J LEIDSfH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Januari I N O V A URODONAL KERK- EN SCHOOLNIEUWS Uit de Omstreken Mannen zonder vrees DE VRIJGEZELLEN ZEKERE BEROEPEN RECHTZAKEN HILLEGOM. Aanrijding. Gisteren had op de Leidschestraat nabij de Kunstzandsteenfabriek een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's. Een der auto's welke aldaar geparkeerd stond, werd door de andere aangereden De mate- rieele schade was zeer groot, doch gelukkig kwamer. geen persoonlijke ongelukken voor De politie maakte proces-verbaal op. De heer P. J. Trossel t Alhier is in den ouderdom van 56 jaar overleden de bekende manufacturier de heer P. J. Trossel. De heer Trossel heeft zich in de jaren, dat hij hier woonde, doen kennen als een harde werker, die al zeer spoedig, nadat de firma Meijer uit Leiden de zaak van den heer Nieberding had overgenomen, kans heeft gezien de zaak van zijn patroons over te nemen en door hard werken heeft weten op te voeren tot een der voornaamste bedrijven te dezer plaatse, met filialen in omliggende gemeenten. Naast zijn zeer druk zakenleven wist de overledene nog tijd te vinden om zich voor weldadige instellingen en vereenigingen verdienstelijk te maken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst R. K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging P. en E. verga derde. De voorzitter de heer G. A. Ouwer- ling opende waarna de notulen van den secr. den heer W. Caspers gelezen en goedge keurd werden. Het jaarverslag getuigde van een mooi verloop der gehouden verkiezin gen. De penningmeester de heer Nic. Ouds hoorn bracht verslag uit. er was een batig saldo van f. 34,71. De controle-commissie bevond bij monde van den heer F. Luyten alles in orde. Den penningmeester werd dank gezegd. Tot leden der controlecom missie voor 1940 werden benoemd de hee- ren H. A. Bellekom en C. J. Boskamp. Het verslag van Kamercentrale en Statenkies- kring moest wegens omstandigheden ach terwege blijven. Volgde bestuursverkiezing; aftredend de heeren Ouwerling, Oudshoorn en v. d. Valk. De heer Nic. Oudshoorn stelde zich niet meer herkiesbaar. De heeren Ouwerling en v. d. Valk werden, herkozen, terwijl in de vacature Oudshoom werd benoemd de heer Jac. Meijer. Uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen de heer Ouwerling aftredend. Na bespreking der toegezegde reorgani satie van de propaganda-commissie dankte de voorzitter den afgetreden penning meester voor zijn staat van dienst en sloot met gebed. DINSD. en WOENSD. (Spanning zonder weerga). Als 2e: De komische film 6160 Verwacht wordt: „VADERTJE LANGBEEN" KATWIJK - TEL. 400. LEIDSCHENDAM. IJsongevaUen. Mejuffrouw V., wonende te Voorburg, kwam tijdens het schaatsenrijden op de Goo zoodanig te vallen, dat zij met een zware hersenschudding naar St. Antonius Hove moest worden vervoerd. Een dame uit Rijswijk, welke tijdens het schaatsenrijden op de Goo in een scheur van het ijs bleef haken, kwam zoodanig te vallen, dat zij haar pols brak. Per auto is zij naar haar woning vervoerd. Een meisje uit Den Haag kwam op de Goo in botsing met een anderen schaatsenrijder, wiens schaats brak en daardoor een kuit van het meisje openhaalde. Na voorloopig te zijn verhonden is zij naar de ouderlijke woning teruggekeerd. Tijdens het schaatsenrijden op de Goo vergat een dame, afkomstig uit Loosduinen, bij het passeeren van een der bruggen van de spoorlijn Den HaagRotterdam, tijdig te bukken. Ze kwam met den betonnen rand in botsing en bekwam een ernstige hoofd wond. Nadat dr. Reyers de eerste huij> had verleend, heeft deze haar naar haar woning vervoerd. Ten nadeele van den heer W. aan den Veenweg is een 40-tal lokeenden ont vreemd. De plaatselijke IJsvereeniging heeft bij haar ijsfeesten ook de jeugd niet ver geten. Voor jongens waren van 1013 jaar wedstrijden in hardrijden georga niseerd op de Molenvaart. Het aan tal deelnemers bedroeg 40. De uitslag was: 1. P. Uitenhout, 2. K. van Bohemen, 3. J. Schouw, 4. P. Rijnsburger, 5. J. Kronshorst. In de O. en O. cantine waren wed strijden georganiseerd in biljarten, en wel een driekamp tusschen de al hier gelegerde militairen en de plaatselijke biljartvereenigingen Vios en K.D.O. De uit slag van den eersten avond was: 1. C. Scholte KD.O, 2. G P. Al K.D.O.3,. A. van der Zalm Vios. 4. A. Rozenburg K.D.O., 5. Aarts K.D.O. De prijzen bestaan uit beker, lauwer krans, lauwertak en als persoonlijke prij zen sigaren, sigaretten enz. Gedurende de maand December is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaco nie gecollecteerd f. 80.65 (v. m. f. 51.43). In de gehouden ledenvergadering van de St. Jozefgezellenvereeniglng is het be stuur als volgt samengesteld: Th. Blokland, A Groenewegen, W. van Heyningen en G. van der Zon. Gevonden: 1 rijwielbelastingmerk. De Geref. Kleuterschool is thans na ruim 5 maanden gesloten te zijn geweest in verband met de mobilisatie, heropend en gehuisvest in de bloembollenschuur van de fa. G. Segers. NOORDWIJK. Auto botst tegen een boom. Tengevolge van de gladheid van den weg gleed op een der zijwegen tusschen HiUegom en Lisse een personenauto van den weg af en kwam met een flinke vaart in aanraking met een langs den weg staanden boom. De schok kwam nogal hevig aan, waardoor de beide inzittende dames de B. alhier, alsmede de bestuurder, de heer W. M. uit Hillegom, enkele lichte kwetsuren opliepen aan gelaat en handen. Dank zij de groote tegenwoor digheid van geest van den bestuurder, die het stuur nog zooveel mogelijk trachtte om te gooien, kon erger worden voorkomen. De materieele schade aan de auto was echter vrij aanzienlijk. De inzittenden kon den in een andere auto hun weg vervolgen. Tram contra vuilnisauto. De vuilnisauto werd door den bestuurder op den onbewaakten overweg in de Tram- steeg te laat tot stilstand gebracht, waar door een uit Noordwijk aan Zee komende tram de auto aanreed. De tram werd niet, doch de vuilnisauto ernstig beschadigd en moest door een kiaanwagen worden weg gesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Ver. „Gemeentebelang". Uitgaande van de Ver. „Gemeentebelang" was gisteravond in het patronaatsgebouw een samenkomst belegd voor de vertooning van de documentaire kleurenfilm „Kleur en glorie onzer tropen". De avond werd geopend door prof. mr. J. J. Schrieke, die de beteekenis sthetste van dezen avond, waarop mr. A. Hus- tinx de tot stand koming van deze film in het licht stelde Deze film der N.V. Stoomvaart-Mij „Nedetland", opgenomen en gemonteerd door spreker zelf, heeft ten doel het Moederland meer bekendheid te geven met het schoone Insulinde. Spr. hoopte, dat deze avond moge bijdragen tot intenser belangstelling van dit deel van ons land. dat te allen tijde .Nederland" blijven moet. Spr. verplaatste zijn gehoor dan naar Amsterdam, vanwaar de afvaart plaats heeft van het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" voor een zwerftocht van zeven maanden naar Ned. Indië, tot de samenstelling van een zeldzaam mooie en kleurenrijke film. Van hier ging de reis naar Genua en begon de mooie zeetocht naar de eerste Nederlandsche landings plaats Sabang, waarop volgden Belawan, Singapore en tot slot Tandjong Priok, de groote haven van Batavia. Het tweede deel bracht een landreis, dwars door Sumatra met wonderlijk na tuurschoon in beeld. Het derde deel voerde ons naar Java. dat in alle richtingen door kruist werd in een onvergetelijke kleuren pracht. Het vierde deel der film gaf een beeld van de ontzagwekkende kraters te Soerakarta en Soerabaja en het eiland Madoera, met talrijke bijzonderheden be treffende het Indische volksleven. Aan het einde van deze interessante en prachtige kleurenfilm sprak de voorzitter der Ver. „Oost en West", afd. Leiden, prof. Ph. S. van Ronkel een woord van hulde en dank tot den heer Hustinx en wekte warm op tot steun en medewerking aan het ver sterken van den band NederlandIndië. SASSENHEIM. OPENING TENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". LISSE. Tot leden der commissie van Beheer der Geref Kerk werden benoemd in de vacature C. de Jager en D. Algera de heeren G. Kroon en H. A. Luik. Rijke Tulpen- en Narcissenweelde. Terwijl het buiten nog winter Is, zijn de deuren van het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust" voor de tweede maal in dit sei zoen geopend voor een expositie van „Flora's Kinderen". Thans kan men ln hoofdzaak tulpen be zichtigen. al zijn er ook narcissen. De aan wezige planten verkeeren allen ln een uit muntenden staat (al heeft één Inzending wel van het transport te lijden gehad) en zijn een lust voor het oog. De schitterende kleuren van de tulpen doen het oog wel dadig aan. Van de Inzenders noemen wij Gebr. Eg- gink te Voorschoten, die een zeer groote collectie inzond, de collectieve inzending „West-Friesland" die reeds 2 maal den beker verwierf, N.V. Warnaar en Co. alhier, Ver- eenigde Culturen te Noordwijk, v. Schouwen te Beijerland en Frans Roozen te Vogelen zang die wederom met nieuwe soorten aan wezig is. 0 Er was groote belangstelling bij de ope ning, die geschiedde door den heer G. Vlas veld Jr., voorzitter van Bloembollencultuur. Deze dankte o.a. de inzenders en de jury leden. Wanneer wij om ons heen zien en deze prachtige collectie bloemen aanschouwen, aldus spr., dan zouden wij niet denken dat wij eerst half Januari schrijven indien wij het sortiment vergelijken met enkele tien tallen jaren geleden, toen wij om dezen tijd alleen nog maar kortstelige tulpen kenden en van een verscheidenheid zooals wij nu bij de Narcissen aantreffen heelemaal nog geen sprake was. Wat de Tulpen aangaat hebben wij dit uitsluitend aan de verschillende krui singen van Darwin Tulpen met de ouder- wetsche korte doch vroeg bloeiende Due van Toll soorten te danken waaruit de z.g. Men del Tulpen ontstaan zijn, een combinatie van vroeg bloeiende doch langer op steel zijnde Tulpen welke zich voor snijbloem leenen en waarvan het sortiment allengs verbeterd ls. Wat de Narcissen aangaat: het is niet alleen aan kruisingen te danken dat wij al zoo'n kerncollectie kunnen toonen doch mede dank zij het koelsysteem, hetgeen de zelfde uitwerking heeft als het prepareeren van vloegbloeiende Hyacintlfcn met Kerst mis. Dank zij de onvermoeide pogingen van prof. van Slogteren en zijn staf zijn wij na jaren proefnemingen zoover gekomen dat deze behandelingsmethode voor de vakge- nooten geen geheimen meer heeft. De hybridisateurs doen hun werk lang niet altijd voor finantieel voordeel doch uit pure liefde tot het vak. Een goed hybridisa- teur zal nooit uit winstbejag hybridlseeren maken, dal U veel aan regen en vocht is blootgesteld en vormen doordoor de oorzaak van neuralgieën en rheu- motiek. Voor het kolmeeren van deze pijnen is hetvoldoende enkeleRexyrol- cachots te nemen, die de pijnen onmid dellijk stillen, terwijl het Urodonalvoor het ontgiftigen van Uw orgonisme tot in de kleinste cellen doordringt. Urodonol lost het urinezuur op, ver wijdert het en maokt zoodoende een einde aan deze rheumatische pijn. Bij apothekers en drogisten. Bestrijdt rhcumatiek. Het is een product Chatelain $152 (Ingez. Med.) doch voelt zich steeds aangetrokken door de schoonheid der bloemen. Terwijl in diverse landen gestreden wordt om de heer schappij over de wereld, strijden onze vak genoten om de heerschappij der schoonste bloemen. Wat de toekomst van ons vak aangaat, ziet deze er niet rooskleurig uit. Direct na het uitbreken van den oorlog meende onze grootste afnemer Engeland er al toe over te moeten gaan. den invoer van onze bloem bollen direct stop te zetten hetgeen voor onzen handel een groote schadepost wordt. Er bestaat niet veel hoop, dat dit invoer verbod voor het a.s. seizoen ingetrokken zal worden. Gaan wij echter de marktberichten in de Engelsche en Duitsche vakbladen na dan schijnt de vraag naar onze producten zeer bevredigend te zijn en is men in Berlijn er al toe over moeten gaan om maximum prijzen voor onze bloemen met Kerstmis voor te schrijven, om velen toch in de ge legenheid te stellen een bloemetje te be machtigen. Wij hopen, dat onze diverse afnemers hun regeeringen er van kunnen overtuigen, dat onze producten voor hen ook een levens behoefte zijn. Onze hoop is nu gevestigd op Amerika waai de afzet gelukkig gestadig vooruit gaat, maar dit land kan ons geheele vak niet redden indien de andere landen in hun invoerverbod volharden. Wij hoopten, nog dat ook Scandinavië tot onze goede afne mers zou blijven behooren, maar de berich ten uit die landen zijn nu niet bemoedigend, aangezien daar de druk der tijden ook ernstig gevoeld wordt. Spr. huldigde tenslotte de vakgenoten die de gevaren der zee trotseeren om steeds de afnemers te bezoeken. Spr. hoopte, dat deze tentoonstelling wederom veel mag bijdragen tot verhooging van de liefde voor het vak. Hierna werden de bekroningen uitgereikt en een rondgang langs het geëxposeerde gemaakt. VOORHOUT. Tonknuppel-vereeniging „Nooit Gedacht". Deze vereeniging hield onder groote be langstelling voor hare leden een wedstrijd ln het tonknuppelen. Het heeft aan be langstelling voor deze traditioneele sport niet ontbroken, ook niet van de zijde der middenstanders, daar deze verschillende prijzen beschikbaar hadden gesteld. Nadat een tweetal tonnen op het terrein gelegen achter café „De Bonte Koe" was opgehangen, werd de beschermheer der vereeniging, burgemeester mr. C. F. W. v. Berckel. door den voorzitter, de heer H. G. Warmenhoven welkom geheeten. waarna de burgemeester een openingswoord sprak Spr. wenschte den deelnemers van deze echt-Hollandsche sport veel succes toe. Be reidwillig voldeed hij aan het verzoek den eersten worp te willen doen. Hiervoor was één der knuppels met een oranje lint ge tooid: onder daverend applaus gooide de burgemeester de ton raak. De uitslag luidde: De eerste ton: le pr. S. v. Schie, 2e pr. W. v. Schooten, 3e pr. J. v. Gerven, 4e pr. Joh. Heinsbergen, 5e pr. H. G. Warmen hoven, 6e pr. Jac. v. d. Lubbe; troostprijzen le pr. J. v. Berkel Azn., 2e pr. W. v. d. Berg, 3e pr. P. Bakker. 4e pr. J. v. Dijk. Op deze ton werd 637 maal raak gegooid. De tweede ton: le pr M. v. Werkhoven Czn., 2e pr. G. Bel. 3e pr. D. Hoek Dzn„ 4e pr. P. N. v. d Nouland. 5e pr. D. Hoek Dzn., 6e pr. W. Kerkvliet; troostprijzen le pr. A. v. Berkel, 2e pr. J. v. d. Blom, 3e pr. B. v. d. Lubbe, 4e pr. M. Noordermeer. Op deze ton werd 996 maal raak gegooid. De uitreiking der prijzen volgde in café „De Bonte Koe". Hierna werd nog een kaartavond georganiseerd, waaraan een twintigtal prijzen verbonden was. meeren- deels geschonken door de plaatselijke mid denstanders. Het was een geslaagde dag. In het afgeloopen jaar werd aan het kantoor der P.T.T. alhier op spaarbank boekjes ingelegd f. 28.847,94 en terugbetaald f. 29.176,75. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f. 384,81. WASSENAAR. Het Miltvuur. In deze gemeente heeft zich een derde geval van miltvuur voorgedaan en wel bij het vee van den heer G. L. H. alhier. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De raad komt morgenochtend te 10 uur bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Wijziging rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten. 4. Wijziging begroo- ting 1939 der gemeente en van het G.E.B. 5. Benoeming leden commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens periodieke af treding van alle leden. 6. Overeenkomst met „Noorden" inzake hulpverleening bij brand. Ongevallen. De echtgenoote van K. wonende aan den Amstel viel tengevolge van de gladheid op haar erf en brak een arm. Het zoontje van K. viel met zijn knie op een stuk scherp ijs en kreeg een gapende wond. Het dochtertje van v. V. viel op het ijs en bekwam een diepe snede aan de kin. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 17 JANUARI. Alphen aan den Rijn Gebouw Jonathan: Nam. 7.30 uur, dr. Scheers. Chr. Geref. Kerk, v. Reedestr.: Nam. 7.15 uur. ds. De Jong van Den Haag. Hillegom Christ. Ger. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. Minnen van Huizen. Lisse Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Biesma van Broek-op-Langendyk. Noordwijk-aan-Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Nam. 71/4 uur, ds. Koolhaas van Huizen. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Nam. half- acht, de heer Zagt van Den Haag. Oud-Geref. Gem.: Nam, 7 uur. ds. Van der Kraats. GEREF. KERKEN. Tweetal te Moerdijk (als hulppred.), B. Jon geling, cand. en hulppred. te Bergschenhoek en M. de Wit, Idem te Rotterdam-Zuid. Aangenomen: Naar Doornspijk. Joh. G. Len- sink te Glanerbrug. Drietal te Eefde-Gorssel, J. v. Andel, cand. en hulppred. te ScheveningenG. Leene te Stadskanaal-Pekelderweg en J. Oomkes. cand. en hulppred. te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Deventer: I. de Bruyne te Sas- senheim en J. P. Geels te Drachten. Bedankt: Voor Wormerveer, W. Ruiter te De- demsvaart-Lutten DS. J. C. VAN MANTGEM. Vrijdag 19 Jan. a.s. herdenkt ds. J. C. v. Mantgem. em. predikant te Rijswijk (Z.-H.) den dag waarop hij voor 50 jaar het predikambt aanvaardde. Johannes Cornelis van Mantgem werd 19 Dec. 1861 te Amsterdam, waar zijn vader predikant was, geboren. Eerst op 18-jari- gen leeftijd ging hij naar het gymnasium om vervolgens aan de Theol. Hoogeschooi te Kampen theologie te studeeren. In 1890 candidaat geworden, bevestigde zijn vader hem 19 Jan. 1890 te Borger (Dr.) in zijn eerste gemeente waar hij 5 jaar heeft ge arbeid om vervolgens naar Hijken-Hoog- halen te vertrekken. Deze gemeente heeft hij gediend tot aan zijn emeritaat dat hem op zijn verzoek met ingang van 30 Maart 1930 door de classis Beilen eervol verleend werd. Ds. v. Mantgem vestigde zich toen metterwoon te Oegstgeest, welke woon plaats hij een paar jaar geleden met Rijs wijk verwisselde. De jubilaris mocht te Hijken den eersten steen leggen voor den bouw van een nieu we kerk en stichtte een Chr. school tus schen Hijken en Hooghalen. Tal van jaren heeft hij op de Drentsche heide geëvange liseerd. waardoor hij velen tot zegen zijn mocht. Ds. v. Mantgem zal zijn gedenkdag slechts in den familiekring vieren. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Vestigingswet. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een kruidenier alhier, ter zake dat hy zonder toestemming van den minister van Economische Zaken en van den Kamer van Koophandel alhier het bedrijf van kruidenier had uitgeoefend. Verdachte gaf voor dat hij slechts winkelbediende was van iemand die in Rijnsburg woonde, maar de rechercheur van politie verklaarde dat hij had geconstateerd dat verdachte geen winkelbediende, maar filiaal houder was en dat verdachte dit reeds sinds 28 Februari 1939 onafgebroken was geweest. Ver dachte bleef echter volhouden slechts winkel bediende te zijn; hy is niet verantwoordeiyk voor den gang van zaken, doet geen inkoopen en vult ook de voorraden niet aan. Het O.M. achtte de houding van verdachte zeer ongepast. By een vorige behandeling dezer zaak. toen zyn patroon terecht stond, kon deze niet vervolgd worden omdat.... verdachte de be heerder van de zaak was. Hoewel dit vaststaat, tracht verdachte nu op een andere manier aan een vervolging te ontkomen, door zich als be diende voor te doen. die heelemaal niets met deze zaak te maken heeft, hoewel hy met zyn vrouw het perceel bewoont en de zaak geheel dryft. Gezien de houding van verdachte eischte het O.M. 103 maal f.2 boete ls f.206 boete of 103 maal 1 dag hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Overtreding Arbeidswet. Het hoofd van een fabriek alhier moest terecht staan wegens overtreding van de Arbeidswet. Hoewel volgens de Arbeidslijst de werkzaamheden pas om zeven uur in de werkplaats mochten aanvangen, waren vier werklieden op 8 en 9 Nov. reeds om 6 uur v.m. met de werkzaam heden begonnen. In aanmerking nemende, dat verdachte reeds meermalen wegens overtreding der Arbeidswet veroordeeld is. eischte het O.M. f.40 boete of 24 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f.40 boete of 24 dagen hechtenis. Daar deugde niet veel van. Een chauffeur alhier moest terecht staan, om dat hy met een auto op den Witte Singel ge reden had. waarvan niet veel deugde. In de stuurinrichting was een speling van 30 graden, terwyl de handrem niet werkte en de auto bij een snelheid van 20 K.M. een remweg van.... 26 meter noodig had, inplaats van 6 meter. Ook was op de autQ geen spiegel aanwezig. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis en f. 8 boete of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Dronken geweest. Een koopman uit Alphen aan den Ryn moest terecht staan wegens openbare dronkenschap te Voorschoten. Het O.M. wees verdachte er op dat hy door den kantonrechter te Alphen aan den Rijn by 2e herhaling tot 3 dagen pr. hechtenis veroordeeld was en nu hy deze straf ondergaan heeft, staat hy weer voor dronkenschap terecht. Het schynt dat de straf niet veel uitwerking op verdachte heeft waarom het O.M. nu één week pr. hechtenis eischte. Verdachte verzocht om een voorwaardeiyke veroordeeling. daar hy nooit meer zal drinken. De kantonrechter wees ver dachte er op. dat hy dan de maximum straf zou eischen die onmiddeliyk ten uitvoer zal gelegd worden, als verdachte weer terecht staat. Verdachte zeide dat de kantonrechter wel levens lang kon eischen. Uitspraak 3 weken pr. hech tenis voorwaardelijk met een proeftyd van 2 jaar. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In het groote magazijn. In een groot winkelmagoizyn te Leiden had een inwoonster van Ledden de verlei ding niet tourmen •weerstaan, om een zyden japon weg te nemen. De directrice van het magazijn zag echter die misgreep van de vrouw, zoodat het niet zonder gevolgen bleef. Nu stond zij terecht en bekende. De japon -had een waarde van f. 16.75 en was in een tasdh. gestopt. 5? 482e STAATSLOTERIJ - (Niet officieel) 5de klasse, 2de hjst Trekking van Dinsdag 16 Januari j Hooge Prijzen f 1000.— 12880 f 400.— 3163 8400 f 200.— 5539 12999 14520 15190 f 100.— 1312 1921 3762 4489 9225 9£ m 17215 18411 J Prijzen van 70.— 1065 1577 1706 1801 1914 2429 2659 2823 2890 3036 3385 3404 3707 4199 .240 4425 4438 4548 4$ 4948 4953 5311 5397 5569 5583 6258 6392 6394 6462 653C 6563 ft 6745 6755 6792 6935 7069 7275 7$ 7704 7744 7856 8113 8235 8362 ft 8667 8972 9012 9284 9446 9601 9T 9803 10421 10459 10609 10678 10707 lft n 10926 11075 11133 11408 11456 11536 lift 11731 11914 11964 12244 12283 12584 12* 1 12672 12686 12751 12867 12913 13310 11* 13436 J 13525 13599 13700 13881 13926 13941 14l> F 14313 14365 14535 14629 14858 15042 löl> 15273 15321 15325 15361 15446 15468 U; 16026 16075 16122 16123 16155 16214 lft 16440 16647 17164 17353 17560 17631 17* d« 18021 18032 18173 18256 18311 18321 ljj ai 18508 18542 18595 18960 19007 19014 191. d 19310 19361 19439 19514 19899 19952 20: n 20402 20606 20748 20759 20784 20967 21) "V! 21126 21309 21440 21567 21641 21656 2b Nieten tl 1038 1069 1115 1189 1300 1337 U D 1445 1461 1476 1480 1489 1492 1<| J* 1613 1630 1715 1760 1764 1842 1| 2064 2080 2166 2182 2190 2320 21 2389 2448 2453 2475 2485 2493 261 2589 2610 2673 2684 2690 2775 2952 2978 2993 3019 3034 3041 K 3275 3326 3360 3408 3427 3562 ft 3733 3735 3778 3891 3968 3970 K 4142 4184 4202 4245 4328 4347 4439 4t 4562 4566 4579 4662 4663 4707 fl 4808 4960 5029 5044 5090 5123 5) 5178 5210 5302 5367 5411 5457 Si 5646 5648 5699 5875 5894 5966 6» 5985 6108 6125 6134 6154 6176 O 6368 6373 6408 6452 6484 6574 fi 6632 6643 6731 6906 6950 6958 9 6993 7005 7022 7061 7111 7148 ïli 7218 7261 7529 7557 7621 7645 "F 7761 7996 8085 8108 8240 8296 Si 8488 8506 8598 8601 8680 8687 8'. W 8742 8793 8815 8959 8970 9120 9ü 5j 9204 9212 9221 9456 9473 9500 SC JJ 9660 9682 9684 9895 9904 9997 IOC 31 10036 10039 10056 10098 10127 10156 101- 10277 10295 10347 10400 10451 10494 105- 10614 10620 10734 10749 10843 10917 10K 11072 11227 11243 1129* 11424 11438 lit 11501 11527 11539 11546 11657 11708 117: 11795 11902 11949 11958 12022 12140 121! J 12193 12198 12228 12263 12290 12311 123! 12423 12481 12537 12569 12636 12735 12? 12781 12817 12924 12951 12992 13009 1». 13074 13099 13122 13140 13147 13162 13U 13241 13265 13268 13277 13321 13420 130 13520 13532 13668 13707 13722 13788 13» 12975 14004 14060 14061 14091 14198 ltt 14245 14364 14528 14529 14532 14601 ltf 14710 14728 14759 14766 14819 14833 ÏU 14891 14968 15084 15115 15123 15145 151 li le t< 15232 15237 15333 15363 15364 15386 154' 15518 15540 15545 15557 15578 15680 151 15795 15841 15944 15957 15963 15998 1» B 16223 16279 16297 16378 16384 16404 IC 16548 16599 16615 16625 16649 16650 1« 16770 16784 16794 16831 16869 16895 IS 16971 17003 17004 17016 17035 17111 lit 17247 17251 17276 17288 17358 17399 111 17574 17594 17623 17627 17635 17660 111 17865 17950 18046 18048 18053 18127 l«l 18218 18234 18284 18292 18314 18359 IN 18461 18463 18492 18545 18571 18594 I* 18619 18626 18736 18748 18749 18754 167 18792 18802 18808 18833 18874 18912 1» 18994 19004 19016 19058 19065 19079 111 19190 19217 19219 19256 19264 19411 1SC 19510 19569 19580 19597 19677 19749 1H 19857 19864 19893 19910 19911 19939 1» 20026 20088 20111 20263 20293 20342 201 20684 20734 20752 20767 20798 20801 204 20898 20916 20917 20933 20969 21009 21C 21086 21317 21350 21353 21381 21418 219 21563 21588 21682 21691 21697 21742 211 21862 21873 21934 21969 Verbet. 5de klasse. 1ste lijst: 6053 m 8404 m. z. 10404 8480 m. z. 10480. Het rapport over verdachte aas: paald gunstig en dat was voor dec aanleiding een onvoorwaardelijke s zes weken te vragen. De politierechter veroordeelde i een maand gevangenisstraf out# dehjk. Dei Toen op 29 September des avond' offlcieelen sluitingstijd een nachtv. Oegstgeest op controle was, hoort een café nog volop rumoer. Den S het oafé binnen gaan, doch dat p H want de deur was op slot en ei geopend. De politie werd gewaarxi a twee gemeente- en één rijksvek' al togen er op uit. g' Zij kwamen natuurlijk wél binnen w bleek dat inderdaad personen rid h lokaal hadden bevonden. De oafédiouder, C. H. H„ stond n«> vi terzake verzet tegen de politie. Hlk verstek veroordeeld tot drie weker genisstraf. Nu hij in verzet tegen dat vonnis zag de officier geen termen om tl® in dat vonnis te brengen. Dat Wl doordat de burgemeester van Off over het gedrag van verdachte gen had. Om die reden vorderde de bevestiging van het opgelegde vort De pohtiereohter veroordeelde P opnieuw tot de drie welken gevangë- Geheeld en gets zi Een transportarbeider uit Leit' heling gepleegd. Hij nam goederent ia van diefstal afkomstig waren. De f aan een maagzweer en hij had daan* dadige hulp gekregen. Hij ontving levensmiddelen. De voorraad bied jj ruim te zyn, want toen de dirt st gevaren dreigden, was de man von alle, margarine, etc. gaan hamstert Natuurlijk was het geval uitgeto* y de heler-hamsteraar stond nu terec- d durende 18 jaar had de verdacW. de betreffende inrichting gewelkt dachte bekende. w De officier vorderde f.25.— 25 dagen hechtenis en dan voorat* r» nog twee maanden gevangenisstrafu proeftyd van twee jaar. De politierechter veroordeelde N dezen eisch. dl

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8