STADSNIEUWS ^nvoeïmc3 van uniforme emmers De 365ste Dies Natalis der Leidsche Universiteit LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 Februari 194 bij den vuilnis ophaaldienst Overzicht Medewerking van het publiek zeer gewenscht Dies-rede van prof. dr. F. Muller Jzn. „Het Reveil van Augustus" Leidsch Universiteitsfonds SPORT Zes 1e klasse wedstrijden in het Zuiden vastgeslel Ter gelegenheid van den 365sten Dies Natalis der Leidsche Universiteit heelt de rector-magnificus, prof. dr. Fred. Muller Jzn. hedenmiddag in het groot- auditorium van het Academiegebouw een rede uitgesproken, getiteld: „Het Reveil van Augustus". Onder den stortvloed van literatuur, die de laatste jaren naar aanleiding van de her denking van den 2000sten geboortedag van Octavianus—Augustus gebracht hebben, heeft de belangrijkste zijde van Augustus' poging tot hervorming en hernieuwing, zijn werkzaamheid op godsdienstig gebied bijna niet of steeds in onbevredigenden vorm de aandacht getrokken. Een misvormd beeld is daardoor ontstaan: men ziet in den Prin- ceps. den eersten Keizer van Rome meest niet veel meer dan den diplomaat, tactvol, hendig, of sluw. den talentvollen soepelen heerscher. den succesvollen organisator, ook wel den kunstenaar der beperking, den ar tist in het maathouden, den realist en den geequilibreerde. Wie echter hem tracht te zien in de eerste plaats als kind van zijn tijd. als zoon van zijn volk, als filius terrae. d. w. z. als spruit van den Italiaanschen grond, niet uitsluitend als bewoner van het Rome dier dagen, ziet een andere gestalte voor zich oprijzen. Een kort overzicht over den gang van Rome's geschiedenis toont een eigenaardige tegenstrooming: tegen het einde der Repu bliek stelt men een geweldige politieke en militaire machtsuitbreiding, doch daar naast een sociale economische, moreele, godsdienstige inkrimping en achteruit gang vast, die in den bijna 150 jaren duren- den burgeroorlog te dreigender zich/ open baren. Het herstel, dat op al deze gebieden noodig was, wilde het Rijk niet te gronde gaan, is het werk geweest van de periode, die naar Augustus wordt genoemd. Dat het ten deele slaagde, was in den Princeps en zijn tijdgenooten een arbeid van menschen, die verschillende zuiver godsdienstige trek ken vertoont. Men kan hier wijzen op het nlet-anthro- pomorphe karakter van den Romeinschen godsdienst, dat evenals andere hier aan de orde gestelde symptomen voor een religieuze ontwikkeling in monotheïstischen zin gun stige voorwaarden bood Ook andere op een eigen aard van het volk van Italië betrek king hebbende gegevens verdienen de aan dacht; de sterk bindende groepvorming trekt de opmerkzaamheid tot zich, die een gemeenschapsaspect in het leven roept, dat geleidelijk voor godsdienstige behoeften vruchtbaar kon worden; de enorme betee- kenis der gentiliteit is hiervan slechts een verbijzondering. Velerlei schijnt nu aannemelijk te maken, dat Octavianus, hierin ander; dan Iulius Caesar, midden in deze structuur staat: hij put bewust daaruit zijn gegevens, die ten deele een anderen inhoud en strekking heb ben, dan hetgeen de stad Rome hem aan de hand deed. Want voor Italië kan men heden een dieperen vorm van godsbesef vaststel len dan het beeld bevat, dat de aristocra tische, uitwendig en oppervlakkig geworden cultuur van het Ciceroniaansche tijdperk ons te aanschouwen geeft. Het geslacht der Iulii, een priestergeslaoht, waaraan Octa vianus door banden van bloed en van adop tie verbonden was, staat blijkbaar geheel buiten deze toekomstlooze gedachte- en ge voelswereld. Daardoor kon Octavianus lei ding geven aan datgene, wat in het volk leefde, in de eerste plaats aan een steeds sterker gevoel van zonde, zelfs van erf zonde, dat zich van zijn tijdgenooten meester maakte. Allerminst een leege vorm is dan ook het geen Octavianus in de hernieuwing van Lustrum en Ludi Saeculares tot stand bracht, zooals uitvoerig wordt aangetoond. Wie op de geestelijke trekken van Octa vianus met gespannen aandacht let. be speurt telkens, dat deze scherpe opmerker zoowel uit de wijze waarop hij op zijn om geving inwerkt, als vooral uit de zelfobser vatie. uit de ontleding van zijn verrassend succesvol leven, doch ook uit de tegensla gen juist op het toppunt van zijn slagen on dervonden, de overtuiging en het geloof heeft kunnen en moeten putten, dat hij een door de Godheid gezegende mensch was, geroepen als „Soter", als Heiland, aan zijn volk redding te brengen. Dit alles blijft bij hem echter, zooals la ter Augustinus zal opmerken, besloten bin nen het te enge bestek van het Imperium Romanum. Juist daardoor werd het levens werk van Augustus niet meer. doch ook niet minder dan wegbereiding voor het Christen dom. Den gewijden naam. dien Senaat (en Volk) van Rome hem in 27 v. Chr. verleen den. „Augustus", d. i. „Gezegende, de door Goddelijke genade gegroeide," verdiende hij ten volle, omdat in zijn leven zuiver reli gieuze trekken onmiskenbaar zijn: zij gaven zijn volk het recht hem dien naam te geven, hem zelf dien op het hoogtepunt van zijn leven te ontvangen en te aanvaarden. Na afloop hield de rector een drukbe zochte receptie. mie een vergadering gehouden, waarin de Commissie van Uitvoering haar jaarverslag heeft uitgebracht. Daaraan is het volgende ontleend: Dv het afgeloopen jaar leed de Raad helaas versohiilende gevoelige verliezen. In de eerste plaats overleed op 19 September 1939 prof. dr. A, J. Wensinck, die èn als secretaris van den Raad èn als secretaris der Commissie van Uitvoering gedurende vele jaren met groote toewijding de belan gen van het Leidsch Universiteits-Fonds heeft gediend Voorts overleden jhr. mr. A. F. O van Sasse van Ysselt, jhr. mr. J. C. Stoop en de heer N. Rutgers van der Loeff. Mr. J. C. Kakebeeke voelde zich helaas genoodzaakt ais lid te bedanken, omdat hij ons land heeft verlaten door zich in het buitenland te vestigen. Prof. dr. N. J. Krom heeft op verzoek van de Commissie van Uitvoering het secreta riaat op zich genomen (hetgeen krachtens art. XIV der Statuten mede het secreta riaat van den Universiteitsraad omvat). Het aan de Oommissie besohifcbaar ge stelde bedrag was dit jaar ongeveer even groot ais.het vorige jaar; daardoor moet de Commissie nog steeds de grootst mogelijke zuinigheid in aoht nemen bij het toekennen der subsidies. De samenwerking met Ouratoren der Universiteit was ook dit jaar wederom zeer goed te noemen. T. a. v. de benoeming van bijzondere hoogleeraren wordt opgemerkt: de benoeming van prof. dr. H. B. G. Casimir tot opvolger van prof. dr. G. Holst ging in op 1 Maart 1939. Bij Kon. bestuit van 16 Januari 1939 werd het Fonds gemachtigd tot het instellen van een leerstoel ln het vergelijkend koloniaal staatsrecht. Krachtens het besluit van den Raad van 7 Juli 1938 werd daarop de be noeming ran mr. F. M. baron van Asbeck van kracht. Bij Kon. besluit van 16 Januari 1939 werd het Fonds gemachtigd tot het instellen bij de faculteit der rechtsgeleerdheid van een leerstoel in de economische geschiedenis. Krachtens besluit van den Raad van 7 Juli 1938 werd. na verkregen Koninklijke mach tiging de benoeming van dr. Z. W. Sneller van kracht. Met dit academie-jaar Is de opleiding van candidaat-notarissen en belastingambte naren. krachtens de hiertoe in het leven geroepen stichting, vanwege het Fonds wederom ter hand genomen. Een beslissing van Regeeringswege is in deze zaak nog niet genomen. De Commissie stelt het op hoogen prijs, dat zij van zoo vele zijden wederom steun heeft ondervonden bij haar actie tot het werven van nieuwe leden. Het is thans zeven Jaren geleden, dat onze gemeentelijke reinigingsdienst voor het inzamelen van huisvuil de nu ons allen bekende roltrommel-auto's in bedrijf stel de. Lelden was toen in ons land de eerste gemeente, waar dit type auto voor den ge- heelen ophaaldienst werd doorgevoerd. Tal van plaatsen hebben met succes dit voorbeeld gevolgd. Op één belangrijk punt ls echter ln de Sleutelstad verbetering achterwege gebleven en wel bij het voorwerp „de vuilnisemmer", het stiefkind in de meeste huishoudingen, den steen des aanstoots van den openbaren weg. Een beschrijving behoeft het algemeen gebruikte vuilnisvaatwerk niet, gunstige uitzonderingen natuurlijk daargelaten. Men krijgt ze dagelijks te zien; al die open kisten, blikken, emmers, teilen en doozen, zooals zij doorgaans op de straat j geplaatst worden en, na lediging, een niet I minder onsmakelijken aanblik opleveren vanwege de vleze restanten, welke er in plegen achter te blijven. De open vuilnisbakken en -emmers, ten prooi aan de straatjeugd, de lorrenzoekers en den wind. zijn oorzaak van dikwijls ernstige straatverontreiniging, waardoor aan den straatveegdienst groote kosten moeten worden besteed. Het nadeel van onvoldoend vaatwerk wordt wel zeer sterk gevoeld door de werk lieden. die zijn belast met den ophaaldienst. Zij toch moeten dagelijks dit nuttig werk verrichten in een sfeer van stof en stank, waarbij nog komt, dat zij veelvuldig aan het gebrekkig vaatwerk de handen verwonden. Bovendien wordt het huisvuil dikwijls ge borgen in allerlei kleine potjes en panne tjes (soms ziet men van één gezin er drie of meer aan den weg staan), waardoor een vlugge werkwijze voor den ophaaldienst zeer wordt bemoeilijkt. Een en ander heeft er toe geleid, dat men reeds in vele andere gemeenten er toe overging in te voeren een mechanisch sys teem, waarbij aan de ingezetenen van ge meentewege één huisvuilemmer in bruik leen werd verstrekt. Niet alleen bleek het mogelijk hierdoor een groote hygiënische en aesthetische ver betering van de ophaaldiensten te verkrij gen, doch kon tevens een aanzienlijke be sparing óp de exploitatiekosten van dit be langrijk onderdeel van de reinigingsdien sten worden bereikt. Het behoeft dan ook geen verwondering dat de directeur van den Reinigingsdienst, de heer J. H. de Jong, met groote belang stelling de verkregen successen elders heeft gevolgd. Nu het nieuwe systeem de moeilijkheden van de eerste periode heeft doorstaan, heeft hij gemeend, dat Lelden niet mag achterblijven en werden dan ook de noodige voorstellen bij het gemeentebestuur aan hangig gemaakt. worden voorzien. Vóóraf ontvangen de bewoners een t culaire waarop de noodige inlichtingen het welslagen van het nieuwe systeem i afgedrukt. Zooals bekend is wordt in onze sta drie maal per week het huisvuil bij d ingezetenen afgehaald. Velen hebba de gewoonte dit slechts één of tae maal aan den ophaaldienst af te gr ven. Men breke voortaan met dn slechte gewoonte en geve den emnu drie maal aan den ophaaldienst lediging af, ook al ls deze slechts vo< een deel gevuld. Hierdoor is het mogelijk een juiste ganisatle voor den ophaaldienst samen stellen en de kosten te verminderen. Bovendien eischt het nieuwe systt goed gesloten deksels, anders is ledig niet mogelijk. De emmer mag dus ni overvol zijn. GEVAARLIJK IJS Reddinghaak bewees goede diensten. Men waarschuwe de jeugd toch vooral zich niet meer op het ijs te begeven. Hoe gewaagd dit is, bleek hedenmiddag duide lijk. toen een jongetje uit de Tollensstraat zich vlak voor ons Bureau op den Witte Singel nog op het ijs waagde en er door zakte. Met een reddinghaak werd hij direct uit het water getrokken om spoedig naar huis te worden gedirigeerd. Op 28 Augustus j.l. hechtte de gemeente raad hieraan zijn goedkeuring en stelde voor den aankoop van 23.000 vuilnisemmers en voor den ombouw der roltrommel-auto's een bedrag van f. 48.000 beschikbaar. Met de uitreiking van de genummerde emmers, welke gratis worden verstrekt, hoopt men de volgende week aan te van gen en wel voorloopig in één van het tien tal wijken, waarin de stad voor den ophaal dienst is verdeeld, In den loop van dit jaar zullen dan geleidelijk ook de andere wijken In den winter geven men den emmer vorstvrije plaats ten einde moeilijkhe bij het ledigen te voorkomen. De directéur van den Reinigingsdie doet een beroep op de medewerking der gezetenen ten einde het welslagen van nieuwe systeem te verzekeren. Ongetwiji zal het den Reinigingsdienst dan mo lijk zijn een betere en meer economis inzameling van huisvuil te verkrijgen zal ook in Lelden de spreuk ln vervuil gaan: „Gesloten vaten, schoone stratr PROPAGANDA-REVUE „VOLKSONDERWIJS". Een boeiend pleidooi voor de openbare school, In de op luttele plaatsen na geheel be zette groote Stadsgehoorzaal is gisteravond de propaganda-revue „Let op Uw zaak" van de Vereeniging „Volksonderwijs" vertoond, welke opvoering ook in andere steden van ons land groote belangstelling en waardee ring oogstte. De voorzitter van het comité voor de Openbare School, de heer J. W. Harting heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, doch sprak er tevens zijn groote teleurstelling over uit, dat zoowel het col lege van B. en W„ als de rijks- en gemeen te-inspecteur voor het L.O. gemeend had den voor de uitnoodiging van dezen avond te moeten bedanken. (De heer J. J. van Stralen was privé in de zaal aanwezig). Daartegenover verheugde hem de tegen woordigheid van zoovele raadsleden. Na in het bijzonder den algemeen-secretaris van „Volksonderwijs", den heer J. C. van Dijken te hebben verwelkomd, bracht spr. hulde en dank aan het Rotterdamsch Onderwij zersgenootschap, dat deze revue tot stand bracht en daarmede zorgde voor een voor- treffelijken inzet van de algemeene actie voor het Openbaar Onderwijs. De heer Har- JAARVERSLAG DER COMMISSIE VAN UITVOERING. Der traditie getrouw heeft de Universi teitsraad van het Leidsch Umversiteitsfonds vandaag op den Stichtingsdag der Acade HET WOORD VREDE NIET VERSTOMD. Naar wordt vernomen, heeft Hitier gis teren een onderhoud van verscheidene uren met Goering op de rijkskanselarij gehad. De besprekingen zouden voornamelijk de economische plannen in verband met den oorlog tot onderwerp hebben gehad. Volgens goed ingelichte kringen heeft Goering de paar laatste dagen op zijn bui tenverblijf Karlnhall doorgebracht waar hij met zijn naaste adviseurs plannen op groote schaal heeft uitgewerkt voor de reorgani satie van de groote industrieele concerns, voornamelijk die, welke wapenen vervaar digen. Ook zouden Hitier en Goering nieuwe maatregelen hebben besproken omtrent de verdeehng van grondstoffen. Na de conferentie tusschen Goering en Hitier heeft de Fuehrer Keitel en Brau- chitsch ontvangen. Dat wijst allesbehalve op vrede Toch komt de „Osservatore Romano" met een artikel, waarin wordt gezegd, dat de paus voor den vrede werkt. Hij intervenieert bij hen, van wie het lot der volken afhangt en laat zich niet ontmoedigen door de moei lijkheden. Verder moedigt hij de pogingen van hen, die in gelijke richting werken, aan. En naar verluidt, zijn autoriteiten van het Amerikaansche ministerie van buitenland- sche zaken van meening, dat, ook in dien de Vereenigde Staten niet ln den oorlog betrokken worden, zij toch aan een vredes conferentie zouden moeten deel nemen, die eventueel na het beëindigen van het Euro- peesch conflict gehouden zal worden. Vooraanstaande autoriteiten, die besloten zijn. om de Vereenigde Staten buiten het conflict te houden, zijn echter zeer bezorgd, dat een vredestractaat tot stand zou kun nen komen, dat den vrede niet gegarandeert Zoo is Cordell Hull b.v. van meening, dat het handelsverdrag-programma van de te- geering zeer gunstig is en mee zal werken tot het opbouwen van een duurzamen vrede. Met het oog hierop heeft Cordell Hull in het departement van buitenlandsche zaken een raadgevend comité ingesteld, dat zich met buitenlandsche problemen zal bezig houden en waarvan Sumner Welles het voorzitter schap en Hugh R. Wilson, de vroegere Ame rikaansche ambassadeur te Berlijn, het vl- cevoorzitterschap bekleedt. Dit comité zal trachten om plannen op te stellen voor een economische mobilisatie voor den vrede. Het comité komt twee maal per week bijeen om de te nemen maatregelen te bespreken, evenals de politiek, die na den vrede ge volgd zou kunnen worden ting besloot met het geven van een korte toelichting op het te vertoonen spel en met een opwekking om mede te strijden voor de openbare school. Nadat het eerste bedrijf van de revue was vertoond, werd nog even het woord gevoerd door den heer J. C. de Glopper, redacteur van „De Rotterdamsche School", die eraan herinnerde, hoe de Ver. „Volks onderwijs" ontstond in een tijd, toen het openbaar onderwijs in zeer sterke mate werd bedreigd door het confessioneel on derwijs. Ook momenteel lijkt, de toestand voor de openbare school niet bijzonder rooskleurig: bijna 70% van de kinderen bezoekt een bijzondere school, maar spr. waarschuwt er met klem tegen, dat men daaruit niet moet afleiden, dat dit percen tage de juiste verhouding weergeeft. Het is ons maar al te goed bekend, aldus spr., op welke wijze dit percentage werd bereikt; daarachter schuilen geestelijke dwang en vaak zonderlinge overredings middelen, welke met het principe niets meer uitstaande hebben. Men zegt. dat de openbare school uit den tijd is, maar spr. noemt een dergelijke uitspraak kortzichtig. Het bestaan onzer natie verplicht ons te zoeken naar hetgeen ons tezamen bindt. HM de Koningin heeft daarop nog on langs gewezen en de aandacht gevestigd op de toenemende versnippering in ons land. Deze is gekomen tijdens een sterke con centratie van het bijzonder onderwijs en hoe kan het ook eigenlijk anders? De ver schillende confessioneele richtingen kun nen den zoo dringend noodigen geest van verdraagzaamheid niet kweeken, omdat zij teveel het eigen principe in het oog moeten houden; het is een kwestie van het eigen] belang. De openbare school streeft ernaar het samenbindende element te zoeken en werd gedaan op aller medewerking om strijd voor de ééne, openbare school een succesvol einde te brengen. De heer Harting huldigde aan het i van den avond in de persoon van c heer van Gils alle medespelenden met i bloemenmand. De Rotterdamsche onderwijzers en derwijzeressen hebben door hun vlot toegewijd spel, dat tot in onderdeden vo treffelijk was verzorgd, het publiek r alleen een aangenamen avond bezor maar bovendien een welsprekend pleid gehouden voor het openbaar onderwijs, i stellig meer uitwerkt dan ellenlange p paganda-redevoeringen. Costumes, décors en grimeeren wai volkomen in stijl. SCHOENHERSTELLERSVERBAND „RL! De leden van bovengenoemd verba hebben in café „Royal" aan de Doezastn hun tweede bijeenkomst gehouden ter I spreking van een regeling van de minimui prijzen voor schoenreparaties. Het voornaamste punt van behandel! gold de vaststelling van een embleem Nadat onder algemeene instemming e overeenkomst was aangenomen, welke 1 doel heeft de schoenherstellers In een o derling verband te houden, werd de v( gadering gesloten. In verband hiermede wordt herinnerd aan een karakteristiek gezegde uit een recente ln de praktijk van haar onderwijs te bre*}- - lire nn ctvnrl mor nncrovpn ATT) - rede van Huil n.l.: „Wanneer de oorlog voorbij zal zijn, moeten wij gereed zijn om onze pogingen in de richting van econo- mlschen vooruitgang te verdubbelen". De Turksche minister van buitenland sche zaken ls van Sofia te Istanboel aan gekomen en doorgereisd naar Ankara. Volgens een niet bevestigd bericht zou de premier van Zuid-SIavla, Tsvetkowltsj, zich binnenkort naar Athene begeven om zijn Griekschen ambtgenoot te bezoeken. Van daar zou hij naar Ankara vertrekken. Ter gelegenheid van een ontvangst van de pers bij zijn terugkeer uit Belgrado en Sofia heeft Saradjogloe aan het Turksche volk de verzekering gegeven, dat de vrede op den Balkan bewaard zal blijven. Op deze receptie, die vandaag plaats had zeide hij o.a.: „De door alle Balkanlanden gevolgde politiek onverschillig, of zij leden van den entente zijn, ja dan neen loopt parallel en ls gericht op het behoud van den vrede. Van heden af zullen alle bestaande moeilijkheden tusschen de Bal kanlanden geregeld worden als tusschen leden van één familie. Ik geloof overtuigd te zijn van de gevoelens van solidariteit, die tusschen de hoeders van den vrede op den Balkan bestaan en deze solidariteit is sterk genoeg om het binnendringen van een oorlog op het Balkangebied te voor komen." Tenslotte verklaarde Saradjogloe, dat hij verheugd was over de resultaten van de entente-conferentie en het is reeds bekend dat de vriendschappelijke politieke geest van Turkije overal op den Balkan geappre cieerd wordt. Hij prees de houding van Bulgarije, zooals die bleek uit de besprekin gen met den koning en den Bulgaarschen premier Kiosseiwanof. Volgens de Turksche pers wettigen de toenaderingspogingen tusschen de Balkan entente eener- en Hongarije en Bulgarije anderzijds zelfs de hoop. dat een Balkan- Donau-blok tot stand zal komen. Zou dit inderdaad het geval zijn, dan zal men dit in eerste instantie te danken heb ben aan Italië's interventie, die Hongarije en Joego-Slavlë tot elkander bracht en op de tweede plaats aan de interventie van Turkije en Joego-Slavië te Sofia. gen. Wij mogen den strijd niet opgeven, om dat dit de ondergang van het openbaar on derwijs zou beteekenen en omdat onze strijd het karakter draagt van een volksverweer. Een volk. dat zijn eigen kinderen van elkaar gaat scheiden, verwoest zijn innerlijke kracht, een voortgaande groei van het con fessioneel onderwijs beteekent een toename van de geestelijke onverdraagzaamheid in ons land en volk. De heer Clopper besloot zijn toespraak met een krachtige opwekking om zulks te helpen verhinderen door mede te strijden voor de nationale, openbare school, hetgeen men o a. kan doen door als lid toe te treden tot de Ver. „Volksonderwijs". Daarna werden de belde resteerende be drijven van de revue vertoond. Het eerste bedrijf van deze revue ver plaatste ons naar de tweede helft der 17e eeuw, toen het onderwijs nog bedroevend slecht geregeld was. De plak en de roede vierden hoogtij en de verdiensten van den schoolmeester waren van dien aard, dat hij nog verscheidene nevenfuncties moest uit oefenen om ln zijn onderhoud te kunnen voorzien. Het tweede bedrijf, spelende in d,e jaren 18401866, toonde allereerst een openbare les van de Amsterdamsche Stadsarmen school uit het jaar 1832, waarbij de hoofd- rolspeler-auteur-reglsseur, de heer August W. van Gils dezelfde toespraak hield als destijds de voorzitter van het schoolbe stuur. Daarna woonden wij de oprichtings vergadering bij van de Ver. „Volksonder wijs", toen een klein aantal Friesche voor trekkers georganiseerde stelling nam tegen de propaganda van ds. Ploos van Amstel e.a.. die de openbare school schilderden als een instelling van den Duivel, welke voor de jeugd nog verderfelijker was dan de kroeg I Het derde en laatste bedrijf toonde den tegenwoordigen tijd, waarin de strijdbijl nog allerminst begraven blijkt te zijn en waarvan een geheel tafereel was gewijd aan het Pro Deo-creatuur, den kweekeling met acte! De revue eindigde met een in drukwekkende scène, waarin een beroep VOETBAL. ALLE ANDERE ONTMOETINGEN AFGELAST. Naar wij vernemen is door het bestuur van den K.N.V.B. besloten alle competitie- wedstrijden, vastgesteld voor Zondag a-s, af te lasten, een en ander ln verband met den slechten toestand der terreinen door sneeuw en vorst. Men heeft een uitzondering gemaakt voor de zes wcdstrüdcn der eerste klasse bi het Zuiden. Deze zijn n.l. niet afgelast, doch de consuls zullen Zondagmorgen het terrein keuren en van de keuring zal het afhangen of de ontmoeting doorgaat. De zes wedstrij den in kwestie zün: EindhovenP. S. V., M. V. V.Julian* N. A. C. Limburgia, B. V. V.Long* Willem IIHelmond en NoadRoermond. HOCKEY. HOCKEY-BOND LAAT DE WEDSTRIJD** DOORGAAN. Het bestuur van den Kon. Nederlandschen Hockey-Bond heeft de wedstrijden, vastgest^ voor Zondag a.s., niet afgelast. Aan de veren gingen zal een circulaire worden gestuurd het verzoek zooveel mogelijk te willen bf""" deren, dat dc ontmoetingen doorgaan. ^L; hoopt, dat de vorst Zondag vrijwel geli#1 J den grond is en de terreinen bespeelbaar len zijn. Alle wedstrijden zullen wel geen dwj gang kunnen vinden, doch men vertrouwt, er althans enkele ontmoetingen kunnen won*- gespeeld. WEDSTRIJDEN DAMESIIOCKEY-BOND AFGELAST. Alle districts- en competitie-wedstrijden rt> uwwww- Uil uumivtvinc - tl cuoi/i U11" j, den Nederlandschen Dameshockey-Bond, gesteld voor Zondag a.s., zijn afgelast- 2-1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2