AKKERTJES IJskaart voor den Tochtenliefhebber Het ijs in de Omgeving 4LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Januari 1940 Voor tochtenliefhebbers een winter uit duizenden Het ijs wordt steeds betrouwbaarder •n sterker, Overal wordt genoten, de liefhebbers van het maken van tochten hebben het in jaren niet zóó goed ge had en komen na een heerlijken dag in de prikkelende buitenlucht vermoeid, maar met een nieuwe dosis gezondheid naar huls terug. Het is voor hen, die schaatsenrijden kunnen en er van houden, een winter uit duizenden, al vergeten wij natuurlijk niet, dat deze felle koude ook voor duizenden kom mer en leed beteekent. 1 Al worden er thans op den Rijn tusschen .Lelden en Alphen plaatselijk wel banen aangelegd, het is toch steeds voor „door trekkers" nog onmogelijk deze route af te 'leggen. Men hoopt, dat dit spoedig het ge val mag zijn! I De ijsvereeniglng te Woubrugge heeft eveneens een aanvang gemaakt met het 'aanleggen van banen op de Woudwetering, .doch het traject WoubruggeAlphen over :de Woudwetering blijft volkomen onbe rijdbaar. in verband met de daar aanwe- 'zlge massa schotsen. Voorts vernamen wij, dat het ijs op de Westeinderplassen wel eenigszins van de dooiperlode heeft geleden en het daar dik wijls vrij hobbelig is. In geringe mate is dit thans ook op het Braassemermeer het -geval hoewel het voor den rijder toch 'geenszins bezwaarlijk is doch het ijs op het Kagermeer is onverminderd schitte- .rend. Nogmaals zij gewaarschuwd tegen de gevaren van de vaargeul (Boterslop)men 'ga niet op eigen houtje het meer over er zijn gevaarlijke plekken en houde zich dus aan de vastgestelde overzetplaat- .sen! De Ringvaart is wel te berijden, maar ..biedt den schaatsenrijder in het geheel geen genot, want het ijs is er zéér slecht. Wij vestigen er de aandacht op. dat men ook naar het Vennemeer kan rijden via Dwarswatering, Stroomsloot en Achtergat; I L daartoe moet men opbinden bij de Drie- gatenbrug bij de Zijl. Er is daar prachtig ijs. Ook de Does kan van daar uit bereikt worden, vla de Dwarswatering. MOOIE TOCHTEN VANUIT BODEGRAVEN. Uit Bodegraven meldt men ons, dat dank zij de prima conditie, waarin het ijs ver keert het maken van tochten regelmatig toeneemt. In Bodegraven passeeren talrijke schaatsenrijders op tournén. Tot de buiten gewoon mooie tochten in den omtrek van Bodegraven, die thans mogelijk zijn. be hoort wel een bezoek aan de Nieuwkoop- sche plassen. Men kan dien tocht maken via Zwammerdam en over de Meije en de Ziende, zooals wij reeds eerder schreven, maar ook langs een kortere route via de Wetering van het stoomgemaal van den polder ,,De Meije" dat aan de Noordzijde, tegenover de Wierickerschans ligt. Over den Rijn rijdt men tot de monding van deze Wetering en dan langs het gemaal recht uit naar den watertoren van de ,.FIf Gp- meenten" in de Meije, waar mer, onmiddel lijk midden voor het breede watergebied komt te staan. Langs het Oortjespad en over de brug in dat pad door komt men dan in de bekende Noordschebuurtplassen, die men desnoods kan volgen tot aan de Amstel toe en linksom gaat de tocht dan over de Nieuw- koopsche plas in de richting Zwammer dam. Een tocht om volop te genieten! Voor het overige vermelden wij nog de volgende bijzonderheden en den uitslag van wedstrijden uit verschillende plaatsen: AARLANDERVEEN Behendigheidswedstrijd ijsclub „IJssport" le pr. mej. Brouwer (Móllers), 2e pr. mej. Van Soest (Wittebol), 3e pr. mej. Gre Ho- nout. 4e pr. mej M Mol. De mooie wed strijd werd opgeluisterd door de muzlek- vereeniging D.S.S. Ook de wedstrijd der Aarlanderveensche IJsclub „IJssport" gistermiddag (25 deel nemers! was een succes. De baan had een lengte van ca. 450 M. Uitslag: le pr, de heer H. Bosne, 2e pr. de heer W. Verhagen, 3e pr. B. van Soest, 4e pr, H. Jansen, 5e pr. C. v. d. Berg. 6e pr. D. Leliveld. ALPHEN Uitslag wedstrijd 's Molenaarsbrug, be hendigheidswedstrijd: le pr. L. Schouten, 2e pr. D v. d. Wel, 3e pr. J. v. Dam, 4e pr. Van der Laan. Gecostumeerd ljsfeest Hoorn. Uitslag: le pr. P. Klein. 2e pr. E. de Jong en 3e pr A. de Blanken. Er was zeer groote belangstel- llng. Op de Ijsbaan ln den Hoorn heeft gister-1 middag wederom een wedstrijd plaats ge had in hardrijden op schaatsen. Aan deze wedstrijden mochten alleen meedoen leden uit een behoeftig gezin of een plaatsver vanger die voor een dergelijk gezin reed. De heeren, die deze wedstrijden hebben georganiseerd, hadden kans gezien voor alle deelnemers een prijsje beschikbaar te stellen, dat dit keer bestond uit levens middelen. De le pr. werd behaald door G. van Leeuwen en de 2e pr. door H. van Kampen De deelnemejs waren over de or ganisatie best te spreken en willen gaarne alle schenkers van prijzen dank zeggen. BENTHUIZEN. Hardrijderij met hindernissen voor schoolkinderen van 9 tot 14 j. Aantal deel nemers 42. le pr. S. Klomp; 2e pr. Greta Priem: 3e pr. Jac. van den Does; 4e pr. Cees Priem; 5e pr. Jan Vermeulen Mz.; 6e pr. A. van der Velde Bz. Troostprijzen: Jan Bensink; Abr. Vis; M. v. Noort; Marie van der Heijden en Annie de Hertog. BODEGRAVEN. De Molenbrugsche ijsclub organiseerde gistermiddag een schoon-hardrijderij voor paren op de grachten van de Wiericker schans (33 paren), le pr. M. Zwanenburg en mej. M. Kok, 2e pr. A. Vernooij en mej. B. Lensinck, 3e pr. B. Verboom en mej. T. Ruitenburg, 4e pr. D. Kok en mej. F. Zwa nenburg. De ijsclub „Wintersport" organiseerde gistermiddag hardrijderijen voor de jeugd op de ijsbaan. Er was een 50-tal deel nemers. die stevig kampten op de prijzen, die tenslotte in onderstaande volgorde werden gewonnen door: 1. J. Rietveld 2. T. Op 't Land; 3. R. Spreij; 4. H. Smit; 5. D. Kuperus 6. H. Stoter. Vanavond waren hardrijderijen voor paren georganiseerd, die eveneens op de baan zouden worden gehouden. Er kwam echter niet veel van terecht, want het was ijzig koud en de baan vrijwel onbeschermd, zoo dat er vrijwel geen belangstelling was. Za terdagavond hoopt men nu koppelwed strijden te houden, die eveneens op de baan zullen worden gehouden. Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden ]van kou, koorts on griep. '"AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. legen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: IS stuks -12 stulvsrs: 2 stuks - 2 stuivers. 5985 (Ingez. Mod.) BOSKOOP. De ijsclub „Otweg" hield gistermiddag op haar baan van de Otwegwetering een hard rijderij voor jongens van 13 tot 17 jaar. le pr. G. Koster. 2e pr. K. Koster, 3e pr. J. Geers en 4e pr. H. Oskam. Er waren 32 deelnemers. Uitslag wedstrijd in het hardrijden met hindernissen voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Uitgeschreven door de ijsclub „Nieuwkoop". De prijzen bestonden uit levensmiddelen. Meisjes: le pr. Truus Alphenaar, 2e pr. Mien Verweij. 3e pr. Marie Stolp en 4e pr. G. van Broekhuyzen. Jongens: le pr. Joop Straver. 2e pr. P. Ramp. 3e pr. Harm. Ramp en 4e pr. Jan Straver. Er waren 53 deelnemers (sters). HAARLEMMERMEER. Hinderniswedstrijd met een kruiwagen geladen mej tonnetjes, le pr. P. J. Joore, 2e J. Spaargaren. HAZERSWOUD& De Hazerswoudsche IJsclub organiseerde een ijsfeest. Stoelendans voor dames (aan tal deelneemsters bedroeg 31) le pr. mej. G. van Swieten; 2e pr. Jo Loo- mans; 3e pr. S. Kapteln; 4e pr. C. van Vliet. HILLEGOM. Gisteren werden door de IJsclub Juliana wedstrijden gehouden op de Ringvaart in het hardrijden met hindernissen. Onder groote belangstelling werden de wedstrij den verreden. Niet minder dan 35 deelne mers hadden zich gemeld en waren de uit slagen als volgt: le pr. Fred, Fijma, 2e H Huurman, 3e de militair Bosma. KATWIJK AAN ZEE. Wedstrijd der Katwijksche ijsclub. De baan was 175 M. lang; er waren 24 deel nemers. De wedstrijd in het hardrijden stond onder leiding van den voorzitter den heer W. Joh. Zwaan. le pr. sergeant P. Verdel; 2e pr. J. v. d. Meij; 3e pr. D. Stavleu; 4e pr. soldaat H. Harteveld. De prijzen waren geldprijzen. LEIDERDORP. Op de Ijsbaan in „De Munnik" werd een wedstrijd gehouden in het schoonrijden voor paren. De uitslag was als volgt: le pr. Mevr. A. Hennipman. Leiderdorp en de heer Ph. Boot. Sassenheim; 2e pr. Mej. Truus van Leeuwen, Zoeterwoude en de heer L, v. d. Meer, Leiderdorp; 3e pr. Mevr. Bos-Bakker, Lisse en de heer G. Ver hoogt, Leiderdorp; 4e pr. Mevr. Bisschop- Bakker. Lisse en de heer W. Hennipman, Leiderdorp: 5e pr. Mej. A. van Beek, Lei derdorp en de heer Golberg, Lisse. Van uit Leiderdorp bestaat nu mooi gele genheid tot het maken van tochtjes per schaats b.v. van het gemeentehuis af langs de Kalkwetering, Meijwetering en Stroom sloot naar de Kagerplassen. Vandaar kan men over Koppoel en Rijpwetering langs Wijde Aa en Does terugkeeren. LEID SCHEND AM Gistermiddag had de plaatselijke ijsver- eeniging wedstrijden in hardrijden georga niseerd op de Molenvaart, speciaal voor de alhier gelegerde militairen. De deelname was vrij groot. Officieren: 1 luit. Hofkamp, 2. luit. Bie- ringa, 3. luit. Schmink. Onderofficieren en minderen: 1. Verbrug- gen, 2. Scholtes. 3. Duinen, 4. Van Leeu wen, 5. Scheepstra, 6. Van der Wal, 7. De Jong, 8 De Rover, 9. Boukes, 10. Timmer mans, 11. De Vries, 12. Wiersma, 13. Hels- dingen. ti Ter oriëntatie voor de liefhebbers van het maken, van ijstochten, die er. morgen en Zondag natuurlijk in grooten getale op uit zullen trekken - moge de dooi dit weekeinde hen niet teleurstellen! - publiceeren wij hierboven een kaart van den A.N.W.B., waarop wij de thans bevroren wateren en meren met zwart hebben aangegeven. Dit houdt natuurlijk niet in, dat al deze wateren berijdbaar zijn, doch aan de hand van onze talrijke reeds gepubliceerde gegevens betreffende het ijs en vermelde routes, kan men thans met behulp van deze kaart gemakkelijk een tocht in onze omgeving uitzoeken. 32

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7