BINNENLAND CEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 Augustus 191 jj[ Tabakscultuur in Nederland De druiven worden duur Opbouwdienst naar Noord-Frankrijk De „Statendam" wordt gesloopt Distributie goedkoope margarine en bak en braadvet De uitbreiding van marechaussee- en rijks- veldwachttroepen WEERBERICHT. Gemeentelijke geld- leeningen en de couponbelasting In Amerongen is de eerste pluk begonnen AGENDA VRAGENRUBRIEK EXPORT NAAR DUITSCHLAND BEGONNEN. (Van onzen Westlandschen correspondent) Er Is in de laatste dagen aan de West- landsche veilingen een vrij sterke stij ging in den prijs van de druiven ge komen; gisteren is de sprong nog weer grooter geweest. Dit wordt veroorzaakt door het feit, dat thans een begin is gemaakt met den export van druiven naar Duitsch- land. zoodat er een ruime vraag naar het product is ontstaan. Het zijn voor namelijk de Alicante, die in aanmer king komen voor de verzending. De aanvoer van Westlandsche druiven is nog in de begin-periode; de groote oogst moet nog komen, en hoe de prij zen zich dan zullen houden, moet dus nog worden afgewacht. Maar wel zijn er te dien aanzien optimistische ver wachtingen, en het valt te voorzien, dat er een vlotte afzet zal zijn. De begin-periode voor de druiven is in elk geval niet ongunstig, want Dins dag werd tot ruim veertig cent per kilo betaald, hetgeen ongeveer het dubbele is van een goede week geleden! Niet dat deze gunstige wijziging in op brengst voor het Westland meteen een einde van de moeilijkheden beteekent; daarvoor is de achterstand te groot, en het seizoen nog te vroeg, doch voor de ont wikkeling van den tuinbouw is er toch meer moed! Om te helpen bij den oogst. VRIJWILLIGERS IN KORPSVERBAND. De „Telegraaf" meldt: Bij den staf van den Opbouwdienst is van Duitsche zijde het verzoek ontvangen 1000 man en zoo mogelijk meer ter beschikking te stellen voor het binnenhalen van den oogst in Frankrijk. Naar wij verne men is de animo hiervoor zoo groot, dat gemakkelijk aan dit verzoek vol daan kan worden. De mannen van den Opbouwdienst, die zich voor dit doel vrijwillig kunnen opgeven, zullen In korpsverband, geën cadreerd door voldoende officieren en onderofficieren naar Frankrijk ver trekken. Voor vervoer, legering en landbouwwerktuigen zullen de Duit sche Instanties zorgen. Het ss. „Statendam" van de Holland- Amerlka-lijn, dat gedurende ongeveer tien jaar op de lijndienst Rotterdam-New-York heeft gevaren, ls naar wij vernemen, voor sloop verkocht aan Frank Rljsdljk's in- dustrieele ondernemingen N.V. te Hendrik Ido Ambacht. De „Statendam", die thans als een uit gebrand en verwoest wrak voor de Wilhel- minakade te Rotterdam ligt. is in de oor logsdagen in Mei ten onder gegaan. Vóór de „Nieuw Amsterdam" was de „Staten dam". die 28.290 br.r.t. mat, het grootste Nederlandsche passagiers- en vrachtschip. Het had een accomodatie voor ongeveer 1400 passagiers. In 1920 werd het schip op de werven van Harland en Wolff te Bel fast op stapel gezet, maar door de ongun stige omstandigheden duurde het tot 1927 aleer men het afgebouwde casco naar Schiedam liet verslepen. Het werd 1929, eer het schip bij Wilton afgebouwd was en in de vaart kon worden gebracht. De „Statendam" was het derde schip van de RAI., van dien naam en een der fraaiste en meest comfortabel ingerichte zeekastee- len. AAN WERKLOOZEN EN ARMLASTIGEN. De rijksdienst der levensmiddelendistri butie heeft aan de gemeente-besturen een circulaire gezonden, waaraan het volgende is ontleend; Ondersteunden of tewerkgestelde werk- loozcn en armlastigen en de daarmede ge- lij kgestelden, kunnen voor het verkrijgen van goedkoope margarine en bak- en braadvet in aanmerking komen, ongeacht of zij in het bezit zijn van vetbonnen, dan wel van boterbonnen. In sommige gemeenten worden door den plaatselijken distributiedienst. aan de instantie, belast met de distributie van goedkoope margarine en bak- en braadvet, na inlevering der bonnen, zgn. „toewijzin gen" veretrekt. Dit is echter niet noodig, aangezien margarine en bak- en braadvet voor werklooztn en armlastigen voorlooplg op normale wijze als voorheen, zonder ge bruikmaking van een toewijzing, bij den rijksdienst der levensmiddelendistributie kan worden aangevraagd. Het innemen der vet en/ot boterbonnen behoort steeds plaats te vinden door de gemeentelijke instantie, belast met de distributie van goedkoope levensmiddelen. Nimmer mogen betrokkenen deze bonnen bij den winkelier inleveren. De kerkelijke instellingen van weldadig heid, die gebruik maken van de terzake geldende regeling betreffende zelfstandige distributie aan hun ondersteunden, zullen het door hun benoodigde kwantum mar garine en bak- en braadvet slechts kunnen in ontvangst nemen tegen gelijktijdige overgave van het daarvoor benoodigde aantal vetbonnen en/of boterbonnen, welke zij van hun ondersteunden hebben ver kregen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. P.). 12 uur 'smidd.: 17% gr. C. (64 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK A. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 2 u. 10 min.; nam. te 2 u. 34 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting JPoelmeer". 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting .De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 17% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CJL Donderdag; 9.06 n.m. tot 6.23 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 15 Augustus op: 19 u. 24; onder 3 u. 50. DE WEDEROPBOUW VAN OUDE GEBOUWEN TE MIDDELBURG. Het maken der ontwerpen voor en het toezicht op den wederopbouw over de belde hervormde kerkgebouwen, namelijk de Nieuwe Kerk en de Koorkerk te Middelburg die op 17 Mei door brand grootendeels ver nield werden, is naar wij vernemen, opge dragen aan de heeren H. van der Kloot Meyburg, architect te s-Gravenhage en Ingenieur A. Rothuizen te Middelburg. Deze belde kerken worden gescheiden door den Langen Jan of Abdijtoren, die ook gedeel telijk gehavend is en waarvan de weder opbouw is opgedragen aan den Amsterdam- schen architect, den heer J. de Meijer. Kerkgebouwen en toren vormen in het stadsbeeld één geheel met de abdijgebou wen. Het herstel van wat nog staat van die gebouwen en de wederopbouw van het geen verloren ging, staat onder leiding van ingenieur H. de Lussanet de la Sabloniere. Aan architect H. van Heeswijk van de rijkscommissie voor de monumentenzorg is de wederopbouw van het beroemde stad huis opgedragen. De uitbreiding van het korps marechaus see, dat van 1000 man op ongeveer 4000 gebracht zal worden, zooaJs wij reeds be lichten, is hoofdzakelijk noodig voor de uitbreiding van de grensbewaking, en voor bijstand in dc groote steden, terwijl ook op het platteland eenlge uitbreiding niet onwelkom is. Het officierscorps bij de marechaussee, dat ongeveer 25 leden telt, wordt tot een tachtigtal uitgebreid. Deze aanvulling ge schiedt uit dc legerofficieren uit allerlei korpsen, doch bij voorkeur uit-de bereden wapens, omdat zij de noodige ervaring in het paardrijden moeten hebben. Ook voor de officieren, die bij de marechaussee wor den geplaatst, zijn cursussen Ingesteld, voor de Jongeren bij het depot en voor de overigen bij de divisies. Voor de rljksvcldwacht, die van 1350 man tot 2250 wordt uitgebreid, zijn door de wervingscommissies op het oogenblik reeds 735 man uit het leger aangenomen, zoodat nog een 170-tal moet worden aangewezen uit de vele aanmeldingen, die al binnen zijn of ten deele nog worden verwacht. Uit politietroepen en leger zijn 21 offi cieren voor benoeming bij de rijksveld- wacht bestemd, die dienst zullen doen als adjunct, ter assistentie van de elf districts commandanten. De bedoeling van de uitbreiding der rijks- vel dwacht is in de eerste plaats verster king van het korps in algemeenen zin, doch daarnaast dient deze uitbreiding tot versterking, ln overleg met de burgemees ters, van de plaatselijke polltle-organen, vooral in de kleinere gemeenten. KANALISEERING VAN DEN OUDEN IJSSEL. Van groot belang voor den Achterhoek. Tusschen rijk, provincie en waterschap is, naar het A.N.P. verneemt, volledige overeenstemming bereikt over het reeds gerulmen tijd aanhangige plan tot kanali seering van den Ouden IJssel. De kanall- seeflng zal zich uitstrekken van Ulft tot Doesburg. De Oude LJssel zal worden verbreed van 20 op 28 meter en uitgediept van 1.25 M. op 2.50 M. Was de rivier tot dusverre slechts bevaarbaar voor schepen tot ongeveer 150 ton, wanneer het werk voltooid ls, zullen schepen tot 500 ton de rivier kunnen be varen van Doesburg tot Ulft. De Achter hoek zal dan een grooten scheepvaartweg rijker zijn. De totale kosten van de kanaliseering van den Ouden IJssel, zijn begroot op 1.600.000 gulden. In dit bedrag is ongeveer 800.000 gulden aan werkloon begrepen. En kele honderden arbeiders zullen hier eenl ge jaren werk vinden. Binnenkort zal met de uitvoering der plannen een aanvang worden gemaakt. De uitvoering is ln handen van het inge nieursbureau van Hasselt en de Koning te Nijmegen in samenwerking met de Ne derlandsche Helde Maatschappij. ALLEEN KASGELDLEENINGEN VALLEN BUITEN DE BELASTING. De Verecnlglng van Nederlandsche Ge meenten heeft in een rondschrijven aan de, bij deze corporatie aangesloten gemeen ten, er op gewezen, dat, blijkens een be schikking van den secretaris-generaal van het Departement van Financiën, alle vor deringen, ten laste van publiekrechtelijke of privaatrechtelijke rechtspersonen, in dien deze vorderingen het gevolg zijn van leeningen, bestemd tot voorziening ln de kapitaalbehoeften dier rechtspersonen, ln wezen dezelfde strekking hebber als obli gatieleningen. Zoodanige strekking wordt in elk geval aanwezig geacht, indien dc lccnlng niet binnen één Jaar na het aan gaan daarvan, zoowel opclschbaar als op losbaar is. Indien é<Jn der partijen het recht heeft, de leening te verlengen, wordt ter bepaling van den vervaldag, het recht tot verlenging mede ln aanmerking geno men. Dc vorenvermeldo bepaling betreft een aanvulling van artikel 2 van dc Coupon belastingwet van 29 December 1933. Hieruit volgt dus, dat kasgeldleenlngen, welke als regel aflosbaar zijn binnen één Jaar, buiten de couponbelasting vallen. Wat betreft dc vraag, of dc gemeenten dan wel dc geldschieters de couponbe lasting moeten betalen, wijst men ons van bevoegde zijde erop, dat slechts ln weinige gevallen in de overeenkomsten, welke de gemeenten met hare respectieve geldschie ters aangingen, dc z.g. belasting-clausule is opgenomen. Is dit het geval, dan komt de couponbelasting voor rekening der be trokken gemeente. Ontbreekt de bedoelde clausule ln de overeenkomst, dan kunnen de gemeenten het bedrag der couponbe lasting aftrekken van de te betalen rente. DE MEESTE AUTOMOBILISTEN HEBBEN REEDS EEN BANDENBOEKJE. Nog geen controle. Zooals wij reeds gemeld hebben, is het onderzoek van de banden van de thans nog rijdende auto's door de Rijksverkeersin spectie practlsch afgrfoopen. Reeds zijn door het departement van Har.del, Nijverheid en Scheepvaart aan de meeste automobilisten de z.g. bandenboek jes uitgereikt. Er wordt nog geen contróle op uitgeoefend, deze zal echter, naar wij vernemen, niet lang meer op zich laten wachten. BATAVIA—MANILLA DOOR DE LUCHT. Geheime overeenkomst, tusschen Ned.-Indic en Philippijnen. Het DN.B. meldt uit Tokio: Uit betrouw bare bron wordt vernomen, dat tusschen Nederlandsch-Indië en de Philippijnen een geheime overeenkomst is gesloten, waarbij een luchtverblndlng tusschen Batavia en Manilla, met aansluiting op de Noord- Amerlkaansche Pan-Paclflclijn, wordt in gesteld. Het ideaal: een puur Neder landsche sigaar! Er waren dagen, waarop de tabakscul tuur in eigen land voor velen een bron van inkomsten was. In de omstreken van Amersfoort, Nljkerk, Rhenen en Amerongen zag men wijde groene vel den met ruim meterhooge planten, die ovaalvormige lange bladen droegen. Evenmin ontbraken de karakteristieke droogschuren. Maar dat was allemaal historie geworden: de import van bui- tenlandsche soorten dreef de vader- landsche cultuur hoe langer hoe meer in het nauw. Betere en goedkoopere kwaliteiten kwamen van overzee. Amerongen dat ongeveer het langste stand hield verbouwt momenteel nog tabak Dat wil zeggen: er ls een groot veld van ongeveer 1 H.A. dat jaarlijks 2000 K.G. op levert. Echte onvervalschte Hollandsche tabak Er zijn ook nog wat kleinere veldjes in de buurt o.a. in Rhenen maar daar loopt het ook mee af. Maar nu wij de mogelijkheden van den Hollandschen bodem gaan uitbuiten komt die nicotine-houdende plant in bijzondere aandacht te staan. Wij hebben het gezien hoe de Amerong- sche tabak geplukt wordt; men was Juist aan den oogst bezig. Amerongsche tabakhet klinkt vreemd omdat velen de tabak slechts afkomstig waanden uit Amerika, Egypte of den Balkan. De eigenaar van het 1 H.A.-terrein de oude heer Versteeg heeft de cultuur in zijn plaats zien wegsmelten als sneeuw voor de zon in het einde van de vorige eeuw na de Fransche revolutie was in dit liefelijke dorpje een ware hausse in tabak. De trotsche hooge plant groeide alom. Achter dat muurtje en achter dat hegje; en kris en kras door elkaar stonden de droogschuren die het dorpsbeeld be- heerschten. Nog weten heel wat oude Amerongena- ren die thans hun heil maar gezocht heb ben bij gerst of aardappels en andere meer vertrouwde gewassen, van den tabakscul tuur af. Ja man als Je dat vroeger altijd gedaan hebt En de schuren staan er ook nog. Een heel laag zijmuurtje en een hoog oprijzend rood pannendak. Die zijkanten kunnen „ge opend" worden opdat de wind goed door d; ruimte kan spelen. En de dakpannen heeft men ook niet al te vast tegen elkaar ge legd. De heer Versteeg hield stand en trotseerde de moeilijkheden. Je weet nooit 'ns, of de tijd nog eens niet anders wordt filosofeerde hij altijd. HIJ heeft gelijk gehad: de tijd is anders geworden! En zijn oogst gaat er dit jaar ln als koek! Omdat hij in den geest van dezen tijd werkt. Tot vóór 1930 waren Duitschland en Oostenrijk de voornaamste afnemers. Doch na dien tijd kwamen de hooge invoerrech ten en was het parool:: stoppen. Nu kan men weer beginnen. De Hollandsche tabak worclt vooral gebruikt voor vermenging met andere soorten voor het vervaardigen van si garen. Pijprookers en „pruimers" zijn de andere afnemers. Nooit werden de Nicotinebladen van eigen bodem ge heel verwerkt tot sigaren; sigaretten kwamen op het program geheel niet voor. Dit zegt natuurlijk iets over de vroegere eigenschappen der kwaliteit. In de laatste drie jaar is men echter in overleg met den rijkstuinbouwcon- sulent uit een ander vaatje gaan tap pen. Er werd een andere soort geplant: beter geschikt voor het vervaardigen van sigaren en sigaretten. Tevens werd geëxperimenteerd met proefveldjcs met het ideaal voor oogen een eigen, puur- Nederlandschc sigaar. En de heer Versteeg die ook na den wereldoorlog toen het met de Amerong sche tabak heel heel hard naar beneden ging steeds het belang voor oogen wilde blijven houden van een eigen cultuur ziet thans alles in de goede richting gaan. In de droogschuur droogt thans zijn tabak, lange groene bladeren, die hoopvol als een vreemd „bosch" naar beneden han gen. In de dwars-gebouwde rekken liggen verschillende stokken, waaraan groote groene ovalen met de krachtige nerven langzaam rijp moeten worden. Hier en daar vertoont zich reeds de vertrouwde, licht-bruine tint. En de Amerongsche lucht, waarin de Rljnwlnd nog vermengd ls, speelt hier frlsch naar binnen en beweegt de bladen met een zekere liefkozing. Denkt niet. dat tabak-verbouwen een simpel werkje is, in den stijl van pcoten-wachten blad pluk- ken-drogen-weg er mee en geld ontvangen. Begin April gaat men aan het zaaien met het zaad van de eigen planten. Dit ge schiedde ln broeibakken onder papier. Dan worden dc prille en zwakke plantjes half Mei uitgepoot op ongeveer 10 c.m. hooge bedden op een afstand va». 40 c.m. van elkaar. Dan hebben zij straks ruimte om hun lange bladen goed het zonlicht tege moet te strekken. In het voorjaar heeft de plant erg veel zon noodig. En tenslotte moet er erg kwistig met stal- en kunst mest gewerkt worden. Anders komt cr niets van terecht! De tabaksplant is in dit op zicht een „veelvraat". Begin Juni moeten de handen van den vakman er weer aan te pas komen. Er wordt met het zgn. „toppen" begonnen: de Jonge in het hart opkomende loten wor den uit de planten verwijderd. Hierdoor wordt de vorming van bloemen en zaad voorkomen en vloeit deze gereserveerde kracht automatisch naar de bladeren toe. Alleen de buitenste bladeren 12 tot 13 in getal blijven dan over. En in het laatst van Juli. begin Augustus kan men in Amerongen den roep hooren: „Op schieten jongenswij moeten tabak gaan plukken!" Zoo was men dan ook nu met den eersten oogst bezig. De vier of vijf buitenste bladen van elke plant „sneuvelen" en men ziet dan het zgn. „zandgoed". ALs dit achter den rug is, krijgt het „aardgoed" een beurt: dit ls het beste gedeelte van de plant. Dan is het nog niet afgeloopen! De laatste pluk valt in September, dan wordt het „best goed" binnengehaald dat vooral de zwaar dere tabak oplevert. Reeds in October is de eerste pluk van groen in bruin veranderd. Verschrompelde en verdroogde bladen hangen dan wat troosteloos neer Er waren drie man aan den pluk bezig. En zij mompelden, dat de toekomst er voor de Hollandsche tabak niet slecht uit ziet. Men vraagt zich af, welke perspectie ven deze verbouw op vaderlandschen bodem bieden kan. Tenslotte hebben de twee woorden „Amerongensche tabak" al een bijzonder geluid. Wat tenslotte mer. een veld van 1 H.A. kan, moet ook met een grooter terrein kunnen! Nu weten wij wel, dat de tabaksplant een tropisch gewas is en blijft, dat het beste en het voordeellgste in een ander klimaat kan groeien. Maar waar iemand reeds vele Jaren het experi ment ten aanzien van een veld van 1 H.A op loonende basis wist vol te houden waar, om niet te vergeten, vroeger in heele streken hier tabak verbouwd we*xl heeft de tabak in ons land ongetwijfeld nog mo gelijkheden! 's Dinsdag, lsto Binnenvestgracht 22: legen held tot Inenting tegen typhus. 11—3 u 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opv« Bureau. 0%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derdo Die. dag der maand consultatiebureau voor onvej. waardlgen. 7—8 uur nam. ,s Donderdags Wfjkgebouw „Betbesda" (He*;, straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoh-.. listen. 8 uur nam. 's Donderdags. Inst. voor Praevcntlcvo Gt. nceskundo (1ste Blnnenvestgr. 22): IncnUi^ tegen dlphtcrle. 3% uur 's middags precies, 's Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Gene*, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-! BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; fl alle leeftijden. Luxor-Thcater, Stationsweg: „Morgen word gearresteerd", fi Dagelijks nam. 2 uur (behalve 's Vrijdags) et 8 uur. 's Zondags van 2—7 uur doorl. voor- stelling; 7 uur en 0.15 uur avond voorstellto? Lldo-Thcater, Steenstraat 39: „Zwel lm Sonnet schein". 9 Dagelijks 8 uur nam.; 's Zondags doorl. voor stelling van 2 tot 7.15 uur. Trlanon-Thcator, Breestraat 31: „Mot gchelrc» opdracht" t. Dagelijks 8.16 u. nam.; 's Woensdags en 'sZt terdags ook om 2.15 uur; 's Zondags v. 2—oi; uur doorl. voorstelling; 7 uur en 0.16 ub avondvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Het mysteri» van de Ju 62". Dagelijks 8 iL nam.; 's Woensdags en 's Zat®, dags ook 2.30 uur; 's Zondags van 46.15 uu: doorl. voorstelling; 7 uur on 9.1B uur avond voorstelling. Rcx-Thcater, Haarlemmerstraat: „Vijf millloM zoeken een erfgenaam". Dagelhks 2 en 8.15 nam.; 'sZondags v. 2—6.15 uur aoorL voorstelling; 7 uur en 9.15 uu avondvoorstelling. De avond-, nacht en Zondogdlenst der apotheken to Lelden wordt van Zaterdag IC Augustus 20 uur tot Zaterdag 17 Augustus 8 uur waargenomen door de apotheken: Hordlngh en Blanken, Hoogewoerd 171, el. 20502. en Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgecst: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. G. A. VAN DER STEURt Te Den Haag, waar hij sedert vele Jaren woonde, ls op 78-Jarlgcn leeftijd overleden de heer C. A. van der Steur, vroeger com mandant van de Haarlemschc brandweer en hoofd van een bekende klccrmakerszaak aan de Kruisstraat te Haarlem. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF, De termijn, gedurende welken de vestl glngswet kleinbedrijf 1937 van toepassln; was verklaard op den kleinhandel in to*, verbruik bereide tabak, het mlneraalwa- lerbedrljf en het terrazobedrljf. is met zes maanden verlengd. NAAR DE LEIPZIGER MESSE. Naar wij vernemen, hebben zich voor de van 25 tot 29 Augustus te houden Lelpzl ger Najaars-Messe reeds zooveel Neder landsche bezoekers aangemeld, dat de op Zaterdagochtend 24 dezer vertrekkende extra-trein geheel ls uitverkocht. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Amsterdam ls op 00-jarlgen leef tijd overleden ir. W. F. Staargaard. oud lid van den Volksraad. I. H. te L. Lelden, Woubrugge. Zevenhoven. WilnLs, Vlnkeveen, Vreeland, Kortenhoef, Hil versum. Totaal 61 K.M. Abonné B. te L. - Er vertrekt as. Dinsdt* om 9 uur voorm. wel een boot van Rotterdam (Oosterkade) naar ZUpe. vanwaar U een goede verbinding heeft naar Zierlkzee. VOOR VRIJDAG 16 AUGUSTUS Jaarsveld. 414,4 M. Vara-uitzendlng 8.00 Be richten A.N.P., Gram. muziek 10.00 Plano voordracht. 10.30 Declamatie 10.60 Gram. muziek 11.00 Radio-revue (opn.) 12.00 Or gelspel en zang 12.30: Gram. muziek 12.45 Berichten A.N.P. 1.00 Vara-orkest en solist 1.45 Gram. muziek 2.00 Planovoordracht 2.30 Declamatie 3.00 Gram. muziek 4.00 Gram. muziek (m. toelichting) 4.30 Voor de kinderen 5.00 Fluit en piano 5.15 Berich ten A.N.P. 5.30 Esmeralda en solist 6.00 Zang met pianobegeleiding 6.15 Causerie „Onze huisdieren ln moeilijkheden" 6.30 Vpro: Cyclus „Groote mannen ln bewogen tij den" 6.45 Gram. muziek 7,00 Vragen van den dag 7.16 Berichten 7.20 Voor de kin deren 7.50 Felicitaties 8.00 Berichten A.N.P. Bravour en Charme 8.45 Radiotooneel 9.00 De Ramblers 9.30 Zang met pianobege leiding 9.50 Gram. muziek 10.00 Dansmuz. (gr. pl.) 10.15 Berichten A.NP., sluiting. Kootwijk. 1875 M. Ncrv-uttzendlng 7.00 Be lichten (Dultsch) 7.15 Berichten (Engelsch) 7.30 Gram. muziek 8.00 Berichten A.NP. 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.35 Gram. muziek 9.45 Canzonetta-sextet en gram. muziek 11.15 Be richten (Engelsch) 11.30 Gram. muziek 12.30 Berichten (Dultsch) 12.45 Berichten A .NP. 1.00 Zang met pianobegeleiding en Gram. muziek 1.40 Gram. muziek 2.00 Be richten (Dultsch) 2.15 Molto Cantabile en gram. muziek 3.15 Beriohten (Engelsch) - 3.30 Gram. muziek 4.00 Hobo, plano en gram. muziek 4.30 Gram. muziek 5.00 Berichten (Dultsch) 5.15 Berichten A.NP. - 5.30 Ncrv- orkest 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Ncrv-orkest 7.00 Vragen van den dag (A.N.P' 7.15 Berichten 7.30 Reportage 8.00 Be lichten (Dultsch) 8.15 Berichten A.N.P. - 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Molto Canta bile 9.15 Berichten A.NP. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Molto Cantabile 9.15 Be richten (Engelsch) 9.30 Gram. muziek 1000 Berichten (Dultsch) 10.15 Berichten A.NP- 10.30—10.45. 11.15—11.30. 0.15—0.30 en 1.15— 1.30 Berichten (Engelsch). 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6