Overzicht van den Britschen minister voor economische oorlogvoering Verkeer ernstig gestremd door de sneeuw IDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 18 Januari 1940 y Blokkade moet Duitschland wurgen GEMENGD NIEUWS De arrestatie te Leiden Vooral in Friesland, Twente en Nijmegen veel hinder Het kwik bevriest in de thermometers Geweldige explosie te New Jersey Kou gevat AKKERTJE ut 0* I - «t 9 m In hei Lagerhuis heeft de Britsche minister voor de economische oorlog- 'd Toering, Cross, een overzicht gegeven van den economischen oorlog. „Wij bestrijden een land", zeide hij, „waar lut geheele volk saamgeklonken Is tot «n uitgebreide militaire ma- chine; een land, dat een economische organisatie heeft, die reeds lang werkte j, voor den oorlogsdag, v. Dat maakt naar mijn opvatting Duitschland technisch sterker dan in 19141918; dat maakt het ook brozer i dan ooit tevoren". a gesproken te hebben over de nauwe lenwerking met Frankrijk wees de mi eter op een belangrijk onderscheid tus- «n dezen oorlog en den wereldoorlog: Thans is alleen de Fransche grens ge en. De rest van Duitschlands naburen leutraal en zijn mogelijke leverantleka- ;n zijn derhalve ontzaglijk toegenomen. irom heeft de Britsche regeering „een !;ia nieuwe techniek" aanvaard. ;pr. beschreef vervolgens het systeem contrabande-controle-bases en wees op ...slimme trucs, waarmede neutrale koop- en trachten de regelingen van hun pn regeering te omzeilen." T „Om het hoofd te bieden aan deze listigheden, hebben wij een de wereld omspannenden inlichtingendienst noo- sp dig en in feite hebben wij dien." Het spreekt vanzelf, maar misschien ,»t het nog eens gezegd worden, dat onze 1 jpagne niet gericht is tegen den neutra- Wij stellen alles in het werk, om den voor den neutralen handel zoo vlot ~5elijk te maken, waarbij echter steeds overheerschende overweging voorop I it, dat wij onze rechten van oorlogvoe- ftden ten volle moeten uitoefenen. Ik wil op de meest krachtige wijze verklaren, dat het geenszins onze wensch is, een muur op te bouwen tegen eenigerlei neutralen staat. Wij wen- schen niets in den weg te leggen aan de vrijheid der neutralen, om de ma- - terlalen, die zij van overzee noodig J hebben voor hun eigen gewettigde ver bruik, welke die materialen ook zijn, te importeeren. Ons doel is een slagboom op te werpen idom het onder Duitsche controle staand oied. Hoe meer wij er in kunnen slagen dezen slagboom te controleeren van af zeetoegangen hoe geringer de vertragin- zullen zijn voor de neutrale scheepvaart hoe grooter het gemak zalzijn voor de (ïaflde neutrale kooplieden." In dit verband gaf Cross een beschrij- r ving van het systeem der navycerts en van de onderhandelingen over handels- b overeenkomsten voor den duur van den oorlog als middel om de contrabande- controle te verzoenen met de behoeften i] der neutralen. i* Sprekende over de Middellandsche Zee zeide Cross, dat in dit gebied spe- r" ciale problemen onder oogen moeten worden gezien op grond van de klaar blijkelijke moeilijkheden in het doen functionneeren van het contrabande- controle-systeem. "In een geest van wederzijdschen goe- l wil streven wij en de betrokken neu rie regeeringen er naar. al deze proble- n tot een oplossing te brengen en in dit band zou ik in het bijzonder de ;elsch-Italiaansche commissie willen Limen. die te Rome gevestigd is en de .ïandeling voorbereidt van alle commer cie zaken, die de beide landen aangaan die voortvloeien uit den oorlog." len ander en zeer belangrijk terrein der tsche activiteit bestond in „de zeer con- i reerende verkoopen en aankoopen in 'ïmlge neutrale landen." tross zeide, dat „Duitschland in de afge- pen jaren zijn bultenlandschen handel ral in de Donaulanden voerde door een ewikkeld systeem van clearing en ruil- ïdel, dat Duitschland een belangrijken ep gaf op den buitenlandschen handel verscheidene kleinere neutrale landen, ij deze vijandelijke positie aan te vallen ;st Engeland tot nieuwe methoden zijn "vlucht nemen. Bijgevolg werd het voor schatkist noodzakelijk, de verschillen in s te betalen, die ontstonden. De schat- is nooit in gebreke gebleven, een snelle royale beslissing te geven ten aanzien J aankoopen, die ten doel hadden, den :nd te berooven van vitale goederen. rpT aanzienlijke aankoopen zijn gedaan. hebben sommige soorten goederen ge- ht in landen, waar wij ze nooit tevoren ,:ocht hadden. Overal hebben wij con- cten afgesloten betreffende de nationale vductie van goederen. Wij hebben ruil- nsacties gesloten." jjver de gevolgen voor Duitschland ver aarde Cross, dat de snelheid van den j.tschen economischen aanval de Duitsche jjatshuishouding een hevigen slag heeft I, gebracht. „Na vier en een halve maand oorlog zien wij Duitschland zoo onge- (I veer onder denzelfden economischen druk als na twee jaar van den vorigen oorlog. De levensomstandigheden in Duitschland zijn krap. Er is reeds een rantsoeneering voor kleeding en zeep. De bewoners van Berlijn lijden koude door gebrek aan steenkool. Er zijn te- t korten aan petroleum, ijzer, katoen, koper, wol, oliën, vetten en vele andere materialen." „Er zijn geen belangrijke lekken in de Britsche controle" vervolgde Cross, prac- tisch zijn alle Duitsche exporten, die door dit wapen kunnen worden aangevallen, ge stuit. Wij verwachten den dag, waarop wij op zoodanige wijze Duitschlands eco nomische leven zullen hebben gewurgd dat het de oorlogsinspanning niet lan ger kan volhouden. Door dat middel gelooven wij, dat wij den dag der afre kening dichter bij kunnen brengen en de levens van onze eigen menscben kunnen sparen." Labour tevreden. Na deze rede van minister Cross voerde Dalton namens de labour-oppositle het woord. Hij zeide, dat, voor zoover de blok kade betreft, hij betwijfelde, of daar ern stige critlek op kon worden uitgeoefend. Het schijnt, dat het navycert-systeem goed functionneert, het is zeer bevredigend, dat de Vereenigde Staten het met zooveel goe den wil hebben aanvaard. Sprekende over de handelsovereenkom sten, zeide Dalton, dat een der grondslagen dezer accoorden moest zijn, dat geen enkel neutraal land een grootere hoeveelheid be hoorde te Importeeren van een of ander artikel dan vóór den oorlog. Spr. noemde een gepubliceerd bericht als voorbeeld, zeg gende, dat hij hoopte dat dit kon worden tegengesproken. Dit bericht had de voor stelling gewekt, dat de Importen van soya- boonen in Nederland en de Scandinavische landen gestegen waren „met verscheidene honderden procenten, haar mij gezegd wordt." Wat de Roemeensche olie betreft, zeide Dalton, dat het velen menschen verbaasd heeft, dat het doeltreffend opkoopen door Engeland van alle beschikbare Roemeen sche olie zoo lang is uitgesteld. Ten aanzien van Zuid-Oost Europa in het algemeen sprak hij de hoop uit, dat Engeland daar doeltreffende inkoopagentschappen had. Mander, oppositioneel liberaal, prees het werk van het departement voor den econo mischen oorlog, doch overwoog, dat het uit gebreider volmachten moest hebben. JONGEMAN HEEFT HEEL WAT OP ZIJN KERFSTOK. De jongeman G. B., die in verband met een fietsendiefstal te Eindhoven te Leiden werd aangehouden heeft bekend te hebben ingebroken ln Princenhage (driemaal), Amsterdam. Dulvendrecht, Diemen, Den Haag, De Bilt, Maastricht en Heerlen. Te Amsterdam heeft hij in den nacht van 9 November ingebroken in het kantoor van een timmerfabriek aan de Houtmankade. Hier had hij een paar kleinigheden wegge nomen en toen hij in het kantoor eenige uren van de vermoeienissen van den nacht had uitgerust, had hij om onnaspeurlijke redenen petroleum over den vloer en pa pieren gegoten en daarna een en ander aangestoken. Met het gevolg, dat twee kan toorlokalen en een kleine bergplaats uit brandden. EXPLOSIE VEROORZAAKT BRAND. Boerderij te Princenhage door het vuur verwoest. Een explosie in den benzinemotor tot aandrijving van een nieuwe dorschmachine van de loondorscherij Vermijmeren en Co., is gisteravond aanleiding geweest tot een zwaren brand, waarbij de kapitale boerderij Groot Overveld, gelegen in het dorp Beek onder Princenhage, eigendom van en be woond door den landbouwer Rosmeulen, totaal in de asch Is gelegd. Men was bezig met het dorschen van een deel van den erwtenoogst, toen plotseling de explosie geschiedde en de vlammen hoog uit den tractor laaiden. Het vuur maakte zich meester van het stroo, zoodat de schuur, die een oppervlakte had van circa 300 vierk. M.. in een minimum in lichter laaie stond. De onmiddellijk gewaarschuwde brand weer uit Breda was spoedig ter plaatse, doch toen.stond een belendende schuur, waarin een groote hoeveelheid hooi en stroo lag. benevens een aan de boerderij aangebouwde stalling, ook reeds in brand. Het gelukte de 46 stuks hoornvee en zes paarden in veiligheid te brengen: slechts twee varkens kwamen in de vlammen om. De brandweer stond vrijwel machteloos aangezien de op 400 M afstand gelegen brandput te weinig water bevatte en boven dien door de sterke vorst de slangen stuk vroren, z De bij de boerderij behoorende woning stond nog. doch het vuur woedde reeds zóó hevig in het rieten dak en de op de zolders opgeslagen vijftien ton graan, dat aan red ding niet te denken viel. De brandweer verwacht, dat het vxrur nog minstens tweemaal 24 uur zal doorwoeke ren. De schade bedraagt naar schatting 30 40 mille en wordt door verzekering gedekt „Vad." De zware sneeuwval op sommige plaatsen van ons land heeft reeds zeer veel last veroorzaakt. In Friesland, waar het meer dan 24 uur achtereen sneeuwde, in de omgeving van Nijme gen en in Twente zijn de grootste moei lijkheden ontstaan, en tengevolge van het daardoor vertraagde treinverkeer, heeft ook de rest van het land den te rugslag ervan ondervonden. Eergisteravond reeds had het treinver keer in Friesland met ongeveer vijftien minuten vertraging te kampen, gisteravond echter was de toestand er volkomen hope loos. De fijne Jachtsneeuw deed de wissels vastloopen, en al waren de spoorwegbe ambten en militairen oververmoeid bezig om de rails weer berijdbaar te maken, toch kwamen de treinen met enorme vertragin gen, soms een uur of drie, aan. Het slechte zicht maakte, dat de machi nisten voorzichtiger moeten zijn en tevens veroorzaakte de koude, dat zij meer stoom moesten ontwikkelen om de normale pres taties te kunnen bereiken. Dat tegenwoor dig regelmatig kleine vertragingen optre den, vindt mede zijn oorzaak in het voor schrift langzaam te rijden bij bruggen en andere militaire werken, die van ontplof bare stoffen zijn voorzien. Intusschen hoopt men, dat de extra-voorzieningen er toe zullen leiden, het bedrijf voor ernstiger tegenslag te behoeden. Tusschen Veendam en Drachten sneeuw de een tram hl, zoodat een losse locomotief te hulp moest komen. Meer in het centrum van het land waren de vertragingen aan zienlijk minder, doordat een deel van den achterstand o. de minder gehandicapte trajecten grootendeels kon worden inge- loopen. Op het Centraal Station te Amsterdam kwamen de treinen uit de richting Hilver sum gisteravond met ongeveer een kwar tier vertraging aan en ook het vertrek in die richting had ongeveer tien minuten oponthoud. Tegen half tien, toen de sneeuw het dichtst viel, varieerden de vertragingen tusschen 20 minuten en een half uur. De treinen, rijdende op het middennet, kwa men met ongeveer een kwartier vertraging aan. Daarentegen ondervonden de vertrek kende treinen van het C.S. geringer ver traging. Het weg- en tramverkeer ondervond -veneens groot ongerief van den sneeuwval Vooral bij Nijmegen en in Twente werd dit gemerkt. Op den weg tusschen Nijme gen en Groesbeek was alle verkeer gister voormiddag onmogelijk geworden. Later op den dag kon het evenwel weer doorgang vinden. Erger was het nog gesteld op den rijksweg NijmegenVenlo. Ook daar hadden zich op een groot aantal plaat sen sneeuwmassa's van soms een meter hoog opgehoopt, die den weg versper den. Het gevolg was dat alleen voetgan gers wadende door de sneeuwmassa's konden passeeren. Aan weerszijden van de versperring verzamelde zich een on afzienbare file van auto's. Ook het tramverkeer van den Maasbuurtspoor weg van Nijmegen naar Gennep en Venlo was volkomen gestagneerd. De toestand was zoo, dat feitelijk het gan- sche zeer drukke verkeer op den weg NijmegenMaastricht volkomen stil lag. De gemeentereiniging van Nijmegen had ter bestrijding van de gladheid op het on der Nijmegen liggende gedeelte van den rijksweg, de St. Annastraat, pekel ge strooid. De daardoor in water veran derde sneeuw verzamelde zich op de tram baan en als gevolg daarvan begon, toen de vorst tot streng was toegenomen, zich op de trambaan ijs te vormen, zoodat een ware ijsdam ontstond. Toen des nachts omstreeks kwart voor één de diesel met de goederenwagens uit de richting Gennep Nijmegen naderde, liep het tramstel op de ijsbarrière, ten gevolge waarvan de tram ontspoorde en dwars over de rails en gedeeltelijk over den weg kwam te staan. Het gevolg was, dat het tramverkeer NijmegenVenlo volkomen gestremd was. In Twente heeft de sneeuw op plaatsen, waar de wegen door de z.g. esschen loopen, groot ongerief veroorzaakt. De sneeuw stoof van de hooger gelegen eschgronden op de wegen en heeft op vele plaatsen het ver keer gestremd. Op den weg Enschede Haaksbergen bij den Usseler Esch was het verkeer geheel gestagneerd. De Geldersche Tram, die busdiensten van Enschede op Doetinchem en Winterswijk onderhoudt, kon deze niet uitvoeren en moest verschil lende maatregelen nemen. Door overstap pen konden de reizigers verder gaan In Amsterdam liep het tramverkeer gis ter vrijwel vast. De uitgebreide „pekel- dienst" bracht na verloop van tijd verlich ting in den toestand. De taxi's maakten er uitstekende zaken, want de trams, die nog reden, waren overvol. BRAND IN BARAK VOOR MILITAIREN TE BOEKEL. Gebouw geheel uitgebrand. Gisteravond is te Boekei (N.-Brj een houten barak, waarin ruim 250 militairen waren gehuisvest, totaal uitgebrand. Langs den nieuwen weg Boekei-Ven- horst, ln de gemeente Boekei, zijn zes barakken voor militairen gebouwd, welke vijftig tot zestig meter uit elkaar staan. In een dezer barakken ontstond gisteravond omstreeks halfelf door nog niet bekende oorzaak brand. Het vuur dat gretig voedsel vond in de zakken stroo, narn weldra zulk een omvang aan, dat aan blusschen niet viel te denken. Binnen een halfuur was het houten gebouw met den grond gelijk ge maakt. De militairen hebben weinig van hun uitrusting kunnen redden. Een veree- nigingsgebouw is voorioopig den militairen ter beschikking gesteld. LASCH-AFPARAAT HIT ELKAAR GESPRONGEN. Oude heer om het leven gekomen. Gisteravond omstreeks zeven uur is te Doetinchem in de smederij van den heer Brouwer een ernstig ongeluk gebeurd. Door nog onbekende oorzaak sprong een lasch-apparaat uit elkaar, waarbij de 60- jarige vader van den heer Brouwer werd getroffen en op slag gedood was. Drie knechten, die in de smederij aan wezig waren op het oogenblik der ontplof fing, bleven ongedeerd. EEN AUTO GESLIPT. En een jongen werd zwaar gewond. Gistermiddag om ruim 12 uur is een tien jarige schooljongen, die op het trottoir bij den Boulevard Heuvelink te Arnhem liep, door een auto, die op den afrit van den brug was geslipt, aangereden. De jongen werd tusschen de auto en een tuinhek ge drongen. Het kind werd zwaar gewond. Beide beenen werden gebroken. WRAK VAN „HULLGATE" GEVONDEN. Het bergingsvaartuig „Meermin" van Van der Tak's bergingsbedrijf te Rotter dam, heeft gistermiddag het wrak gevon den van het Engelsche m.s. „Hullgate", dat Zondagmorgen bij Borsselen in aanvaring is geweest met het Engelsche s.s. „Moyle" en is gezonken. 18-JARIGE JONGEMAN VERDRONKEN. In den namiddag is gisteren te Amster dam een ongeveer 18-jarige Jongeman, .wiens woon- of verblijfplaats onbekend is, door het ijs van de Prinsengracht, nabij den Amstel gezakt. Na een uur dreggen heeft men het lijk opgehaald. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE KOUDE IN NOORD-EUROPA. In Telnesset, aan de Zweedsch-Noorsche grens, is de thermometer gedaald tot ver onder het punt, waarop het kwik vast wordt. Met behulp van een spiritusthermometer werd een vorst van 48 graden gemeten, het geen waarschijnlijk wel het Europeesche record van dit jaar zal vormen Sedert honderd jaar is te Moskou de temperatuur niet zoo laag geweest als de laatste dagen. Dinsdagavond daalde de temperatuur tot 44 graden onder nul, het geen voor Europeesch Rusland een zeld zaam koude-reeord beteekent. De abnormale koude heeft het stadsbe stuur van Moskou voor een moeilijke taak gesteld. Bijzondere maatregelen zijn noodig voor de levensmiddelenvoorziening. De Sovjet-autoriteiten hebben last gege ven voor onbepaalden tijd de scholen te sluiten, in verband met de koude. Ook Is het aan kinderen verboden naar de bio scopen te gaan of zich in parken te be geven. De autoriteiten hebben vrachtauto's gere- quireerd, teneinde voldoende brood, kolen en hout naar de hoofdstad te transportee ren. 6000 POND NITROGLYCERINE ONTPLOFT. In de proeflaboratoria van de Dupont de Nemours Cy. te Gibfostown in New Jersey V. St.) zijn 6000 pond nitroglycerine ont ploft. Bij de explosie, welke tot in het Zuiden van New Jersey en het Oosten van Pennsyl- vanië, een afstand van 50 mijlen, merkbaar was, zijn twee personen om heft leven ge komen. Tot op een afstand van vijftien mijlen in de buitenwljlken ran Philadelphia werden alle ruiten versplinterd. De twee personen, die gedood wenden, werkten ln de nabijheid van het vat, waarin de nitroglycerine bewaard werd. Twee timmerlieden, die op het dak van een gebouw dat 250 meter verder lag, werk ten, zijn zwaar gewond. Zij werden door de stukken puin getroffen. In de afdeellng der fabriek, waar de ex plosie heeft plaats gehad, was twee weken geleden door de maatschappij de wadht met 2(7 man versterkt met het oog op mogelijke sabotage. GEEN AARDBEVING OP SICILIË. Door het Italiaansche persagentschap Ste- fanl wordt het bericht, volgens hetwelk de stad Palermo wederom door een hevige aardbeving zou zijn geteisterd waarbij de Monreale kathedraal gedeeltelijk zou zijn ingestort, categorisch tegengesproken. GROOTE HITTE IN BRAZILIË. De hittegolf der laatste dagen ls van Ar gentinië overgeslagen naar Brazilië. Te Rlo de Janeiro zijn tien personen aan zonne steek overleden. TRIPOLITAANSCH DORP VERNIELD. Het dorpje Murzuch ln Tripolis ls door een hevig onweer geteisterd. Vijf personen werden gedood en talrijke huizen zijn ver nield, terwijl ook veel vee om het leven ls gekomen. Maarschalk Balbo, de gouverneur van Ltbye, heeft een bezoek gebracht aan het dorpje. Het zal op enkele kilometers af stand, op een veiliger plaats weer worden opgebouwd. VIJF PERSONEN OMGEKOMEN DOOR HET ONTPLOFFEN VAN EEN GEISER. Tengevolge van het ontploffen van een geiser in het huis van een werklooze van Newcastle on Tyne zijn de man met zijn drie kinderen van 1, 2 en 5 jaar, alsmede een 10-Jarig schoonzusje om het leven ge komen. terwijl de vrouw des huizes ernstig werd gewond. Neem *n 6227 (Ingez. Med.) VOOR VRIJDAG 19 JANTJARL Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO.. 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Berichten ANP., Gra- mofoonmüziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Gram.muziek 10.40 Declamatie 11.00 Re sidentie-orkest (opn.) 12.00 De Palladlans 12.45 Berichten ANP.. Gram .muziek 1.00 AVRO-Amusementsorkest 2.00 Voor de vrouw 2.10 Vioolvooordraacht 2.35 Piano voordracht - 3.00 Lezing „Muggenzifterij" - 3.30 AVRO-Dansorkest 4.00 Gr am. muziek met toe lichting 4.30 Residentie-orkest (opn.) 5.00 Voor de kinderen 5.30 Gram.muziek 6.00 Cello en orgel 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Zang met pianobegeleiding 7.00 Cyclus „De grondslagen van het democratisch socia lisme" 7.18 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Voor de Jeugd 8.00 Pianovoordracht 8.30 Cyclus ..De nooden van de hedendaagsche Beeldende Kunst en hun geestelijke achter grond" 9.00 Radiotooneel 9.20 Gram.- muziek 10.15 Muzikale show (opn.) 10.40 Avondwijding 11.00 Berichten ANP 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30 Hammond-orgelspel 11.40—12.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301,5 M. Algemeen Program ma, verzorgd door de KRO. 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram muziek 11.30 BJJbelsche causerie 12.00 Berichten 12.15 Musiquette 12.45 Berichten ANP.. Gra- mofoonmuziek 1.10 KRO-orkest 2.00 Orgel concert 3.00 Gram.muziek 3.15 Cellovoor dracht 3.30 Gram.muziek 3.45 Cellovoor dracht 4.00 Gram.muziek 4.10 Pianovoor dracht 4.30 Gram.muziek 5.15 KRO-Melo- dlsten en solist 6.00 Gram.muziek 6.20 Rococo-octet 6.40 Causerie „Jeugdregistratie en arbeidsbemiddeling" 7.00 Berichten 7.15 Gram.muziek 7.25 Causerie ..Nederlandsehe volkskrachtvernieuwing van levensvormen" 7.45 Berichten ANP 8.00 Bouwmeester-revue „Jolyt" (Om 10.25 Berichten ANP) 11.25— 12.00 Gram.muziek. Engeland, 391 en 449 M. (Na 6.20 nam. ook 342 M.) 12.20 Eddie Carroll's dansorkest I.05 Causerie ,.The spirit of France" 1.20 Be richten 1.30—2.20 BBC-Northern orkest 3.20 Variété 3.50 Radiotooneel 4.20 Berichten 4.35 BBC-Harmonie-orkest en solist 5.20 Kinderhalfuur 5.50 BBC-Variété-orkest 6.20 Berichten 6.35 Causerie „In Britain now" 7.05 Pianovooordracht 7.20 Mededee- lingen 7.40 Orgelspel 8.00 Causerie over Roosevelt 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.35 Radiotooneel 10.35 Cabaret 11.05 BBC-orkest 11.50 Jack Harris' dansorkest 12.35 Berichten. Radio-Paris. 1648 M. 12.05 Solisten voor dracht 12.20 Lichte muziek 1.05, 1.35, 2.03 en 2.30 Solistenvoordrachten 3.20 Orgelcon cert 4.20 Radiotooneel 4.50 Solistenvoor dracht 5.20 Chansons 5.35' en 6.35 Kamer muziek 7.20 Lichte muziek 7.50 Radiotoo neel 9.05 ..Pelléas et Mélisande", opera II.05 Solistenvoordracht 11.20 Orkestconcert m.m.v. soliste 12.0512.50 Orkestconcert. Keulen. 456 M. 5.50 Herm. Hagestedt's or kest 7.40 Gram.muziek 9.30—9.50 Populair programma 10.50 Gram.muziek 12.20 Leo Eysoldt's orkest 1.15 Muzikaal tusschenspel 1.35 Populair concert 2.20 Zang 2.45 Muzi kaal tusschenspel 2.50 Concert 4.50 Folklo ristisch programma 5.20 Gram.muziek 6.30 Omroepklelnorkest 7.35—12.20 Zie Deutsch- landsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.51 en 1.30 Omroeporkest 1.50 2.20, 5.15 en 6.00 Gram.muziek 6.05 Cello- voordracht 6.50 Pianovoordracht 7.35 Gra- mofoonmuziek 8.20 Voor soldaten 8.50 Om roeporkest 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20 en 5.20 Gram. muziek 6.35 Zang en viool 8.20 Voor sol daten 8.50 Selectie uit de opera "Lakmé" 10.3011.20 Omroepdansorkest. Deulschlandsender, 1571 M. 7.35 Folkloris tisch programma 8.20 Otto Dobrindt's orkest 9.20 Berichten 9.50 Gram.muziek 10.20 Politiek overzicht, hierna: Omroeporkest 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V RADIO-CENTRALE, Voor Vrijdag 19 Januari. Ie Programma: ledereD dag vaD 824 uur Avro, Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur Kro Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 8.20 Engeland (Ber.) 9.20 Keulen (Ber.) 9.50 Deutschl - sender 10.10 Diversen 11.20 Keulen ((11.50 Ber.) 12.20 Brussel VI. (Ber.) 2.20 Motala of div. 3.20 Deutschlands. (4.20 Ber.) 5.20 Brussel Fr. 6.20 Diversen 7.20 Parijs Radio 7.50 Brussel VI (Ber.) 8.20 Deutschlands. 9.20 Keulen (Ber.) 10.20 Brussel VI. (Ber.) 11.20 Deutschlands. (Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Ber.) 9.20 Engeland 11.20 R. Danmark 12.20 En geland 1.05 Brussel Fr. 1.20 Engeland (Ber.) 1.50 Parijs Radio 2.00 Engeland 2.20 R. Danmark 2.35 Diversen 3.05 R. Danmark 7.50 Engeland 3.20 Gram.muziek 5.09 Schevenlngen Haven (Ber.) 5.20 Mo tala of div. 6.05 Engeland '6.20 Ber.) 6.35 Brussel Fr 7.20 Keulen (Ber.) 7.30 R. Danmark 750 Engeland 3 20 Gram.muziek G.R.D. of div. 10.00 Brussel Fr (10.20 Ber.) 11.20 Parys Radio (11.50 Ber.). Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11