In afwachting van den aanval op Engeland. Siste Jaargang MAANDAG 1 JULI 1940 No. 24620 Legerberichten Fransche regeering naar Clermont-F errand Aanval op Engeland wordt voorbereid Hoe dertien Engelsche bommenwerpers neergehaald werden. Balbo's dood Rusland en de Balkan De randstaten De nieuwe Egyptische regeering Uit Amerika Verspreide Berichten EERSTE BLAD Feiten van den dag LEI DSC H DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd z^Jn: per 3 maanden2.35 per weekƒ0.18 Franco per post 2.35 per 3 maanden -f portokosten (voor binnenland 0.80 per 3 mnd.) Hoofdkwartier van den Fuhrer. Het opperbevel van de Dultsche weer macht deelde ;;lsteren mede: In Frankrijk en op zee geen bijzondere gebeurtenissen. In den nacht van 29 op 30 Juni hebben Dultsche Revech Is toestellen havenwerken en wapenfabrieken ln Engeland en Schot land met. Iiommen aangevallen. Op vele plaatsen werden ontploffingen en branden waargenomen, Inzonderheid ln de havens van Cardiff en Bristol, waar verscheidene benzinetank-Installaties ln vlammen op gingen. Vliegvelden bij Lincoln. Nottingham en York waren hot doel van nieuwe en succesvolle luchtaanvallen. Brltsche vliegtuigen hebben des nachts ln Noord- en West-Duitschland op verscheide ne plaatsen nlet-mllltalre doelen met bom men aangevallen. De aangerichte mate- rlecle schade was onbeteekenend. In een West-Dultsche stad beschoot een Brltscli vliegtuig de brandweer, die voor het blusschen van een brand was uitgerukt, met machinegeweren. Vier vijandelijke vliegtuigen zijn door luchtdoelartlllerle neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Het twintigste legerberlcht (van gisteren) van het Itallaanschc hoofdkwartier luidt als volgt: Opmerkelijke bedrijvigheid van onze troepen aan de grens van Cyrcnalca. Een dorp werd bezet, waarbij aanvallen van vijandelijke gemotoriseerde formaties wer den afgeslagen. Tijdens luchtgevechten werden vier vijandelijke vliegtuigen omlaaggcschoten. Ecnige leden van de bemanningen dezer vliegtuigen werden gevangengenomen. Twee van onze vliegtuigen keerden niet op hun basis terug. Tijdens een vijandelijken aanval op Tobroek, dat onbeteekenende schade heeft opgeloopen, wisten onze Jachtvliegtuigen, die onmiddellijk waren opgestegen, twee vijandelijke vliegtuigen neer te halen, ter wijl ook een derde toestel verloren ls ge gaan. Een vijandelijke luchtaanval op Massaoea veroorzaakte geen schade. Een vijandelijk vliegtuig werd door de luchtdoelartillerie neergeschoten. ENGELSCÜE ONDERZEEBOOT VERLOREN Te Londen ls officieel bekend gemaakt, dat de Brltsche onderzeeboot „Grampus" groot 1520 ton als verloren moet wor den beschouwd. HITLER EN MUSSOLINI OP FRANSCH GEBIED. Zoowel de Duce als de Fuhrer hebben Inspectie-tochten op Fransch gebied ge maakt. Hitler bezocht ook Parijs, gelet op foto's, waarin hij met zijn staf staat afge beeld aan den voet van den Eiffeltoren. GEBRUIK VAN TIJDBOMMEN. Het Dultsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn: Het Brltsche ministerie van luchtvaart heeft op 28 Juni in een communiqué be weerd, dat de Dultsche vliegtuigen bij het bombardeeren van militaire doelen in Groot-Brittanlë tijdbommen hebben uitge worpen, die pas na geruimen tijd ontplof ten. Van bevoegde Dultsche zijde wordt in dit verband vastgesteld, dat deze bewering met de feiten in overeenstemming is. Dc Dultsche luchtmacht ls overgegaan tot dezen vergeldingsmaatregel, nadat onom- stootelijk was komen vast te staan, dat de Hoy al Air Force dergelijke bommen op Duitsch gebied heeft laten vallen. Om een voorbeeld uit vele te noemen: ln den nacht van 26 op 27 Juni zijn om 1.15 uur op Al- lendorf ten Zuiden van Arnsberg in West- falen twee bommen geworpen. Een daarvan was een tijdbom die pas na ongeveer 9 uur ontplofte. Vijf schoolkinderen, die op weg naai- school waren, werden hierdoor gedood. Het Brltsche ministerie van luchtvaart heeft op 28 Juni geprotesteerd tegen de Dultsche constateering, dat de Brltsche luchtmacht bij voorkeur bommen laat val len op niet-milltaire doelen en op burgers; tegenover dit dementi staan reeds weder de volgende feiten, die het ontzenuwen: In den nacht van 26 op 27 Juni tusschen 1 en 3 uur zijn in de Feldmark Alt-Warm- büchen zes brisantbommen geworpen. Een woonhuis werd vernield en eenlge schade aangericht. In de nabijheid'van het kasteel Kappenberg ten Noorden van Lünen zijn bommen geworpen, die geen schade veroor zaakten. Nabij Wittlar is een bom geworpen op het gehucht Winkelhausen, die aanzien lijke schade aan hulzen tengevolge had. Bij Drenstelnfurt, ten Zuiden van Münster. zijn 6 brisant- en 20 brandbommen op het gehucht Westermann geworpen, waardoor brand uitbrak in een stal en eenlge schade aangericht werd. Op Ibbenbüren zijn 30 brisant- en verscheidene brandbommen terecht gekomen. Vijf burgers werden ge dood en eeu burger werd licht gewond. Een woorkhuis ls afgebrand en 12 zijn bescha digd. De vorengenoemde feiten bewijzen de totale onwaarschijnlijkheid van het Brlt sche dementi. Uit de plaatsnamen blijkt, dat de bommen slechts op kleine plaatsjes en gehuchten zijn geworpen. WAPENSTILSTANDSBESPREKINGEN. Te Wiesbaden zijn onder leiding van den Dultsche generaal Sttilpnagel de wapenstil standsbesprekingen ter nadere uitwerking van diverse maatregelen begonnen. Het D.N.B. meldt uit Bern, dat de presi dent van de Fransche republiek, Lebrun, uit Bordeaux vertrokken is. Ook de regeering ls vertrokken. Zaterdag vertrok een lange colonne auto's, waarin de leden der regeering, het perso neel hunner bureaux en de leden van het parlement hadden plaats genomen. Officieel is als zetel der regeering „een stad in het centrale bergland" genoemd. De Fransche bladen voegen hieraan toe, dat de regeering cn parlement hun zetel in twee dicht bij elkaar gelegen steden zullen ves tigen. Clermont-Ferrand zal een dezer zetels zijn. Het gemeentebestuur heeft reeds op dracht gekregen het grootste hotel in ge reedheid te brengen. Kamer en Senaat gaan naar Vlchy. Luit.-kol. dr. Hesse schrijft in de „Völ- klscher Beobachter" een artikel onder den titel: „Na de overwinning in Frankrijk, klaar voor de nieuwe taken" en hierin houdt hij zich ook bezig met de situatie, waar tegenover Engeland zich thans geplaatst ziet. Elke Dultsche soldaat wacht slechts op het oogenblik van den aanval tegen En geland cn elke Dultsche soldaat heeft de overtuiging, dat geen half werk zal worden gedaan en wel op een manier, als nog nooit te voren ln een oorlog is gebeurd. In het artikel wordt dan van de gunstige militaire en militair-politieke situatie van Duitschland gesproken en o.a. opgemerkt: Duitschland omklemt Engeland van drie kanten. De strijdkrachten van het Dultsche luchtwapen en de marine bezitten thans de uitgangspunten voor een buitengewoon effectieve oorlogvoering. Door den volledigen wapenstilstand ln Frankrijk is het leger van zijn operatieve taak bevrijd, het ls thans een bezettingsleger. Het moet verder de kusten van Het Kanaal en van den Atlanti- schen Oceaan beveiligen, de frontrichting naar Engeland draalen en vervolgens den strijd met volle energie beginnen. Hetzelfde geldt voor het luchtwapen, den nieuwen wapenbroeder van het leger. Over hetzelfde thema verneemt de „Bör- sen Zeitung" van bijzondere militaire zijde het volgende: Engeland bespeurt steeds sterker, dat de militaire kracht van Duitschland, alsmede die van Italië, zich voor den laatsten aanval samenspant. De strijd en de overwinningen van de Dultsche weermacht sinds het begin van den oorlog hebben Engeland bewezen, dat er voor de Dultsche weermacht geen hindernis bestaat, welke zij niet kan over winnen. De geheële Atlantische kust van Frankrijk is in Duitsché handen. Van Bre- tagne over België, Nederland en Denemar ken tot Noorwegen loopt het aanvalsfront tegen Engeland. Troepen van alle wapens staan hier klaar en worden eiken dag ster ker: leger, luchtmacht en marine, alle drie vormen zij te zamen een geweldige eenheid, zooals de geschiedenis in dezen vorm nog nooit heeft gekend. De Dultsche weermacht vormt aldus een machtsinstrument, dat in zijn aanvalskracht onoverwinnelijk is en dit instrument is klaar voor den slag tegen Engeland. Bij herhaalde aanvallen op een Duitsch slagschip zijn op 21 Juni 13 Engelsche bom menwerpers neergeschoten, zonder dat zij zelf het geringste succes hadden behaald. Begeleid door verscheidene destroyers en torpedobooten bevond een Duitsch slag schip zich op 21 Juni op weg van een haven in midden-Noorwegen naar Duitschland. Talrijke wolken aan den hemel vergemak kelijkten vijandelijke vliegtuigen eventueele aanvalsvoornemens. Des middags om 4 uur doken plotseling vier Engelsche vliegers op, die onmiddellijk den aanval Inzetten. Op hetzelfde oogenblik hadden echter ook de manschappen van de zware en lichte af- weerwapens van het slagschip den tegen standers ln het vizier. Zonder effect vielen de bommen ln het water. Tegelijkertijd vloog een der vliegtuigen in brand, stortte neer en verdween in den Atlantischen Oceaan. Nau welijks hadden de drie andere Engelschen zich afgewend, toen ook reeds Dultsche jagers verschenen èn de achtervolging In zetten. Van de tegenstanders keerde er niet een naar zijn basis terug. Een half uur later werd wederom alarm gemaakt. Ditmaal hedden zes Engelschen op handige wijze gebruik weten te maken van het wolkendek. Zij wierpen hun bom men uit groote hoogte uit de wolken neer, zonder effect. Wel effect had echter het afweervuur der zeestrijdkrachten. Drie vliegtuigen werden getroffen en vielen bran dend in zee. Ook hier werd met de rest der vluchtende Engelschen afgerekend door Dultsche jachttoestellen. Nog eenmaal herhaalden de Engelschen dien middag hun aanval op het slagschip. Wederom was de afweer van het slagschip, de torpedobootjagers en de torpedobooten bijzonder doeltreffend en wederom werden twee Engelsche bommenwerpers brandend neergehaald. Ook de jachttoestellen lieten zich hun prooi niet ontgaan, maar verhoog den het aantal van de door hen neergehaal de toestellen op dezen middag tot zeven. Italië rouwt om den dood van lucht- maarsohalk Balbo. De bemanning van het vliegtuig van maarschalk Balbo, die met hem den hel dendood ls gestorven, bestond uit de vol gende leden: majoor van het luchtwapen Ottavio Frailich, kapitein van het lucht wapen Gino Capanninl, marconist-onder officier Giuseppe Berti. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich voor dienstzaken verder nog: de con sul-generaal Enrico Garettl, secretaris der fasces in Tripolls, de reserve-majoor der infanterie Claudio BrunelH, directeur-ge neraal van het vreemdelingenverkeer in Tripolis, de re serve-kapitein der artillerie Nello Qullici, directeur van de „Corrlere Padano", de secretaris der fasces te Fer- rara, reserve-luitenant der Alpinisten Lino Balbo en de reserve-luitenant van het luchtwapen Gino Florio. Uit Duitschland zijn door den Fuehrer, Von Rlbbentrop en Goerlng hartelijke telegram men van rouwbeklag gezonden. Hitier seinde: „Zooeven bereikt mij het bericht van den vlieger dood van uw maarschalk Balbo. Met dit zware verlies, dat gij, Duce, en met u het geheelc Italiaansche volk getroffen heeft, betuig lk u mijn Innige deelneming. Aan de baar van. den maarschalk zal naast het Italiaansche ook het Duitsche volk rouwen. Balbo's daden voor het jonge Ro- meinsche imp «-rt urn zullen ook door ons niet vergeten worden." De opmarsch van de Sovjet-Russische troepen in Bessarabië en in het Noordelijke gedeelte van de Boekowina geschiedt, vol gens een bericht van het Russische tele graaf-agentschap, geheel volgens het op gestelde plan. Gemotoriseerde eenheden hebben de Proeth, 55 kilometer ten Zuidwesten van Mosjllof-Pod, bereikt en zijn in het dis trict Pyrlica. 84 kilometer ten Noordwesten van Kisjenef, binnengedrongen. Parachu tisten hebben de stad Bolgrad in Zuidelijk Bessarabië bezet. In het verloop van deze operaties zal volgens Roemeensche berichten een gebied ontruimd worden tot de linie Hoehen, ten Noorden van den kleinen Sereth-Kuczur, over punten ten Westen van Belzy en ten Westen van Leipzig naar Tatarbunar. De operaties voor de ontruiming, zoo luidt dit bericht verder, zullen op 3 Juli, om 12 uur voltooid zijn. Thans is vastgesteld, dat het Roemeen sche parlement Woensdagmiddag zal bij eenkomen. De Roemeensche minister van binnenlandsche zaken heeft bevolen, dat alle personen, die op een of andere wijze agiteeren tegen de veiligheid van den staat en tegen de openbare orde, gearresteerd kunnen worden. Tot 3 Juli zijn alle door muziek begeleide tooneelvoorstellingen ver boden. In alle café's ls het verboden van 23 uur af te tappen. Op straat zijn samen scholingen van meer dan vier personen verboden. Alle vergaderingen zijn verboden zonder schriftelijke goedkeuring van de militaire autoriteiten. De evacuatie geschiedt geregeld. Vooral veel Joden trekken naar Roemenië. Te Galatz ls gisteren een gewapende Joodsche opstand uitgebroken. Roemeen sche militairen moesten ingrijpen, waarbij het tot ernstige straatgevechten kwam. De opstand kon onderdrukt worden. Naar ver luidt, moeten er verscheidene honderden dooden zijn. (Galatz is een Roemeensche stad, die dicht bij de Zuidwestelijke grens van Bes sarabië ligt.) Uit Belgrado meldt het D.NB. voorts, dat volgens berichten ln de Joegoslavische bladen de nieuwbenoemde Joegoslavische gezant te Moskou, dr. Cawrilowitsj. met de overige leden van het gezantschap waar schijnlijk vandaag uit Belgrado zal ver trekken. Middelerwijl zijn in de Russische ambas sade te Ankara tusschen den Sovjet-am bassadeur en den Joegoslavischen gezant op plechtige wijze brieven uitgewisseld, waarin uiting wordt gegeven aan de hoop op een gelukkige ontwikkeling der diplo matieke betrekkingen tusschen belde lan den. Ten slotte ls er een D.NJB.-bericht uit Sofia, volgens hetwelk de beide Bulgaar- sche regeeringsafgevaardigden Sotaer Ja il eff en Dedejanoff met een bijzondere opdracht van de regeering naar Moskou zijn vertrokken. Verklaard wordt, dat zij allereerst tot taak hebben te zorgen voor een uitbreiding van de handelbetrekkingen tusschen Bulgarije en de Sovjet-Unie. Te gelijkertijd zullen zij ie Moskou een bezoek brengen arm de landbouwtentoonstelling. De Buigaarsche kabinetschef, Stamenoff, is tot Bulgaarsch gezant te Móskou benoemd. Het bondgenootschapsverdrag der rand staten is heden buiten werking gesteld. De president der Estlandsche republiek heeft de noodzakelijkheid van annuleering van het tusschen Estland, Letland en Li- thauen gesloten verdrag over Samenwerking ingezien en den minister van buitenland- sche zaken gemachtigd, bij de regeeringen van Letland en Lithauen de daartoe noo- dlge stappen te doen. Op voorstel van de regeering heeft de president der Estlandsche republiek bij de creet een amnestie afgekondigd voor poli tieke delicten, die vóór 23 Juni 1940 begaan waren. De amnestie geldt ook voor perso nen, wier straffen bij de amnestie van 1938 waren kwijtgescholden, die echter niet wa ren hersteld ln de rechten, waarvan zij vervallen waren verklaard. De onder de amnestie vallende personen krijgen naast de burgerrechten ook recht op pensioen, militaire titels enz. terug. De Lithausche minister van buitenland- sche zaken is op uitnoodiging van Volks commissarissen en minister van Bulten- landsche Zaken Molotof, naar Moskou ver trokken waar de Zweedsche plv. minister van bultenlandsche zaken reeds vertoeft. Hassan Sabri, de nieuwe minister-presi dent van Egypte, geldt, aldus meldt het Duitsche Nieuwsbureau uit Rome, reeds jaren als aan het koninklijk huis verknocht. Reeds bij den Vorigen koning was hij per sona grata en het laatst hield hij de porte feuille van oorlog in het kabinet Moham med Mamoed pasja. Hij staat in den roep een gloeiend nationalist te zijn. Het door hem gevormde kabinet bevat ten deele nieuwe namen. Onmiddellijk is de benoe ming van Haflts Ramadan pasja tot mi nister van sociale zaken. Ramadan pasja heeft de nationalistische partij der blauw- hemden gesticht. Het D.NB. gewaagt tevens van groeiende spanningen tusschen Engeland en Egypte. Tal van incidenten zouden zich voordoen. DE BEGROOTING. Het loopende Amerikaansche begroo- tingsjaar is thans gesloten met het gewel dige tekort van 3700 millioen dollar. De totale uitgaven ln dit jaar bedroegen het recordbedrag van rond 9600 millioen dol lar, terwijl de totale Inkomsten rond 5900 millioen dollar bedroegen. Het ministerie van financiën raamt de inkomsten voor het aanstaande begrootingsjaar, rekening houdende met de nieuwe belastingwet, op ongeveer 7 milliard dollar en de totale uitgaven op 10 milliard dollar. Waarschijnlijk is, dat de uitgaven als gevolg van het nieuwe be wapeningsprogram nog aanzienlijk hooger zullen zijn, temeer daar Roosevlt een aan vullend bewapeningsprogram overweegt, dat een bedrag eischt van vijf milliard dol lar. (D.N.B.) OPRICHTING VAN GEPANTSERD LEGERCORPS. De plaatsvervangende minister van oor log, Johnson, heeft verklaard, dat het ministerie van oorlog besloten heeft een gepantserd legercorps met 1400 tanks, 300 stukken geschut en meer dan 13.000 auto matische en half automatische geweren, op te richten. Het vormen van een dergelijk corps is in overeenstemming met de ont wikkeling en het gebruik van gepantserde divisies in den Europeesehen oorlog. ARBEIDSGELEGENHEID VOOR BELGEN IN DUITSCHLAND. De bevoegde Dultsche autoriteiten ma ken bekend, dat het van nu af aan voor Belgen mogelijk zal zijn In Duitschland te werken. De aanbiedingen van werkwilligen, welke geheel vrijwillig geschieden, worden In ontvangst genomen door de Belgische bureaux voor arbeidsbemiddeling, die alle verdere stappen doen. Gevraagd worden geschoolde en ongeschoolde arbeiders, in de eerste plaats mijnwerkers, metaalarbeiders, lasschers, textielarbeiders en daglooners. De arbeiders worden in Duitschland ver zorgd en behuisd. Van hun loon kunnen de arbeiders twee derden naar België over maken. (D.N.B.). BELGISCHE KONINGSKINDEREN BLIJVEN IN SPANJE. De kinderen van den Belgischen koning zullen in Spanje blijven; zij zullen, het zij naar het Escoriaal. hetzij naar Aranjuez worden overgebracht. (D.N.B.). ULSTER WIL MET DE VALERA SAMENWERKEN. De minister-president van Noord-Ier- land. lord Craigavon, heeft in een bijeen komst in het graafschap Down verklaard, dat hij bereid is. met De Valera nauw samen te werken op het gebied van de gemeen schappelijke verdediging, onder voorwaar de. dat: 1. Ierland zich eveneens aan de zijde van Groot-Brittan je en het imperium schaart; Dit Nummer bevat TWEE Bladen Binnenland Brood zonder bons in restaurante, enz, (Binnenland, 2de Blad). Vier boerderijen afgebrand te Rosmalen. (Gemengd, 1ste Blad). Twee jongens met een kano vermist (Gemengd, 1ste Blad). De roeiwedstrijden van de „Koninklijke" (Sport, 2de Blad). Verdachte in moordzaak te Leidschendam wederom tot levenslang veroordeeld (Rechtzaken, 2de Blad). Buitenland In afwachting van den aanval op Enge land (1ste Blad). Bij den dood van luchtmaarschalk Balbo (lste Blad). Rusland cn de Balkan (lste Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN* EERSTE BLAD. 2. alle Duitschers en Italianen uit Ier land worden gezet en 3. De Valera zich verplicht, thans niet de kwestie van de grondwet ter tafel te bren gen. SJAH VAN IRAN ONTEVREDEN OVER REGEERING. De sjah van Iran, Reza Khan, heeft de afgevaardigden van het parlement en de leden der regeering in audiëntie ontvan gen. In zijn toespraak gaf de sjah uiting aan zijn ontevredenheid over hun tegen woordige werkzaamheden. De taak, die de toestand vereischt, wordt niet voldoende beheerscht. Het tegenwoordige tijdperk eischt, dat de regeering de openbare mee ning voorlicht. Dit is niet gebeurd. De mi nister van Binnenlandsche Zaken en de minister-president zijn daarom van hun functies ontheven. Het is niet voldoende aldus de sjah, dat het land steunt op zijn strijdkrachten en op zijn neutraliteit. Het is noodzakelijk de bevolking op moeilijke tijden voor te berei den. De middelen daartoe zijn het parle ment, de pers en de radio, die tot dusver niet juist zijn gebruikt ter beveiliging van de legitieme rechten van Iran, die door de thans heerschende verwarring in gevaar verkeeren. PRIJSVERHOOGING VAN TABAK EN LUCIFERS IN ITALIË. Van af heden begint in Italië een prijs- verhooging van ongeveer 4 tot. 5 voor tabak en lucifers. Ook eenige andere mono polieproducten worden eenigszins verhoogd in prijs. (D.N.B.) VLOOTCONCENTRATIE BIJ SINGAPORE? Admiraal sir Percy Noble de opperbevel hebben van de Engelsche zeestrijdkrachten in het Verre Oosten heeft met zijn geheelen staf Hongkong verlaten om zich naar Sin gapore te begeven. Alle vrouwen zijn naar Manilla geëvacueerd. Uit Shanghai meldt men, dat het grootste deel van deze zeestrijdkrachten en verschil lende Australische oorlogsschepen bij Sin gapore zijn geconcentreerd. (D.NB.) ENGELSCHE BOMMEN OP ZWITSERLAND. Volgens een mededeeling van den Zwitser- schen generalen staf zijn gisteren in de vroege morgenuren in de omstreken van Altmatt by Rothenturm (kanton Schwyz) twaalf bommen neergeworpen. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze projectielen van Engelsche fabricage zijn. Acht bommen bij Weissenbach, gemeente Ober-Aegeri en 14, wellicht 16, b\j Altmatt. ge meente Rothenturm, zijn vastgesteld. Er zijn Engelsche brandbommen geworpen van 25 pond, sommige van deze bommen droe gen kenteekens. waaruit bleek, dat zii eerst kort geleden door de fabriek waren afgeleverd. De aangerichte schade is gering, daar talrijke ge worpen bommen niet zyn ontploft. Ook in de Jura zyn bommen geworpen, even eens met slechts geringe schade. (D.N.B.),

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1