Rotterdam pakt aan - Naar huis toe - Voetbal Haarlem-Ajax Echtpaar z.k. 8 Isie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON WERKEN TE ROTTERDAM welke eenigen tijd stil gelegen hebben, worden zoo snel mogelijk voortgezet. Zoo Is ook de bouw der nieuwe Diergaarde weer hervat. Overzicht der groote Rivièra- hal (boven). De brcede boulevard, welke ontstaat als de Schie gedempt is, vordert snel (onder). Men ls druk bezig de Sehle thans van de Teylingerbrug af tot de Heulbrug te dempen. HET MOOIE WEER VAN ZONDAG bracht duizenden op straat. De drukte aan de IJ-ponten te Amsterdam. Vanaf de pont tot de Bus halte wachten honderden op hun beurt VOETBALWEDSTRIJD HAARLEM-AJAX EEN VINDINGRIJK AMSTERDAMMER op het Haarlem-terrein aan den Schoterweg te Haarlem. Een spannend moment voor het voer Zondag met een Bootje door de „Baarsjes" tot groote verbazing der voorbijgangers. TocB werd Het Brandstof- Haarlem-doel. verbod voor vaartuigen niet overschreden, daar het scheepje op een accu voer. door Mr. KEA BOSSERS. 14) Het was een zotte onderne .ing, wist Lies In ieder opzicht. Dat ze er natuurlijk geen spaan van terecht zou brengen, was nog het minste. Maar hier in Hilversum, vlak bij „de Waeldonck", hoe durfde ze het eigenlijk. Stel je voor, dat ze herkend werd Het keukenmeisje van „de Waeldonck", ja wel. Ze proestte in zichzelf. Dat was na tuurlijk onwaarschijnlijk. Niemand kende haar hier, ze kwam nooit haar keuken uit. Alleen leveranciers e.i zoo, maar die kwamen niet op tenniswedstrijden. Frank? Frank zou het natuurlijk leuk vinden. Stel je voor, dat ze wonnen! En dan Maan dag Frank de krant onder zijn neus du wen: dat ben ik, zie Je, dat speelt jouw freule niet klaar! Nou ja, ze wonnen na tuurlijk niet. Het zou mooi zijn, als ze er in de eerste ronde nog niet uitgeknikkerd werden. Ze deed het tenslotte alleen om Wim plezier te doen en om weer een:, te kunnen spelen, het heele gedoe weer eens te kunnen meemaken. Rackets en schoenen werden tc voor schijn getooverd. Ze sloegen een paar bal letjes, speelden toen een set. „Het gaat gesmeerd" zeiden de anderen. „Wim mag blij zijn met mijn enkel" zei Frida edelmoedig. „Lies is een klas apart." „Toe maar" zei Lies. „Lies ls zoo stijf als een plank. Ik raak vanmiddag geen bal, dat voel ik. Wim, Je weet wat je doet hoor." „Met open oogen" zei Wim. „Het is Wim bledon niet tenslotte. En we spelen voor ons plezier." „Als je het zoo maar opneemt" zei Lies. Dc tennisbanen In de zomerzon. Het oude knusse gedoe De kijkers langs het lijntje. Tusschen de sets ontmoetingen met oude kennissen. Iemand, die een stoel voor Je aansleepte. Iemand met een glas kwast. „Zalig zeg „Goed gespeeld. Lies." „Het ging best Een knikje van Wim: „We ha len. we halen den kwarteindstrijd, min stens." „Optimist!" Ze lachte. Wat gaf het, winnen of verliezen. Dit hier, dit alle maal van vroeger het was o, het was.Frank? Wel, Frank zou het na tuurlijk prettig vinden, dat ze dit mee maakte. Frank zou zich daarginds oo wel amuseeren Zaterdagavond waren ze er nog „in", Lies en Wim. Ze hadden makkelijke partijtjes gehad. Lies voelde zich heelemaal inge speeld. Zondag kregen ze het moeilijker. Maar de kwartfinale haalden ze met glans. „Je hebt gelijk gehad, Wim" zei Lies, toen ze samen de baan afliepen. „Ik wist wel. wat ik deed, toen ik jou in de wacht sleepte" blufte Wim „Als je je niet eleganter uitdruk*, schei ik er lit. dreigde Lies. „Ik ben je dankbaar, je bent mijn goede engel, daar dan", zei Wim met pathos. „Weeïg doen bevalt me nog minder" zei ze. De kwarteindstrijd. Een paar oude rotten hadden ze tegen zich, een taai gevecht. Een longset, ontelbare keeren „deuce" toen., match. Lies maakte een sprongetje. „Kelïg Wim" zei ze. „Jouw overwinning hoor." De halve eindstrijd. Blunders aan beide kanten. Toen stom geluk. Gamë-love. „Je hebt het in Je zak" bromde hun tegenstan der, toen ze langs het net liepen om te wis selen. Keiharde service „als van ouds, Lies" bewonderde Wim. Wims heksentoe ren aan het net. Pats pats game! Hoe is het mogelijk? Lies was paf ,;Wacht maar" zei Wi „We beginnen pas". De eindstrijd. Dikke rijen toeschouwers, alle andere banen verlaten. Wims service, onhoudbaar. Telkens applaus... Daar was het weer. dat heerlijke gevoel, dat Je beter speelde dan ooit, dat je iedere bal aankon. Wim, de overwinning in het zicht, werd nerveus, begon te knoeien. Lies, achterop, redde bal na bal: Forehand backhand hoog laag alles lukte. Ze mepte zich door de eene game na de andere heen. Wim kwam er ook weer in. het handgeklap da- verd» en de umpire annonceerde: „Game, set and match. Hoerageroep en ontelbare handjes. Wim glorieus „Zie je wel, ik wist het wel." Het was tè krankzinnig, dacht Lies. Zooiets kon toch niet bestaan. Maar heerlijk was het Het diner. Ze hadden Lies niet losgela ten, hoe ze ook tegenstribbelde. Speeches. En bloemen Nog meer speechesOm negen uur glipte ze er tusschen uit. tegen alle smeekbeden In. alléén op de fiets, de bloemen in haar fietstasch. Het was prachtig geweest, maar ze wilde niet te laat thuis zijn voor Bart en Lena, waar ze logeerde. Eerst maar de fiets in de garage brengen, die kon bij Bart en Lena -00 moeilijk staan. on ze daar ook de bloemen achterlaten, ze was te moe voor Ingewikkelde explicaties De garage op slot? Licht in de keuken? dan wachtten de oudjes haar zeker op. In de keuken „Frank!" zei ze ontsteld, „ben Je althuis?" „Dat zie je. Waar kom Jij vandaan?" „Uit Hilversum." Snauwen kon ze óók wel. „Mag ik even de sleutel van de garage, mijn fiets moet er nog in." „Zal ik wel doen." Weg was hij pats. deur dicht. Pats, deur open de bloe men vlogen over de keukentafel. Ze kon het niet helpen, maar ze moest lachen. „Je begint er oefening In te krijgen, zeg. Doe niet zoo dramatisch. Wat heb je toch?" „Wat Ik hèb?" Hij hield zich nog In. „Ik wensch te weten, waar jij vandaan komt." Lies gooide haar krullen naar achteren. Had ze ooit gedacht, dat Frank plezier zou hebben in haar avontuur? Maar hij hoefde toch niet op voorhand al zoo zie dend te zijn. „Uit Hilversum, dat zeg ik toch" zei ze hooj. „En als ik had kannen vermoeden, dat jij vanavond thuis zou komen „Ja. dat snap ik." Zijn smalend lachje maakte haar dol. „En met wie, als ik vra gen mag" „Met wie?" O. wis het weer zoo laat! Met de vuist op tafel slaan. Jawel Die malle ongemotiveerde jalouzie altijd. „Met Wim Laerwolt" zei ze tergend Ze dacht, dat hij haar aan zou vliegen, maar Frank, wit van drift, neep zijn han den samen in zijn zakken. Dreigend stond hij voor haar „Lies. pas op!" „Waarvoor?" vroeg ze koud. „Je vraagt me iets en ik^eef je behoorlijk antwoord. Ik kan je nog wel meer vertellen, maar ik vrees, dat je er niet in de juiste stemming voci bent." Frank, die verrukt zou zijn over haar succes het leek er veel op. „Je kunt me de details wel sparen" kwam zijn heesche stem opnieuw „ik wil al leen weten, of je dat van te voren had af gesproken." O, hoe kon hij, hoe kon hU het werd hoe langer hoe erger. Lies kon zich niet meer inhouden. ,,Wat dénk je van me" birstte ze uit. „Jij met je schandelijk wan trouwen altijd. Nooit heb ik je eenige aan leiding gegeven en altijd ben je jaloersch. altijd verdenk je me van dingen, waar ik nóóit, nóóit toe in staat zou zijn. waar ik nooit een seconde aan gedacht heb. Hoe dikwijls heb je me nu al de malste scènes gemaakt om „Ik wil een antwoord op mijn vraag" on derbrak Frank heftig, „en ik verzoek Je er niet langer omheen te draaien." „Dat antwoord kun je krijgen en graag! Je zult je alleen lichtelijk belachelijk voe len. als ik het je vertel. Ik heb gisteren en vandaag met Wim LaerwoL ên een paar anderen getennist." „Ik vraag je niet. wat je geda&n hebt..." „Ft dat had ik niet tevoren afgespro ken" ging Lies langzaam verder waarom, o waarom leek het nu een bekentenis in plaats van een triomfantelijk relaas „maar dat kwam heelemaal toevallig. Er waren tenniswedstrijden in Hilversum en daar ïadden ze met vier menschen uit onze oude club voor ingeschreven en toen moest Frida Verstraeten uitvallen en heb ik in haar plaats meegespeeld. Ziezoo, nu was het eruitArme Frank, nu kon hij bijdraaien. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 5