tEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 5 Februari II NAGEKOMEN BERICHTEN Aan de Finsch-Zweedsche grens Stadsnieuws Hulp wordt verleend Buitenland Administratie 25( Redactie No. 215 VER. „KATHOLIEK LEIDEN". Bonte Avond. Met een bonte-avond in de groote Stads gehoorzaal heeft de Vereeniging „Katholiek Leiden" gisteravond haar winterprogramma besloten. Ook ditmaal was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. De voorzitter der vereeniging, de heer W J. Kriek sprak een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot de vele geestelijken uit stad en omgeving. Hierna was de beurt aan het cabaret gezelschap Frits Bouwmeester en Dogi Rugani, dat het publiek gedurende den ge- heelen avond met enkele sketches, kluch ten en voordrachten aangenaam heeft beziggehouden. Na de pauze werd een transformatie de tective-blijspel „Tien tegen één", waarin zoowel Frits Bouwmeester als Dogi Rugano ieder vijf rollen voor hun rekening hadden genomen, op bewonderenswaardige wijze voor het voetlicht gebracht. Een daverend applaus en een bloemen hulde aan het einde van den avond, waren dan ook welverdiend. De danslustigen zijn hierna nog gerui- men tijd onder leiding van Evert Castelein gezellig bijeengebleven. VOORDRACHT VAN PROF. PRZYLUSKI. Voor het Oostersch Genootschap in Ne derland en het Instituut Kern sprak Za terdagavond prof. J. Przyluski van het Collége de France te Parijs over „Les Mèdes et les Mages". De spreker begon met aandacht te vra gen voor het feit, dat in de eerste eeuwen voor Christus zich onder de volken van het Oude Oosten allengs eenzelfde bescha vingsvorm vestigt, die in de verschillende landen eenzelfde evolutie doormaakt. Voor de verklaring van dit verschijnsel is steeds gewezen op de cultuurvermenging tenge volge van de veldtochten van Alexander den Grooten en eveneens op den invloed van de Joodsche diaspora in West en Oost. Een derde factor van internationale cultu- reele beïnvloeding was de verbreiding van de Medische Magiërs, na de opkomst van het Achaemeniedenrijk. Spreker meent nu ook in het Oosten en bijzonderlijk in Voor Indië de sporen van diezelfde Medische diaspora te kunnen aantoonen. Hij voegde hieraan toe. dat het volstrekt niet zeker is, dat de Meden, zooals gewoonlijk wordt aangenomen. Iraniërs waren en adstrueer de zijn meening met liguistische argu menten. In de Vóór-Indische verhalen KATWIJK AAN ZEE. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. VERHOEF. Een hartelijke huldiging. Zaterdagmorgen om half 12 uur had in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de hul diging plaats van dén heer J. Verhoef, die 25 jaar in dienst is der N.V. Sociëteit van Chem. Industrie, Katwijk. Aanwezig waren dr. G. C. A. van Dorp, dr. A. Stoffel, G. C. Th. van Dorp Phil drs., de heer en mevr. Visscher-Verdam en de heeren A. Roosdorp en W. v. d. Reijden, voorts het laboratorium- en kantoorperso neel. Van hen allen waren bloemstukken aanwezig. Voorts was het geheele fabrieks- personeel tegenwoordig. Toen de heer Verhoef en echtgenoote, per auto van huis afgehaald de zaal bin nentraden, werden zij met applaus begroet. De directeur dr. G. C. A. van Dorp sprak den jubilaris toe en wees er op dat de jubi laris gedurende al deze jaren zijn volle kracht en liefde aan zijn werk gegeven heeft. Het was niet altijd gemakkelijk. Tel kens als gij uw werk, aldus spr. ongeveer kendet werden weder nieuwe proeven ge nomen en menigmaal de werkwijze ver anderd. Gij hebt daaraan ook uw volle me dewerking verleend. By ons was steeds het wachtwoord een bedrijf, dat niet vooruit gaat, gaat ten onder, is zijn bestaan niet waard, daarom steeds „vooruit". Gij hebt dat woord ten volle begrepen. Zoo is ook uw werk in al die jaren héél wat meer om vattend geworden. In den beginne had gij niet meer dan het werk van een paar man te leiden, nu zijn het er velen. Gij hebt steeds onder alle omstandigheden heen een keurige administratie gevoerd. Gij hebt steeds goed kunnen samenwerken met uwe medewerkers. Zoolang wij menschen zijn zullen wij fouten maken, dat kan niet an ders, maar als menschenwerk is uw werk goed geweest! Daarom zijn wij dankbaar, dat wij samengebracht werden en hopen, dat gij nog vele jaren een medewerker In dit bedrijf moogt blijven. Verhoef: het ga u goed. (applaus). Namens directie en employé's bood hij den jubilaris een mooi kamerameublement aan. De heer Verhoef sprak woorden van dank. Ook de heer A. Roosdorp memoreerde de prettige samenwerking met den jubilaris en dankte namens allen dr. van Dorp voor de gratificatie in Januari ontvangen. De heer Roosdorp bood den jubilaris nog een kistje sigaren aan. Namens het personeel sprak de heer J. Haasnoot. Deze getuigde van de hoogach ting van het personeel voor den jubilaris en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren chef zou mogen blijven. Tien jaar geleden is u, aldus spr. door de directie een gouden horloge aangeboden. Nu bieden wij u daarbij een gouden ketting aan. Met de beste werd de gouden ketting, waaraan een goud vijfje hing, aan het horloge bevestigd. Aan mevr. Verhoef bood de heer Haasnoot namens het personeel een in lijst gevatte foto van het echtpaar Verhoef zelf aan. De heer Verhoef dankte hartelijk voor de geschenken, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. OEGSTGEEST. In een bijeenkomst werd dezer dagen besloten tot oprichting van een afd. Oegst- geest van het Ned. Bijbelgenootschap. In het bestuur hebben zitting genomen: ds. T J. Jansen Schoonhoven, voorzitter, mevr E M. van Groningenv. d. Poel, secreta resse: mevr Heertjes, penningmeesteresse; ds. Eringa. bibliothecaris en ds. Broekstra, alg. adjunct. Zoo mogelijk zal het bestuur nog met enkele personen worden uitgebreid. meende spreker vooral drie lijnen van me dische traditie te kunnen aantoonen. Eén daarvan is de legende van Mendaka. Ver der kent de Boeddhistische traditie de le gende van Djatilla van Benares. De spre ker bracht deze legende in verband met wat Herodotus verhaalt omtrent de oor sprongsmythe van de Koningsmacht bij de Scythen. De opvatting van den vorst als Zonnegod, die het heilige vuur bezit, komt reeds vóór 1000 voor Christus uit Egypte en ook de Perzen vereerden nog eeuwen later het Heilige Vuur in hun tempels. Ook de tocht der Argonauten symboliseert eigenlijk den omloop van de zon. Hiermee hangt ook samen de alom- verbreide cultus van de Moeder-Godin, wier almacht een in de oudere polythe'is- tische systemen onbekend verschijnsel is. Zoo knoopt zich aan de legendarisch-my- tische voorstelling, died oor de Medische Magiërs verspreid werd, ook een groote theologische beweging, die op verschillende wijze weer haar neerslag heeft gehad in de wijsgeerige systemen van Heraclltus en Emmpedocles. De laatste heeft vooral den invloed ondergaan van het eveneens oor spronkelijk Medische Zerwanisme in Iran. Het zou nutteloos zijn den oorsprong van al die concepties aan een volk te willen toeschrijven, maar spreker hoopt het waarschijnlijk te hebben gemaakt, dat de rol van overbrengers vooral door de Meden is gespeeld. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Candidaatsexamen Indisch recht: de heeren E. Bender (Am sterdam) en H. P. H. Nitschmann (Nij megen). ACCORDEON-HARMONIE „D. V. V." Feestavond bij het 10-jarig bestaan. Tot besluit van de herdenking van het 10-jarig bestaan werd een feestavond geor ganiseerd voor leden en donateurs, welke zeer druk bezocht was. In zijn openingswoord dankte de voor zitter, de heer Zwanenburg, nogmaals allen, die hadden medegewerkt om de lustrum viering te doen slagen. In het bijzonder het feest-comité, waar van de leden elk een prachtig geschenk ontvingen. De voorzitter hoopte ten slotte, dat het aantal donateurs, hetwelk reeds zéér groot is, zich in dit jaar zoodanig zal uitbreiden, dat de eerstvolgende uitvoering zal kunnen worden gegeven zonder kaart verkoop, dus uitsluitend voor donateurs. De avond werd recht gezellig doorge bracht. Een keurig cabaret-gezelschap hield tot laat de goede stemming erin, waarin de humorist, tevens muzikale clown een groot aandeel had, terwijl de goochelaar Bertini bewonderenswaardige toeren verrichtte. Een tweetal orkesten zorgde voor muzi kale afwisseling. Tot laat in den nacht werd het feest met een gezellig bal besloten. „Door Vriendschap Vereenigd" kan met trots terugzien op de feestelijke herden king van het tien-jarig bestaan. Niette genstaande de moeilijke tijdsomstandighe den mag D. V. V. zich in een grooten bloei verheugen. UITVOERING MUZIEKGEZELSCHAP „P. C. L." In de zaal van café ,,'t Schuttershof" werd Zaterdagavond de jaarlijksche uitvoering gehouden van het muziekgezelschap „P. C. en L.\ onder leiding van den heer M. Bol- derdijk. De avond werd geopend door den voor zitter. den heer v. d. Zeeuw, die in een hartelijk begroetingswoord de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de direc tie van de N.V. Sajetfabriek Clos en Leem bruggen, w.o. mr. Leembruggen en diens echtgenoote. den eere-voorzitter den heer J. J. Planjer, de afgevaardigden van diverse zustervereenigingen, alsmede de donateurs en donatrices van het gezelschap. Ook de afgevaardigden van de schaakvereen. .Lei den" en van de Volkstuinvereen. „P. C. en L." werden welkom geheeten. Spr. memo reerde o.a. dat deze vereeniging de tweede potpourri van Jos. Bauwen aan het muziek gezelschap ten geschenke had gegeven en dat vijf leden voor den dienst waren opge roepen, wien hij een hartelijken groet bracht Nadat hij een beroep had gedaan op het verleenen van flnancieelen steun aan het gezelschap, was het de beurt aan de muzi kanten, om te toonen wat zij konden. Er was voor een gevarieerd programma zorg gedragen dat geopend werd met de marsch „Souvenir de trois Vlerges" van Krever. Men bleek hard op de diverse nummers gestudeerd te hebben en al kan er nog ge werkt worden op klankverfijning en -zui verheid, tóch waren de resultaten bevredi gend en bleek men de instrumenten reeds aardig meester te zijn. Jammer, dat het publiek enkele malen wat onrustig was, zoodat de heer Bolderdijk zeer juist de toehoorders, die zich niet ontzagen tij dens het muslceeren te luidruchtig met elkaar te praten, tot de orde te roepen. Wat meer waardeering voor hetgeen de P. C. L 'ers op muzikaal gebied hebben voorbereid, is zeker op zijn plaats. Geluk kig, dat verreweg het grootste deel van het publiek door luid applaus te kennen gaf, het met den heer Bolderdijk volkomen eens te zijn. Het programma oogstte veel succes, waarna een geslaagd cabaretprogramma de aandacht boeide. De humorist-conferen cier Geraid v d. Maesen, Betty Morelli met haar liedjes, prof. Vigné, de manipulator illusionist enz. werkten hieraan mee. ter wijl na de pauze door het gezelschap v. d. Maesen de groote Interlandshow 1939'40 met muziek, dans en persiflages ten too- neele werd gebracht, hetgeen ook in den smaak viel Het bal, eveneens onder lei ding van den heer v. d. Maesen vormde een gezellig besluit van dezen, als steeds zeer geslaagden P. C. L.-avond. DIERENBESCHERMING. Drie filmvertooningen. Zaterdag jj. werd in de Stadsgehoorzaal drie maal een leerzame film vertoond, wel ke telkenmale twee uur duurde. Deze film, getiteld „Een S.O.S. voor het dier" was samengesteld door den heer N. Visser en werd toegelicht door den heer G. Nieuwenhuysen, beiden inspecteur van den Ned. Bond tot bescherming van Dieren. Om twee waren ruim duizend kinderen aanwezig, alle van het zesde leerjaar. Zij hadden een opstel gemaakt 07cr een onder werp op het gebied der dierenbescherming. Om vier uur woonden circa vijfhonderd De United Press-correspondent Uexkuell schrijft: Er zijn slechts drie minuten noodig om te komen van een gebied, waar oorlog heerscht naar één, waar vrede is, name lijk wanneer men de brug oversteekt die Torneaa en Haparanda verbindt, 's Nachts kan men gemakkelijk het verschil zien, omdat in Haparanda nog steeds enkele ven sters zijn verlicht, maar overdag is men verbaasd te zien dat er veel meer militair leven heerscht aan de Zweedsche dan aan de Finsehe zijde vn de grens. In Fin land ziet men tenauwemood een soldaat, omdat vrijwel allen zich aan het front be vinden en ook aan het front ziet men hen niet, omdat zij daar onzichtbaar zijn. Maar aan deze zijde van de grens ziet men het bewijs, dat Zweden bereid is zijn veiligheid te verdedigen. Skipatrouilles scheren over de sneeuwbe- dekte heuvelen, men hoort zelfs af en toe vuren van veldartillerie en voor de eerste keer sinds weken zag ik vliegtuigen, die niet aan de Russen toebehoorden. Het is indrukwekkend op te merken, welk een verandering de verontwaardiging over de Russische aanvallen en de bewondering voor het Finsehe weerstandsvermogen, ver mengd met een gevoel van opluchting ge durende de laatste weken over het Zweed sche volk heeft gebracht en in het bijzon der in de Noordelijke provincie Norrbotten. Door het geheele land blijven de vrijwil ligers zich opgeven. Winkels en warenhui zen geven gratis kleeding aan vrijwilligers. Het aangename gevoel van veiligheid, dat zoo diep in het Zweedsche volk was ge worteld, dat velen dachten dat het nim mer meer zou ontwaken, is verdwenen. Bewijzen daarvan zijn de schuilkelders, die in alle Zweedsche steden worden gebouwd en de tallooze voor de verduistering gereed gems te vensters. De Scandinavische solidariteit, die op de armbanden der vrijwilligersuniform wordt gesymboliseerd door vier in elkaar geslagen handen, schijnt tot verwezenlijking te ko men. De beperkte economische en militaire reserves van de Scandinavische landen in verband met de algemeene onzekerheid der Europeesche situatie zijn de oorzaak, dat dit slechts een eerste stap kan zijn. Dat aanzienlijke afdeelingen Zweedsche vrijwilligers reeds zouden vechten aan het Finsehe front moet voorbarig worden ge noemd. De training dezer vrijwilligers, die werkelijke vrijwilligers zijn en geen deel uitmaken van het Zweedsche leger, neemt natuurlijk tijd in beslag. Men neemt aan, dat deze vrijwilligers slechts eerst tegen het midden of het einde van deze maand verlichting zullen kunnen brengen aan de hard vechtende Finsehe troepen. Militaire waarnemers zijn van meening dat een werkelijk groot Zweedsch of Scandinavisch leger meer zou kunnen doen dan enkel de Finsehe kameraden hulp te bieden, en hen een tijdelijke rust te verschaffen. Het zou het Russische plan Finland in tweeën te snijden kunnen vernietigen door een offen sief, dat wanneer het succes zou hebben, het Noordelijk gedeelte van Russisch Kare- lië zou afsnijden en het front in het Noor den tusschen de IJszee en Salla kunnen verkleinen tot op een zesde van de huidige lengte. Neutrale waarnemers oordeelen reeds dat het roode leger een hevige mo- reele klap heeft gehad door den Finschen tegenstand, die reeds meer dan twee maanden duurt, maar om deze in een wer kelijke nederlaag te veranderen is meer noodig dan enkel en alleen het bieden van tegenstand. leerlingen der Ambachtsschool en Uloscho len de mooie vertooning bij. Des avonds om acht uur werd de film gedraaid voor ouderen. De voorzitter, mr. W. Hugenholtz, opende deze bijt .nkomst. Sreker wees op de groote opvoedkundige waarde van deze zoo interessante film, die het omvangrijke werk der Vereeniging zoo uitstekend weergaf. De eerste acte demon streerde de verhouding van mensch tot dier. Het sprak vanzelf, dat deze aanving met de beeltenis van H.M. de Koningin, de Beschermvrouwe der vereeniging. Daarna kwam er o.a, een zeer fraaie opname van ploegpaarden, de trouwe helpers van den mensch bij den arbeid om het dagelij ksch brood. Voorts mooie opnamen van onze huisdieren. De tweede acte vertoonde de leden van het hoofdbestuur. Voorts de veeautokeuring in samenwerking met het Ministerie van Waterstaat, alsmede o.a. het optreden van den inspectiedienst op veemarkten. De derde acte boeide door de vertooning van maatregelen tegen te volgeladen vee auto's en het optreden tegen ongerechtig heden bij het vervoer van dieren. De di verse misstanden toonden aan hoe drin gend noodzakelijk de uitbreiding van den inspectiedienst is. Ook de coupeerkwestie kwam aan de orde. De vierde acte gaf een beeld van de sa menwerking tusschen het hoofdbestuur en het wapen der Koninklijke Marechaussé, de rijks- en gemeentepolitie en den Bond van Politieambtenaren tot bescherming van Dieren, vooral wat betreft de actie op markten en de controle op den weg en op het land. Voorts maakten wij kennis met de heerschende misstanden op het gebied van behandeling en vervoer van pluimvee. Men zag het droeve lot der kettinghonden. De explicateur stipte hierbij aan de zoo juist door mr. W. Hugenholtz ontworpen gemeente-verordening op den waakhond, welke deze maand aan alle burgemeesters in ons land ter invoering wordt toegezonden De daarop volgende acte begon met een zeer eenvoudigen en practischen ambulan cewagen voor legerpaarden, zooals die thans wordt gebruikt. Dan volgde de opening van een dierenasyl voor noodlij dende dieren en een interessant kijkje in de Rotterdamsche dierenkliniek. Daarna kwamen er treffende opnamen over het lot der „Olievogels". De film eindigde met een beroep op aller medewerking om zich het lot van onze medeschepselen aan te trekken en dit te veraangenamen. Het is jammer, dat niet meerdere Lelde- naars deze beschavende film hebben ge zien. Tevens had men dan kunnen aan schouwen, dat de Dierenbescherming in ons land allerminst in handen is van sen- timenteele moralisten, doch van nuchtere vastberaden menschen, die er met vaste hand naar streven de positie van de die ren in alle opzichten te verbeteren! UNITAS STUDIOSORUM LUGDUNO BATAVA. Herdenking van het tweede lustrum. De Unltas Studlosorum Lugduno Batava Zaterdagmiddag in haar clubgebouw aan het Rapenburg haar tweede lustrum her dacht, welke herdenking in verband met de tijdsomstandigheden een eenvoudig karakter droeg en zich geheel binnenshuis afspeelde. De pro-rector van den Senaat, de heer J. W. Bloonk hield een rede, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van de motleven, welke tot de oprichting der vereen, hebben geleid en waarbij de huidige eere-voorzit ter der vereeniging, mr. J. J. Kips zich groote verdiensten heeft verworven. Na uiteengezet te hebben, waarin de Unitas zich onderscheidt van de andere studen- tenvereenigingen. wees spr. erop, dat van het principe „een novitiaat op voet van ge lijkheid" op den duur wel eenigszins afge weken is. Zij, die op het oogenblik gemobi liseerd zijn, hebben den band met de ver eeniging niet verbroken. Vervolgens besprak spr. het z.g. college systeem, dat zich langzamerhand in Unitas ontwikkeld heeft, namelijk het doen hou den van lezingen, veelal onder leiding van een hoogleeraar, voor jongere en oudere leden van de vereeniging. Het interne ver- eenigingsleven en zijn sfeer is erg ver anderlijk, het ontbreekt Unitas nog te veel aan een vaste lijn, aan vaste gewoonten, aan mores en aan traditie. Van de vereeniging van reünisten werd steeds groote steun en medewerking ontvangen. Met groote vreugde maakte spr. melding van de oprichting der verschil lende faculteitskringen. De geheele volgen de week zal aan deze kringen gewijd zijn. Spr. verklaarde ten slotte het tweede lustrum voor geopend. 's Middags heeft in 't Unitasgebouw een receptie plaats gehad. Onder de velen, die hun gelukwenschen kwamen aanbieden be hoorden mr. A. van de Sande Bakhuyzen, president-curator der Leidsche Universi teit. prof. dr. F. Muller, rector-magnificus, prof. dr. A. W. Byvanck, secretaris van den Academischen Senaat en vele hoogleeraren, het collegium van het Leidsche Studen tencorps, dat in twee arresleden ter recep tie was gekomen, het bestuur van de V.V, SL., de R.K. Studenten-Vereen. „Sanctus Augustinus", het bestuur van de Societas Studlosorum Reformatorum, de verschil lende studentenfaculteiten, de zusterver eenigingen uit Delft, Amsterdam, Wagenin- gen, Utrecht en Rotterdam, vele reünisten en vele studenten. Zaterdagavond is een officieel diner ge houden. waar ook de secretaris van den Academischen Senaat, prof. dr. A. W. By vanck mede aanzat. Ter gelegenheid van het lustrum is ook de Almanak voor 1940 uitgereikt. Zaterdagavond is de 36-jarige landar beider W M, de V. in de van der Werff- straat, tengevolge van de gladheid gevallen, waarbij hij het linkeronderbeen brak. De Eerste Hulpdienst vervoerde het slachtoffe naar het Academisch Ziekenhuis. De polltiebrandiweer heeft hedenmor gen ten huize van. E. van G. aan de Oranje gracht nr. 3 een schoorsteenbrandje ge- blusóht. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: 29 Jan. 50, 30 Jan. 50, 31 Jan. 50. 1 Febr. 50. 2 Febr. 49 en 3 Febr. 49 volwassen personen. GANDHI CONFEREERT MET DEN ONDER-KONING. Gandhi heeft vandaag met den onder koning een onderhoud gehad, dat twee en een half uur heeft geduurd en betrekking heeft gehad op de constltutioneele toekomst van Indië. Vandaag of morgen zal een officieele ver klaring over de bespreking worden uitge geven. Gandhi zal nu nog Jlnnah, den president van den all-Indlschen Mohammedaanschen bond, ontmoeten, die morgen door den on derkoning zal worden ontvangen. Sir Ander Hyat Khan, de premier van den Poendsjab, heeft gisteren een onderhoud met Gandhi gehad. Fazloelhoeq, de premier van Bengalen, heeft gisteren verklaard, dat onmiddellijk een regeling tot stand moet komen tus schen de regeering en de politieke partijen onderling. HANDELSACCOORDEN. Tusschen Italië en Noorwegen is een nieuwe handelsovereenkomst gesloten, als aanvulling op het reeds eerder overeen gekomen rullhandelsverdrag. Krachtens het nieuwe accoord wordt het globale be drag van het handelsverkeer tusschen belde landen gebracht van 4,4 millioen op 6.3 mil- lioen kronen, een verhooging dus van 1.9 millioen kronen. Deze zal betaald worden door een levering van stokvisch ter waarde van 1 millioen kronen. De rest zal in vrije deviezen betaald worden. Waarschijnlijk zal Noorwegen ter compensatie, naai' het voor beeld van in vorige jaren gesloten over eenkomsten. Italiaansche vliegtuigen ge heel en in deelen importeeren. Naar van Turksche zijde wordt vernomen hebben lord Halifax en de Turksche am bassadeur te Londen op het ministerie van buitenlandsche zaken de Anglo-Turksche handelsovereenkomst geteekend. Hierbij zou, zoo wordt vernomen, een aanzienlijke verhooging va.den wederzijd- schen handel opvenomen zün. gebaseerd op de recente Britsche credieten aan Turkije. Naai verwacht wordt, zal dit tot resul taat hebben dat de Turksche markt nog meer voor Duitschland verloren zal gaan. Bovengenoemde handels- en betalings- overeenkomst consolideert, omschrijft en 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 4 Februari lj, Hooge Prijzen t 1000.— 8751 t 400.— 7215 10120 11933 200.— 3425 5706 8079 14752 15876 19869 100.— 3629 8101 8666 8913 12842 13571 H 16443 21713 21875 Prezen vi mi 1 70.— 1025 1235 1266 1394 1400 1478 1555 1674 1843 2069 2130 2279 2304 2313 2411 2422 2801 2802 2836 2983 3064 J 3296 3324 3343 3352 3479 3655 3772 4023 4219 4288 4306 4404 4487 4684 4714 4832 4870 4949 5006 5042 5114 l 5298 5369 5385 5419 5483 5518 roQ 6734 6772 j 5941 6044 6047 6401 6450 6481 6520 7033 7042 7053 7117 7202 7208 7258 1 7534 7625 7735 7748 7806 7859 7961 1 8074 8203 8288 8310 8316 8479 8520 I 8659 8823 8880 8951 9115 9533 9551 i 9642 9845 9880 9969 10061 10091 10200 11 10430 10532 10538 10642 10925 10944 10984 19 11082 11461 11462 11602 11705 11760 11829 11974 1| 12162 12169 12318 12339 12374 12445 12470 U 12640 12752 12760 12806 12875 12891 12896 13001 13030 13060 13110 13255 13495 13628 13689 13759 13799 13824 13831 13963 13996 f 14206 14283 14330 14348 14490 14588 14709 1 14743 14793 14991 15228 15352 15511 15517 13 16622 15759 15830 15858 16000 16093 16217 li 16671 16675 16706 16906 16912 17036 17135 1' 17299 17307 17417 17471 17685 17802 17853 11 17886 17987 18056 18093 18111 18133 18136 1! 18465 18488 18503 18610 18647 18692 18719 11 18825 18866 18909 18971 19087 19165 19441 19631 19722 19783 19793 20000 20051 20141 a 20210 20465 20560 20602 20695 20704 20723 2 20968 20993 21093 21234 21250 21518 21530 2 21695 21827 21834 21884 21956 Nieten 1039 1040 1052 1091 1098 1111 1119 1 1145 1151 1207 1216 1255 1272 1278 1 1319 1366 1425 1494 1580 1598 1611 1 1628 1692 1724 1730 1746 1806 1813 1 1872 1906 1913 1929 1945 1964 1974 1 2002 2032 2028 2051 2087 2108 2192 2199 2207 2226 2255 2261 2275 2293 2312 2381 2388 2390 2430 2466 2472 1 2606 2608 2621 2624 2637 2661 2739 3 2850 2894 2915 2921 3027 3029 3102 1 3190 3251 3282 3293 3306 3411 3415 I 3453 3501 3525 3539 3555 3559 3598 3 3651 3686 3687 3730 3737 3741 3755 1 3336 3851 3876 3906 3918 3948 3954 3998 4080 4106 4114 4117 4144 4145 4 4154 4243 4257 4301 4303 4373 4375 4 4417 4428 4433 4437 4449 4521 4549 4 4606 4626 4655 4657 4659 4729 4835 4 4875 4880 4992 5011 5019 5020 5045 J 5098 5101 5105 5118 5142 6176 5182 i 5237 5239 5241 5277 5282 5288 5293 3 5308 5313 5335 5359 5453 5469 5475 5 5508 5540 5607 5657 6716 5720 5752 S 5842 5844 5860 5868 5983 6017 6048 4 6088 6140 6149 6169 6196 6210 6223 6271 6284 6364 6366 6391 6510 6512 6542 6559 6603 6722 6727 6775 6894 1 6978 7021 7056 7085 7109 7137 7161 1 7248 7262 7272 7279 7341 7345 7369 1 7429 7433 7450 7454 7458 7462 7490 7548 7592 7684 7706 7746 7796 7837 7920 7926 7986 8023 8030 8052 8070 1 8119 8122 8124 8135 8158 8193 8211 l 8290 8293 8303 8345 8359 8390 8404 1 8483 8502 8508 8597 8753 8843 8911 1 8928 8939 8941 8961 8968 8996 8998 1 9051 9062 9074 9152 9181 9193 9196 i 9210 9214 9256 9289 9315 9319 9327 f 9462 9550 9554 9587 9591 9614 9625 1 9703 9706 9710 9716 9717 9727 0736 1 9882 9897 9955 9965 10035 10069 10092 ld 10171 10172 10185 10190 10357 10398 10431 M 10612 10623 10629 10647 10673 10719 10763 1! 10805 10810 10824 10855 10864 10877 10891 II 10953 10959 10967 10970 10974 10987 10986 1! 11003 11026 11047 11245 11253 11269 11321 11 11376 11388 11443 11467 11508 11567 11579 11 11640 11651 11674 11704 11725 11739 11746 II 11808 11861 11867 11896 11936 11984 11995 11 12113 12135 12157 12161 12179 12186 12246 1) 12279 12324 12350 12393 12397 12401 12460 11 12533 12545 12601 12621 12626 12690 12703 11 12770 12777 12818 12841 12973 13006 13033 li 13138 13142 13154 13168 13169 13213 13244 11 13260 13262 13294 13295 13319 13369 13386 1] 13407 13472 13543 13547 13550 13553 13559 11 13612 13665 13705 13712 13727 13746 13754 11 13873 13910 13956 13972 13973 13984 13985 li 14006 14070 14077 14164 14160 14187 14212 II 14248 14290 14320 14395 14512 14514 14518 1( 14583 14621 14832 14637 14698 14713 14721 1< 14758 14772 14776 14797 14825 14836 14856 1( 14883 14997 15001 15028 15040 15047 15058 li 15154 15156 15174 15189 16239 15307 15313 5 15379 15383 15408 15416 15453 15530 15573 11 15653 15691 15725 15843 15878 15880 15929 1! 15974 16017 16022 16043 16061 16069 16086 II 16128 16142 16152 16156 16178 16220 16228 IS 16383 16394 16448 16469 16498 16518 16543 II 16698 16710 16787 16791 16810 16832 16842 II 16931 16941 16943 16985 17014 17026 17027 f 17091 17096 17124 17139 17168 17173 17175 ij 17217 17326 17334 17339 17344 17347 17357 1] 17470 17501 17506 17531 17588 17615 17670 1' 17849 17885 17927 17949 18008 18100 18118 18162 18163 18201 18223 18227 18251 18259 U 18299 18369 18380 18383 18403 18412 18474 II 18498 18529 18555 18564 18601 18639 18666 1 18724 18785 18855 18868 18886 18893 18943 1 13972 18987 19011 19048 19059 19085 19121 1 19200 19239 19242 19288 19430 19461 19469 19509 19554 19588 19603 19609 19727 1977611 19812 19828 19870 19881 19895 19907 19924 1 19949 19970 20098 20103 20107 20140 20150 20174 20179 20201 20203 20272 20302 20368 1 20439 20461 20481 20502 20540 20542 20543 J 20625 20679 20682 20735 20787 20896 20941 20971 20985 20999 21018 21081 21134 21162 21173 21193 21207 21215 21238 21247 21295 1' 21331 21361 21397 21410 21411 21476 214831! 21591 21602 21666 21704 21718 21758 21760 t 21840 21918 21985 21988 Verbetering der 6e Klasse 12e Lijst: m x. 14977 70 (2 lij»" verbetert de verschillende reeds besUJ overeenkomsten De tekst er van zal dig in den vorm van een witboek gcP13 ceerd worden Het betreft hier geen oorlogs-ha-;0 overeenkomst maar een overeenkom^ reeds stamt uit het Turksch-Britsch*' deLsaccoord van 1936 betreffende teeïw en compiercieele zaken.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8