ïi(H DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Januari 1940 Het ijs in de Omgeving Tochten nog onmogelijk Uit de Rijnstreek LISSE. Ie met melkbussen omgeslagen. i avond werd door een melkslijter op le, getrokken door een paard, een melkbussen, gevuld met melk ver- de slede van den zijkant van den '-ar het midden moest, werd zij over 1 sneeuw getrokken, waardoor de i een zoodanigen stand kwam, dat kantelden en de melk ti deels verloren ging. Dit beteekent ^n vervoerder een groote schadepost. r aangereden door slippende auto. 'ond wilde een auto een colonne mili- -asseeren. doch door de gladheid van - slipte de auto, waardoor de sergeant ;tig werd aangereden. Hij bekwam yjsenschudding zoodat het noodzake- dat hij per militairen ziekenwagen :iden vervoerd moest worden, waar et Ac. Ziekenhuis werd opgenomen, heer Joh. v. d. Lely wonende aan verdijk, is benoemd tot controleur 'afd. Militaire Zaken in de gemeente gevestigd te Hoofddorp. :il 1 OEGSTGEEST. ;_erfeesten der Oranjevereeniging. rband met de afgekondigde mobili- oesten de voor 31 Augustus vast os en geheel geregelde kinderspelen «Katies vorig jaar helaas worden af- II. icstuür van de Oranjevereeniging u Sihter dit uitstel niet als afstel be- 1 en is voornemens om dit voor de Ihnderen zoo feestelijk gebeuren ter '"held van den verjaardag van Prin- "Urix. in een, zij het dan anderen en uitvoer te brengen. Het is de be- to om den kinderen op 31 Januari a.s. Patronaatsgebouw een tractatie te i en hun daarbij een klndervoor- aan te bieden, waarvoor een mooi gama is samengesteld, ezien het aantal schoolkinderen te ten opzichte van de beschikbare npimte, zullen zij in de gelegenheid gesteld de voorstellingen schools- g, bij te wonen. Er zullen nu 4 voor men worden gegeven op 31 Januari ibruari telkens des morgens en des frs. Op deze wijze wordt dus voor de r, rugd tevens de verjaardag herdacht ::Jnses Beatrix. Autobotsing. twee auto's resp. bestuurd door H. Leiden en J. B. te Rotterdam in de richting de Deutzstraat inreden, n zij bij het dezer dagen door de ge- - aangekochte huis, dat het uitzicht t.-iert, met elkaar in botsing. De glad- B.n den weg maakte remmen niet mo- vaardoor zij op elkander botsten, met iirolg. dat beide auto's werden bescha- e bestuurders bleven ongedeerd. Pro- _>aal is opgemaakt iar wij vernemen besloot het bestuur Oranjevereeniging op 31 Januari —i alhier gelegerde militairen een ont- ngsavond aan te bieden in het Pa- lj.r.sgebouw, waar dan een filmvoor- jjf; zal worden gegeven. te RUNSBURG. Het miltvuur. in onze gemeente heeft zich een ge- miltvuur voorgedaan bij den vee- mi S. De vereischte ontsmettingsmaat- zljn onmiddellijk genomen. id i :J„ D« Groentenhandel. ;hdat door de strenge vorst de inge- groenten, zooals peen en kroten niet ;,S d kunnen worden, is de aanvoer aan c. .ng matig. Daardoor zijn alle groen- u ten eenigszins in prijs gestegen. jf[ elden inzonderheid voor boerenkool, or bij veel vraag een goede prijs g emaakt. Ook knolselderij was goed BI >d' P;- De Bloemenhandel. pnieuw ingevallen vorstperiode heef t j jathandel totaal stilgelegd. Daardoor veel tulpen door. Wel worden de llende soorten ruimer aangevoerd, e opbrengst blijft laag. Voor de s worden de omstandigheden steeds stt-T. Wel is er dit jaar minder uit- e: Joch door de koude moet in de kas- ra gestookt worden. Ook het binnen Bcder kistjes uit den vollen grond gaat en oote moeilijkheden gepaard. Door es en handelaars worden groote ver- -v;geleden. SASSENHE1M. Beroepen. de Bruyne alhier heeft een beroep gen der dhr. Geref. Kerk te De- n* VALKENBURG. 1en iet I i MJ Raadsagenda. w*nmiddag te lialf drie komt de 't !'i openbare zitting bijeen. gekomen stukken: 2. Voorstel tot Hing van de begrooting 1940; 3. !l tot vaststelling vergoeding BiJ- pnderwijs over 1940; 4. Rondvraag. W VOORHOUT. tteding gemeentelijk woningbedrijf. r had de aanbesteding plaats voor van zeven arbeiderswoningen roote gezinnen, ten behoeve van het itelijk woningbedrijf onder leiding en W. ten gemeentehuize alhier. Er JoC zeventien inschrijvers. De uitslag ,fi< v- d Aa«Jweg en Zn., Haarlem, 193; P. Appelman. Nieuw-Vennep. 58: T. Bakker. Naaldwijk, f. 19.920; eugelsdijk, Lisse, f. 21.343: Fa. Cornet, A>' 21.843; Fa. Doudeij en Co., Lisse, 45; Heemskerk, Schiedam, f. 22.130' t'»orn, Hiilegom, f. 20.843; Langeveld, ;ti, f. 21.488; P. G. Lemmers en Co.] out. f. 20.895; J. v. Limburg Apel- f. 20.499; Gebrs Oosthoorn. War- f. 20.800; Chr. Pet. Leiden, f. 24.245; iio. tegies, Haarlem, f. 27.300. Th, Reeu- J( n Zn., Sassenheim, f. 22.190; N. A J. jrs, Noordwijk. f. 20.900; A. J. Terstceg. ^j-venhage, f. 21.600. j gunning wordt aangehouden, totdat pecteur voor de volksgezondheid daar- ïeeft geadviseerd. Hel spreekt vanzelf, dat de sneeuw val het ijs in onze omgeving niet ten goede gekomen is. Slechts op de ijs banen van vele IJsclubs vindt men werkelijk goed ijs, voor het overige kan den lochtenlielbebber niet aangera den worden er op uit te trekken, om dat hij telkens voor groote trajecten komt te staan, die in het geheel niet van sneeuw ontdaan zijn, zoodat hij telkens moet afbinden. Daar de sneeuw bovendien op het ijs is vastgevroren, is het uiterst moeilijk deze te verwijderen, hoezeer men ook tracht daarin te slagen. Gisteren vermeldden wij reeds, dat men er op het Kagermeer op uitgetrokken was. om banen uit te zetten en vandaag wijzen onze informaties er op, dat men daarin wel geslaagd is, zoodat het thans mogelijk is, daar weer te rijden. Zijn de banen der ijsclub „Kagermeer" bij het Kaagdorp weer in uitstekende con ditie, de trajecten naar Kaagsocieteit, Rljpwetering, Oude Ade. Warmond en Sas senheim werden weliswaar sneeuwvrij ge maakt, doch slechts ten deele. Het was n.l. niet mogelijk alle sneeuw te verwijderen. Eerst bij véél rijden van liefhebbers, zal dit mogelijk het geval zijn, waarna dan de schilfers enz. weggeveegd kunnen worden. Voor het oogenblik biedt dus het rijden op de Kaag voor den échten schaatsen- liefhebber zeker nog geen onverdeeld ge noegen Ook de Leede ls moeilijk te berij den, zélfs nog moeilijker dan de Kaag zelve. Het ijs is overigens, na de langdurige vorstperiode, vanzelfsprekend betrouw baar en uiterst sterk. Niettemin blijft na tuurlijk voorzichtigheid het parool! Wij vernamen voorts, dat het Braasse- mermeer niet sneeuwvrij is gemaakt en ook naar omliggende plaatsen het rijden in verband met de sneeuw een onmoge lijkheid is. Ook de tochtenliefhebber zal zich dus vooralsnog tevreden moeten stellen met zijn rij-genot te zoeken op de banen der ijsclubs in de verschillende plaatsen In onze omgeving, die over het algemeen zeer goed ijs bieden. De volgende uitslagen van wedstrijden zijn nog te vermelden, alsmede enkele bij zonderheden over het locale ijs; AALSMEER. Door de ijsclub Aalsmeer zijn giste- middag, onder auspiciën van den Kon. Nefl. Schaatsenrijders band nationale wedstrijden in het hardrijden voor amateurs verreden op de landijsbaan in Aalsmeer-Zuid. Het weer werkte bijzonder mede om deze wedstrijden goed te doen slagen. Reeds vóór den aanvang, des morgens te elf uur, was er groote belangstelling om dit ijs- sportevenement van begin tot eind te kun nen volgen. Bekend was dat Scheer van Twisk, Kremer en de Vries van Amster dam van de partij zouden zijn, terwijl Gonda Donker van Ilpendam eveneerts tot de kampioenen zou behooren. Het .ijs verkeerde in uitstekende condi tie; in verband met de betrekkelijk kleine lengte der baan had de IJsclub een tweetal banen naast elkaar uitgezet, terwijl daar buiten een derde baan voor het andere ijssport-minnende publiek was gereed ge maakt. Een geluidsinstallatie zorgde voor muzi kale afwisseling zoodat ook de toeschou wers rond dc banen, die uitsluitend ge komen waren om de „ijsgrooten" te be wonderen, tijdens het wachten zich niet behoefden te vervelen. De bekende Twisker schaatsenrijder Scheer moest het op de 500 meter tegen zijn rivaal de Vries van Amsterdam afleg gen met een tijdsverschil van 0.4 seconde, beter op dreef was hij op de 1500 en 3000 meter waar hij telkens als eerste de finish passeerde. Gonda Donker kwam, zag en overwon ook hier. De 500 meter reed zij in 58,6 seconde tegenover mevr. Spaargaren-Joore van Aalsmeer in 72 seconden. De 1500 meter in 3,19 seconde tegenover 3,47 sec. van mej. A. de Boer van Zaandijk. De wedstrijden die in elk opzicht zeer goed slaagden hadden den volgenden uit slag: 500 Meter Heeren: 1. J. H. de Vries, Am sterdam 54 sec.; 2. A. Borsson, Amsterdam 54,4 sec.; 3. C. Scheer. Twisk 54.8 sec. 1500 Meter Heo«n: 1. S. Scheer 2 min. 49,2 sec.; 2. R. Kremer, A'dam 2 min. 50 sec.; 3. J. H. de Vries, A'dam 2 min. 50,6 sec. 3000 Meter Heeren: 1. C Scheer 6 min. 5.4 sec.; 2. R. Kremer, 6 min. 6,5 sec.; 3. Borsson 6 min. 8,6 sec. Eindklassement: 1. C. Scheer; 2. Bors son; 3. J. H. de Vries. 500 Meter Dames: 1. Mej. G. Donker, Ilpendam 58,6 sec.; 2. Mevr. N. Spaar- garen-Joore, Haarl.meer 72 sec.; 3 Mej. W. van Wely, A'dam 74 sec.; 4. Mej. M. Joore, Aalsmeer 74 sec. 1500 Meter Dames: 1. Mej. G. Donker 3 min. 19 sec.; 2. Mej. A. de Boer, Zaandijk 3 min. 47 sec.; 3. Mevr. N. Spaargaren- Joore, 3 min. 55 sec. Eindklassement: 1. G. Donker; 2. N. Spaargaren-Joore; 3. A. de Boer. BOSKOOP. Gistermiddag had op de baan van de vaarwetering, uitgeschreven door de ijsclub „Boskoop" een wedstrijd in het schoonrij- den plaats voor paren en dames alleen. De uitslag luidt: Baren: le pr. mej. Mlen van der Willlk en de heer H. Tok; 2e pr. Booy cn de heer A. Vuyk; 3e [etje van Bergen en de heer M. mevr. Vi pr. me; Vuijk. DamW-alleen: le pr. mevr. Vuyk—Booy; 2e pr. mej. Hooftman; 3e pr. mej. Mien van ddTTIffllik. HAARLEMMERMEER. In Haarlemmermeer en omgeving was de ijspret weer ln vollen gang. De IJsclub „De Blauwe Beugel" had haar baan sneeuwvrij weten te maken en organiseer de nationale hardrijderijen De ijsclub „Haarlemmermeer" beschikte eveneens weer over een goeden baan, waarop tal rijke rijders en rijdsters zich vermaakten In Hoofddorp was het vooral weer de Hoofdvaart, die vele sportbeoefenaars trok. De baan is er mooi. HAZERSWOUDE. Door de Ijsver, aan den Hooge Rijndijk werd een hardrijderij gehouden voor dames en heeren waarvoor geldprijzen waren be schikbaar gesteld, le pr. dames: mej. M. v. d. Berg. 2e mej. J de Jong. 3e mej M Vink 4e mej. A. Heemskerk le pr. heeren: Q. v. Teyllngen, 2e W. Verdegaal, 3e P. de Jong. 4e Th. Pont, 5e H. v. d. Voort KATWIJK AAN DEN RIJN. Het wordt weer goed voor de schaats liefhebbers! De baan in het dorp ls gister avond met een motorspuit onder water ge zet en daarna bevroren. Hierdoor heeft men nu een mooie baan gekregen. Men heeft zich hiervoor gisteravond één avond het genot van schaatsenrijden moeten ont zeggen. Het is overigens nog niet geraden zich naar naburige plaatsen te begeven. Daarvoor is het ijs nog niet betrouwbaar genoeg en er zijn nog geen banen gemaakt bulten het dorp. NIEUW-VENNEP. De IJsclub „Kabel en Omstreken" hield onder groote belangstelling een wedstrijd in hardrijden ten bate van de armen van Kabel en omstreken. le pr. L. Kranenburg. 2e pr. V. Boere, 3e pr. F Schijf, 4e pr. P. Bouterse. RIJNSBURG. Naar wij vernemen is door de IJsclub te Rijnsburg een baan ondergespoten op het Noordwijkerkanaai. Deze biedt schit terend ijs, ls hedenmiddag geopend en zal hedenavond verlicht zijn. SASSENHELM. Hardrijderij jongens. Daartoe door bij dragen in staat gesteld, organiseerde de Sassenheimsche IJsclub op de Beek in Rusthoff een wedstrijd voor jongens. Hiervoor bestond groote belangstelling. De uitslag luidde: Jongens van 10—11 j.: 1. Jan Bons. 2. Chr. Zandbergen. 3. Joop Wouwijs, 4 Sjoerd Los. 5 Fr Hooïjmans, 6. Cor v. d. Vlugt, 7. Ferry de Zwart. Jongens van 1213 J.: 1. Gerard Hooïj mans, 2. Huig v. Klaveren. 3 Steef Ooster hout, 4. Piet Warmerdam, 5. Kees Molenaar 6. Piet Potman, 7. Bennie v. Vliet, 8. Sjoerd Kiebert. De heer A. v. Breda reikte de prijzen, die uit nuttige voorwerpen bestonden, uit. WADDINXVEEN. De uitslag der estafetterljderij der IJs club „Nooit Gedacht" voor dames en hee ren luidt als volgt: le pr. K. Zwanenburg met mej. G. de Knikker, 2e pr. T. Minee en mej Bonefaas, 3e pr. A. de Knikker en mej. J. Smit, 4e pr. T. Zwanenburg en mej. v. d. FlierZwanenburg. ALPHEN. Vergadering: Ger. Bond. De afd. Alphen van den Geref. Bond hield haar 33e jaarvergadering, die geopend werd met het zingen van Ps. 68 10 en gebed. Vervolgens werd gelezen Hand. 8 2640, waarna de voorzitter een kort openings woord sprak. De heer H. Hesseling hield een bespreking over het voorgelezen schrift gedeelte en besprak speciaal „De liefde Gods geopenbaard door schriftvervulling aan de zonden". Naar aanleiding van dit onder werp werden verschillende vragen gesteld. Na de pauze gaf de secretaris een gecombi neerd jaaroverzicht, waaruit bleek, dat het ledental stabiel was gebleven, en met een batig financieel slot kon worden gesloten. De heer N. v. Vliet, behandelde het onder werp: „De Antl-Ohrist". Breedvoerig gaf hij een uiteenzetting wat wij hieronder wèl en niet hebben te verstaan. Na gedachtenwis- seling volgde sluiting. Begrafenis Mej. G. van Dam. Gistermiddag had op de begraafplaats aan de Schoolstraat de begrafenis plaats van onze bekende plaatsgenoote mej. G. v. Darn, in leven tal van jaren onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Mulo- school met den Bijbel, en de Martha-Stlch- ting-school. Na een familie-bijeenkomst werd voor de teraardebestelling een rouw dienst gehouden in de Muloschool, bij welke gelegenheid de gymnastiekzaal als aula dienst deed en waar in het midden de baar met het stoffelijk omhulsel was opgesteld, gedekt door verschillende grafkransen van kinderen, personeel en belangstellenden. Sprekers tijdens dezen rouwdienst waren de heer de Jager uit Den Haag, ds. Meijer, predikant, directeur van de Martha-Stich- ting, de heer W. Samsom, voorz. van de Ulo-afd. der Muloschool en het hoofd dezer school de heer P. Stouthamer. Algemeen kwam tot uiting hoe de over ledene reeds vroeg haar Heiland had ge vonden en waardoor zij vele moeilijkheden makkelijk wist te dragen en daarnaast werd haar groote ijver, toewijding en plichtsbe trachting ten opzichte van het onderwijs en hulp aan derden geschetst. Hoewel zij door velen zal worden gemist, was haar heen gaan een overgang naar de eeuwige vrede. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door het schoolbestuur, personeel, meisjesleerlingen van Mulo en Martha-Stichtingschool en vele vrienden. Na dezen rouwdienst vond de uit draging en begrafenis plaats. Tijdens dezen rouwdienst werd als aanvang en einde een couplet van het bekende lied ..Er rulscht langs de wolken" gezongen, terwijl de heer de Jager met dankgebed eindigde. ZEVENHOVEN. Tot bode van het Wit-Gele Kruis is aangesteld de wed. Cornelissen. De Diaconie der Ned. Herv. Gem. heeft" de armen bedacht in geld. en in nature. BODEGRAVEN. Feestavond „De Princevlag". In hotel Van Rossum werd een feestavond gehouden, georganiseerd door de Ver. „De Princevlag" ter gelegenheid van haar twee jarig bestaan. De zaal was geheel bezet. De opening ge schiedde door het vlaggenvendel, dat op het tooneel was opgesteld, waarna de voor zitter, de heer Van Marreloo, het neïkom sprak, inzonderheid tot den heer Joh. Ber- lott uit Den Haag, alg. voorzitter der or ganisatie. alsmede tot de afgevaardigden van de Chr. Oranje-Vereen, en de Vijf jaarlij ksche". Een vlaggencarré werd op het tooneel gevormd, waarbij de deelnemers ten slotte de letter W vormden. Vervolgens zong een koortje uit het jeugd'endel onder leiding van den heer C. H. van Velsen, waarop de heer Berlott wees op de krach tige regeering van IT.M. de Koningin, die een ware moeder voor het volk is gebleken De verhouding van ons volk tot Oranje is de laatste jaren wel omgeslagen en daar aan heeft „De Princevlag" hard meege werkt. Zij telt dan ook veertigduizii'.d leden en er heerscht een uitnemende discipline Ui haar gelederen. Spr. huldigde <Itn heer en mevr. Van Marreloo en relate dc laatste het kroon- lnslgne uit, terwij! den heer Van Marreloo de zilveren medaille van verdienste ont ving. Na de pauze werd een Oranje-revue op gevoerd, opnieuw onder leiding van den heer Van Velsen. Het eerste tafereel gaf den Prins op den Dillenburg, waar hij de oproep om in Brussel te komen ontvangt, het tweede ga fhet afscheid, het derde de plaats aan 's Keizers hof, in het vierde is de Prins uitgeweken en ontvangt hij van Marnlx het „Wilhelmus", in het vijfde ta fereel wordt de ban afgekondigd, terwijl het tweede gaf het afscheid, het derde de Achter de schermen werden telkens toe passelijke liederen gezongen. Aan het slot verzamelden de medespelenden zich op het tooneel om de Ned. Maagd en werden har telijk gehuldigd. De heer Van Marreloo sloot deze wel geslaagde vergadering. 40-jarig bestaan Ger. Bondsring „Bodegraven e. O." De door den Bondsring „Bodegraven e. O." der Ger. Jongelingsvereenlgingen belegde samenkomst ter gelegenheid van het 40- jarlg bestaan van den Ring, was goed be zocht. De voorzitter de heer W. Spijker, sprak over den grooten zegen door het werk van den Ring in den loop der tijden verspreid en over den trouw van het voor geslacht, dat in moeilijke tijden het werk in stand hield. De heer G. Spruyt uit Alphen sprak over, „Ls onze werkwijze intellectualistisch?", welke vraag door hem ontkennend werd beantwoord, onder verwijzing naar de taak van den jongen man en de nood zaak zich kennis daarvoor te éerzamelen. Een prettige bespreking, waaraan voor namelijk oud-leden deelnamen, volgde op dit onderwerp. Tevoren had de heer A. Edelman alhier enkele Afrikaansche ver een voorgedragen, terwijl de heer Zweers uit Alphen proza van Jan de Groot voor droeg. De secr. der Z.H. afd., zelf oud lid van het Rlngbestuur bracht de geluk- wenschen van het afdeellngsbestuur over, terwijl hij bovendien iets uit de geschie denis van den Ring vertelde De oprich ting gaat feitelijk terug tot 1888, toen op intiatief van vereenlgingen te Zwammer- dam en te Leiderdorp de Ring „Eendracht maakt Macht" werd opgericht, die in 1891 als Bondsring tot den Bond toetrad In 1899, na een periode van Inzinking volgde een reorganisatie, waarbij de Ring den naam „Bodegraven e. O." verkreeg, terwijl in de daaropvolgende jaren uit den eenen ring vijf ringen in totaal zijn ontstaan. Geteekend werd de tijd. waarin de op richting geschiedde en de belangrijke ge volgen daarvan, terwijl herinnerd werd aan verschillende figuren uit den loop der Jaren; ook werden herinneringen uit latere jaren opgehaald. Verschillende andere oud-leden vertel den van hun tijd, om. de heeren F. L. van Muiswinkel, P. Kapteijn, W. Domburg en J. van Noort. Ds. Zwaan uit Zwammer- dam sprak een slotwoord. BOSKOOP. REORGANISATIE DER BOSKOOPSCHE BRANDWEER. Volledig vrijwillige brandweer. B. en W hebben den raad een ontwerp eener nieuwe brandweerverordening doen toekomen Behoudens eenige veranderingen van hulsh ou del ijken aard. ook wat het bedie nend personeel betreft, zal de nieuwe mo torspuit gestationneerd worden in het Raadhuis, terwijl de oude motorspuit on dergebracht wordt in de garage van den heer F. Kok, zoodat dan aan beide zijden der gemeente een motorspuit gestation neerd Is, Bij een eventueelen brand, zal eerst de nieuwe spuit uitrukken, en zoo noodig de oude Voorts ligt het in de bedoeling de slan genwagens niet meer ln de brandweerver ordening op te nemen en deze te bestem men voor den luchtbeschermingsdienst Tot slot zij vermeld, dat de kringslui ters met haar hoofdman en commandeur, die vroeger ongetwijfeld goede diensten hebben bewezen, zullen verdwijnen, en de handhaving der orde bij brand voortaan aan de politie wordt overgelaten. Voor de behoeftigen. .Dat er steeds menschen zijn, met een warm hart, ook voor de nooden van onze inge zetenen in dezen barren wintertijd, bleek weer uit het feit. dat iemand, die onbekend wil blijven, aan den voorzitter van het Burg. armbestuur 100 H.L. cokes heeft doen toekomen voor Boskoop's behoeftigen. i— Zondag a.s zal de Zondagsdienst wor den waargenomen door dr. J Hamburger, telef. 136. Gevpnden: vulpen, want, handschoen met kap, #eel damestaschje en kinderhand- schoentje. Inlichtingen op het politiebureau. Onze plaatsgenoot, de heer E. N. Haags man. slaagSe voor^het Mercurius-diploma boekhouden. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lost Trekking van Donderdsg Januari 1940 Hooge Prijzen 1000.— 1306 4871 6028 7617 10745 17446 400 15886 20022 200.— 9411 12068 12482 13105 13521 100— 2745 8263 10661 17817 18925 20124 Pryzen van 70. 1041 1224 1225 1252 1313 1326 1448 1481 1539 1565 1704 1802 1829 1876 1883 2035 2062 2119 2121 2241 2244 2447 2646 2772 2782 2825 2938 2997 3015 3028 3062 3069 3071 3112 3278 3418 3449 3497 3614 3659 3769 4092 4390 4491 4613 4625 4794 4821 4892 5106 5140 5640 5643 5758 5877 5915 5942 6072 6167 6275 6295 6303 6378 6426 6454 6550 6666 6693 6719 6765 6872 6911 7086 7171 7463 7700 7779 7783 7810 7896 8170 8190 8198 8418 8511 8614 8619 8682 8796 8802 9053 9267 S376 9419 9509 9566 9590 9673 9804 9810 9943 9992 10003 10147 10183 10278 10304 10362 10418 10427 10468 10551 10645 10713 10815 10833 10860 10898 11045 11158 11182 11201 11205 11307 11320 11398 11558 11913 12057 12101 12259 12262 12310 12338 12510 12655 12799 12930 13063 13109 13211 13214 13322 13459 13470 13491 13513 13573 13737 13849 13861 14147 14189 14333 14342 14391 14402 14568 14572 14612 14615 14897 15087 15136 15219 15249 15267 15281 15400 15605 15639 15750 15810 15980 15983 16028 16079 16100 16124 16254 16359 16431 16517 16564 16750 16758 16843 17057 17141 17223 17252 17297 17393 17440 17596 17713 17825 17863 17996 18106 18289 18344 18453 18607 18518 18561 18637 18646 18648 18658 19127 19223 19257 19287 19298 19487 19655 19712 19753 19866 19912 20237 20359 20407 20494 20690 20715 20923 20955 21014 21213 21363 21451 21454 21505 21769 21780 1013 1023 1097 1100 1110 1149 1164 1193 1213 1217 1224 1243 1347 1269 1277 1283 1318 1347 1364 1385 1397 1399 1406 1416 1444 1484 1485 1529 1552 1572 1592 1507 1794 1796 1826 1852 1896 1905 1955 2024 2044 2091 2188 2239 2271 2328 2343 2443 2530 2633 2634 2647 2663 2682 2692 2695 2701 2776 2785 2832 2833 2847 2869 2884 2963 2987 3012 3022 3024 3037 3048 3111 3131 3136 3178 3186 3228 3259 3284 3286 3354 3424 3432 3460 3477 3514 3552 3554 3593 3637 3648 3649 3716 3731 3770 3779 3793 3904 3971 3997 4009 4051 4077 4097 4115 4128 4140 4180 4192 4197 4228 4259 4277 4364 4462 4473 4508 4528 4543 4551 4560 4899 4580 4637 4646 4648 4652 4702 4853 4929 4939 4956 4967 4981 4983 5002 5007 5050 5058 5072 5111 5211 5226 5341 5450 6462 6481 5562 5572 5578 5584 5603 5610 5625 5682 5686 5693 5696 5698 5733 5796 5820 5859 5908 5014 6025 6046 6053 6063 6070 6086 6092 6131 6240 6245 6270 6338 6361 6371 6379 6534 6561 6596 6668 6712 6718 6746 6814 6823 6839 6864 6868 6880 6915 6942 6953 7054 7068 7102 7114 7150 7230 7276 7290 7311 7361 7413 7484 7549 7570 7589 7604 7655 7725 7747 7768 7777 7788 7804 7807 7828 7831 7849 7854 7929 7935 7964 7987 8069 8107 8143 8150 8167 8187 8217 8222 8247 8335 8354 8374 8515 8524 8541 8566 8586 8610 8659 8671 8689 8701 8760 8773 8776 8831 8851 8878 8931 8971 8983 9009 9010 9038 9114 9129 9205 9249 9317 9324 9334 0359 9385 9390 9484 9547 9577 9579 9584 9597 9600 9751 9806 9864 9915 0974 10012 10044 10057 10105 10119 10144 10146 10179 10188 10189 10192 10198 10203 10226 10227 10241 10260 10316 10327 10355 10491 10513 10524 10556 10567 10615 10684 10694 10758 10760 10778 10795 10600 10830 10851 10857 10965 11022 11025 11064 11060 11124 11175 11176 11231 11235 11267 11280 11344 11351 11356 11367 11368 11403 11471 11543 11570 11618 11623 11626 11702 11741 11744 11748 11763 11777 11800 11864 11888 11953 11978 11992 11999 12008 12035 12077 12081 12109 12146 12172 12219 12309 12321 12364 12391 12394 12405 12447 12472 12494 12516 12529 12541 12561 12565 12620 12652 12673 12687 12708 12794 12857 12893 12897 12910 12957 13039 13049 13179 13191 13201 13276 13304 13318 13333 13351 13361 13404 13413 13424 13448 13451 13494 13528 13561 13568 13588 13611 13661 13678 13777 13780 13875 13897 13989 14029 14036 14057 14098 14110 14171 14260 14307 14324 14325 14326 14350 14449 14460 14492 14537 14640 14671 14673 14678 14686 14701 14727 14731 14880 14881 14889 14932 14940 14941 14944 14947 14956 14960 15046 15255 15277 15324 15346 15415 15469 15481 15536 15585 15618 15637 15672 15696 15703 15707 15729 15763 15769 15789 15828 15834 15839 15849 15857 15890 15930 15954 15973 16005 16046 16051 16098 16157 16181 16203 16222 16312 16442 16449 16455 16464 16487 16506 16538 16549 16562 16572 16613 16620 16680 16689 16712 16738 16844 16877 16934 16942 16966 16973 17000 17074 17078 17102 17125 17131 17213 17253 17263 17271 17275 17286 17293 17324 17349 17363 17365 17372 17427 17439 17443 17457 17546 17548 17556 17561 17646 17671 17687 17693 17711 17749 17790 17827 17836 17903 17944 17969 17979 18026 18040 18072 18077 18080 18116 18126 18164 18170 18255 18260 18309 18399 18428 18467 18491 18497 18504 18511 18552 18598 18632 18650 18656 18677 18697 18710 18712 18784 18791 18845 18849 18906 18920 18931 18945 19000 19013 19025 19031 19047 19116 19143 19197 19258 19278 19315 19324 19335 19377 19394 19413 19463 19474 19477 19513 19587 19591 19596 19602 19660 19665 19767 19829 19874 19901 19915 19960 19971 19984 20002 20027 20043 20059 20096 20142 20160 20188 20212 20241 20266 20296 20301 20311 20373 20397 20425 20440 20474 20498 20556 20618 20638 20643 20645 20706 20710 20731 20749 20751 20783 20790 20807 20819 20824 20835 20970 20976 21013 21077 21085 21114 31116 21167 21179 21218 21220 21279 21351 21391 21400 21457 21585 21598 21616 21698 21736 21790 21797 21799 21810 21844 21869 21898 21911 21914 31021 21939 21960 21082 21000 22000 ^4 KOUDEKERK AAN DEN RUN. Het Miltvuur. Bij den landbouwer P. K in de Lage- waard ls wederom een geval van miltvuur geconstateerd met doodelijken afloop. OUDE-WETERING. Met Stcrt. No. 17 zijn verzonden af drukken van de akten betreffende de N.V. Nederlandsche Mengvoederfabriek „Muska- tor" alhier. ZOETERMEER. Op de hengstenkeuring te Rotterdam werd de hengst Paul K. 1880 van den landbouwer P: Bos J.A.Wzn. alhier goed gekeurd, terwijl hij tevens een 1ste pre mie behaalde. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7