Churchill's tweede rede m LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 29 Jj V\NGE SALTS GEMENGD NIEUWS Nederlandsch tankschip ontsnapt aan ondergang Brand in confectiefabriek Treinramp in Japan Gevolgen der koude RECHTZAKEN De beendermeel-affaire Hitier heeit beste kansen reeds voorbij laten gaan Met het anker een mijn doen springen. VIER LICHT GEWONDEN. Het Nederlandse he motortankschip „Ma- xnura" groot 8245 ton, toebehoorende aan de maatschappij „La Corona", een dochter maatschappij van de Koninklijke Shell is Zaterdagmiddag aan den ondergang ont komen. Het schip, dat onder commando staat van kapitein Swart en 45 opvarenden aan boord heeft is op weg van Curasao naar Rotterdam. Toen het schip Zaterdag om twee uur buiten een haven aan de Zuidkust van Engeland, het anker lichtte, trof het anker een mijn. Het schip bleef echter onbeschadigd. Er ontstond een gewel dige ontploffing en een enorme water zuil schoot de lucht in. De leden der bemanning, die zich op het voorschip bevonden, werden opgenomen en tegen het dek geslingerd. Drie matrozen en een olieman moesten later behandeld worden voor lichte verwondingen en zenuwschokken. Met een reddingboot was een dokter van de kust naar het schip gekomen. Het eenige verlies, dat het schip heeft geleden was, dat het anker verspeeld werd, doordat dit van den ketting sloeg. Nadat hij aanvankelijk noodseinen uit zond seinde de kapitein later, dat het schip op eigen kracht kon doorvaren naar de Duins. TWEE ETAGES UITGEBRAND. Gistermorgen vroeg werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de confec tiefabriek van den heer Cohen in de Lut- mastraat te Amsterdam. Er was gemeld, dat het vour woedde in een fabriek met zeer brandbaar materiaal, zoodat de brand weer met twee motorspuiten en een lad derwagen uitrukte. Inderdaad liet de brand zich aanvankelijk zeer ernstig aan zien. Op de eerste etage van de fabriek, welke zich over de perceelen 191197 uit strekt. laaiden de vlammen op en het op gestapelde brandende laken ontwikkelde zeer veel rook. Toen dan ook de brand weerman Louvezijn de eerste slang door de opengehakte deur naar boven wilde brengen om het vuur te bestrijden geraakte hij door de rookontwikkeling buiten be wustzijn. Een zijner collega's bracht hem in de frissche lucht. Inmiddels had men het vuur ook van buiten af aangegrepen. De brandladder draaide voor de ramen op de eerste etage en daar waar de vlammen een rooden gloed verspreidden, werd veel water gegeven. Toch leek het aanvankelijk of het vuur zich zou uitbreidden. De zoldering van de eerste etage vatte vlam en in een oogwenk sloeg het vuur naar de tweede etage door. Ook naar de zijkanten baanden de vlam men zich een weg, doch de insluitingspo ging van de brandweer was gelukt. De ra men werden stuk geslagen, teneinde den rook uitweg te geven en op dat oogenblik kon het sein gegeven worden dat men den brand meester was. Gevaar voor uitbrei ding bestond er toen niet meer en de ga rage Michiels, die beneden aan de straat is gelegen, behoefde niet ontruimd te worden. Toen men om kwart over zeven de scha de kon overzien, bleek dat de eerste en tweede etage van de fabriek totaal waren uitgebrand. De brand schijnt te zijn ontstaan door hitteuitstraling van den schoorsteen der centrale verwarming. De stoffen schijnen daardoor vlam te hebben gevat. Verzekering dekt de schade. BRANDKAST OPENGESNEDEN. Een bedrag van f. 700.ontvreemd. In den nacht is ingebroken in het per ceel 144 aan den Amstel te Amsterdam, waar een fabriek van electrische appara ten is gevestigd. Men had zich toegang ver schaft via een belendend perceel, dat men had bereikt langs de brandladder In dit laatste perceel nam men uit een geldkistje zeventien gulden. Daarna begaf men zich naar het kantoor van de fabriek, waar de brandkast aan de achterzijde werd open gesneden. Hier was zevenhonderd gulden de buit. Voorts heeft men zich nogmaals toegang verschaft tot een woning aan den Kloveniersburgwal 49, waar men dezer da gen de vrouw des huizes had laten weg roepen „omdat haar man op kantoor niet wel was geworden". In den tijd, dat de vrouw afwezig was, werd toen een bezoek aan haar woning gebracht. Eenige honder den guldens werden gestolen. Thans werd aan hetzelfde huis een bezoek gebracht en werd de muntmeter voor twaalf gulden gelicht. BRANDKRANEN LAGEN ONDER DE SNEEUW. Deel van borstelfabriek te Apeldoorn afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een binnenbrand gewoed in een borstelfabriek aan den Mheenweg te Apel doorn. Deze was begonnen op den zolder, waardoor is onbekend. Een gedeelte van de fabriek is uitgebrand en een vrij groote hoeveelheid materiaal is verloren gegaan. De brandweer werd bij de blussching op gehouden door het zoeken naar de brand- kranen, die onder de sneeuw lagen. Verzekering dekt de schade De Crt. VAN DE TRAP GEVALLEN. Zaterdagavond is in een pand aan de Veemarktstraat te Rotterdam de 68-jarige F van Oers uit de Slaghekstraat van de trap gevallen. Hij kwam met het hoofd op den steenen vloer van het trapportaal terecht en kreeg een schedelbreuk, alsmede eenige ernstige hoofdwonden. Nadat hij per auto naar het ziekenhuis was overgebracht is hij aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. Hardnekkige Rheumatische pijnen moeten krachtig worden aangepakt. In zulke gevallen is Vange Salts het aange wezen middel. Waait Vange Salts pakt Uw kwaal van twee kanten tegelijk aan. Vange Salts bevat alkali, dat de schadelijke zuren in Uw gestel verslaat, maar bovendien de minerale zouten, die noodig zijn om te be letten, dat pijnverwekkend urinezuur zich ophoopt in Uw weefsels. Daarom heeft Vange Salts redding gebracht in zoo vele gevallen, waar alle andere middelen faal den. Vraag vandaag nog bij Uw apothe ker of drogist Vange Salts. Prijs 85 ets vol doende voor een flinke kuur. Vangt Uw pijn 6120 (Ingez. Meel.) GOEDE SLAG VAN DE POLITIE IN ROTTERDAM. De gemeente-politie te Rotterdam sloeg op 31 Augustus j.l. een goeden slag door den 35-jarigen schilder P. B. te arresteeren on der verdenking dat hij met behulp van een tijdbom brand had gesticht in het perceel Statenlaan 140 aldaar, welk perceel dien avond zwaar door het vuur werd geteisterd. Enkele dagen later arresteerde de politie nog een medeplichtige van B., den 32-jarigen J. J C. van Z. Beiden hadden zich voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden en werden enkele weken geleden veroor deeld, respectievelijk tot vijf en twee jaar gevangenisstraf. In het voorjaar en in den zomer van 1939 waren in Rotterdam talrijke branden uit gebroken, waarvan de oorzaak niet kon worden vastgesteld, doch waarvan de politie vermoedde dat zij gesticht waren. Er werd verband gezocht en gevonden tus- schen deze branden en den brand in de Statenlaan. Een en ander had tot gevolg. dat B. en zijn medeplichtige nogmaals aan een zeer streng verhoor werden onderwor pen. Het succes bleef niet uit. Zoo is het de politie thans gelukt klaarheid te brengen in een brand in een perceel in de Rubroek- straat te Rotterdam, welke in het voorjaar van 1939 plaats vond. Een drietal personen is in verband hiermede thans gearres teerd. Het zijn de 38-jarige slager C. H., de 32-jarige huishoudster A. B. A. H. en de 54-jarige caféhouder J. G. van Z„ vader van den reeds veroordeelden medeplichtige van Z. Zij hebben allen inzake den brand in de Rubroekstraat een volledige bekentenis afgelegd en zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. JONGEN VAN HET DAK GEVALLEN. Gistermiddag is in de Volmarijnstraat te Rotterdam de 14-jarige G. J. Lagendijk van het dak van een huis gevallen, toen hij zijn vader hielp bij het verwijderen van sneeuw. De knaap viel van een hoogte van acht meter op straat, waar hij in bewusteloozen toestand bleef liggen. Per ambulance is de jongen met een schedelbreuk naar het zie kenhuis Coolsingel overgebracht. Zijn toe stand is hoogst ernstig. VROUW IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag is de 26-jarige mej. W. E. Mighorat in haar woning aan de De Vlie gerstraat te Rotterdam in brand geraakt, doordat zij te dicht bij de kachel stond. De vrouw liep met brandende kleeren de straat op, waar de vlammen door buren werden gedoofd. Per auto werd het slachtoffer, dat'ern stige wonden aan het lichaam had opge- loopen, naar het ziekenhuis aan den Cool singel overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DRIEHONDERD DOODEN EN GEWONDEN. Hedenochtend vroeg heeft zich te Osaka (Japan) een spoorwegongeluk voorgedaan. Volgens de eerste berichten zijn bij de ramp 200 menschen om het leven ge komen. Hun lijken waren verkoold. Een honderdtal reizigers is min of meer ernstig gewond. De meeste gewonden zijn arbeiders van een koperfabriek. Doordat een der achter ste wagons van den trein, die op weg was naar Sakoeraisjima. ontspoorde, scheurde een benzinetank, waarna de benzine in brand vloog. De vlammen tastten ook de andere wagons aan. Nader wordt nog gemeld: Het ontzettende spoorwegongeluk bij OsaJca is gebeurd met een door een benzi nemotor gedreven trein van een buurt spoorweg. Door nog niet bekende oorzaak ontspoorde de volle trein, waarna de wa gons omsloegen. Officieel wordt medegedeeld, dat 221 pas sagiers. hoofdzakelijk arbeiders, zijn omge komen. Verder heeft men 79 zwaargewon den uit de verwoesting bevrijd. Het is nog niet bekend, hoeveel lichtgewonden er zijn Engeland heeft de ergste koude door staan sedert 46 jaar. In het centrum van Londen werd 14 graden vorst geconstateerd Te Kingston bij Londen was de Theems dichtgevroren en tot 12 kilometer boven Londen ls de rivier dichtgevroren geweest. De ijsgang beneden Kingston was zoo groot als sedert 1894 niet meer is gezien Tengevolge van het bevriezen van de waterleidingen waren duizenden hulzen in de groote steden zonder water. Tengevolge van de strenge vorst der laatste weken zijn in Eupen verscheidene gasleidingen gesprongen. In den afgeloo- pen nacht is een gezin door ernstige gas vergiftiging getroffen. Aangezien nog meer breuken geconstateerd zijn, die twee heele straten bedreigden, heeft men gisteren te gen 5 uur des middags de hoofdleiding, die de bovenstad van gas voorziet, moeten slui ten. Deze maatregel zal eenige dagen ge handhaafd moeten blijven, met het gevolg, dat er des avonds geen licht is, behalve in de enkele straten, die electrisch verlicht worden. MIJNGAS-ONTPLOFFING. Zaterdagmiddag heeft zich in de mijn St. Elisabeth te Peronnes (in Henegouwen) op 400 meter onder den grond een mijn- gasontploffing voorgedaan. Twee mijnwerkers werden gedood en zes gewond. JOEGOSLAVISCH PREMIER GEWOND BIJ TREINBOTSING. Verscheidene ministers, die uit Zagreb terugkeerden, zijn aan een groot gevaar ontsnapt. De express, waarmede zij reis den, kwam n.l. in botsing met een goede rentrein op een klein station, niet ver van Rouma. Gelukkig waren de gevolgen niet ernstig. Volgens de eerste berichten zijn de pre mier. Swetkowitsj en de minister van Fi nanciën, Tsjoetey, licht gewond. FILMSTERREN VAN HAAR SIERADEN BEROOFD. Overval te Chicago. De filmactrices Constance Bennett en Anita Louise hebben de politie te Chicago medegedeeld, dat vijf gewapende mannen haar chauffeur gedwongen hebben de auto, waarin zij reden, bij het trottoir stil te zetten, waarna de bandieten dj beide vrouwen van haar sieraden, samen ter waarde van 31.595 dollar, beroofden De chauffeur George Bayne heeft verklaard, dat vijf gemaskerde mannen op de tree plank sprongen en hem dwongen te stop pen. Na de beroovlng vluchtten de man nen in hun eigen wagen. (United Press). WRAK DER „ORAZIO" VERDWENEN. Ondanks ijverige nasporingen van Itali- aansche marine- en koopvaardij vaartuigen is men er nog niet in geslaagd, het wrak te vinden van het Italiaansche mailschip „Orazio", dat de vorige week in de Mid- dellandsche Zee door brand werd vernield Ook de Italiaansche luchtmacht neemt aan het opsporingswerk deel. Men acht echter alle hoop nog niet verloren. Het onderzoek zal dan ook worden voortgezet. Naar het Handelsblad meldt, heeft de Utrechtsche veevoederfabriek De Adelaar den staat in kort geding gedagvaard ter zake van onrechtmatige daad, n.l. het doen sluiten harer fabriek en het deponeeren der sleutels op het hoofdbureau van politie. Zooals men weet, aldus het blad, gaat het hier om de fabriek, waarvan de Veeartse- nijkundige Dienst veronderstelt, dat zij de haard is van de huidige miltvuur-infectie. Langs indirecten weg (want bacteriologisch monsteronderzoek leverde géén positieve resultaten op) meenden de officieele Instan ties, dat de besmetting had plaats gehad via de mineralen-mengsels, welke De Adelaar had bereid en aan de voederfabrieken had geleverd. Wél had het monster-onderzoek aange toond, dat althans gedeeltelijk gewoon in plaats van ontlijmd beendermeel was ver werkt en op grond dóarvan werd de meng- vergunnlng der firma ingetrokken en de fabriek op slot gedaan. Tevens werd, even eens op 5 Januari, aan iederen voederfabri kant, handelaar of veehouder, die mineralen van De Adelaar in voorraad had, gekocht na 27 November, dan wel veevoeder waarin deze waren verwerkt, geboden deze af te zonde ren en te blokkeeren. De fabriek stelde zich op het standpunt, dat het niet behoefde te verwonderen, dat de Veeartsenijkundige Dienst in de éérste plaats in de richting van De Adelaar zocht, aangezien zij ruim 60 pet van de in ons land benoodigde mineralen levert. In de tweede plaats stelde zij, dat zij, bij haar weten, uit sluitend ontlijmd beendermeel had besteld, ontvangen, betaald en verwerkt, aangezien zij alléén kan koopen op bons van de Ned. Meelcentrale en deze luidden alle voor ontlijmd beendermeel. In de derde plaats is het ontlijmde product veel goedkooper dan het niet-ontlijmde In de vierde plaats im porteert zij zelf niet, doch koopt het been dermeel in den handel. Tenslotte stelt zij zich op het standpunt, dat het verwerken van gewoon beendermeel, op zich zelf' niet verboden is, omdat in de meng-instructie van het Rijksbureau Voed selvoorziening in Oorlogstijd, afd. Veevoeder, naast vleeschbeendermeel en ontlijmd been dermeel óók gewoon beendermeel wordt aangegeven (instructies van 11 en 27 No vember). Dit zélfde was het geval in de ..Mengvoederbeschikking", afgedrukt in de Staatscourant van 30 December j.l. (bid. 6, 2de kolom). De vier pakhuizen der firma die gesloten zijn, bevatten 650.000 kilo voorraad. Zij ducht thans schade doordat niet kan wor den geventileerd; verder door ratten en Zaterdagmiddag heeft de Britsche mi nister van marine Churchill, voor een groo te vergadering te Manchester zijn reeds aangekondigde rede gehouden. Het is, zoo zeide Churchill o.m., onmo gelijk te zeggen wat het verloop van den oorlog zal zijn, doch wij zijn er zeker van, dat tenslotte het recht zal zegevie ren. Wij zijn vastbesloten, onze rol waar dig en trouw tot het einde toe te ver vullen. Na herinnerd te hebben aan de pogin gen. die de vijand onderneemt om „den overzeesohen handel, waarvan wij leven" te vernietigen, vervolgde spr.: geleerd door de harde ervaring, pas ik er steeds zorgvul dig voor op, overmatig optimistisch te zijn of overdreven voorspellingen van succes te doen. Doch lk denk, dat u het met mij eens zult zijn, dat de marine de natie tot dusver niet in den steek heeft gela ten. Wij moeten een meedoogenloozen tol betalen voor de beheersching der zeeën. Tot dusver is onze strijd ter zee on miskenbaar met succes bekroond. De Duitsche handel en scheepvaart zijn van de zeeën verdreven. Minstens de helft van de U-booten, waarmede de vijand den oorlog is begonnen, is ver nietigd en de nieuwbouw is achterge bleven bij wat wij oorspronkelijk had den geschat. Wij zien geen reden, waarom het mij nengevaar niet even doeltreffend onder de knie kan worden gekregen als in den vo- rigen oorlog. Laat daarom niemand den moed verliezen als hij leest van de dage- Ujksche verliezen. Laat ieder bedeniken.dat na vijf maanden van verwoeden zeeoorlog de kansen 500 tegen 1 staan tegen het zinken van een schip, dat zich houdt aan de instructies van de admiraliteit en zich bij de Britsche convooien aansluit. Zeer belangrijke versterkingen zijn in aantocht, zoowel voor onze marine als voor onze koopvaardij, ten einde aan nieu we gevaren en nieuwe aanslagen, waar aan wij in de toekomst zouden kunnen blootstaan, het hoofd te bieden Sprekende over het distributiestelsel zeide Churchill; Dit is geen tijd voor ge mak en comfort. Het is een tijd om te durven en te volharden. Daarom stellen wij ons zelf op rantsoen, terwijl onze bron nen zich uitbreiden. De rede van Churchill werd daarop on derbroken door een man achter In de zaal, die enkele malen riep „wij willen Mosley". (Mosley is de leider der Britsche fascis ten). Na enkele oogenblikken vervolgde Churchill zijn rede met de woorden „ln ons nationale streven hebben wij behoefte aan alle soorten activiteit", waarop het gehoor in luid gelach uitbarstte. Churchill vervolgdeik twijfel er niet aan, dat gij u soms afvraagt, waarom wij nog niet uit de lucht zijn aange vallen. Eén ding is zeker: het is niet uit een valsch gevoel van kieschheid, dat Duitschland zich tot dusver hier van onthouden heeft. Doch dan doet zich de vraag voor of wij niet zelf had den moeten beginnen. Zouden wij niet, in plaats van boven geheel Duitsch land pamfletten uit te werpen, bom men moeten hebben laten vallen? In dit opzicht bestaat er voor mij geen twijfel, dat onze politiek juist is ge weest. Spr. ging voort: wij gebruiken nog niet al onze hulpbronnen, anders zouden er niet nog 1.300.000 werkloozen zijn. Doch het proces breidt zich iederen dag uit en het tempo wordt sneller. Daarom twijfel ik er niet aan, dat deze extra maanden van voorbereiding tot den oorlog een meevaller voor ons zijn en dat, wat ook in de toekomst moge gebeuren en mits wij onze waakzaam heid niet laten verslappen, Hitier zijn beste kans reeds voorbij heeft laten gaan. Churchill deed vervolgens een beroep op de arbeiders. Millloenen arbeiders zullen noodig zijn en meer dan een millioen vrou wen moeten kloekmoedig haar intrede doen in onze oorlogsindustrie. Als de vak- vereeniglngsleden om vaderlandslievende of internationale redenen speciale usances, zooals zij deze zoo zorgvuldig in het le ven hebben geroepen, voor den duur van den oorlog terzijde stellen, behoeven zij niet bevreesd te zijn, dat deze niet ten volle in eere hersteld zullen worden, nadat de oorlog is gewonnen. Na er aan te hebben herinnerd, dat En geland de laatste 250 jaar met verscheidene Europeesche landen oorlog gevoerd en alle oorlogen tot een goed einde gebracht heeft, zeide Churchill: in dezen oorlog vechten wij niet slechts voor ons zelf, doch voor de parlementaire instellingen, waar zij ook zijn Ingevoerd. Een der dingen, die deze oorlog zal doen blijken, Is of in den te- genwoordigen tijd de volle sterkte van naties bereikt kan worden onder totali taire stelsels, die door middel van Gepeoe of Gestapo werken. Datgene wat wij van het optreden der Russen tegen de held haftige Finnen (langdurig applaus) heb ben gezien, moet zeker aan de Britsche en Fransche democratieën en parlementen nieuwen moed geven in hun eigen strijd tegen het Nazi-despotisme. Ohuróhill wees nog eens pp het gevaar van onderschatting van den tegenstander. Toch, zeide hij, heb ik het gevoel, dat het keizerlijke Duitscfhland van 1914 een sterkere gemeenschap was, dan het Nazi- Dultschland, waar wij thans tegenover staan. Churchill schilderde de toestanden inde aan Duitschland onderworpen gebieden van Tsjecho-Slowakije en Polen. Acht millioen Tsjechen, aldus Churohill, zuchten onder het juk der Dultsche Nazis. Doch alles, wat den Tsjechen is aange daan, zinkt in het niet bij de wreedheden, die aan de Polen worden bedreven. In het door Duitschland bezette Polen heersoht de afschuwelijkste terreur. Naar schatting zijn meer dan 15.000 lntellectueele lei ders doodgeschoten. Churchill besloot met een vurig plei dooi voor een nationale krachtsinspanning. Er mag zeide hij, geen week, geen dag, ja geen uur verloren gaan, muizen, omdat de katte" verhongeren, zijn veri; der fabriek. Bovetidi?' troleeren, of er door voorraden optreedt tat roestschade kan opt,ï zouten werden verseit Een inwoner van t petroleum afgeleverd- Die kreeg 200 Ut«r meer was dan hij tn die reden was hij Hamsterwet. Nu de leverancier te verantwoorden had zijn klant altijd dietfc omdat hij nogal buiir Net had hij het vat t 55: lij ke bepaling gold 8 Maar de officier vork niet had mogen aflever boete subs. 10 dagen beurdverklaring van d- Vonnis over veertien HAAGSCHE ICHEPOuC^ UW lilt BrJ.® Een juffrouw uit Bo4™ hebben gepleegd. Haar man had f. sip had zij in bewaring ge^Jj stond wel vast, doch dT dat hier niet van wins zijn en daarom geen e pleegd. Over verdachte waj. rapport uitgebracht, dal: Om die reden wilde dt'ï staan met een voorna' i ling tot vier maanden: een proeftijd van drie ji De politierechter vH den eisch van den otfa VOOR DINSDAG 1 Hilversum I, 1875 en 41ll ding 8.00 Berichten Am 8.30 Orgelspel 8.50 c~ Morgenwijding 10.15 C Voor de vrouw 10.35 E 11.00 Huishoudelijke semble Jetty Cantor - ment-sorkest. 12.45 muziek 1.00 Pianovoc light Serenaders en solia§ vrouw 2.10 Omroepo naaicursus 3.45 Lyra-c 5.00 Kinderhalfuur - jj list en gram.muziek U| tionale collecte van het Kruis op 31 Januari ar'-l deren 7.05 AVRO-D; sche les 8.00 Bericb'el spraak ..Het tweejarig t Beatrix-fonds" 8.20 I 8.40 Bonte MobilisatieW 10.30 AVRO-Dansorisl ANP. 11.10—12.00 GraJ Hilversum II. 301.5 M f 8.00 Berichten ANP - 8C^ muziek 11.30 GodsdkK Berichten 12.15 ANP., gram.muziek IWfedei Gram.muziek 1.40 Rkoc wenuurt-je 3.00 Modecal muziek 5.00 KRO-orke'.- '-1 6.05 KRO-Melodisten en s halfuur 7.00 Berichten de nieuwe Gemeenschap -Ti ziek 7.50 Reportage -l" mededeelingen 8.15 Tos jarig bestaan van het Pr. i 8.30 Stedelijk orkest van IUJ 9.00 Voor de Jeugd - 5- I gers". de KRO-New Style 10.30 Berichten ANP. -) I zijn ensemble (opn.O -f. 11.10 Bachmann en zjjnsor 12.00 Gram.muziek. Engeland, 391 en 449 U 342 M.) 12.20 Henry Hi H 12.50 Lichte muziek uit 1.30—2.20 Cello en plano-* *3 Parkington-kwintet ^£3 Countryman in Wartime"- 4.35 BBC-Theater-orkest - «Jj 5.50 Grarmmuziek - BBC-Harmonie-orkest - er orkest en solist 7.50 Vn? ïal 8.20 Radiotooneel 8.50 .r he revueprogramma :;rh Nieuws uit de Dominions gewijd aan George Gersst ei ding 10.50 Het Stratton n» clamatie 11.35 Het Gj# orkest 12.20—12.35 Berk.' Radio-Paris. 1648 M- f* Vioolvoordracht 105 ft*-- Zang 2.00 Gram.muziei 'ai altviool en piano 3.50 Radiotooneel 4.50 PnJSö Chansons 5.35 Kamerrots cié'té des Instruments veaux-orkest 7.50 enjtf 10.20 Radiotooneel Hm»-. mond Legrand en zijn JaS a8 Gram.muziek. Keulen. 456 M. 5.50 G.«a® 8.50 Leo Eysoldt's orkest - 11.20 Omroepkoor eni «W kaal tusschenspel 2.45 Gram.muziek 4.30 Ie ristische programma 6.30 Otto Dobrindt's orkescg Zie Deutschlandsender ;t Brussel. 322 en 484 M. -Si mofoonmuziek 12.50 en kest en soliste 1-50-^flV Gramunuziek 850 Voer S Revue-uitzending 484 M.: 12.20 Granunj^fl Radio-orkest 1-50250 -/l 6.50 Orgelconcert roet w" de soldaten 8.50 Radio!# Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRlBCTtt» R.O.V. RADIO-® Voor Dinsdzg le programma: lederen Avro, Vara enz. 2e programmalederen Kro. Ncrv enz. Vt.,v. 3e programma: 8.00 K^t Radio - 8.35-9.20 Engel^,li 9.50 Deutschlandsender r. 11.20—11.50 Keulen Brussel VI. (1.20 Beriep Deutschlandsender 5.20 Brussel VI. - 6.50 sel VI. (7.50 Berichten -'f" 8.30 R. Danmark - 9.10 J»1 Engeland 10.3511.20 v 11.30 Deutschlandsender u 4e programma: 8.00 Bru ten 9.20 Engeland - 12.20 Engeland l.SOB^ Danmark 3.50 Diverse®.! 5.00—5.09 Scheveningen f 5.20 Motala of diversen Beromllnster - 6.35 Brusd 8 münster (Berichten: diversen 7.35 Keulen - .p der 9.20 Beromiinster R. Danmark 10-»4S Berichten) 11-35 Eng'1 Wijzigingen S« o

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10