Het ijs in de omgeving LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bsad Vrijdag 5 Januari 1940 OFFICIEELE KENNISGEVING Steeds meer gelegenheid tot rijden WEERBERICHT. AGENDA Reeds vele wedstrijden. Volop kan thans van de ijspret ge noten worden! Vannacht heeft het niet minder dan 10 graden gevroren, zoodat het vanzelf spreekt, dat de reeds door ons genoemde trajecten thans nog be trouwbaarder ijs bieden, dan zulks reeds het geval was. Op de Kager- en Braasemermeeren, op de Langeraarsche- en Nieuwkoopsche plassen en tusschenliggende wateren is gisteren vol op geprofiteerd en zelfs uit Aalsmeer kwa men de rijders naar het Vennemeer, na een heerlijken tocht. Naar wij vernamen, werd heden een baan gelegd van de Leede af naar de boerderij ..De Eenzaamheid" tegenover de Kaag sociëteit, zoodat ook dit traject thans als volkomen betrouwbaar mag worden aange merkt. De Leede zelf onder Warmond is thans ook te berijden, op verschillende slop pen na, waarmee natuurlijk rekening gehou den moet worden. Het ijs op de Wijde Aa en de Does is thans zéér goed: het Paddegat blijft alleen aan den kant berijdbaar en wel aan de Westzijde naar- en van de Braasemermeer. De vaargeul van het Paddegat wordt door de scheepvaart nog opengehouden. Wij vestigen er de aandacht op, dat de groote wateren en kanalen, als de Rijn naar Alphen, de Ringvaart van, de Haarlemmermeer, de Woudwetering tusschen Alphen en Woubrugge en het Aarkanaal zooveel mogelijk voor de scheepvaart worden opengehouden, zoo dat deze onberijdbaar zijn, doch overi gens kan men over de meren en de binnenwateren naar hartelust tochten maken, waarbij natuurlijk goed uitkij ken en oppassen een dringende eisch blijft! Daar rijden, waar de banen zijn aan gegeven is vanzelfsprekend ook een voorwaarde voor ieders veiligheid. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 761. Hedenmiddag 2 uur: 763. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De veranderingen in den algemeenen weers- toestand zijn gedurende de laatste paar dagen aanzienlijk kleiner geworden en verloopen daar bij minder snel. Het gebied van hoogen lucht druk over den Balkan handhaafde zich met luchtdrukwaarden boven 1020 mbar. De uitloo- per hiervan, die tot over het Noordzeegebied reikt, nam in beteekenls toe. Daar de luchtdruk ten Zuiden van ons land sterker steeg dan ten Noorden, is de Oostelijke wind in kracht afge nomen en wordt de temperatuur thans voorna melijk beheerscht door de straling. Daardoor waren de minimum-temperaturen in den afge- loopen nacht weer laag. Groningen en vliegveld Twente meldden 14. de Bilt 12 graden vorst. Uit vllegtuigopstijgingen bleek gisteren, dat deze koude laag maar zeer dun is. Op 400 meter hoogte was de temperatuur ongeveer 2 graden boven het vriespunt. Tengevolge hiervan kan de temperatuur overdag door de zonnestralen flink stijgen en kwam zij in het Zuiden van ons land. waar de koude onderlaag het dunst is. gisteren boven het nulpunt. Maastricht had een maximum van 3 graden. De depressie over de Golf van Biscaye is flink opgevuld. In Portugal is nog zware regen ge vallen. Lissabon meldt 38 m.m. De oceaande pressie. die gisteren bij den Zuidpunt van Groenland lag. is in beteekenis afgenomen. Zij bracht te Vestmanoer aan de Zuidkust van IJsland 11 m.m. regen. Het minimum, dat gis teren bij Janmayen gelegen was. is in Zuid oostelijke richting getrokken en heeft aan de Noorsche kust nogal wat neerslag veroorzaakt, voornamelijk in den vorm van regen. Thans stijgt in vrijwel geheel Scandinavië de lucht druk. In de Randstaten is de vorst in het binnen land tot streng toegenomen, terwijl aan de kust de dooi inviel. In Italië nam de vorst af. in de Povlakte dooide het vanmorgen bijna overal. Vooral langs de ApeniJnen viel veel regen. In den Bal kan is weer veel sneeuw gevallen, waarbij de vorst afnam. In Hongarije blijft de vorst streng; uit de Karpaten wordt een temperatuur van 28 gra den gemeld. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voonn.) Den Helder: helder, zwak, O. wind, temp. —7 gr. C.. min. 7 gr. C. Vüssingen: lichtbew.. zwak. O.N.O. wind, temp. —7 gr. C.. min. —7 gr. C. De Bilt: helder, zwak. O.N.O. wind, temp. 11 gr. C.. min. —12 gr. C. Groningen: mist. zwak, O. wind, temp. 13 gr. C., min. —14 gr. C. Maastricht: helder, windstil, temp. —6 gr. C., min. —6 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 10 gr. C. <14 gr. F.). 9 uur voorm.: 10 gr. C. <14 gr. F.). 12 uur 'smiddags: 5 gr. C. (23 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK A. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 12 u. 20 min.; nam. te 12 u. 44 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4.31 nam. tot 7.38 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 5 Januari: op 3 uur 49; onder 13 uur 07. DE VERBINDING GALGEWATER— KATWIJK—OEGSTGEEST. Men zal zich afgevraagd hebben, of het reeds mogelijk is. te rijden van het. Galge- I water af. over Haagsche Schouw, Valken burg, Katwijk, Rijnsburg, Oegstgeest naar Warmond en de Kagermeren. Wij hebben vanmorgen een onderzoek in gesteld: welnu, het Is „mogelijk", doch niet I aanbevelenswaardig voor de groote massa, daar. tenminste voor wat betreft het ge deelte GalgewaterKatwijk Binnen nog geen banen aangelegd zijn. Wel wordt deze route reeds door verschillende rijders afge legd, maar daar zoowel het Galgewater als de Oude Rijn langdurig voor de scheepvaart zijn opengehouden, is het ijs daar over be trekkelijk groote afstanden vol schotsen. Het merkwaardige is. dat zij worden afgewisseld door trajecten, die dan plotseling weer mooi glad zijn. Het ijs is in tusschen wel betrouwbaar en ruim voldoende dik. Er zij nog op gewezen dat door het pontje te Valkenburg het ijs daar opengehouden is, zoodat men op dat punt even moet afbinden. Van Katwijk Bin nen af over Rijnsburg naar Oegstgeest en Warmond Is het ijs veel beter en dikwijls zelfs bijzonder mooi, temeer omdat daar reeds banen zijn uitgezet. Men kan dus de route van ongeveer ter hoogte van den hout handel Noordman reeds maken (voortdurend de kanten houden!) doch een genoegen lijkt het ons niet, tenminste niet tot Katwijk aan den Rijn, in welk dorp reeds banen uitge zet worden. De Haarlemmertrekvaart is berijdbaar van de Kwaakbrug af, zoodat men van dat punt uit de Leede en het Oegstgeesterka- naal kan bereiken. Er zijn natuurlijk reeds vele wedstrijden gehouden, waarvan wij hieronder ook de uitslagen publlceeren. DE KAAG. De ijsclub „Kagermeer" organiseerde wed strijden in hardrijden. Men had hiervoor uitgekozen een 200 M. lange baan, waar de kwaliteit van het ijs bijzonder goed was. Prijswinnaars waren: le pr. C. v. d. Lip; 2e pr. C. Tulen; 3e pr. J. Zwetsloot; 4e pr. A v. Vliet, terwijl A. v. Asselt en Chr. Zwetsloot een troostprijs ontvingen. Dat de kwaliteit van het Ijs goed is bewijst wel het feit, dat bij doorgaand vriezend weder a.s. Maandag nationale hardrijderij wedstrijden te De Kaag zullen worden ge houden door de ijsclub „Kagermeer". AALSMEER EN WESTEINDERPLAS. De waterrijke omgeving van Aalsmeer leent zich bij uitstek voor het beoefenen van het schaatsenrijden en het ijszeilen. Op den Westeinderplas en ook den z.g. Kleine Poel is het ijs zeer goed en door hun groote oppervlakte leenen deze plassen zich uitstekend voor het maken van lange tochten. Een geliefkoosde tocht Is steeds van het dorpscentrum Aalsmeer af, waar het station en de zeilhavens goede gelegenheiden bieden op om het gladde vlak te komen, naar het eind van den Uiterweg, achter de akkers langs en verder van het begin van den grooten poel naar de buurtschap Kudel- De verschillende ijsclubs zijn druk in de weer om hun banen zoo goed mogelijk in te richten en weldra zullen verschillende wed strijden in hardrijden en schoonrijden ge organiseerd worden. Het beoefenen der ijs- zeilsport In ranke vaartuigen op schinkels en met forsche zeilen is langen tijd in on bruik geweest doch komt thans weer op- zetten Op den kleinen poel ziet men reeds ver schillende ijsschuitjes met zeer groote snel heid het ijsvlak scheren. De snelheid, waar mede deze vaartuigen over het ijs zeilen, is soms enorm. Op de banen van de ijsclub Uiterweg werd de eerste baanwedstrijd gehouden, gistermiddag. Klasse 1. Noren, 500 M. G. Eveleens 51, 8-Jan Noren 55, 4. M. Joren 58, D. Buis 60, K de Boer 60.3 en J. de Jong 70 sec. Korte baan, personen tot 35 jaar. 3e pr. le pr. T. Schaak, 2e pr. Jb. Spaargaren. 3e pr J. Vreeken. 4e pr. A. Tas en 5e pr. J. Schoenmaker. Veteranen, boven 35 en tot en met 70 jr. le pr. Alb. Buis, 2e pr. mr. van der Oort. 3e pr. J. Spaargaren en 4e pr. C. Noord- hoek. TE AARLANDERVEEN Onder groote belangstelling is een hard- rljwedstrijd met hindernissen gehouden. De baan was in uitstekende conditie. De uitslag luidde: Jongens: le pr. M. Blom, 2e pr. A. van 't Riet, 3e pr. L. v. Vliet. Meisjes: le pr. J. Kool, 2e pr. G. van Soest, 3e pr. M. Schüller. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen. TER AAR. Op de banen van de Ter Aarsche IJsclub had gisteren een z.g.n. koppelwedstrijd plaats om geldprijzen. Er werd door 17 koppels aan deelgenomen, waarbij drie maal een half uur moest worden gereden. Na een spannende kamp slaagde het kop pel Schippers-Van Amsterdam er in be slag te leggen op de eerste prijs. De tweede en derde prijzen vielen ten deel aan de koppels v. d. Nagel—Gebr. v. d. Hoorn, de vierde aan A. en W. Post, Troostprijzen werden verworven door de koppels Den Haan en v. d. Werf. Er werden vier sprints verreden. TE BODEGRAVEN. Gistermiddag is de IJsclub te Bodegraven begonnen met het aanleggen van een goede baan op den Rijn in de richting van Nleuwerbrug. Het begin daarvan is ter hoogte van de Noordpolderbrug. een paar honderd meter voorbij de Rijnbrug, Voor het maken van tochten voorbij Bodegraven doet men voorloopig nog het best bij de Gasfabriek. Juist aan het begin van de be bouwde kom, af te binden, ongeveer 10 mi nuten door Bodegraven te wandelen, ge woon rechtuit, om ongeveer tegenover de Goudsche vaart vla een pad door de schot sen de goede baan aan de overzijde weer te bereiken. Men weet dat vooral een tocht naar de prachtige banen op de Wierlcker- schans de moeite waard is. terwijl ook het ijs tusschen Zwammerdam en Bodegraven buitengewoon goed is. TE BOSKOOP. Uitgeschreven door de IJsclub „Otweg" had op de baan van de Otwegwetering een hardrijderij met hindernissen voor mannen boven de 18 Jaar plaats. Er waren 40 deelnemers. De uitslag is als volgt: le pr. W. van den Akker, 2e pr. H. Rodenburg en 3e pr. G. Middelkoop. Er werd gereden om levensmiddelen, voorts ontving elke deelnemer een bon voor een brood. Met medewerking van de buurtvereen. „Het Zuiden" had gisteravond, uitgeschre ven door de ijsclub „Nleuwdorp" op de z.g. „Blonksloot" een gecostumeerde wedstrijd ringsteken voor paren plaats, waarvan de uitslag was: Gecostumeerd: le pr. De heer en mevr. Chamberlain; 2e pr. Boer en boerin en 3e pr. President Roosevelt met dame. Ringsteken: le pr. C. Hoogerlander en Van Vliet; 2e pr. M. Koster en Van den Akker; 3e pr. Jan Tol en mej. van Vliet. Vermeld zij nog, dat de baan feestelijk verlicht was. en dat de jury bestond uit de dames van Bergen en Nijhof en den heer Van der Togt. Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag op de Vaarweterlng, uitge schreven door de ijsclub „Boskoop" een hardrijderij plaats voor Jongens boven de 16 jaar. De prijzen, die bestonden uit levensmid delen werden als volgt gewonnen: le pr. C. van Oijen. 2e pr. W. Paling en 3e pr. W. v. d. Akker. Er waren dertig deelnemers. Voor de avonduren had de ijscl. „Nieuw- dorp" op de zg. Blonksloot een gecostu meerd ijsfeest georganiseerd voor paren. Ook hier was zeer veel belangstelling. De baan was electrisch verlicht. 1/4-BONS VOOR ERWTEN. De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: Heeren winkeliers wordt er aan herin nerd, dat de gele 1/4-erwtenbons recht geven op een hoeveelheid niet van 250 gram (zooals de 1/4-bons voor suiker) maar van 125 gram. De Directeur, P. ROOSENBURG. Leiden, 5 Januari 1940, 5705 TE BENTHUIZEN. De uitslag van de ringrijderij op schaat sen, waaraan vijf en twintig paren deel namen en waarvoor acht prijzen geschik- baar waren gesteld, luidt na een zwaren kamp als volgt: le pr. mej. J. Buljs en de heer T. Peters man. 2e pr. mej. B. Schellingerhout en de heer G. Schelllngerhout, 3e pr. mej. Joh. Kooman en de heer Guus Groen, 4e pr. mej. B. de Hertog en de heer Jac. de Rui ter, 5e pr. mej. S. Korbijn en de heer C. de Ruiter. 6e pr. mej. W. Polderman en de heer Joh. Kievit, 7e pr. mej. D. Brouwer en de heer P. Klomp, 8e pr. mej. P. van der Sterre en de heer S. van den Does. HAARLEMMERMEER Het ijs in de Haarlemmermeer is vrijwel overal betrouwbaar, met uitzondering dan van de Ringvaart, waardoor nog vrij ge regeld verkeer is van enkele motorschuiten die het ijs openbreken en er een smalle vaargeul maken. Hoewel de zijkanten hier en daar gebruikt worden, is het rijden niet geheel zonder gevaar. TE HAZERSWOUDE. Gistermiddag had op „De Poel" uitge schreven door de Hazerswoudsche IJsclub, een hardrijderij op schaatsen plaats voor paren, hetgeen werd opgeluisterd door mu ziek met microfoonbediening, en bijge woond door tal van belangstellenden. De eerste prijs werd behaald door de heer B. Schouten en mej. B. Schouten; de tweede door de heer B. Cok en mej. J. Dorsman; de derde door de heer W. van Wieringen en mej. J. Loomans en de vierde door de heer J. van Vliet en mej. M. Pannebakker. TE HILLEGOM. Onder zeer grroote belangstelling werd gistermiddag te Hillegom een wedstrijd ge organiseerd voor militairen van het kan- tonnement in het hardrijden. Gezien het feit, dat velen hunner uit de provincies Groningen en Friesland afkomstig zijn, en meesters op de schaats bleken te zijn, was het een genot naaf de wedstrijden te kij ken. De leiding berustte eveneens bij mi litairen. De uitslag was als volgt: le pr. de heer Woest, 2e de heer Nieuwenhuis, 3e de heer Elzinga, 4e de heer Elgerman. Als attractie vergastte het echtpaar Woest de aanwezigen door eenige eere ronden te rijden. Het is niet alleen dat de heer Woest, die den eersten prijs weghaal de bij dezen kamp, een zeer goed en snel rijder bleek te zijn, doch eveneens de echt- genoote van den heer Woest is een mees teres op de schaats. Als kampioene in het hardrijden van de provincie Groningen, heeft ook zij reeds menig prijsje weten te bemachtigen. Geen wonder, dat de strijd tusschen man en vrouw bij de aanwezigen groote bewondering afdwong en zeer in den smaak viel. Ditmaal moest mevr. Woest het echter tegen haar echtgenoot afleggen. De wedstrijden in het ringrljden op de schaats werden gewonnn door de volgende paren: le pr. De heer R. van Bakel met mej. Buckens; 2e de heer Jac. Verbruggen met mej. Verbruggen; 3e de heer A. de Groot met mej. Van der Laan; 4e sergeant Meijer en mej. Kruyff; 5e de heer P. v. d. Drift met mevr. Bos geb Bakker. De prij zen bestonden uit fraaie kunstvoorwerpen. De wedstrijden, welke op de ijsbaan wer den gehouden, werden door een groote me nigte bijgewoond. TE LEIDERDORP. De Ver. „IJssport" had gisteravond een gecostumeerd ijsfeest georganiseerd met een ringrijderij voor gecostumeerden. Dit feest is in alle opzichten geslaagd! De aan hangers van „IJssport" hebben het bestuur niet teleurgesteld: er was een groot aantal gecostumeerden op de baan verschenen. Hieronder waren zoowel bekende figuren uit het „Wilde Westen" als uit het Verre Oosten, Tyrolers en Arabieren. Bekende personen uit de geschiedenis en uit de sprookjeswereld ontbraken niet. De vele mooie costuums maakten het de Jury niet gemakkelijk om de prijzen toe te kennen. De beslissing was als volgt: le pr. Mej. E. Sluyter, als Amalla van Solms; 2e pr. W. J. Hendriksen, als cow boy; 3e pr. A. van Klaveren, als sheik; 4e pr. A. C. Hendriksen. als cow boy; 5e pr. Mej. N. van Ommering, als Zigeunerin. De winnaars van den wedstrijd in het ringsteken waren: le pr. J. van Wijk en Mej. v. d. Stoel; 2e pr. H. van Reyn en Mej. van Egmond; 3e pr. L. v. d. Sijs en Mej. Schalkers. Er was zeer veel belangstelling voor dit feest, het eerste van dezen aard in „De Munnik" gehouden. Voor „ijssport" was het een mooi succes. TE NIEUWKOOP. De Nieuwkoopsche IJsclub hield Donder dagmiddag een wedstrijd in het hardrijden met hindernissen. De uitslag hiervan is: le pr. M. Segaar; 2e pr. W. VerlooÜ Pzn.; 3e pr. G. Blom. Aan dezen wedstrijd namen 46 personen deel. De prijzen bestonden uit levensmid delen. Elke deelnemer kreeg een troostprijs in verhouding naar het aantal keeren hij gewonnen had. terwijl de le, 2e en 3e prijs winnaar bovendien een geldprijs kregen van f. 2.50, f. 1.50 en f. 1.—. NIEUWVEEN. De „Nieuwveensche IJsclub" heeft giste ren wedstrijden gehouden voor de kinderen der Lagere Scholen. Meisjes van de 1-4 klas: le pr. J. de Frankrijker; 2e pr. A. SchoorI; 3e pr. M. Kouwenhoven. Meisjes van de 5-8 klas: le pr. J. v. d. Vaart; 2e pr. L. Vermeulen; 3e pr. T. Ko ren; 4e pr. T. Rietdijk. Jongens van de le-4e klas: le pr. Jac. v. Eijk; 2e pr. C. v. Vliet; 3e pr. C. v. Rijn; 4e pr. M. Verboom. Jongens van de 5e-8e klas: le pr. P. Habermelh; 2e pr. G. Dors; 3e pr. G. de Heer; 4e pr. C. Kouwenhoven. Hardrijden: le pr. C. Lok; 2e pr. D. v. Leeuwen; 3e pr. D. v. d. Hoort; 4e pr. H. v. Leeuwen. Ringrljden voor paren: le pr. P.SpreiJ met mej. Spreij; 2e pr. Th. Notenboom met mej. M. Ran; 3e pr. D. v. Leeuwen Pz. met mej. Hubert; 4e pr. C. Lok en mej. Lok. De prijzen werden in café v. Eijk uitge reikt. waarbij de heer Abr. v. Zoest het woord voerde. NOORDEN. Op de ijsbaan te Noorden, gevestigd bij het café de Roos, is een wedstrijd gehou den op schaatsen, bestaande in het ring rljden door paren. De eerste prijs werd gewonnen door J. van Varik en mej. M. Kalshoven, de tweede prijs door Jos. van Capel en echtgenoote, de derde prijs door W. Breedijk en mej. A. Nell en de vierde prijs door J. A. Vianen en echtgenoote. Na afloop van het ijsfeest is er nog een tijdje gedanst en heeft men nog geruimen tijd schaatsen gereden op de verlichte ijsbaan. De ijsclub Noorden heeft een goed ge slaagden ijswedstrljd gehouden, welke wed strijd bestond in het hard-rlngrijden, aan welken wedstrijd 14 paren deel namen. Na menigen spannenden rit zijn de prijzen als volgt gewonnen: le pr. H. Fransen en mej. M. v. d. Zwet, 2e pr. W. Leliveld en mej. A. Groeneveld, 3e pr. D. v. d. Bosch en mej. Koole, 4e pr. Marlnus de Jong en mej. A. Baas. Na afloop van den wedstrijd was er nog ge legenheid om te dansen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt zoodat het een pret tige middag is geworden. NOORD WIJK. Van de beide ijsbanen aan het Casino en de Kogo te Noordwijk wordt een druk gebruik gemaakt. Deze banen zijn des avonds verlicht. Ook op de poldersloten en tochten wordt druk gereden. In de Spoelsloot is het ijs onbetrouwbaar; daar zijn nog vele zwakke plekken. In de Schie en het gedeelte Katwijksche watering tot aan de Noordwijkerhoek, is het ijs niet mooi, vol met schotsen, doch het wordt be reden. De Katwijksche Watering van Noordwijk in de richting Katwijk is goed berijdbaar ijs. doch onder de bruggen is het gevaar lijk. Het ijs in de Trekvaart van de Noord wijkerhoek tot Piet Gijzenbrug is van zeer mooie kwaliteit en zeer goed berijdbaar. Daar werd druk gereden. De Trekvaart in de richting Voorhout is niet mooi, vol met schotsen en kan soms alleen aan de kan ten bereden worden. TE NOORDWIJKERHOUT. De ijssport viert hier thans hoogtij. Overal kan heengereden worden. De ver binding Noordwijkerhoek-Leiden kwam tot stand. Het ijs is overal tamelijk goed. Op passen blijft de boodschap, vooral onder de bruggen en voor vele wakken. RIJNZATERWOUDE. De uitslag van de gistermiddag gehou den wedstrijden, uitgeschreven door de ijsclub „Eendracht" te Rljnzaterwoude luidde: Ringrijden voor paren (dertig paren na men hieraan deel): le pr. C. Heins en J. Helns-Klein; 2e pr. Jo Hogenboom en mej. J. v. Schagene; 3e pr. R. Vink en mej. H. Langeslag; 4e pr. C. Overdevest en mej. C. Overdevest. Hardrijderijen voor schoolkinderen: jon gens van 12, 13 en 14 jaar: le pr. Dirk HEDEN. Gerecht 10: Openbare lezing Theosof. Veree- nlging; spr. de heer H. Kortman, uit Amster dam. Prediker: Spr. ds. Siegers, 8 uur nam. Zaterdag. Luxor-theater: Wetenschappelijke filmvoor stelling. 2'; uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Juarez, bevrijder van Mexico". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 2—7 en 811 uur. Lldo-Theater. Stcenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Marthe Richard de Spionne". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theatcr. Breestraat 31: 8 uur nam. „4 mannen der duisternis". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 uur nam.: „Bruigom in angst". Zondag te 4 en 8 uur nam.. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur. Rex-Theater, Haaristraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam., „De roode Pimpernel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Maandag 1 Januari 1940 t/m. Vrijdag 5 Jan. a.s. nemen waar de apotheken tot Hulp der Menschhcid, Hooigracht 48, telef. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 21313. Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, telef. 26274. Kraan, 2e pr. Jan Overdevest, 3e pr. Wim Donker, 4e pr. Henk Hinkel; meisjes van 12, 13 en 14 jaar; le pr. Corrle van Stave ren, 2e pr. Willy Westeijn, 3e pr. Gerda v. Heinigen, 4e pr. Mientje Visser; jongens v. 9. 10 en 11 Jaar: le pr. Co Overdevest, 2e pr. Adri de Boer. 3e pr. Cor v. d. Hoek, 4e pr. Wim Visser; meisjes van 9, 10 en 11 jaar: le pr. Ada Visser. 2e pr. Crisje de Bruin, 3e pr. Mientje l'Ami, 4e pr. Rika Rijkelijkhul- zen; jongens tot 8 jaar: le pr. Bram Poel geest, 2e pr. Kees Westeijn, 3e pr. Gerard de Boer; meisjes tot 8 Jaar: le pr. Nelly l'Ami, 2e pr. Tini de Boer, 3e pr. Sjana Timmers. SASSENHEIM. Door de pi. (burger) commissie voor O. en O. waren gistermiddag voor de te Sassenheim gelegérde militairen wedstrij den op de schaats georganiseerd. Deze wedstrijden die op de Sassenheim- sche sloot achter de Zweminrichting wer den gehouden mochten zich in een groote belangstelling verheugen. De baan was door de Sassenhetmsche IJsclub schitte rend in orde gemaakt. De wedstrijd was in 2 groepen ingedeeld, n.l. een corpswedstrijd en een lndividueele wedstrijd. Dat de te Sassenheim gelegerde infanterie uit menschen uit het hooge Noorden be staat bewees de uitslag; de lndividueele prijzen alsmede de le corpsprijs wisten de Infanteristen in de wacht te sleepen. Na vele spannende ritten werden de prij zen toegekend als volgt: le prijs Meijer, 2e pr. Wiersma, 3e pr. Nieuwland. 4e pr. Nieuwland. 5e pr. Catz, 6e pr. Bakker. De corpsprijzen werd als volgt toegekend: le pr. Infanterie; 2e pr. Artillerie; 3e pr. Auto-Bataljon. Voor de corpswedstrijden werd gereden in groepen van 5 man. VOORHOUT. Het ijs in de omgeving van Voorhout is nagenoeg overal betrouwbaar. Op vele plaatsen wordt dan ook van de ijssport ge noten. De Voorhoutsche IJsclub maakt een baan bij de Nagelbrug, het geliefkoosde plekje tusschen het bosch der Bisschoppe-j lljke Nijverheidsschool en de huizen. Voor doortrekkers zij gemeld, dat de Leldsche of Haarlemmertrekvaart wel geen mooi ijs biedt, maar het is toch betrouw baar van de Warmonderhekbrug tot aan het station Noordwijkerhout. Met nadruk zij er op gewezen, dat men niet onder de bruggen van den Rijksstraatweg en Piet Gijzenbrug kan doorrijden. Mocht het vrie zend weer aanhouden, dan zal dit spoedig geen bezwaar meer zijn. evenwel oppassen en goed naar de afzettingen kijken. Een goede raad is, nooit met een groot aantal vlak bij elkaar onder de brug door te rijden. Ijstochten langs dit traject kunnen met vertrouwen ondernomen worden. Er waren reeds vele liefhebbers. TE WADDINXVEEN. Gistermiddag hield de IJsclub „Nooit Gedacht" een hardrijderij voor vrouwen. le pr. mej. de Knikker; 2e pr. mej. Dulle- meyer; 3e pr. mej. J. Zwanenburg; 4e pr. mej. van der Flier; 5e pr. mej. Bonefaas. Er waren 18 deelneemsters. Gisteravond organiseerde de IJsclub Nooitgedacht, een hardrijderij voor paren. De uitslagen hiervan waren: 1. L. van der Vlier; 2. W. van der Vlier; 3. G. van der Velde; 4. T. Vullemeyer. Er waren in totaal 15 deelnemers. Heden zijn er geen wedstrijden. TE ZOETERMEER. Gistermiddag hadden op de ijsbaan te Zoetermeer wedstrijden plaats in ringrijden voor paren. Voor dezen wedstrijd hadden zich 14 paren opgegeven. De jury kende aan de volgende paren de prijzen toe: le pr. de heer P. Lammens en echtgen.; 2e pr. J. Kool en Mej. C. Groenheyde; 3de pr. de heer Jorissen en Mej. T. Groenheyde; 3e pr. de heer C. Groenheyde en echtge noote; 5e pr. de heer Jac. Lammens en Mej. Duinisveld; 6e pr. de heer D. Groenheyde en Mej. C. Groenheyde. Er bestond veel belangstelling. Gisteren is de IJsclub Zoeterwoude-H.R. -Leiderdorp begonnen met het banen in orde maken op de Meerburgwatering-Wei- poortsche Vliet en Does. Een 10-tal baanvegers is de werk gesteld. Het ijs is uitstekend om een toertje tel maken van Blessepaard-Stompweijk langs Meerburg tot 't Witte Huis Rijndijk. Daal' afbinden, Leiderdorpsche brug omloopen want de Rijn is nog niet berijdbaar en dan verder langs de Does naar de Brase- mermeer en verder. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6