De strijd ter zee LAATSTE BE LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 12 Januari I941| Overzicht STADSNIEUWS Verspreide berichten Roemeensche geneigdheid tot concessies Dieseltreinen Leiden-Woerden Engelsche verliezen De derde en laatste verduisteringsproef Binnenland DE VLEESCHCONSUMPTIE IN FRANKRIJK. De Fransche regeering gaat de beperking Tan den verkoop van vleesch accentueeren. De aanzienlijke behoefte voor de ravitail leering der legers nopen tot nieuwe maat regelen, die er toe bestemd zijn, het ge bruik van vleesch nog meer te beperken. Met ingang van 15 Januari zal des Maan dags en 's Dinsdags verboden zijn osse- vleesch, kalfsvleesch en schapenvleesch onder welken vorm dan ook te verkoopen; de verkoop zal vrijstaan voor paardevleesch, geiten vleesch, konijn en gevogelte. Des Vrijdags zal de verkoop verboden zijn van osse-, kalfs-, schapen-, geiten-, varkens- en paardenvleesch onder eiken vorm en de verkoop van gevogelte en ko nijn vi;ij zijn. Het desbetreffend decreet zal heden ver schijnen. Voorts zal dit decreet bepalen, dat. met ingang van 15 Januari in alle in richtingen verboden is, bij denzelfden maaltijd en aan denzelfden verbruiker, meer dan één schotel met vleesch. van wel ken aard dan ook, te serveeren. Deze scho tel zal niet meer dan 150 gram vleesch met been of 100 gram vleesch zonder been mogen bevatten. Overtredingen zullen wor den bestraft. BESTELLINGEN IN DE VER. STATEN. In welingelichte kringen te New York wordt verklaard dat Engeland en Frank rijk maatregelen nemen om in de komende twee jaar 12.000 vliegtuigen in de Ver. Staten te koopen. Hieraan wordt toegevoegd dat de gealli eerden verwachten omstreeks het midden van den zomer de Duitsche vliegtuig-pro ductie te overvleugelen. DUITSCH BOMVLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING IN ZUID JUTLAND. Een Duitsch bomvliegtuig heeft gister avond een noodlanding gemaakt op een terrein bij Skaerbeak (Zuid-Jutlandi. De vier inzittenden hebben het vliegtuig in brand gestoken. United Press verneemt uit betrouwbare bron dat er heden aan de Joego-Slaafsch— Roemeensche grens een ontmoeting zal plaats hebben tusschen Prins Paul bene vens den Zuid-Slavlschen eersten minister Svetkovitsj en den minister van buiten- landsche zaken Markovitsj en vertegen woordigers van de Roemeensche regeering. Mogelijkerwijs zullen ook Hongaarsche vertegenwoordigers aanwezig zijn. Offici eel wordt gemeld dat Prins Paul met eenige leden van het kabinet naar de Roemeen sche grens vertrok „voor een jachtpartij". Goedingelichte kringen wijzen er op dat de snerpende koude en de hevige sneeuw val een jachtpartij wel zeer onwaarschijn lijk maken. Men is van meening dat de verhouding tusschen Roemenië en Honga rije zal worden onder het oog gezien en de verdediging van deze beide landen tegen een .eventueele Russische bedreiging. Wij vernemen dat Joego-Slavië is over eengekomen om aan Italiaansche troepen doortocht te verleenen voor eventueele hulp aan Hongarije tegen een Russischen aanval, echter niet tegen „andere landen". De meeste Hongaren vertrouwen dat Koning Carol zal toestemmen in de over dracht van een breede strook Transsyl- vaansch gebied, na den oorlog, aan Hon garije, in ruil voor een Italiaansche ga rantie van de Roemeensche grenzen in Bessarabie en de Boekowina, ingeval van een bedreiging uit Rusland. Men neemt voorts aan dat Joego-Slavië Roemenië zal adviseeren een dergelijke regeling te aan vaarden. Volgens sommige onbevestigde geruchten was Clano toen hij Csaky te Venetië ont moette reeds in het bezit van een Roe- meensch aanbod van gebiedsafstand van een klein deel. dat echter bij lange na niet voldeed aan de Hongaarsche eischen. Deze theorie vooronderstelt echter een Russische bedreiging van Roemenië, waar voor een aanwijsbaar motief volgens wel ingelichte kringen tot dusverre niet aan wezig is. Anderzijds geeft de recente toe nadering tusschen Boekarest en Sofia, die gelijktijdig de vriendschap tusschen Bul garije en Rusland te zien gaf, aanleiding tot velerlei veronderstellingen in kringen die nauwkeurig het gebeuren op den Bal kan volgen. Men meent dat de Sovjets ge deeltelijk verantwoordelijk zijn voor de ver betering in de verhouding tusschen Roe menië en Bulgarije, in het bijzonder sedert Potemkin's bezoek aan Boekarest en Sofia in den afgeloopen zomer. In goed ingelichte kringen meent men, dat Roemenië aan Bulgarije de teruggave heeft toegezegd na den oorlog van een deel van de Zuidelijke Dobroedsja ver moedelijk de Turtukaja-streek, waar prac- tisch de gcheele bevolking Bulgaarsch is Sommigen gelooven echter, dat Indien Roe menië niets zou hebben te vreezen uit het Noorden of het Noord-Westen Koning Ca rol minder geneigd zou zijn geweest be langrijke concessies aan Italië te doen in ruil voor de Italiaansche garantie. In een beschouwing over de toeneming van de gevoelens van vijandigheid in de internationale openbare meening tegen de Sovjets, na den aan va lop Finland, spreekt de „Osservatore Romano" de verwachting uit, dat de meeste continentale en Ameri- kaansche landen tenslotte practised de be trekkingen met Rusland zullen opschorten Het blad van het Vatlcaan merkt op, dat na de uitsluiting der Sovjets uit den Vol kenbond de juridische redenen tot recht vaardiging van een dergelijken maatregel niet ontbreken. Volgens Londensche berichten zouden vele inlichtingen wijzen op een versterking van de tegenstellingen tusschen Duitsch- land en Italië inzake de Italiaansche zen ding van bewapeningsmateriaal naar Fin land. die bij Sassnitz zijn aangehouden. Duitschland zou op het Italiaansche pro test in deze zaak geantwoord hebben, dat men in de eerste plaats geen kennis droeg van genoemde Italiaansche zendingen en in de tweede plaats, dat Duitschland zich het recht voorbehoudt te beslissen of oor logsmateriaal over Duitsch grondgebied mag worden doorgezonden. Italië is bezorgd over de reacties, die het Europeesche conflict, wanneer het langer zou duren, zou kunnen hebben voor zijn staatshuishouding. Reeds zijn maatregelen genomen met het oog op eventueele rant soeneering van sommige producten van eerste levensbelang, zooals suiker, vleesch, boter, olie, zeep etc. Teneinde voorts het hoofd te bieden aan de voortdurende stij ging der prijzen, o.m op het gebied der kleeding, overwegen de bevoegde autoritei ten instelling van vaste modellen voor kleeren, ondcrkleeren. schoeisel, lingerie, in verschillende kwaliteiten en van bijna uitsluitend autarkische herkomst Ondanks het bezwaar, dat Dieseltreinen niet geschikt zijn voor het meevoeren van post- en goederenwagens, zullen van Maandag a.s. af op de lijn Leiden-Woerden stoomtreinen door Dieseltreinen worden vervangen. ADRES AAN B. EN W. Het te Londen thuisbehoorende tank schip „Eloso" (7267 ton) is gisteren aan de Westkust van Engeland in de lucht gevlo gen, waarschijnlijk als gevolg van het stoo- ten op een Duitsche mijn. Drie opvarenden zijn om het leven geko men, de andere 33 man zijn gered. Van de geredden zijn er acht ernstig gewond. De „Eloso" voer in convooi van Zuid- Amerika. De opvarenden werden door eeni ge van de begeleidende oorlogsschepen gered. Twee te Aberdeen thuisbehoorende trei- lers, de „Burnbanks" en de „Dandolo" zijn ter hoogte van de noordoostkust gedurende een half uur door twee Duitsche vliegtui gen gebombardeerd en uit machinegewe ren beschoten. Belde schepen zagen kans te ontsnappen zonder getroffen te worden. De bemanningen zijn ongedeerd. Veertig opvarenden, officieren en matro zen, van de „Leonard Pearce" (1571 ton), dat gezonken is na in aanvaring te zijn gekomen met een ander schip, zijn aan land gebracht in een haven aan de West kust. De geheele bemanning was door het tweede schip gered. NEUTRALE VERLIEZEN. De Deensche ss. „Feddy" en ..Ivan Kondrup", die Dinsdag door Duitsche vlieg tuigen waren gebombardeerd, zijn thans beide de haven binnengebracht. De bemanning van een reddingboot aan de Oostkust verklaart, naar United Press meldt, gezien te hebben, dat een schip van Italiaansche nationaliteit in brand stond. De oorzaak is niet bekend. Men neemt aan. dat het schip hetzij ge bombardeerd. hetzij door een mijn getrof fen is. De reddingboot redde dertig opva renden. De reddingboot heeft ook een treiler, welke op een mijl afstand van de plaats waar het stoomschip was gezonken, werd gebombardeerd een eindweegs gesleept. La ter is de treller op eigen kracht verder gevaren. Met de Italiaansche bemanning heeft de reddingboot nog een Engelschen loods aan wal gebracht en daarmede sinds het begin van den oorlog in het geheel 187 men- schenlevens gered. De reddingboot maakte zijn derden tocht in drie dagen en is 40 uur op zee geweest. De schipper van den treiler werd door een schot uit een machinegeweer licht ge wond. Een Duitsch vliegtuig heeft volgens een der geredden later boven, de redding boot gevlogen, doch heeft toen geen bom men uitgegooid of machinegeweervuur ge geven. Zes opvarenden van het Noorsche ss „Manx", dat met een lading steenkool, op weg van Hartlepool naar Drammen in Noorwegen, op een mijn is geloopen, zijn gered. Dertien opvarenden worden nog vermist. DUITSCHE VERLIEZEN. De IJslandsche treller „Halfstein" heeft 62 leden gered van de bemanning van het Duitsche s.s. „Bahia Blanca" 18.558 ton), dat naar men gelooft, na een botsing met een ijsberg ten N.W. van IJsland is ge zonken. De „Bahia Blanca" is voor Kerstmis met een lading koffie en mineralen uit Rio de Janeiro vertrokken, in de hoop door de blokkade te breken „Ekstrabladets" te Aabenraa Zuid-Jut land) meldt uit Kiel. dat de Duitsche stoomboot „Axel" met driehonderd Deen sche varkens, bestemd voor Duitschland, in het kanaal van Kiel in botsing is gekomen met een Duitschen mijnenveger. Het schip is gezonken, de bemanning is gered. Alle varkens verdronken. Het Duitsche schip „Windhuk" zal deze week te Santos (Brazilië) 274 balen wol die aan Engelschen toebehooren, lossen De documenten, waaruit de Britsche eigen dom blijkt, zijn aangekomen Ook de South African Mining Company heeft do cumenten opgezonden om de lossing van 1511 ton chroomerts uit de „Windhuk" te verkrijgen. DE GEALLIEERDE BLOKKADE. De resultaten der blokkade zijn: Fran sche vloot week van 31 December tot 7 Januari 6 schepen aangehouden, 12.000 ton goederen in beslag genomen. Sedert den aanvang van den oorlog: 233 schepen aangehouden, 439.000 ton goederen in be slag genomen. Engeland week van 31 December tot 7 Januari 10.200 ton blok ken lood. 400 ton levensmiddelen, 800 ton niet uit metalen bestaande producten, 140 ton oliën en vetten, 100 ton mineralen en metalen. Sedert den aanvang van den oorlog: In beslag genomen 544.000 ton. 5975 (Inge*. Med HET RESULTAAT MINDER BEVREDIGEND DAN DE VORIGE MALEN. Gisteravond is hier ter stede de laat ste van een reeks van drie verduiste ringsoefeningen gehouden, doch in tegenstelling met de beide vorige malen was het resultaat minder bevredigend. Ditmaal was de beurt aan de binnenstad, begrensd door de singels en over het alge meen zijn de „centrale" Leidenaare In hun verdulsteringspliohten iets aohtergebleven bij de bewoners van de buitenwijken. De hoofdstraten, zooals de Breestraat en Haarlemmerstraat.waren goed verduisterd, doch in verschillende zijstraten, o.a. op het Rapenburg, liet dit veel te wensohen over. Zelfs aan de straateljde waren tal van ver lichte vensters waar te nemen, om van den achterkant maar niet te spreken Op een drietal punten werden E.H.B.O.- en 'brandweeroefeningen gehouden, welke een geslaagd verloop hadden. Aan het verkeersverbod werd over het algemeen zeer goed voldaan. Wij hebben gisteravond onze aandacht bepaald tot het terrein deT Lichtfabrieken, waar voor het personeel een reeks oefenin gen was georganiseerd. Wanneer er in onze stad één bedrijf is, waarvan met recht mag worden verwacht, dat het een hekel heeft aan de duisternis, dan moet dat wel de Ste delijke Liohtfabrieken zijn. Nochtans was van dien afschuw niets te bespeuren; in tegendeel: het geheele. uitgestrekte com plex was in zwarte duisternis gehuld, ter wijl vanzelfsprekend de lichtvoorziening ongestoord voortging, zij het dan ook voor een deel der Leidenaars uitsluitend „voor inwendig gebruik". Bovendien was. gelijk gezegd, voor het voortreffelijk uitgeruste personeel een aantal oefeningen geprojec teerd, welke onder leiding van het hoofd van den bedrijfsluchitbesohermlngsdienst. den heer lr. F. Stokhuyzen, een vlot verloop hadden. De brandweerploeg bestreed luttele minu ten na het alarm een brand in de cokes breek-zeef Installatie op een verwijderd deel van het terrein: de ontsmettlngs- en oprui- mingsiploeg ruimde de brokstukken van een lngestorten muur op; de E.H.B.O.-ploeg bracht preclgs 20 minuten na de melding van het ongeval op een brancard het zwaargewonde en dito-Ingepakte slachtoffer binnen; de fitters en monteurs voerden te midden van Egyptische duisternis herstel lingen aan gebroken kabels uit en de gas- ploeg rukte met de gasmaskers op uit op zoek naar gas, wat in het onderhavige geval niet zoo heel moeilijk te vinden was Kortom, alles venliep naar wensch, dat wil zeggen zooals niemand zal wenschet, dat het ooit in werkelijkheid noodig zal zijn Met-dat-al heeft deze reeks van vet. dnisteringsoefeningen haar nut bewt. zen en past aan het slot een woord vu dank en lof aan de autoriteiten voorii zorgvuldige voorbereiding, aan de tal- looze vrijwilligers, die bij de uitvoerig hun goede diensten verleenden en aai de burgerij voor de wijae, waarop pj aan de verduistering^voorschriften heeft voldaan. IJSONGEV ALLEN. Gistermiddag te 4.10 is op het ijs naas den Hooge Morschweg de 27-jarige D. de 0 gevallen, waarbij hij zijn neusbeen bral Dc E.H.D. bracht hem naar het Academlsc: Ziekenhuis. IN BRAND GERAAKT. Hedenmorgen zijn de kleeren van t_ 25-jarige H. de G. geb. van V., wonendT op het Levendaal. die dicht bij de kacht. een krant stond te lezen in brand geraakt Zij holde de trap af naar haar echtgenoo- die het vuur wist uit te slaan en haar va: het brandende klccdingstuk (een ochtend- japon) ontdeed. Niettemin had zij not ernstige brandwonden opgcloopen. De E- jj H. D. heeft haar verbonden. BELASTINGDIENST. C Is Verplaatst is met ingang van 18 Janua*1 de heer C. J. Mattaar, adj.-comm. van Lel* den, ontvangkantoor D. B. naar Rot ter-ril dam ace. H. L. Houtermans adj.-comm. vat*1' Rotterdam acc. naar Lelden ontvangkai-M toor D B lel n< HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Vleeschwaren- en Conservenfabriek zerswoude". Rijndijk A. 142a.Hazersiwoudtta Eigena'ar: L. G. H. Scholtes, Zoeterwoud(®j Geslaagd is voor het praktijkdiplo-!^ ma boekhouden „Mercurlus" de heer J. Ttj" v. d. Voort, alhier. De 13-jarige scholier M. B. is gister*® morgen nabij Posthof door het ijs van di8® Poelwetering gezakt. Hij raakte tot dr7® hals in het water, maar kon spoedig doo: 1 omstanders op het droge worden gebrach'n' Inzake den toestand van de Rijn- en Schiekade. De Bond van Bedrijfsautoverkeer in Nederland heeft het onderstaande adres gezonden aan het College van B. en W. dezer gemeente. Hierdoor veroorloven wij ons Uw aan dacht te vestigen op den verkeersgevaarlij ken toestand van de. Rijn- en Schiekade in Uwe gemeente. Deze weg. die is ingedeeld in klasse B en waarop in beide richtingen motorrijtui gen mogen rijden met een breedte van 2.10 M„ heeft over groote afstanden slechts een breedte van 3.40 M. Bovendien verkeert het wegdek, dat afhelt in de richting van den waterkant, in zeer slechten toestand. Hierdoor zijn in tijden van regen, sneeuw en ijzel ongelukken onvermijdelijk en naar wij vernamen, moeten deze dan ook reeds herhaaldelijk zijn voorgekomen. Een afdoende verbetering zou mogelijk zijn door onteigening van de voortuintjes en verbreeding van bovengenoemden weg. Indien hieraan voorloopig nog ernstige be zwaren verbonden zouden zijn. zou reeds een belangrijke verbetering kunnen worden verkregen door het rooien van de hoornen en het verplaatsen van de lantaarns, waar mede uit den aard der zaak gepaaid zou moeten gaan een afdoende verbetering van het wegdek, dat aan den waterkant zou moeten worden verhoogd en waarvan de zachte berm zou moeten verdwijnen. Een verbetering van het wegdek is zeer speciaal noodzakelijk bij de sterke helling van de Wouterbrug, welke helling in het belang van een veilig verkeer tegelijkertijd meer glooiend gemaakt zou moeten worden. Wij hopen, dat Uw College binnen den kortst mogelijken tijd tot verbetering van den bestaanden gevaarlijken toestand van de Rijn- en Schiekade zal willen besluiten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd: Voor het doctoraal examen geneeskunde: de heeren A. Th. M. Bakker (Rijpwetering)J. P. Jongeneel (Oud Al- blas) en G. J. Verdonk (Den Haag) en voor het economisch doctoraal examen Indolo gie: de heer W. F. Zoetemeijer (Haarlem). NIEUWE BURGEMEESTERS VAN HIL VERSUM EN TILBURG. Bij Kon. besluit, is met ingang van 15 Januari benoemd tot burgemeester van Tilburg: mr. J. C. A. M. van de Mortel. Deze is geboren 19 Juli 1880. Hij is wet houder van Tilburg en lid der Eerste Kamer. Verder is met ingang van 1 Februari be noemd tot burgemeester van Hilversum: mr. dr. K L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor der posterijen te dezer stede werd in den loop der maand Decem ber op spaarbankboekjes ingel. f 186.134.78. en terugbetaald f. 231.670.17 Derhalve min der ingelegd dan terugbetaald f. 45.535.39. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 161. TEELT VAN FIJNE ZADEN, VLAS, UIEN, SUIKER- EN VOEDERBIETENZAAD. Ten aanzien van de in artikel 3 van de bodemproductiebeschikking 1939 verboden teelten is thans door den minister van econmische zaken een gedragslijn vastge steld voor het oogstjaar 1940. Van blauwmaanzaad wordt de uitzaai toegestaan van een oppervlakte, gelijk aan het gemiddelde over de jaren 1937, 1938 en 1939 De teelt van geel mosterdzaad blijft ver boden. In bijzondere gevallen kan de teelt als noodgewas worden toegestaan. Van bruin mosterdzaad wordt de uitzaai van een oppervlakte, gelijk aan het gemid delde over de jaren 1937, 1938 en 1939 toe gestaan. Ten aanzien van karwijzaad wordt geen voorschrift gegeven voor den oogst 1940 Voor den oogst 1941 mag een oppervlakte uitgezaaid en/of aangehouden worden, ge lijk aan het gemiddelde over de jaren 1938. 1939 en 1940. Verwacht kan worden, dat de aange vraagde oppervlakte voor den uitzaai van vlas ook zal worden toegewezen, hoewel uitzonderingen om bepaalde redenen mo gelijk blijven. De teler zal worden verplicht tot den verbouw van de toegewezen opper vlakte. indien de toewijzing beneden de aangevraagde oppervlakte blijft. Nader zal worden bekend gemaakt op welke wijze de aanvragen moeten worden gedaan en tot wie zij moeten worden gericht. Ten aanzien van de vlasprijzen in 1940 kan worden gemeld, dat ook hier op de door den minister in het uitzicht gestelde redelijke belooning kan worden gerekend. In geen geval zullen deze prijzen naar ver houding gunstiger zijn dan de opbrengst van andere akkerbouwproducten. Voor uien wordt dc uitzaai toegestaan van een oppervlakte gelijk aan het gemiddelde over de jaren 1937, 1938 cn 1939. Onder deze uien dienen uitsluitend te worden verstaan de zgn. zaaiuien, met dien verstande, dat de teelt van zllveruien daar onder niet wordt begrepen. De teelt van zilveruien blijft vrij. De teelt van suikerbietenzaad en voeder- bietenzaad voor den oogst 1940 is op grond van artikel 3 der bodemproductiebeschik king 1939 vrij. Voor oogst 1941 wordt toe gestaan het gemiddelde over de jaren 1938, 1939 en 1940. VI DE ONTPLOFFING TE ENSCHEDE. u< Omtrent de explosie in de textielfabriek „Bato" te Enschedé (men zie onder Ge-1® mengd Nieuws), kan nog worden gemeld dat de ontploffing geschiedde, toen di 1 nachtstoker de deur van een der beidi" stoomketels opende. De stoker bleef ongedeerd, doordat dAc explosie een uitweg naar de andere zljqf zooh-t. Het ketelhuis werd grootendeels veijt® nleld. Het rookafvoerkanaal is uit elkaj; gesprongen, terwijl de 45 meter hoonrt schoorsteen vier scheuren vertoont. De bouwpolitie onderzoekt of de sohoor-ji, steen gevaar kam opleveren. Er is ook een koeltoren vernield. Ongeveer 120 personen geraken voorioo-.jj plg zonder werk. De n,v. „Bato" is tegerjj bedrijfsschade verzekerd. ie ZWAAR IJS OP HET NOORDZEEKANAAL] Het geheele Noordzeekanaal is me® zwaar ijs bedekt. IJsbrekers varen voort* durend van Amsterdam naar IJmulden o;* en af om een vaargeul open te houder,e De groote scheepvaart en de sleepboot«„ ondervinden nog weinig hinder, maa." lichters hebben extra hulp noodig, ter»Cn kleine schepen er niet meer door kunne'® komen. Met het spuien gaan groote hoe-™ veelheden drijfijs naar buiten, waardoor althans nabij de sluizen te IJmuiden. n:* en dan open water te zien is. Op de zijks-- nalen is zoo goed als alle scheepvaartvei' keer onmogelijk. DE DRIE MEREN-TOCHT. Ongeveer 150 deelnemers. De koude Noord-Oosterwind van heden-^ ochtend heeft velen, die deel zouden nt-,, men aan de Drie-Merentocht teruggehou den. Aan de verschillende startplaatsen haddtn zich tot twaalf uur ongeveer 150 deelnemers aangemeld, waaronder een groot aantal uit Leiden en omgeving n Bij de start te Ter Aar was aanwezig d(j| voorzitter van den Zuld-Hollandschen IJs-jj bond mr. Veth uit Den Haag. :1 Aan de rit werd behalve door burger*] ook door een aantal militairen deelge nomen. i Wij komen op dezen tocht nader terufo: BEGRAFENIS VAN LAU EZERMAN. O Onder groote belangstelling is hedenmid dag op de begraafplaats „Zorgvlied" dij Amsterdam het stoffelijk overschot van den acteur Lau Ezerman ter aarde besteld. In de rouwkamer in de Van Eeghenlaan^ waren verschillende kransen aan de kid gehecht, o.a. van den AmsterdamsclW] Stadsschouwburg, van de collega's van rt'y Nederlandsch Tooneel. van het gezelschap Bouber. het ensemble Ruys en het gezel' schap SaalbornParser. Vele belangstellenden uit tooneelkringen vrienden en collega's hebben den overle dene op de begraafplaats de laatste eer be wezen. Toen de aanwezigen de aula binnentra den speelde de organist, de heer Wegge laar, het „Largo" van Haendel. Het woord werd gevoerd door Rika Hop per, Carel van Hees. mr. H. van Zutpheol en de heer Van Zutphen Sr. De laatste dankte allen voor de belang-7 «telling. 1 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2