Uit de Rijnstreek UIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 Januari 1940 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten DAGBLADRECLAME LISSE. je vonden: damestaschje, kinderwantje, stempelkaart, kinderschoentje, kinder handschoen, dameshandschocn, gymn.- schoen. Inl. op het politiebureau. De verjaardagbus van de Ned. Herv. Kleuterschool bracht over de maand De cember op f. 16. Voor het diploma coupeuse zijn ge slaagd de dames H. Roodenburg. R. Ver- gunst, belden alhier. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. van Schie, geb. Pape, Z. Th. W. M. J. Smits, geb. Verstraaten, Z. B. Bol. geb. Lieshout, D. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Westra en vr., v. Hardenbroek- weg 11 M. C. van den Heuvel, P. Heinstr. 32 S. Rltzema, Vinkenlaan 10 H. W. Brons wijk, Langév. 29 H. Palezynskl, Zeestraat 10 W. M. MÓurik, Zwarteweg 20 C. M. Op dam, Langev. 29/24 M. H. van Kcsteren. Boerenb.weg 44 M. Schavemaker. Zwarteweg 20 H. L. Klein, St. Jeroensweg 4 J. H. Timp—De Vries. De Ruyterstr. 42 J. M. Huit. Voorstraat 47 E. R. Becker en d.. Hoofdstr. 47 j. w. Wolffers en vr.. Zoutmanstr. 48 Z. A. Smit, Noord Boulevard 3 Th. de Jong— Winnerl en z.. Trompstr. 3a A. Noordermeer, Langev. 29 C. Bienstock. Q. v. Uffordstr. 8 K. R. HarffPrledlander, Voorstraat 50 C. J.' Duijndam en gezin. De Ruyterstr. 34 M. Th, Bosman, Q. v. Uffordstr. 81. Vertrokken: C. G. Q. Warmerdam, naar Gen nep, Doelen 441 W. C. van Bohemen, Gen nep, Doelen 441 J. W. Grotenhuis, Weesp. JuUanastr. 31 M. M. Duin, Werversjioof Z 30 M. Spaans en gez.. Den Haag, H. Zwaaede- nerwonstr. 199d Alex Meyer. Den Haag. v. Slingelandstr. 148 J. Zoetendaal. Leiderdorp. Acacialaan 20 M. G. Licneman, Naaldwijk. Wijkgebouw Groene Kruis C. W. Christiaanse naar Haarlem. Parklaan 75. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas. Z. van Q. van Os en N. Onderwater Cornelia Gcertrulda, D. v. C. J. W. Verhart en M. J. v. Zeist Sophia Petro- ne'lla Elisabeth, D. van A. Th. Mooijekind en A. J. v. d. Berg Adrianus Petrus Johannes. Z. van N. G. Caspers en A. H. v. d. Berg Arie. Z. van P. Kuijt en J Hoek Gerardus Nicolaas, Z van M. Hermans en A. J. Rotteveel v. d. Berg en L. Guijt. Ondertrouwd: Q. C. Caspers en M. C Caspers H. J. de Graaf, en K. de Bruin J. G. de Refft en P. v. 't Hoen A. Th. Rotteveel en C Schouten P. N. van Eeden en C. M. Hoo- geveen. Overleden: Johanna Plug. 75 j.. wed. van M. van Duivenboden Wlllémpje van der Wal. 73 echtg. van J. Koudstaal. NOGRDWIJKERHOUT. Mej. Dina Padding is met ingang van 1 Jan. 1.1. definitief aangesteld als kantoor houdster der Posterijen, alhier. Sinds een jaar was zij, tot groote tevredenheid werk zaam. als opvolgster van wijlen haar vader den heer Johs. Padding. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rijksweg, ter hoogte van de hoeve „Veldheim" had een aanrijding plaats tusschen een bestelauto bestuurd door C. K. B. uit Leiden en een personen auto bestuurd door H. M. v. d. W. uit Haar lem. Oorzaak wac. dat de bestelauto moest stoppen voor een militaire colonne waarbij de achter deze rijdende auto met hem in aanraking kwam. De stoot kwam zóó ste vig aan, dat de bestelauto vooruit schoof en een voor hem rijdende bakfiets bestuurd door J. v. d. B. uit Katwijk finaal kraakte. De inhoud een lading bakvisch ging ver loren, terwijl de bestuurder werd verwond. Na door dr. Hugenholtz te zijn verbonden, kon hij huiswaarts keeren. RIJNSBURG. In verband met het overlijden van den heer G. van Egmond Fzn. komt als raadslid in aanmerking de heer G. van Zuilen. De collecte voor de Zondagsschool heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 61,44 opge bracht. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen van hedenmiddag af tot Maandagmorgen door dr. H. J. Keegstra, Tel. 120 en dr. C. J. Kerkhif, Tel. 93. WARMOND. Geslaagde feestavond der militairen. De commissie voor ontwikkeling en ont spanning van het Warmondsche garnizoen heeft een Nieuwjaarsfeest georganiseerd in hotel „De Stad Rome", dat bij allen zeer in den smaak is gevallen. De compagnies-commandant, kapitein Sterkenburg, begroette de gasten o.w. bur gemeester en wethouders van Warmond, de baitaljons-commandant en de leden der commissie voor O. en O. uit de burgerij. Ook den officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen, riep hij een harte lijk welkom toe en bood zijn beste wen- schen aan voor het jaar 1940. Hierna werd het woord gevoerd door den officier voor O. en O., luitenant Busquet. die op zijn beurt hartelijke woorden sprak tot den ka pitein en daarna het gezelschap introdu ceerde, dat met de verzorging van het pro gramma belast was. Alvorens echter tot de uitvoering hiervan werd overgegaan, ver schenen eerst Thomasvaer en Pieternel ten tooneele, die in een geestig gedicht ver schillende gebeurtenissen der afgeloopen maanden memoreerden. Nadat door de feestende compagnie aan alle aanwezigen oliebollen waren uitgereikt was het woord aan Henk Dillewaard en de leden van het Haagsch Tooneel-En- semble. die zich op voortreffelijke wijze van hun taak kweten en dan ook een storm achtig applaus oogstten. Tenslotte sprak de voorzitter woorden van dank aan allen, die aan het welslagen van den avond had den meegewerkt. Met het zingen van een couplet van het Wilhelmus, besloten door hoera's op de Koningin en het Koninklijk Huis werd de avond besloten. ALPHEN. Arbeidsongeval. Tijdens het omhakken van boomen op het gemeente-terrein aan den Watertoren, kreeg de 37-jarige H. G. B per ongeluk van een mede-arbeider een slag met een bijl op het hoofd, waarbij zijn schedel werd gespleten. Een groote wond werd door dr. H. verbonden, waarna B die bovendien een hersenschud ding opliep en veel bloed verloor, naar zijn woning in de Rozenstraat is overgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Coenraad Grcardus. Z. van Corne lls L'Amie en Agatha Boeren. Overleden: Evert Willem Evers 55 J., gehuwd met Wilhelmlna van der Meij. Gehuwd: Harm Greven 24 j en Catharlna Johanna van Leeuwen 21.J. Nicolaas Oskam 28 j. van Amersfoort en Dirkje Oppelaar 25 j. Ondertrouwd: Cornells Stcphanls van Rijn 30 J. van Boskoop en Adriana Heijneman 25 J, Loep der Bevolking. Gevestigd: Jannetje van Dijk. Gnephoek 58b. Vertrokken: Naar Amersfoort. Goudsbloem straat 61. Dirkje Oppelaar Oostvoorne. Zwar- telaan 44. Adriana H. van den Bout Leiden. Acaciastraat 25, Jacobus Lepoeter Lelden, Bllderdijkstraat 3, Marijtje van Dijk. Onbewoonbaarverklaring van woningen. Na overl g met dc commissie van bij stand voor den dienst der gemeentewerken stellen B en W. voor aan den Raad. om niet minder dan 48 woningen onbewoon baar te verklaren Het zijn de woningen Gouwsluischeweg 88, 90, 92, 94. 96, 98, Raad huisstraat 111, 113. 115, 117, 148. 150, Hoofd straat 3. 5, 7. 9. 13. 220, 222. 224, 226, 228, 230, 232, Nieuwe sloot 8, 12, 14, Oudshoorn- scheweg 10, 12, 16, Gnephoek 12, 14, 16, 37. 39, 41, 43, 47 en Groenenweg 2, 3, 4, 5, 6. 7, 8, 9,. Volgens het deskundig rapport is de algemeene toestand dezer woningen zeer slecht, terwijl mede, naar het oordeel van den Inspecteur van Volksgezondheid de woningen niet meer door het aanbren gen van verbeteringen In bewoonbaren staat gebracht kunnen worden. De wonin gen zullen binnen zes maanden ontruimd moeten worden. Tijdens het schrobben van de wasch kwam mej. B. in de Ridderbuurt door de gladheid te vallen en brak een arm. Zij is naar het ziekenhuis overgebracht. In den „Vergulde Wagen" werd door het N.V.V. een Cabaretavond gehouden, waarbij Marie Hamel, prof. Ben Alibi, de zangers Johnny en Jones en twee danseres sen een afwisselend programma ten gehoore brachten. Het vertoonde vlei zeer in den smaak. De zaal was uitstekend bezet. Het muzikale gedeelte werd door het duo-Mild verzorgd. De heer de Lange sprak een pro pagandistisch woord. Bij de te Den Haag gehouden examens machineschrijven slaagden de heeren M. Brunt, J. P. de Boer. J. Bunt, H. A. Groe- nenveld, P. H. Haverkamp, J. A. Henry, G. G. A. M. v. Leeuwen en S. Raaphorst, allen opgeleid aan de erkende Pontschool alhier. In de ijzerwarenzaak der fa. Van der Hoek alhier, werd een groote winkelruit verbrijzeld. Een auto van de I^erhoeve stond voor deze zaak stil, waardoor een houten schot van de auto viel. Een voor bijganger werd door glasscherven verwond. Vergadering R. K. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. van Elburg, vergaderde de afd. Warmond van de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" in Hotel de Zon. Na de opening las de waarnemend secre taris de heer N. Schavemaker de notulen der vorige bijeenkomst die onder dankzeg ging werden vastgesteld. De Voorzitter deelde mede dat van een lid een schrijven was binnengekomen met betrekking tot de Midza-actic waarbij hij verzocht ook in deze gemeente een derge lijke actie op touw te zetten. Het bestuur, aldus de Voorzitter is van oordeel dat een dergelijke actie voor Warmond geen levens vatbaarheid zou bezitten hetgeen duidelijk gebleken is uit de destijds gevoerde actie van kinderzegels, welke actie toen als mislukt beschouwd kan worden. Ook het hoofdbestuur ontraadde een dergelijke actie en waar deze thans gevoerd wordt schijnt zij niet die resultaten op te leveren, die men er van verwacht heeft. Na eenige be spreking werd besloten niet tot invoering over te gaan. Nog deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was binnengeko men van de werfcommissie. voor bloed transfusie. De Voorzitter spoorde de leden aan deze actie zooveel mogelijk te steunen. De heer Schavemaker bracht verslag uit van een door hem namens de Hanze bijgewoonde vergadering van de Kamer van Koophandel waarin een uiteenzetting werd gegeven van de wijze waarop deze kamer wordt samen gesteld. Het voorstel van het bestuur om dit jaar wederom een jaarfeest te houden had de algemeene goedkeuring der veree- niging, terwijl aan het bestuur de leiding van dezen avond werd overgelaten. De heer B. van Stijn bracht hierna een keurig verslag uit van de gehouden najaars vergadering van den Centralen Raad. Nadat besloten was de reglementswijzi ging uit te stellen tot een volgende verga dering werd overgegaan tot de rondvraag. De heer van Stijn wees er op, dat deze gemeente door de Stedelijke Lichtfabrieken wordt achtergesteld bij de andere aange sloten gemeenten zulks wat de tarieven be treft. hetgeen spr. aan de hand van door deze instelling gedrukte circulaires uiteen zette. Spr. verzocht bij de autoriteiten stap pen te doen om aan dezen mistoestand een einde te maken. De Voorzitter zegde toe aan deze aangele genheid zijn bijzondere aandacht te zullen schenken. Hierna sluiting. ZOETER WOUDE. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. De inzittende ongedeerd. Gistermiddag is een personenauto, ko mende van de Weipoortbrug op den onbe- waakten overweg nabij den Ommedijk door een trein gegrepen. Het voorste gedeelte van dc auto werd weggerukt. De inzittende kwam met den schrik vrij. De bestuurder van de auto verklaarde, dat hij, na den overweg gepasseerd te zijn, weer achteruit dezen overweg moest passeeren, teneinde voor een tegenligger ruimte te geven. Daar bij had hij niet voldoende uitgekeken, waarna de aanrijding volgde. ALKEMADE. Ongeval bij fjszeilcn. Bij het ijszeilen geraakte de ijs- schuit van den heer L. in de vaar geul op het Braassemermeer. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met behulp van anderen werd de schuit uit het water gehaald. BODEGRAVEN. Lysol gebruikt. Dc heer J. alhier gaf, in de meening, dat hij geneesmiddelen toediende, zijn zoontje en daarna ooTc zichzelf een schep Lysol in. De gevolgen waren vreeselijk, maar dank zij onmiddellijk geneeskundig ingrijpen kon levensgevaar worden afge wend. Burgerlijke Stand. Geboren: Getrude Johanna Ellen en Willem Anton Jan. d. en z. van W. Kerpel en T P. Dijkgraaf. Gerardus Hendrikus z. v G. A Wyman en H. W. v. d. Brink Elisabeth Geer- trulda. d. van W. F. Klein en C. M. G. Cou perus. Theodora Cornelia Helena d. van G. J. Stolwijk en H. Th. Duits. Matthijs Cor nells. z. van J. Heemskerk cn H. G. v. d Hoven. Ondertrouwd: W. Vcrduijn 27 j. en 'P. v. d. Berg. 23 j. P. E. Donker 27 j en A. van Til burg. 22 J. Getrouwd: P. Uithol, 25 j. en A. Mak 25 j. L. A. Hoogteyling. 75 j. en C. Graafland 72 j. Overleden: A. Habben Jansen, weduwe van P. de Jong 95 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Veldhuizen-Hendriksen, z. b. Kerkstraat 41 van Zutphen. C. J. Loef, hulp id. huish.. Prinsenstraat 40 te Gouda. J. v. Pruissen. mach. houtbewerker. Prinsenstraat 40 van Gouda. J. M. Twaalfhoven, dienstbode. Zuidzijde 89 van Benschop. Vertrokken: T. van Drlemen, n. Zeist, Kroost- weg 104c. J. H. Smit. n. Ambt-Hardenberg P. 292. G. C. van Eijk, n. Barwoudswaarder 46c. A. van Dam. n. Vinkeveen. Heerenwcg 299. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding gemeente werk luidt als volgt: Timmerwerk: Joh. de Jong f. 740.P. v. d. Neut f. 698.Gebr. Mulder f. 649. P. Plomp f. 567. Metselwerk: P. van Katwjjk f. 195.N. Hoogendoorn f. 117. Stucadoorswerk: W. Martens f. 123.—; N. Hoogendoorn f. 108. Schilderwerk: G. Hoogeveen f. 690.D. Scheer f. 637.C. H. van Velzen f. 549. Smidswerk: fa. W. Bos f. 189.—; A. Kloot f. 64.—. De kerkeraad van de Geref. Kerk heeft op zijn verzoek ontheffing van de benoeming tot ouderling verleend aan den heer W. J. Hornsveld. Met Mevr. de Wed. P. de Jong—Habben Jansen is de oudste Inwoonster dezer ge meente op 95-jarigen leeftijd overleden. Oudste inwoonster der gemeente is thans Wed. Th. Voest-v. d. Burg. die den leeftijd van 93 jaar bereikte. Tot scriba van de Geref. Kerk is be noemd de heer J. C. Nottelman. Tot secre taris der Diaconie de heer Joh. Rootert. In de Ned. Herv. Kerk werd een collecte gehouden voor de Zondagsschool. De op brengst bedroeg f. 126.10. BOSKOOP. Ernstige val. De heer Van T. alhier had, toen hij per rijwiel over de Burgemeester Colijnstraat fietste het ongeluk, om door de gladheid van de straat met zijn rijwiel te slippen. De gevolgen waren ernstig; de wielrijder sloeg met zijn gezicht zoodanig tegen de straat- steenen dat hij in verband met een ernstige verwonding aan kin en kaak door dr. Ham burger verbonden moest worden. Jaarvergadering IJsclub „Boskoop". De IJsclub „Boskoop" vergaderde in ho tel „Neuf". De voorzitter, de heer J. Mossel, herin nerde eraan, dat a.s. najaar de IJsclub 50 jaar bestaat. De notulen der ledenvergadering werd door den 2en secretaris den heer Dik Spek gelezen, en behoudens een kleine wijziging onveranderd werden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in 1939 hadden be dragen f. 153.0614 en de uitgaven f. 174.43'/2 alzoo een klein nadeelig saldo. In kas be vindt zich nog een bedrag van f. 245.3414. De heeren B Lünnemann en C. Valkhof, hebben boeken en bescheiden nagezien en adviseeren tot goedkeuring. De heeren Joh. de Ruijter, Dik Spek en A. Vuijk werden tot bestuursleden herko zen, terwijl in de vacatures van den heer B. J. Ritzema en J. Dijkhuis werden geko zen de heeren B. Barendsz en C. B. van Nes Kez. Alsnu komt aan de orde, bespreking van het 50-jarig bestaan van de IJsclub ln het a.s. najaar. De voorzitter brengt dit punt in bespre king, doch zegt, dat rekening zal moeten gehouden worden met de tijdsomstandig heden en tevens met de ongunstige positie van de kas, zulks door het bedanken van vele leden. Toch was de vergadering eenparig van oordeel, dat het feit niet onopgemerkt voor bij mocht gaan Na een breedvoerige discussie werd be sloten dat het bestuur zal handelen over eenkomstig de omstandigheden en dat het te zfjner tijd dienaangaande met voorstel len zal komen. Vervolgens kwam in bespreking de aan schaffing van een ijsploeg. Hierover ont spon zich eveneens een langdurige discussie waarvan het slot was, dat dit punt werd aangehouden. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd de heeren, B Lünne mann en C. Valkhof, die deze benoeming aannamen. In de vacature van bode werd benoemd de heer S. J. van Wijk. Voor de rondvraag was zeer veel animo. De heer Tijsterman bespreekt de scheu ren die op de ijsbaan zijn ontstaan, zal spoedig in orde gebracht worden. De heer Th. Nieuwcsteeg brengt hulde aan het bestuur voor zijn ijver en voort varendheid en zegt dat de IJsclub thans op den goeden weg ls. De heer Lünnemann verzoekt het be stuur, dat een lijst aangelegd zal worden van de materialen en eigendommen der IJsclub; komt in orde Na nog eenige onbelangrijke besprekin gen sluit de voorzitter deze vergadering, die een animeerend verloop heeft gehad. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Johanna Maria, D. van W. A. Kleljn en A. J. Fase - Willem Theo. Z. van J. D. den Hengst en J. Frcese. Door den bisschop van Haarlem is tot kapelaan ln deze gemeente benoemd de heer L. Voets. Gedurende December werd in de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f. 16,295.19 en terugbetaald f. 15.383.40. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei zoon van S. van der Molen en W. Hagen Helena Maria, dochter van J. A. Duindam en A. Oostdam. Abram. zoon van A. Vreugdcnhil en J. van Dorp Arie. z. van H. van Diggele en W. van der Hoogt. Deze week werden de eerste 50 paar wanten voor de soldaten, van hier ver zonden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. IJsongeval. Het 14-jarig dochtertje van den heer W. Witte, kwam met het schaatsenrijden door een aanrijding zoodanig te valler., dot zij op twee plaatsen haar arm brak. Dr. Vlaan deren verleende heelkundige hulp. Dezer dagen is het 40 Jaar geleden dat de heer N. P. Slegtenhorst als lid benoemd werd in de commlsle voor schoolverzuim. De heer R. van Ommering Gz. is met ingang van 1 Februari aangesteld als agent van politie te 's-Gravenhage. Door de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Martha" zijn in het afgeloopen jaar ver- vaadigd 220 kleedingstukken, waarvan 71 stuks aan de Zondagsschool zijn gegeven en 149 stuks uitgedeeld aan behoeftige ge zinnen ln de gemeente. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Irene Sara Cornelia, D. van R. H. Dewald en A. Böse. LEIMUIDEN. Groote verkeersstagnatie. Tengevolge van de gladheid van den weg reed een groote 5-tons met palen beladen militaire auto op den Heerenweg door de doornen heg van den landbouwer Verhaar en kwam daardoor halverwege op het land terecht. Door een ter assistentie geroepen militairen kraanwagen uit Sassenheim werd de auto, nadat de palen waren gelost, op den weg getrokken. Het doorgaand ver keer en vooral de autobussen ondervonden daardoor veel hinder. Op sommige plaatsen is de weg met een dikke ijskorst bedekt en gevaarlijk voor auto's. Enkele arbeiders zijn te werk gesteld om den weg van deze ijs korsten te ontdoen, terwijl over den ge- heelen weg tot aan de grens van Aalsmeer zand is gestrooid. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik zoon van Th. de Koning en W. Pieterse. Joh an, zoon van K. Roskam en A. van Zanten. Balthazar Bernardus Jo hannes zoon van B. C. de Hey en P. J. Ver heugd. wonende te Haarlemmermeer. Loop der Bevolking. Ingekomen: van Wonserddeel. H. Kuipers en gezin, Heerenweg 73. Vertrokken naar Amsterdam. Egelanterdwars- straat 1. H. van Huydam. De opbrengst der verjaardagzakjes voor de Kerkvoogdij hebben over het afge loopen jaar opgebracht f. 114,70. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria. D. van J. Balvert en C. E. Kas Johannes Marinus, Z. van M. Pieterse en G. Pieterse. Ondertrouwd: G. Lenting 24 j. van Nieuw - veen en A. P. van Leeuwen 22 j. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Lenting 24 jaar en A. P. van Leeuwen 22 jaar. Overleden: J. S. de Jeu 66 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: G. v. Buuren. van Beusichem G. J. v. Velsen, van Den Haag J. v. d. Vaart van Leiderdorp. RIJNZATERWOUDE. Tot ambtsdragers der Ned Herv. kerk alhier zijn herbenoemd tot ouderling de heer A. Kempenaar en tot diaken de heer L. Donker. TER AAR. Ernstig ongeval bij het lossen van stroo. De stroohandelaar v. O. uit Haarlemmer meer loste bij gebr. Den BI. alhier een auto met pakken stroo, toen plotseling een draad* waarmee deze pakken zijn samen gebonden, afknapte. De man viel hierdoor achterover en kwam zoo ongelukkig op een der zijkanten van de auto terecht dat hij verschillende ernstige inwendige kneuzin gen bekwam. Bovendien zal hij vermoede lijk een van zijn oogen moeten missen. Op last van den ontboden geneesheer werd v. O. per ziekenauto naar het Acad. Zieken huis te Leiden vervoerd. Door het ijs gezakt. Een Amsterdammer, die zich niet aan de als betrouwbaar aangegeven routen hield, doch lukraak via den Geerdijk de Langer- aarsche plassen trachtte te bereiken, zakte nabij een brug door het ijs. Gelukkig kon hij spoedig ln veiligheid worden gesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Willem Frederik. Z. van A. Spek cn J. Froolik Nicolaas Johannes Franciscus. Z. van N. Th .van Smoorenburg en M. E. v. d. Burg. Overleden: Catharlna Kempers 85 j. De aanvoeren waren in het algemeen op de eindmarkten van deze week weer tamelijk flink en ondanks de koude mocht ook het bezoek re delijk worden genoemd. Wat den handel betreft, was die op de slacht- vee-afdeelingen over de geheele linie tengevolge van zeer beperkte aankoopen voor het leger, even kalmer gestemd. Deze mindere aankoopen vonden haar oorzaak daarin, dat er na de feest dagen flinke voorraden waren overgebleven en zeer waarschijnlijk is de behoefte volgende week ook nog niet zoo groot. Hier op de Leidsche markt werden gisteren slechts 6 stuks, te Zwolle een ongeveer gelijk aantal en te Leeuwarden 60 stuks voor het leger gekocht. Voor het blik werd echter belangrijk meer ge kocht. In totaal op bovengenoemde plaatsen on geveer 400 stuks. Hoewel de handel over het algemeen veel kal mer verliep dan begin der week. bleven de prij zen toch vrijwel constant, doch het wordt steeds moeilijker om prima kwaliteit te vinden en een bepaald vet beest, dat zeer gezocht wordt nu het vet veel duurder is dan het vleesch, laat even eens in aantal aan de markten veel te wen- schen. Toch ontvangt de boer bij de huidige voederprijzen nog geenszins een te hoogen prys. want het gustevee dat momenteel weer voor de mesterij moet worden aangekocht, is ook aan zienlijk duurder geworden, vooral als er nog iets van te melken valt. Men besteedt dan reeds meer dan f. 200.per stuk. Op de gebruiksvee-afdeelingen was voor den tijd nog vrij veel aanbod en ofschoon de handel sleepend verliep, werd toch successievelijk alles tot goede prijzen geruimd. Voor dit tijdstip, wanneer er gewoonlijk in melkvee byna niets omgaat, kunnen we zeggen dat er nog veel handel is. Betere prijzen voor de producten werken zulks in de hand. Vette kalveren waren er ten einde der week bijna niet aan de markt en aangezien dit artikel voor het gebruik feitelijk te .duur is geworden, verliep de handel „lui duur". Ook nuchtere kal veren werden duur verkocht, doch met vlotten handel. Graskalveren bij gering aanbod, in hoofdzaak voor de slacht gekocht en goed prijshoudend. De wolveemarkten hadden gister zoowel te Leiden als Leeuwarden en Zwolle een bevredi gend verloop, terwijl de prijzen even beter wa ren dan vorige week. We noteerden gemiddeld f. 1.— per stuk hooger. Nu het rund- en varkensvleesch wat duurder wordt, gaat er in dit artikel in de slageriien gaandeweg wat meer om. De varkensmarkt sloot deze week met de Leeuwarder markt redelijk, doch niet duurder. Het gaat met den verkoop van varkensvleesch te kalm om voor de volgende week hoogere prij zen te durven voorspellen. De ruggegraat van elk goed reclame-plan Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van Leeuwen, van Alphen a. d. Rijn, D 194 a J. Ph. Hoogervorst. van War mond. A 203. Vertrokken: Margje M. Heyns, naar Oegst- geest. Endegeest Aagje Heijns. 's-Graven hage. Stuyvesantplein 49 Klazina Rietveld, Leiden. Mariënpoelstr. 17 A. C. Pijper, Baarn. Pr. Julianalaan 4. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten Adrianus, z. van G. J. Saarberg en van E. M. de Heer. Damlanus Johannes, z. van G. A. Vermeulen en van J. M. van der Vlugt. Grietje Jacoba. d. van D. L. C. Lindhout en van M. Leeflang. Jansje Trijntje d. van J. H. Uittenbrock en van G. M. van Erk. Geertruida Maria d. van W. J. van der Plaat en van P. van Tol. Janna d. van W. Vogelaar en van M. van Dodewaard. Gevonden: een grijze dameshandschoen; een dop van radiator; een ceintuur; een zadeldekje; een paar bruin-grijze sokken; een dames armbandhorloge; een rij wiel - handkap; een rijwiel; een kinderwantje; een wollen sjaal en een daraeshandschoen. Inlichtingen bij de politie. WOUBRUGGE. Tot ouderling bij de Geref, Kerk is de heer Joh. van Reenen gekozen, zulks in de plaats van den heer J. Hopman, welke heeft bedankt. ZOETERMEER. Een Haagsch Tooneelgezelschap gaf op uitnoodiging van O. en O. een goed geslaag de uitvoering in de zaal van O. en O. De kantonnementscommandant sprak tot een talrijk publiek een hartelijk welkom; spr. hoopte dat ook de verhouding van burger en militair ln dit nieuwe jaar even zoo goed zal blijven als in 1939. Vervolgens trad het gezelschap „Henk Dilleband" op die eenige één-acters ten tooneele bracht en wel „De Hotelrat", .De familie Bol" en „Standing" welke schitte rend werden gespeeld en door het publiek aandachtig werden beluisterd. Na de pauze volgde nog „De tante van Charlie" het succesnummer van dezen avond waarom smakelijk werd gelachen. Het was een ge slaagde avond. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrianus, z. van Gerardus van der Wolf en van Jannigje Hendrika Boere- fyn Alida Cornelia, d van Hermanus Huinme en van Maria Geertruida Bakker. Overleden: Maria de Jong. 58 j. echtgenoote van Johannes Bernardus van Mastwijk. Ondertrouwd: Pieter Both, 23 J. en Mensje Schouten 22 j. te Reeuwijk. Uit een door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier gesteld dubbeltal, is bij stem ming gekozen tot ouderling de heer F. van der Weide en tot diaken de heer P. Hazen berg. Door de Ned. Herv. Meisjesver. „Dor cas" alhier, is gedurende het afgeloopen jaar een 140-tal kleedingstukken. hetzij groot of klein vervaardigd. 46 gezinnen heb ben van dezen zoo nuttigen arbeid in stilte verricht, geprofiteerd en hebben een of meer dezer "nuttige voorwerpen dezer dagen ten geschenke ontvangen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7