LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Februari J 'AKKER"TJES Gemeenteraad van Noordwijkerhout RECHTZAKEN Kwakzalverij, die iemand het leven kostte Razende Kiespijn WEERBERICHT. AGENDA Uit de Omstrek HOOGSTE STRAF GEËISCHT. Een ran de ergste gevallen van kwakzal verij werd voor de strafkamer van het Haagsche gerechtshof, gepresideerd door mr. Van Romondt, behandeld. Het was de 52-jarige koopman J B.. uit Rotterdam, die aanvankelijk expeditieknecht van beroep, zichzelf ha-1 ..opgewerkt" tot kruidendokter en zijn twijfelachtige praktijken in Rotter dam en omgeving uitoefende In het geval dat thans werd behandeld, heeft de kwak zalverij van verdachte den dood van den patiënt ten gevolge gehad en wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft de Rotterdamsche rechtbank hem dan ook veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden, de zwaarste straf, welke op dit misdrijf staat. Verdaclites patiënt was een hartlijder zoo bleek uit het verhoor ter terechtzitting en was onder doktersbehandeling. Zijn geneesheer gaf hem digitalis en deze medi cijn was alleszins voldoende. Toch meende de patiënt in de vacantie van zijn dokter naar den kwakzalver te moeten loopen, die hem in de oogen keek en daarop een groot aantal dure kruiden adviseerde. Dit heeft de man met zijn dood moeten bekoopen. De kruiden op zichzelf bleken waardeloos, doch onschadelijk, maar zij moesten met veel water worden ingenomen. Dit nu is voor hartlijders fataal en de patiënt overleed dan ook door overmatig watergebruik, al dus hadden eenige medici geconstateerd. Wel had de huisarts nog getracht den pa tiënt te redden, doch dat gelukte niet meer. Verdachte toonde geen berouw van zijn daad. Hij deed het voorkomen alsof zijn geneeswijze nooit kon falen, doch dat een andere oorzaak den dood van den man had teweeg gebracht. Het bleek voorts, dat verdachte reeds meermalen wegens overtreding van de wet op de geneeskunst is veroordeeld. Advocaat-generaal mr. Polman: „Waar haalt u die wetenschap toch vandaan?" Verdachte: „Uit boeken". Mr. Polman: waar u niets van be grijpt". Requisitoir nemend zeide de advocaat- generaal, dat aan verdachte elke ontwik keling ontbreekt om te kunnen bcoordee- len, wat goed voor het menschelijk lichaam is en wat niet. Hij is zelf van zijn eigen gaven overtuigd en noemt zich de redder der menschheid „De geesel der mensch- heid", zou spr. beter kunnen zeggen, want verdachte is onverbeterlijk en het is jam mer. dat men hem niet levenslang kan be letten zijn beroep uit te oefenen. Spr. kon niet meer doen dan bevestiging van het vonnis van de Rotterdamsche rechtbank eischen, die aan verdachte de hoogste straf voor dit misdrijf (negen maanden gevangenisstraf) had opgelegd. De verdediger, mr. Kok te Schiedam, be toogde. dat men zeer voorzichtig moet zijn met het bepalen van de hoeveelheden wa ter, welke het slachtoffer tot zich heeft genomen. Wij hooren dit van de vrouw van den patiënt, maar deze getuigenis noemde pleiter niet betrouwbaar Voorts wees pleiter er op, dat de dokter later aan dan patiënt een zoutloos dieet heeft voor geschreven. In het begin echter niet en daardoor is het mogelijk geweest, dat het zout het water in het lichaam van den patiër.t heeft vastgehouden. Wat van dit alles ook zij, pleiter aohtte niet voldoende en overtuigend bewezen, dat door de handelingen van verdachte de pa tiënt is overleden en concludeerde op dien grond vrijspraak. Uitspraak 19 Februari. Doe dan twéé dingen. Neem 'n "AKKERTJE" om rusïig ron der pijn te kunnen slapen en ga morgen naar Uw tandarts. helpen direct 7082 (Inge*. Med.) Barometerstand. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Uitpad-moeilijkheden. In Alphen bestaat reeds langen tijd een kwestie over een uitpad. Daar is al een ci viele procedure over gevoerd, en toen had de banketbakker van V. het recht gekregen met zijn auto in- en uit te rijden. Maar, de eigenaresse, Mej. J. J. A. W had daar bezwaren tegen. De straat werd gedeeltelijk opengebroken, en nu moest zij wegens beschadiging terecht staan, doch liet verstek gaan. Een agent van politie vertelde dat het opbreken van den weg tot gevolg had dat het verkeer was gehinderd. De Officier merkte op dat in deze kwestie reeds negen vonnissen zijn, en reeds alles is geprobeerd Ni» dat niet heeft geholpen vorderde de Officier een maand gevange nisstraf. De Politierechter veroordeelde con form dezen elsch. Verkeerde methode. Een inwoner van Leiden, J. F., wilde méér steun hebben, doch hij volgde de verkeerde methode. Hij ging naar het bureau van de steunverleening en stelde zijn eischen. De heer Pley. ambtenaar van genoemden dienst, verzocht den man zich te verwijde ren, hetgeen hij niet deed, weshalve F. nu terecht moest staan. Hij liet verstek gaan. Het rapport over hem was weinig gun stig: reeds vijf veroordeelingen en verder nog mhider goede antecedenten. De Officier vorderde daarom nu twee we ken gevangenisstraf onvoorwaardelijk, om dat voorwaardelijke straffen toch niet hiel pen. De Politierechter veroordeelde conform dezen elsch. Gistermiddag 2 uur: 161. Hedenmiddag 2 uur: 161. bloemkweeker en hnd nog nooit last gehad. Hij wist niet. dat hij zich had moeten aanmelden. De heer J .J. Bosman, afdeelingschef der Ned Sierteeltcentrale wees er op dat in Rynsburg huis aan huls bloemisten en kweekers wonen, die met de bepalingen der Ned. Slerteeltcentrale-wct op de hoogte zijn. maar zij probeeren het maar. Het OM. eischte f. 10 boele of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een bloemist uit Noordwyk-BInncn moest voor dezelfde overtreding terecht slaan. In September 1939 had hy te Noordwijk 1149 vierkante meter asters en zinnia's geteeld. Verdachte had reeds 14 jaren zonder vergunning en zonder aange sloten te zijn geweest bij de Ned. Sierteeltcentrale deze bloemen geteeld. De heer J J. Bosman verklaarde dat het zeer goed mogelijk was. dat hij steeds aan de controle ontsnapt is. Het O.M. wees er op dat verdachte steeds aan de straf ontkomen is en eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. Een bloemist uit Noordwijkerhout moest te recht staan, omdat hy zonder vergunning van den Minister van Economische zaken en zonder aangesloten te zyn by de Ned. Sierteelt Centrale iir Augustus 1939 650 vierkante meter gladiolen had geteeld. Verdachte erkende de overtreding; hy had er niet over nagedacht, de opbrengst was slechts f. 12 geweest, daar bollen en bloemen zeer weinig waarde hebben. Het O.M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte verzocht clementie daar hy arm is. In verband daarmede veroordeelde de kantonrechter verdachte tot f5 boefe of 3 dagen hechtenis. Twee bloemkweekers uit Noordwykerhout moesten voor dezelfde overtreding terecht staan. In September 1939 lradden z.y 650 vierkante meter tulpen gekweekt. Het OM eischte tegen ieder f. 1.50 boete of -3 dagen hechtenis. Uit spraak tegen leder f. 2.50 boete of 1 d. hechtents. Een tuinder uit Rynsburg moest ook terecht staan, omdat hy zonder vergunning van den Minister van Economische Zaken eiikonder aan gesloten te zyn by de Ned. Sierteeltcentrale in Mei 1939 te Rynsburg 391 vierkante meter tulpen had geteeld. De heer J. J. Bosman verklaarde, dat verdachte lid van een firma is. die wel teelt vergunning heeft, maar aangezien deze firma de teeltvergunning belangryk heeft overschreden, heeft verdachte dit zelfstandig gedaan. Ver dachte erkende dit privé gedaan te hebben, hy had er vergunning voor gevraagd, maar deze was afgewezen Het OM. eischte ditmaal f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Herrie in de Ridderbuurt. Het gaat er blijkens deze terugkeeren- de verdachte en getuigen in de Ridder- buurt van Alphen niet ridderlijk toe. Zoo was nog maar pas Mej. vfd. L. haar vingers komen opsteken om de waarheid en niets dan de waarheid te zeggen over een andere juffrouw uit die buurt, Mej. M„ of nu stond zij weer voor den politierechter teneinde dezelfde handeling te plegen. Want, ze was wéér beleedlgd, en weer door dezelfde juffrouw. En, de verloofde van Mej. v. d. L„ een jongeman uit Boskoop, getuigde dat eveneens. Maar de verdachte had tegen belde verklaringen ernstige be zwaren, en onder tranen besliste ze, „Ze staan te liegen." De officier wist niet wie hij gelooven moest, temeer toen een dochtertje van de verdachte zei dat haar moeder beslist niet had gescholden. Met dezen stand van twee—twee zag de officier geen bewijs voor de schuld van ver dachte, hoewel hij haar wel als wat lastig beschouwde, een verwijt, dat de verdachte weer dadeiyk naar de twee getuigen door zond. In elk geval, de officier vroeg nu vrij spraak, waarmee de politierechter accoord ging. doch een vaderlijk vermaan aan de bewoonster van de on-ridderlijke buurt meegaf. Op den drempel der gevangenis. Er zat wisselwerking in deze zaak. De jongeman uit Leiden die nu terechtstond, had een juffrouw daar willen helpen. Die juffrouw wilde haar man die in de ge vangenis zat gaan bezoeken, maar had geen reisgeld. Dat bezorgde de jongeman haar, door van een pand aan de Wester straat te Leiden een hoeveelheid lood te stelen, en dat te verkoopen. Maar het resultaat was, dat hij nu zelf op den drempel van de gevangenis stond wegens diefstal. De verdachte moest toegeven dat zijn methode van hulpverleening onjuist was geweest. De officier wilde hem nu nog uit de gevangenis houden en vorderde twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. Het vonnis werd conform dezen eisch. ho ba nu HEDEN. Schuttershof: Vergadering van krulden uur nam. Woensdag Stadszaal: Revue Volksonderwijs 8 uui^^ Volkshuis: Lezing over kleurenfilms. 8l|| nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoe( Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levenciaal)Iedere derde dag der maand consultatiebureau voor c waardigen 7—8 uur nam. s Donderdags WUkgebouw „Bethesda" -M straat 4446): Consultatiebureau voor aJ listen. 8 uur nam. f 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve I neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Ine* tegen dlphterle. 3V4 uur 's middags preclesl 's VrUdags: Inst. voor Praeventleve GeJ| kunde. Consultatiebureau v. BeroepskeuzeTH BIOSCOPEN: „DE BOEKHORST" AFGEVOERD VAN DE MONUMENTEN LIJST BEHANDELING DER GEMEENTEBEGROOTING. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In het Oosten en Zuiden houden de stugingen van den luchtdruk aan. Een continentaal ge bied van hoogen luchtdruk van enorme uitge strektheid bedekt thans het geheelc vasteland met Scandinavië en het Middellandsche Zee-ge bied en reikt tot het Iberisch schiereiland. Maxima van omstreeks 1028 mbar liggen over Zweden en Polen, van 1025 mbar en 1020 mbar in den Balkan en in Spanje. De vorstiyn loopt nog steeds ten Zuiden van Friesland en Drente en blyft Oostelijk van den Ryn. Het gebied van strenge vorst in het Noordoosten laat het Oost- zeegebied juist vry doch omvat Denemarken Langs dc kusten van Portugal en in het Weste lijk Middellandsche Zee-gebied blyft het weer zacht. De zware regens der laatste dagen hiel den aldaar op. Een breed overgangsgebied met mist en zwakke winden vormt de scheiding tusschen het continentale weer en dat der Oceaandepressie in het Westen. Het diepe centrum met luchtdrukwaarden van omstreeks 910 mbc blyft op zeer verren afstand en schunt vrywel stationnair te liggen by den Zuidpunt van Groenland. De strooming uit het Zuiden langs de Westzyde der depressie brengt by voortduring warme luchtmassa's naar het Westciykc deel der Poolzee en tempert de vorst op de Oostkust van Groenland. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (1 a ZO voorm.I Den Helder: mist. windstil, temp. —0 gr. C min 2 gr. C., neerslag 0. Vlissingrnmist, zwak ZZW wind, temp. 2 gr. C„ min. 1 gr. C., neerslag 0.2 m.m. De Bilt: mist. windstil, temp. 1 gr. C., min. 1 gr. C.. neerslag 2 m.m. Groningen: mist, zwak O wind, temp. 4 gr. C.. min. 6 gr. C., neerslag 0.6 m.m. Maastricht: mist, zwak ZZW wind. temp. 4 gr C.. min. 3 gr. C„ neerslag 0.1 m.m. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den de volgende verstekvonnissen gewezen: wegens overtreding van de motor- en rij- wielwet en regiement: A. V. te Zwammer- dam f3 subs. 1 week tuchtschool; F. J. van C. f.3 subs. 2 dagen en f.2 subs. 1 dag: P. T. te Hazerswoude f. 3 subs. 2 d.; S. A. S. id.; A. L. te Nieuwveen f.10 subs. 10 d.; id. f.20 subs. 15 d.; id. f. 5 subs. 5 d.: overtreding rijtijdenwet A. G. H. te Katwijk a. Zee f. 3 subs. 1 d.; overtreding algemeene politie verordening der gemeente Alphen aan den Rijn J. B. f.2 subs. 1 d.; overtr. verkeers- verordening der gemeente Alphen W. v. T. te Ter Aar f. 3 subs. 1 d.; J. van L. f.3 subs. 2 d.; J. H. f.10 subs. 5 d.; overtreding der leerplichtwet: J. W. te Nieuwkoop f.6 subs. 4 d.; ld. f. 6 subs. 4 d Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Alphen a. d. Rijn. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Belasling op vermakelijkheden ontdoken. Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier terecht staan een Leidsche dansleeraar. omdat hij zonder vergunning van B. en W. van Leiden een openbaren dansavond had gegeven tegen f. 0.25 per persoon, zonder dat hiervoor dc De Raad van Noordwijkerhout vergaderde onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heeren P. Warmerdam en E. Oortdam. Bij de vele ingekomen stukken van min der belang, was een verslag van de com missie tot Wering van Schoolverzuim, waaruit bleek, dat het schoolverzuim hier nog al hoog is. Er waren n.l. 116 oproe- Een goedkeuring van Gedeputeerde St. pingen noodig geweest, over aankoop van gronden, ten behoeve der Zuiveringsinstallatie van den heer B. Meeuwenoord. Ged. Staten adviseeren den aankoop der gronden voor twee maan den te verdagen. Slechts aan één aanvrage om steun uit de gemeentekas, ingevolge art. 13 L. O.-wet 1920 kan worden voldaan. Ingekomen waren bezwaarschriften tegen de plaatsing van bouwwerken en terreinen op de monumentenlijst en een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake ruil van gronden met de N.V. Kunstzand- steenfabriek „Arnoud" en de maatschappij tot Exploitatie van gronden „Veenenburg en Elsbroek". Beide punten werden direct in geheime zitting behandeld en langdurig besproken. Na heropening der publieke raadszitting bleek het volgende: Het welbekende bosch „De Boekhorst", behoorende aan baron Van Harden- broek, zal worden afgevoerd van de monumentenlijst. Baron Van Harden- broek krijgt nu over de Boekhorst de vrije beschikking, daar het bosch niet meer valt onder monumenten-zorg. Ter compensatie stelt hij ter beschikking van de Gemeente, eenige perceelen bouw terrein langs den Heerenweg en den Lan- ICgCil i. - - - vermakelijkheidsbelasting betaald was. Allereerst gevelderweg, die reeds ..bouw-klaar" zijn, werd de rechercheur van politie G. Douma ge hoord. die verklaarde dat hij de zaal waarin door verdachte een openbare dansavond werd gegeven binnengegaan was. Hij had een danspaar ge- hoord, dat verklaarde dat. zij ieder f. 0.25 entree betaald hadden, zy hadden wel diploma's, maar die hadden zij vergeten. De rechercheur van politie J. Berendsen. die in gezelschap van zijn collega Bouma was. verklaarde dat er ongeveer 60 personen aan het dansen waren. Verdachte bediende de gramofoon en hij had ook gehoord dat als toegangsprijs f. 0.25 betaald was. Drie personen, die aldaar 's avonds gedanst hadden, kwamen nu op hun vroeger afgelegde verklaring terug zij hadden toen beweerd dat er les was gegeven. Dc heer A. J. P. Kraan uit Loosduinen verklaarde dat hij naar aanleiding van een reclameplaat waarop de dansavond was aange kondigd naar binnen was gegaan, hij had f. 0.25 entree betaald, maar hoewel hij om een toe gangsbewijs gevraagd had, was hem dit niet verstrekt. Er was niet gevraagd of hij dansen kon. Het O.M. wees er op dat de zaak tot nor male proportes was teruggebracht. Het verweer dat er alleen les was gegeven, ging niet op. daar iedereen toegang voor f0.25 had en aan den toegang geen voorwaarden waren verbonden. Geldige diploma's waren pas na den datum van dit bezoek uitgereikt. Vast staat derhalve dat verdachte de belasting op de vermakelijkheden heeft willen ontduiken, waarom het O.M. f. 25 boete of 14 dagen hechtenis eischte. De raadsman van verdachte mr. Goudsmit pleitte vrijspraak shubs. een zeer lage boete. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Overtreding Rytudenbesluit. De vorige week moest een Leidsche banket bakker terecht staan, wegens overtreding van art, 4 van het Rijtijdenbesluit. Op Zondag 3 December j.l. had hij zijn chauffeur tusschen 11 en 12 uur taartjes en banketletters laten be zorgen. De raadsman van verdachte mr. Vos erkende de overtreding, maar wees er op dat het HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK A. ZEE etenswaar was. Het O.M. eischte toen f. 5 boete uuuuirairs.u». of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter, ult- LUCHTTEMFERATUUR. 9 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 3 gr. C. (31 gr. F.). terwijl baron Van Hardenbroek hiervoor terug krijgt een zelfde aantal meters bouw grond, op de terreinen van 1 H.A., Indertijd door de Gemeente aangekocht van de Er ven v. LijndenPallandt, ook gelegen langs Heerenweg en Langevelderweg kocht; dit is in deze groote gemeente met zijn vele groote gebouwen en gestichten een dringende eisch. De heer D. J. Westrik vond het tevens noodig tegelijkertijd nieu we uniformen voor de brandweerlieden aan te schaffen, temeer daar de uitgetrokken gelden op de begrooting "39 daarvoor niet zijn uitgegeven. Dit punt zal nader worden overwogen. Ook De Zilk zal voorzien worden van de benoodigde brand- en bluschmiddelen. Nauwkeurig heeft de gemeente-opzichter er voor gezorgd, dat alle brandputten en -kranen ijsvrij gemaakt zijn, door het noo- dige vet te doen aanbrengen. Alle zijn di rect en gemakkelijk te vinden. Tengevolge van de nieuwe wegen-ver keerswet worden de waarschuwingsborden uitgebreid van 40 op 240; bovendien komen er hier nog tien borden bij. Ook zal worden aangeschaft een zandstrooier, waarvoor f. 600.werd uitgetrokken. Voor 1940 werd de postlucht-bescher- mingsdienst verhoogd tot f. 1150.—. Op aanwijzing van den minister komt ook de losse werkman v. d. Voet in aanmer king voor kinderbijslag. De post ontspanning werkloozen werd gebracht van f230.op f. 330. Besloten werd de bijdrage van het na tionaal fonds voor Bijzondere Nooden te bepalen op f. 500. De kosten van het ophalen van vuilnis in 1939 geraamd op f. 650.zullen in 1940 gesteld worden op f. 1500. De muziek-corpsen behouden in 1940 de eenmaal toegekende subsidie De kosten voor ziekenverpleging in 1939 geraamd op f8000.werden nu vastge steld op f. 13000.en de ondersteuning in geld aan behoeftlgen wordt geraamd op f. 21000.—. Voor den bouw van 18 woningen voor groote gezinnen werd een bedrag geraamd van f. 61.695— De begrooting 1940 sloot met een nadee- lig saldo van 49.442.15, waardoor de eer tijds bloeiende en rijke gemeente Noord wijkerhout nog steeds noodlijdend blijft. In den loop van 1940 keert het Rijk 90 uit van den te verleenen onderstand. De ont Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur „Ik stal een millloen". Eiken dag behalve Vrfjdags ook om 2 u, i dag 2—1 en 8—11 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur ,,De wreker". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 I Zondag doorl. voorstelling van 21 en 8.15 Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur „Hoera, lk ben papa." Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorL voorstelling van 2—1 en I I Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 uur i „Onderzee-patrouille". Zondag te 4 en 8 uur mum, Woensdaj Zaterdag ook 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen ws i 2 en 8 uur nam.: „Gestolen levens". Zondag van 2—1 uur doorl voorstelling uur nam. Nova-theater iKatwyk-aan-Zee)„Het i I met den blauwen hoed". De avond-, nacht- en Zondagsdienst dera theken te Lelden wordt van Zaterdag J I Vrydag 9 Febr. a s. waargenomen dra I apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 111, 20502 en Apoth. Reyst, Steenstraat 35. 20136. t Te Ocgstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, helminapark 8, telef. 26214. Eveneens werd in geheime zitting behan-1 brekende 10 maximaal wordt zoo spoedig deld, een verzoek van de Kerkvoogdij der mogelijk, na het sluiten van den dienst, Ned. Herv. Kerk om dit gebouw eveneens uitbetaald Voor Woensdag Voorm. te 2 u. 25 min.; nam. te 2 u. 49 min LICH1 OF VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 5.24 n.m. tot 1.04 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 6 Februari: op: 6 u. 06; onder: 15 u. 26. spraak doende, sprak verdachte vry. Bloembollen geteeld ronder vergunning. Een bloemkweeker uit Rynsburg moest terecht staan, omdat hy zonder vergunning van den Minister van Economische Zaken en zonder aan gesloten te zyn by de Ned. Sierteoltcentralc in September 1939 516 vierkante meter asters te Katwijk aan den Ryn had geteeld. Verdachte begreep er niets van; hy was reeds 35 Jaar af te voeren van de monumenten-lijst, met het oog op eventueele verbouwing en ver grooting. Na bespreking ging de raad hier vooreerst nog niet toe over. De vergoeding der kosten van instand houding van de bijzondere Lagere Scholen werden vastgesteld op f. 9— per leerling. In verband met den Luchtbeschermings dienst werd alsnog gewijzigd, de begroo ting. dienst 1939. Dc uitgetrokken som van f. 1000— daarop uitgetrokken voor bedoel den dienst, wordt gebracht op de werke lijke uitgaven, welke in '39 bedroegen f. 1218.29 Vastgesteld werd, de begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1940 en wel in baten en lasten op f2805.02 en in Kapitaalsin komsten en uitgaven op f. 35.181.10 Hierna kwam aan de orde vaststelling van de Gemeentebegrooting, dienst 1940, welke punt voor punt werd behandeld. De volgende posten leverden commentaar op: "Verlichting en verwarming van het Raad huis. De heer C. van Paridon vond de hier voor uitgetrokken post veel te hoog. De oorzaak hiervan is de duurte der olie, be- noodigd voor de centrale verwarming. Een oigenden winter zal hiermede rekening gehouden worden. De aanstelling van een vierden politie agent leverde eveneens stof tot bespreking op. De voorzitter zeide, dat de buitenge wone tijdsomstandigheden de uitbreiding van het politie-corps noodzakelijk maken. Daarom zijn op de begrooting 1940 gelden uitgetrokken voor een vierden veldwachter, waaraan in deze uitgestrekte Gemeente zeer zeker behoefte bestaat. Een tweede automobiel-brandspuit ter waarde van f.6000.— zal worden aange- Bij de algemeene beschouwingen sprak de heer L. M. van Noort zijn teleurstelling uit over de tekortkoming bij het sneeuw- oprulmen. De schuld ligt niet bij het ge meentebestuur. Voor een noodlijdende gemeente zijn de kosten te hoog, terwijl op advies van den minister de werkloozen niet, zonder beta ling, behoeven te ruimen. De heer Ruigrok (Zilk) vroeg of de voor zitter zijn invloed wil doen gelden bij het gemeentebestuur van Voorhout, dat een andere maatregeling trof in de water-voor ziening. Er moet nu betaald worden volgens de huurwaarde: wat voor de meeste huurders bezwaarlijk is. De voorzitter meende, dat daar niet veel aan te doen zal zijn. Hierna ging de raad weer over in gehei me zitting ter behandeling van reclame's tegen belastingen. HAARLEMMERMEER. Huldiging van Zuster Hoebee. De burgerij van Badhoevedorp het! een volle zaal van „De Waterwolf' groote waardeering voor het vele werl de scheldende wijkverpleegster Zuster bee, in de afgeloopen 20 jaren verrlci uiting gebracht. Een damescomité daartoe deze bijeenkomst georganiseer Hier werd de zuster toegesproken vertegenwoordigers van vereeniglngi corporaties, hetgeen gepaard ging me aanbieden van bloemstukken, etc. De gerij bood haar een enveloppe met ir aan. terwijl zij van de geneesheeren i eens een aandenken ontving. Ten slotte werd de film „De Witte E gedraaid, door den eigenaar van „D( terwolf" aangeboden. Voor O. en O. Door de sociëteit „De Harmonie" we: hotel „De Landbouw" een bridge-drive organiseerd ten bate van O. en O. Deelnemers kwamen uit de geheele B lemmermeer en ook uit Aalsmeer. De avond werd door dr, Zuydam, v# ter der sociëteit geopend en in g« sfeer doorgebracht. De heer Taconis uit Amst< heeft met leerlingen van zijn s op de landljsbaan te Hoofddorp eenlt monstraties op het ijs gegeven. Tijden hardrijden maakte de Hoofddorp): Tromp op 500 M. een tijd van 54 secï Deze selectie-wedstrijden waren een succes! Door het bestuur van „Witte 1 is, speciaal voor de werving van leden ln den kring Hoofddorp, de M. Spaargaren benoemd tot propagi AANGEVOERD AAN DEN AFSLAG. Geconsigneerde kleine haring f. 6.156.00 per 50 KO. Besomming loggerKW. 35 f180, Besomming kotter: KW. 94 f.380. IJMUIDEN. 6 Februari. VISCHFRIJZEN. Tong f.2.45—1,45 per KG.; Klelnschol f.40—30 per 50 KG.; Bot f.11 Idem; Schar f.25—18,50 idem. HILLEGOM. Feestavond Vrijwillige Burgerwad In hotel Boon aan de Weerenstelr hield de Vrijwillige Burgerwacht een avond voor haar leden. Met eenige t« selijke woorden reikte de voorzitter J. H. Peek aan de winnaars de prijze: welke bestonden uit Luxe voorwerp medailles. De avond werd verder met kaarten. Het was een prettige 1 waarop de goede verstandhouding den onderling weer eens extra naar' kwam. Feestavond Hillincn De Voetbalver. Hillincn organiseert feestavond voor haar leden, support genoodlgden, die zich ln een zeer belangstelling mocht verheugen van Hotel Flora was zeer goed be» voorzitter, de heer N. van Wonderen allen namens de feestcommissie M welkom. Vervolgens gaf spr. een W zicht betreffende de vereenlging. r hij speciaal naar voren bracht, het I aan goede krachten door militairen® plicht, waaruit voortvloeide, dal VB. zich genoodzaakt had gf* Noodcompetitle in het leven te Spr. kon niet anders dan zijn diet* wezen uften over het zeer matige welke de wedstrijden in deze no«> titie gespeeld, hadden getrokken wj de aan daar verbetering in te brew Het Ensemble Alex de Meest" dan op de bekende komische milt») rodle „Zeg het met Kuch". Vervolgens brachten de Erika's dansen en gaf Henny Verra. drachtkunstenares, eenige nurnm". beste. Velen zullen, zooals de voort? feestcommissie terecht opni"»" vreugde terugdenken aan het dof

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6