BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 5 Februari I1 Echte wlnterkost! KERK- EN SCHOOLNIEU De lang verbeide dooi Huldiging van prof. dr. ingetreden J. H. Gunning De „Reiger" op den terugweg De „Mamura" te Rotterdam gearriveerd ZWANENBERG Jasper Warner zeventig jaar Leeningfonds 1940 huis\ PREDIKBEURTEN. /CHEEP/ TJIISriNl Enorme sneeuwmassa's worden modder. HET INGESNEEUWDE UITDAM. Het is dan eindelijk beginnen te dooien, waarmee veler wensch werkelijkheid werd. Dat wil echter niet zeggen, dat de moei lijkheden van sneeuw en ijs nu zijn ver dwenen, want zoo mogelijk zijn zij door de ontstane watermassa's nog vergroot. Een sluier van fijnen regen kwam de situatie nog verergeren, zoodat alle verkeer op straat beproevingen doorstond. Wielrijders zagen zich alom genoodzaakt, hun vervoer middel in den steek te laten. Voetgangers glibberden over de straat en maakten dik wijls kennis met zanderig water, dat in stroomen over den weg liep. Automobilisten hadden eveneens met moeilijkheden te kampen en haalden zich bovendien de ver ontwaardiging op den hals van andere weggebruikers, die hun kleeren met modder rijkelijk zagen bespat. Niet alleen echter heeft de dooi onaan genaamheden veroorzaakt. Verbroken ver bindingen kunnen nu hopelijk spoedig weer worden hersteld, zoodat wij slechts de belangrijkste storingen nog zullen vermel den. Het dorpje Uitdam aan het IJsselmeer heeft de laatste dagen veel moeilijkheden veroorzaakt. Er heerschte langzamerhand gebrek aan brandstof, meel, vleesch, vet en veevoeder. Vrijdag waagde een slager uit Durgerdam een poging om Uitdam te be reiken, hetgeen echter mislukte, evenals een poging van Zaterdag van Ransdorp uit. Een uit vier man bestaande expeditie vertrok gistermorgen om zes uur uit Dur gerdam over den Waterlandschen Zeedijk. Om elf uur arriveerden zij na een zeer zwa- ren tocht in Uitdam, waar zij met vreugde begroet werden. Een kilometer voor het einddoel lag de sneeuw zoo hoog, dat de kruin van den dijk niet meer viel te onder scheiden. Daar ondervonden de vier man nen de grootste moeilijkheden. Het laatste stuk werd over het IJsselmeer afgelegd. De jongste deelnemer moest het laatste stuk worden gedragen, aangezien zijn beenen geheel gevoelloos waren door de koude. De terugtocht, met den wind in den rug en zonder slede, ging voorspoediger. Om half twee kwam de expeditie weer in Dur gerdam terug. In Drente waren eveneens diverse ver bindingen verbroken. Bellen o.a. was vol komen geïsoleerd. Geen auto kon door de enorme sneeuwmassa's heen komen. Het treinverkeer AmsterdamEnkhuizen via Purmerend was ook gisteren gestremd. De reizigers voor Enkhuizen en Hoorn moesten over Alkmaar vervoerd worden. Gistermorgen om zeven uur vertrok uit Hoorn een hulptrein met militairen, met het doel het versperde baanvak Oosthuizen Kwadijk sneeuwvrij te maken. Pas om tien uur bereikte de trein Oosthuizen. Op het enkele spoor van hier naar Kwadijk lag de sneeuw op sommige plaatsen op manshoogte. In het voormalig station werd krijgsraad gehouden. Men was van oordeel dat opruiming van deze massa's niet moge lijk was en nadat een bord snert was ge bruikt, keerde de trein met militairen dan ook onverrichter zake naar Hoorn terug. Een K.L.M.-vliegtuig bestuurd door Par- mentler bracht Zaterdagmiddag 300 K.G. post en acht passagiers uit Eelde in Ame land. De groote hoeveelheid post was oor zaak, dat eenige personen de vlucht niet konden meemaken. Zij moesten de vol gende gelegenheid afwachten. Om dezelfde reden kon de verbinding met Ameland en Schiermonnikoog niet met één vlucht worden afgedaan. Voor elk der eilanden werd een afzonderlijke vlucht van Eelde uit gemaakt. De enorme moeilijkheden, die sneeuw en ijs hebben opgeworpen, zijn voor den heer Van der Weijden aanleiding geweest, den minister van binnenlandsche zaken vragen te stellen over het sneeuwruimen in werk verschaffing. Hij verzocht toestemming hiertoe, indien de weersomstandigheden aanhielden, waar het voorloopig echter niet naar uitziet BENOEMD TOT COMMANDEUR IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. GISTEREN TE NAIROBI AANGEKOMEN. Het KJL.M.-toestel ..Reiger" heeft den terugtocht van Zuid-Afrika naar Europa aanvaard. Zaterdag hebben bemanning en passagiers na een verblijf van zestien dagen afscheid genomen van Johannesburg en legde het toestel de eerste, korte etappe naar Bulawayo af. Gisteren werd de reis van Bulawayo via MTSka en Dodoma naar Nairobi voortgezet, waar de machine in de middaguren geland1 is. Heden zal naar Karbhoem gevlogen worden. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het bestuur van bovengenoemd fonds deelt mede. dat de ontvangsten over Januari hebben bedragen f. 28.812.58 zijnde f. 7.023.95 uit periodieke bijdragen en f. 21.7S8.63 uit losse giften. De uit keeringen over hetzelfde tijdvak bedroegen f. 17.776.79. De plaatselijke commissies van samen werking brachten ten behoeve van dezelfde gevallen bijeen f. 29.481.91. zoodat in diie maand aan aanvragen, verdeeld over 103 gemeenten, een bedrag van f. 47.258.30 kon worden uitgekeerd. Versterking der geldmiddelen blijft noo- dig. Het gironummer van het nationaal fonds voor bijzondere nooden te 's-Graven- hage is: 272727. Prof. dr. J. H. Gunning. Zaterdagmiddag vond te Amsterdam een huldiging plaats van prof, dr. J. H. Gun ning Wzn. De Vereeniging tot bevordering van de studie der paedagogiek heeft prof. Gunning, die dezen zomer zijn 80sten verjaardag vierde, in huiselijken kring, bereid gevonden een bundel uit zijn werken samen te stellen, terwijl P. L. van Eek daarbij een uitvoerige bibliographie gaf. Het eerste exemplaar van dezen bundel werd thans aan prof. Gun ning aangeboden als blijk van hoogachting aan zijn persoon en erkentelijkheid voor alles, wat hij voor het opvoedkundig leven heeft gedaan in een meer dan 40-jarigen arbeid. Deze gedachte heeft de voorzitter der vereeniging, prof. R, Casimir in een uit voerige rede nader toegelicht. Spreker sprak den wensch uit, dat deze bundel aan het nageslacht zal toonen, wat de paedagogiek in Nederland geweest is; maar tevens moge het er die wijsheid in vinden, die van alle eeuwen is. Spreker verzocht aan prof. G. A. van Poelje, den directeur-generaal van Onder wijs. die den verhinderden Minister van Onderwijs, K. en W vertegenwoordigde, prof. Gunning het boek te willen overhan digen. Prof. dr. G. A. van Poelje, directeur-gene raal van het onderwijs, voerde hierna het woord, bij ontstentenis wegens ziekte van minister Bolkestein. Ook de heer van Poelje huldigde in zeer hartelijke bewoordingen den jubilaris, die welhaast een menschen- leeftijd lang mede heeft gearbeid aan het welzijn van ons volk. De regeering wenscht deze verdiensten te erkennen. Vandaar, dat spr. tot zijn groote vreugde in staat was, mede te deelen. dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, professor Gunning te benoe men tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Met een hartelijken gelukwensch, die door luid applaus werd onderstreept, bood spr. den tachtigjarige een fraaie uitgave aan van den ter gelegenheid van dit jubileum ver zorgden keurbundel uit zijn werken. Op zeer bewogen toon dankte de gehul digde voor alle goedheid en vriendelijkheid, die hem was geboden. Zijn dank ging uiter aard allereerst uit naar H.M. de Koningin voor de hem verleende hooge onderschei ding. „Ik heb slechts doorgegeven, wat ik eerst zeif heb mogen ontvangen. En ik ben blij, dat ik niet alleen ben blijven staan Neder land is een respectabel aantal paedagogen rijk, die er zijn mogen. Het is mijn grootste geluk, dat ik met mijn werk anderen heb kunnen stimuleeren en activeeren". Na afloop, van deze korte en eenvoudige, maar uitermate hartelijke huldiging, maak ten de talrijke aanwezigen gretig gebruik van de gelegenheid, den sympathieken tach tigjarige de hand te drukken en nog eens persoonlijk geluk te wenschen. Tijdens de plechtigheid werd voorlezing gedaan van een telegram van H.K.H. Prinses Juliana, waarin Zij den heer Gunning har telijk feliciteerde. Behalve zeer vele familie leden van den jubilaris waren o.a. aanwezig de gezant van de Unie van Z.-Afrika, Z. Exc dr. H. D. van Broekhuizen, wethouder Wal- rave Boissevain en talrijke autoriteiten op onderwijs gebied. Er waren ook vele berichten van verhin dering binnengekomen, o.a. van burgemees ter, dr. W. de Vlugt. Al deze brieven bevat ten eveneens hartelijke gelukwenschen. BURGEMEESTERS. Bij Kon. Besluit is met ingang van 15 Fe bruari benoemd tot burgemeester der ge meenten Werkendam en De Werken en SleeuwijkJ, de Bruijne, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag ais burge meester der gemeente Opperdoes, en is aan G. A. Harff, op zijn verzoek, met ingang van 1 Februari jjl. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Nieuiw en Sint Joosland. AANTAL RADIOLUISTERAARS IN NEDERLAND. Het aantal radioluisteraars, dat, blijkens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg 31 December j.l. 1.025.876; het aan tal aangeslotenen op radio-disliibu;io-in- richtingen bedroeg op dienzei fac- 411.720, zoodat een totaal aantal van 1.437.596 radioluisteraars, of 163 pp 1000 inwoners is geregistreerd. ANKERDE HET SCHIP AAN DEN RAND VAN EEN MIJNENVELD? In den loop van Zondag is het Neder- landsche motortankschip ..Mamura" van de maatschappij La Corona, dat in den middag van Zaterdag 27 Januari j.l. in de Engelsche wateren in de nabijheid van Duins door een mijnontploffing was be schadigd, aan de kade van de Shell te Pernis gemeerd Het schip arriveerde Vrijdagnacht voor de Zeeuwsche kust en heeft daar voor anker gelegen tot Zaterdagochtend. Zater dagmiddag kwam de „Mamura" bij Hoek van Holland aan en nadat de mist eenigs- zins was opgetrokken, is men 's avonds op gevaren naar Pernis. Aangezien aan de kade geen plaats was, is het schip op de boeien gegaan, tot het gisteren naar de kade werd versleept. Van eenige der op varenden hebben wij het relaas van de ontploffing gehoord. Bij "het ophalen van het anker heeft dit een mijn geraakt, waardoor een geweldige ontploffing naast het schip plaats vond. De „Mamura" heeft door deze ontploffing belangrijke schade opgeloopen, maar nood seinen zijn, in tegenspraak met indertijd verschenen berichten, niet gegeven. De drinkwatertank in het voorschip was lek geslagen en het water stroomde er met een snelheid van vijftien ton per uur binnen, zoodat de tank. welke honderdtwintig ton kan bevatten, spoedig vol geloopen was. Ook de drinkwatertank achter in h=t schip werd lek geslagen, evenals de laadtank, waaruit de ruwe olie langzaam wegvloeide. In het voordek werden de spanten ont zet, doordat een tweede watertank omhoog gedrukt werd. Voorts werden het echolood en de kompas onbruikbaar. In het volkslo gies werd een geweldige verwoesting aan gericht. De kooien van de matrozen werden in de hoogte geworpen en het meubilair werd gekraakt. Doordat de brandblusch- apparaten vernield werden, begonnen deze schuim te spuiten, waardoor de kleeren van de matrozen werden aangetast en ver nield. De ankerspil werd op drie plaatsen gebroken en het anker verdween met vijf tien vadem ketting in de diepte. In Duins hebben Britsche marine officieren dc schade onderzocht. Zij kwamen tot de slotsom, dat de ontplof fing door een verankerde mijn ver oorzaakt moest zijn. De „Mamura" zou dus geankerd hebben aan den rand van een mijnenveld. Wanneer deze veronderstelling juist is, dan is het schip ook na de explosie door bet oog van een naald gekropen, toen het de reis voortzette om op te varen naar Duihs. Heerlijk-gebonden erwten- soep met kluif en worst, fi Winterschc, pikante jacht-1 schotels. Hartige plats du jour. Zwanenberg levert j het U, verzorgd door de f beste koks, kant en klaar. Even opwarmen, en de F smulpartij kan beginnen I maakt wal smaakt 7036 (Ingez. Med.) BEKEND ECONOOM EN SPORTMAN. Vandaag viert de heer Jasper Warner, te Zwolle, zijn 70sten verjaardag. De heer Warner, die zoo meldt het „Handels blad" nog dagelijks een half uurtje och tendgymnastiek doet en zich verder fit houdt met lange wandelingen, is wel de vader genoemd van de Zwolsche sport. In zijn jeugdjaren richtte hij mede op de Zwolsche Roei- en Zeilvereeniging, de Zwol sche Athletiek Club en de Zwolsche IJsclub, welke vereenigingen zeer veel richting en stuwing aan het Zwolsche sportleven heb ben gegeven. In 1893 werd hij lid van het bestuur van den Nederlandschen Voetbal bond en in 1898 voorzitter van dat bestuur. Wat de heer Warner beteekent heeft voor den K N V B. is onlangs bij het gouden bondsjubileum voldoende naar voren ge bracht. Veel heeft de heer Warner verder kunnen bereiken voor de stad zijner inwo ning door zijn werkzaamheden op econo misch gebied. Sinds 1910 is hij lid van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Overijssel, sedert 1919 voorzitter dier Ka mer. Van de vereeniging van Kamers van Koophandel is hij bovendien voorzitter sinds 1927. Toen in 1931 de Raad van Be stuur voor het Economisch Instituut voor den Middenstand in het leven werd geroe pen, was de heer Warner onder de oprich ters en lid van den raad. In 1928 werd hij voorts lid van den Postraad, Belangrijk werk verrichtte hij ook in den oorlog van 19141918. Bij het uitbreken van dien oorlog werd hij leider voor de ge meente Zwolle van de graanregeling, daar na had hij zitting voor de provincie Over ijssel in de z.g. roggecommissie. In 1915 volgde de benoeming van den heer War ner tot Regeeringscommissaris en werd hij lid van de Centrale Broodcommissie, voor zitter en directeur van het Veevoederbureau voor Overijssel en Gelderland en in 1916 regeeringscommissaris voor het departe ment van Oorlog om in geval van kustont- ruiming voor de geëvacueerde bevolking uit de kuststreek te kunnen zorgen. Als wij dan in herinnering brengen, dat de heer Warner voorzitter is geweest van het organisatie comité voor de Olympische Spelen in 1928 en voorts herinneren aan zijn werk voor de binnenscheepvaart, toen hij in 1931 voor zitter werd van de commissie tot onderzoek van den economischen toestand van de blnnenschipperij, waarvan de wet op de Economische Vrachtverdeeling het gevolg was, en dat hij thans nog voorzitter van den Raad van Beroep voor de Evenredige Vrachtverdeeling is, dan meenen wij te kunnen getuigen, dat hij een goed verte genwoordiger van Zwolle in het land is ge weest. De heer Warner, die sinds 1920 consul van België is. werd voor zijn veelomvattenden arbeid verschillende malen gedecoreerd. Zoo werd hij in 1914 Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in November 1927 ridder in de Kroonorde van België, in Augustus 1923 bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, in December 1928 bevorderd tot officier in de Kroonorde van België, in April 1929 ridder eerste klasse (officier i van de St. Olofsorde van Noorwegen en in Januari 1935 ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Zaterdag viert de K.N.V.B. den verjaar dag van zijn oud-voorzitter aan een diner, dat in Hotel „Wientjes" te Zwolle wordt gegeven. HEFFING OP TECHNISCHE VETTEN, VERWERKT IN ZEEP. Ten aanzien van vetten en oliën en wel in het bijzonder technische vetten en oliën, is het noodzakelijk gebleken een maatregel te nemen. Na het uitbreken van den oor log zijn door de overheid grondstoffen van de olie- en vettenindustrie in het buiten land aangekocht en hier te lande zoowel voor consumptie- als technische doeleinden, ter beschikking gesteld. Deze regeling, waarbij tevens de maximumprijzen tussehen regeering en industrie werden overeenge komen. brengt thans voor de overheid een tekort mede. De consumptie-vetten en -oliën zijn reeds in verband met den steun op de boter met een niet onbelangrijke heffing belast. Het wordt nu door den mi nister redelijk geacht, dat ook de techni sche vetten en oliën, welke tot dusverre steeds vrij van heffing zijn geweest, aan een heffing worden onderworpen. Aange zien het grootste deel dezer grondstoffen wordt aangewend voor de zeepindustrie, is besloten slechts de oliën, vetten en vetzuren welke door deze industrie worden verwerkt, te belasten. De heffing, welke heden in gaat, zal 10 ets. per Kg. grondstof bedra gen. Met deze heffing wordt tevens aan de bronnen van inkomsten van het landbouw crisisfonds uitbreiding gegeven, hetgeen wegens den teruggang van belangrijke in komsten alleszins wenschelijk moet Worden geacht. In verband met dezen maatregel wordt van heden af ook de invoer van zeep aan een heffing naar gelang van het vet of vetzuurgehalte onderworpen. KEURING VAN MATERIALEN TEN- DIENSTE VAN LUCHTBESCHERMING. De minister van binnenlandsche zaken heeft goedkeuring gehecht aan het voorstel, om de keuring van materialen ten dienste van de luchtbescherming op te dragen aan een kerncommissie uit het centraal insti tuut voor materialen-onderzoek. De kerncommissie zal den naam dragen: materialen-commissie luchtbescherming" un.c.l.b.) Zij maakt deel uit van de in spectie luchtbescherming. EEN WETSONTWERP INGEDIEND. In de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot vaststelling van de begroo ting van inkomsten en uitgaven van het leeningfonds 1940 voor het dienstjaar 1940 Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Voor den algemeenen opzet van deze begrooting moge worden verwezen naar hetgeen door den minister van financiën in de memorie van toelichting, behooren- de bij het ontwerp van wet tot instelling van een leeningfonds, wordt medegedeeld. In aansluiting daarop worden hier op de begrooting gebrachte artikelen voor zoo veel noodig nader toegelicht Indien voor de uitgaven, welke voort vloeien uit de huidige buitengewone om standigheden (hierna kortheidshalve mo bilisatie-uitgaven genoemd) in 1938 en 1939 gedaan, een annuïteitsleening met een looptijd van 15 jaar en een rente van 4 pet. ware gesloten, zou een annuïteit van f. 18.100.000 verschuldigd zijn geweest. Dit bedrag is ingevolge het ingediende ont werp „leeningfondswet 1940" ten laste van den gewonen dienst van de begrooting voor 1940 gebracht. Het bedrag zal alleen nog eenige wijzi ging kunnen ondergaan, wanneer het wer kelijk uitgegeven bedrag aan mobilisatie uitgaven in 1938 en 1939 zou afwijken van het thans geraamde bedrag van f. 201.100.000 Waar voorts de mobilisatieuitgaven, wel ke in 1940 worden gedaan, den gewonen dienst voor dit jaar niet zullen belasten voor deze uitgaven zal immers op ge lijke wijze als voor de uitgaven over 1938 en 1939, een annuïteit worden vastgesteld welke voor het eerst den dienst 1941 be zwaart kan als vaststaand worden aan genomen, dat volgens de regelen van het ontwerp-leeningfondswet in 1940 gewone middelen noodig zijn ter dekking van een bedrag, dat niet belangrijk van f. 18.100 000 zal afwijken. Dit bedrag zal ook niet, wanneer leenin gen voor de mobilisatieuitgaven worden aangegaan, verandering behoeven te on dergaan. Alle artikelen welke onder de inkomsten voorkomen zijn voorshands op pro memorie uitgetrokken. Zooals hij reeds in de me morie van toelichting op het ontwerp „lee ningfondswet 1940" mededeelde, ligt het in de bedoeling van den minister de in diening van een afzonderlijk wetsontwerp te bevorderen tot regeling van de heffin gen welke ten bate van het fonds zullen komen. Dit ontwerp kan binnenkort wor den tegemoet gezien. Het zal een opbrengst geven over 1940 van rond f. 18 millioen en over volgende jaren, waarin het over het geheele jaar zal werken, van een hooger bedrag. Op den kapitaaldienst zijn in de eerste plaats de uitgaven, welke voortvloeien uit 7028 (Ingez. Boskoop Geref. Gem.: Heden nam .7 ds. Verhagen van Middelburg. Ons Lokaal (Nieuwstraat)Dinsdag ni uur, de heer J. A. Vellekoop van Alphen.™ NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Boxum C. J. v. Royi Watergang; naar Santpoort R. H. Olds voorg. Ver. v. Vrljz. Herv. te Haarlem; WaaxensBrantgem J. Kalma te Hoogei turn. Bedankt voor Hellouw J. v. d. Heuvt Poortvliet. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Middelharnis N. de J03 's-Gravenhage-West. MU Nederland MARNIX VAN ST. AI GONDE, Genua n. Batavia, 2 Febr. t( Said SINGKEP, 2 Febr. van Bataii Amsterdam. Java—Pacific Lijn BOSCHFONTEIN,) van Cebu n. Java. JavaNew York Lijn JAPARA, 2 Feb: Java te New York. Holland—Amerika Lijn NOORDAM, II n.m. van New York te R'dam. Roti. Lloyd INDRAPOERA. 3 Febr. Batavia n. Genua KERTOSONO, uit Febr. van Djeddah. de huidige buitengewone omstandig! over 1938 en 1939 uitgetrokken. Deze gaven worden ingevolge het bepaald.' het ontwerp „leeningsfondswet 1940" laste van den kapitaaldienst van het! voor 1940 gebracht. Ingevolge het ontwerp van wet tot loopige voorziening ten aanzien ra waardebepaling van den voorraad munt en gouden muntmaterlaal vat Nederlandsche Bank en regeling vai gevolgen dier voorziening wordt een bi van f. 116.549.410.07 in het credit va: rekening van 's rijks schatkist bij df derlandsche Bank geboekt voor een t bij de wet te bepalen bestemming. Ingevolge het ontwerp-„leeningsfJ wet 1940" wordt dit bedrag ten bate den kapitaaldienst van het leeningi 1940 gebracht. Deze bate zal dus strekken ter gede lijke dekking van de mobilisatie-uit( over 1940. Deze laatste uitgaven tó gelijk reeds opgemerkt, thans nog worden geraamd. KRIJGSRADEN TE 's-GRAVENHACI UTRECHT. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd den tijd, dat de tegenwoordige alges mobilisatie voortduurt en Nederland in een oorlog wordt betrokken, bij krijgsraad voor de landmacht te 's-Gd hage: tot president mr. B. G. A. Smeet5 tonrechter-plaatsvervanger. advocaa' procureur te Nijmegen; tot auditeur tair mr. D. J. Veegens, kantonred plaatsvervanger, advocaat en procure 's Gravenhage; tot president-plaatsvfl ger prof. mr. J. M. van Bemmelen, leeraar aan de Rijksuniversiteit te U rechter-plaatsvervanger in de arrod ments-rechtbank te 's-Gravenhage; auditeur-militair-plaatsvervanger H ,L. Arriëns, substituut-griffier bi arrondissementsrechtbank te 's-W hage. Bij den krijgsraad te Utrecht noemd tot president mr. J. W. U. Doornbor.1 tonrechter-plaatsvervanger, advocaëj procureur te Arnhem; tot auditeur-B mr. P. Kapteijn, kantonrechter-pluj vanger, advocaat en procureur te tot president-plaatsvervanger: 1. nirj Verveen, rechter in de arrondlssdj rechtbank te Rotterdam, 2. mr. J J f" rechter in de arrondissements-reC te Utrecht, 3. mr. G. W. Bannier, rechter-plaatsvervanger in het 's-Gravenhage. advooaat en procuW Voorburg: tot auditeur-militair-pb' vanger: 1. mr. D. J. van Gilse, a®6 van het openbaar ministerie bij di j tongerechten in het arrondissement^ warden, 2. mr. Z. Heimens Visser, 3** en procureur te Arnhem, 3. mr. J. P Velzen, advocaat en procureur te venhage. VERSPREIDE BERICHTEN' De gewone audiëntie van den van sociale zaken zal Woensdag sJ| plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10