Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 9 Februari 1) RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Koeien uit de weide gehaald. A. J. J. van D„ thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, werd onlangs veroor deeld wegens onttrekken van koeien aan een beslag. Uit een welland te Leidschen- dam had hij de koeien weggehaald. Ten spijt ran de opgelegde gevangenisstraf, had Van D. bij Leidschendam nog eens vier koeien, waarop eveneens beslag was gelegd, weggehaald. Nu Van D. voor dit feit moest boeten, vond de officier een strenge straf noodig. waarom hij een jaar gevangenis straf vorderde. Verdachte ontkende de dieren te hebben willen weghalen; hij had ze in verband met de koude alleen maar op stal willen zetten. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Dc prijs steeg. Een kaashandelaar uit Woerden had aan den kaasmaker H. te Noordwijkerhout een partijtje komijnzaad geléverd, dat plotse ling heel wat in prijs was gestegen. Al thans normaal gold pl.m. 50 et. per Kg., terwijl nu f. 2.50 werd berekend. Voor dit geval van prijsopdrijving had de kaashandelaar terecht gestaan en de offi cier had tegen hem f. 300 boete subs hon derd dagen hechtenis geischt. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld conform den eisch van den officier. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Alcohol en snelverkeer. AARLANDERVEEN. In verband mat het feit, dat thans vele leden in militairen dienst zijn, is de zangver. ..De Lofstem" tijdelijk stopgezet, evenals de muziekver. „Excelsior". ALPHEN. Jaarvergadering J. V. „O. D. S." Onder zeer veel belangstelling hield de N. H. Jongelingsver. „O.D.S." haar 49e jaar vergadering. Na gemeenschappelijk zingen en gebed, opende de voorzitter de heer C. Voets, waarna het lid de heer Schouten, een keurige Bijbelinleiding hield over een Schriftgedeelte uit Jes. 11. Uit de jaarver slagen bleek dat het ledental stabiel was gebleven; het algeloopen jaar kon met een batig saldo worden afgesloten. Afgevaardigden en de heer Gordeau. be stuurslid van het Ned. Jongelingsverbond, brachten hun gelukwenschen over, terwijl laatstgenoemde tevens een toespraak hield. Een dubbel mannenkwartet onder leiding van den heer Fr. v. Elk. zorgde voor ver dienstelijke afwisseling, terwijl tevens werd opgevoerd het leekenspel; .Vrijwilligers voor", waarin tal van schetsen uit de mo bilisatie op mooie wijze naar voren werden gebracht. De avond werd gesloten door den eere-voorzitter ds. J. Stehouwer. SCHOOL MET DEN BIJBEL. DE RESTAURATIE VAN HET RAADHUIS. Verschillende verbeteringen. Gistermorgen heeft de burgemeester ons een kijkje gegund in het gerestaureerde gedeelte van het Raadhuis. Deze restau ratie is begrijpelijkerwijze zeer bescheiden, omdat niemand verlangt het bestaande ge bouw te behouden en omdat dit voor in grijpende wijzigingen niet stevig genoeg gebouwd zou zijn. De plannen tot nieuwbouw blijven be staan. maar voorloopig ziet men in, dat daarvan niet veel zal kunnen komen en is men begonnen, het sterk verwaarloosde ge bouw wat beter in te richten. Een uitnemende oplossing werd gevon den. doordat een ongebruikte groote kamer op de étage, na een grondige restauratie, thans in gebruik genomen is als burge meesterskamer. Het is een gezellig ruim en licht vertrek geworden, sober, maar keurig ingericht, dat tegelijk dient als vergaderkamer van B en W. Een paar groote portretten van H.M. de Koningin en wijlen Koningin Emma, het laatste aangeboden door mevr. Vonk en enkele historische teekeningen, sieren de wanden. De vroegere burgemeesterskamer, bene den in het gebouw, is van een donker on gezellig vertrek omgetooverd tot een fraaie werkkamer voor den secretaris, die daar over nimmer kon beschikken. Vervolgens is in de lange en holle gang een tochtdeur aangebracht, terwijl er een looper zal wor den aangebracht. Deze gang za! dan voort aan dienen als wachtlokaal van de secre tarie. die men thans niet meer, als vroeger, kan binnenstappen. De secretarie zelf, blijft voorloopig ongewijzigd, terwijl nog een kleiner vertrek voorloopig wordt ingericht voor het commando van den luchtbescher mingsdienst, dat echter vermoedelijk in de toekomst zal worden ondergebracht in een ondergrondsche schuilplaats op het plein achter het Gemeentehuis. Ideaal wordt de toestand voorloopig nog niet, maar een aanzienlijke verbetering is reeds tot stand gekomen Ook is een goede huistelefooninstallatie aangebracht. Het bestuur van de Ohr. Oranjeveree- nlging besloot ook den verjaardag van Prin ses Juliana op 30 April a.s. in een feestelijke samenkomst te vieren. De Diaconie der Ned. Herv. Gemeente ontving een legaat van f. 50.uit de na latenschap van mevr. Boonzaaijer te Woerden Cand. W. C. P. den Boer is deze week zijn werkzaamheden bij de Geref. Kerk al hier als (hulpprediker aangevangen o.a. met het geven van catechisaties Zondag hoopt hij voor het eerst den dienst des Woords te leiden. De heer J. Veerman alhier is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Nieuwerkerk a. d. IJssel. BOSKOOP. Jaarbergadering Goöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Bovengenoemde vereeniging, vergaderde in het gebouw der veiling. Na opening door den voorzitter den heer Adr. v. Leeuwen las de secretaris, de heer D. van Wijk Az.. de notulen, die vastgesteld werden. Uit het verslag van den pennlngm. den heer H. van Gemeren, bleek het volgende; Begin saldo f. 447.51. ontvangsten f. 12603.40 totaal f. 13080 91, uitgaven f. 12626.94 eind- saldo f. 453 .97. Verslag veilingmeester: Er werden in het afgeloopen jaar 250 veilingen gehouden. Geveild aan bloemen f. 68926.51, opgehouden of uit de hand verkocht f. 3111.37. Aan beshulst werd geveild f. 5980. totaal f. 78017.88. Geveild door 138 leden f. 69146 05. door f. 136 nletleden f. 8871.83 Van. de Ned. sierteelt-centrale werd ont vangen voor doorgedraaide bloemen f. 2944.43. (V. j. f. 4607.52.) De heer C. van der Wilk Hz. verklaarde namens commissarissen de boeken in or de en dankte penningmeester en velling- meester. Het Jaarverslag gewaagde weder van den minder rooskleurigen toestand van het veillngsbedrljf. De opbrengst bleef circa f. 20 - beneden de begrooting. Tot bestuursleden werden herkozen de commissaris de heer C. van der Willik Hz. vastgesteld op f. 70.000 - (v. j. f. 80.000.-1 Den leden zal 2' terugbetaald worden heeeren D. van Wijk en Adr. Looman; tot De begrooting der omzet werd voor 1940 van de ingehouden 5°/« veillngskosten. Goedgevondne werd om. waneer, de uit komsten over 1940 het toelaten, de salaris sen van het personeel, die ln 1939 eenigs- zins verlaagd waren, wederom op peil te brengen. Na rondvraag volgde sluiting, Voor de betrekking van wrek- en autochauffeur bij den gemeentelijke reini gingsdienst alhier, hebben zich 43 sol li- cltanten aangemeld. Gevestigd; A3 Slpke Llmbuig van Wou- brugge. Vertrokken Cornelia W. Oostveen n. Bres- kens Scheldekade 10; Johannes W. van Eisen n. Zoetenvoude B22; Maria de Blois n. Hazers- woude, Voorweg 50; Johannes F. Francken n. Bangdocng N.I.; Cornells van Dongen n. Mui- den, Kruitpad 3; Melnsje van der Sterre n. Bangdoeng N.I. Door het Fanfarecorps „Kunst na Ar beid" alhier, is ter voorziening ln de vaca ture ontstaan wegens het overlijden van den heer J v d. Kaai, tot directeur be noemd de heer M. Bolderdijk uit Leiden. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Nadere bijzonderheden. Gelijk gemeld, vergaderde de Raad. Hier omtrent vernemen wij nog, dat het vast gestelde bedrag van f. 13.28 per kind als voorschot voor 1940, thans wordt toegekend aan de Chr. School voor 96 kinderen, aan de R.K. jongensschool voor 88. aan de R.K meisjesschool voor 89 en aan de R.K. school te Noorden voor 193. De heeren A. Leenhard en A. C. van Koert berichtten, dat zij hun herbenoeming tot lid der commissie tot wering van school verzuim niet aannemen. B. en W. stelden voor deze vacatures onvervuld te laten; goedgekeurd. De inspecteur der volksgezondheid stelde voor de woningen B. Nos. 117 en 119 te Noorden, bewoond door P. Splinter en wed. W. Pieterse, onbewoonbaar te verklaren. Uit de besprekingen bleek, dat ln Noor- len gebrek is aan behoorlijke woningen, waarom het onlogisch gevonden wordt woningen onbewoonbaar te verklaren met de zekerheid voor oogen, dat voor deze menschen geen woning beschikbaar is. De voorzitter beaamde dit, doch indien van overheidswege wordt ingegrepen moet dit geld kosten. Het Rijk stelt subsidie be schikbaar, waaraan echter de voorwaarde verbonden is, dat de gemeente evenveel bij draagt en in sommige gevallen ook garan ties verleent. Tenslotte werd besloten het voorstel aan te houden. Betreffende de verlaging van het kracht tarief met 1 cent per K.W.U.. ingaande 1 Januari 1938, zij nog gemeld, dat dit ge bracht wordt op 18. 16 en en 12 cent voor resp. 100, 200 en 50 K.W. U. afname. Inzake de gladheid en onbegaanbaarheid der wegen, verdienden B. en W. volgens sommige leden allen lof voor hun activiteit volgens anderen waren zij ernstig te kort geschoten, waarbij men speciaal op het oog had de wegen, welke in onderhoud zijn bij een waterschap, meer bizonder het gedeel te tusschen de dorpen Nieuwkoop en Noor den. Dit wees de voorzitter echter positief van de hand; hij zou het zelfs onbetamelijk achten om op andermans wegen te gaan grasduinen Spr. zeide, éénmaal den Dijk graaf van dat waterschap schriftelijk op de gladheid gewezen te hebben, waarna nog denzelfden dag op de polderwegen zand gestrooid is. Uit voorbeelden van meer andere gemeenten bleek, dat, rekening houdende met de omstandigheden, de we gen ln Nieuwkoop en Noorden bete; ver zorgd zijn geworden dan elders, voorzoover zij in onderhoud waren bij de gemeente. Beroep hinderwet ongegrond verklaard. Door B. en W. dezer gemeente werd ver leden jaar Juni ingevolge de Hinderwet aan P. Verlooij alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een smederij, met voorhamer, knip- en boormachine, als mede vijf smidsvuren, een en ander gedre ven door een electro-motor. De eigenaren van de aangrenzende woningen, mevr. As- beck BrusseBolmeijer te Amsterdam en K. Ravensbergen, alhier, waren bij de Kroon tegen deze beslissing in beroep gegaan op grond, daar zij vreesden overlast te zullen ondervinden van roet en door het gedreun van de machinerieën, waardoor hun eigen dommen in waarde zouden teruggaan. Dit ingestelde beroep is thans bij K B onge grond verklaard, omdat de vermeende hin der van roet en gedreun niet van ernstigen aard kan worden beschouwd. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus. z. van M. Wfjman en E. B. v Leeuwen; Antonius Jacobus Nicolaas, z. van A. van den Berghe en J. M. v. d. Bosch. Getrouwd Pb. v. d. Horst. 28 jaar en M. C. van 't Kruis. 23 jaar iwon te Nieuwveen i. Overleden: H. P. v. d. Stel. 80 jaar. wed. v. J. Noordegraaf; A. Koole. 91 jaar. wedn, v. J. Oudshoorn; A. Beuk. 83 jaar, wed. van J. P. van der laan; G. van de Brulnhorst, 74 jaar, echtg. v. M. Mur. De heer P. Oakam, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde voor het diploma, madhineschr ijven NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een 55-jarigen aannemer te Leiden, die op 20 November te Heemstede was aan gehouden. omdat hij onder den Invloed van sterken drank verkeerend. met zijn auto gevaar op den weg opleverde. Hij was deswege door den kantonrechter te Haar lem veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging om een motorrijtuig te besturen, doch in hooger beroep gegaan. Zijn verdediger, mr. Schaper, beweerde, dat de man zich niet had schuldig gemaakt aan sterken drank, doch dat de alcohol- geur. dien de politiebeambte had opge merkt. afkomstig was van de passagiere in den wagen, die inderdaad te veel had ge dronken De officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis; de Rechtbank bleek zich daarmede te vereenigen. H.AAGSCHE POLITIERECHTER. Onprettige gaat. Gedurende eenigen tijd had L. de V. te Oegstgeest een gast in huls. Die had zich op weinig vriendelijke manier gedragen, want zijn verblijf in de woning van de V. had hem de gelegenheid gegeven tot plegen van diefstallen: hij nam een auto matisch pistool en een portemonnale weg. Daarvoor had de gast zich nu te verant woorden en hij bekende. De officier vond het een leeüjke streek van verdachte, doch in verband met het rapport wilde hij toch nog een kans geven, en vorderde zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. DE GESTOLEN GELDKIST. Op 1 October 1936 werd uit een geldkist, welke stond in een wagon van een stoom tram in de Rosestraat te Rotterdam een bedrag van f. 4500 gestolen. Het gelukte de politie de daders op te sporen, doch het geld was spoorloos verdwenen. Onder de daders ontstond echter on- eenigheid, waardoor ..verraad" werd ge pleegd. De politie was hierdoor in de gele genheid de hand te leggen op een zekeren Wdie het geld zou bewaren. Wegens heling eischte de officier van justitie op 25 Januari JJ. tegen hem een gevangenisstraf van een jaar. Gisteren vonnis wijzende veroordeelde de rechtbank W. tot een jaar gevangenisstraf. INVAL OP EEN OEFENTERREIN VAN DE N. S. B. TE SOEST. Sportleeraar veroordeeld. De kantonrechter te Amersfoort heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een sportleeraar uit Amsterdam, onder wiens leiding een groep N.S.B.-ers te Soest kort geleden oefeningen hielden. De gemeente politie van Soest had een inval gedaan. De ambtenaar van het Q. M., mr. Louet Feisner. had f. 25 subs, tien dagen hechte nis. geëischt. Mr. A. J. van Vessem uit Utrecht, de verdediger, bestreed de dagvaarding. Gisteren vonnis wijzende veroordeelde de kantonrechter den sportleeraar tot f. 20 subsidiair tien Ouderavond. In de School met den Bijbel aan de Hooftstraat werd een ouderavond gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De avond werd geopend door den voorzitter van het schoolbestuur de heer J. P. Bos. Na gezamenlijk zingen van Psalm 25 2 en het lezen van een schriftgedeelte, ging de voor zitter in gebed voor en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst der ouders, waaruit hij meende te mogen concludeeren de groote liefde voor het chr. onderwijs. Vervolgens hield het hoofd der school, de heer W. J. van den Brink, een causerie over „Het vertellen uit Gods Woord". Deze wees op het dreigend gevaar van sleur bij een zelfde arbeid. Daarom zal het steeds voor een onderwijzer noodig zijn zichzelf in acht te nemen De onderwijzer moet zichzelf af vragen. welk doel hij beoogt. Een ieder toch, die in aanraking komt met Gods woord, wordt hierdoor beroerd: hetzij in liefde tot dat woord of anderzijds haat. De onderwij zer moet hierbij bedenken dat het Geloof uit het gehoor is en speciaal daarom moe ten toezien op den leeftijd en ontwikkeling van het kind. Tenslotte moet hij er zich van bewust zijn, niet alleen uiterlijke kennis bij te brengen en bedenken, dat een kinderziel meer ontvankelijk is vis men denkt. Het blijft een moeilijke doch mooie taak. Want hoewel men soms denkt tevergeefs het brood op het water uit te strooien, het blijft eisch Gods Woord uit te dragen, terwijl ander zijds de zegen op den arbeid verrassend kan zijn. Zeer mooi was hierna de afwisseling van den zang van eenige leerlingen en decla matie. Ook de opstellen bleken keurig ver zorgd. Het uit het hoofd leeren bleek den kinderen zeer makkelijk af te gaan. In de pauze bestond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen en zich met de on derwijzers te onderhouden, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De avond werd besloten met de projectie van plaatjes over „Op Palestina's Bodem", waarvoor groote belangstelling bestond. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Theresia, d. van Nicolaas Engelbertus Zwartjes en van Anna Maria Anthonia van den Berghe; Cornells Ja cobus, z. van Jan Ooms en van Gerrigje Jo hanna Stout; Teunis. z. van Johannes van Eek en van Jannetje Gerritje van Leeuwen; Basti- ana, d. van Bastiaan Snel en van Maartje Selp. Huwelijksaangiften; Johannes van Wijk, 29 j. met Adriana van der Tang, 30 j; Dirk van Heusden 30 j. wonende te Niéuwveen met Cor nelia Theresia Schellingerhout. Gehuwd: Dirk van Leeuwen 21 j. wonende te Nieuwveen met Maria Amalla Ros&lina Schel lingerhout. Overleden: Gerrit van der MejJ, 90 J, wedn. van Wilhelmina KooU- Gistermiddag werd in de Van Boet- selaarstraat een handwagen, beladen met brood van de Martha-Stichting aangereden door een personenauto van H. K uit Breu- kelen, die te veel naar links uithaalde De handwagen werd beschadigd, terwijl het brood op straat viel. De autobestuurder was bereid de schade te vergoeden. Maandagavond a.s. zal hier een spe ciale Finland-avond gehouden worden: de heer mr. J. J. R. Schmal, lid van Ged. Staten van Z.-H. en secretaris der Ver. NederlandFinland zal het woord voeren en de heer L. den Hertog de mooie Roode- Kruisfilm vertoonen. Eenige dames in Fin- sche kleederdracht zullen aanwezig zijn. HAZERSWOUDE. Uitvoering „Harmonie van Hazerswoude. De Ohr. Muziekver. „De Harmonie van Hazerswoude" gaf in het gymnastieklokaal der Chr. school op het dorp een muziek uitvoering onder leiding van den directeur den heer J. G. Wakka uit Leiden. Nadat gemeenschappelijk was gezongen Ps. 108 1, ging de eere-voorzitter burgemeester A. Warnaar voor in gebed. Hij heette allen welkom en wekte allen op, lid of donateur der vereeniging te worden. Hierna werd den directeur gelegenheid gegeven, het uit tien nummers bestaande programma af te werken. Dit geschiedde op schitterende wijze en verschafte veel kunst genot. De burgemeester overhandigde aan de Harmonie een bloemenmand, waarna de voorzitter, de heer Jac Loomans den bur gemeester waardeerend toesprak en hem dankte voor alles wat hij voor de Harmonie heeft gedaan. Hij bood den burgemeester een prachtige bloemenmand aan onder den wensch dat de burgemeester nog vele jaren eere-voorzitter zal blijven. Op deze avond zijn nog eenige films ver toond, alsmede de feestfilm van Hazers woude. De eere-voorzitter sprak een dankend slotwoord, liet zingen Gez. 180 1 en ein digde met dankgebed. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas. z. van K. Schellingerhout en van M. Oosterom. Loop der Bevolking. De Raad vergaderde. Afwezig weth. H. S. Ran. De voorzitter burgemeester J. A. Bak huizen, opende, waarna de notulen goed gekeurd werden. De voorzitter wenschte Gods Zegen toe voor de gemeente en haar gezinnen. Inzake de betaling van 1/4 deel der Zie kenfondspremie bij werkloosheid der leden werd na bespreking aangenomen dat de ge meente 1/4 deel der premie zal betalen en het Mij. Ziekenfonds ln overleg met den geneesheer eveneens 1/4, zoodat een ver zekerde van het Ziekenfonds, ln geval van werkloosheid, de helft der premie behoeft te betalen. Betreffende de toepassing van art. 225 le lid der Gemeentewet, dat ook reeds in de vorige vergadering behandeld was. werd besloten afstand te doen van de gemeente politie ten behoeve van het Rijk. zoodat thans in den gemeentelijken politiedienst door het Rijk zal worden voorzien. Hiervoor moet de gemeente 2/3 der kosten der Rijkspolitie aan het Rijk voldoen. Nog werd besloten een extra toeslag te verleenen aan de kleine tuinders. Na rondvraag volgde sluiting. Bijeenkomst Ver. Volksonderwijs. De afdeeling Nieuwveen der Ver. Volks onderwijs hield in café Van Eijk een ge zellige bijeenkomst. De voorzitter, de heer P. Bardoux, opende waarna de heer E. Geerts uit Haarlem een rede hield „De Openbare School". Spr. zette zeer duidelijk het karakters Openbare School uiteen, alsmede dat léerstof welke daar gebruikt wordt, ln eenstemming is met het voornaam» wetsartikel der openbare schoolwet, n.l, ji de jeugd bijgebracht wordt alle maatschn. pelijke en Christelijke deugden. Met ernstig beroep op de aanwezigen om c-; aan te sluiten bij de Ver. Volksonderwi besloot spr. De voorzitter dankte den heer Getit, waarna de klucht „Johnny" ojagevoej werd. Het aardige stuk werd goed gespet'! en oogstte veel bijval. Met een geanimeelj bal werd deze gezellige avond, waarop 4 vereeniging met genoegen kan terugzij» besloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Martlnus Petrus, z. van G. C Weyden en M. A. B. Rekelhof. Overleden: H. Baas. 30 Jaar D. v. Proost» 69 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. J. G. Albers. naar Aalten W. Mur. naar Aalsmeer A. v. Eijk. naar Haag. Gevestigd: G. Schoonhoven, van Gouda. Bij den agent der arbeidsbemiddelk staan momenteel 41 werkzoekenden ingj. schreven. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna Columba. d J. S. Kroft en M. A. van Schie. Getrouwd: A. den Haan, 26 Jaar en H. vis Varrel OC ln„e Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Rijswijk, Kerklaan 99. O 0 Koeleman en echtgenoote naar Lelmuldfi Gerdljk 438, J. J. van der Vlugt en echtgenoot naar Amsterdam, Lauriergracht 41, J u Heitbrlnk. Ouderavond O.L. School. Ondanks het minder gunstige weer be stond er voor den in de O L School gehot- den ouderavond een goede belangstellinj van de zijde der ouders van schoolgaand! kinderen en anderen. Nadat het zakelijke gedeelte van den avond op vlotte wijze was afgewerkt voni de gebruikelijke bezichtiging van he: schoolwerk plaats, wat er over het geheel genomen keurig uitzag. Zang. tractaties en sjoelen om door aanwezigen beschikbaar gestelde bloemet krentenbrooden en tulbanden, vulden ver der den avond, die zeer geslaagd mag hee- ten. Besloten werd met het zingen van hü Wilhelmus. Feestavond Liduinavereeniging. De jaarlijksche feestavond van de Li duinavereeniging genoot, ondanks de glad heid en de koude, groote belangstelling Pastoor Bilars opende en besprak de doel stelling der vereeniging, de verzorging vat kraamvrouwen en kinderen en beval den in de financleele belangstelling aan. Een tooneelstukje „De Oude Schuld' werd vlot opgevoerd. Na een verloting van allerlei gaven is natura volgde een kluchtspel. Voor deze liefdadigheidsvereeniging hetd dc avond een flinke bate opgeleverd. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Leo, z. van J. Sanders en van H. P van Loon: Antonle, z. van A. A. C. Haverkamp en G. W. Botterop; Centijna Cornelia, d. va: C. Both en C. C. Vermeer. Frans Willem,, z. vu J. van Erk en G. Eikenboom. Overleden: L. Bolscher, 57 j. H. D. van d« Weerdt, 78 J. Ondertrouwd: H. J. de Gruijter en R. Gelder- blom. Aan de Herv. School alhier is tot onder wijzer benoemd de heer J. W. van de: Laan, thans te Boskoop werkzaam aan <fe Herv. School. WOUBRUGGE. Door den veeartsenijkundigen dier.s ls schurft geconstateerd onder de paardea van den landbouwer B. Maatregelen zijn ge nomen om besmetting van deze ziekte tegen te gaan. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Fijgje de Groot, 66 j., weduwe t Dirk van den Bosch; Cornells Adrianus vaa der Wolf. 5 weken (overleden te Zeist). ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria d. van J. H. Hoogduin J. B. Luiten: Hermanus Theodorus. z. van B. T. Vonk en A. J. Switzar; Johannes, z. van P M Rademaker en J. M. Buitendijk. Overleden: Marinus Havenaar, 2 d.; Jan w 2 j. Getrouwd: Dirk Meewezen 27 j. te Gouda» Elisabeth v. d. Burg 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornells Nijdam n. Molensfcr.fr Antonia Rijken n. Voorweg 125; Maria Hel^ van Gils n. Dorpsstraat 33; Maria T. Opdss Voorweg 180. Vertrokken: Elisabeth van der Burg n. Goutf Kon. Wilhelminaweg 193. Gevonden: 1 paar wollen handschoen^3 Inlichtingen verstrekt de politie. In het O. en O. gebouw trad voor wj goed gevulde zaal op het gezelschap Elfrink. Na opening door den kanton^ mentscommandant volgde een zeer g** rieerd programma. Naast een keur liedjes werd telkens een kleine schets r geven, die goed in den smaak viel. Bekent liedjes werden luide meegezongen, zoooa er weldra een prettige sfeer was. Vooral prachtige boetseerwerk van den heer Kon»** was zeer kunstig en wekte ieders betf#' dering. Als finale werd een declamatie V' geven betrekking hebbende op onze macht door een der artlsten gekleed injJJ tionaal costuum met op den achter^ de beeltenis van H.M. de Koningin. Als blijk van waardeering werd den dj® actrices een kleine attentie aangebw-' Allen keerden voldaan huiswaarts. 2^ HAAGSCHE RECHTBANK. Door auto meegesleurd. De sigarenmaker F. K. uit Leiden fietste met zijn zoontje over den Meyendaalschen weg bij Wassenaar. Hem passeerde een auto, waardoor de knaap die vóór K. fietste werd aangereden en meegesleurd. Hoewel de knaap enkele verwondingen bekwam en zijn kleeding stevig gehavend werd, liep het ongeval nog vrij goed af. De bestuurder van de auto moest nu te recht staan, en betoogde dat de jongen plotseling een zwenking had gemaakt. Dit werd echter door K. ontkend: hij was van oordeel dat de autobestuurder had moeten wachten, want uit de tegenovergestelde richting naderde ook een auto, zoodat er geen voldoende ruimte was. De officier vorderde, de schuld van ver dachte bewezen achtend, f. 30 boete subs. 20 dagen hechtenis en een schadevregoe- ding van f. 21. De olie in huis. Er was in Alphen een flinke hoeveelheid petroleum gevonden in de woning van een landbouwer Het was meer dan hij in een week gebruikt, en door die omstandigheid kwam de man in aanraking met de splin ternieuwe Hamsterwet. Daar had de verdachte heelemaal niets van geweten, zooals hij bij de rechtbank uiteen zette, want der gewoonte getrouw BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, Z. van J. W. Bos en M. Schoo Dirk Jacobus Johannes, Z. van A. Schippers en C. C. M. van Varik Jan Wil lem, Z. van W. Hoogendoorn en R. van Dijk Wilhelmina Geertruida, D. van C. Noord- hoek en G. A. A. Trouw. Ondertrouwd: J. van Sterkenburg en P. C. Hogervorst D. Houweling en D. E. van Beek. Overleden: Hendrika v. d. Burgh. weduwe van Th. Voest 93 j. Trijntje Verwaal, echtg. van A. Edelman 68 j, Janna Hoogendoorn, wed. J. Blonk 65 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. de Koning. Nieuwstraat J. M. de Koning idem L. C. Klootwijk, Prins Hendrikstraat 39. Vertrokken: J. van Pruissen, naar Boskoop, Emmakade 15. nam hij een vat van twee honderd liter olie in voorraad, omdat zulks zoo gemak kelijk was in de winterdagen. Maar in deze winterdagen was het niet toegestaan, en om die reden had de Offi cier een geldboete van f. 10 geëischt plus de verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen olie. De rechtbank heeft Donderdag in deze kwestie uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14