Staatsloterij Tapijten LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Woendag 13 Maar! 1940 1 AANK. BEDIENDE Verlovingsringen WINKELJUFFROUW BROODPRIJSVERHOOGING HET EMAILIEHUIS UW OOGEN SLAGERSHALFWAS. Zii- en Slaapkamer Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Ernstige vechtpartij onder Woubrugge Polshorloges B. VAN BAAREN GEVRAAGD Abonneert U op het Leidsch Dagblad voor een GOEDEN 24.90 kinderwagen Donderdag en Vrijdag WASCHTAFELS, BADEN en GEISERS n.v. Intern. Handelmij. „imenexco" Opticien van MUIJEN HAARLEMMERMEER. WEDEROM ERNSTIGE AUTO-BOTSING. Auto in de sloot; een ernstig gewonde. Des middags omstreeks twaalf uur heeft op het kruispunt van den Hoofdweg met den Spaamwouderweg nabij de Lijnden, weder om een ernstige auto-botsing plaats gevon den. waarbij een dame uit Arnhem ernstig werd gewond. De heer v. Z. uit Haarlemmermeer reed in een personenauto den Hoofdweg af en naderde het kruispunt aan de Westzijde, toen uit de richting Schiphol een personen auto dit kruispunt naderde Hierin zaten een dame en een heer uit Arnhem Beide bestuurders meenden stellig nop ongehinderd te kunnen passeeren. wat evenwel niet meer mogelijk bleek. De auto's reden op elkaar in. waarbij de auto van den heer v. Z een slag in het rond draaide en de wegsloot langs den Spaamwouderweg werd ingeduwd. De aangereden auto werd zwaar bescha digd. De inzittende dame liep door de glas scherven ernstige schaaf- en snijwonden op. Zij werd de pastorie op het hoekpunt binnengebracht en door den geneesheer, dx Sabel uit Badhoevedorp. voorlooplg behan deld. Hierna is zij met de ziekenauto van de G.GJ>. naar een ziekenhuis te Amster-1 dam vervoerd. De bestuurders van beide auto's kwamen met den schrik vrij. De auto van v. Z werd een oogenbllk later tegen den wal opgetrokken, terwijl de andere auto werd weggesleept. KATWIJK. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der directe be lastingen enz., de heer G. J. Gans. van het kantoor Bolsward naar het kantoor Katwijk verplaatst. KATWIJK AAN ZEE. 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER P. HOFKES. In den loop van den dag kwamen ge- lukwenschen de burgemeester, mr. W J. Woldringh v. d. Hoop. de gem een te-secre taris de heer D C O. Boekhoven, dr. J. C. A Cleveringa, de heer R. P. E. Trousselot. de heer N Parlevliet Sr.. de heer M. den Duik met personeel Ook de voorzitter van V V V. de heer B G. Lammens, met den 2den secretaris dr L Hueting en den pen ningmeester den heer P. Bloot liet zich niet onbetuigd De heer Lammens herin nerde aan het vele. dat de heer Hofkes verricht ln het belang der badgasten en bood hem namens V V V een kist sigaren aan. Baron Baud stuurde uit Den Haag een telegram met gelukwenschen. Namens de ambtenaren van de A.T.O. werd een mooie sigarenkist aangeboden. Een aardig blijk van belangstelling was. dat "s morgens leerlingen van de Leldsche Buitenschool, die eiken dag met de tram reizen van Leiden en terug, onder leiding van het onderwijzend personeel, in de huis kamer den heer Hofkes een paar toepasse lijke verzen toezongen. *s Avonds heerschte er een drukte in het dorp Bij de halte Duinoord stapte het muziekgezelschap, onder leiding van den directeur R van 't Hof uit Haarlem, uit de tram en al spelende ging het met het vaandel voorop, door Duinoord, Voorstraat en Badstraat naar het stationsgebouw, waar den heer Hofkes onder groote be langstelling een serenade werd gebracht. Toen de muzikanten binnen geroepen wa ren. sprak de heer A van Breda als voor zitter van de musiekvereenlging, den heer Hofkes toe. die van de oprichting af do nateur is geweest. De heer Van Breda bracht hem de gelukwenschen van de leden over en feliciteerde hem met de Konink lijke onderscheiding. Tal van ambtenaren en personeel van de tram brachten gelukwenschen over; allen werden door den heer Hofkes be antwoord. Deze dag zal nog lang in de herinnering van den heer Hofkes als een onvergete lijke blijven voortleven. Geslaagd voor het examen coupeuse- costumière mej. C. Dijkdrenth alhier. Koninklijke onderscheiding; overweldigende belangstelling. deer veel blijken van belangstelling en medeleven heeft de heer Hofkes, halte chef van de N.Z.HT.MU alhier, gisteren ondervonden bij zijn 40-jarig Jubileum in dienst van de Mij. Van 's morgens tot 's avonds laat was het een komen en gaan van hen, die den jubilaris kwamen geluk wenschen. In de gezellige huiskamer troonde de jubilaris te midden van zijn echtgenoote en kinderen, omgeven door tal van bloemstuk ken o.a. van het Jubileumfonds van de Mij., van de ambtenarenvereenlging met een mooie mand vruchten, van den direc teur van de A.T.O. uit Lelden, van de Soc. voor Chem. Industrie, van het Nova- Theater enz. Een aardige verrassing van de vischventers en vischventsters was een mooie plant in pot. 's Middags kwam de directie van de N.Z H.T-Mij. uit Haarlem den heer Hofkes ge lukwenschen. De directeur Ir. W. J. Bur- gersdijk wenschte hem namens de MIJ. hartelijk geluk met dit 40-jarig Jubileum. Gedurende 40 Jaar heeft de heer Hofkes trouw zijn plicht vervuld en hij heeft het voornemen met diezelfde toewijding voort te gaan. Spr. herinnerde er aan, dat de jubilaris in verschillende functies de Mij. gediend heeft en overhandigde hem na mens de directie een enveloppe met in houd. Vervolgens deelde spr mede. dat het H. M. de Koningin behaagd had den heer Hofkes te vereeren met de zilveren me daille van de Oranje Nassau-ordc, welke spr. hem op de borst speldde Namens de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel speldde hij hem eveneens op de borst de gouden draagmedalUe. hetgeen met de aanbieding van een getuigschrift gepaard ging. Spr. eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst. De heer LJsendijk, voorzitter van het Ju bileumfonds bracht de gelukwenschen na mens de leden over. Als wij aan het begin van onze loopbaan staan, lijkt 40 jaar een eeuw. maar als wij achter ons kijken vragen wij ons af: ..waar zijn ze geble ven.'' Met uw jeugdig gezicht lijkt ge nog pas 40 jaar. Spr. hoopte, dat hij onder de zelfde omstandigheden zal blijven dienen. En als hij eens gaat rusten, zal deze dag bij hem in herinnering blijven voortleven Ook mevr. Hofkes werd in de huldiging betrokken, waarna het Jubileumcadeau van het fonds werd overhandigd. De heer Voorthuijzen, voorzitter van de Ambtenarenvereeniging van de Mij., waar van de jubilaris lid is. bracht eveneens zijn hartelijke gelukwenschen over. L1SSE. Een schandelijke houding. De gemeenteveldwachter v. M vond een dochtertje van zekeren v. M. wonende aan Hoef weg alhier in het bosch. Het meisje lag langs den weg en schreide hevig. Bij onderzoek bleek dat het kind had mogen meerijden met een vrachtwagen. Het paard schrok waardoor de wagen een zwenk maakte, met het gevolg dat het meisje er af slingerde. De vrachtrijder, die niet be kend is, trok zich van het kind echter niets aan en reed door. Het meisje was aan het been gewond en werd naar de ouderlijke woning vervoerd, waar de E.H.B.O. hulp verleende De bestuurder heeft wel schandelijk ge handeld, het meisje zoo aan haar lot over te laten. Geld ontvreemd. Bij een zekeren V. aan den Heereweg is door een onbekenden dader «die echter wel niet zoo onbekend zal zijn met den toe stand) eenlg geld ontvreemd, terwijl de vrouw des huizes boven vertoefde voor eenl- ge werkzaamheden. Aangifte werd gedaan bij de politie. De opbrengst van de gehouden collec te en den Finland-avond bedraagt na aftrek der noodzakelijke kosten netto f. 1870. Een prachtig resultaat. ALPHEN. VLET MET EIKENHOUT GEZONKEN. De bemanning in veiligheid. In de Gouwe is gistermiddag een vlet van de fa B G uit Linaohoten en gela den met eikenhout, bestemd voor een meu belfabriek te Waddinxveen. gezonken. Ver moedelijk door den golfslag en het eenigs- zins onstuimige weer, maakte de vlet plot seling: water en zonk vrij spoedig De be manning kon zioh ln veiligheid stellen. Daar de vlet gevaar oplevert voor de scheepvaart naar Gouda, heeft de Prov Waterstaat maatregelen genomen om een en ander kenbaar te maken door in het rond bakens te plaatsen Nieuwe voorganger der evangelisatie. De heer A. P. de Jong van Moordrecht heeft zijn benoeming tot voorganger bij de Evangelisatie Hooftstraat alhier aangeno men Alg. vergadering Centraal Genootschap. Bovengenoemde vergadering werd ln het Nutsgebouw gehouden. Daar de voorzitter verhinderd was. werd de vergadering geleld door het oudste bestuurslid, den heer J dc Groot Na voorlezing der notulen, die als altijd weer keurig verzorgd waren, volgde het Jaar verslag van de secretaresse, mevr Canne- gieter en het overzicht der financien door den penningmeester In totaal waren 990 verpleegdagen ge boekt De kinderen werd uitgezonden naar het RivierhuLs te De Steeg, het Emmahuls te Wijk aan Zee. het Blo-Vacantleoord Rus senduin te Bergen aan Zee en Herdljk te Egmond aan Zee, dit laatste voor B-ver- pleglng. Uit de reserve moest f. 112.63 worden bij gepast. Aan Inkomsten genoot de afdeeling rond f. 300 contributie, f 270 uit bonnetjes en bloempjesdagen, f. 34 uit de busjes en uit donaties f. 30 De afdeeling moest aan ver- pleeggelden buiten de subsidies van Rijk, Provincie en Gemeente f 802.80 betalen. Voorts eischte de uitzending nog f. 79 aan andere kosten. De aftredende bestuurders werden her benoemd. Als leden der kascommlssle wer den voor 1941 aangewezen mej Fryllnk en de heeren Bokelman en Verheul. Voor nieuwe uitzending werden opgegeven 32 kinderen. De le uitzending zal 9 Mei naar Wijk aan Zee plaats hebben KOUDEKERK AAN DEN RUN. Aa. 40-jarig jubileum. Op Zaterdag 16 Maart a.s. hoopt de heer L. Vonk alhier den dag te herdenken, waar op hij 40 jaar geleden ln dienst kwam bij de Schelpenkalkbranderij v.h. J. W Clant en Zoon. De laatste 20 jaar was de heer Vonk „baas" op dc kalkbranderij ...Meer wijk". Het zal den jubilaris dien dag onge twijfeld niet aan blijken van belangstelling O"* breken. Op het politiebureau Ls een rijwlel- belastlngmerk te bevragen, dat bij één der winkeliers ls verloren. TWEE GEWONDEN. WAARVAN EEN LEVENSGEVAARLIJK. Om een kwestie van het gebruik van landerijen In verband met de nieuwe pachtwetregeling is gistermorgen op een weiland onder Woubrugge een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen den in den polder Vierambacht wonenden 62-J. J. van Vliet en sijn zoon eenerzijds en tusschen den eveneens 62-J. veerman G. van der Lip en diens beide zoons ander zijds. Toen laatstgenoemden met een tweetal wagens op het land waren aangekomen, kwamen J. van V. en zijn zoon F., gewapend met resp. een hooivork en een mestgreep naar de van der L.'s. Een korte woorden wisseling ontstond tusschen hen, waarna vader van der L. een stomp ln het g» 'aat kreeg van F. van V. Even later werd hij door vader en zoon van V gestoken met hooi vork en mestgreep. waarna van der L. van een zijner wagens een houten trekzwlng greep om zich hiermede te verweren. Hierbij bekwam J. van V. zoo'n ern- stigen klap op het hoofd, dat hij ter plaatse Ineen zakte. Hij werd met be hulp van toegeschoten personen be wusteloos naar zijn woning vervoerd, waar dr. Loth hem geneeskundige hulp verleende. Hij is echter zoo ernstig ge wond dat voor zijn leven gevreesd wordt. Ook van L. en zijn zoon G. Hepen steek wonden van hooivork en scherpe greep op. Eerstgenoemde moest zich eveneens onder dokters behandeling stellen. NOORDWIJK AAN ZEE. Alg. Vergadering V. V. V. De voorzitter de heer Vermeulen opende waarna de heer H. v. d. Wilk. de 1ste secre taris. de notulen der voorgaande vergade ring las. Deze werden goedgekeurd. Het Jaarverslag 1939 werd door den secre taris voorgelezen. Hieruit bleek, dat het ledental steeg van 450 op 500. De rekening en verantwoording, benevens de begrooting 1940 werden behandeld, waarbij enkele vragen werden behandeld. De heer Van Wijk deed. als lid der kas commlssle verslag van zijn bevindingen. De boeken en bescheiden waren nauwkeurig in orde. De commissie betreurde het, dat het Informatiebureau nog steeds te klein blijkt en geeft in overweging alle krachten in te spannen om een betere en grootere gelegenheid te vinden. Een nieuwe kascommissie bestaande uit de heeren S. P. C van Wely en M. van Wijk en C. H. Palm werd benoemd. Als voorzitter stelde de heer Vermeulen zich niet meer beschikbaar als zoodanig. Thans werd de heer R. Tappenbeck gekozen. De heer E. C. Urlus dankte den oud- voorzitter namens de vergadering voor het werk. dat hij in het belang der vereeniging had verricht. Als bestuursleden werden hierop geko- NIEUWVEEN. Spoedeischende Raadsvergadering. De Raad kwam Ln spoedeischende open bare vergadering bijeen. De voorzitter, bur gemeester J. A. Bakhuizen, opende. Afwe zig waren de heeren P. Spring in 't Veld en D. T. Joha. De agenda vermeldde slechts 1 punt, n.l. WIJeAging der rekening courant overeenkomst met de N V. Bank voOr Ned. Gemeenten te "s-Gravenlhage De voorzitter deelde mede dat het toege stane crediet thans f. 6500.— bedraagt; dit kan verhoogd worden tot een maximum van f 15 000 Dit bedrag werd ruoodlg geoordeeld, daar de uitgaven van buiten- gewonen aard zijn geworden, door uitbeta lingen van kostwinnersvergoedingen, weric- looKen^eun. steun aan tuinders, jaarreke ningen en meer behoeften aan kasgeld dan zen de heeren C. den Hollander. S. P. C. v. Wely en E C. Urlus. Tijdens de rondvraag wees de heer Roos op het nut van reclame op de Jaarbeurs. Andere seizoenplaatsen zijn vertegenwoor digd. Alleen Noordwij k niet. De voorzitter zeide. dat Zandvoort's V.V.V. zwaar gesubsidieerd wordt en daardoor ln staat is. een dergelijke reclame te betalen De heer R Tappenbeck deelde mede. dat hij reeds in November 1939 aan het Jaar beursbestuur inlichtingen gevraagd. Het antwoord hierop liet op zich wachten tot enkel dagen vóór de opening, toen er nog een muuroppervlakte beschikbaar was. De heer Van Wely wekte allen op deel te nemen, waarop de heer Vermeulen deze bij eenkomst sloot. ln normale tijden. Het kasgeld zal alleen naar behoefte worden opgenomen Nadat de heer Vreeken een vraas gesteld had. werd het voorstel om de wljaiglng aan te gaan, aangenomen. Hierna sluiting. TER AAR. Steeds meer doode vlsch. Nu het Ijs vrijwel overal verdwenen is en door het zachtere weer gezonken vlsschen- cadavers boven komen drijven, kan men overal constatecren welk een groote oprui ming de winter onder dé vlsch heeft ge houden. De hoeveelheid doode snoeken is zeer groot. Er zijn groote exemplaren onder b.v. ln de Rlngsloot van dc Vier Ambachts polder vlschte een tuinder een snoek op van 14 pond. De kleinere vlsch ls intusschcn opge ruimd door meeuwen en andere vischeters. die ware smulpartijen hielden. Alleen ln het allerdiepste water, zooals b.v. de plas sen, merkt men weinig van schade aan den vischstand. Flinke opbrengst. De collecte, gehouden door de Ver. voor E.H.B.O. heeft de mooie som van f. 78.48 opgeleverd. De stand van het winterkoren. In tegenstelling met dc aanvankelijke verwachting dat het in het najaar uitge zaaide winterkoren wel zoodanig door den winter zou hebben geleden dat opnieuw moest worden gezaaid, vernemen wij dat de stand meevalt. Indien het weer zoo blijft zal 80 vermoedelijk wel blijven, wat be vredigend ls. De regen is een gunstige fac tor. daar deze de worteltjes van het om hoog gevroren koren weer vastplet met grond. Er zal binnenkort nog veel zomerkoren moeten worden uitgezaaid, daar in het na- Jaar door de nattigheid, die het land onbe gaanbaar maakte, veel land dat bestemd was voor het Inzaaien van winterkoren is blijven liggen. Waarschijnlijk moet nog on geveer 2/3 van de tarwe worden uitgezaaid. Mej. Metselaar—Dammes werd op hai verzoek met Ingang van 1 April a.a eervnï ontslagen als schoolschoonmaakster van school aan het Dorp. Een verzoek van de bewoners van den Tweeden Bloksweg om aansluiting aan de waterleiding werd ln handen gesteld van- B. en W. om prae-advles. Uit correspondentie met het bestuur dei Herv. Schoolvereenlglng bleek, dat Rtnoemd bestuur wel bereid is een overeenkomst var bruikleening aan te gaan met de gemeente voor de school aan den Onderweg, dochnlel voor de lokalen der school aan de Brug zoo lang de beslissing op het verzoek voor den bouw van een tweede school niet ls gevallen Goedgekeurd werd de balans en verlies- en winstrekening van de landarbeldersver- eeniglng „Eigen Haard" over 1939 Voorts werd goedgekeurd het nieuwe uitbreidings plan voor de gedeelten om de Rem Kerk ca om de R.K. kerk. Bezwaren waren bij den raad niet ingekomen. Het voorstel tot ver vroeging van het tijdstip der toelating var leerlingen op de openbare scholen geer aanleiding tot discussie. De heer Bultelaai betoogde dat het steeds de bedoeling van het schoolbestuur der Herv. school ls gcweeitj om den cursus te doen aanvangen op 1 April] zijnde de aanvangsdatum van dc cursui-4 sen der ambachtsschool. D< hoofden der openbare scholen beweren dat schade wordtl toegebracht aan het onderwijs, maar ln-, dien zij met de verwerking van de stof niet-' klaar waren, zouden zij niet advlseeren dea datum te verleggen van 1 Mel tot 1 April.: Voorts kan spreker zich niet Indenken, dat vervroegde toelating tot concurrentie aan- leiding zou geven. De heer Vis zeide, dat hem persoonlijk br- kend ls dat terdege bij een landbouwer lal Bloemendaal ls geschermd met deze toela-1 ting, want dan zouden zijn kinderen 11 maand vroeger van school komen De am bachtsschool had hier blijkbaar niets mee te maken De heer Pille zeide, dat wel blijkt dat de Hervormde School op 1 April zou beginnen,] maar hij ls begonnen on 1 Mel en het leer plan ls goedgekeurd voor 12 maanden. Het onderwijs wordt dus 1 maand te kort ge daan. De voorzitter wees er op, dat het voorstel van B. en W. uitgaat om gelijkheid van toe- latingstUdstlppen voor alle scholen te ver krijgen. Dat brengt de gelijkstelling van het onderwijs mede. 8pr. adviseerde omtrent de bijzaken niet veel woorden te verspillen. Het voorstel werd aangenomen. Het voorstel tot het verleenen van f.200 vervoerkosten aan den directeur van dea keuringsdienst voor vee en vleesch ont moette bezwaren bij de heeren Oerts ea Uitbeijerse, die van meening zijn, dat het salaris nu reeds meer dan voldoende ls. Het voorstel werd aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Uitbeijerse. Bui telaar en Gerts. Tot gemachtigde van den raad voor de behandeling van het beroepschrift van het bestuur der Hervormde school tegen het raadsbesluit tot afwijzing van de tweede I school bij de Ged. Staten op 19 Maart I werd aangewezen de burgemeester en tot diens plaatsvervanger de wethouder Herfst. Achtereenvolgens werden goedgekeurd de voorstellen tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling Inzake genees kundige hulp en verpleging ln noodzieken huizen, tot verlenging van den termijn van onbewoonbaarverklaring van woningen ea tot uitbreiding van gas- en waterleiding netten aan den Henegouwer weg Noordzijde.! Tot. schoolschoonmaakster aan de O. L school aan het Dorp wordt benoemd mt).| W. Both. Hierna volgde geheime zitting. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Goedkeuring nieuw uitbreidingsplan. - Het beroepschrift der Herv. School. De raad vergaderde onder voorzitterschap van weth Herfst, wegens ongesteldheid van den burgemeester. Mede afwezig was de heer Bremmer. De voorzitter opende en deelde mede. dat de begrootingen voor 1940 zijn goedgekeurd. De door de heeren Bik en Blnnenkade in gediende beroepschriften tegen de onbewoon baarverklaring van hun panden zijn door Ged. Staten ongegrond verklaard. De con trole van de financleele administraties der gemeente heeft tot geen opmerkingen aan leiding gegeven. WOUBRUGGE. Been gebroken. Een 5-jarlg zoontje van het echtpaar Baxe te Hoogmade liep, uit een steeg ko mende den weg over qp het moment, dat daar een autobus en een bestelauto van V. en D. uit Lelden elkander passeerden Het] ventje werd door de bestelauto aangereden, waarbij de kleine een beentje brak ZWAMMERDAM. Oprichting afd. Bond voor Staats- pensionneering. In de Nutsnaail aühier hield ds. WeeUnelJ# uit Rotterdam voor een matig opgekomen gehoor een propaganda rede voor den Bond voor Btaatapenstonneering. Spr. wees er op. dat de belangstelling voor het vraagstuk dezer pensionneering in de Rijnstreek tot n-u toe gering is. ln vergelijking met andere deeien des lands. Dit moet ook hier ander» worden Het ontbreken vam voldoende .staatszorg voor de ouden van dagen ls een vlek op de wapenrusting der democratie Pre mie vrij staatspensioen voor lederen Ne derlander moet het parool zijn. Dit is he<- lemaai niet ongerijmd, zelfs Ministers en Kamerleden ontvangen dit Na afloop der rede werd tot definitieve vorming van een plaatselijke afdeeUnf overgegaan, waarvoor zich reeds 21 perso nen als lid opgaven. Gevraagd een P.G.. tegen 1 April, v. g. g. v. Tapijtmagazijn BULTHUIS. Botermarkt no. 23 - Leiden. VERZILVERD ROOMSER VIES CADEAU! 895 BOTERMARKT 8. De 1ste klasse begint 18 Maart. LOTEN VERKRIJGBAAR, 's Zaterdags en avonds geopend. De Collectrice: C. M. VAN ASPEREN. KA1SERSTRAAT 34. 863 JONGSTE BEDIENDE (MJ. op Handelskantoor; eenige be kendheid met administratie en machineschrijven strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brie ven met verlangd salaris onder no. 860 Bur. van dit Blad. Gevraagd in Banketbakkerij een beschaafde JUFFROUW voor den winkel. Moet met het vak bekend zijn. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 859. De Voorzitter van de Prijszettings-Commissie van het brood te Leiden bericht hierbij, dat met ingang van DONDERDAG 14 MAART a.s., tengevolge van de verhooging door de Regee ring van den bloemprijs, de prijs van het brood is VERHOOGD voor alle soorten met EEN HALVE CENT PER 400 GRAM. 865 op kogelwielen, v.af H AARL.STRAAT 259 - 261 - 265 Telef. 25799. 872 van 9 tot 19 uur LAATSTE verkooping van onze zware vanaf 6 gulden. - OLIEMANS, j Middelweg no. 17 - Leiden. 4136a OP HET GEBIED VAN vindt U in onze Toonkamers een uitgebreide sorteering. (Dagelijks geopend van 96 uur. 'sZaterdags tot 1 uur). Levering uitsluitend door bemiddeling van Uw Installateur. HOOGE RIJNDIJK 25, LEIDEN, TELEFOON 26841—26842. (b. g. g. 23259). 721 Betetlbaer in 12 meandelijkeche termijnen Agentschap voor Lelden Schriilmochinehandel W. BROUWER Noordeinde 19 Telel 23 I SB LEIDEN zijn een kostbaar bezit, be denk dit wel! Het ls dus Uw zaak dezen het beste te geven, dus voor Uw oog en de oogarts, voor Uw bril naarM - HOOIGRACHT 34 - LEIDEN MIDZA-BONS. 900 1 Gevraagd: Th. DEN HOLLANDER, Kempenaerstr. 99, Oegstgeest. I Heer, 50 J., z. b. b. h. h- zoekt tegen 1 Mei gestoffeerde (liefst suite), zonder Pension* j doch met bediening, we i geen beroepspension. Bnev (dié zonder prijsopgave bul!^ I aanmerking Wijwen» Bur. v dit Blad onder no. 869. 42 I

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8