gfsie Jaargang - MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 No. 24650 .uchtaanvallen op Engeland duren gestadig voort )uitsche legerberichten Italiaansch legerbericht Frankrijk en Engeland Uit Engeland Heffing eener winstbelasting Het nabije Oosten Een rede van kolonel Lindberg EERSTE BLAD Feiten van den dag Verspreide Berichten LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 cta. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd ztln. Voor alle andere advertenties 35 ets per regel Voor zakenadvertentlea belangrUk lager tarief. Kleine advertenties'uitsluitend bi) vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bi) maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postreeht. - Voor opzending van brieven moet 10 cta. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden per week Franco per post 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 0.80 per 3 mnd) 235 ƒ0.18 I Zaterdag maakte het Dultsche opperbevel lekend: Een duikboot onder bevel van den luite ant-kaplteln Kretschmer heeft op een ngdurlge reis zeven bewapende vljande- Jjke koopvaardijschepen met een Inhoud (an 06.118 bruto registerton tot zinken ge- Iraeht; waaronder drie ln konvooi varende (ankschepen. Daarmede heeft deze boot tot iusver In totaal 117.367 bruto registerton Ijandelljke koopvaardijscheepsrulmte en ten Brltschen torpedojager Daring tot zin ten gebracht. I Aan de Oostkust van Engeland voor Har wich en de monding van de Theems als- fcede voor de Hebriden werden op 2 Augus- verscheidene bewapende vijandelijke lopvaardijschepen met bommen bestookt. Brie der aangevallen schepen met te zamen Jö.OOO bruto registerton Inhoud werden tot nken gebracht. I In oden nacht van 2 op 3 Augustus wer den enkele aanvallen op benzlneopslag- latsen en luchtdoelstellingen ln Enge- ind ondernomen. In de benzineopslag- lats van Thameshaven werden hierbij xite branden waargenomen. (Eenigp overdag ln Nederland en Noord- rankrljk binnengevlogen vijandelijke faegtulgen ontmoetten overal krachtig [uur van Jachttoestellen en luchtdoelge- ihut, zoodat zij hun bommen lukraak ln iet veld wierpen. [Bij luchtgevechten boven het IJselmeer het zeegebied van IJmulden gelukte het fcee Brlstol-Blenhelm-vllegtuigen en bij Le We een ander toestel van hetzelfde type »r de luchtdoelartlllerle neer te schieten. In den nacht van 2 op 3 Augustus vlogen Jritsche vliegtuigen Noord- en West- puitschland binnen en wierpen hun wmmen weer uitsluitend op niet militaire Boelen. ZIJ vernielden woonhuizen en dood- hen en verwondden burgers. In Ehra (dlstr. pifhorn),) ln welks wijde omgeving gee- herlel militaire doelen liggen, ls een boe renhoeve door een aantal brysantbommen 'ernield. Het uit vier personen bestaande erengezln, waaronder twee kinderen in Ben ouderdom van 1 en 2 Jaren, werd ge nood. Twee andere personen werden zwaar Bewond. jj En gisteren werd gemeld: Het luchtwapen heeft op 3 Augustus ver kenningsvluchten gemaakt boven het zee- |ebied tusschen het Kanaal en de Hebriden i den nacht van 3 op 4 Augustus hebben bnze gevechtsvliegtuigen de oliehaven van Btanlow bij Liverpool met bommen bestookt plrijke branden werden hierdoor veroor- laakt. Voorts werden luchtdoelbatterijen bij fandag Island en Swansea aangevallen. Brltsche vliegtuigen verschenen in den toacht van 3 op 4 Augustus boven Noord ien West-Duitschland. Ondanks het feit, dat "1 meer bommen wierpen dan in de voor- kaande nachten, was de uitsluitend aan piet-militaire doelen aangerichte schade geringer dan tot dusver. Het frontbericht van het D. N. B. zegt, dat het Dultsche luchtwapen het zwaarte punt thans legt op Engeland's Westkust met de Iersche zee. Opgemerkt wordt, dat [steden als Glasgow, Carlisle en Lancaster [reeds voor de tegenactie in Noorwegen bin nen de actieradius van de Dultsche ge vechtsvliegtuigen lagen en dat sedertdien het gevaar uit de lucht voor de havens aan de Brltsche Westkust nog aanzienlijk 's toegenomen. Voor de vlucht naar Glasgow b.v. hebben de gevechtseskaders van het Dultsche lucht wapen thans nauwelijks meer dan twee uur noodig. Liverpool ls binnen ongeveer 100 Iminuten te bereiken. Bristol ligt één uur [vliegen van de bases der Dultsche gevechts- leskaders verwijderd. Bedenkt men ten slotte nog, dat het kor- Iten tijd geleden aan een Duitsche onder- Izeeboot gelukt ls om, den sterksten afweer [ten spijt, met buitengewoon succes in de uersche Zee te opereeren, dan ls het duide- jlijk, dat de steden en havens aan de Brlt sche Westkust evenzeer bedreigd worden [als de havens aan de Zuid- en Oostkust. ENGELAND PUBLICEERT GEEN ITALIAANSCHE OF DUITSCHE DUIK BOOT-VERLIEZEN MEER. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Volgens mededeelingen uit Londen zal [het Britsche ministerie van marine in de toekomst geen nieuwe berichten over de googenaamde vernietiging van Dultsche of Italiaansche duikbooten meer publiceeren. Naar aanleiding hiervan schrijft de Ber- fllner Boersenzeitung dat in werkelijkheid £de voornaamste oorzaak voor dit opmerke lijke afzien van de dagelijksche overwin- Ihingsberichten is, dat men de cijfers van ae beweerde successen langzamerhand al te. fantastisch heeft doen worden. .^Natuurlij k onderschat niemand in Lniitschland of Italië de Engelsche afweer tegen duikbooten, want het bedreigde eiland gebruikt alle strijdmiddelen, die maar te 1 z^n om de actie der duikbooten PP Ae _yerblndingslinies van het Empire te ♦ol j weten ook, dat de schit terende successen van onze duikbooten niet zonder verliezen verkregen worden. De ver liezen zijn ook bij het afsluiten van afzon derlijke strljdperiodes van dezen oorlog ge regeld in de legerberichten vermeld. Voor Churchill echter is het een boos teeken, dat hij thans zelfs moet afzien van het geliefde gegoochel met cijfers over de zoogenaam de Brltsche successen tegen de Dultsche duikbooten. Churchll heeft dus niet de con trole over de duikbooten gekregen, doch de duikbooten controleeren thans de convoolen van Churchill en wel met aanhoudende successen. Communiqué No. 56 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Onze eskaders in Oost-Afrika hebben ln den Soedan Erkowit gebombardeerd en het vliegveld van Summit, waar een groote hangar in brand werd gestoken. Voorts is het spoorwegkruispunt te Haiya bestookt. In Kenya ls ten Zuiden van Vaija een auto park gebombardeerd. Bij het gevecht nabij Debel, waarvan melding Ls gemaakt ln legerbericht No. 54, heeft de vijand voor onze stellingen G4 dooden achtergelaten, onder wie drie offi cieren. Een vaandel van het zesde bataillon K.A.R. ((Kings Africa Rifles) werd buit gemaakt. In Britsch-Somallland heeft men doel treffend de haven van Zeila gebombar deerd. Een van onze vliegtuigen ls niet teruggekeerd. Een vijandelijke luchtaanval op de haven van Derna ln Noord-Afrlka veroorzaakte zeer lichte schade. Een van onze duikbooten keerde niet op haar basis terug. Het Dultsche Nieuwsbureau maakt ge wag van incidenten, welke zich ln Kame roen hebben voorgedaan. Volgens een bericht uit Vichy ls hier sprake van een uitdageud optreden van de bemanning van den Britschen kruiser .Dragon". Gewapende patrouilles van den Engelschen oorlogsbodem waren tc Doeala aan land gegaan en door de straten van de stad getrokken. De bevelhebber der Fransche Atlantische vlootstrijdkrachten greep in, waarna de Engelschen zich terug trokken. Volgens het blad „Progres" staan de in cidenten in Kameroen en Marokko ln dui delijk verband met de nieuwe blokkade maatregelen, die door de regeering-Chur- chlll zijn aangekondigd. De gouverneur-generaal van Fransch- Marokko, generaal Noguès ls, naar ae „Nouvelliste" meldt, Zaterdagmorgen te Vichy aangekomen om besprekingen met de regeering te voeren. De leden van het Engelsche consulaire korps in Fransch-Marokko, die door de autoriteiten waren ultgenoodigd om op grond van de verbreking van de diploma tieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland het gebied binnen 24 uur te ver laten, zijn te Tanger aangekomen. CHURCHILL MAANT TOT WAAKZAAMHEID. Churchill heeft een oproep tot het En gelsche volk gericht, waarin hij waar schuwt tegen „verslapping der waakzaam heid." (D.N.B.) Opnieuw doemen geruchten op over een toetreden van Lloyd George tot het kabinet en het vervangen van lord Halifex aan buitenlandsche zaken door den liberaal Sinclair, maar bevestigd zijn deze berich ten nog niet Reuter meldt uit Londen: In parlementaire kringen verwacht men met spanning de rede vap Greenwood, die Woensdag in het Lage^Ls zal spreken. De rede, die op de económlsche politiek van de regeering betrekking zal hebben, wordt van groote beteekenls geacht. Greenwood, die voorzitter van den Raad van productie is, houdt zich voornamelijk met economi sche vraagstukken bezig. Donderdag beginnen de debatten over een wetsontwerp van financieelen aard. Tegen Duff Cooper blijft de actie voort duren. CANADEESCHE WENSCHDROOMEN. Bij de aankomst van de tweede divisie van het Canadeesche expeditiecorps in Engeland heeft een der generaals ver klaard, dat de Canadeezen met eerzucht naar Europa zijn gekomen, teneinde het offensief naar het continent te verplaat sen en den oorlog op Duitsch gebied te voeren. Dergelijke verklaringen verstrekte ook de Engelsche generaal Sir Hubert Gough, die tijdens den wereldoorlog het bevel voerde over het vijfde Britsche leger. Deze generaal schrijft in een artikel, dat hij, evenals millioenen Britten, zoo lang hoopt te leven, dat hij zal kunnen deelne men adn de parade der geallieerde troepen in de straten van Berlijn en Rome. (D.N.B.) Het Verordeningenblad bevat een besluit tot heffing eener winstbelasting en afschaffing van de dividend- en tantième belasting. De winstbelasting Ls bepaald op 10*/o van de belast bare som en wordt geheven over elk jaar, dat eindigt met of na 31 December 1939. Krachtens een afzonderlijk be sluit zullen op de winstbelas ting vijftien opcenten worden geheven ten behoeve van de gemeenten. Voor nadere bij zonderheden zie men elders in dit Blad. EEN RADIOREDE VAN KARDINAAL HINSLEY. Kardinaal Hinsley, de aartsbisschop van Westminster, heeft gisteravond in een radiorede o.a. gezegd: Er zijn schrijvers, die wijzen op de onge rechtigheden, welke Engeland in vroegere eeuwen bedreven heeft, op zijn aanvallen en veroveringen. Volkomen juist, aldus de kardinaal, Engeland is niet vrij van schuld, maar ook niet degenen, die van Engeland kwaad spreken, waardig of onwaardig. En geland bevindt zich aan de zijde van de waarheid en de gerechtigheid in dit con flict. Engeland verdedigt het leven en de vrijheid van alle volkeren, gToot of klein, machtig of zwak, en het lijkt mij een slecht argument, thans de oude zonden van Engeland weer op te diepen. Ik beschouw dit conflict als den grooten strijd tusschen licht en duisternis en wanneer ik zeg, dat deze oorlog in zijn diepsten zin de ver dediging van de Christelijke beschaving be- teekent, dan bedoel ik daarmede niet, dat het wenschelljk is de tegenwoordige orde ning te handhaven. Er ls zeer veel, dat voor een radicale verbetering spreekt van de huidige toestanden op sociaal, economisch en politiek gebied In Grbot-Brittannië en in Europa. De Duitsche bladen kenmerken deze rede als een nieuw bewijs, dat zelfs vooraan staande geestelijken van de Engelsche staatskerk niet als dienaren Gods werken, doch in het belang van het plutocratische stelsel voor leugen en ophitsing niet terug schrikken. Voor den Engelschen aartsbisschop, schrijft b.v „Der Montag", is datgene, waarvoor de regeerders in Londen zijn los gebroken, de handhaving van de plutocratie en de poging, het Duitsche volk te vernieti gen, een goede zaak. In zijn rangorde van aardsche en goddelijke dingen staan Brit sche soldaten aan de zijde van engelen. „Strijdt als Christelijke soldaten", roept hij hun toe. Voor hem zijn Britsche troepen dus Christelijke soldaten. Hun daden van geweld, plunderingen, roof en moord, zoo als zij ln Noorwegen, Nederland, België, Frankrijk kortom overal waar Engelschen in dezen oorlog aan de oppervlakte ver schenen zijn, aan de orde van den dag wa ren, zijn uitdrukking van het Christendom, zooals de aartsbisschop van Westminster het verstaat. „Ge biedt weerstand aan den aanval van bruut geweld", zoo beweert de kardinaal. „Wie heeft er aangevallen?" zoo vragen daartegenover de Duitsche bladen. „Duitschland of Engeland? Wie heeft den oorlog verklaard? Wie heeft de vredeshand van dep Führer steeds weer afgewezen?" Wat Londen wil, zoo besluit „Der Montag", hebben zijn regeerders zoo dikwijls cynisch toegegeven dat op de schijnheilige ver zekering van een Britschen aartsbisschop, volgens welke men alleen den rechtvaardi gen vrede herstellen wil, niemand meer inloopt. (D.N.B.) HONGAARSCH-RUSSISCHE ECONOMISCHE BESPREKINGEN. Vandaag zal onder leiding van den ge zant Alfred Nickl een Hongaarsche delega tie naar Moskou vertrekken voor het voe ren van besprekingen over een handels verdrag. Naar in economische kringen te Boedapest verluidt, zouden de voorberei dende werkzaamheden reeds zoover ge vorderd zijn, dat men algemeen een spoe dig sluiten van een verdrag verwacht. (D. N. B.) GEZANT VON PAPEN BIJ KONING BORIS Koning Boris van Bulgarije heeft den Duitschen ambassadeur te Ankara, von Pa pen, die op doorreis was, ontvangen. (D. N. B.) JOODSCUE DOKTERS IN ROEMENIË ONTSLAGEN. Het Roemeensche ministerie van volks gezondheid heeft 146 Joodsche dokters, die in zijn dienst waren, ontslagen (D.N.B.) NIEUWE WEGEN Na de voltooiing van den Bagdadspoor- weg bestudeert de Turksche regeering thans de mogelijkheid een handelsweg te openen naar de Perzische Golf en naar Indië. Een ambtenaar van het ministerie van handel is om dit vraagstuk te bestu- deeren naar Bagdad, Basra. Benderabbas en Bombay gezonden. (D.ND.) ENGELAND EN JAPAN. Het arresteeren van eenige Japanners in Engeland, Zaterdag nog door ons in een deel onzer oplaag vermeld, heeft in Japan veel kwaad bloed gezet. In totaal zouden het vier personen zijn, drie zakenlieden en een Duitsche vrouw van een Japan- schen schilder. De Japansche bladen spre ken hiervan als van: „een gemeene wraak". De „Tokio Asahi Sjimboen" vermoedt, dat achter de arrestatie van de Londensche vertegenwoordigers van groote Japansche handelsconcerns bepaalde bedoelingen ver borgen gaan, welke verband houden met de relaties, welke deze concerns in Enge land en Amerika bezitten. Het blad eischt, dat de Japansche regeering tegenover En geland zal handelen naar het beginsel „oog om oog, tand om tand." De Tokio Nitsji Nltsji bestempelt het Engelsche optreden als een provocatie en als een kenmerkende uiting van de gewelddadigheden van de heerschende klasse in Engeland. Alleen reeds uit overwegingen van prestige dient Japan energiek terug te slaan, daar dit de eenige taal is, die Engeland verstaat. De diplomatieke correspondent van Reu ter deelt mede, dat de Japansche ambas sadeur zich naar het Ministerie van Bui- •tenlandsche Zaken heeft begeven om een onderzoek, in te stellen naar de arrestatie van twee zijner landgenooten. Zooals be kend betreft het hier twee zeer bekende Japanners, nJ. Makihara en Tanale. In de Japansche ambassade werd ver klaard, dat deze beide mannen reeds zeer lang in Engeland woonden en wegens hun groote verdiensten voor het bevorderen van de Engelsch-Japansche economische be trekkingen algemeen bekend waren. Deze beide Japanners zijn absoluut rechtscha pen, zoodat hun werkelijk geen verwijt kan worden gemaakt. De Japansche ambassa de kan de Britsche maatregelen op geen enkele manier begrijpen en in Japansche kringen vreest men, dat deze arrestaties nog zeer onaangename gevolgen zullen hebben, vooral nu de Engelsch-Japansche betrekkingen op het oogenblik meer dan „delicaat" te noemen zijn. In deze kringen wenscht men daarom niet, deze kwestie met overdreven commentaren op te smuk ken en niet objectief te behandelen. Uit Tokio meldt Reuter: De woordvoer der van het Japansche Ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft in een pers conferentie bevestigd, dat de Britsche re geering stappen heeft ondernomen over de arrestatie van Britsche staatsonderdanen in Japan. De woordvoerder zeide verder, dat geen protest ls ingediend, doch alleen stappen zijn ondernomen. MATSOEOKA NAAR EUROPA? Er bestaan bij de Japansche regeering plannen om den minister van Buitenland sche Zaken, Matsoeoka, een reis naar Europa te laten maken, aldus United Press. In dit verband meldt de „Nitsji Nitsji", dat de Japansche premier prins Konoje, reeds den datum overweegt, waarop Mat soeoka zal vertrekken en dat niet alleen te Berlijn, doch ook te Moskou besprekin gen zullen worden gevoerd over een nieuwe wereldorde, als eersten stap op den weg der door Konoje en Matsoeoka te volgen politiek. Met het oog op de belangrijkheid van deze reis zijn de politieke leiders, aldus het blad, van oordeel, dat de minister van Buitenlandsche Zaken persoonlijk deze be sprekingen moet voeren. Het blad schrijft vervolgens, dat te Ber lijn en ook te Rome zal worden gesproken over fundamenteele kwesties als het kolo niale probleem, de nieuwe verdeeling van de grondstoffen en de levensmiddelen voorziening der.wereld, om den vrede tus schen de groote Oost-Aziatische, Pan- Europeesche. Pan-Amerikaansche en Sov jet-Russische blokken te grondvesten. De bekende Amerikaansche vlieger, ko lonel Lindberg, heeft gisteren in een mas- sabetooging te Soldiers-Field een rede ge houden voor het „Citizens committee to keep America out of war", welke per radio verspreid word. Er waren 50.000 perso nen aanwezig. Er zijn altijd nog kringen hier en in het buitenland, verklaarde Lind- Tg, die al het mogelijke doen om ons bij den oorlog te betrekken. Tegen deze krin gen moeten wij voortdurend op onze hoede zijn. De openbare meening is echter thans definitief en overstelpend tegen onze deel neming aan den Europeeschen oorlog Ik ben er weliswaar een voorstander van, dat de Vereenigde Staten zich niet in de bin- nenlandsche aangelegenheden van Europa mengen, maar beschouw het toch van het grootste belang, dat de Vereenigde Staten met Europa samenwerken. Alleen door sa menwerking kunnen wij de superioriteit van de Westelijke beschaving handhaven en het recht om ongestoord met de heele wereld handel te drijven. Noch de andere kant, noch wij zijn sterk genoeg om in wederzijdsche oppositie het politietoezicht over de wereld uit te oefenen. Tot dusver hadden wij te doen met een Europa, dat door Engeland en Frankrijk beheerscht wera. Voortaan zullen wij wel moeten re kenen op een Europa, dat door Duitschland beheerscht wordt. De Westelijke beschaving blijft in ieder geval van twee groote centra afhangen, n.l. één op elk halfrond. Ondanks alle hulp van de moderne wetenschap is Dit Nummei bevat TWEE Bladen Binnenland Mr. Linthorst Homan over de Nederland- sche Unie. (2e Blad). Een extra suikerrantsoen voor de inmaak maar de suikerbon is een week ver lengd. (Binnenland, 2e Blad). De Holland-week is Zaterdag begonnen. (Sport. 2e Blad). MSTERDAMSCHE BEURS Kalme handel Verdeelde markt Staatsfondsen iets luier Amerikanen goed prijshoudend. Buitenland Voortdurend Duitsche luchtaanvallen op Engelsche havens en schepen, (le BL). Engeland arresteert in Moederland en ko loniën eenige Japanners, (le Blad). Rede van Lindberg tegen deelneming van Amerika aan den oorlog, (le Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD. geen van deze centra in staat het andere centrum met succes aan te vallen, zoolang de kracht tot verzet van belde centra sterk genoeg is. Een accoord tusschen deze cen tra kan de beschaving en den vrede der geheele wereld voor geruimen tijd be veiligen. Men vertelt ons dikwijls, zoo ver volgde Lindberg, dat ale Duitschland den oorlog wint, samenwerking onmogelijk zal zijn en verdragen slechts vodjes papier zul len blijken. Ik antwoord daarop: samen werking is nooit onmogelijk, wanneer zij voor beide partijen van voldoende voordeel is, en verdragen worden zelden verscheurd, wanneer zij niet met zwakke landen geslo ten zijn. Ik ben de laatste om aan te raden de nationale veiligheid van verdragen te laten afhangen. Integendeel, ik beveel de volledigste bewapening voor dé^verdediging aan. Zouden wij echter verdragen met de leidende natie van Europa van de hand wijzen, onverschillig wie dit is, dan nemen wij daarmede elke mogelijkheid tot vrede weg. Wenschen^wij, dat de Vereenigde Sta ten buiten den oorlog blijven, dan moeten wij ons laten gelden bij het opbouwen van den vrede. Laat Europa ons een vredesplan voorleggen voor vooruitgang en bescher ming van de Westelijke beschaving, waar aan Europa en wij kunnen deelnemen. Ingaande op de oorzaken van den oorlog citeerde Lindberg het Chineesche spreek woord: „Wanneer de rijken te rijk en de armen te arm geworden zijn, dan moet er iets gebeuren". Dit, aldus spr., is ook van toepassing op de landen. Toen ik de rijk dom van het Britsche rijk zag, voelde ik, dat de rijken te rijk geworden waren, en toen ik de armoede van midden-Europa zag, was het mij duidelijk, dat de armen te arm geworden waren. (D.N.B.) ZWEEDSCH SCHIP VERGAAN. Naar de Zweedsche bladen melden, is het Zweedsche s.s. „Sigyn" (1972 br. r. ton) ge zonken. De uit twintig leden bestaande be manning kon worden gered. Een mededee- ling van het Zweedsche consulaat-gene raal te Londen bevat geen nadere gegevens omtrent plaats en omstandigheden van de ramp. (D.N.B.) LITHAUEN BIJ DE SOVJET-UNIE. De Opperste Sovjet-unie besloot: 1. Het verzoek van de Lithausche Sejm wordt door den Oppersten Sovjet aange nomen en de Lithausche radenrepubliek wordt als ..rechtsgelijke radenrepubliek" in het verband der Sovjet-Unie opgenomen. 2. Enkele gebieden van de Wit-Russische bondsrepubliek met overwegend Lithau sche bevolking zullen bij de Lithausche bondsrepubliek worden Ingelijfd. 3 Tusschen de Wit-Russische en de Li thausche bondsrepubliek zal de nieuwe ad ministratieve grens worden vastgesteld. 4. In de Lithausche bondsrepubliek zul len verkiezingen voor den Oppersten Sov jet worden gehouden. EEN EGYPTISCHE ONAFHANKELIJK HEIDSPARTIJ. Een groep Egyptische officieren, advo caten en doktoren heeft een „Egyptische Onafhankelijkheidspartij' opgericht met de leuze .Vrijheid voor Egypte Trouw aan koning Faroek, Vernietiging der Engel schen." De partij tracht vooral de jeugd tot zich te trekken. (DNJ3.)

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1