Be brand op de „Orazio" Ernstige treinbotsing bij Weert PUROL er op! M DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 25 Januari 1940 EMENGD NIEUWS «lukken op gladde wegen Noorsch schip op een mijn geloopen Mitrailleurnest in brand Groote brand te Berlijn Barre winter in Amerika Torpedojager gezonken Personentrein op goederentrein gereden Hoofdgeleider gedood Wat de kapitein vertelde Het verzacht en geneest AUTOBUS-PASSAGIERS WERDEN GEWOND. den Bulksloterweg in Amsterdam^ is gisteravond omstreeks zes uur een k gebeurd waarbij ongeveer dertig in- en van autobus van de Naco lichte ren opliepen utobus. waarin zich veertig personen] Len, wilde een wielrijdster, die door dheid van den weg ten val was ge- ontwijken De chauffeur slaagde v doch reed tegen een boom. tg inzittenden liepen tengevolge van sing wonden aan gelaat of ledematen en konden met een andere bus vanl 'Maar hun woningen worden vervoerd! vielrijdster ondervond geen gevolgen] niar val. Siutobus, waarmede het ongeluk ge «Me, werd ernstig beschadigd. te Zeist kwamen twee autobussen nil drang. 'leen 25-tal inzittenden van een bus. ■m den Utrechtschenweg nabij de ult-l ig van den Amersfoortschenweg] ippen tegen een paal van den A.N. .lotste, werd een tiental door glas- W;n aan gelaat en handen verwond de bus ernstige schade opliep. Kort jl{ was wederom een bus slachtoffer! gladheid, met als gevolg vljf ge-j i a. r betrof het de bus van de firma del ir;die de verbinding VeenendaalZeist] scht onderhoudt, len Woudenbergschenweg moest deze] otseling remmen voor een militaire velke onverwachts uithaalde om een te kunnen inrijden. Het gevolg van mmen was. dat de wagen slipte en Ineen boom botste Van de passagiers i er vier verwondingen op Een van 1 :reeg een schedelbasisfractuur en naar het ziekenhuis worden overge- iil, Hierhien werd ook de chauffeur, (.n gebroken knieschijf had opgeloo- 'ervoerd. De overige drie gewonden -1. nadat geneeskundige hulp was ld, hun weg vervolgen. nn r LE UITSLAANDE BRAND IN EEN ROGISTERIJ TE AMSTERDAM. '"ermiddag om kwart over een werd het isparkwegkwartier te Amsterdam op- ikt door de loeiende sirenen van tal andweervoertulgen ,dle zich spoedden Ie Sophialaan, waar op den hoek van een Weimarlaan een felle brand was [roken in de drogisterij van den heer gh. Toen de brandweer arriveerde, et winkelpand één vuurzee. De twee etalageruiten waren gesprongen en ''mmen die vrij spel hadden in de bij ■bit brandbare voorraden, lekten tegen ■vel omhoog. Ook een viertal ramen boven den winkel gelegen woonver- waren door de hitte gesprongen en d het vuur gemakkelijk toegang tot de 1 voorzijde gelegen vertrekken. Dank ist snelle ingrijpen van de brandweer r.i hier de vlammen spoedig worden ge oodat deze verdieping, die bewoond door de familie Roehling betrekkelijk brandschade opliep. Wel kwamen de vol dikken rook te staan, welke alles blakerde. Ook enkele ramen van de etage waren gebarsten, doch het on ook hier worden gekeerd. De win- yita enkele minuten tijd geheel uitge- Alles werd grondig door het vuur Kd. De brand is in een magazljntje tg den winkel ontstaan. De zoon van Ogist, die op dat moment alleen in de 'as, bevond zich achter de trap aan e van den winkel, waar hij bezig was a t aftappen van petroleum. Plotseling ïf. hij een knal. Hij rende den winkel in t' toen hoe de vlammen reeds uit het -jntje sloegen en zich aan den winkel- mededeelden. Volgens zijn verklaring rar een petroleumkachel gebrand in ,;>i)heid waarvan een flesch alcohol Ost.aan, welke vermoedelijk door de ontwikkeling gesprongen is. waarna vloeiende inhoud vlam had gevat. De "Jl Huisingh Jr. kon zich gemakkelijk gheid stellen, evenals zijn moeder en f deren, die zich in de aangrenzende naast den winkel bevonden Deze is voor het vuur gespaard gebleven. .andweer had het gevaar spoedig 7fen, mede dank zij de omstandigheid den vuurhaard gemakkelijk kon be- wij vernemen, was de drogist tegen .chade verzekerd L- eer Huisingh had reeds eenige weken iKGr het ongeluk dat een hem toebehoo- ïagazijn aan den Sloterkade door werd vernield. de' ril ICHT BIJ DE KACHEL GEZETEN. Ie' Vrouw in brand geraakt. rmiddag om twaalf uur is in een j,. op de eerste verdieping Kwakers- '|10 te Amsterdam een 42-jarige vrouw Aid geraakt, toen zij te dicht bij de ode kachel zat. Plotseling ontdekte haar rok had vlamgevat. Op het an haar en de kinderen, snelde een in toe, die de vrouw vlug in dekens "w ut vrouw vrug m dekens ""Ie, waardoor de vlammen werden Jachtoffer had brandwonden aan rug hu, j n, °P6e'°bpen. De Geneesk. Dienst 'de haar naar het Wilhelmina gast- )p8>' i. S CHOENFABRIEK AFGEBRAND TE ALPHEN (N.BR.). i 'ravond omstreeks half tien is door 1 nde oorzaak brand ontstaan in de fabriek van de firma M. Schrauwen n Baarlescheweg te Alphen (NBr.) er tengevolge van de vorst geen hlngswater was, kon men niet ver- 1S'en dat de fabriek totaal afbrandde. ieele inventaris, waaronder machine- «^glng verloren e fabriek werkten ongeveer veertig jfh's Deze geraken voorloopig zonder De fabriek is verzekerd tegen brand- Het woonhuis van den directeur der rU, dat op ongeveer drie meter afstand >n behouden blijven. GEREDDEN NAAR IJMUIDEN. Vannacht is op ongeveer 36 mijl Noord west van IJmuiden het Noorsche s.s. .Bi arritz" op een mijn geloopen. Het schip was met het Noorsche stoom schip „Borgholm" van Antwerpen naar Oslo vertrokken. De .Borgholm" heeft de geredden, on der wie zich gewonden bevinden, overge nomen en is op weg naar IJmuiden. Het schip heeft echter eerst het daglicht afge wacht, alvorens te vertrekken om te zien of er nog drenkelingen gered konden worden. Met de geredden en gewonden werd het schip vanmiddag in IJmuldan ver wacht. Het Noorsche s.s. .Biarritz" meet bruto 1752 ton en behoorde aan de reederij Fred. Olsen en Co. te Oslo. Het werd in 1922 gebouwd. GEDEELTE VAN IJMUIDEN ONTRUIMD. Gisteravond is oud-LJmuiden opgeschrikt door het geloei van sinenen, zoo meldt het „Handelsblad". Eerst dacht men aan luchtalarm, maar al spoedig bleek de oorzaak te liggen in een ongewoon aantal wagens van de brandweer, die zich met groote snelheid naar de sluizen spoedden. In de omgeving van het dorp teekende zich een roode gloed af en nu en dan kon men knallen hooren. Een raitrailleurnest bleek in brand te staan; de knallen werden veroor zaakt door patronen, die door het vuur tot ontbranding waren gekomen. In den kuil, waarin het stuk lucht afweergeschut was opgesteld, bevon den zich nog drie kisten, elk inhou dende duizend patronen. De aanwezig heid van deze munitie was voor de militaire autoriteiten reden om uitge breide maatregelen te nemen. De ge- heele omgeving werd afgezet, gebouw tjes waar het sluispersoneel verblijft en eenige woningen in de nabijheid werden ontruimd. Zelfs werd een oogenblik overwogen om ook de be woners van de andere woningen in allerijl te „evacueeren". Zoover be hoefde het echter niet te komen. De brandweer was zeer spoedig met twee motorspuiten en ander materieel aanwezig en bestreed het vuur van zoo groot mogelijken afstand met vier stralen. Het was in verband met de mogelijke ont branding van de patronen niet verant woord het vuur direct aan te vallen Na een half uur spuiten had men den kuil, waarin het mitrallleurnest was onderge bracht, vol water gespoten. Het vuur was gedoofd zonder dat de gevreesde ontplof fing der kisten munitie was geschied De brand is ontstaan, doordat een pe- troleumvergasser het geïmproviseerde on derkomen van de bedieningsmanschappen deed ontbranden. De wacht trachtte nog het vuur te dooven, maar de lichte con structie van latten en zeildoek was ineen oogenblik één gloed. De mitrailleur is door het vuur vernield. Overigens is de schade gering en per soonlijke ongelukken zijn gelukkig niet geschied. BRAND TE ALKMAAR. Gistermiddag om vier uur heeft een felle brand gewoed in een perceel aan de Mlent te Alkmaar Op de gelijkvloersche etage is gevestigd de machine-handel der N.V. Karei Bos, ter wijl de eerste en derde verdieping als op slagplaats zijn ingericht. Op de tweede ver dieping woont de eigenaar en hier is het vuur ontstaan. De brandweer, die onmiddellijk was ge alarmeerd, wist na twee uur het vuur onder den knie te krijgen, toen waren de tweede en derde verdieping geheel uitgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister, de schade wordt door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. VIJF PERSONEN OM HET LEVEN GEKOMEN. In den afgeloopen nacht is brand uit gebroken in een huis in het Oosten van Berlijn. De bewoners werden door den verstik- kenden rook verhinderd, het huis te verlaten. De brandweer is er in geslaagd, met be hulp van rookmaskers en zuurstofappara ten, alsmede springzeilen, een deel der ingeslotenen te redden. Vijf personen zijn evenwel gestikt. VOORAL DE ZUIDELIJKE STATEN ZWAAR GETEISTERD. Hevige sneeuwstormen hebben de ge woonlijk zonnige Zuidelijke staten derVer- eenigde Staten Arkansas, Tennessee, Loui siana, Missisippi, Alabama en Georgia ge teisterd. Men herinert zich niet, dat in deze staten een dergelijke winter geheerscht heeft. In Atlanta is 25 cM. sneeuw geval len. in Washington 20. Duizenden ambte naren, die in de omgeving van Washington wonen, konden slecht^ met groote vertra ging de regeeringsbureaux bereiken. Een aantal treinen in genoemde dis tricten werd door de sneeuw geblokkeerd, terwijl op verscheiden vlieghavens de toe stellen niet konden vertrekken. Op de we gen zijn tal van ongelukken gebeurd aan de sneeuw en koude te wijten. De sinaasappel- en citroenboomgaarden in Florida, voornamelijk in de Rio Grande- vallei zullen, zoo vreest men, voor milli- oenen schade lijden door de vorst. De temperatuur te St. Joseph (Missouri) is 18 graden onder nul, in Utica 7 graden onder nul. (United Press) VERLIES VOOR ZUID-SLAVISCHE VLOOT. De Joegoslavische torpedojager „Loe- bliana" is gistermiddag, na op een zich onder water bevindend rif te zijn gestooten in de Adriatische zeehaven Sibenik gezen- ken. Er zouden talrijke slachtoffers te be treuren zijn. De ramp geschiedde, toen het schip met twee andere torpedojagers, de ..Belgrado" en de „Zagreb", manoeuvreerde om de haven binnen te komen. De autoriteiten hebben terstond een on derzoek Ingesteld en de haven door politie laten afzetten. De Loebliana, een zusterschip van de Belgrado en Zagreb, mat 1210 ton en had een bemanning van 145 koppen Zij was be wapend met vier kanonnen van 12 cm., vier van vier, 2 stukken luchtafweerge schut en zes torpedolanceerbuizen. Gisteravond heeft zich nabij Weert een ernstig spoorwegongeluk voorge daan, waarbij een doode viel te be treuren. De personentrein, welke om 18.05 uit Maastricht naar den Haag vertrekt en te 19.25 uur in Weert moet aankomen, is vijfhonderd meter voor dit station achter op een goederentrein gereden. Het mistte in dezen hoek van Limburg sterk, toen even voor half acht nabij het station Weert en hevige slag, gevolgd door een dof gedreun, dat seconden lang aanhield, werd gehoord. Men snelde naar de spoorbaan bij het viaduct over den weg naar Maeseyk, vanwaar het geluld kwam, en vond drie kolenwagens schots en scheef over het dubbele spoor liggen. Het bleek, dat van een kolentrein, bestaan de uit veertig kolenwagens, de laatste wagens waren losgeschoten en waren te ruggerold in de richting Roermond, waar heen de spoorbaan omlaag loopt. Op het zelfde oogenblik naderde een personen trein uit Maastricht. De machinist van de zen trein zag opeens eenige wagens uit den mist opdoemen. Hij remde krachtig, maar een ongeluk was niet meer te voor komen. Met een geweldigen slag botste de locomotief op het rollende stel, waarvan do achterste wagen volkomen verbrijzeld werd. Belde andere wagons schoten uit de rail.' en sloegen om, tengevolge waarvan liet. dubbele spoor werd versperd. De hoofdgeleider van den kolentrein J. Ots uit Heerlen die op zijn plaats in den laatsten wagen, den bagagewagen, was ge zeten. liep hoogst ernstige verwondingen aan het hoofd op en werd, nadat een pastoor uit Weert hem geestelijken bij stand had verleend, naar het Sint Jans gasthuis te Weert overgebracht waar hij korten tijd later aan de bekomen verwon dingen overleed. Aanvankelijk vond men slechts de uniformjas van den man, doch later ontdekte men het slachtoffer onder de resten van het versplinterde rijtuig. In den personentrein waren vele passa giers door den schok van de botsing met de hoofden tegen elkaar geslagen, doch niemand van hen liep verwondingen op. Wel had een der conducteurs een wond aan het hoofd opgeloopen zoodat over brenging naar het Sint Jansgasthuis noodzakelijk was. Deze verwonding is echter niet van ernstigen aard. Een geneesheer uit Weert, die onmiddel lijk was ontboden, verleende den slacht offers de eerste hulp. Tengevolge van het ongeluk zijn de treinverbindingen van Weert met Maas tricht en Dultschland verbroken. Het ver keer met midden- en Zuid-Limburg wordt via Helmond onderhouden. Soldaten uit den omtrek hebben onmid dellijk een aanvang met het opruimings- werk gemaakt, teneinde de stagnatie van zoo kort mogelijken duur te doen zijn. Het laat zich evenwel aanzien, dat er ge- ruimen tijd mee gemoeid zal zijn, voordat het verkeer op dit baanvak zal zijn her steld. De materieele schade ten gevolge van het ongeluk is zeer groot. Wat de oorzaak van de ramp, be treft. wordt gemeldt, dat de mogelijk heid niet uitgesloten is, dat de machi nist van den personentrein door een onveilig signaal is gereden. Doordat de zware mist het zicht tot twee meter beperkte, zou hü dit niet hebben gezien. De kapitein van het verbrande Itallaan- sche schip de „Orazio", Michele Schiano, heeft in een exclusief onderhoud tegen over de Untted Press verklaard „Om 3.55 u. 's morgens werd mij bericht, dat door een explosie brand in de machine kamer was uitgebroken, die zich snel in hét middelste deel van het schip verspreid de. Direct gaf ik bevel, de machines stil te zetten en dat met alle middelen getracht moest worden, het vuur te dooven. Onder- tusschen snelde de bemanning naar haar posten en kwamen de passagiers op het dek Om 4.12 zond ik een S.O.S. uit, dat er brand aan boord was. Een half uur, nadat de brand was uitgebroken, gingen, tenge volge van een kortsluiting, alle lichten uit. Ik ging met den hoofdmachinist naar het A-dek, waarop zich het meerendeel der passagiers en de officieren bevonden. De bemanning werd in een aparte groep opge steld en wij brachten een deel naar het achterste deel van het schip. Ongeveer 200 andere personen waren door de vlammen van den voorsteven af gesneden De hoofdmachinist, ik zelf en andere officieren keerden naar het mid denschip terug, waar het vuur gedeeltelijk was uitgebrand en hielpen een aantal pas sagiers door de vuurzöne heen. Hierbij vie len helaas eenige slachtoffers. Sommige passagiers werden door een paniek bevangen en wierpen zich in zee, andere vielen ten prooi aan de vlammen. Sommige leden van de bemanning, bijge staan door de passagiers, lieten op eigen initiatief reddingsbooten naar beneden. Van deze drie reddingsbooten werd er een opgepikt door het Fransche schip „Ville d'Ajacclo". Hierin bevonden zich 6 leden der bemanning en een passagier. Van de twee andere reddingsbooten werd niets meer gehoord en ik geloof dan ook, dat zij als verloren beschouwd moeten worden. Om 6 uur begonnen wij met de passagiers over te brengen naar de „Conté Bianca- mano" en „Colombo". Tengevolge van de hooge zeeën was het strijken der sloepen zeer gevaarlijk. Er heerschte een scherpe koude, terwijl de vlammen die aan de zij wanden van het schip naar buiten sloegen de redding zeer bemoeilijkten. Tegen middernacht, toen alle personen van boord gehaald waren, heb lk te zamen met eenige officieren en leden van de be manning het geheele schip nogmaals nauwkeurig onderzocht en wij hebben ons overtuigd, dat er niemand meer aan boord was. De brand was zeker een der hevigste, die aan boord van een schip uitgebroken is. Dat er ondanks de hooge zeeën en de hevige koude nog zooveel menschen gered zijn, is slechts toe te schrijven aan de voor beeldige discipline en den buitengewonen moed van de officieren en de bemanning. Ik moet er nog op wijzen, dat besloten werd, op hulp te wachten, alhoewel dit langer duurde dan wij wenschten en de sloepen niet te strijken tengevolge van de zeer ongunstige omstandigheden. Hadden wij dit wel gedaan dan zouden er ongetwijfeld veel meer personen omgeko men zijn Alle officieren en ik zelf eveneens heb ben brandwonden opgeloopen en geleden aan ontstoken oogen van den rook. Ik geloof dat het aantal slachtoffers onder de passagiers 30 en onder de beman ning 60 personen telt. Inclusief zij, die ge tracht hebben in de drie reddingbooten, die zij op eigen initiatief gestreken hebben, te ontsnappen". Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen 6638 (Tngrez. Med.) Nader wordt nog gemeld, dat de storm, die aan de Joego-Slavische Adriatische Zeekust woedde, sterke stroomingen aan den haveningang tengevolge had en het manoeuvreeren zeer bemoeilijkte. De Loe bliana slaagde erin. de haven binnen te komen, doch door den stroom werd de oorlogsbodem op een rif gedreven; ter stond stroomde het water de machineka mer binnen en het schip zonk vrijwel on middellijk. Toen de ramp zich afspeelde had de Loebliana 130 man aan boord; de torpedo jagers Belgrado en Zagreb snelden direct te hulp, doch toen zij ter plaatse waren, was de Loebliana reeds onder water ver dwenen. Daardoor heeft men ook het aan tal slachtoffers nog niet kunnen vaststel len. Kapitein Achlin, de commandant van de Loebliana. die gered kon worden, is in ver band met het onderzoek ln verzekerde be waring gesteld. VLIEGTUIG IN DE RIO DE LA PLATA GESTORT. Vier personen om het leven gekomen. Een vliegtuig van de nieuwe lijn tus- schen Buenos Aires en Colonla in Uru guay is in de Rio de la Plata gestort. Vier inzittenden zijn verdronken, twee werden ernstig gekwetst. SABQTAGE OP FINSCH SCHIP. Uit Buenos Aires meldt United Press: De bemanning van het Finsche Instructie- vaartuig Moshulu heeft tijdig een poging dit schip op te blazen weten te verijdelen. Zij ontdekte dat in verschillende deelen van het schip dynamiet verstopt was door onbe kende personen. De havenautoriteiten stel len een onderzoek ln. TURKSCH SCHIP GEZONKEN. Het Turksche s.s. „Fevzi Rahrie" ls voor de Roemeensche Zwarte Zeekust gezonken tengevolge van een explosie. Het schip had een lading in van 1300 vaten carbid. De oor zaak van de explosie is nog niet bekend. De leden der bemanning, die allen gered wer den, zijn aan een streng verhoor onder worpen teneinde na te gaan of hier mis schien sabotage in het spel is. Het Luchtafweerfonds Leiden komt nog f 36.000.te kort om de bur gerij een redelijke beveiliging tegen luchtaanvallen te kunnen aanbieden. Bijdragen kunnen worden gestort op postrekening 9200 van de Amster- damsche Bank, bijkantoor Leiden, onder vermelding „Luchtafweer". 4.30 Zang en piano 5.00 Voor de kinderen 5.30 Gr.muz. 6.00 Orgelspel 6.30 Letter kundig overzicht 6.50 Zang en piano 7.00 Beantwoording van vragen over „Sociaal-demo cratie en middenstand" 7.18 Berichten ANP. 7,30 Voor de jeugd 8.00 Zang met piano begeleiding 830 Cyclus „De nooden van de hedendaagsche beeldende kunst en hun gees telijken achtergrond"' 9.00 Radiotooneel 9.20 Fragmenten uit de opera „Rigoletto" 10.20 Declamatie (gr.pl.) 10.25 Gr.muz. 10.40 Avondwijding 11.00 Berichten ANP. 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.4012.00 Orgel spel. Hilversum II, 301,5 M. Algemeen Pro gramma .verzorgd door de NCRV. 8.00 Be richten ANP. 8.05 Schriftlezing, meditatie 8.20 Gr.muz. (9309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Zang, plano en grjnuz. 12.00 Berichten 12.15 Grjnuz. (Om 12.30 Berichten ANP.) 12.45 Toespraak „Een woord voor U" 1.00 Quintolia en gr.muz. 2352.55 Chr. lectuur 3.00 Viool, piano en gr.muz. 4.00 Friesche uitzending 5.00 Dames-ensemble Van Eden en gr.muz. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.00 Be richten 7.15 Letterkundig halfuur 7.45 Gr.muz. 8.00 Berichten ANP., hrehaling SOS- Berichten 8.15 Koninklijke Marine-kapel en solist 9.00 Christ, oratoriumvereen. Haarlem, Haarlemsche orkestvereen. en solist (opn.) 9.30 Actueel halfuur 10.00 Berichten ANP. 10.05 Causerie „Ons gezin in de crisis" 10.35 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.) 11.15 Gr.muz., ca.. 11.5012.00 Schriftlezing. Engeland, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 M.) 12.20 GGC-Northern orkest 1.00 Re portage 130 Berichten 1.30 Causerie ..Aboard a trawler" 1.45230 Zang en piano 3.20 Billy Ternent's dansorkest 4.00 Vesper 4.20 Berichten 4.35 BBC-Schotsch orkest en solist 530 Kinderhalfuur 530 Victor Silvester's dansorkest 6.20 Berichten 6.35 Reportage 7.05 Dansmuziek 7.20 Mededeelingen 7.40 Pianovoordracht 8.05 Causerie „Men of the hour" 8.20 Variété 8.50 Revue-programma 9.20 Berichten 935 Radiotooneel 10.35 Cabaretprogramma 11.05 Orkestconcert 11.50 Phil Cardew en zijn Band 12.2012.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Pianovoordracht 12.20 Orkestconcert 1.05 Cellovoordracht 1.35 Zang 2.00 Gr.mzu. 2.05 Pianovoor dracht 2.30 Vioolvoordracht 330 Orgel concert 3.50 en 4.20 Radiotooneel 4.50 Zang 5.20 Chansons 5.35 Vereeniging voor oude instrumenten „Henri Casadesus". Hierna: Zang 6.35 Pianovoordracht 730 Orkest concert 9.05 Tweede deel van „L'Arlésienne" 11.05 Zang 1130 Orkestcnocert m. m. v. solist 12.0512.50 Nachtconcert. Keulen, 456 M. 5.50 Herm. Hagestedt's or kest 7.408.50, 9.30—9.50 en 10.50 Grjnuz. 1130 Concert 12.20 Militair orkest 1.15 Muzikaal tusschenspel 1.35 Populair con cert 2.20 Zang 2.45 Gr.muz. 4.30 Jeugd- concert 4.50 Folkloristissch programma 5.10 Omroeporkest en -vrouwenkoor 5.45 Gr.muz. 6.50 Georg Grüber's orkest 735 Gr.muz. 7.50 Radiotooneel 8.20 Gr.muz. 8.45—1130 Zie Deutschlandsender om 8.05. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.51 en 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20 en 5.55 Gr.muz. 6.05 Planovoordracht 6.50 en 7.20 Zang 7.35 Gr.muz. 8.20 Voor sol daten 8.50 Het Sint-Rombouts-koor uit Mechelen en solist 9.50 Radiotooneel 10.35 11.20 Fragmenten uit de opera „Cosi fan tutte (gr.pl.) 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.50230; 5.20 en 6.50 Gr.muz. 8.20 Voor soldaten 8.50 Orkest van het Elisabeth-werk en solisten 10.30 Imitaties 10.5011.20 Grjnuz. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Folkloris tisch programma 8.05 Omroepkleinorkest 930 Berichten 9.50 Reportage 10.05 Gr. muziek 10.20 Politiek overzicht. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR VRIJDAG 26 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 1030 VARA. 12.00 AVRO. 4 00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.00 Be richten ANP. 8.10 Orgelspel 8.30 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.20 Grjnuz. 10 40 Planovoordracht 11.10 Declamatie 11.30 Viool en plano 12.00 Gr.muz. 12.15 AVRO.-Dansorkest 12.45 Berichten ANP., gr.muz. 1.00 AVRO.-Amusementsorkest 2.00 Voor dé vrouw 2.10 Grjnuz. 3.15 De Palladians 4.00 Gr.muz. met toelichting Voor Vrijdag 26 Januari. Ie programma: lederen dag van 824 uur Avro, Vara enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8.00 Keulen (tot 835) 8.35 9.20 Engeland 9.30 Keulen 9.50 Deutsch landsender 10.10 Diversen 11.2011.50 Keu len 12.00 Keulen 12.20 Brussel VI. (130 Berichten) 2.20 Deutschlandsender 4.20 Diversen 4.30 Deutschlandsender 5306.20 Brussel Fr. 6.25 Beromünster (6.50 Berichten) 7.03 Boedapest 8.05 Beromünster <9.20 Be richten) - 10.00—1030 R. Danmark 10 25— 11.20 Brussel VI. (10.25 Berichten) 11.30 Deutschlandsender 4e programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Berich ten) 9.20—10.20 Engeland 10.35—11.05 Engeland 11.20 R. Danmark 12.20 Engeland 1.00 Brussel Fr. 2.20 R. Danmark 2.45 Keulen 4.20 Diversen 4.35 Engeland 5.005.09 Scheveningen Haven Berichten) 5.20 Beromünster 5.50 Engeland 6.20 Diversen 7.20 Brussel VI. (7.50 Berichten) 8.20 Gramofoonmnziel; G.R.D. ol diversen 10.00 Brussel Fr. (1030 Berichten) 11.20 Parijs Radio 11.50 Engeland Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11