Uit de Omstreken Vrijdag 12 Januari 1940 o LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad N A DE VOORTREKKERS VAN DODGE CITY HET GEHEIMZINNIGE EILAND Stop verkoudheid VÓÓRDAT zij begint! Vicks Va-tro-nol Uit de Rijnstreek «j 'kt-JJK HAARLEMMERMEER. !d. BurgerlOHc Mand de Geboren: Hendrikus Adrianus Cornells, Z. van H. Tinuners en A. M. Lamboo Dirkje. D. van H. Schalk en M. v. d Heiden Maria '"Louisa, D. van Th. P. Vercouteren en W Luke N— Cornelia, D. van J. F. Nap en M. Voogt ^-Margaretha Johanna, D. van L .C. Baas en J. 'Hvan der Luit Petrus Johannes. Z. van J. kt Uitermark en J. C. Bol Cornells, Z. van J. ter van Grootveld en G. van Rijswijk. Ondertrouwd: Barend Adriaan Bax 28 j. en Trientje Hazenberg 21 j. Johannes Jacobus Turk 29 j. en Cornelia Jonkman 23 j. Getrouwd: Johannes Janson 26 J. en Theo dora Vlaar 25 j. Overleden: Hendrik Marinus Mölman 60 j., itfgeh. met I. S. P. de Wolff Gijsbertha Com- ?r bee 15 maanden. D. van L. Combee Adriana n Maria Sweep 61 j.. wed. van F. J. B. de Lely Gijsbert van den Bor 51 j.. geh. met A Tak 'Huig den Butter 70 j.. geh. met C. VooJJs. (J Loop der Bevolking. M Gevestigd: Adrianus J. Speijker. Kerkhoflaan ;g(58 Bartholomeus H. J. Koenen. Sperwerstr. i'a29 Bernard us H. Jonkergouw. Sloterweg 163 )n;— Harm Santing. Llsserweg 686 Henri van t^yelzen. J van Gentstraat 5 Johannes C. „^Amen, IJweg 112 Heinrich J Heddes, IJweg 86 Johannes V. D. Buijser. Wilgenlaan 30. Vertrokken: Johannes Janson. naar Llsse, Ka- ^naalstr. 47 Petrus H. van Poecke, Haarlem, e:Oost-Indiëstraat 71 Jan Glasbergen, Nieuwer- )liAmstel, Van Spaenstraat 9 Ferdinand Mul- ^der, Ned.-Indië Gerrlt Offerman Utrecht, jj.Hooggravenscheweg 178 Abraham Snee. Hen- i'gelo, O.. Marten Meesstraat 11 Bruin Moer- 0,!man, Amsterdam. Halmaheirastraat 33 hs ^Cornells van der Beek. Woubrugae. Verlengde lit Kerkstraat B 104 B Christina J. M. Schenk, Amsterdam. Roelantstr. 5II. 1. Geslaafd voor het examen modelvlieg- tuigbouwleider W. H. Drescher. te Rijk. lp KATWIJK. O. ;l(i- Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Gerarda Maria. D. van J. hcj. Wijsman en M. G. J. van der Mees. Achter- :weg 6 Klasina, D. van L. D. Barnhoorn en n;M. van der Plas. Varkevlsserstr. 297 Cornells, lnZ. van A. Ouwehand en G. Vooijs, Adrianastraat Cornells, Z. van C. Schaap en G. de Best, Adrianastraat 23. Overleden: Amerlk van Duijvenvoorde 38 j., gehuwd met T. Vlieland, Burgersdijkstraat 17a n— Levenloos aangegeven kind van D. v. d. Plas neen A. Kuijt Cornelia Klok 66 J., echtgenoote hi ran H. Haasnoot, J. Tooropstraat 59 Pieter 'Willem dc MooU 19 j.. Z. van H. de Mooi] en ,M. v. d. Bosch Catharlna de Mooij 6 maan- .4en, D. van J. de Mooij en L. Guijt Anna ''^Aria Nijgh 1 j., D. van D. Nijgh en A. van viRhfjn Maria Bal 73 j„ echtgen. van C. van i der Gugten Willemina van DuiJn 74 j„ geh. ipmet P. Kralt. Getrouwd: W. Maagdelijn en C. Kuijt, Duin hof 42. Ondertrouwd: C. van Rijn, Zuidstraat 23d en t A. van Dufjn, 3de Kanaalstraat 3. ,v VRIJD.. ZAT., MAAND. Als 2e: 5969 PRACHT PROGRAMMA. i KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. - Begrijpelijk, dat de aanvoer der diverse tuinbouwproducten meestal met moeilijk- heden gepaard gaat. De vorst ls hiervan de oorzaak. Maar even begrijpelijk, dat onder leze omstandigheden de prijzen een net ting naar boven vertoonen. Alleen uien en likroten maken hierop een uitzondering en Jlljven stabiel in prijs. Uien van f. 2.40 tot Sf. 3.50 per 100 kg. en kroten van f. 2.tot t. 3.20 per 100 kg. it De verschillende koolsoorten waren heel «wat beter te plaatsen dan vorige weken. rMaar er ls dan ook nu veel arbeid aan om -te gaaf en onbevroren afgeleverd te krijgen. Soode kool ging voor f. 3.50 tot f. 5.60 per 100 kg. en gele kool noteerde van f. 2.90 lot f. 3.80. Ook de groentjes die regelrecht /an den kouden grond komen, gingen vlug »eg voor f. 3.tot f. 4.70 per 100 kg. Sprui- ;en kunnen thans zeer moeilijk geplukt vorden. Maar de prijs ls hoog. van f. 18.— ,ot f. 23.per 100 kg. Andijvie was duur ioch gemakkelijk te verkoopen. De notee- lng was van f. 0.70 tot f. 0.95 per kist van kg. Ook voor Boerenkool was goede vraag. Dit winterweer werkt er toe mee dat ook lit product thans goed betaald wordt. n.l. 'an f. 0.45 tot f. 0.55 per kist van 6 kg. Vaspeen deed deze week een goeden prijs al vas er begin dezer week een mindere vraag net een kleine daling in de noteering. Als lemlddelde prijs kunnen we melden van 1.10 tot f. 1.60 per kist van 6 k.g. waarmee Ie tuinders ten zeerste tevreden zijn. Sel- lerieknollen noteerden van f. 3.75 tot f. 4.50 n de A-soort, en f. 2.tot f. 3.ln de 5-kwalitelt. LISSE. Jaarfeest Chr. Geref. Jongelings- en Meisjesvereenlglng. In het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk werd het gezamenlijk Jaarfeest gehouden door de Chr. Geref. Jongelings- en Meisjes vereenlglng onder leiding van den eere voorzitter ds. A. Ponsteln. Na gemeenschap pelijk gezang werd door den eere-voorzitter een woord van welkom en opening gespro ken. Ds. Ponsteln wees er op, dat het als een grooten zegen beschouwd mag worden dat wij nog ln feestvergadering bijeen mo gen komen, voor weiken zegen God lof en dank gebracht moet worden. Spr. spoorde voorts de jongeren aan alleen ln Hem kracht te zoeken, omdat Hij niemand teleur stelt en sprak ten slotte den wensch uit, dat allen den God van hun doop mogen erkennen, als den God ook van hun leven. De secretaresse van de meisjesvereeniging bracht het jaarverslag uit van deze ver- eeniging. waarna de secretaris van de jongelmgsvereen. dit deed namens die ver- eeniging Uit deze verslagen bleek, dat er in het afgesloten vereenlgingsjaar wel goede activiteit was der leden, doch dat er ook nog vele jonge leden der gemeente af zijdig zijn gebleven. Tot deze afzljdigen werd een woord van opwekking tot mede activiteit gericht. Hierna werd door den heer J. Noort een Bijbelsch onderwerp ingeleid over den apostel Paulus. Spr gaf een overzicht van het leven van Paulus. zün herkomst, op voeding, leven en werken. Zooals vanzelf spreekt kan in een kort bestek als dit on derwerp moest zijn slechts in vogelvlucht een beeld worden gegeven van deze groote figuur uit de H. Schrift. Zijn groote beteekenis en kracht voor het Koninkrijk Gods werd door spr. geschetst. Na de pauze volgde een onderwerp over ,.De Islam" door mej. Bep v. d. Zaal In- leidster zette duidelijk uiteen wat de gods dienst van den Islam beteekent. Zij wees er voorts op dat deze anti-christelijk is en als een geesel Gods gebruikt wordt voor de zonden der Christenheld, doch eenmaal als gebruikte geesel zal worden weggeworpen voor eeuwig. Ds. Ponstein dankte haar voor deze keurige inleiding. Het verdere van den feestavond werd gevuld met recitaties en samenzang der aanwezigen. Van de afgevaardigden werd het woord gevoerd namens den kerkeraad door ouder ling A. van 't Voort, welke woorden van gelukwensch en felicitatie sprak. Na de rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Agatha. D. van A. Wijsman en A. M. Onderwater Jan, Z. van A. Slinger en A. van der Horst Hubertus, Z. van H. Warmerdam en A. W. van den Barselaar An- nlgje Maria, D. van J. J. c. Lascarls en A. Smink Margaretha Helena, D. van J. Meijer en P. H. van Bakel. Ondertrouwd B. Donk en W. J. c. van Baaien Th. Hoogervorst en M. W. van Stehn P. W. Koomen en J. Kozijn. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Tool, Heereweg 246 J. van Duijvenbode. Kanaalstraat 119 J. TromD Rooversbroek 17a P. Tromp—Dekker. Roo-' versbroek 17a J. v. d. Voort en gezin, Roo- versbioek 15b G. J. Roes. Veldhorststraat 36 M. L H. Paardekooper. Willemskade 6 M. J. KortekaasVan Schoten. Beatrlxstraat 15 C. A. van der Voort. Heereweg 441a. Vertrokken: H. C. Schoorl. naar Lelden c P. Hartveld Obdam J. A. Slootbeek. Am- steidam - J. de Bruin. Haarlemmermeer M. r- k C. Kaptcin, Hillegom Wed G G. Kroon, Amsterdam W G Kroon Amsterdam. ,.De Lange Laan". Dit voorstel zal door den Raad in overweging genomen worden doch eerst dient te worden afgewacht, op welke wijze de bedoelde maatschappij de betreffende Laan van Peters in orde zal brengen. Hierna werd na toelichting besloten, over te gaan tot het bouwen van 18 woningen voor groote gezinnen, door de R.K. bouw- vereeniging „St Antonius van Padua". Het Rijk verleent a fonds perdu een voorschot van f. 600 - per woning. Hierdoor wordt een tegemoetkoming gegeven in den grondaankoop. Na onderlinge aanbesteding werd de bouw gegund aan de firma M. van Parera alhier. De huur zal bedragen f. 4.35 per week. De hulzen worden gebouwd met rui me suite-kamers van ongeveer 18 M2 Boven komen vier flinke frlssche kamers Over het aanbrengen van openslaande tuindeuren enz. zal nader overleg worden gepleegd met de bouwvereeniglng. Voor de huizen worden tuintjes aange legd; er achter kunnen stukjes teelland gehuurd worden. De woningen komen op een strook van het voormalige ..Kerkenland" parallel met den Koninginneweg. Voor de bouw der 18 huizen wordt uitgetrokken een bedrag van ongeveer f. 74.000 Het Rijk draagt hier aan bij voor f. 10.800. Een voorschot bij het Rijk is aangevraagd Aldus werd met algemeene stemmen be sloten. De losplaats „keukendel" wordt gedeel telijk verhuurd aan E. Hogervorst. Besloten werd dat de Gemeente-opzich ter vrij mandaat krijgt, om bij gladheid der wegen ten spoedigste zand te doen strooien. Hierna sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden collecten gedurende December 1939 hebben opgebracht: diaconie f. 164.30, kerk f. 265,90, kerkbouwfonds f. 98.60. bewaar school f. 13,75. OEGSTGEEST. Auto-botsing. Op hot kruispunt RijkswegH&agsohe Straatweg had' gisteren een botsing plaats tusschen een personenauto, bestuurd door F. M. N. L. te Leiden, en een vierwielige vrachtauto, bestuurd door P. R. te IJmui- den. Oorzaak was dat de eerste auto ln de richting Lage Morschiweg wilde rijden en deze verandering van richting te laait door den bestuurder van de vrachtauto werd op gemerkt. Het gevolg was, dat de vracht auto van achteren tegen de eerste auto op reed, waardoor de laatste zoodanige sohade bekwam, dat de auto moest worden wegge sleept door een kiraanwageii van heit Motor- huis te leiden. De bestuurders kwamen er zonder letsel al. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ncdcrlandsche Vereen, van Luchtbescherming. Deze vergadering werd in de Gemeente eaal gehouden. De heer J. J. Roelofs hield ken lezing over: „Zelfbeschermingsnnaat- regelen." De secretaris de heer E. van Wensveen ppende, waarna de heer Roelofs de midde len, besprak die tegen gasgevaar aange- 'wend moeten worden. Ook besprak hij o.a. de belangrijkheid van verduisteringen en wat togen lucht aanvallen gedaan moet worden. 'J Na gedachtenwissellng. dankte de heer ■Van Wensveen den heer Roelofs voor zijn 'lezing. H - i} Naar aanleiding van ons bericht, dat ln plaats van den overleden heer F van I Vliettot voorzitter der R.K. Ooöp. Maal derij „Nooit Gedacht" de heer C. J. van 'To- hemen benoemd is. deelt men ons mede 'dat dit moet zijn „de overleden heer J. F vau Vliet, terwijl deze coöperatie géén RK 'vereenigmg is". LEIDSCHENDAM. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. H. Th Dunnewold. Pr. Hen- ditklaan 16 A Dijk, fabrarb. en tam.. Zout- manstraaf 51 A. Arnold en vr., onderwijzer, P. Helnstr. 87. Vertrokken: D. Tulnstra, n. Voorburg v Heurnstr. 138. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephus Wilhelmus Maria, z. van W. J. Rössner en H. G. H de Groot Neeltje Johanna Adriana, d. van A. v. d. Zwan en J v. ei. Niet Petrus Jacobus, z. van J G. Steen voorden en C. Zuidhoek Cornells, z. van G. w. Houwaart en L. KUnkenbreg Sientje. d van J. c. Marijt en M. Spaanderman Gerar dus Cornells, z. van E. J. v. Saase en Th, C. Meijer. Ondertrouwd: H. G. J. Peeperkorn en G. H. Vink A. v. Iterson en C. Paardekooper. Getrouwd: C. Plug en H. M. v Asten. Overleden: Johanna van der Niet. 46 J. wed. van E. Duindam Petrus van Schle, 61 j. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand December 1939 Inge legd f. 10.423.78 en terugbetaald f. 11053:72. Op den Langevelderweg alhier had een aanrijding plaats tusschen twee vracht auto's. waarbij een der auto's belangrijk werd beschadigd. De politie stelde een on derzoek in en maakte proces-verbaal op. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Bouw van 18 woningen voor groote gezinnen. De Raad van Noordwijkerhout vergader de ond,er voorzitterschap van den burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed, sprak de voor zitter den gebruikelijken nieuwjaarswensch uit. Met genoegen herdacht spr. het feit. dat de Gemeente thans 7500 zielen telt; helaas zijn hiervan 502 werkloos. Niettegen staande de slechte tijdsomstandigheden werden 19 bouwvergunningen verleend. Het oudste raadslid, de heer L. M. van Noort dankte namens den Raad voor de goede wenschen. Van de ingekomen stukken was het be langrijkste de goedkeuring van Ged. St. betreffende de geldleening van f. 100.000. tegen 3Vi Voorloopig wordt hier geen vergunning gegeven voor Radio-distributie, eerst moe ten betere tijden aanbreken. De land-exploitatle-maatschappij Zon neveld en Co. zou gaarne zien, dat van den legger werd afgevoerd een gedeelte van RIJNSBURG. De Groentenhandel. Bij verminderden aanvoer, ten gevolge van de vorst en daar,<te vraag niet minder was, zijn verschillende prijzen gestegen. Zoo OA. waschpeen, kroten en kool. Ligekuilde groenten kunnen thans moeilijk te voor schijn worden gebracht. De andijvie blijft best in prijs, maar er wordt weinig aan gevoerd. Een uitzondering vormen de uien, die bijna onverkoopbaar blijven. De Bloemenhandel. De toenemende vorst van de laatste da gen is in hooge mate fnuikend voor den bloemenhandel. Al is de aanvoer ongeveer gelijk gebleven, de prijzen zijn belangrijk lager, tot 6 a 8 ct. per dozijn. De meeste tulpen met bol draaien zelfs door. Ook die met korte stelen brengen weinig op. Som mige soorten als Scarlet Due komen niet meer ter veiling. Andere soorten worden echter in meerdere mate aangevoerd. De handel, inzonderheid de straathandel, le vert thans verlies op. De gemeenterekening 1938. De gemeenterekening 1938. welke Ir. de laatst gehouden raadsvergadering voorloo pig is vastgesteld, vermeldt voor de gewone dienst aan uitgaven f. 183 909.84 en aan ontvangsten f. 180.588.25. Nadeelig sa'do f. 8321,59. Kapltaaldienst; ontvangsten f 698.404.95; uitgaven f 523.942,38; voor- deelig saldo f. 174 402 5''. De schaatsenrijder C V uit Leiden kwam op het Noordwijkerkanaal zoo ern stig te vallen, dat hij zich, na door de E.H BO. verbonden te zijn, onder geneeskun dige behandeling moest stellen. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem" heeft zich aangesloten bij den Ring Lelden. Zij zal nu ook deelnemen aan den zangavond, uitgaande van dien ring. die in de Stadsgehoorzaal te Leiden wordt gehouden. jaarverslag. Daar de penningm. wegens drukke werkzaamheden niet aanwezig kon zijn, bracht de voorz. diens financieel ver slag uit. Er is een kastekort van f3.86. De heer J. v. Dijk als lid der controle commissie. bracht een gunstig verslag uit. Als leden der kascontrole-commisie werden gekozen de hoeren J. v. Dijk en C Koppe. In het bestuur werden daarna bij accl. herkozen: A. Hekker, 2e voorz.; J. B. van Werkhoven. Ie seer.; N. Bakker. 2e pen ningm. en W. v. d. Berg, comm. Na stemming werd besloten met twee tonnen te knuppelen tijdens een wedstrijd op 15 Jan. Hierop volgde Sluiting. Ver. Haagscbe Spelers. In het Parochiehuis had de eerste van de dirie uitvoeringen plaats van de Ver. Haag- sdhe Spelers, onder leiding van Pierre Bal- ladux, welke avonden door pastoor War- menihoven aan de Parochianen zijn aange boden. Dit uit erkentelijkheid en dank voor de spontane wijze, waarop zijn zilveren priester-jubileum voor hem tot een onver getelijk leest is gemaakt. De groote tooneel- zaal was tot de uiterste hoeken gevuld. De pastoor heette aUen hartelijk welkom, waarna de spelers voor het voetlicht tra den. Na eenige gedichten werd een scène ten uitvoer gebracht uit het bekende stuk geti teld: „Het zwarte schaap" Na de pauze volgde de opvoering van de komische één- acter „Mijn tante uit Brazilië". Hierna gin gen allen voldaan huiswaarts. Burgerlijke Stand- Geboren: Monica Francisca, D. van F. A. Montanus en P. B. G. den Hollander Cor nells Adrianus Jozef. Z. van P. v, d. Geer en A. C. M. Paardekooper Petrus Johannes Ma ria. Z. van P. M. Angevaare en M. M. C. van der Ploeg Johannes Hendricus, Z. van G. Boon en A. M. Scholte. Ondertrouwd: Hubertus Adrianus van dei- Voort 36 j. en Johanna Hendrika van der Horst 27 j. Overleden: Gerardus Langeveld 80 j.. echt genoot van H. Bruystens Cornelia Cecilia Rü- gersberg 67 j.. echtgenoote van Nlc. Zoet. vlug een paar van deze nieuwe druppels -7; F: is een "gevaarzóne" in Uw neus en keel. waar bijna alle verkoudheden ontstaan. Dit is óók de plaats om verkoudheden te voorkomen. U behoeft slechts een paar druppels Vicks Va-tro-nol in de neusgaten te doen, zoodra U niest of snuift. Direct verdwijnt het verstopte gevoel. De tin telende geneeskracht verspreidt zich snel door de aangedane neuskanalen en spoort de natuur aan verkoudheden tegen te gaan. Tijdig gebruikt zal Va-tro-nol menige verkoudheid geheel voorkomen. Verlicht het hoofd Zelfs als Uw hoofd reeds verstopt is aanvoelt, verwijdert Va-tro-nol snel het h en zwaar t hinderlijke slijm, vermindert de zwelling der slijmvliezen en maakt de neusholte schoon. U kunt weer vrij ademen. Dl BOND6INOOT VAN VICKS VAPOIUB 5978 (Ingez. Med.) SASSENHEIM. Voor beroep bedankt. Bedankt voor het beroep der Qhr. Ger. Kerk te Wildervank ds. J. de Bruyne. aJhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Emerentla Elisabeth Geertruida, dr. van N. S. G. Schreuder en C. W. M. Kleijberg Gregorius Martinus Theodorus, z. van N. H. Dofferhoff en G. J. Beijk Willem Elias. z. van P. Clggaar en M. de Kwaastenlet. Getrouwd: L. C. Kortekaas. 30 J. en M. J. van Schoten. 25 j. K. F. Ch. Bösecke. 25 j. en H. Eikelenboom. 27 J. Overleden: A. Ch. Roodberg, 6 j.. zn. van J. Roodberg en H. J. de Jongh. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. M. A. van der Voort. Oosthaven 49 P. E. C. M. van Niekerk. Molenstr. 18. Vertrokken: M. J. van Schoten, n. Lisse. Beatrixstr. 15 F Moolenaar. n. Middelburg. Molenwater 8 J. Ie Clerq, n. Rijsenburg, Fraajj 257 a F. Piepenbrink. n. Voorburg. Parkweg 70 a H. Eikelenboom. n. Hoek van Holland, Strandweg 38 B. Stam, n. Bever wijk, Strich van Llnschotenstraat 6. VOORHOUT. Jaarvergadering tonknuppelver. „Nooit Gedacht". In café „De Bonte Koe" hdeld de ton- kmrppelvereenlging „Nooit Gedacht" haar jaarvergadering. De voorz. H. G. Warvnen- hoven opende, waarna de notulen werden voorgelezen door den secr. includef diens WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Bak. Maaldrift 5 B. W. Be renschot en gezin, Backershagenlaan 70 H. F. Berghuis, Weteringlaan 9 J. Bont, Tulp- weg 13 H. H. Bosch, Bloemcamplaan 20 P. Bouwens en vrouw, L. v. Rh. v. Rhemenshuizen 12 H. ter Brake, Prinsenweg 109 C. de Bruin en gezin, Santhorstlaan 25 G. de Bruin, Schouwlaan 13 J. C. Busser, Beuken horstlaan 4 L. S. C, Oehme, geb. Depleux, Poortlaan 9 W. J. Duyndam. L. Kerkdam 7 G. Eduard, Zljdeweg 26 H. F. v. d. Eist, L. Kerkdam 70 N. J. v. d. Eist en gezin, Meyboomlaan 2 H. Filippo en gezin, Groot Haesebroekscheweg 25 E. A. en M. R. Glück- stern, Acacialaan 13 L. G. Hermans, Groot Haesebroekscheweg 25 M. H. Honig en gezin, Deylerweg 45 W. Hoogenraad, L. Kerkdam 70 J. A. Hubers, Oud-Wassn.weg 10 A. A. de Kroon. Deylerweg 43 M. Mensink en gezin, Buurtweg i3 S. Meijer, Hoflaan 14 M. J. Noordman. Eikenlaan 3—5 G. M. Phi- lipp, Schouwweg 107 M. J. v. Rijn, L. Kerk dam 70 Wed. M. E. A. F. Chollet, geb. Schou- macker, Julianaweg 8 Jhr. H. van Suchtelen, Kerkehout 33 P. Strohscheidt. Stoeplaan 27 J. A. Tacx, Oostdorperweg 128a P. M. Tax, Oostdorperweg 128a E. A. Tissot van Patot en gezin, Schouwweg 81—19 H. Schui ten—Noordholt. geb. Treep, Adr. Pauwstraat 34 M. H. de Vries, Backershagenlaan 70 J. Wefers Bettink en vrouw, L. Kerkdam 7a E. P. Wegener. Weteringlaan 7 Wed. A. M. Wer ner. geb. Morricn, v. Z. v. Nijeveltstraat 160 A. Westenberg, Prinsenweg 68 H. A. Weij- schede en vrouw, Prinsenweg 23. Vertrokken: J. G. Jongeneel. naar Bodegra ven, Prinsenstraat 13 C. F. M. Flux. Rotter dam. 1ste Middellandstraat 123a F. Nap, Am sterdam, Binnenkant 21 H. J. v. d. Eist. Hil- legersberg, Jul. v. Stolberglaan 42a P. M. Vuyk. A'dam. Zuid. Fr. v. Mierisstraat 70 E. A. F Graaf van Bylandt. Den Haag. Prinsesse- gracht 26 G. M. de Jong. Den Haag. Leeu- wardenschestraat 22 R. M. Smulders. Nij megen. Canisiuscollege A. L. Oudendal. Den Haag. Thorbeckelaan 499 W. P. Graafmans. Den Haag. Repelaerstraat 46 C. D. Tienstra. Zandjjk. P. G. Visstraat 17 A. L. J. A. Hui- bers. NUmegen. Pensionaat Jonkerbosch P. W. Brak, Voorburg, Willemstraat 47 A. A. Jansen, Den Haag, Apeldoornschelaan 20 A. Krüde. Hamburg (Did.) W. N. J. van Dit- mar en gezin Estoril Portugal^ E. Lange. Den Haag. P Gabriëlstraat 132 D. M. A. Hülsmann. Den Haag Javastraat 40 T M. van Stein, geb. Gordijn. Delft. Gasthuislaan 209 M. van Weizen. geb. Noordervliet. Leiden. De Genestetstraat 24 A. R, Brockhaus en gezin. Valkenburg CZ.-H.>. Valkenburgscheweg 3 A. G. Arends. Voorburg. Parkweg 275 Wed. M. J. J. van Velzen. geb. Schetters. Rijs wijk. Z.-H.. Wilhelminalaan 10 P. Hoeksma Den Haac Gel eenstraat 96 J. M. de Jong Leiden. Riinsburgerweg 160 P. Groenendal. A'dam-"7 Amstelvoens^helaan 391 S A. Hil- riprc. pph. Lpssot. D^n Haag. A. v Buerenstraat 143 J. H. A. Mayer. Bussum, Schimmellaan 3 Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard Lambertus. Z. van W. J. D. van Dijk en M. Mostert Theodorus Wilhel mus Gerardus, Z. van W. J. T. van Niekerk en G. C. M. Hartveld Josephus Cornells, Z. van N. J. Winnubst en M. Knijnenburg Paul Reindert Willem. Z van F J. M. van de Poel en A, M Kuilart Helca. D. van L. Muller en G. J. Kluiit Geertruida Cornelia Petvonella Maria, D. van N. A. den Hollander en C. M van Eijk Joannes Cornelius Z. van A. A. Knjjf en A. C. E. K. van Tartwijk Adrianus Petrus Gerardus. Z. van G. T. Riem en M. C. Looye- stijn Hendrik Sikke Herman, Z. van H. de Jong en C. W Vaupell Johanna Margaretha. D. van J. J. Tetteroo en J. M. Geradt-s Marie. D. van A. M. Looijstein en A. v, d. Eems. Overleden: Johannes Cornells Klikec 93 j., weduwnaar van C. S. van Smirren Dorothea Henriette Anton 70 j. Winnifred Annie Stok- huiizen 3 jaar. Ondertrouwd S. P. Duvekot en J. Roeleveld F. J. van Hatuum en G. C. Broekema Getrouwd: G. J. Kraaij en P. Dijkstra H P. Linthorst Homan en R. H. del Court van Krimpen P. A. van der Lelv en G. A. Klum- per N. J. van Weizen en M. Noordervliet M. J. van Stein en T. M. Gordijn J. P. van der Ham en C. J. v. d. Heiden J. S. Slate en J. Schoorl W J. Hilders en S. A. Lassok. Ongelukken. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van het landgoed Terhorst zijn twee bakfietsen, die achter elkander reden, door een auto be stuurd door de W. uit Den Haag, van ach teren aangereden. De W die een militaire vrachtauto passeerde merkte de bakfietsen te laat, remde, maar door de gladheid gleed hij door. De achterste bakfiets be stuurd door B. uit Den Haag. vloog door den schok tegen de voor hem rijdende bakfiets bestuurd door L. uit Den Haag. Beide bak fietsen werden zoodanig beschadigd dat zij onbruikbaar werden. L. bekwam een kneu zing aan zijn rechterhand en klaagde over pijn in den rug terwijl B. een hersenschud ding opliep. Na het verleenen van de eerste hulp door dr. Jansen, zijn beiden met een ziekenauto naar Den Haag overgebracht. Op den Groot Haesebroekscheweg is het 14-jarlge meisje Z. alhier, tengevolge van de gladheid met haar fiets komen te vallen waarbij zij door een taxi bestuurd door W. alhier werd aangereden. Zij liep hierbij lichte verwondingen op en klaagde over pijn in den rug. Met de aanrijdende taxi is zij naar haar woning overgebracht, waar dr. Doelman haar eerste hulp verleende. Vergadering Nutsdepartement. In het gebouw Centraal werd door het Dep. Wassenaar van de Mij tot Nut van het Algemeen in samenwerking met de Ver. Wassenaar Vooruit een lezing met licht beelden en films gehouden door dr. W. G. N. van der Sleen over het onderwerp Naar Eskimo's en Indianen in Yokon en Alaska Voor lezingen van dr. van der Sleen be staat in dit Departement steeds groote belangstelling en ook dezen avond was cr een groote opkomst. Na een inleidend woord door den heer van der Boor, hield spr. op de hem zoo eigen en prettige wijze zijn lezing verduidelijkt met prachtige en talrijke door hem zelf vervaardigde op namen. Bij het sluiten dankte de heer van der Boor dr. van der Sleen voor zijn zeer pret- tigen avond aan de toehoorders bezorgd welke woorden met een warm applaus door de aanwezigen werden onderstreept. Het is een zeer geslaagde avond ge worden. Op de ijsbaan Duinrell is de 48-jarige mevr. M. alhier bij het schaatsenrijden ge vallen en brak hierbij haar linkerarm. Dr. Hubbeling verleende eerste hulp, waarna zij per politieauto naar haar woning werd over gebracht. Geslaagd voor het examen vliegtuig- bouwleider B. W. L. van der Klaauw, alhier. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Hendrika Johanna. D. van Rudolphus Theodorus Wijfje en Gerrada van Leeuwen Gerda, D. van Klaas van Egmond en Geertje Vonk Herman us Hendrikus Ja cobus, Z. van Jacobus Faas Allart en Theresia Johanna Maria Funnekotter Arnoldsu Joan nes Cornells Michael, Z. van Johannus Jacobus Oostdam en Cornelia Joanna van der Meer. Overleden: Johanna van der Velden 25 J. Ondertrouwd: Johannus de Koning 32 j.. van Zwammerdam en Gerrada Johanna van den Berg 20 j. Tienus Schonewille 26 j met Johanna Adriana Elisabeth de Vos 29 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Herman van Dijk en gezin. Ste- vinstraat 8 Cornelis Fuijkschot. Vondelstr. 28 Grietje Boxma. Torenstraat 6. Vertrokken: Naar Nieuwkoop, D. 22. W. Nieu- wenhuizen Hazerswoude. dorp. Dwarszijde C. 50. Willem Binken en gezin Noordwijk. mr. dr. W. v d Bergh Stichting. Angetla van der Knijf Baarn. Weteringstraat 194, Anna Fen- nema en echtgenoote. IJsongeval. De heer en mej. G.. die sohaatsenreden op de Aar, kwamen te vallen. Mej. G. brak haar dijbeen nadat dr. H. haar de eerste hulp had verleend, is zij naar een zieken huis te Leiden vervoerd. Op den bemobten hoek aan de Gnep- hoek had weer een6 een botsing plaats tus schen de N. A. L. en een vrachtauto, tenge volge van de gladheid. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De collecte gehouden om schipperskin deren Chr. onderwijs te doen genieten, heeft opgebracht f70. BODEGRAVEN. Feestavond de Boreftsche Rolters". Alhier werd de jaarlijksche Rulteravond gehouden van de landelijke Rijvereeniglng „De Boreftsche ruiters". Afgevaardigden van zusterverenigingen woonden dit feest bij, evenals vele plaatselijke vrienden van de ruitersport, zoodat de zaal geheel vol was. De heer A Breekland opende, waarna het jongste lid. de heer G. v. d. Linde een vlot speechje hield over de beteekenis van de ruitersport en belangstelling daarvoor vroeg. Er volgde een film van de rijoefenin- gen, een paar vroolijke films en een door een viertal leden uitgevoerde één-acter „verliefd op mevrouw" De vier dames-le den voerden onder leiding van den heer van Beesd te Alphen enkele oefeningen uit. Een gezellig bal besloot den feestelijken avond. Naar Marken. Woensdag en gisteren hebben telkens een tweetal jongelui uit onze gemeente den !ocht Bodegraven-Marken v.v. geheel per -chaats afgelegd, behoudens den afstand Uithoorn-Amsterdam, toen men moest on derbreken. omdat het ijs opengebroken was. Een mooie sportieve prestatie. 3—4

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 15