De strijd tegen Engeland MAANDAG 29 JULI 1940 No. 24644 81ste Jaargang V De Unie leeft I Reeds 1 tweehonderd-duizendI Duitsch legerbericht Italiaansch legerbericht Uit Frankrijk De Volkenbond exit EERSTE BLAD Feiten van den dag Tentoonstelling van Duitsche Kunst LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd z(jn: per 3 maanden ƒ2.35 per week ƒ0.18 Franco per post 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 0.80 per 3 mnd.) IN HAAR KRISTALLISEEREN ZICH DE HOOP EN HET VERTROUWEN VAN ONS VOLK. IN de harten van het Nederlandsche volk laait het brandend verlangen naar een heid en samenwerking. Wie er aan twij felt legge zijn oor te luisteren en hij zal ervaren hoe men in alle rangen en standen van de gemeenschap dezer lage landen de straffe hand mist die het leiding geeft in moeilijke omstandigheden en voorlichting verschaft bij de vele vraagstukken van soclaal-economlschen, staatkundigen of cultureelen aard, welke thans dringend om een oplossing vragen! „Er moet Iets gebeuren" is nu al sinds ceruimen tijd de verzuchting van leder, die het wèl meent met de toekomst van Neder land en begrijpt dat slechts een snel en krachtig samengaan van de groote meer derheid onzer landgenooten indruk zal kun nen maken op den Dultschen bezetter, die méér dan wij tot dusverre! is ingesteld op tempo en massale actie. En met zeer groote voldoening heeft men daarom kennis genomen van de pogingen tot stichting eener sterke nationale concentratie, die met voorbij-gaan van alle bestaande poli tieke organisaties en zonder te streven naar de vorming eener intermezzo-regeering de Hollandsche belangen bij de Overheid kan voordragen en bepleiten en het Volk de richting kan wijzen, waarin het in het welbegrepen belang van ons allen! voort aan zal moeten sturen DE „Nederlandsche Unie" ls thans ge komen, In het leven geroepen door het wakkere driemanschap: Einthoven— Homan—De Quay en ln haar krlstalllseeren zich de hoop en het gansche vertrouwen van verreweg het grootste deel van het Nederlandsche volk, dat er tegen gekant ls zich alles van bovenaf te laten voorschrij ven, maar open staat voor een nieuwe orde ning van zaken, welke aansluit bij het volks karakter Het feit dat er binnen twee dagen meer dan honderdduizend adhaesle-betulglngen binnen kwamen van den zoogenaamd „tragen" Hollander, die bij voorkeur eerst de kat eens uit den boom moet kijken, getuigt van den ontzaglijken weerklank, welken de stichting dezer Unie overal in het land heeft gevonden. En het lijkt ons mogelijk dat die stroom van verklaringen van medeleven en sympathie ln de komende weken, zoodra de propaganda krachtiger ter hand kan worden genomen, wast en wast totdat hij eindelijk aanzwelt tot een machtige zee, die door haar rusteloozen golfslag van daad werkelijke activiteit een allesoverheerschen- de plaats gaat Innemen. Die propaganda moest op het oogenblik noodwendig iets achterop komen omdat elke organisatie voorbereiding vraagt, terwijl het uitroepen van de stichting der Unie onder den drang der omstandigheden niet langer mocht wor den uitgesteld. Holland vroeg om een daad. Deze daad ls de oprichting der Neder landsche Unie (merkwaardig genoeg bijna overal „nationale" unie genoemd!) en zij zal, als wij het goed zien, de klaroenstoot zijn, welke Nederland wakker schudt uit zijn berustende houding en aanspoort en op stuwt tot nieuwe energie-ontwikkeling in vaderlandschen zin. Hoe zich dat alles voltrekken zal en vol trekken moet, weten wij niet en weet ook het driemanschap niet dat de zware leiden de taak in de Unie uit vrijen wil op zich genomen heeft. Terecht stelt het Zaterdag door ons ge publiceerde programma het staatkundig gedeelte op het laatste plan (al zal het op den duur misschien het allerbelangrijkste worden!), omdat daarover momenteel geen debatten te voeren zijn en dienaangaande geen besluiten kunnen worden genomen. In de dien dag gehouden persconferentie met de Unie-leiding, welke door ons als een historische gebeurtenis werd aangevoeld, merkte mr. Einthoven zeer Juist op dat de huidige situatie moet worden aanvaard en dat staatkundige problemen en kwesties daarom op het oogenblik naar den achter grond moeten verhuizen, al heeft men er natuurlijk wel zijn eigen meening over. Wat echter wèl kan geschieden dat is de herordening van Nederland op cultureel en op sociaal-economisch gebied, waarbij de Unie het leiding-gevend centrum worden kan (en worden moet!) dat contact zoekt met de overheid en voor die overheid dan tevens het lichaam is aan welks reacties zij peilen kan wat er leeft onder de bevolking. En waar nu, naar uit de rede van den rijks commissaris nog eens gebleken ls, bij de Duitsche bezettingsautoriteiten een zekere sympathie, althans welwillendheid tegen over het streven naar concentratie bestaat, daar moet dit feit lederen landgenoot aan sporen zijn steun te geven tot het welslagen dezer actie. De Unie lééft, maar zij moet ook blijven leven! ZIJ moet grooter en sterker worden en niemand, die het eigen Nederlandsche element onmisbaar acht, mag zich thans afzijdig houden of in deze belangwekkende en wellicht historische oogenblikken crltiek hebben op futiliteiten, met voorbij-zien van de groote lijnen. Laten wij begrijpen dat er veel veranderd ls in ons land sedert den tienden Mei, dat de „politiek" van voorheen heeft afgedaan en dat de toekomst van een vrij, onafhan kelijk Nederland thans misschien in hooge mate afhankelijk is van het snel tot stand komen van een onverbrekelijke Hollandsche eenheid. WIJ erkennen het: de problemen, waar mr. Einthoven in de conferentie van Zaterdag over sprak, waren dikwijls ln zeer algemeene bewoordingen vervat, zooals ten aanzien van het Godsvertrou wen, de vrijheid van godsdienst, kerk, levensbeschouwing en opvoeding, de beteu geling van de uitwassen der bedrijfsconcen- tratie en de vorming van speciale organen voor de ordening der arbeidsgemeenschap zonder klasse-tegenstellingen. Maar ware het eigenlijk ook niet voorbarig, eigengereid of overdreven geweest, en zou het niet ge tuigd hebben van weinig degelijke voor bereiding, indien het driemanschap hoe bekwaam dan ook zich bij al zijn orga nisatorische zorgen binnen enkele weken |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl^ Zooals werd gemeld zijn er al meer dan honderd-duizend ad- E I haesiebetulgingen bij de Neder- E landsche Unie binnengekomen. Daarna hebben echter al weer E 1 twee groepen van respectievelijk 23.000 en 77.000 personen hun 1 sympathie betuigd, zoodat de E 1 200.000 dus reeds zijn bereikt. E De Nederlandsche R.K. Me- E taalbewerkersbond zond het vol- E E gende telegram: E „Aan de Nederlandsche Unie". 1 Het hoofdbestuur van den Ne- s §j derlandschen R.K. Metaalbewer- j E kersbond, vertegenwoordigende E 1 ruim 23.000 R.K. Metaalbewer- E E kers, op Zaterdag, 27 Juli 1940 E ln vergadering bijeen, kennis genomen hebbende van de tot E standkoming van de Nederland- 1 E sche Unie, Juicht deze tot stand- |j E koming van harte toe, betuigt E daarmede zijn volle instemming E H en zegt spontaan algeheele me- E dewerklng toe". §j Verder van den R.K. Nederl. E Boeren- en Tulndersbond: §j „De Katholieke Nederlandsche E Boeren- en Tulndersbond, om- J E vattend 77.000 leden, daartoe E E speciaal gemachtigd door de ge- E 1 westelijke organisaties, betuigt E E zijn sympathie met het initiatief E E van de Nederlandsche Unie en §j 1 koestert de verwachting, dat E alle landgenooten zich daarin 1 mogen samenvinden voor den E E opbouw van een schoone toe- E 1 komst". iiilllllllllllilillllliilllllllllllllllllilillllllilllllliilliiililllllUlliilli ook reeds een omlijnd oordeel zou hebben gevormd omtrent de oplossing van vraag stukken, die door de eeuwen heen de knap ste geesten hebben bezig gehouden Wij moeten met de Unie geduld hebben. Geduld, wat de omvangrijke organisatie be treft. welke plotseling uit het niet moet worden getooverd en vertrouwen in haar leiding! Mannen van erkend gezag en een groote reputatie hebben zich, genoopt door den vurigen wil om het vaderland te dienen, aan het hoofd gesteld en het is onze plicht de handen inéén te slaan en het drieman schap te volgen en steunen bij het rijp maken van het volk voor de nieuwe ge dachten, welke voortaan ook in Nederland op den voorgrond zullen staan! Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte gisteren bekend: Ondanks het aanhouder! van de slechte weersomstandigheden is het aan het luchtwapcn gelukt in Het Kanaal en aan de Oostkust van Engeland een hulpkruiscr van 7000 b.r.t., twee torpe- dobootjagers en een koopvaardijschip van 5000 b.r.t. tot zinken te brengen. Verder werden nog een torpedobootja- ger en twee koopvaardijschepen door inslaande bommen zoo zwaar bescha digd, dat zij verloren geacht kunnen worden. Voorts werden de haveninstallaties van Swansea en verscheidene vliegvelden ln Cornwall met bommen bestookt. Bij de nachtelijke vluchten van Engel - sche vliegtuigen boven Noord-Duitschland werden slechts weinig bommen neergewor pen. Zij hebben geen schade aangericht. Vijf Britsche toestellen zijn boven Het Kanaal neergeschoten; twee Duitsche vlieg tuigen worden vermist. Een met het Roode Kruis gekenmerkt „ongewapend zeenood- vllegtuig" ls bij een poging om de beman- ning van een boven zee neergestort vlieg tuig te redden, door de Engelschen neer geschoten. Afzonderlijk heeft het opperbevel van de Duitsche weermacht nog het volgende be kend gemaakt. Een duikboot onder bevel van kapitein- luitenant Rollmann heeft uit een zwaar beveiligd Engelsch konvooi in zeer korten tijd vijf groote bewapende sche pen met een gezamenlijken inhoud van 48.000 b.r.t., waaronder een hulpkruiscr van 18.000 b.r.t., tot zinken gebracht. Het konvooi werd uiteengedreven. Deze duikboot heeft bovendien een bewapend Britsch koopvaardijschip van 6000 b.r.t. getorpedeerd. De Britsche admiraliteit erkend het ver lies van den torpedojager Boreas, groot 1360 ton. Alle Engelschen van de lichting 1906 moeten zich thans voor den militairen dienst melden. Verder werden de lichtin gen 1903 tot 1905 voor de keuring opgeroe pen. De datum is echter nog niet bepaald. Uit Spaansche en Zweedsche bron wordt gemeld, dat in Engeland de „vredespartij" groeit. Spaansche bladen spraken zelfs van relletjes te Londen en gewagen van von nissen wegens defaitisme. „De Atlantische Oceaan is leeg gewor den. Er gaan dikwijls dagen voorbij, voor dat een onderzeeër iets te zien krijgt," al dus begint het rapport van den comman dant van een Duitsche onderzeeboot, kapi tein-luitenant Schuhart over het tot zin ken brengen van een schip van tien dui zend ton. „Ook wij hadden sinds dagen vergeefs op den uitkijk gestaan," zoo gaat het rapport verder, „totdat ik op een middag ten slotte toch een schip in zicht kreeg, dat op weg was naar Engeland. Ondergedoken voer ik naar het schip toe. Dwars voor den koop vaarder op twee duizend meter afstand dook ik op. Na nog geen minuut klonk ons waar schuwingsschot over het water. Het schip, een neutrale boot, die met tien duizend ton tarwe van Buenos Aires op weg naar Engeland was. stopt onmiddel lijk. Volkomen het hoofd kwijt springt de bemanning in de booten. De kapitein krijgt van mij zijn nauwkeurige positie en den koers naar de dichtstbijzijnde kust. Levens middelen en warme kleeding bevinden zich in de booten, doch rum neemt de beman ning graag over. Goed gerichte schoten geven ons slacht offer een paar gaten op de waterlijn en langzaam loopt het schip vol. Wij zijn nog aan het schieten, als plot seling op twee duizend meter van mij af een onderzeeboot verschijnt, die juist aan de oppervlakte komt. Er gaat een groot ge juich op, als blijkt, dat het een boot is van de eigen flottille. De bemanning van den tien duizend-tonner, die alles eveneens aanschouwt, zal van de verschijning van twee Duitsche onderzeeërs tegelijk wel het hare hebben gedacht." Een verslaggever van de United Press was Vrijdag ooggetuige van de Engelsche kust af van een Dultschen aanval met bommenwerpers op een konvooi in het Kanaal. Bij dezen aanval werden vijf han delsschepen tot zinken gebracht. Bijna een uur lang vlogen golf na golf Duitsche bom menwerpers op het konvooi af en onafge broken donderde vanaf de kust en de schepen, die het escorte vormden, het af weergeschut. Dadelijk bij den eersten aan val werd de gesloten formatie van de 21 handelschepen verbroken om een minder goed doel aan de aanvallers te bieden. De eerste Duitsche Stuka, die den aanval in zette, stortte bij het werpen van zijn bom men zoo laag naar beneden, dat het me toescheen alsof hij de masttop van het schip raakte. De bom trof het schip vlak achter den schoorsteen en het zonk bijna op het zelfde oogenblik. Een halve minuut la ter was niets meer van het schip te zien. Het eene vliegtuig na het andere wierp zijn bommenlast uit en vaak waren de schepen door de hooge waterzuilen, die de bommen veroorzaakten, nauwelijks te zien. Aan het firmament dreven voor de witte wolken de donkerbruine wolken van de explosies. Het tweede schip, dat getroffen werd. kapseisde en zonk langzaam. Tien minuten lang stak de boeg nog uit het water omhoog en dan verdween het in de golven. Het derde schip werd zoo zwaar bescha digd door een bom. die vlak in de nabijheid neerkwam, dat het langzaam met water volliep en zonder te kantelen ten onder ging. Bij den tweeden aanval werd een vierde schip tot zinken gebracht en bij een der den aanval iets verder naar het Zuiden een vijfde. De reddingsbooten met overlevenden waarvan velen gewond waren, voeren langzaam over het met een dikke olielaag bedekte water op den oever toe. Het kon vooi zette zijn tocht met onbekende stem ming voort. Legerbericht No. 49 van het hoofdkwar tier der Itallaansche weermacht luidt dd. gisteren als volgt: De vloofcbasis van Alexandrië is gebom bardeerd. In Noord-Afrika hebben onze met succes bekroonde aanvallen op Engelsche groepen pantserauto's aan gene zijde van de grens van Cyrenaïca den vijand opmerkelijke verliezen toegebracht. Vier pantserauto's werden buitgemaakt en zes andere ernstig beschadigd. Er zijn eenlge krijgsgevange nen gemaakt, onder wie de officier, die het bevel voerde over een groep. Onze vliegtuigformaties hebben gisteren in het Oosten van de Middellandsche Zee groote eenheden der Britsche vloot her haaldelijk en zeer doeltreffend gebombar deerd. Te Bumbade, waar de Blauwe Nijl het gebied van het imperium verlaat, heeft een van onze afdeelingen een talrijke vijan delijke groep verslagen en achtervolgd, waarbij den vijand ernstige verliezen wer den toegebracht. Een speciale verslaggever van Stefani meldt uit Addis Abeba omtrent de krijgs verrichtingen van de Itallaansche troepen aan den invalspoort van den Blauwen Nljl n-.t den Engelsch-Egyptischen Soedan, dat Ghezan, aan de samenvloeiing der rivieren Tumat en Durln, ingenomen is. Ghezan is een belangrijk punt, waarvan de Engelschen zich indertijd tot schade van Abessynië meester hadden gemaakt, aan gezien het aan een van de wegen, die uit het binnenland van Abessynië naar den Soedan leiden, ligt. Het veroverde Ghezan vormt een waardevol punt van uitgang voor verdere Italiaansche operaties en werd, naar Stefani meldt, door een sterk vijandelijk garnizoen verdedigd. Ook de om deze plaats liggende bergen waren door verdedigingswerken versterkt. Tegenover de heftige bestorming van de Italiaansche ko loniale troepen moesten de Engelsche ver dedigers na korten tegenstand de vlucht nemen. Nadat de vijandelijke loopgraven met automatische wapenen en handgrana ten stormrljp waren gemaakt, gingen de Itallaansche koloniale troepen tot den stormaanval over en verdreven de Engel schen, die zij nog ver op den weg naar Roseires achtervolgden. Toen de Engelsche vlag op het fort van Ghezan werd binnen gehaald en In haar plaats de Itallaansche vlag werd geheschtn, brak. naar Stefani verder meldt, onder de bevolking een luid gejuich los. Den Italiaanschen commandant ter eere vertoonden de inwoners een prach tig ruiterspel. In enkele dagen, besluit de verslaggever, hebben de Italianen, door de belangrijke knooppunten Cassala, Gala Bat. Britsch Moyala en Ghezan in bezit te nemen, vier schitterende overwinningen aan de fronten van den Soedan en van Kenya bevochten. ENGELSCHE PAMFLETTEN. Volgens een Havas-bericht hebben Engel sche vliegtuigen boven Frankrijk pamflet ten uitgeworpen, die een voor de Fransche regeering beleedigenden inhoud hadden. De regeering te Vlchy heeft hierop een krach tige protestnota naar Londen gezonden. ZONES VOOR HET BEZETTE GEBIED. United Press meldt: Voor de Fransche radio is verklaard, dat de Duitsche autoriteiten in het bezette Fransche gebied aan de Fransche regeering hebben medegedeeld dat het bezette gebied in vijf zones verdeeld wordt en dat bijzon dere maatregelen zijn getroffen voor het transport van vluchtelingen. Twee der zones, die van bijzondere stra tegische beteekenis zijn, komen niet in aan merking voor het transport van vluchtelin gen, terwijl de zich daar bevindende bevol king niet zonder bijzondere vergunning die zones mag verlaten (n.l. de kustplaatsen en de Maginotlinie). De Fransche ministerraad heeft zich in de zitting van Zaterdagavond bezig gehou den met de kwestie van de voedselvoorzie ning in den komenden winter en over de vraag hoe deze verzekerd dient te worden. Hierbij werden ook de oogstberichten onder de loupe genomen. De kwestie van de transporten wordt kri tiek geacht, vooral daar een groot gebrek aan benzine is, terwijl ook het transport van brandstoffen groote moeilijkheden met zich brengt. Er werd besloten om de pro ductie van Ersatz-brandstoffen op te voe ren, voornamelijk van gazogene. Heden zal de Fransche ministerraad op nieuw bijeenkomen om zich bezig te houden met de vraag van de instelling van een ge rechtshof, dat de kwestie van de schuld aan den oorlog zal moeten onderzoeken. De secretaris-generaal van den Volken bond. Avenol, wiens aftreden reeds gemeld is, heeft aan de universiteit van Princeton in een telegram medegedeeld, dat de econo/ mische- en financieele afdeeling van den Volkenbond, overeenkomstig het aanbod, naar Princeton zal verhuizen. Andere niet- politieke afdeelingen zullen wellicht volgen. Ook ambtenaren van de genoemde afdee lingen zullen met hun gezinnen naar de Ver. Staten vertrekken, zoodra de pasfor maliteiten geregeld zijn. Verscheidene Zuid-Amerikadnsche landen hebben, naar het D.N.B. te Genève uit Havana verneemt, het voornemen, den Vol kenbond te verlaten. Het aftreden van Avenol heeft hen in dit voornemen ver sterkt. Zoo sterft de Volkenbond afSinds 1932 was hij geregeld bergaf gegaan, daar de teekenen van den tijd niet begrepen •werden. Dit Nummei bevat TWEE Bladen Binnenland Een toelichting op de prijsverordeninf (lste Blad). Distributie-maatregelen (2e Blad). Er is hout noodig voor motorbrandstof (Binnenland, 2e Blad). Vier Duitsche militairen verongelukt (Ge mengd, 2e Blad). AMSTFRDAMSCHE BEURS. Stille handel Onzekere markt Staatsfondsen na gedrukte opening krachtig herstellend Amerikanen ongeveer prijshoudend. Buitenland Onverminderd duurt de vernietiging der Britsche koopvaardijvloot voort (-le Blad). Italiaansche vorderingen in Afrika (le BI.) Hoe de spil den vrede op den Balkan wil redden (le Blad). Overeenkomst op de Pan-Amcrikaansche conferentie (le Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD. REDE VAN Dr. GOEBBELS. Zaterdag is de groote jaarlijksche ten toonstelling van Duitsche kunst te Mun- chen geopend. In een toespraak wees rijks minister dr. Goebbels op den wereldhisto- rischen toestand, waarin het geheele volk zijn oogen op de thans volgende voortzet ting van het groote, aan Duitschland opge drongen drama richtte, dat over de toe komst van Europa moet beslissen. Het leven van het Duitsche volk, zoo zeide de minis ter o.a. is geheel ondergeschikt gemaakt aan de oorlogsgedachte. De kunst echter, zoo meent men vaak, is uitsluitend een ver fraaiing van het leven, niet een levens noodzaak. Wij nationaal-socialisten, heb ben daarover een andere meening. De kunst was en is voor ons geen tijdverdrijf, maar een onvoorwaardelijke levensnood zaak. De Duitsche soldaten, die van overwin ning tot overwinning marcheeren, bescher men niet alleen de Duitsche steden, fabrie ken, landerijen en menschen, zij bescher men ook het eerste Europeesche land van beschaving, het land van een Beethoven en Wagner, een Schiller en Goethe, een Duerer en Gruenewald. Men kan de kunst niet naar willekeur en naar tijdsomstandigheden aanhangen en weer ter zijde stellen, de kunst is integen deel een uiting, waardoor ons volk van zijn bestaan blijk geeft, zij behoort tot ons na tionale leven, evenals de economie of de politiek. Daarom hebben wij sinds het begin van den oorlog er de grootste beteekenis aan gehecht het Duitsche cultuurleven volko men en ongestoord te bewaren. De minister wees er op. dat in Duitschland. in tegen stelling tot de landen der vijandige pluto cratieën, tijdens den geheelen oorlog de schouwburgen, bioscopen, scholen, univer siteiten en een groot* aantal der musea wor den open gehouden, dat de kunst zelfs naar de soldaten aan het front is gegaan en hun tot in de kazematten van de Westwal een herinnering bracht aan het leven, dat zij verdedigen en waarin zij na de overwinning weer moeten terugkeeren. Door de Duitsche cultuurgoederen in den oorlog te verzorgen, komt men niet in tegenspraak met het heldhaftige leven der soldaten, te meer daar de kunst in den nationaal-socialistischen staat eigendom van het geheele volk is ge worden. De moeders, vrouwen, zusters, broers en kinderen van de soldaten, die thans naar het Huis der Duitsche Kunst komen, zul len in de schilderijen en beeldhouwwerken van de kunsttentoonstelling 1940 duidelijk de kentering van den tijd onderscheiden, daarin niet een aesthetisch spel zien. maar eeiè worsteling om de natuurlijke vorming der levensuitdrukking van het Duitsche volk. ook op dit gebied. Hoe nuttig en noo dig zoo verklaarde de minister komt ons thans de maatregel voor, die de Führer met de groote zuivering van het Duitsche kunstleven genomen heeft. Thans treedt op de groote Duitsche kunsttentoonstelling 1940 de Duitsche beeldende kunst weer te voorschijn als een eeuwige en onverander lijke uitdrukking van het Duitsche leven. Vervolgens deelde dr. Göbbels mede, dat

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1