Uit de Omstreken o MAY TIME IBPitH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 9 Februari 1940 aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan den rijn. katwijk. A. Alarm op de Renbaan. katwijk aan zee. leidschendam. lisse. noordwijk. noordwijk binnen. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. 1 voorhout. wassenaar. zevenhoven. j VRAGENRUBRIEK De vogels hebben Uiv steun noodig Door het ijs gezakt. nj bloemistknecht J. P. van den Aals- ■derdijk heelt ondervonden, dat het ijs ■rak was om hem per flets te dragen. Lrei gewaarschuwd wilde hij toch nog Ejs over steken. Hij zakte met zijn fiets Mhct ijs heen en kon niet dan met He moeite op het droge geholpen ■en. de doorvaart voor de Nieuwe Meer ei geraakte de slager F. J. eveneens (het, ijs. Soldaten uit de omgeving, die flig aanwezig waren hielpen den on- ïlijken slager op het ijs. Hond in eendenkooi. nadeele van den heer O. in Haar- termeer zijn des nachts niet minder zeven eenden doodgebeten of zooda- toegetakeld dat zij gedood moesten en. ie daad is waarschijnlijk verricht door iloeddorstigen hond. die de eendenkooi stige wijze binnendrong. De eigenaar rkte 's morgens zijn gedoode dieren, en daar verspreid aan den slootkant. Burgerlijke Stand. oren: Anthonia Louwerina, D. van W. ens en J. Haak Cornelia Margaretha ma, D. van C. v. d. Vaart en G. L. J. ik Dirkje Maria.' D. van J. v. d. Blij Meijer Cornells, Z. van K. Terlouw en us Hêndrika Andrea. D. van G. v. Groe- n E. Meenderlnck Gerardus Wilhel- Z. van M. W. van der Jagt en A. J. van •en Bartholomeus Willem. Z. van J. v. en W. v. d. Spek Aleida Maria, D. van Jonker en M. E. A. Veltman Wil is Cornells. Z. van W. C. Meere en L. J. oorn Martinus Johannes. Z. van J. ;amer en C. M. Kerkvliet Justina Ro- Bernadina. D. van A, A. Eljpe en J. P. B. Jan. Z. van B. Huising en C. W. Bakker venl. Dochter van N. van Schie en M. C. nhout. rieden: Gerritje Verbeek 67 J. ongeh. m Kamp 72 j.. geh. met M. H. de Bonte llda Hendrlka Maria van Seumeren 13 den. D. van P. J. v. Seumeren Petrus an 12 maanden, Z. van G .G. Mesman. rvtrgadering Prot. Ziekenvereeniging. Voorzitter de heer J. Veldhuizen van in, drukt zijn leedwezen uit over het dat niettegenstaande het groote al, de opkomst slechts gering is. Ver- lelde hij mede, dat dr. Van der Kaa ls opvolger ls benoemd van dr. ten die de vereenlging steeds met raad ad heeft bijgestaan waarvoor spreker lijk dankte. Ook ds. Eerhardt en Terhorst heette spreker hartelijk im. Vervolgens bracht de secretaris :er F. J. Voorn zijn verslag uit van de t vergadering waarvoor hem dank gebracht. het jaarverslag bleek, dat het aantal 680 bedraagt, thans f. 1467.aan ibutle inkomt en de onderafdeeling erschapszorg in een gunstige positie rt. Voorzitter dankte den.secretaris voor aarverslag. Uit dit verslag bleek, wat amesbestuursleden hebben gedaan moederschapszorg, waarvoor de voor- haar hartelijk dankte. Evenzoo t spreker dr. ten Hoopen dank voor tgeen door hem ln het afgeloopen werd gedaan. het verslag van de penningmeeste- bleek, dat 2 hoogtezonnen werden chaft tegen den prijs van f. 300. uit de bazar post werden bestreden, batig saldo bedraagt thans f. 904,14. "nn/ngmeesteresse wordt dank ge- t voor haar glashelder financieel 'cht. Eerhardt bevond de boeken ln orde. ivoorzitter dankte Mej. van Waveren het accurate beheer der Vereenigings- Ook de kas van moederschapszorg volledig in orde bevonden waarvoor Woerlee dank werd gebracht, altredende bestuursleden werden her- In de opengekomen plaats wegens ben van Mevr. van Steenwijk werd en op voorstel van het Bestuur door noeming van Mevr. Verloop, tijdens de rondvraag door Ds. Eer- t voorgestelde propagandawijzen zullen up prijs worden gesteld, heer Veldhuis wekt op tot deelneming Bloedtransfusie, waarop sluiting e. De Bloembollenbeurs. 'oloembollenbeurs werd door 125 per- bezocht. Er was veel vraag naar gla- r opluistering waren door de firma F. 'ld en Zonen ingezonden: Barri La- Darlon Nabel en de zaailing Char "am. Bijna verdronken. de loopjongen van bakker De Jongh ie Hofstraat de brug over het kanaal trof, meende hij zich snel over het Ijs de overzijde te kunnen begeven. Het 'eek echter van zeer slechte kwaliteit u. want toen de Jongen een elndweegs bezweek plotseling het Ijs onder zijn „u on hij zat in het water. Men ls ze- minuten bezjg geweest met behulp .ladders enz. voordat de jongen uit zijn o bad kon worden verlost. r-ti wage zich toch vooral niet meer op Ills! Tuinbouwovcrzicbt. 1 bang van zaken ls vrij bevredigend, 'pen gingen voor bijna alle producten .Dgcnde lijn. Er was den laatsten tijd be vraag voor export, met name voor "schillende slultkoolsoorten, uien en Roode kool bracht van f. 5.10 tot Per 100 k.g. op. Gele kool bracht ook Rjden prijs op n.l. van f. 3.60 tot f. 5. kg Deze prijzen zijn bulten ver- *lnS goed, al zijn er in deze maanden uuderhoudkösten aan deze producten den. Groene kool gaat nu snel ver minderen. De vorst zal aan de kwaliteit veel afbreuk hebben gedaan. Deze week was de noteering van f. 2.60 tot f. 3.90 per 100 k.g. Selderleknollen werden steeds duurder In de A-kwallteit werd gekocht voor f. 6.50 tot f 8 - per 100 stuks. B-soort ging voor f. 2.90 tot f. 4.50 per 100 stuks. Een vrij goede prijs Kroten bleven ook deze week zeer stabiel in prijs Doch deze was goed. van f 2 80 tot f. 4.10 per 100 k.g. Boeren kool deed evenzoo een goeden prijs, van f. 0.40 tot f 0.65 per kist van 6 k.g. oo kdit product zal door de vorst veel van de kwa liteit moeten inboeten. Tenslotte de waspeen een hoofdproduct, dat den laatsten tijd volle belangstelling heeft. De noteering hiervoor was van f. 1.70 tot f. 2.20 per kist van 20 k.g Gevreesd wordt dat de vorst veel schade heeft berokkend aan dit pro duct Het zal spoedig blijken als de dooi blijft aanhouden, wat nu wel verwacht wordt. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Jozeph Ignatius, z. van W. J. Lange en T. M. Kersten; Dirk, z. van C. v. Rijn en E. Hartevelt; Johanna Maria Alida, d. van P. A. Helling en A. M. Lintsen;, Reinier, z. van W. van Eijk en J. A. Nauta; Agatha, d. van D. Lugthart en M. S. Altena; Cornelia, d. van J. v. Duin en K. Ouwehand; Janna. d. van J. Guijt en A. de Vreugd; Jacob, z. van J. van Rijn en L. Zwaan; Maarten, z. van C. v. d. Boon en A. v. d. Plas; Alberta Adriana. d. van P. Parlevliet en G. Bloot; Jannle, d. van C. Varkevisser en J. Hellenberg; IJsbrand Steven, z. van M. Verloop en H. J. de Wilt. Overleden: Huig Plokker, 82 jaar, geh. m. N. Zwanenburg; Willem van Dijk. 86 jaar, geh. m. M. van Dyk; Sytje Zandbergen. 74 jaar, wed. van P. Wassenaar. Getrouwd: J. C. v. d. Plas en C. Kuijt; A. de Jong en C. van Duivenvoorde. Ondertrouwd: P. v. d. Plas en S. Zwanen burg; A. van Duijvenbode en J. Gordijn. jyr vriJd., zat., maand. V et Was in de Mei). Als 2e: 7188 Uit het felbewogen leven der Joden. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis sprak voor de leden der verschillende afdeelingen der Chr. Jeugdorganisatie en voor belang stellenden de heer E. W. Smid uit Apeldoorn over: „Uit het fel bewogen leven der Joden". De voorzitter de heer A. Hgasnoot liet zingen Gez. 50 3 en 4. ging voor ln gebed en las Romeinen 5 1—11. Na een welkomst woord sprak hij een inleidend woord naar aanleiding van vermelde Schriftgedeelte. De heer Smid merkte op, dat in Micha 7 eerst wordt gesproken over de bedorven heid van Israël, daar staan geen mooie dingen in over de Joden, maar in het ver dere gedeelte komt alles in orde. Eerst be sprak spr.'de geschiedenis der Joden ln Spanje Joden en Christenen leefden daar in goede verstandhouding samen; toen de koningen van Spanje onder invloed van Rome kwamen, begonnen zij de Joden te vervolgen. Omstreeks het jaar 700 kwa men daar de Mohammedanen. Tot het jaar 1000 was het daar de bloeitijd voor hen. Zij hadden groot aandeel ln de regeering des lands. Daar de Joden zeer begaafd wa ren. namen zij deel aan alle takken van wetenschap, de meeste doktoren waren Joden. Spanje kwam meer en meer onder den invloed der Christelijke koningen en het werd er voor de Joden niet beter op. Omstreeks 1350 hadden zij er te lijden on der ernstige vervolgingen. De .zwarte dood" die de middeleeuwen met pest teisterde, eischte 25 millioen slachtoffers. In Spanje kregen de Joden er de schuld van. Vele duizenden werden toen om het leven ge bracht. Spr. verwees daarbij naar de pro grams onder het Czaristisch bewind in Rusland. Veel Joden lieten zich in Spanje doopen; er waren tweehonderdduizend Christen-joden. In 1492 werd het laatste bolwerk der Mooren door Ferdinand de Katholiek en Johanna van Arragon ver overd. De Spaansche Inquisitie deed haar werk met haar noodlottige gevolgen. Er moesten driehonderdduizend Joden binnen een half Jaar het land verlaten, met ach terlating van have en goed. zooals thans in Duitschland. Nadat de koning van Por tugal gehuwd was met een dochter van Ferdinand en Isabella geraakten ook in Portugal de Joden ln verdrukking. Vele Portugeesche Joden verlieten het land en vestigden zich ln Nederland; de dichter Da Costa stamde van hen af. Ook in an dere landen stonden zij aan vervolging bloot. De Duitsche nationaal-soclallsten beroepen zich voor hun handelingen tegen over de Joden op Maarten Luther, die een afkeurend oordeel over hen uitsprak. Lu ther gaf den raad om alle synagogen te verbranden; die raad wordt goed opge volgd. Luther wilde hun huizen vernieti gen, zij moesten ln stallen wonen; hun godsdienstige boeken moesten worden weg genomen en ook hun geld. Luther wilde de joden en Jodinnen tot verplichten arbeid dwingen en hen het land uitjagen. Wat in Duitschland ge schiedt ls een rassenkwestie. Spr. sprak nog over de Bethel-zendlng der Joden in Polen en bepleitte dit belang rijke en zegenrijke werk met geld te steu- nen. t De heer P. v. d. Laan, voorzitter van het „Rusland-comité" besprak eveneens dit werk en dankte den spreker voor zijn lezing. Na het zingen van „God zal Zijn waar heid nimmer krenken" sloot hij met dank gebed. Ledenvergadering Alg. Operatiefonds. Deze vergadering werd in „Casa Cara" gehouden. De voorzitter, de heel* D. C. van Leeuwen, wees er op, dat het met dit fonds niet naar wensch gaat. in tegenstelling met de moedervereen. ..De Verpleging' Nadat de tweede secretaris, de heer v. d. Plas de notulen gelezen had, bracht de se cretaris, de heer K. Dijkdrent het Jaarver slag uit. Eind 1939 waren er 1163 leden, het ledental vermeerderde met 149. Maar uitgaven een gedeelte van de reserve moest worden aangesproken. De penningmeester, de heer Jer. Varkevisser bracht verslag uit De verlies- en winstrekening over 1939 sloot met een bedrag van f. 2960.70 en een nadeellg saldo van f. 620.08. De bescheiden werden door de heeren A. Parlevliet en D. Ketting in orde bevonden. Over de punten voorstel tot contributie- verhooging en tot beperking der uitgaven werd lang beraadslaagd. Besloten werd om nog een paar maanden ongewijzigd voort te gaan. in afwachting of de Bloembollen streekvergadering met voorstellen kan ko men, die de financiën ten goede zullen komen. Mocht blijken, dat de reserve nog meer aangesproken moet worden, dan zal het bestuur een nieuwe ledenvergadering bijeenroepen om over verdere voorstellen te beraadslagen. Hierna sluiting. Vergadering Ned. Ver. v. Luchtbescherming Deze bijeenkomst werd ln de Gemeente zaal gehouden en geopend door den heer E. van Wensveen. De heer J. Boender be handelde verschillende soorten van schuil plaatsen en besprak de bestrijdingsmidde len voor brandbommen. De heer J. J. Roe- lofs liet met lantaarnplaatjes zien hetgeen bij de laatste lezingen behandeld was. Onze plaatsgenoote mej. M. Grashoff. ls benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. School te Voorburg. Ten nadeele van H is een viertal kippen ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornells Johannes Marié, z. van G. A. Buschman en J. M. Vink; Catharina Adri ana Antonia. d. van P. J. Mense en D. van Trijp; Gerardus, z. van W. van Gerven en J. M. A. Langelaan; Pieter. z. van K. v. d. Wolf en J. N. Dekkers. Overleden: Anna van Diem, echtg. van H. J. van Noort, 69 jaar; Johannes Bartholomeus Maria van Zeist, 3 dagen; Maria van Esch, 18 dagen Gehuwd: A. Barten en J. van der Leede. Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. Bemelman, Heereweg 128 G. W. Dekker. Kanaalstraat 235 M. T. Jansen, Kanaalstraat 252 R. Mast. Heereweg 272 A. de Graaf. Gasstraat 3 M. de Graaf, Heereweg 136 M. W. de Graaf, Heereweg 136. Vertrokken: Th. Titzen, naar 's-Gravenhage A. Bliek n. Haarlem A. G. Brussée naar Haarlem. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Rolvers, Langeveld 39 C. P. den Haring, Voorstraat 109 G. A. Arts, naar Langeveld 29 S. G. M. Krutwagen. n. Lan geveld 29 J. F. Scheffers naar Langeveld 29 F. W. Teleng, Heerenweg 21 S. C. de Vree- de. Douzastraat 19. Vertrokken: A. Korbee, naar Den Haag. Pr. Mauritsplein 1 J. D. van der Putten, naar Montreux (Fr.) A. W. van Buijtenen. naar Den Haag. G. Deijnootweg 172 M, C. Hofman, n. Amsterdam. Kanaalstr. 98 A. de Haas. n. Amsterdam, A. Hahnplantsoen 16. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Jeannette. D. v. M. v. d. Wiel en M. E. L. Heymans Klasina, D. van J. F. Eltingh en J. v. Ringen Johanna Cor nelia, D. van P. Barnhoorn en C. Admiraal Janna Jacoba, D, van J. Ciere en N. v. Rooijen Leendert Martinus. Z. van L M. v Roon en K. Colfjn Aplonia Huberta Matia, D. van M. F. Koeman en C. J. G. Verhoeven Lambertus Jacobus Gerardus, Z. van Th. H. v. d. Kragt en K. H, M. Maijenburg Jacob. Z. van G. J. H. Beukers en F Schreuder Elisabeth Johanna, D. van J. Verheugd en E. K. Stadler Arie. Z. van A. v. Duivenboden en J. Vink Günter Bernhard Otto, Z. van K. B. Spahn en H. F. Winkelmann Agatha Adriana Hendrica. D. van P. A. de Ridder en A. Wortman Maja Agneta. D. van H. F. v. d. Horst en M. Gaaster- land Willem. Z. van L. Pesschier en A. G., Vink. Odertrouwd: P. Algera en J. D. v. d. Meulen. Getrouwd: A. G. H. Caspers en G. v. Over- beek A. G van Kesteren en C. J. Vink R. v. d. Haak en N. van Roon. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorend ambtsgebied, werd gedurende Januari 1940 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 12692.29 en terugbe taald f. 13383.80. Op de div. rekeningen van postchèque en girodienst werd gedurende Januari 1940 aan het postkantoor alhier gestort een be drag van f. 201566 27 en terugbetaald een bedrag van f. 179.861.86. Propaganda-vergadering B. V. L. In de groote zaal van Hotel „Royal" hield de B. V. L. een propaganda-avond. Voor een bezette zaal opende burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel, voorzitter der PI. Landstormcommissie met een hartelijk welkom. Uit de aanwezigheid van zoovele militaire autoriteiten en anderen, conclu deerde spr. een groot enthousiasme en liefde voor de B. V. L. Spr. deelde mede dat oud-minister Deckers en generaal Duymaer van Twist tot hun spijt verhinderd waren tegenwoor dig te zijn. Spr. heette echter kolonel Eg- glnk, die Generaal Duymaer van Twist vertegenwoordigde welkom, alsmede den Res. Lult. Kol. J P. Boats, Veldprediker Reinier en vele officieren. Nadat de burgemeester verzocht had, de B. V. L. te blijven steunen, reikte Res. Luit. Kol. Boats de brevetten uit. Spr. bracht dank uit naam van de aan wezige officieren, de B.V.L.-ers, in het bi zonder den plaatselijken leider, den heer Goudriaan, die zich met hart ten ziel voor' de B. V. L. geeft. De brevetten voor scherpschieten werden uitgereikt, aan de volgende personen: Th van Went, C. A. v. d. Berg, Jac. Plaat- zer Jz„ C. W. Meijer, P. van Schie, J. C. Vink, J. P. Paschier, J. de Mooy, J. Mahthot J. N. Baalbergen. H. J. v. d. Berg. H. Smits kamp, W. C. Rletmeijer, J. A. Steenvoor den, J. G. Vink, J. Beugelsdijk, K. Dekker. A. LeytenG.' A Vink, F. H. Vink. A. Cas pers, J. Varkenvisser, J. N. Baalbergen. G. Waasdorp, P. Lindhout, J. de Groot. G. J. v. rt. Berg. J. van Egmond, P. Plug. Na de uitreiking deelde Kol. Boats mede, dat hij wilde instellen een Wisselbeker tus- schen de Landstorm Noordwij k en het 4e B. I. en artillerie. Majoor Kramer dankte Kol. Boats hartelijk voor 't instellen van den Wisselbeker. Hierna werd de zeer interes sante film „Nederland, let op Uw Saek" vertoond, gevolgd door de film „Ons Prin sesje loopt." In de pauze werd een schaalcollecte ge houden voor de B. V. L. Res. Kolonel de Groot sprak burgemees ter v. d. Mortel en de aanwezigen waar- deerend toe, waarna de burgemeester een slotwoord sprak. Speciaal dankte deze den pl. leider den heer Goudriaan voor alles wat hij voor de B. V. L. heeft gedaan. Benoemd is tot onderwijzer aan de R - K. St. Jozefschool, de heer P. J. Wever uit Westwoud (N.-H.l; tijdelijk aangesteld is tot onderwijzeres aan de Chr Herv. school mej. J. v. d. Rhee van Katwijk. Eenige stoeiende jongelui hadden het ongeluk een groote spiegelruit ln te druk ken bij de firma Balk alhier. De politie doet onderzoek. Van gemeentewege zijn alhier op ver zoek 64 gasmaskers aan particulieren ge leverd Jaarvergadering R.K. Bond voor het gezin. In het Patronaatsgebouw werd de jaar vergadering gehouden van den R.K. Bond voor het gezin, onder leiding van den heer Paardekooper die zijn teleurstelling uit sprak over de geringe opkomst. Spr. her dacht dan 'het groote verlies voor de ver- eenging door het overlijden van den trou wen voorzitter, wijlen den heer A. J. Vester en schetste diens zeer groote verdiensten. Zijn nagedachtenis zal bij alle leden in eere blijven! Van den heer L. Nouwens was een schrij ven ingekomen waarin vermeld, dat hij om gezondheidsredenen niet langer een be stuursfunctie op zich kon nemen Voor de beh?<rtlging van de vele belan gen den bond bewezen sprak de voorzitter zijn groote waardeering uit. Hierna bracht de heer W. den Dubbelden verslag uit over het financieel beheer, er is een gering batig saldo. In een keurig samengesteld verslag gaf de heer W. Spitzen een overzicht van het werk van den bond over het jaar 1939 De heeren J. van Velzen en A. v.d. Voort werden als bestuurslid herkozen. In de be staande vacatures werden gekozen de hee ren Syen ten Hoorn en G. Koppers. De laatste zag af van aanvaarding eener be stuursfunctie; hierin zal op de volgende vergadering worden voorzien. De heer Syen ten Hoorn werd tot voorzitter benoemd Tot leden der kascommissie 1940 werden benoemd de heeren den Boer en Koppers. Bij de rondvraag vestigde de heer Zand vliet de aandacht op de speeldagen voor kinderen en gaf in overweging deze dagen spoedig wederom te organiseeren. De geestelijke adviseur kapelaan, A. U- mans vestigde o.a. de aandacht op de kin- der-bijslagwet van minister Romme, die aangenomen is en sprak -zijn vreugde uit over de door het hoofdbestuur van den Bond gevoerde krachtige actie, waardoor dit resultaat is verkregen. Spr. hoopte dat de door den Bond gevoerde actie om den vaders met vijf kinderen en meer in het genot te stellen van een groot verlof zou slagen. De voorzitter dankte kapelaan Umans, waarna sluiting volgde. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting goedgekeurd. De gemeenteraad vergaderde. Naar aanleiding van het verzoek van de heeren Leenheer, Driebergen en Van der Gugten, betreffende wijziging van het ambtsgebed, stelde de Voorzitter voor een commissie van advies te benoemen, be staande uit de heeren Van der Gugten, Leenheer. Zandbergen en den Secretaris. Omtrent het verzoek van den heer Zand bergen om beter toezicht op overwerken, deelde de Voorzitter mede, dat wel de gelijk toezicht wordt uitgoefend. Weth. Kralt wees op de moeilijke omstandighe den. waarin de patroons verkeeren. Aangaande den Schoolartsendienst had de Burgemeester te Katwijk inlichtingen Ingewonnen. Een aantal verslagen van dien dienst over 1938 ls afgestaan en zal den raadsleden worden toegezonden. Een verzoek van de heeren Leenheer en Driebergen om salarisverhooging voor den gemeentebode, ging om advies naar B. en W. Voortgezet werd dan de behandeling der begrooting 1940. Inkomsten: De heer v. d. Gugten drong aan op plaat sing van een brievenbus in de omgeving van den Vlnkenweg. Overlegd zal worden me' de posterijen. De post f. 813 batig slot 1938 mag volgens Ged. St. niet geraamd worden. Gelukkig kan de dividend-belas ting f. 910 hooger geraamd worden. Daar uit zal tevens de telefoon-aansluiting voor den chef-veldwachter bekostigd worden. Bij Alg. Beheer vestigde de heer Zandber gen de aandacht op de hoogere uitgaven aan salarissen. Dit vindt zijn oorzaak in de vermeerdering van secretarie-personeel en de schelding der ambten van Burge meester en Secretarie. Voorts werd o.a. besproken de Verkeers- splegel bij de Boerenleenbank en het huis daar tegenover. De huur der gemeente-wo ningen. het herstel der straten na aanslui ting op het eleetrisch. net enz. B. en W. werden gemachtigd de vroegere Burge meesterswoning zoo spoedig mogelijk te verhuren. De heer Leenheer drong er op aan. de honden van een penning te voorzien. Vol gens de voorzitter kleven aan dit stelsel ook groote bezwaren. De begrooting werd tenslotte ongewij zigd vastgesteld. Het per leerling, over 1940 aan de Bij zondere scholen uit te keeren bedrag werd geraamd op f. 11.83. Het blijkt noodig de pas vastgestelde be grooting te wijzigen door het plaatsen van de gemeente in de 7e steunklasse. De meer dere uitgaven werden door subsidie gedekt, zoodat ontvangst en uitgaaf tegen elkaar opwegen. Weth. Kralt deelde mede, dat met het oog op het sluitend maken van de begroo ting aan velerlei verlangens niet voldaan kan worden. De voorzitter onderstreepte dit en zeid'e, dat aller streven er op gericht moet zijn, dat de gemeente niet noodlij dend wordt. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarfeest Chr. Ger. J.V. „Thimotheua". Deze J.V. hield in het Kerkgebouw in sa menwerking met de M V. en de Knapen- Vereeniging haar jaarfeest. Na opening werd een uitgebreid program ma afgewerkt, waarvan elke Vereenlging bijdroeg. Opstellen, inleidingen en memorl- satles wisselden elkaar af. Ook werd een reciteer-wedstrijd gehouden en maatschap pelijke onderwerpen besproken. Na een slotwoord door den voorzitter, sloot de heer G. v. Zuylen met dankgebed. Voor een talrijk en aandachtig gehoor trad op uitnoodiging van de Ned. Herv. J.V. in de Groote Kerk op ds. K. H. E. Grave- meyer van 's-Gravenhage. Na lezing van Phlllppenzen 3 114 sprak spr. over „Geloof en Twijfel". Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Willem, z. van G. J. Rijk mans en E, IJdo: Johannes, z van A. v. d. Mey en G. Kulk; Franclna Maria. d. van A. Schoneveld en F. v. Iterson: PetroneUa, d. van C. Ravensbergen en K. Boezaard. Gehuwd: D. de Mooy. Jm. 25 Jaar en L. O. Rossinski. jd. 27 jaar; Th. L. Knljnenburg. jm. 29 jaar on A H. J. v. Egmond. Jd. 25 jaar Overleden: P. v. d. Kwaak. 80 jaar: Petro neUa d. van C. Ravensbergen en K. Boezaard, 1 dag. Burgerlijke Stand- Geboren: Helena Maria Gerarda, D. van S. Verkleij en Th. P. van Diemen Geertruida Anna, D. van Th. C. van Rijn en C. A. van der Laan. Ondertrouwd: J. Grondel 33 j. en G. Wester beek 25 J. Getrouwd: B. P. van der Aart M J. en J. M, de Groot 23 j. Overleden: Z. van Zonneveld 75 J. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. C. M. van Luenen, naar Apel doorn, Molenstraat 2 M. Oudejans, naar Beesd. Voorstraat B 42 Th. M. Ammerlaan, naai- Lisse. Heerenweg 192 J. van Duiven- bode, naar Vlaardingen. Zuidbuurt 4 J. A. de Groot, naar Lisse, Nic. Damenstraat 30 C. N. van Leeuwen, naar Alkemade C 6 C. W. van Benten, naar Warmond, Dorp B No. 40. Jaarvergadering Prot. Ziekenverpleging. Deze vereeniging hield in de consistorie der Geref. Kerk naar jaarvergadering. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer Herm. v. Zonneveld, werd de verga dering geleid door den secretaris, den heer A. de Haan. De notulen en de jaarverslagen (reeds door ons vermeld) werden goedgekeurd. Na een korte pauze werden de bestuursverkie zingen gehouden. In de plaats van den heer M. Bakker, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer J. Oudshoorn J.Pzn. en in de plaats van wijlen den heer J. van Nieuw koop, de heer B. v. d. Loo. De heer E. Dijk stra werd herkozen als penningmeester. Na een korte rondvraag werd deze zeer geanimeerde vergadering door ds. Kuiper met dankzegging gesloten. Burgerlijke Stand. Overleden: Magdalena Johanna Geysen, 98 j. wed. v. B. G. Bleijswyk. Geboren: Johannes Seraphinus. z. van J. Welboren en P. G. Spreeuw: Adrianus Antonius Cornells, z. van C. P. Kromhout en J. P. van BerkeL Naar wij vernemen is de bouw van de zeven groote gezinswoningen, voor reke ning van het gemeentelijk woningbedrijf gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. Daudeij en Co. te Lisse. Met een auto op stap! Alhier werd door de gemeentepolitie aan gehouden de 15-jarige E. J. S. uit Nieuwer Amstel, die met een auto van den heer K. uit Nieuwer Amstel op stap was gegaan. Hij raakte in onze gemeente verdwaald, met het gevolg dat hij de aandacht van de politie trok. De politie te Nieuwer Amstel, die van een en ander in kennis werd ge steld, heeft den jeugdigen tourist later af gehaald. Twee autowielen gestolen. Des nachts heeft J. B uit Rotterdam zijn vrachtauto onbeheerd bij het Haagsche Schouw laten staan. Toen hij 's morgens terug kwam, bleken twee wielen met ban den gestolen te zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. Op het te Den Haag gehouden examen slaagden voor het diploma machineschrij- ven: G. Ruijgrok, Tr. Paanakker, Adr. v. d. Klaauw en Jac. van Vliet, voor stenografie in de Ned. taal; 130 lettergrepen per mi nuut: N. van Galen, C. Ruijgrok. Tr. Paan akker. R. van Rijn, R. Sirre, P. Buitink en Adr. van der Klaauw. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. de Bruyn, Dorpsstraat 138 G. Vink. 235 A. Vertrokken; A. Breedijk naax Alphen a. <L Rijn, Emmalaan 5 bis A. De collecte in de Ger. Kerk, voor de kerk bracht op f. 62.55. A. v. d. Z. te L. Bakkum ligt naby Castri- cum in Noord-Holland, dat per trein via Haar lem «aldaar overstappen) te bereiken is. Hoogst waarschijnlijk rijdt van daar wel een autobus. Honderden vogels dreigen van honger en koude om Ie komen. Helpt ze dezen barren win ter door te komen door ge regeld voer te strooien! 3—2 I

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7