Het Rectoraat der Leidsche Universiteit Italianen overschrijden Egyptische grens LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 16 September 1940 Prof. dr. Fred. Muller draagt zijn waardigheid over aan prof. dr. A. W. Bijvanck J_H VISSCHERIJ-BER1CHTFN Intocht van Horthy te Kolozsvar Verspreide Berichten De opening van de Keulsche jaarbeurs Lotgevallen der Universiteit in het afgeloopen jaar Solloem bezet BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN D? fee Hjkheden Ict celegenheld van tien terugkeer van Zevenburgen tot Hon garije vonden gisteren haar hoogtepunt ln den pleehtigen intocht, van rijksbestuurder Horthy ln Kolozsvar. Alle leden der regee ring waren hierbij tegenwoordig; voorts oe leden van het parlement, kerkelijke en mi litaire autoriteiten, alsmede een menigte van meer dan honderdduizend menschen. Op het voornaamste plein in het centrum dei stad stond een eeretribune, rij keil) k versierd met de vlaggen van Hongarije. Duitschland en Italië en met portretten van den rijksbestuurder, den Fuehrer en den Duce. omrand met bloemen. Admiraal en mevrouw Horthy werden door de me nigte met grooten jube! verwelkomd. Na het élngch van het -volkslied, dankte eerst minister-president Teleki den rijks bestuurder uit nnam van de geheele Hon- gnarschc natie vbor het reit. dat hij reeds meer dan twee decennia de natie met kracht en vertrouwen hoert geleid. Tevens gat hij jegens de Hongaren in de terug gekeerde gebieden uiting aan den dank der natie voor hun volharding. Tegenover de minderheden zal Hongarije zijn beiotten nakomen, aldus Teleki. In zijn antwoord verklaarde daarop de rij ksbestuurder. dat thans over de treurige herinneringen des lands het doek der ver getelheid is gevallen. Dat thans de terug keer der Zevenburgers te midden van het ln vlammen staande Europa op onbloediae wijze kon eeschleden, daarvoor dankte hij opnieuw de beide machtige vrienden Duitschland en Italië. Op de feestelijkheden, aldus Horthy, vol gen thans de werkdagen. Aan den arbeid moet ieder deelnemen, ook wanneer zijn moedertaal niet het Hongaarseh ts. BANKHEAD OVERLEDEN. De speaker van het Britsche Lagerhuis. William Bankhead. Is gisteren na een kort ziekbed in den ouderdom van 66 jaar over leden (D.NHJ. TOLGRENZEN MET BOHEMEN OPGEHEVEN. Officieel wordt bekend gemaakt, dat de tolgrenzen tusscheh het protectoraat Bo- hemenMoravië en het gebied van het Duitsche rijk worden opgeheven. (D.N.B.i. HET AMERIKAANSCHE DIENSTPLICHT- ONTWERP AANGENOMEN. Het D.N.B. meldt uit Washington: Het Huis van Afgevaardigden en de Se naat hebben definitief de nieuwe dienst plichtwet aangenomen en aan president Roosevelt ter onderteekening voorgelegd. De wet verplicht ongeveer 161..- millioen Amerikanen van 21 tot 35 jaar, zich ter stond aan te melden en eventueel een jaar dienst te doen voor de militaire opleiding. De wet machtigt voorts de regeering om industriebedrijven over te nemen, waarvan de eigenaars weigeren bewapeningsorders, om welke reden dan ook, aan te nemen of de uitvoering daarvan te bespoedigen. Ais eerste recruteeringsquota wordt door de bladen het getal 400.000 genoemd, waar van echter dit jaar vooreerst slechts 75.000 in dienst zullen komen. De door Roosevelt gevraagde 1.75 milliard dollar moeten die nen voor het bestrijden van de onkosten voor het eerste dienstplichtjaar. Bij de overdracht van het rectoraat der Leidsche Universiteit aan zijn op volger prof. dr. A. W. Bijvanck sprak Foto-archief ,.L D' REDE VAN STAATSSECRETARIS DR. LANDFRIES. Bij de opening van de Keulsche Jaar beurs heelt de staatssecretaris van het Duitsche rijksministerie voor economische zaken, dr. Landfried, een rede gehouden, waarin hij wees op de beteekenis van de Jaarbeurs en vooral op de ongebroken kracht van de Westduitsche industrie. Deze Industrie is niet alleen ln staat, zoo verklaarde dr. Landfried o.a., de taken van den oorlog volkomen toe vervullen, doch zij is ook voor de groote taken, die haar na den oorlog gesteld zullen worden, intact en gewapend. De productie van de Westduitsche zware industrie zullen hun reputatie behouden en aan iedere vraag uit het binnen- en buitenland kunnen voldoen. De Westduitsche industrie zal hierbij deze taken vervullen vanuit haar oude stand plaatsen. Een verplaatsing van Westduit sche fabrieken naar andere gebieden van het rijk, zooals dit door de Engelsche bla den, als gevolg van hun zoogenaamde suc cessen in de lucht, is aangekondigd en als gevolg van hun leugens ook aangekondigd moest worden, komt niet in aanmerking. Deze industrie zal in het Westen gevestigd blijven en aan de op dezen grond geboren bevolking evenals voorheen arbeid en brood rerschaffen. Staatssecretaris dr. Landfried richtte hierna het woord tot de aanwezige verte genwoordigers van Elzas en Lotharingen en wees erop, dat de pogingen Van Frankrijk om Elzas en Lotharingen anorganisch bij de Fransche industrie in te schakelen, zon der succes zijn gebleven en dat alleen een ramp is vermeden, doordat Duitschland steeds opnieuw bereid was, aan den Elzas en Lotharingen op hun eigen economisch gebied ontwikkelingsmogelijkheden te bie den. Ten aanzien van de betrekkingen met België en Nederland zeide de staatssecre taris o.a.: „de oorlogsgebeurtenissen van de laatste maanden hebben automatisch een zeer nauwe verbondenheid van deze landen met het Groot-Duitsche rijk met zich mede gebracht, een verbondenheid, die in feite voornamelijk met West-Duitschland reeds lang bestond. Thans is het zaak, deze ont wikkeling ln den geest van den opbouw van een nieuw Europa en van een bloeiend, niet door verouderde hinderpalen beperkt Europeesch economisch leven, verder te doen schrijden. Deze verbondenheid op econo misch gebied moet in het belang van alle Prof. Dr. Fred. Muller Jzn. dè rector-magnificus, prof. dr. Fred. Muller, hedenmiddag een rede uit, waarin hij de lotgevallen der Univer siteit in het afgeloopen jaar beschreef en vervolgens een beschouwing gaf be trekking hebbende op de taak der Uni versiteit ln het huidige tijdsbestel. Hij herdacht daarbij ln de eerste plaats hen, die ln den strijd voor het Vaderland waren gevallen, zes studenten van de Leid sche Universiteit; ook sprak hij over het offer door de gemobiliseerden gebracht ter wille van het algemeen belang. „Eer bied voor hetgeen de eersten leden is ons aller eerepllcht; erkenning van en erken telijkheid voor wat de laatsten deden, zij en blijve hun geschonken, ook door ons." Spr. stond stil bij het overlijden van de professoren Wensinck en Kan, van den cu rator der Universiteit mr. J. Limburg. Naast het heengaan van hen, die door den leeftijdsgrens gedwongen werden hun ambt neer te leggen, prof. Van Ronkel en P. C. T. van der Hoeven, staat het optre den in het universitair onderwijs van niet minder dan zeven nieuwbenoemde hoog leeraren. Door den loop der gebeurtenis sen was de representatie in het buitenland zoo goed als geheel opgeheven. In Neder land echter heerschte ook voor de Leidsche Universiteit nog een druk wetenschap pelijk verkeer dat ook in de voordrachten, in de Academie gehouden, tot uiting kwam. Vermelding verdienen de lezingen, uit gaande van het Leidsch Universiteltsfonds, door prof. Huizlnga gehouden over „Pa triotisme en nationalisme in de Europee- sche geschiedenis tot het einde der 19e eeuw", en de voordrachten door prof. H. J. Pos van de Universiteit van Amsterdam, gehouden op verzoek der faculteiten van studenten, over de fillsophie der weten schappen. Het aantal studenten, dat werd inge schreven door den rector-magnificus, 2222 tegenover 2417 ln den vorlgen curus, vertoont een kleinen achteruitgang, blijk baar geheel veroorzaakt door de mobilisa tie; het aantal voor de eerste maal inge schrevenen 604, is slechts 5 lager dan dat van het vorige Jaar. Het getal der vrou welijke ingeschrevenen, n.l. 628, is nauw keurig gelijk gebleven! De promoties lie pen iets terug; het getal daarvan is 51. Over de nieuwe gegevens vermeldde I spreker, dat in dezen cursus voor het eerst de rector de voor de eerste maal ingeschrc- venen ln een plechtige bijeenkomst ln het I Groot Auditorium met een toespraak heelt I geïnaugureerd, waardoor thans aan de eigenlijke intrede in het loven der studie van de zijde der Universiteit het gewensch 1 te relief gegeven wordt. Het L.S.C. deed een I alleraardigst boekje samenstellen, bestemd voor allen, die voor het eerst waren inge schreven en die in Lelden met zijn tradities en gebruiken en daarop rustende gehelm- I zinnige bekoring den weg willen vinden. Ook bij de bijeenkomsten in December j 1939 op initiatief der studenten gehouden, ter bepaling van de houding van Universi teit en studenten in den tegenwoordigen tijd en bekend als de Leidsche „Academie- dagen", later uitgegeven onder den titel „Nederland ln Oorlogstijd" stond spreker stil. Na vermelding van verschillende lustra van studentencorporaties werd ook de plech- I tige bijeenkomst In de Pieterskerk op 26 Juni j.l. herdacht, waarbij de rector-magnificus de herdenkingsrede uitsprak, die thans het voor en door alle studentenvereenigingen gevierde lustrum afsloot, waarmede vol gens de traditie het L.S.C. de stichting der Hoogeschool placht te herdenken. De dreigende en later ingetreden oor logstoestand en zijn gevolgen leidde tot allerlei maatregelen, waarbij ook de Uni versiteit betrokken werd of zich vrijwillig inschakelde. In het bijzonder maakte spre ker melding van de welgeslaagde pogingen om ook door de Universiteit een bijdrage te doen geven in de oplossing der moeilijk heden van net mobilisatieprobleem: de voordrachten, colleges en besprekingen ge houden voor gemobiliseerden, studenten en nlet-studeerenden; later de leerrijke proefnemingen met een algemeene studen tentafel, die zoo mogelijk een warmen maal tijd midden op den dag zal geven, de z.g.n. mensa academica. [oofdpijnen Kiespijn Veilig en vlug als goen ander helpen hierbij altijd een poeder oX cachot van MUn hardt. Mljnhardi's Poeders per stuk 8 ct. Doos 46 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doo6 10 on 50 ct. 743 (Ingea. Mod.) betreffende landen verder verdiept en ont wikkeld worden. Wanneer wij door het voorbereiden van een zeer nauwe samen werking van de nationale Europeesche volkshuishoudingen op het vasteland en door het terzijde stellen van alle onna tuurlijke hindernissen den weg willen ba nen voor een groot Europeesch economisch gebied, dan zijn wij ons ervan bewust, dat dit doel slechts stap voor stap kan worden bereikt. Er moet rekening worden gehou den met den bijzonderen aard van de af zonderlijke volkshuishoudingen. Door een plotseling neerhalen van alle tolboomen en het scheppen van een Europeesche va luta-unie, zou geen opbouwende arbeid worden verricht, doch slechts verwarring gesticht worden. Tenslotte omlijnde dr. Landfried het doel van de Duitsche economische politiek als volgt: het gaat niet meer alleen om den eindstrijd ter verdediging van de door den Fuehrer geschapen Groot-Duitsche een heid. Het gaat om het veroveren van de economische vrijheid voor het Europeesche continent, en om het verslaan van den Angel-Saksischen overmoed. Europa heeft er meer dan genoeg van, zich nog verder door de meer dan genoeg bekende Engel sche koloniale begeerten naar macht: een gelukkig, tot vrede gebracht en in nauwe economische gemeenschap verbonden Europa, dat ongehinderd en zonder gevaar zijn poorten voor den wereldhandel kan openen ten bate van alle volken der aarde. In het tweede gedeelte van zijn rede vroeg de spreker zich zelf en zijn gehoor, of de gebeurtenissen van Mei en hun ge volgen bulten het Jaarverslag, de Fatader Universiteit kunnen en mogen blijven staan Dit lijkt onmogelijk, zoo zelde spreker; en het schijnt geoorloofd daarover te spre ken, mits men hetgeen men zeggen wil, als strikt persoonlijk en niet als algemeene opinie te kennen geeft. In het verband der heden gehouden oratie zal daarbij de aandacht zoo veel mogdlijk worden inge steld op het onderwijs, speciaal het hooger onderwijs. Ook voor studie en student-zijn, voor Universiteit en professoren laten ziel) de huidige, zeer talrijke vragen tot deze ééne hoofdvraag terugbrengen: Is er in dc bon te verscheidenheid van eischen en leuzen, die ook voor dit onderdeel der samenleving zich bij voortduring laten hooren, Inder daad sprake van iets nieuws? Met over tuiging zeide spreker, dat deze vraag be vestigend beantwoord moet worden: ja, ln dit nieuwe is veel, dat ook voor do Uni versiteit van uitnemend belang kan wor den. Het spreekt vanzelf zoozeer dat het wel eens vergeten wordt in het vuur der gedachtenwissellng dat ook reeds vóór 1940 veel van hetgeen thans wordt aanbe volen, in aantocht bleek; dc gebeurtenis sen der laatste maanden hebben echter oen eisch gesteld, dat het tempo versneld zal worden, hetgeen velen dan als stroom versnelling riskant schijnt, en dat men daartoe bezwaren, ook vroeger soms gere zen, resoluter zal weten te overwinnen. Drieërlei vraagt ln de allereerste plaats aandacht: de waardeering van de persoon lijkheid ook in onderwijs en opvoeding en het gezag, waarmede deze in staat is op te treden; de lichamelijke opvoeding als twee de, ten derde hooger schatting, niet slechts theoretisch doch ook ln de praktijk, van arbeid, geestelijken maar ook llchamelijken arbeid, den laatste ook voor Jongere en oudere studenten. De spreker wees er op, dat de twee eerste postulaten ook reeds in vroeger eeuwen zijn gesteld, en dat men speciaal in de Oudheid deze belde vraagstukken op een wijze ge formuleerd en ten deele opgelost heeft, waarvan ook de tegenwoordige tijd nog met profijt gebruik zou kunnen maken. Uitvoe rig stond hij stil bij de beroemde formulee ring, die, zoo vaak aangehaald, haast altijd verkeerd wordt begrepen: mens sana ln corpore sano, „een gezonde geest ln een ge zond lichaam". Zoowel ln de Oudheid lag de nadruk en ook voor onzen tijd moge deze liggen op de geestelijke gezondheid. Wie zich hiervan echter zelf doordrongen toont, gaat terstond beseffen, welk een machtig middel de lichamelijke opvoeding is om hiertoe te komen. Juist hierdoor zal men een gaandeweg opvoeren van de ge middelde lichamelijke geschiktheid en van de gezondheid, die daarvan het gevolg kan zijn, ook ln den kring der Universiteit be reiken: het gemiddelde in grooter verband bereikt is hier van grooter waarde dan uit zonderlijke, hooge prestaties, records en dergelijke, die eigendom en voorrecht blij ven van enkelen en die de groote massa tot de passieve rol van toeschouwers de- gradecren. Ten aanzien van het derde punt kan men van vroeger eeuwen minder steun of leering verwachten. De verkondiging, dat arbeid, ook lichamelijke arbeid, een eigen zegen en adel bezit, op zich zelf dus en af gezien van financieel of maatschappelijk voordeel, is lets van onzen, van den nieu wen tijd. Terloops vermeldde spreker werk kampen en de volkshoogeschool om daar door er den nadruk op te leggen, dat om gang ook met andere kringen der samen leving dan de universitaire en daardoor vruchtbare kennismaking met het geheel van ons volk Iets ls. dat ook vroeger reeds ln experimenten neergelegd, nu consequen tie kan worden van het punt in quaestie: in dit opzicht ls voor het hooger onderwijs nog zeer veel, dat gedaan moet worden, ln thans wellicht meer nabije toekomst. Dat hierbij fouten gemaakt zuilen wor den, lijdt geen twijfel. Ook hier moet dat ^3en worden uitgesproken, opdat men zich zelf daarmede wapenen kan tegen het we- derzljdsche wantrouwen, dat den laatsten tijd toch reeds zoozeer als gevolg der recente gebeurtenissen in ons midden ge woekerd heeft. Met een beroep op toegewijde medewer king tot handhaving onzer eenheid en versterking van gehoorzaamheid, tucht, eh trouw aan het werk der gemeenschap, werd besloten. Waafna spreker met onkclc woorden, dank hrengetttt aan dfch prosecretafta, prdf. Krom. zijn rectorale waardigheid overdroeg aan zijn opvolger, prof. dr. A. W. Byvanck. Tot secretaris van den Academisciien Senaat Ls voor het jaar 19401941 be noemd prof. dr. B. G. Escher, HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHAND1L. Wijziging: N.V. Broodbakkerij vJi. Z. v. d. Mey, Korte Mare 16, Leiden. Nieuwe a&huicr- dlrccteur: B. Ouwerkerk, Leiden. 40-JARIG .IUBIBLEUM. Gisteren herdacht de heer A. Schötteln- dreler, commies-titulair bij het dienstvak der registratie en domeinen alhier don dag, waarop hij voor 40 jaar bij dezen dienst zijn Intrede deed. Zoowel gisteren te zijnen huize als heden ten kantore der inspectie waar de Jubilaris werkzaam ls. ontving hij van tal van zijden blijken van belangstel ling, zoowel in den vorm van mondelinge en schriftelijke gelukwenschen als van stoffe- ltjkcn aard. In den ambtelljken kring wer den hartelijke woorden gesproken, welke getuigden van wederzijdsche waardcorlng voor de goede samenwerking en verstand houding. Ook de Inspecteur, de heer M. A. W. Geselschap, hoewel ultstedig, deed van zi]n belangstelling blijken. LELDSOHE SPEELTUIN-FEDERATIE. Het 100ste Itallaansche weermachtbe- rlcht zegt: In Cyrenaica overschreden onze vooruit geschoven afdeelingen de grens en leveren levendige gevechten tegen vijandelijke strijdkrachten. Ons luchtwapen neemt hieraan actief deel. Met bombardementen en in duikvlucht valt het vijandelijke con centraties van auto's aan. Hierbij zijn twee vijandelijke vliegtuigen van het Blenheim - type neergeschoten. Op Malta zijn het arsenaal van Valletta en de haven voor watervliegtuigen yan Calafrana opnieuw des nachts gebombar deerd. Ondanks de ongunstige weersom standigheden zijn alle doelen volledig ge troffen. In het Oostelijk deel van de Mlddelland- sche Zee zijn vijandelijke zeestrijdkrachten opnieuw door onze vliegers ingehaald en gebombardeerd. Al onze vliegtuigen zijn naar hun bases teruggekeerd. In den Indlschen Oceaan kon een Brit sche kruiser, die door een onzer vliegtuig formaties gebombardeerd, getroffen en ern stig beschadigd werd, slechts langzaam en met zeer diep in het water liggend hek werk de reis voortzetten. In Noord-Afrika heeft de vijand eenigc luchtaanvallen ondernomen en daarbij brandbommen op Bomba geworpen zonder het minste resultaat. In Italiaansch Oost-Afrika heeft de vijand luchtaanvallen ondernomen op de geheele zone tusschen Asmara en Adi Ugri. Hierbij werd van de inboorlingen één per soon gedood en één gewond, terwijl in een kleine landbouwkolonie geringe materieele schade werd aangericht. Tot zoover het weermachtberlcht. Hoewel de bezetting van Solloem even over de grens, nog niet wordt gemeld is dit van Britsche zijde wel erkend. De Britsche mededeellng over het opge ven van Solloem zooals volgens een D.N.B.-bericht de Engelsche radio die gaf vermeldt als hoofdoorzaak van het te rugtrekken der Britsche troepen het ge brek aan water. In welingelichte Itallaansche luchtvaart kringen wordt in aanvulling op de Jongste weermachtberichten nog vernomen, dat de actie van de Itallaansche luchtmacht de stelselmatige vernietiging van de Engelsche verbindingslijnen en de strateglsch-tactl- sche verkenning ten doel heeft. Daarbij hebben Itallaansche bommenwerpers be langrijke militaire doelen in het gebied van Solloem, w.o. een fort en verder colonnes vrachtauto's met bommen bestookt en vijandelijke tankeenheden, verkenningswa- gens en artilleriestellingen zwaar onder vuur genomen. Dank zij de doeltreffende bescherming van de Itallaansche Jagers konden de bommenwerpers zonder verlie zen terugkeeren. Dat nog geen bijzonderheden over den val van Solloem worden gegeven, geschiedt om militaire redenen. Men wacht hiermee tot andere doelen aan de andere zijde van de Egyptische grens bereikt zijn. Wat Egypte thans zal doen? Jaarverslag over 1939. In het jaarverslag over 1939 van boven genoemde Federatie wordt gezegd, aal de propaganda ln dat Jaar een belangrijke plaats Innam; o.a. werd een speldjesdng gehouden. Dc speeltuin van ..Zuiderkwartier" werd vernieu.vd on voorzien van een rloleerlng, terwijl in den tuin van „Westerkwartler" verscheidene .lerstelUngen worden verricht. Dc gemeenteraad stelde een subsidie van f. 1200 beschikbaar voor het onderhoud dei- tuinen. De tuin van „öosterkwartler", die dit Jaar 10 Jaar bestond, werd verrijkt met twee schommels. Er werd een druk ge bruik gemaakt van het Tuin- en Sint-Nico- laasfeest. De korfbalclub „Vicus Orlentls" werd uitgebreid met een asplrantcnafdee- ling onder leiding van den heer Vljlbrlof. Het ledental van „Noorderkwartier" liep iets terug, hetgeen ook zijn terugslag vond in de beoefening der korfbalsport. Er zijn echter teekenen, die op een opleving wijzen. Ook „Westerkwartier" vierde haar 10-Ja- rlg bestaan. De diverse feestelijkheden trokken groote belangstelling. Het leden tal bedroeg op 1 December JJ. 140. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL." In het tijdvak 20 Mei tot en met 14 Sep tember j.l. zijn in bovengenoemde inrich ting in totaal 65040 baden genomen tegen 66566 baden in 1939 over het tijdvak 15 Mei14 September 1939. Bovendien zijn 950 schoólbaden geno men tegen 1100 in 1939. De heeren R. H. v. d. Vlerk, F. A. Mas tenbroek, J. H. Polhuys, J. Dinand, H. A. van Ingen Schcnau en W. Spoor, die zooals wij Zaterdag reeds berichtten, zijn toege laten tot het vierde studiejaar van de M. T. S. te Haarlem, zijn dit niet na her examen, doch na het voltooien van een jaar practisch werken. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de te Bilthoven overleden oud-kassier- boekhouder van het Openbaar 81achthuls alhier, de heer H. F. H. Siindermann niet dezelfde is als de drankbestrijder van dien naam, wiens geslachtsnaam trouwens met een Z. begipt. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 16 September. Deensche consignatievisch: Haring 2522: Makreel 42.50—30; Zetschol 41; Kleine schol 40—22.50; Bot 42.50—30; Koolvisch 16—14. (Alles per 50 k.g.) ZoetwatervischSnoek 4544 ct.; Snoékbaars 64—58 ct.; Baars 26 ct.; Brasem 20 ct.; Blei 22—18 ct.; Paling 64—54 ct.; Spiering 38—30 ct.; (alles per k.g.) ONDERTROUWD: H. Beurze, Jm. 27 Jaar en 6. W. Straver, Jd. 29 jaar; M. BrittUn, jm. 29 Jaar en L. Swanenburg, jd. 20 jaar; A. Hannaart, Jm. 37 Jaar en M. P- Sommeling, Jd. 27 Jaar; J. Heruer, Jm. 25 Jaar en E. Honsbeek, jd. 21 Jaar; C. v. d. Hoed, Jm. 24 jaar en C. Blelji, jd. 22 jaar;G. Piket, jm. 25 Jr. en J. R. Bosboom, Jd. 21 Jaar; H. Tulthof. Jm. 24 jaar en C. Bouwman, Jd. 25 Jaar; G. J. H. v. TuUl. jm. 26 jaar cn S. E. Momberg, Jd. 26 jaar; C. J. v. d. Velde. jm. 25 Jaar en L. Vell- brlef, jd. 23 jaar; P. H. DUksterhuls. wedr. 59 jaar en E. M. Wessel, jd. 51 jaar. GEBOREN: Hendrlcus, z. van N. v. d. Pluijm en J. Bell» 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2