LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 13 September 1940 Hoe behandel ik mijn paard? KERK- EN SCH00LNIEUWS Officieele Kennisgevingen VISSCHERIJ-BERKHTEN WELKE BON 15 GELDIG! Als een levend wezen SPORT VRAGENRUBRIEK Dagblad reclame is niet te vervangen AGENDA In dit artikel geeft onze des kundige medewerker een aan tal nuttige wenken, welke vooral van beteekenis zijn voor hen, die thans met paarden moeten omgaan, of dece in ge bruik hebben, in plaats van met auto's. Er worden vele, vaak onwillekeurige, fouten ge maakt. waardoor tal van paar den ongemak en erger verdu ren. Het is niet alleen uit ge voelsoverwegingen. dat hier tegen stelling wordt genomen, maar bovendien heeft een goede en deskundige behande- deling tengevolge, dat de pres taties van den trouwen helper van den mensch worden opge voerd. Nu er weer veel paarden worden aange schaft, om het werk van de auto's over te nemen, blijkt het, dat er verschillende paarden niet geheel aan de verwachtingen voldoen. Zoo was er onlangs een dieren arts, die dikwijls werd geraadpleegd over z.gm. steegsche paarden, paarden die wei geren te trekken. Het spreekwoord in de paardenwereld doet nog altijd opgeld, n.l. een paard wordt goed geboren maar slecht gemaakt. Want vele paarden worden totaal bedorven door dat zij onoordeel kundig worden gebruikt Wanneer er paarden zijn die weigeren, dan is daarvoor een reden aanwezig en het is lang niet iedereen gegeven dergelijke paar den weer te cor- rigeeren. Natuur lijk heeft elk paard zijn karak ter. Er zijn zeer gevoelige paarden die men door een onheusche of ru we behandeling weigerachtig maakt en daarom is het van zoo groot belang, dat men bij het aan schaffen van een paard niet alleen op exterieur en beenwerk let, maar ook op het karakter van het paard. Vooral ls dit van belang, omdat ook bij de rijders het spreekwoord geldt, dat het niet allen koks zijn die lange messen dragen. Paarden met gevoelige ka rakters zijn totaal ongeschikt voor berijders die voor een paard geen gevoel hebben. Elke berijder is lang niet geschikt om het paard, dat hij moet besturen, te begrijpen. Hoe groot is het verschil niet tusschen de berijders, die men in de straten tegen komt. Men ziet onmiddellijk of een koetsier een werkelijk koetsier is of iemand, die het paard slechts behandelt als een dier, dat trekken moet. De eerste heeft een goede verstandhouding met zijn paard, zij begrij pen elkaar, bij den tweede ls dat gevoel niet aanwezig en men behandelt elkaar als twee wezens die geen gevoel voor elkaar hebben. Want het paard is fijngevoelig, kent den goeden rijder en doet alles wat die vraagt. Maar bij een ander rijder, die hem niet aanvoelt, weigert hij positief. Wanneer men zoo de straten doorgaat en let op de paarden-tractie. dan ziet men dat er groote fouten worden gemaakt. Men ziet slecht passende tuigen, die het paard in het werk bemoeilijken. Sommige tuigen zijn te groot, sommige zijn te klein. Er wordt in vele gevallen niet gelet op een passend bit. BIJ het aanschaffen daarvan wordt er nimmer aan gedacht, dat een paard door een te zwaar bit hard wordt gemaakt en dus het fijne gevoel daardoor verloren gaat. Vele paarden worden niet aan den teugel gehouden maar met slappe leidsels voor den bestuurder aangejaagd. Vele fouten ziet men maken bij het beslag. Het is soms gruwelijk op welke onmogelijke ijzers de paarden moeten loopen en trekken. Wij denken hierbij aan de hooge kalkoenen, die men onder de ijzers aanbrengt, waar door het paard gedwongen wordt te loopen op aangebrachte punten die onder de ijzers worden aangebracht. In plaats dus, dat het paard den hoef geheel op den grond kan I plaatsen is dit door de aangebrachte kal koenen onmogelijk. Men verdedigt dit dan door te zeggen, dat de paarden beter kun nen staan en minder glijden. Wijlen dieren arts Plet, een bekende figuur in de paar denwereld uit de voorgaande jaren, hekelde deze kalkoenen als folterijzers. Een paard zal veel minder glijden, wanneer hij het ijzer volledig op den grond kan plaatsen, de draagvlakte is veel grooter, dan wanneer het paard gedwongen wordt op drie punten te loopen. Dat het aanbrengen van kalkoe nen onjuist is blijkt ook wel, zoo zei de heer Plet. uit het feit. dat wanneer de kal koenen zijn afgeloopen, men gewoon door gaat tot het ijzer geheel versleten is. Maar bovendien ziet men vele paarden in de stad loopen. die nimmer kalkoenen hebben en deze paarden zijn veel vlotter en zijn veel minder vlug versleten, dan paarden die men op kalkoenen laat loopen. Wanneer die kalkoenen nu steeds gelijkmatig af sleten. dan zou het nog wat zijn, maar heel dikwijls ziet men. dat de buiten kal koen meer slijt dan de binnen kalkoen, zoo dat de hoef in. een scheeven stand komt. Heel wat paarden loopen dan niet frisch meer en hebben pijn. Maar afgezien nog van deze kalkoenen kwestie, laat het beslag ook in ander op zicht nog veel te wenschen over. wordt het beslag niet tijdig nagezien en krijgt men groote platte voeten. Let men goed op. dan ontwaart men heel veel paarden, die kreu pel zijn, al is dit voor een leekenoog niet al tijd op te merken. Maar daarom lijdt het paard wel en men moet niet vergeten, dat werkcapacitelt door een juiste behandeling wordt opgevoerd en dat het paard door een Juiste behandeling een veel langeren le vensduur heeft. Van groot belang is ook de stalling van de paarden. Daarover denkt men in vele gevallen te licht. Een ruime stal en een goed stroobed of een bed van turfstroolsel TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN, ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.) ilOOGWATEBTTJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 2 uur; nam. te 2.24. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 14% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 8.30 nm. tot 6.42 v.m. Het tydvak gedurende hetwelk de verdulsle- ringsvoorschriften gelden, begint een half uur vroeger en eindigt een half uor later dan de hierbovengenoemde tijdstippen. geven het paard een veele grootere werkca pacitelt, dan een muffe stal, te klein in vele gevallen en verontreinigd. Het behoeven geen luxe-stallen te zijn, maar practische stallen, die het paard in staat stellen om te leven zooals dat behoort. Evenals een auto heeft het paard een goede behandeling noodig en deze laat nog veel te wenschen over. Men ontwaart vele paarden, die een goede verzorging genieten, goed zijn aan gespannen en goed beslagen zijn. Maar nu er weer zooveel meer paarden in de tractie worden opgenomen, ziet men heel veel. waaraan nogal wat ontbreekt. En nu moet men niet zeggen, dat een goede behande ling een dure behandeling ls. Er zit in een goede behandeling in het geheel geen duur te. Want een goede behandeling wordt vol daan door de liefde en het gevoel, dat de gebruiker voor zijn paard heeft. Wanneer des morgens het paard voor den aanvang van het werk flink wordt schoon gemaakt, gerost en geborsteld, dan kost dit niets dan een beetje tijd van den ver zorger. Een droge stal kost niet meer geld dan een vleze stal. Een goed passend ga reel en een goed bit kosten niet meer dan een te groot en te zwaar bit. IJzers met kalkoenen zijn misschien nog duurder dan vlakke ijzers en vlakke ijzers verhoogen de werkprestatie van het paard en verlengen zijn levensduur. Het aankoopen van paarden is van even groot belang als het aankoopen van auto's en moet door deskundigen geschieden. Het paard, dat gekocht moet worden, moet niet alleen beoordeeld worden naar exterieur, maar moet ook beoordeeld worden of de ge schiktheid er is voor het werk waarvoor het bestemd ls. Paarden met slechte voeten, kogels en kronen haalt men niet van het land op de straatsteenen want dat geeft teleurstelling, omdat dergelijke paarden kreupel en stijf worden en het niet vol kun nen houden. Hij. die aangesteld of aange wezen wordt, om het paard te besturen en te verzorgen is niet geschikt wanneer hij ruw kan schreeuwen en rukken aan de teugels, dat klinkt voor den leek soms wel heel dapper, maar alleen hij is geschikt, die met zachtheid en zonder ruwe woorden, zonder rukken aan de teugels en zonder zweepslagen zijn paard tot het hoogste kunnen kan opvoeren. Helaas ziet üien het eerste meer dan het laatste. En wanneer wij een verkeersagent het verkeer zoo zien regelen, dat een zwaar beladen wagen, ge trokken door paarden, niet behoeft te stoppen, maar door kan gaan en daardoor den paarden een grooten dienst bewijst, zie dan ervaren wij, dat die verkeersagent veel meer gevoel heeft dan menig rijder, die van dat gevoel gespeend is. En wanneer de stamboeken nu eens aan dacht aan deze materie gingen schenken en ook in dit opzicht voorlichtend gingen werken, dan kori de paardentractie nog be langrijk worden opgevoerd niet alleen, maar veel economischer worden gemaakt. De fokkerij moet afzet hebben en die afzet dienen de stamboeken meer dan tot heden in gunstigen zin te beïnvloeden. Hoe be handel ik mijn paard? Als een levend we zen. dat door zijn gevoeligheid en intellect daarvoor even dankbaar is als de mensch zelf! VOETBAL. ALPHEN COMB.—MILITAIR ELFTAL. Hedenavond te 6 45 uur zal op het terrein van Alphen een Alphen-comb spelen tegen een elftal, dat is samengesteld uit do aldaar gelegerde militairen van den Opbouwdlenst. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. Dinsdagavond werd er een peletonwedstrljd gereden over 35 K.M. waarin Jac. de Groot wist te winnen. J Schüller werd tweede en F. ten Boske derde. M, Seganr kreeg oen lekke band terwijl Rosbergen bij den start een tuimeling maakte, zoodat hi) van verder ryden afzag. Gisteravond werd de laatste avondwedstrhd van dit seizoen gereden, die door M. Segaar in den tyd van 44.45 min. werd gewonnen. Jac. de Groot bezette de tweede. N. de Romyn de derde, W. Rosbergen de vierde. F. ten Boske de vijfde en Jan Schüller de laatste plaats. Do afstand was plm. 28 K.M.. R. Riethoven had pech. Zes B-klassers bonden den strfjd aan voor dezen laatslen wedstrijd. Het was weer H. Noest die In den tyd van 46.15 het eerst door de finish ging. direct aan het wiel gevolgd door F. Slevser. Van Vliet derde. J. Laven vierde. A. Krult vyfde en M. van der Berg zesde. Zondag as. wordt voor de competitie een pe- letonrit gereden over 80 K.M voor de A en 60 K.M. voor de B-klasse. 29 September a s worden de clubkampioen- schappen van de N.W.U. gereden.Hieraan zal „Swift" ook deelnemen zoodat de Zondagen die nog resten voor trailing, tevens benut zullen worden als sclectie-wcdstryden. DAMMEN. A.D.C. (ALPHEN). Maandag opent A.D.O. het speelseizoen in het „Zor*/u~4' idlJP*- vergaderzaaltje van café „Zomerzorg" (het oormalige hotel Rutten) aan de Stationsstraat met het houden van een gongwedstrUd, terwyi Maandag 23 Sept. de offlcleelo wedstrijden te 8 uur een aanvang nemen. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Boskoop Gcref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Honkoop van Den Haag. AANMELDING VOOR DEN OPBOUW- DIÈNST. In opdracht van den Commandant van den Opbouwdlenst wordt ter kennis van be langhebbenden gebracht, dat het ln meer gevallen gebleken ls. dat gedemobiliseerde militairen, die werkzaam zijn bij burgerbe- drljven. Instellingen, enz., kortom loonge- venden arbeid verrichten, ontslag verzoeken of uitlokken met de bedoeling om zich door plaatsing bij den Opbouwdlenst een hoogcr inkomen te verschaffen, als regel ln den vorm van kostvcrgoedlng. Vermits het doel van don Opbouwdlenst niet ls om gedemobillscerden, die werk hebben, door opname ln den Opbouwdlenst in een betere flnancieele positie te brengen, zal in zulk een geval geen aanmeldings- kaart worden opgemaakt, 646 Lelden, 12 September 1940. A. VAN DE SANDE BAKIIUYZEN, burgemeester VOOR ZONDAG 15 SEPTEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf en nam. 3 uur. ds. Blcshaar. Geref. Gem.: Voorm. halfelf en nam. halfvicr, leesdlenst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gcm., Hoofd dorp: Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Salvcrda. Lijsden: Voorm. 10 uur. de heer v. d. Berg. vyfhulzen: Voorm. 10 uur, de heer Brörens. Aalsmcerderwcg: Voorm. 0 uur, de heer Koudstaal. Badhoevedorp: Voorm. 10 uur, ds. v. Niel. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. E. Warmolts. GerefKerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. D. Roest van Opperdoes. RJC. Kerk: Voorm. half acht (Vroegmis), castoor Hesp: voorm. halftlen (hoogmis) Tcape- aan H. C. de Graaf. Katwijk aan Zee Gcref. Gcm. (Remlsestr.) Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Gcref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. K. W. Dercksen van Maastricht. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 cn nam. halfzeven, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfdrle, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer P. de Bruin Jr., cand. te Ommen; nam. halfzeven, ds. J. Roodcnburg. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfze ven. ds. DUk. Lcldschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Vermet; nam. 5 uur, ds. Laarman van Den Haag (Jeugddienst). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Boukema. Nlcuw-Vcnnep Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Lazonder; nam. onbekend. Gcref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier, ds. Smllde. Chr. Gcref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 u.. leesdlenst. Nieuwkoop Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2uur, dienst, Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van wyngaarden. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. 2% uur, ds. P. A. A. KlUsener van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur. ds. W. v. d. Bos van Oude-Wetering; nam. 2% uur, lees dlenst. NoordwUkerhout Ncd. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. den Hertog. Sasscnhoim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. KrUkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. Andrée van Vogelenzang. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. v. d. Zaal van 's-Gravenhage. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. v. d. Veen van Amsterdam. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Huls. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H.A.), ds. Brinkman van Wassenaar. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Steenbeek van Oudewater; nam. half zeven, de heer De Pater van Haastrecht. Geref. Kerk; Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van deT Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel. Wasenaar Dorpskerk: Voorm. 10,05 uur, ds. ten Kate; nam. halfzes, dr. Honders. KlevietskerkVoorm. 10,05 uur, dr. Honders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10,35 uur. mcj. dr. J. W. Herfst van Hoogeveen. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10% uur, ds. G. P .Scheers van Alphen a. d. Ryn. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 3 uur, ds. P. de Ruig (Voorb. H. A.). Zoetcrmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, ds. Versluijs. Geref. Gemeente: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdlenst, Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftlen en nam. 2 uur, ds. Trouwborst te Brakel. Vereen, van Vrijzinnig Hervormden: Nam. halfzeven, ds. Westmfjse van Rotterdam. Zwamcmrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur cn nam. halfdrie, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfdrie, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10,15 uur, mej. ds. Günther. VLEESCHDISTRIBUTIE. Van 18 tot en met 21 September 1 uur nam. a.s. zullen vleeschkaarten worden uit gereikt en wel een hcele aan ieder, die op 1 Oct. a.s. den leeftijd van 4 Jaar bereikt of overschreden zal hebben en een halve voor alle Jongere Ingezetenen. Op de distri butiestamkaarten. die meegebracht moeten worden, zal hiervoor het vakje X10 wor den afgekrulst. Wie in het bezit ls van een extra-brood kaart en een extra vet- of boterkaart, zal zich hebben te vervoegen aan het Distri butiekantoor, Brecstraat 117. Aan hem, die zwaren arbeid verricht, zal daar worden uit gereikt één halve vleeschkaart extra, aan hem, die zeer zwaren arbeid verricht ander halve vleeschkaart extra. Voor de eerste categorie zal behalve het .vakje X10, het vakje BE2, voor de tweede, behalve het vakje X10, het vakje BE3 worden afge krulst. Voor hot verdere publiek zullen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 (behalve Zaterdag 21 Sept. aA. van 9 tot 1 uur) de volgende kantoren van uitreiking opengesteld wor den. Het oude stationnetje op den Heeren singel. de Centrale School, Oude Vest 35, het vroegere Distributiekantoor Oude Rijn 132, het vroegere gebouw van dc Burger wacht Utrechtsche Veer 3, het Bestuursge bouw van „De Tuinstad wijk", Hyacinthcn- straat en het Christelijk Militair Tehuis Morschweg 34. De uitreiking zal weer plaats vinden in de alphabetlsche volgorde der familienamen en wel: Maandag 16 September a.s. de namen beginnende met A, B, C, Dev. Dinsdag 17 September a.s. do namen be ginnende met Dew, E, F, G, Hoog. Woensdag IS September a.s. dc namen be ginnende met Hooh, I, J, K, Linn. Donderdag 19 September a.s. dc namen beginnende met Lino, M, N, O, P, Q, Ree. Vrijdag 20 September a.s. de namen be ginnende met Ref, 8, T, U, Var. Zaterdag 21 September a.s.s de namen beginnende met Vas, W. X, Y. Z. Voor de vlotte afwikkeling van zaken is het gewenscht, dat ieder gezin een verte genwoordiger van niet Jonger dan 15 Jaar afvaardigt, hij moet dan de stamkaarten der overige gezinsleden meebrengen. Vóór het verlaten der kantoren van uit reiking geve ieder zich goed rekenschap dat hij ln het bezit ls van de hem toeko mende kaart of kaarten cn dat de stam kaartten) behoorlijk is of z^n afgekrulst. Lelden, 13 September 1940. 645 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. IDENTIFICATIEPLICHT. In den loop der volgende week zal wor den bekend gemaakt op welke wijze, waar en wanneer de Distributie-stamkaart moet worden aangeboden, om als Indentiteits- bewijs te kunnen worden gebruikt. Zij die geen goed gelijkend portret be zitten, dienstig om aan de stamkaart ge hecht te worden, laten er ten spoedigste een maken. Opgemerkt wordt, dat, Indien men een goed gelijkend portret bezit, dit niet geheel behoeft tc voldoen aan de elschen die aan een nieuw te maken portret worden ge steld. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Lelden. 13 September 1940. 647 VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 13 Sept. Deensche consignatlevlschGroote haring 19.20—18.20: Kleine haring 14.10—13.20; Schar 17.50; Bot 27.50 per 50 k.g. ZoetwatervlschSnoek 39—36; Snoekbaars 70 —54 ct. per k.g. G. N. M. te L. Geen van deze papieren kan voor Geldig ldentlteltsbewils dienen A. L. ce xj. net lfjkt U wellicht een eigen aardig middel, maar probeert U het eens dooi den bal een nacht ln ranjasiroop of vuurroode frambozenlimonade te laten overstaan! NED. HERV. KERK. Beroepen te Harllngen ds. D. J. Burgersdijk te Blrdaard (Fr.); te Dussen (N.Br.) cand. C. J van den Broek, hulpprediker te Vlaardlngen; te Tholen ds. J. Batelaan te Stavenlsse. GEREF KERKEN Benoemd tot hul| cand. G. van Doornll Ipprediker k te Delft. te Winschoten Donderdag. Zoeterwoudsche weg: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leldsche Wolspinncry, 3 uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; B alle tceftyden. Luxor-Theater Stationsweg: „Butterfly"t Dag nam. 2,15 uur, 7 uur. 's Zondags van 2—6% u. doorl. voorstelling. Lldo-Thenter. Steenstr. 39: „Spion van den Keizer"*. Dageiyks 7,30 nam.; 's Zondags te 2, 4% en 7% uur. Woensdag en Zatordag maflnée 2% uur. Trlanon-Theator, Breostr. 31: „De 3 Codonns".t Dagelijks 2 en 7 uur. '«Zondags van 2—0.30 uur doorl. voorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd 48: „8avoy-hotol 217"t Dag. 7 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2.30 uur; 's Zondags ie 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Alarm ln Peklng"t, Dagciyks 2 cn 7 u. nam.; 'a Zondags v. 2—6.30 uur doorl voorstelling Nova-Theater (Katwyk-aan-Zee)Percy neemt vacantie"t. 7% uur nam. Zondags gesloten. Dc avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 7 Sopt. 8 uur tot Zaterdag 14 September 8 uur waarge nomen door do apotheken: D. C. Kok, Rapen burg o. tel. 24807; „Tot Hulp dor Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. reestsche Apotheek, Wll- Te Oegstgeest: Oegstge hclminapark 8 tel. 26274. leüninmirrmiommnnn Bon nr. 15 (t.m. 1 November) 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon nr. 28 (t.m. 1 November): 100 gram griesmeel of 100 gram maïzena of een hoeveelheid pud dingpoeder of puddingsauspoedcr, welke 100 gram zetmeel bevat. Dc hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 grom zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoedcr, welke op één bon wordt gekocht, mag onge acht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Bon nr. 41 (t.m. 4 October) Z'/t ons rijst, rljstemeel of rijste bloem. Bon nr. 54 (t.m. 4 October): 2'/t ons havermout, havervlokken, gort of grutten. Bon nr. 71 (t.m. 4 October): 2'/» ons tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of rosgemee) of zelfrijzend bakmeel of boekweit- Bon nr. 72 (t.m. 27 September) 1 kilogram eolker. Bon nr. 73 (t.m. 27 September) 2'/* ons koffie of V. one thee. Bon nr. 115 (tm. 24 September): 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Bon nr. 116 (Lm. 31 December): 50 gr. scheerzeep of een tube srheeroreme of een pot scheerzeep. Broodbonnen nr. 5 (t.m. 17 September) 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. Rantsoenbonnen rijst en haver mout zijn doorloopend geldig. Petroleumbon nr. 6 (t.m. 3 November) 2 liter petroleum. Boterbon nr. 05 t/m. 12 (Lm. 18 October): elke bon 250 gram boter. Vetbon nr. 05 t/m. 07 (t.m. 18 October) elke bon 250 gram margarine of boter. Vetbon nr. 08 (Lm. 18 October)j 250 gram gesmolten spijsvet of i 250 gram boter. Vetbon nr. 09 t/m. 12 (Lm. 18 October) j elke bon 250 gram boter tegen ge- reduceerden prijs. 1 - iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiniiniiiiiiiiiinfnKniiiiiiiiiiiünniiniiniuiiniiiuiiiiniuiiiiiiiH 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6