te plaat sen. (01). Het spel verplaatste zich snel en vooral Rouwkoop speelde enthousiast en vlot. Eenige corners op het Llsse-doel leverden niets op. Hoewel Lisse ook verschillende goede kansen wist de scheppen, bleef de achterhoede meester van het terrein. Eenige minuten voor de rust was het wederom de midvoor van Rouwkoop, welke den Lisse-doelman wist te passeeren 02. In de tweede helft ontwikkelde zich opnieuw een mooie strijd, waarin beide elftallen elkaar niets toegaven. Langzaam werd Lisse sterken. Een penalty wegens hands werd door midhalf Kortekaas benut (12). en even later wist van Es voor Lisse den gelijkmaker te scoren. Op verrassende wijze werd de Lisse-doelman gepasseerd, toen de goed spelende Rouwkoop speler C. de Graal uit een vrhe trap over den uitgeloopen doelman in het net wist te koppen (2—3). Het vierde doelpunt werd wederom door mid voor Douwens gescoord. Ten slotte wist J. van Berne het vijfde doel punt te scoren waarmede Rouwkoop dank zij uitstekend spel een 5—2 overwinning behaalde. BODEGRAVEN I—DONK I 6—7. Bodegraven en Donk hebben een sportleven en snellen wedstrijd gespeeld, die vooral voor de rust het aankijken ten volle waard was. Donk nam spoedig de leiding door een fout van den Bodegravenkeeper. De thuisclub bleef echter het meest aanvallen. Van een missen der backs profiteert Donk, om met een vliegend schot den voorsprong te vergrooten (02), doch dan scoort de middenvoor van Bodegraven onhoud baar (12). Weer wordt een fout van de achter hoede van Bodegraven met een doelpunt be straft, doch direct hierop maakt de middenvoor van Bodegraven, die een voorzet van rechts keurig benut, 23. Uit een schermutseling brengt de rechtsbinnen van Bodegraven de par tijen op gelijken voet en Donk dankt het aan den Bodegravenspeler, die bij het terugspelen van den bal dezen onhoudbaar in eigen doel doet belanden, dat de rust voor haar met een 4—3 voorsprong ingaat. Direct na de hervatting laat de Bodegravendoelman een bal vallen, hetgeen een doelpunt kost, doch de actieve middenvoor van Bodegraven zorgt met een hard schot, dat de achterstand weer wordt verkleind (45). Uit een strafschop wegens onrechtmatig afhouden wordt het 46 voor Donk, wier middenvoor met een fraai schot den stand even later op 47 brengt. Een vliegend schot van den middenvoor van Bodegraven en een harden kogel van den rechtsbinnen en de stand is 67. SCHEVENINGEN II—U.V.S. II 1—2. Technisch stond het spel van U.V.S. hooger, doch in den beginne bleven de resultaten hiervan achterwege. Ook Scheveningen zat niet stil, maar de U.V.S. achterhoede wist de aanvallen goed te stuiten. De doelman van Scheveningen was voor de U.V.S.-aanvallen de grootste hinder nis. Steeds weer strandden alle pogingen op zijn goede verdediging. Een corner voor Schevenin gen werd U.V.S. haast noodlottig, toen Bosboom miste. Daas wist echter nog tijdig weg te werken. Pas na 22 minuten spelen kwam het eerste doelpunt. Weerlee benutte een goeden voorzet en bracht den stand op 10. Nog voor de rust vergrootte van Bovene dezen voorsprong op keurige wijze (2—0). In de tweede helft was de balans In U.V.S. zoek, hetgeen Scheveningen trachtte uit te buiten. Scheveningen wist uit een corner het eerste en eenige tegenpunt te maken. De pogingen, om nog gelijk spel te verkrijgen, mislukten, doch ook U.V.S. gelukte het niet. nog verandering in den stand te brengen. Bosboom liep letsel op bij een aanval doch kon doorspelen. Gedurende den geheelen strijd werd met enthousiasme gespeeld. Het einde kwam met den stahd 12. D.R.D. II—BODEGRAVEN H 1—8. Ook Bodegraven II maakte kennis met een nieuweling en wel met de reserves van het Goudsche D.R.D., afkomstig uit den Arbeiders- sportbond. Bodegraven was overwegend sterker en haar zege is geen moment in gevaar geweest. Met de rust hadden de rood-zwarten reeds een 30 voorsprong en na de hervatting werd er van den aftrap af 4—0 van gemaakt. Wel scoorde de thuisclub eenmaal tegen, doch toen kwam Bodegraven weer aan de beurt en voerde den stand op tot 1—6.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 9