es5ELS V I lil' VL •ssingen Goede oplossingen CORRESPONDENTIE ir allen om uit te kiezen: groteren vier: de kleine drie goede oplossingen. oplossing van raadsel I mag k oplossingen tellen. i. lizonden door Kora Key. 5 'el is een spreekwoord en be- letters. 1, 2, 29, 30 is niet tegen. I, 6, 3. 4, 4, 36, 6 -is een plaats 13. 11. 20, 21, 35, 14 zit aan de 20, 21, 22, 23 doen we op school, liet leeg. 24, 25, 10, 12 is een stof. J blijft over van een noot. 7, 8 als jij. We schrijven met een F.ï ufl leiden door Marietje Lager wij. i van 16 letters is een plaatsje Oving van Leiden. Ik begin met snaam van 6 letters, dan een letters, dan volgt een een mede- tenslotte een grondsoort van 4 «Ut ft m<|a! la: in. zonden door Annie Klos. d er in een koffiepot zitten, als er If in is. - IV. j ffonden door Tineke Marree. i woorden op, elk van 4 letters. De :s van deze 6 woorden vormen de or een dier, dat in het bos leeft. De «lijetekenen. 1. een vogel; 2. een r maken de bijen; 4. een muziek- t; 5. een plaats in Gelderland; —1 van een huis. ta V. zonden door Hendrik Hanno. II?!. heel bestaat uit 15 letters en is rlands eiland. 1, 2, 3, 4, 12 be- izier. 3, 5, 4, 9 ls een jongensnaam. Kc is een deel van het hoofd. 7, 8, 9, ii: is een bewoner van een klooster, tl bijwoord. 5, 4, 12 is een boom. I- zrzonden door Mien Verstraten. - at door het gehele land zonder zich 'en? vn. ■•^zonden door Zusjes Schipper. ?lgt een verborgen spreekwoord: eh htra olv nva si, toolp ed onmd - ontvangen van: r ietkerken, Leny Moraal, Nellie Trap, irocaar, Geertje Boom, Wout van a de Graaf, Jan Zandbergen, Henk Flip Stouten, Sjaantje Stouten, outen, Gerard Stouten, Toos de Vos, Vos, Joke de Vos, Plonie de Geus, ■agas, Rietje Lagas, Dick Optendrees chneider, Corrie van Weizen, Riekje s, Janny Hermans, Ansje Hermans, Veendorp, Joke de Groot, Gonny de Marietje Lagerwij, Sofietje Lagerwij, ijeur, Gerda Teljeur, Bep van Wou- Alie Stikkelorum, Koos Stikkelo. in Bronsgeest, Coba Hensen, Corrie ater. Elsje de Bruyn, Cornelia Slok, Dlivier, Henk Olivier, Annie van der udi Overduyn, Tini Overduyn, Jopie r Mey, Karei de Groot, Annie van Anton Tegelaar, Mien Verstraaten, 'an der Henst, Jo Kooien, Jannie Elsje Kooien, Aukje van der Walle, Maartje Stavleu, Henk van Egmond, Margje Booy, Annie Klos, Truus van der Werff, Ansje Voorma, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood,, Peter Westerbeek, Henny van Vliet, Rietje Moo- ten, Henk Klaassens, Corrie Dek, Nelly Colpa Coba Verlind, Elsje Verlind, Jan Vrijenhoek, Frans van der Meijden, Jan van der Meijden Jaap Haasnoot. Mynie Muelink, Rietje Brandt, Atie de Vogel, Bep van Iterson, Bram van Iterson, Ria Boogaard, Henk J. van der Horst, Willie Hamer, Henny Kooy- man, Paul Rienstra, Wim Rienstra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Anny Bekooy, Marianne Mangelsdorf, Corrie Plai- zier. Nel van Leeuwen, Lijntje van Leeuwen, Wout Rensink, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Tineke Rekers. Gijs Verschoor, Her man Rensink, Wim de Wolf, Ria Lepelaar, Wouter Vochteloo, Martin Vreeken, Jannie Werk, Lydia Botermans, Janny Kooyman, Jannie van Kampenhout, Geertje Linscho- ten, Kora Key, Annie Feynenbuik, Mientje de Water, Ineke Kriek, Guus Binnendijk, Nellie Meinema, Ella Meinema, Truusje Sluymer, Leendert van Wilgen, Hanny Ykema, Henk Ykema, Corrie Roozendaal, Ellie van der Lelie, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Rika Hogervorst, Frieda Llbot, Willy Wiggers, Marietje de Mooy, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jan Piket, Anny Schipper, Adri Schipper, Tiny Dee, Bep van de Zeeuw, Ida Schophuizen, Truus Brug- mans, Sjaan de Geus, Henny van Driel, Jacques de Geus, Suze de Geus, Brechtje Zwaan, Jootje Zwaan. Cobie Kleer, Wim Kleer, Pieter van der Vliet, Hannie de Wek ker, Suusje de Wekker, Theodore M. van der Vijver, Wolter Rensink. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Lammenschansweg; lach, weg, gas, mes, Ans, hen, lam. 2. Staart, taart. 3. Laat de rechterhand niet zien, wat de linker doet. 4. 99 9/9. 5. Botervlootje. 6. Helmond; mond, dom, hel, nee. 7. 1. Monteur; 2. Slager; 3. Stucadoor; 4. Postbode. 8. Bot, boot. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Deze keer is er weer een groot raadsel bij, dat voor 2 oplossingen telt, zoals je ziet. De afgelopen week hadden jullie het makkelijk met de raadsels, hè! Ik denk, dat Jullie hier gauwer mee klaar waren dan met de prijsraadsels. Dat kwam goed uit, voor het schaatsenrijden, enz,, en voor een lange brief! Aan ijs en sneeuw raken we al helemaal gewend. Hebben jul lie gelezen, dat de Elf-steden-tocht nu werkelijk heeft plaats gehad? Van alle acht prijswinnaars hoop ik deze keer over hun boek te horen. Wat zullen zij zich gehaast hebben, Woensdag om 12 uur! Nu begin ik aan de brieven; daar wil ik nog een flinke ruimte voor hebben! Ansje Voorma Het was voor jou een echte wedstrijd-week; voor binnen (de raadsels) en voor buiten (sleeën). En van beide had je iets; het boek zul je wel van je vriendinnetje mogen lenen, en de chocola van het andere smaakte best, nietwaar? Rietje Mooten Natuurlijk mag jij ook meedoen, en hartelijk welkom. Jantje en Rietje van Striem Beiden hartelijk welkom. Dan hoop ik volgende keer oplossingen aan te treffen. Jullie zijn ook al dol op ijs en sneeuw. Een anekdote mag je insturen. Fijn, dat je de Prinses zag. A s. Maandag is een dubbel bijzondere dag bij jullie. De poes heeft een grappige naam. Elsje Verlind Ik dacht wel, dat jij een rondedansje zou doen met de krant. En heb je dat met je boek weer gedaan? Coba Verlind Je hebt een brief vol vrolijk nieuws; zo geniet ik mee van de blijdschap van Elsje, en di pret bij Lydia. Gerry Sweris Het is jammer, wat je schrijft. Niets meer aan te Joen. En nu pech: raadsel VII heb je niet volledig. Daardoor had je nu niet genoeg. Ik begrijp dat jij M. liever niet naar het ijs wilt heb ben! En jij bent niet van het ijs af te krij gen, als je de ijsvreugde te pakken hebt. Nelly Colpa Het is nu best in orde met je oplossingen. Jan Vrijenhoek Jij kunt je verheugen op zoveel verjaarsfeesten. Jij krijgt mis schien nog best gelegenheid, om een sneeuwpop te maken. Frans en Jan van der Meijden Ge lukkig, dat het schaatsriempje gauw her steld was. Zijn jullie weer fijn aan het rijden geweest? Natuurlijk gunnen jullie een ander graag wat. Rietje Brandt Wat is jullie Ellie toch een kleine schat! Ik geniet van hier uit van haar babbeltjes Het is goed. dat nu weer anderen gelukkig zijn geweest. Ria Boogaard Jij blijft hopen op vol gende prijsraadsels. Wat leuk, dat je de Prinses zo goed zag! Atie de Vogel Ieder, die schaatsen be zit, heeft het rijden deze winter goed kunnen leren. Daarom kan de ijspret jullie niet lang genoeg duren. Willie Hamer Ik denk, dat jullie de ruimte hebben op je baantjes. Het is daar een fijne gelegenheid. Je rapportcijfers hoor ik graag. En, naar je keurige brieven te oordelen, zal het daarmee wel in orde zijn! Henny Kooyman Hartelijk welkom. Je kunt best een briefje schrijven, dat laat je mij meteen al zien. Maar daarom hoeft het niet elke week. Ik las van de wedstrijd; je zusje heeft een prijs gewon nen, nietwaar? Wim Rienstra Voor jou is de sneeuw meer een last dat een lust! Dat zou ik ook vinden, als ik er dagelijks door moest fietsen. Paul Rienstra Ik voel me ook veiliger op mijn benen dan op de fiets met de glad heid. Wim heeft nu stuurmanskunst nodig! Tweetal van der Kooi Hoop weer op de volgende prijsraadsels, Atze. Jou bevalt de sneeuw wel, Bea. Sleetje rijden gaat beter dan fietsen! Woont je Tante nu helemaal in Denemarken? Anny Bekooy Je zult er wel keurig uitzien in je nieuwe stelletje. Met flinke laarzen kun je er goed tegen in de sneeuw en dan kun je er ook pret hebben. Marianne Mangelsdorf Jij voorziet me al dadelijk van raadsels. Ik zal deze bij mijn voorraad voegen, en dan maar af wachten, wanneer jij ee:. beurt krijgt. Maar denk er aan: ik ben een Tante. Dus geen sokken! Groet je broertje van mij terug! Leny Moraal Je ziet, dat je niet ver geefs gehoopt hebt. Nu kun je heerlijk lezen. Nu er sneeuw op het ijs ligt, moet je op de banen blijven. Lenie Brocaar Ik hoop, dat je huis arrest afgelojjen is. Nu er buiten zo veel te genieten valt, komt verkoudheid slecht van pas. Ja, de vogeltjes zijn nu op onze hulp aangewezen. Ze wachten er 's mor gens al op. Bedankt voor Je raadsel; de anekdote vind ik niet geschikt. Nellie Trap Als je trouw mee blijft doen komen er nog kansen genoeg voor een boek De sneeuw verveelt jou nog niet! Gelukkig, dat je weer naar buiten mag. Wout van Heel Bedankt voor je raad- Jan Zandbergen Voor de vogeltjes is het geen pleizierige tijd nu. Het vogeltje was zeker al te zwak geworden Door de honger komen de vogeltjes nu bij de hui zen. Daarom moeten we allen wat buiten strooien voor hen. Nelly Stouten Flip heeft wat leuks voor jou gemaakt. Nu kunnen zelfs de jx>p- j>en van de sneeuw genieten. Je raadsel, hoe aardig ook bedacht, maakt me heus een beetje verlegen! Daarom durf ik het niet in het krantje te zetten! Sjaantje Stouten Nu kun je al lang van de voorpret genieten. Dat maakt het beloofde reisje dubbel fijn. Gerard Stouten De sneeuwpop was een betere vriend voor Cisca dan voor de hond. Jij krijgt nog niet genoeg van de sneeuw, dat merk ik wel. Zusjes de Vos Toos vond twee verras singen tegelijk Prettig om zo thuis te komen! Jullie zijn nu goed uitgerust: laar zen en schaatsen. En rijden jullie al goed? Dat zijn jullie aan je mooie uitrusting toch minstens verplicht! Corrie en Rietje Lagas Jullie wisselen elkaar af met ziek zijn. Maar ik hoop, dat jullie er nu mee ophouden en beiden beter zijn. Dickie Optendrees Jij mag natuurlijk ook raadsels inzenden, evenals de "nrterea. Leuk, dat mijn groeten op reis gaan.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 15