BINNENLAND Sneeuw en ijzel belemmeren het verkeer s'"Akkertje Het ijs in de Omgeving DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 1 Februari 1940 .treinen voor vreemde piloten incident te Moerdijk Uit Ned. Oost-Indië Vele moeilijkheden te overwinnen! Spit, rheumatiek? 'n VRAGENRUBRIEK KN/T IN UITEREN Berichten vorige oplage Binnenland Buitenland FAILLISSEMENTEN awoi ortL^ 'fit», tin, fcy '"MfOBING VERZOCHT DOOR E1STER COMMISSARIS. - gisteren verschenen buitenge- ™is l ieblad ontleenen wij is commissaris van politie te Zeist <t te worden bekendgemaakt ~Ten bestuurder van de auto, A,\tl merkt H 13138, die verdacht wordt Januari 1940 omstreeks 6.30 uur 108 iddags in Woudenberg, in de «touting van het kruispunt bij Quatre- trdiep; lichtseinen vermoedelijk ten :1 fhfi van de oriënteering van vreem- jJgtuigbestuurders te hebben v'uu> n. Bij aantreffen wordt vervocht geria# treffende auto te onderzoeken inn materiaal aanwezig is om lt]j inen te kunnen geven. ftfiiingesteld onderzoek is gebleken, er s i er met letter H 13138 is opgege- 'to Ferdinandus Orelianus Martinus eet geb. 23 Dec. 1878 te Antwerpen, "Se.onende Aleldisstraat 81b te Rot- leze persoon, die van Belgische vai alt is, is echter niet meer woon de Rotterdam, doch blijkt op 29 doe aldaar te zijn afgeschreven voor In aar Esschen (B.) Tevens wordt had; e worden bekendgemaakt met de ie iidige woon- of verblijfplaats van da! ndeüng. die mogelijk in een der ind ïgenadministraties zou kunnen lijna. Het moet niet onmogelijk wor- it, dat de betreffende auto, waar- dgnalement niet kan worden op dik ;van een valsch nummer is voor- indp vrosi ignalementen der Politie. 'roai i ING DER DADERS VERZOCHT. -and met het te Moerdijk voorge- s een buitengewoon politieblad "ö:!n, luidende als volgt: ™;ade-commandant der Koninklijke a™ ;see te Moerdijk maakt bekend. W(5!n avond van 27 Januari te Moer- "d-ieente Klundert, eenige militaire rijstukken werden ontvreemd uit olgebouw, waarin militairen gele- ^fstal werd ontdekt, doordat een Hóhauffeur in den avond van opge- latum omstreeks 23.15 uur op den 2181 van Breda naar Moerdijk een on het bezit van een karabijn in een in-auto zag stappen, ir daat vertrouwde dit niet en toen l burger naar de herkomst van de ar.: vroeg en daarbij die karabijn aan Kifier wilde ontnemen, ontstond tus- jrtóide personen een gevecht. 13 dit gevecht werd de kleeding dk soldaat tweemaal met een mes g :sn. De soldaat wist aan den burger Mi te ontrukken, n ,-auto was nog een tweede (burger) k gezeten, die tijdens het gevecht 1 uien geroepen: „Kom Dirk, het is e iaden Moerdijk". ea .lersoon (van wien nader signale- tbreekt) sprak met, Limburgsch daiïvenals zijn metgezel. ,n i;e geweldpleging wisten de burgers n èsuto te ontkomen en reden zij weg hting Breda, ure gebeurde werd door politieperso- ■fi-agemeld weggedeelte nog gevonden: .air gasmasker, een militaire over- ;n paar rubberlaarzen. jlSderzoek bleken deze goederen te /reemd uit voormeld schoolge- ïuM it signalement van den burger, !':er, waarmede de soldaat handge- werd, is als volgt: lang 1,80 a 1,85 nager uiterlijk, leeftijd ong. 35 jaar. ■ed met lederen jekker en een pet ef op het hoofd. t signalement van de auto luidt volgtdonkerkleurige Chevrolet, toedelijk van het jaar 1933/34. rsoons, 4-deurs, stuur links, voor- van het kenteeken P 4408. m ■'"chen is komen vast te staan, dat nummer valschelljk' werd gebruik rj igade-commandant der Kon. Mare- voornoemd verzoekt opsporing, ■'i.lng en voorgeleiding van de de daders. AARDAGPARTIJ VAN PRINSES BEATRIX. wij vernemen heeft prinses Bea- teren haar verjaardag gevierd in ng van acht vriendinnetjes. De p gast van het prinsesje telde drie le uïtnoodiglngen voor deze eerste /an de prinses waren geschreven aar Moeder. (N.R.Ct.) BEDRIJFSRAAD VOOR DE SIGARENINDUSTRIE. irijfsraad voor de Sigarenindustrie Eindhoven zijn 40ste vergadering, ..-/oorzitterschap van den heer J. van ^yden. .edrijfsraad besloot, gezien de voor- raming der resultaten van het -over 1939, den gezinstoeslag met i van den eersten loonbetaaldag in md Februari a.s., te verhoogen tot per week per rechthebbend kind. ts werd besloten op de algemeene eve arbeidsovereenkomst de wette- Indendverklaring aan te vragen, jaarverslag van den secretaris, mr. ihler werd goedgekeurd. 3edrijfsraad zal zich in verbinding met. het Departement van Sociale in verband met het feit, dat op ver- ide plaatsen de reiskostenvergoe- oor sigarenmakers, die buiten hun laats werken, is stopgezet CONTACT-COMMISSIE INZAKE NATUURBESCHERMING. Telegram aan den minister inzake bedreigde ganzen. De Contactcommissie in zake Natuur bescherming vergaderde te Den Haag. Talrijke vertegenwoordigers van natuur- beschermingsvereenigingen waren aanwe zig. Ir. W. G. v. d. Kloot, wetenschappelijk assistent van de commissie besprak enkele werkzaamheden uit het afgeloopen jaar. Spr. zag de taak van de commissie tweele dig: 1. het verzamelen van gegevens over de voor behoud in aanmerking komende ter reinen, 2. actie voor doelmatige bescher ming daarvan. Het tweede kan niet ge schieden zonder het eerste. Het samenstel len van een overzicht van het voornaam ste natuurschoon van Nederland is reeds een heel eind gevorderd. Tegen ontginnin gen staat men echter veelal machteloos, omdat een natuurbeschermingswet nog steeds uitblijft. Spr. wekte de Natuurbe- schermmgsvereenigingen tenslotte op tot gezamenlijke actie in woord en geschrift, omdat wettelijke voorzieningen nu niet langer mogen uitblijven. Mr. Dr. E. J. Beumer hield een rede over „Wet en Natuurbescherming", waarna de heer J. Drijver het woord voerde over: „Gevaren van den vogelstand bij streng winterweer, verergerd door on-economische verdelging". Naai' aanleiding van deze voordracht stelde dr. Jac. P. Thijsse voor een telegram te zenden aan den Minister van Economi sche Zaken, waarmede de geheele vergade ring instemde en dringend verzocht wordt de jacht op ganzen binnen zoo kort moge lijken termijn te sluiten, aangezien door verijzing van het sneeuwdek de voedsel voorziening van deze dieren belemmerd is en het bestaan der soort bedreigt, waar door zij al te gemakkelijk ten prooi vallen aan den mensch". CONGRES DER ALG. R.K. AMBTENARENVEREENIGING. Het jaarlijksche congres der A.R.K.A werd gisteren ingezet in „Tivoli" te Rot terdam onder voorzitterschap van den heer B. J. M. van Elk, referendaris ter gemeen tesecretarie te Eindhoven. Deze gaf een overzicht van hetgeen in 1939 door de vereeniging werd gedaan met betrekking tot rechtspositie en salariee- ringen. Spr. gaf in verband met de stijging van de kosten van levensonderhoud, uiting aan de hoop, dat de regeering spoedig doel treffende maatregelen zal nemen. NA DE RAMP VAN DE PK-AFO. Gistermorgen werd oncfer zeer groote belangstelling vanuit het voorportaal van het nieuwe kerkhof te Bandoeng, het stof felijk overschot van den marconist van de PK-AFO, den heer van Ende, ter aarde be steld. Aanwezig waren o.a. de heeren Crena de Jongh en Versteegh, de assistent-resi dent ter beschikking, de plaatselijke com mandant. en andere plaatselijke autoritei ten, alsmede een deputatie van de militaire luchtvaart. De heeren Crena de Jongh en Versteegh spraken aan de groeve. Vele bloe men gaven uiting aan de belangstelling. ONTWERP OORLOGSWINST-BELASTING INGEDIEND. Heffingspercentage 35% dan wel 50%. Bij den Volksraad is ingediend een ontwerp-ordonnantie tot invoering van een directe algemeene oorlogswinst belasting. De belasting wordt geheven over elk jaar, eindigend met of na 1 Januari 1939. De memorie van toelichting wijst er op, dat aan de voorliggende ontwerpordonnan- tie ten voorbeeld strekte de oorlogswinst belasting-ordonnantie 1917, welke op haar beurt was opgesteld in overeenstemming met de Nederlandsche wet op de oorlogs winstbelasting 1916 Evenals bij deze rege lingen wordt ook thans voor de bepaling van het inkomen en de winst (vermeerde ring waarvan als oorlogswinst wordt aan gemerkt) aansluiting gezocht bij de fiscale voorschriften, welke bestaan voor de vast- stelling van die inkomsten en winsten. Ech ter diende thans onderscheid te worden gemaakt tusschen natuurlijke personen wier inkomens volgens de ordonnantie op de inkomstenbelasting 1932 en de lichamen welker winsten ingevolge de ordonnantie op de vennootschapsbelasting '35 moeten wor den berekend. Het percentage van de hef fing werd vastgesteld op 35% met belasting vrijen aftrek van f. 2000 of (bij belasting plichtigen wegens vermeerdering van het inkomen) 50% van het voor-oorlogsche in komen met een maximum van f. 2000. Het ontwerp houdt voorts voorzieningen in voor compensatie met oorlogsverliezen, voorkoming van dubbele belasting e.d. De bedoeling is dat art. 16 van de Indische comptabiliteitswet ten aanzien van deze ordonnantie buiten werking zal worden ge steld. De ordonnantie heeft terugwerkende kracht tot 1 September 1939. De gemeente Leiden stelde 125.000.— beschikbaar ter be scherming van de ingezetenen tegen luchtaanvallen. Er ont breekt nu nog een bedrag van f 36.000.dat door de burgerij dient te worden bijeengebracht. Bijdragen kunnen worden gestort op postrekening 9200 van de Amster- damsche Bank, uij kantoor Leiden onder vermelding „Luchtafweer". Sneeuw en gladheid belemmeren nog steeds in hooge mate het verkeer. Aan zienlijke moeilijkheden moeten in alle deelen des lands overwonnen worden. Ook het treinverkeer ondervindt be langrijke vertragingen; verschillende treinen kwamen gisteren te laat bin nen. De gladde wegen in verband met den ijzel veroorzaken den automobilisten veel hinder. Op den weg Amsterdam-Den Haag dient zeer voorzichtig gereden te worden, de weg Amsterdam-Alkmaar Is onbegaan baar, zoodat de route via Haarlem geno men moet worden. De weg Alkmaar-Den Helder ls zéér glad. Verschillende autobusdiensten moesten hun diensten staken. Op vele wegen hebben de automobilis ten te vechten tegen de sneeuw, die door den wind dikwijls hoog is opgewaaid en zij blijven veelal steken of beleven andere onaangename avonturen. EEN AFGRIJSELIJKE NACHT. Zoo meldt de „Tel.", dat een autobe stuurder uit Rosmalen (bij Den Bosch) een geheelen nacht in zijn ingesneeuwde en onverwarmde auto heeft moeten door brengen. Dit koude avontuur beleefde hij ergens op den weg tusschen Riel en Til burg. „Ik ben om halftien Dinsdagavond uit Riel vertrokken", vertelde hij, „en lk ben Woensdagmiddag om drie uur in Rosma len aangekomen. Ik was juist voorbij den weg, die via Goirle naar Tilburg leidt, toen mijn wagen over een ijsklomp weg gleed, in de hooge sneeuw terechtkwam en onwrikbaar vastraakte. Wat ik ook pro beerde, ik kon niet meer voor- of achter uit. Daar zaten wij. Midden in de sneeuw, midden in een verlaten witte vlakte, waar menschelijke hulp moeilijk te krijgen is. Ik strompelde door de sneeuw naar de dichtstbij gelegen woning in de hoop daar een telefoon te vinden. Er waren zeer vriendelijke menschen, maar geen telefoon. Ik weer terug naar den wagen, om mijn passagiers de weinig bemoedigende mede- deeling te doen, dat er geen hulp te krij gen was. Er werd krijgsraad gehouden Besloten werd. dat mijn passagiers zouden trachten de bewoonde wereld te bereiken. Zij slaagden er in door met een andere auto mee te rijden, die een eindweegs te rug den weg naar Goirle insloeg. Ik zelf durfde mijn wagen piet in den steek te laten. Mijn accu was zwak, zoodat ik mijn lichten niet kon laten branden en zon der lioht vormde mijn auto een al te ge vaarlijk obstakel. Met een lange en koude nachtwake in het vooruitzicht was mijn eerste werk het water af te tappen. Er zat wel anti-vries in, maar lk vreesde, dat het water toch bevriezen zou in de Siberische koude, die hier bij den straffen Oostenwind heersohte. Natuurlijk -r- een ongeluk komt nooit al leen liet ik bij die manipulaties mijn contactsleuteltjes in de sneeuw vallen. Voorloopig waren ze onvindbaar. Toen ben ik in mijn onverwarmden wagen gaan zitten, heb mij in een deken gehuld en mijn voeten in een grooten zak gestoken. Veel heeft dat niet geholpen, want 's mor gens had ik geen voeten meer. Dat wil zeggen: ik voelde ze niet. Zoo heb ik daar den geheelen nacht gezeten. De wind floot om den wagen op een beangstigende manier, zooals je wel hoort in een radiohoorspel, als Je lekker warm bij de kachel zit. Vlak voor mij zag ik de lichten van de stad Tilburg en toch had ik practisch net zoo goed in de Siberische steppen kunnen zitten. Lang zamerhand bevroren alle ruiten, zoodat ik niet meer naar buiten kijken kon. De sneeuw werd zoo hoog tegen de auto op gejaagd, dat ik de portieren niet meer open kon krijgen. Ik kan niet beschrijven, hoe ellendig ik mij voelde. De uren kro pen om en de nacht leek een eeuwigheid. Om vier uur in den morgen raakte vlak bij mij een tweede auto vast. Het was zeer zeker leedvermaak, maar ik was blijk dat ik gezelschap kreeg. Ik juichte te vroeg, want de wagen kwam op eigen kracht weer vlot. Toen het bijna weer dag was, reed een militaire wagen vast en toen had lk wer kelijk gezelschap. Bij het eerste gloren van den ochtend gingen wij de omgeving verkennen en kwamen terecht bij een mi litairen post. Wij werden zeer vriendelijk ontvangen en onthaald op een kopje warme thee, dat geweldig smaakte. Mijn volgende zorg was te probeeren een paard te leenen. Ik zei tegen de bemanning van den militairen wagen: „Als jullie mij helpt uitgraven, dan mogen Jullie mijn paard gebruiken." Dat lukte. Urenlang hebben we gezwoegd, doch eindelijk was het ergste leed geleden. Ondertusschen hadden mijn verwanten stad en land afgetelefoneerd om een ta kelwagen. Er zijn er in den vroegen mor gen twee gekomen, maar zij konden mij niet vinden, omdat ik mijn wagen reeds op een boerenerf had geparkeerd. Ik hoof de dat zij aan het zoeken waren, en toen ben ik arren moede hen weer gaan zoe ken. Ze bleken in de contreien van Baerle- Nassau terechtgekomen te zijn, waar de zaak ook heelemaal dichtgesneeuwd zat. Op mijn tocht ben lk zeker tien gestran de wagens gepasseerd. Woensdagmiddag om drie uur was ik weer thuis. Ik had een avontuur beleefd, ..dat ik heel mijn leven niet vergeten zal, en dat zich ho pelijk nooit meer herhalen zal. Het was afgrijselijk." 6853 (Ingez. Med.) Nog steeds biedt de aanhoudende vorst gelegenheid tot rijden, zij het dan ook, door den sneeuwval, slechts op geveegde banen Dat vele wedstrijden worden gehouden, be hoeft geen betoog. Wij laten hier eenige uitslagen uit de omstreken volgen. ALPHEN. Op de IJsbaan van Houweling aan de Hoofdstraat ls Woensdagmiddag een IJs- wedstrijd gehouden van den afval. De eerste prijs veroverde D. de Jong, tweede prijs S. Koopman en de derde prijs Overbeek. De uitslag van den wedstrijd in Koek- happen op het ijs, welke gistermiddag aan het Goudsche Rijpad werd gehouden, luidt als volgt: Jongens: le pr. D. Heemrood, 2e pr. Joop v. d. Werf, 3e pr. D. Davelaar. Meisjes: le pr. T. v. d. Werf, 2e pr. All Verschuur, 3e pr. Corrie Overes. HAZERSWOUDE. De IJsver. aan den Hooge Rijndijk hield een wedstrijd in hardrijden op den Rijn voor armlastigen waarvoor ook door ande ren gereden kon worden. De prijzen be stonden uit levensmiddelen. Alle deelne mers kregen 2 pond spek, de 12 winnaars 4 pond rijst extra. Er waren 95 deelnemers: le pr. Jac. Jansen. 2e A. v. Diemen, 3e Th. v. Beek, 4e Jac. de Jong, 5e R. v. Ommering 6e André Jansen. De oudste deelnemer K. v. Diggelen die 76 jaar is kreeg een extra prijs. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De IJsver. hield op den Rijn ten W. van de Koudekerksche brug een wedstrijd ln het hardrijden voor paren. 16 paren hadden zich opgegeven, le prijs de heer J. Bijleveld en mej. J. v. Leeuwen Dd.; 2e de heer J. Snippe en mej. Willy v. Harskamp Md., 3e de heer C. de Wit en mej. Nel van Leeuwen Cd.: 4e de heer Hakkebrak en mej. B. van Leeuwen Cd.; 5e de heer J. Hortensius en mej. Creina Reyneveld. LISSE. Door het Oranje-Comité werd een hard rijderij georganiseerd onder leiding van de IJsclub „Lisse". De uitslag luidde: 1. J. v. Diest f. 2.50; 2. H. van Diest f. 2.: 3. K. Warmerdam f. 1.50; 4. J. Kruyt f. 1.; 5. N. Mens f. 1.; 6. C. Veldhoven. De jeugdige deelnemers K. Leustra en P. Kaak verwierven een extra prijs (beide twaalf jaar oud!). Er waren 193 deelnemers VOORHOUT. Op verzoek van velen, organiseerde het bestuur der „Voorhoutsche IJsclub'1 nog maals een hardrijderij, op haar banen bij de Nagelbrug. Voor deze wedstrijden gaven zich 29 deelnemers op. Gereden werd om geldprijzen. De uitslag was: 1. Jan Berg man; 2. Bert Lakeman; 3. P. Bakker; 4. Jo Lakeman. De 12-jarige Tienus Bel kreeg voor zijn pracht prestatie in de deelname een troostprijs, voor het voor zijn jeugdigen leeftijd zeer snelle rijden. ZOETERWOUDE. Een hardrijderij voor werkloozen en hulp behoevenden werd alhier gehouden op de Rijn. Niet minder dan 38 personen hadden zich er voor opgegeven. Iedere deelnemer kreeg 1 pond spek, 1 kilogram erwten, 1 kg. Rijst en een hoeveelheid brood. lste prijswinnaar was P. Berrevoets kreeg bovendien 3 p. spek l1/; HX. steenkolen en een paar schaatsen; 2de J. de Groot p. Spek, 1 worst en 1 paar schaatsen; 3de J. de Jong, l'/« H.L. cokes, 1 p. koffie; 4de C. v. Amsterdam 1'/: HX. cokes; 5de J. v. Leeu wen 1 p. koffie, de volgende 5 kregen boven dien elk 2liter melk, van elf tot en met negentien, dus zij die een rit hadden ge wonnen kregen bovendien ieder een stukje zeep en een worst. Mej. R. te V. Een veearts raadplegen. EVELINE VAN BEEM f Op bijna 91-jarigen leeftijd is te Am sterdam overleden de oud-actrice Eveline van BeemKapper, bekend uit den bloei tijd van ons vaderlandsch tooneel. Reeds als 16-jarige in 1865 debu teerde de nu ontslapene op de Amsterdam- sche planken, die zij behalve een twee tal jaren in Rotterdam bij Brondgeest, met wien ze ook Nederl.-Indië bezocht ge durende bijna 60 jaren trouw bleef. Ze werkte bij verschillende directies, waaron der „Het Nederlandsch" en Royaards wei de voornaamste waren en creëerde een on noemelijk aantal rollen. Onder Roy aard's regie trad ze o. m. op in „Opstandigen", ,,De 5 Frankforters", „De Violiers", „Sara Burgerhart", „Droomspel", „Het schoone avontuur" en ..Fientje Beulemans". In 1925 nam zij afscheid van het tooneel ln de rol van moeder Volier, maar bleef die rol nog jaren daarna spelen bij Saai boni. Voor het laatst werd zij in 1934, toen zij 85 jaar werd, in het publiek gehuldigd, CARNAVAL - COSTUIJMS - MASKERS in grote verscheidenheid te huur - ERATO, Oude Singel 14, Tel. 20889 - Karakter Mom men - Goud- en Zilverband - Pruiken - Baarden - Grime. 6684 (Ingez. Med.) (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ZAAL VOOR GEMEENTERAADS VERGADERINGEN. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van onderstaand artikeltje. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Zou er nu werkelijk geen betere en gunstiger gelegen zaal te vinden zijn voor het houden van Gemeenteraadsvergaderingen dan de gymnas tiekzaal van het Gymnasium aan de Fruinlaan, mijnheer de Redacteur? Het laat zich toch wel aanzien, dat het nog een jaar zal duren voor de Vroede Vaderen het Stadhuis kunnen betrek ken, er kan dus niet gezegd worden, dat het een kwestie van eenige weken of maanden zal zijn. Wie maar even op de publieke tribune in die zaal heeft vertoefd, verdwijnt onmiddellijk en komt er niet weer terug, het is er niet uit te houden van de koude en bovendien kan er geen woord verstaan worden van de discussies die gevoerd worden. Is het te verwonderen, dat die tribune niet bezocht wordt, alleen de poli tieagent, die er ambtshalve moet zijn, is er aanwezig Dat dé Raadsleden zelf allesbehalve met deze Raadszaal zijn ingekomen is geen geheim. Dit blijkt ook wel uit de wandelingen, die de heeren steeds ondernemen, men kan gerust zeggen, dat niet een lid onafgebroken een kwar tier op zijn plaats blijft zitten, het is te be grijpen, willen de heeren zonder bevroren bee- nen naar huis gaan. Nu moge de Raad weinig prijs stellen op be zoek van publiek op de tribune, dat neemt niet weg. dat het publiek toch recht heeft op een behoorlijk verwarmde plaats, waar tevens het gesprokene te verstaan is; in deze geïmprovi seerde raadszaal is daar geen sprake van. Ik vraag mij af. zoo de Gemeente geen betere gelegenheid heeft voor het houden van raads vergaderingen, zou het dan niet mogelijk zijn. dat in het Academiegebouw of een collegezaal van de Academie in een ander gebouw, de raadsvergaderingen worden gehouden? De Bur gemeester is tevens President-Curator van de Hoogeschool en een der raadsleden Secretaris van het Curatorium, zouden die heeren niet kunnen bevorderen, dat een der Rijkslokalen tijdelijk als „Raadszaal" mag worden gebruikt? Ik ben er zeker van dat zoowel de Raadsleden als het publiek daar erkentelijk voor zullen zijn. J. V. VOOR ONZE SOLDATEN. Barre koude, sneeuw en ijs brengen groote bezwaren met zich voor het werk van onze ge- mobiliseerden. Door het mobilisatie-comité 1939 „Breien voor Militairen" werden reeds meer dan 3000 stuks verzonden, maar er is veel meer noodig. Helpt mede: Als alle lezers van dit stukje helpen door te breien kunnen wij veel meer versturen. Mocht men niet breien ons gironummer is No. 12074, Lelden, penningm.esse mevrouw Moens Ledeboer. Wij zorgen dat er gebreid wordt. Alle inlichtingen te krijgen by mevr. Roo- senberg Methorst, Rijnsburger weg 153. Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. DE TERAARDEBESTELLING VAN COMMODORE SCHOTT. Vanmiddag werd op treffende doch een voudige wijze op het kerkhof Laanhof te Batavia het stoffelijk overschot van Com modore Schott, omgekomen bij den ramp van de PK-AFO op Bali ter aarde be steld. Van militaire zoowel als van ambtelijke zijde werd zeer groote belangstelling aan den dag gelegd, evenals van particulieren. Tallooze kransen gaven uiting aan het medeleven. Aan de groeve werd alleen gesproken door de heeren Crena de Iongh en Ver steegh, terwijl de heer van Lennep, van de Holiandsche Beton Mij., namens mevrouw Schott dankte voor de belangstelling. BARON VON WIESNER OVERLEDEN. Dr. von Wiesner, de leider der monar chistische beweging in Oostenrijk, is te Brussel overleden. Wiesner werd na de vereeniging van Oos tenrijk met Duitschland gearresteerd, doch later weer vrij gelaten. Gedurende de monarchie was von Wies ner leider van het zg. literaire bureau van het ministerie van buitenlandsche zaken. Het geheele persbedrijf was hieraan onder geschikt. Uitgesproken: M. van den Bosch te Leiden, De Sitterlaan 76. R.-c.: mr. J. H. van Laer; cur.: mr. C. J. Goudsmit, Leiden. A. A. Beijersbergen, Wassenaar, Kerkstraat 72, expediteur. R.-c.: mr. F. J. de Jong; cur.: mr. H. Parfumeur, Den Haag. ZILVEREN MEDAILLE VOOR JAN SLUYTERS. De zilveren medaille van de stad Am sterdam, bij het jubileum van „Arti et Ami- citiae" ter beschikking gesteld van het be stuur, om uit te reiken aan den Amster- damschen schilder, die daarvoor het meest in aanmerking kwam, is ter hand gesteld aan Jan Sluyters. 33

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11