Schaakkampioenschap van Nederland - De 70 K.M. dorpentocht 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 3een bericht van Hamilton FEUILLETON 5 IJS IN DE GROOTE RIVIEREN. Dc Lek bij Schoonhoven in een groo. n. ijsveld herschapen. De veerpont naar Gelkenes is uit de vaart genomen. - 3 Met een motorboot wordt met moeite door het ijsveld den dienst onderhouden. DUIZENDEN LIEFHEBBERS hadden zich opgegeven voor den 70 k.m. dor pentocht op de schaats, welke Zondag in Noord-Holland werd georganiseerd. De start vond plaats in Purmerend. De aankomst der deelnemers op de Ringvaart te Monnikendam. STUKKEN VAN HET WRAK VAN DE „G. 1" het vliegtuig, dat Vrijdag j.l. te Graft is neergestort, wor den door militairen per slede opgeruimd. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND OP DE SCHAATS. Zater dag te Groningen gehouden. Jan Langedijk, die kampioen van Nederland werd, in een eindspurt OP WACHT IN DE SNEEUW. Soldalen van de Royal Air Force ergens in Frankrijk op wacht in een kamp. DE DOOI HEEFT DE LIEFHEBBERS VOOR DEN TBADITIONEELEN TOCHT NAAR MARKEN niet kunnen weerhouden gisteren de schaatsen onder te bin den. Boven: de heele familie op pad. Onder: ijszeilers in actie. door HANS HIRTHAMMER. „Niets!" zei hij na een poosje, dat den nder een eeuwigheid leek. „Het is bijna ngstwekkend „Ik begrijp er wel zooveel van, dat er iets ntzettends moet zijn gebeurd', antwoordde e professor. En daarmee zou hij In het gelijk worden esteld. „Nog niet aangekomen?" „Helaas niet, miss Hugsley; de heeren zijn og niet terug. Wij beginnen ons langza- ïerhand wat ongerust te maken. Als ze er innen een paar uren nog niet zijn, zullen e een vliegtuig met levensmiddelen en ater laten starten." Anny Hugsley legde den hoorn op den :aak. Haar gezicht verried ergernis, zoowel Is vrees. „Nog steeds niets?" vroeg Hans Been, die :huin achter haar in de vensterbank zat n den rook van zijn sigaret den tuin in- -lies. Het was kort na de lunch. Dr. Hugsley I had zich teruggetrokken en over een uur begon de tennismatch tegen Ellen Bovard „Het wordt tijd, dat u afzegt!" Zij keerde zich om en keek haar gast met half gesloten oogen aan. „Nu, doe ik het juist niet! Ik heb James dringend verzocht op tijd terug te zijn. Bovendien hebt u mij beloofd, dat u mee zou gaan!" „Ik zou niet weten, wat ik liever deed!" antwoordde dr. Been met een lachje, waar van men niet wist, of het spot dan wel be wondering uitdrukte. Het was hetzelfde lachje, waarmee hij haar den vorigen avond een paar gewaagde complimenten had gemaakt, dat opwinden de, cynische lachje, dat haar meer deed ontvlammen dan plompe vleierijen dat zou den vermogen te doen en dat haar toch an derzijds weer zoo akelig onzeker maakte. Zij was woedend op hem, omdat zij meende te moeten aannemen, dat hij met haar speelde, een vergrijp, dat tot dusver nog geen enkele van haar bewonderaars zich had durven permitteeren. Desondanks zou zij bereid zijn geweest hem een heel eind tegemoet te komen, als hij zich daarvoor ook maar een klein beetje ontvankelijk had getoond. Maar mr. Been net, alsof hij niets merkte. Hij was een draak. „Het wordt tijd dat ik mij ga verklee- den!" zei ze, met een blik op de klok. „Excuseert u me een oogenblik!" „Met genoegen, miss Hugsley! Ook ik zal me wel in gala moeten steken, wanneer mij het voorrecht te beurt valt u te mogen vergezellen." Dit „in gala steken" bestond hierin, dat hij allereerst de badkamer opzocht om een koude douche te nemen. Dit bleek een uit muntende remedie om den warm geloopen hersenmotor weer op zijn normale toeren tal terug te brengen. Hij proestte behaaglijk, terwijl hij een weldadigen sproeiregen op zijn breeden rug liet neerplenzen. Die miss Hugsley was een zeldzaam geraffineerd kind, dat hem zoo waar uit zijn gewone doen zou kunnen brengen. En zij scheen zich er nog hard nekkig op toe te leggen om dat te bereiken ook! De uitwerking van de koude douche scheen opnieuw in gevaar te zullen worden gebracht, toen hij miss Anny, gereed om te vertrekken, in de hal op hem vond wachten. Zij zag er dan ook weer allerbekoorlijkst uit: een vlotte, luchtige jurk, blauwe, ge vlochten sandalen en een breede, zijden band over haar voorhoofd. Anny Hugsley beantwoordde den bewon- derenden blik van den jongen man met een kwasi onschuldig lachje. „Het is zoo ge makkelijk, weet u, bij veertig graden warm te. Men moet zich aan het klimaat weten aan te passen!" Tegen zulke argumenten was met den besten wil niets in te brengen en boven dien. miss Hugsley behoefde het om haar figuur niet te laten. Op de tennisbaan werd dr. Been aan een groot aantal nette jonge menschen voor gesteld. Daarbij maakte hij eveneens ken nis met Ellen Boyard, een frisch jong meisje met een paar opvallend donkere oogen. Zij was pas dienzelfden ochtend per vliegtuig uit Calcutta aangekomen. „Ik ben niet bijzonder in vorm", bekende zij glim lachend. „Wij hadden gisteren nog een moeilijke operatie, waarbij ik moest assis- teeren. Ik had nog maar net tijd om mijn koffer te pakken." „U bent arts?" vroeg Been verrast. „Ja, twee maanden geleden heb ik mijn doctoraal gedaan en vandaag is mijn eerste verlofdag." „Mister Been is een collega van u", lachte Anny. ..Maar het vakdiscours moet u tot later uitstellen. Aangezien u onze gast bent, zal daar trouwens nog gelegenheid genoeg voor zijn." De wedstrijd begon en Hans Been keek weldra geïnteresseerd toe. Hij was te veel tennisliefhebber om niet onder de bekoring te komen van deze voortreffelijke partij dames-single, waarin de beide tegenstand sters elkaar maar zeer weinig toegaven. Ge durende vier sets ging de strijd vrijwel ge lijk op, maar toen Anny Hugsley tenslotte met 12—-0 deze set uit het vuur sleepte, bleek miss Boyard aan het eind van haar krachten. Nog even trachtte zij ln de be slissende set partij te geven, maar toen haar tegenstandster zich van een 42 voor sprong had weten te verzekeren en zij ln haar service hopeloos faalde, gaf zij het op. Weldra was het 62 en daarmee had Anny Hugsley den wedstrijd gewonnen. Ellen Boyard haastte zich naar haar toe om haar geluk te wenschen. maar miss Hugsley wees alle complimenten van de hand. „Nee, nee. ik heb deze overwinning niet verdiend. Als u den laatsten tijd be hoorlijk had kunnen trainen, zoudt u mij zeker hebben geslagen. Ik zal den wed strijdleider voorstellen de finale op een anderen dag over te spelen." „Ik denk er niet over!" gaf Ellen Boyard lachend ten antwoord. „Ik ben veel te blij, dat ik het er nog zoo behoorlijk heb afge bracht. Kom mee, men wenscht u te hul digen." De beide meisjes liepen door een haag van enthousiaste toeschouwers naar de eeretribune, waar Anny door den wedstrijd leider op waardeerende wijze werd toege sproken en haar den kampioensprijs, een bronzen sportfiguur. alsmede een oorkonde, welke zij in een lijstje mocht hangen, wer den overhandigd. Miss Anny dankte met een stralenden glimlach, nam haar prijzen in ontvangst en haastte zich naar haar two-seater. In snelle vaart ging het naar huis en na dat zij miss Boyard aan haar vader had voorgesteld, stelde zij zich opnieuw telefo nisch met het vliegveld in verbinding. Neen. van de woestijnvliegers had men nog steeds niets vernomen. Het geval be gon er werkelijk wat bedenkelijk uit te zien. Er was reeds een machine onderweg om de vermisten te zoeken. Aangezien er een mar conist mee was hoopte men spoedig iets naders te zullen vernemen. Anny keerde met een bedrukt gezicht naar haar gasten terug, die het zich op het schaduwrijke terras gemakkelijk hadden gemaakt. Een zwarte bediende serveerde op ijs gekoelde dranken. „Ik begin me onge rust te maken over James", bekende zij. „Hij raakt uit zijn evenwicht, als hij zijn maaltijden niet op tijd krijgt." Miss Boyard werd van het gebeurde op de hoogte gesteld. Wat interessant!" zei ze, terwijl zij een goudgele banaan van de schil ontdeed. Daarbij waren haar groote heldere oogen op Hans Been gevestigd. „Het is hetzelfde gebied, waar mijn ex peditie mij heen zal brengen", zei deze. „Ach, daar moet u mij wat van vertel len!" verzocht Ellen Boyard. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 5