Sr STADSNIEUWS Het ijs in de Omgeving UjtCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 29 Januari 1940 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Kruis .^ULANDSCHE JEUGDBOND VOOR sdse*ö NATUURSTUDIE. Bi. j.Een leerzame vogelexcursie. en hield de N. J. N. een speciale '°ne o ursie naar Noordwijk en omgeving. jw, die ook de buitenwegen hier en .berijdbaar maakt, kon de goede O8C0|-ig onder de deelnemers slechts ver stane- Op de heenreis werden de nor- ten ntergasten van deze streek, zooals VrtjJite kraaien, enkele zwarte en een iur. largenomen. Van de meerkoeten, instmihu ook in de singels kunnen zien, 'en", bijna alleen doode exemplaren ge- tertil De levende lieten zich tot op een '"hirjenaderen, toen het overgeschoten Bf«m.erd uitgestrooid. Zij komen niet om Huclj koude zooals soms verondersteld iL^'-naar door gebrek aan voedsel, rautjng vogels hun voedselgebied met o°8!t#-.eeuw bedekt vinden, zijn ze aange- 'om>l jp de liefdadigheid van de men- uur ie ikt in deze dagen de vogels. Zij heb- nfJJ® nu zoo moeilijk! eeuw geeft veel intieme dingen uit lur do-wleven weer, die anders nooit aan t komen. Ook de wezel en de her ent.,, die anders zoo moeilijk te consta- zijn, verrieden hun aanwezigheid prenten of voetafdruksels. Konij- cn Zor, hazensporen zijn er nu legio. Dik- d( g men weer prenten, die niet thuis ent; gen waren en waarvan later bleek betrokken dier toch tamelijk alge- f t de» s duinen werden tientallen kuif- XjMUcken en sneeuwgorzen opgemerkt. 7t' atste zijn typische wlntergasten van - Op het strand wemelde het van eeuwen met een enkele mantel- 1AKE ertusschen. De overgangsstadia irt 3 jaar voor deze vogel volwassen SGRiaren heel overzichtelijk te zien. Ook og een wlntergast uit het poolgebied UplVrkt. Het was de vorkstaartmeeuw, iur,i-:r zeer zeldzame soort. M srugweg, die meer door de bosschen m a leverde vooral veel meezen op, ioo- plmpelmees, met zijn wenkbrauw- DJii-en de koosmees met het zwarte petje. ,'endtge winterkoninkje was overal. 6 leenzame ruigpootbulzerd, herken- rai! 'an zijn typisch gevlekte vleugels was it geconstateerde roofvogel. De laat- 2 langrijke waarneming van den dag hujjld uit twee zeearenden. „Sc groote, loggebouwde vogels, waarvan ■ugels een spanwijdte hadden van A-C 1.80 M., lieten zich langen tijd be- t ren waarna ze op hun breede vleu- 1 Oostelijke richting verdwenen. Dat en buitenkansje! _[flaan gingen de deelnemers huls- -P ij. Een excursie om nooit te vergeten. Mate; Br. Wk% (TH ZEEUWSCHE VEREENIGING „LUCTOR ET EMERGO". fiering van het 10-jarig bestaan. irdagavond had in de feestelijk ver- zaal van ,,'t Schuttershof" alhier de !'g plaats van het tienjarig bestaan der 5 ling Leiden en Omstreken van de 5 vsche Vereenlglng „Luctor et Emergo", 4 ommissie onder voorzitterschap van 5 leer F. W. Feyen. Door de kleeder- 5 t heerschte in de zaal een typisch vsche stemming welke werd verhoogd iK)t de vroolijke muziek van „Larzo". :n l voorzitter der afdeeling, de heer P. G. >ppe, heette allen hartelijk welkom, ""derheid de afgevaardigden van zuster- t aiglngen. Terugtredend in de historie rijjie afdeeling, wees spr. er op, dat de 1 n mr. W. Hugenholtz en U. G W van m destijds het initiatief tot oprichting l„ ;n genomen en het verheugde hem l_'ersten van aangezicht tot aangezicht ogen toespreken en dank te brengen Dj,dit Initiatief. nog te hebben gewezen op oe uit- ^3ge Zeeuwsche „leut", welke de bijeen- ten steeds kenmerkt, zong men staan- 'Wt Zeeuwsche volkslied, waarna het Ju- 0! -ende bestuur werd toegesproken door „Jner F. W. Feyen. Hij bracht in her- nej 'ing hoe mevr. Van Katwijk van de t(. htlng af deel had uitgemaakt van het C-.ur en bood haar uit naam der leden schitterende bloemenmand aan Zich ïjjend tot den voorzitter, den heer Poppe jij; spr. er op hoe deze steeds een steun- voor de vereeniging is geweest en deze ontving bloemen. Daarna trad de -.ltter van de Rotte-dcmsche afdeeling ""Zeeuwen, de heer Kraak, naar "oren le zustervereeniging geluk te wenschcn Hl dezen mijlpaal, waarna mevr. Snel- [lifk en de heer H. Nijholt, resp. de Üel- ...•h-Overijsselsche en de Frlesche ver- jj'jlng vertegenwoordigende, gelukwen- aanboden^^^^^^^^^^^^^^^H eltj onderafdeeling „Leut ;n Ernst" sloot bij deze gelukwenschon aan. voorzitter heeft ai'.an hartelijk dank ,31 voor de gesproken woorden* ermede was het officieele gedeelte ten e en trad „Leut en Ernst" naar voren, j.'onder leiding van den heer H. J. Ba sen. „Jong Zeeland", „Kind van Hol en „Ich wollt melne Llebe ergösse van F. Mendelssohn, op zeer verdien- jke wijze zong en een welverdiend ap- .s oogstte. Dit zangkoortje heeft zich in jj verdere verloop "an den avond nog ■.rdere malen doen hooren, waarbij r. Barendsen nog is vergast op vrien- ike woorden en een geschenk voor de nonde gastvrijheid tijdens de oefen- -jhden. oor de leden zelf werd opgevoerd het - ïeelstuk „Al is de leugen nog zoo snel. waereid achteraelt eur wel", een ge- i eden is naar Zeeuwschen trant, die zeer Jen smaak viel. adat nog het clublied was gezongen en ut en Ernst" zich nogmaals had doen •ren, werd overgegaan tot een welge- tgd bal onder leiding van den voorzit- der feestcommissie, waarbij ter afwisse- A door mej. Visser nog een Slavische is werd uitgevoerd. - Onze stadgenoote mevr. F. Oppelaar- leneveld heeft ter gelegenheid van den ïstaanden tweeden verjaardag van Prin- Beatrix een gedichtje vervaardigd en aan Prinses Juliana toegezonden, waar- zlj van H.K.H een waardeerend schrij- .1 terug mocht ontvangen. LOCOMOTIEF DEFECT GEWORDEN. Toen gisteravond trein 3332 sinds eenlge dagen zijn de Dleseltreinen tijdelijk door stoomtreinen vervangen om 17.21 van Bodegraven naar Leiden zou vertrek ken, bleek dat de locomotief waarschijnlijk door de sneeuw zoodanig defect was ge worden, dat zij den trein niet meer naar Lelden kon vervoeren. Onmiddellijk werd door den stationschef aan station Woerden om een andere locomotief gevraagd, maar het duurde ongeveer een klein uur voordat deze arriveerde. Met gevolg, dat trein 3332 alhier met één uur vertraging aankwam, waardoor een uurdienst moest vervallen. CHR. BOND VAN BELASTING AMBTENAREN. Afdeeling Leiden bestaat 5 jaar. In verband met de viering van het eerste lustrum, kwam de afd. Lelden van den Christelijken Bond van Belastingambtena ren in een feestelijk samenzijn bijeen. Zeer velen hadden aan de ultnoodlging om ook hun echtgenooten mede te brengen, gehoor gegeven, wat door het bestuur ten zeerste op prijs werd gesteld. Onder leiding van den voorzitter, den heer P. Meijdam, werden eerst eenlge huis houdelijke zaken afgedaan, waarna men overging tot het gedenken van het 5-jarig bestaan. De Voorzitter sprak over „Het beginsel getrouw", waarbij hij een blik in het ver leden gaf en er op wees, dat dit verleden krachten geeft voor de toekomst, maar ook verplichtingen oplegt voor de thans leven de leden. Daarna kwamen achtereenvol gens aan het woord de districtsbestuurder de heer Klaaijssen uit Dordrecht, de afge vaardigden van Den Haag en de vertegen woordiger van den Christelijken Besturen bond te Leiden. Allen getuigden van hun medeleven met de afdeeling, terwijl het aan goede wen- schen voor de toekomst niet ontbrak. De avond werd verder gevuld met de clamatie, jaarverslagen enz. terwijl in de pauzen ververschingen werden rondge diend. Om elf uur kon de voorzitter gewagen van een zeer geslaagden avond dank zij de medewerking van de leden zelf, die de commissie van voorbereiding in haar arbeid steunden, zoodat allen voldaan huiswaarts keerden. CREMATIE J. WINSEMIUS. Onder groote belangstelling is Zaterdag middag in het crematorium te Velsen de verassching geschied van het stoffelijk overschot van den heer J. Winsemius. oud- gezagvoerder bij de Kon. Paketvaart Mij en agent van den Rotterd. Lloyd alhier, die dezer dagen op 68-jarigen leeftijd geheel onverwachts overleed. Aanwezig waren vertegenwoordigers van den Rotterd. Lloyd en de K.P.M., vele oud gezagvoerders van de K.P.M., vrienden enz. Een zoon van den overledene heeft met enkele woorden zijn vader herdacht als een goed en uitermate werkzaam mensch, die veel sympathie genoot. Ds. C. de Jongh, Ned. Herv. Pred. te Go- rinchem bad het Onze Vader. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, dankte een zoon voor de belangstelling. VER. VAN CHR. ONDERWIJZERS (ESSEN). Vertooning van een vlsscherij-film. De afd. Leiden en Omstreken van de Ver. v. Chr. Onderwijzers(essen) in Neder land en de Overzeesche Gewesten kwam Zaterdagavond in „Patrimonium" in verga dering bijeen. De heer B. Offringa van Hazerswoude, die den heer Den Dikken als voorzitter op gevolgd is, las bij opening Ps. 90 om naar aanleiding van woorden „Bevestig Gij het werk onzer handen over ons, ja het werk onzer handen, bevestig dat" een kart aver- denkingswoord te spreken. Direct hierop werd het woord gegeven aan den heer A. de Graaf, lid van de com missie ter bevordering van het vischgebruik in Nederland te IJmuiden, die een korte toelichting gaf op de te vertoonen vissche- rijfilm. Met nadruk wees spr. er op, dat het in ons land helaas nog noodig is om pro paganda te maken voor het vischgebruik. In dezen tijd klemt dit des te meer, daar de export naar het buitenland sterk is afge nomen. Spr. noemde het een betreurenswaardig verschijnsel, dat wij Hollanders, in tegen stelling met andere volken, veel te weinig visch eten. Zoo is het vischgebruik in En geland b.v. dertig kilo per hoofd per jaar, in Duitschland vijf en twintig en in Ne derland slechts vier en een half kilo. Ten slotte zette spr. uiteen, dat visch een ge zond voedsel voor volwassenen, maar voor al voor kinderen is. Laat door ons allen, aldus spr. het gezegde „Meer visch op uw disch" in toepassing worden gebracht. La ten wij er voor waken dat de visscherij, één der oudste Nederlandsohe bedrijfstakken te gronde gaat. Nadat de heer De Graaf enkele licht beelden getoond had, werd een aanvang gemaakt met de vertooning van de uit drie deelen bestaande haringvisscherij-iflm. Deze film liet ons allereerst iets zien van de bedrijvigheid bij het gereed maken der haringvloot Vervolgens sloegen wij het vertrek uit de havens gade om dan, aan boord van een Scheveningsohen logger van zeer nabij een haringvangst mede te ma ken. Zoo zagen wij het uitzetten van de vleet, de vangst, het haringkaken en had den wij een ontmoeting met het hospitaal- kerkschip „De Hoop". Het laatste deel van de film toonde ons den verkoop der haring en de bewerking dei haring voor de con sumptie. Tijdens de pauze werden de aanwezigen onthaald op haring op toast. Met groote belangstelling werd deze in teressante film. een opname van den heer A. de Graaf, die zich, behalve-een uitste kend propaganda-leider ook een vaardig operateur toonde, door allen gevolgd. In het tweede deel van den avond wer den nog enkele huishoudelijke zaken be handeld. De heer G. Drexhage te Hazers woude werd als bestuurslid gekozen. In de Stedelijke Werkinrichting waren in de afgeloopen week opgenomen: Maan dag 46, Dinsdag 48, Woensdag 49, Donder dag 50. Vrijdag 50, Zaterdag 50 volwassen personen. I UITSLAGEN VAN WEDSTRIJDEN. ALFHEN. Wij ontvingen nog de volgende uitslagen van wedstrijden: Zaterdag werden in Alphen weer talrijke wedstrijden gehouden. Zeer populair is ook de baan op den Ouden Rijn, van de Vlamingstraat af tot de Heul. waar achter de woning van den heer P. Houwellng tal van wedstrijden worden gehouden. De uit slagen van de ringrijderij luidde: le pr. W. Costeris met mej. A. Bouthoorn; 2e pr. D. de Jong met mej. M. Bouthoorn; 3e pr. J. Costeris met mej. B. Bouthoorn. Afvalrace om geldprijzen. Hiervoor wa ren niet minder dan 46 deelnemers. De uitslag was na spannende races: le pr. D. de Jong; 2e pr. A. Post; 3e pr. W. Koop man; 4e pr. H. Verburg. Wedstrijden voor kinderen, voor meisjes beneden 10 jaar: le pr. D. I'denburg; 2e pr. A. den Hertog; 3e pr. A. Vonk; 4e pr. W. Meerveld; jongens beneden 10 jaar: le pr. W. Kamper; 2e pr. K. de Jong; 3e pr. L. de Jong; 4e pr. H. Frankfoort; voor jongensv an 1014 jaar: le pr. H. v. 't Wout; 2e pr. P. de Jong; 3e pr. S. v. Vliet; 4e pr. P. v. Rijn. Aan het Goudscherijpad in de omgeving van hotel Lamoree, waar men nog over een prima ijsbaan van plm. 300 M. be schikt, werd Zaterdagmiddag een behen digheidswedstrijd voor paren gehouden, waarbij de heeren houtjes moesten rapen en vervolgens hun dame met slede naar de finish moesten trekken, le pr. mej. Vos met den heer Post; 2e pr. mej. Heemrood met den heer W. v. Rooijen; 3e prijs mej. Kok met den heer Joha. Nabij hotel 's Molenaarsbrug werd een ringstekerij op priksleden gehouden voor jongens en meisjes, waaraan door niet min der dan 43 paren werd deelgenomen. Allen werden getracteerd, terwijl de prijswin naars een verrassing ontvingen, le pr. Henk Plomp met B. Oltfoort; 2e pr. A. Straver met J. Kersten; 3e pr. G. Oudshoorn met Vrouwke Kikkert; 4e pr. Jan Piepenbrink met Rika Stapper; 5e pr. W. Vrolijk met Daan Vreeken. BOSKOOP. Uitgeschreven door de ljsclub „Boskoop" had op de baan van de Vaar-wetering een hardrijderij plaats voor mannen boven de 18 jaar. Er waren 44 deelnemers; er werd gereden om levensmiddelen. De uitslag luidde: le pr. C. van Oijen, 2e pr. W. van den Akker. 3e pr. T. van den Akker, 4e pr. A. Toor, 5e pr. A. Huizer, 6e pr. P. van Vliet 7e pr. A. van der Starre en 8e pr. H. Uiten- bogaard. Voorts kreeg elke verliezer een pond spek. HAARLEMMERMEER. De ljsclub „Haarlemmermeer" organiseer de hardrijderijen voor de jeugd. De uit slagen luidden: Groep I: le pr. Gerrlt de Bruyn; Groep n: le pr. P. Tromp; Groep III: le pr. D. Robijn; Groep IV: Truus de Boo. Schoolwedstrijden. De wedstrijden van school I, die op de Hoofdvaart werden gehouden hadden tot uitslag Sleetje prikken: Meisjes 6—7 j.: 1. Adr. Markus; 2. Teuntje Lagrouw; Meisjes 8 11 j.: 1. Jannie v. Kleef, 2. Jople van Loeve- stijn. Jongens 7—11 J.: 1. Corrie Markus; 2. Gertje van Es. Hardrijden Meisjes 68 Jr.: 1. Jansje Luytes; 2. Annie Stange. Meisjes 9—10 jr.: 1. Jonie van Leeuwen, 2. Sjaan Slooten. Meisjes 11—13 jr.: Johanna Stange, 2. Jeltje Krijgsman. Jongens 6—9 jr.: 1. Klaas Snoek, 2. Ger- rit Snijder. Jongens 10—11 jr.: 1. Jacob Langendijk, 2. Ot Wierda. Jongens 12—14 jr.: 1. Piet Monsieurs, 2. Johan Markus. Schoolkampioen werd Piet Monsieurs. 9 Het bestuur der ijsclub .„Haarlemmer meer" organiseerde Zaterdagmiddag afval- wedstrijden op de ongeveer 500 M. lange baan. De belangstelling was bijaonder grpot. Er werd gereden in twee categorieën. Na iedere ronde viel de laatste man af. Om gedurende de race de spanning erin te brengen, werden verschillende klasse mentspremies uitgeloofd. Dit was vooral het geval voor de tweede categorie (tot 18 jaar) waarbij het publiek (zoomede het bestuur) zijn gulheid betuigde. Uit de eerste categorie viel het rijden van den heer F. Muldeis, die buiten me dedinging meereed, op. Ook de heeren Veenstra en Keizer reden keurig. De heer Tromp bleek een stoere onversaagde rij der, die twee klassementsprints wist te winnen. De premie van f. 2.50 was voor Denis Dekker. Bij de Jongere garde won de heer G. Thius deze premie. Keurig washier het rijden van de twee kleine Robijntjes, die menig grooten rijder aohter zich lie ten. Men had de schaatsjes van deze (jon gens moeten zien! Het is een prestatie. Beide jongens wonnen elk drie premies. De uitslagen luiden als volgt: Ouderen: 1. W. Tromp, 2. F. Muldere (buiten mededinging), 3. A. Reynders, 4. Denis Dekker, 5. W. Thius, 6. H. van Sprundel (18 deelnemers). Jongeren: 1. R. v. Kalmthout, 2. G.Kar- reman, 3. G. Thius, 4 W. Robijn, 5. D. Ro bijn, 6. K. Spijker (22 deelnemers). De heer C. Meeuwig deelde de prijzen uit en bood den heer Mulders, die buiten mededinging meereed een herinnering aan als dank voor zijn demonstratie. Hij bracht dank uit aan de gulle gevers, in het bijzonder aan de slagers, die zich niet onbetuigd lieten. Het werd voor de ijs- club een zeer geslaagde dag. HILLEGOM. De Sportvereeniging Hillinen hield de reeds eerder uitgestelde wedstrijden in het hardrijden voor haar leden. De wed strijden werden verreden op de ijsbaan van Hillegom Vooruit, die daarvoor was afge staan. De wedstrijden hebben enorme be langstelling getrokken. *Ben 12-tal luxe voorwerpen was als prijzen gesteld. De uitslag was: 1. Tevens kampioen voor 1940, Ed. Duinkerken. 2. L: van Braam, 3. H. Willemse (kampioen over 19391, 4. F. Fijma, 5. C. Verkerk, 6. E. Scholte, 7. W. Verkerk, 8. B. Fijma Sr., 9. J. Oudejans, 10. C. Groekspoor, 11. N. van Wonderen en 12. J. Mulder. De IJsclub Juliana organiseerde op de Ringvaart wedstrijden in het priksleden voor gehuwde mannen. De uitslagen wa ren als volgt 1. J. Hal, 2. M. v. d. Plas, 3. T. Hol, 4. H. de Horn, 5. H. v. d. Plas, 6. H. Duivenvoorden en 7, Wim Bakker. Voor deze wedstrijden bestond groote be langstelling. KOUDEKERK ad. RIJN. Zaterdagmiddag hield de voetbalver, op de Rijn nabij het Prinsenschouw een wed strijd in het hardrijden voor leden en ad- spiranten. Hiervoor waren levensmiddelen beschikbaar gesteld. le pr. Hendrik van Vegten: 2e pr. Reinier Dorrepaal; 3e pr. Cor de Wit: 4e pr. Albert Vergunst: 5e pr. Siem van Leeuwen; 6e pr. Piet Vergunst. Adspiranten: le pr. Jan Hogenes; 2e pr. Adrianes Hakkenbrak: 3e pr. Cok Hoogeveen; 4e pr. Jan Verbaan, Zaterdagmiddag hield de Ijsver, een wedstrijd met priksleden voor heeren. Er waren 46 deelnemers, le pr. P. van Dam; 2e pr. H. Hogenes; 3e pr. J. Hogenes; 4e pr. J. Bijleveld: 5e pr. Joh. v. Harskamp Kz. 6e pr. H. v. Negten. Kunstvoorwerpen wa ren als prijs beschikbaar gesteld. De IJsvereeniging te Koudekerk a. d. Rijn heeft voor morgen een wedstrijd uitgeschreven voor ringsteken met arreslcden op den Rijn, hetgeen zeker wel een unicum mag heeten. Mocht de Rijn niet meer vertrouwd zijn, dan zal getracht worden dezen wedstrijd op den openbaren weg te doen houden. LEIDERDORP. Op den Rijn alhier werd een koppel-wed strijd gehouden over 3000 M. Er waren 22 deelnemers. Winnaars werden: le pr. W. Schippers en J. Hogervorst; 2e pr. W. de Ridder en J. Schippers; 3e pr. H. de Lange en F. Blom. NOORDEN. Na de laatste sneeuwval was alhier het ijs in minder goede conditie. Men man en macht is men evenwel aan het werk ge gaan en het is gelukt hier weer een vrij goede baan te krijgen op den blnnenpolder De ijsclub Noorden heeft een goed geslaag den wedstrijd op deze baan gehouden, bestaande in het hardrijden met hinder nissen voor mannen. De uitslag was: le pr. H. Pieterse; 2e pr. Ch. Wansinck; 3e pr. H. Fransen; 4e pr. W. Pietersen en 5e pr M. de Jong. Er is om de prijzen met veel vuur gestreden. Na den wedstrijd had de prijsuitdeellng plaats in het café van de wed. J. Veenman, terwijl er verder nog muziek was. Bij het café de Sluikade. op den Amstel is een goed geslaagd wedstrijd gehouden op schaatsen, bestaande in het hard-ring- rijden voor paren. Na menig spannenden rit luidde de uitslag; le pr. J. Reineveld en mej. Verhaar; 2e pr. C. Verbrugge en mej. P. Looij; 3e pr, A. Bosman en mej. C. Berkelaan; 4e pr. C. de Rooij en mej. Van IJperen en 5e pr. H. Looij en mej. Spelt. Tevens moesten de rijders een hindernis nemen. De prijsuit deellng had plaats in het café van de wed. Langeslag. OEGSTGEEST. Zaterdagmiddag was door de IJsclub Oegstgeest op het Oegstgeesterkanaal een wedstrijd hardrijden uitgeschreven voor Jongens. De uitslag luidde: le pr. Leo Hooyman; 2e pr. Piet Werkhoven; 3e pr. Joop Hollan der; 4e pr. Frits Burlage. Er waren 54 deel nemers. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en zijn op de baan door den 2en voorzitter den heer A. J. P. Bakkers uitgereikt. OUDE-WETERING. Op de banen van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" had een ringrijderij plaats, waaraan door 18 paren werd deelgenomen. De uitslag luidt als volgt: le pr. J. I. v. d. Meer en echtgenoote; 2e pr. H. de Jong en echtgenoote; 3e pr. H. de Jeu en mej. C. Hoogenboom; 4e pr. Jac. van Benten en mej. Adema; 5e pr. W. Adema en mej. S. Adema; 6e pr. C. Zoet en mej. A. Klein. Des avonds had in Hotel Van den Bosch de prijsuitreiking plaats. Ten tweede male waren Zaterdagmiddag de schoolkinderen de gasten van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons doel". Jammer genoeg was het op de baan bitter koud. Toch wa ren nog een kleine 100 jongens en meisjes aanwezig om elkaar de prijzen te betwisten De verliezers ontvingen een reep chocolade terwijl de winnaars een grootere belooning konden verdienen. De uitslagen luidden: Kleine jongens: 1. Jan Vesseur; 2. Jan v. d. Bosel. Grootere jongens: 1. Dirk Kraan 2. Tinus Cozijn; 3. Evert Knibbe; 4. Arle Hogeboom; 5. Johan de Jong. Kleine meisjes: 1. Nel de Wit; 2. Anna Rietbroek. Groote meisjes: 1. Corrie Riet broek; 2. Annie van Hameren; 3. Trees v. d. Meer; 4. H. Akerboom. VOORHOUT. Het was voor het bestuur der Voorhout- sche IJsclub een groote voldoening Zater dagmiddag een wedstrijd te kunnen orga- niseeren in het hardrijden op de schaats voor behoeftigen. Groote erkentelijkheid hebben ook zij verdiend, die hun gaven in natura of geld schonken om lederen rijder een prijsje toe te kennen. Ook de vrijwillige baanvegers, die spontaan de banen der IJsclub sneeuw vrij maakten. Door hun aller toedoen is deze wedstrijd zeer geslaagd. Niet minder dan 79 deelnemers hadden zich: opgegeven. Het was een lust om te zien, hoe menlgen oudere er werd „afge reden" door nog bijna schooljongens. De uitslag luidde: le pr. Bert Lakeman; 2e pr. W. Werkhoven Czn.; 3e pr. Chr. v. d. Berg Pzn.; 4e pr. Jan Bergman; 5e pr. Jo Lakeman. In café „De Bonte Koe" werd den drie eersten prijswinnaars een kistje sigaren aangeboden. De wedstrijd was een groot succes! ZOETERWOUDE H. R. Alhier wordt morgen een hardrijderij op schaatsen gehouden op den Rijn voorwerk- loozen en behoeftigen, waarvoor een inza meling is gehouden De ijsbaan op den Rijn tusschen Meer burg en de Does is door de ljsclub prachtig in orde gemaakt. GEBOREN: Maria Magdalena, d. van G. J. v. Houten en E. Siera Adrianus Jacobus, z. van J. L. Noor- dermeer en A. Oudshoorn. ONDERTROUWD: W. Alting, J.m. 30 jaar en J. Siere J.d. 24 jaar W. J. Bouwens j.m. 27 jaar en J Bavelaar j.d. 21 jaar A. P. Kalis j.m. 32 jaar en E. Timmers j.d. 24 jaar. OVERLEDEN: H. Veluwenkamp, m., 76 jaar D. H. Ton- ninga, m., 69 jaar J. A. v. d. Helligerberg, d. 14 dagen. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking ran Maandag 29 Januari 1940 Hooge Prijzen 1000: 8516 9347 16248 16258 17739 400: 1046 4588 9025 13477 17571 17604 19312 200 9247 17054 20472 21540 100: 6209 8426 8895 10611 11224 11345 11824 12808 14170 14405 15925 18756 20083 Prijzen van 70. 1089 1174 1209 1296 1375 1392 1434 1662 1646 1722 1835 1881 2104 2113 2127 2146 2148 2445 2464 2469 2474 2717 2728 2808 2853 2934 3078 3256 3289 3364 3382 3625 3736 3957 4076 4265 4305 4321 4342 4479 4591 4624 4687 4749 4820 4969 4975 4978 5112 5194 5276 5468 5616 5799 5816 5929 5989 6065 6132 6163 6411 6627 6641 6679 6707 6711 6774 6820 6870 6963 6972 7080 7116 7220 7283 7295 7392 7511 7574 7673 7803 7911 8026 8087 8200 8238 8252 8260 8315 8451 8467 8740 8866 8957 9081 9110 9232 9257 9453 9497 9522 9581 9876 10033 10062 10117 10218 10298 10601 10648 10663 10801 10811 10820 10879 10931 10946 11049 11077 11268 11297 11306 11353 11400 11502 11590 11644 11666 11873 11921 12041 12115 12264 12267 12329 12398 12869 12952 13184 13193 13223 13245 13249 13337 13338 13389 13390 13399 13522 13563 13574 13680 13743 13781 13823 13904 14014 14153 14314 14358 14447 14470 14486 14737 14740 14981 14990 15355 15369 15431 15465 15491 15911 15937 16059 16092 16170 16295 16347 16355 16367 16702 16716 16743 16796 16884 16894 16994 17015 17040 17158 17395 17404 17481 17566 17719 17754 17768 17778 17851 17900 17936 18036 18061 18076 18140 18270 18379 18699 18768 18863 18871 19091 19229 19316 19319 19427 19456 19698 20214 20276 20374 20539 20559 20615 20766 20814 20870 21164 21178 21179 21210 21249 21257 21280 21329 21343 21369 21443 21525 21581 21614 21851 21975 Nieten 1005 1042 1057 1094 1121 1147 1163 1183 1185 1229 1236 1268 1288 1357 1403 1405 1418 1424 1440 1508 1538 1711 1716 1756 1819 1887 1891 1892 1919 1959 1972 2017 2065 2084 2124 2145 2214 2231 2321 2324 2330 2353 2356 2384 2402 2414 2450 2461 2527 2599 2612 2716 2721 2766 2767 2800 2817 2824 2842 2844 2851 2862 2897 2920 2927 2959 3006 3055 3109 3135 3170 3192 3249 3342 3390 3392 3393 3400 3412 3486 3491 3493 3505 3523 3530 3677 3506 3621 3657 3664 3694 3752 3773 3794 3799 3826 3832 3951 3959 4007 4011 4054 4065 4066 4070 4071 4087 4095 4104 4172 4181 4203 4213 4234 4238 4246 4253 4336 4399 4422 4516 4517 4519 4554 4636 4787 4792 4800 4830 5003 5021 5049 5082 5086 5104 5187 5222 5270 5272 5330 5349 5374 5416 5499 5565 5574 5623 5659 5755 5790 5862 5878 5879 5926 5928 5939 5982 5986 6035 6036 6076 6106 6110 6118 6155 6159 6175 6192 6194 6242 6247 6251 6310 6325 6355 6424 6469 6499 6500 6535 6548 6588 6592 6594 6670 6672 6695 6696 6702 6767 6790 6844 6858 6862 6884 6895 6902 6912 6921 6955 6986 6989 7025 7070 7088 7132 7196 7222 7242 7393 7435 7438 7476 7477 7521 7528 7535 7546 7559 7598 7641 7670 7686 7715 7717 7726 7790 7705 7816 7817 7845 7868 7888 7922 7933 7942 7946 7973 7983 8048 8098 8121 8177 8178 8183 8191 8214 8275 8292 8351 8377 8397 8407 8526 8529 8550 8583 8602 8603 8634 8642 8645 8655 8722 8774 8790 8813 8837 8358 8884 8930 8935 9066 9076 9078 9148 9162 9172 9190 9195 9209 9265 9299 9305 9350 9360 9368 9408 9438 9523 9532 9561 95 <0 9607 9620 9670 9679 9697 9705 9715 9776 9778 9807 9851 9872 9874 9892 9922 9990 10160 10169 10234 10301 10314 10318 10323 10342 10412 10426 10499 10503 10536 10546 10550 10595 10627 10641 10655 10681 10737 10738 10746 10757 10804 10821 10871 10884 10885 10899 10011 10960 10966 10988 11000 11171 11173 11203 11212 11218 11230 11237 11246 11265 11284 11346 11364 11470 11474 11488 11537 11549 11554 11564 11605 11628 11629 11661 11673 11722 11772 11778 11877 11895 11900 11918 11955 11960 11985 12037 12089 12051 12102 12106 12147 12218 12253 12307 12356 12362 13404 12507 12506 12562 12595 12596 12605 12665 12683 12698 12711 12729 12732 12798 12800 12937 12997 13031 13093 13137 13167 13182 13230 13253 13263 13303 13344 13388 13480 13510 13530 13539 13548 13569 13634 13710 13740 13811 13829 13856 13864 13909 13936 13974 13978 13979 14008 14009 14013 14019 14102 14108 14164 14192 14207 14246 14266 14369 14392 14424 14434 14459 14521 14591 14600 14644 14672 14683 14735 14782 14830 14851 14877 14985 15004 15013 15015 15059 15062 15073 15122 15138 15167 15179 16274 15279 15306 15327 15366 15388 15407 15450 15475 15492 15527 15538 15548 15558 15562 15575 15721 15764 15799 15813 15993 16102 16139 16161 16180 16221 16296 16346 16459 16534 16553 16570 16579 16584 16616 16661 16724 16731 16804 16817 16833 16858 16871 16885 16926 16933 16951 16982 16987 17064 17112 17119 17144 17153 17201 17206 17225 17244 17245 17359 17382 17431 17474 17482 17489 17490 17508 17538 17558 17579 17585 17587 17608 17616 17632 17633 17661 17668 17748 17772 17816 17823 17833 17860 17870 17871 17904 17907 17960 17965 18009 18034 18035 18039 18073 18086 18107 18143 18155 18168 18169 18194 18232 18264 18272 18278 18316 18355 18390 18413 18430 18436 18479 18514 18592 18602 18661 18788 18860 18862 18373 18892 18968 18983 38988 19080 19090 19101 19130 19154 19202 19247 19266 19289 19341 19418 19428 19452 19488 19496 19605 19630 19740 19844 19852 19966 19975 20012 20036 20058 20070 20113 20183 20199 20200 20202 20213 20223 20231 20250 20252 20254 20314 20356 20364 20491 20573 20721 20740 20831 20747 20772 20786 20795 20812 20827 20828 20895 20925 20940 20947 20948 20973 20984 20996 21042 21071 21089 21110 21123 21141 21162 21169 21176 21226 21266 21275 21312 21358 2137C 21383 21401 21464 21473 21502 21509 21523 21547 21564 21624 21667 21681 21687 21710 21712 21813 21830 21831 21846 21852 21896 21916 21943 21954 21986 21994 21995 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7