RAADSELS Oplossingen Goede oplossing ANEKDOTEN heus niet, dat jij verleden week ontbrak! Jij kunt tevreden zijn. Wim de Wolf Ja, verleden week was er maar kort tijd voor de briefjes. Bedankt voor je anekdote. Bep Crama Probeer nu geregeld je op lossingen in te zenden, al heb je geen nieuwe raadsels. Bedankt voor dit raad- sel; zullen we dit voor het volgende Nieuw jaar bewaren? ijan Crama Kun jij de raadsels al zelf schrijven? Dat zou mooi uitkomen, als Bep het druk heeft. Bedankt voor het nieuwe fs^dscl. Trudi Overduyn De versjes vind ik bijzonder mooi. Ik vind het aardig, dat je ze voor me opgeschreven hebt. Het geheel zal wel indruk gemaakt hebben. De licht beelden vormden een mooi besluit. Leuk, dat je al enkele dingen kunt koken; nu kun jij Moeders werk af en toe overnemen! Tini Overduyn Jij had ook een mooi gedichtje. En ik vind het heel knap en flink, dat je het toespraakje alleen gehou den hebt. Het maakt je blij, zelf zo aan het Kerstfeest meegewerkt te hebben, is het niet? Ik stel het op prijs, het versje te hebben; dank je wel. Annie Hansen Ik ben wel opgebleven met Oudejaar, maar zo laat als jij heb ik het niet gemaakt! Willie Hamer Hartelijk welkom. Jij i schrijft keurig. Je behoort nog bij de klei neren (tot 11 jaar), dus minstens drie goe de oplossingen. Die kies je zelf uit. Je mag er natuurlijk meer oplossen. Tweetal van Weizen Ik had ook een prettige Oudejaarsavond. Jullie mochten j best wat hulp hebben bij het grote raadsel van verleden week. Ja, als de Kerstboom pas afgetuigd is, lijkt het kaal jn de kamer. Anny Bekooy Ook je brief zelf brengt me nog wat moois: het mooie gedicht, dat je gekregen hebt. Geef het een mooi plaatsje; het is een gedicht om vaak bij jezelf in herinnering te teengen. Ik wil het ook bewaren. Gonny de Groot Welkom, nieuw raad selnichtje. Je stuurt een paar vrolijke klantjes bij je brief. Annie Teynenbuik Van harte welkom. Een mooie brief, mooi geschreven, alle raadsels goed, een leuk plaatje er op dat is een goed begin van een nieuw nichtje in "v het nieuwe jaar! Joke de Groot Ook hartelijk welkom. Ook alle oplossingen goed, knap. Jullie kunnen gezellig met z'n drietjes oplossen. Zusjes Schipper Jullie hadden een mooi Kerstfeest en kregen een mooi ca deautje. Anny's boek komt mij bekend voor. De sneeuw maakt het buiten prach tig, een sprookjeswereld, hè! Lenie Brocaar Nu weet ik dan toch, dat je het kruiswoordraadsel bijna had. Sneeuw- en ijspret deze vacantie! Raadsel of anecdote mag je insturen. Mijn naam mag ook in je poëzle-album komen, met het volgende versje; Draag Jij van binnen een hartje van goud, Zorg, dat je het altijd houdt. Anton Tegelaar Dank voor je briefje met goede wensen. Het vorige bereikte me te laat. Jan Bronsgeest Ik hoop hetzelfde als jullie allen thuis, van ganser harte. Nanny Nauta Jij bent aan het uitgaan in deze vacantie. Ik hoef dan ook niet te vragen, of jij het naar Je zin hebt gehad! Elly Oppelaar Het werd een bijzonder prettige Oudejaars-avond, nu Vader ook thuis was. Jij hebt er van genoten, boven dien gesmuld, en flink laat naar bed! Je raadseltje was wel leuk, maar een beetje bekend. Maar het krijgt een beurt. Annie Klos Ik beantwoord nu weer twee brieven van je. Ik hoop, dat je je ziekte in het oude jaar hebt achtergelaten, en nu weer beter bent. Dan heb je weer kunnen schaatsenrijden. Jij was goed af, toen jullie in Leiden waren Bedankt voor je beide raadseltjes. Margje Booy Ook een dubbele brief. Naar prijsraadsels laat ik je nog even nieuwsgierig; het andere ls: 23 Februari. Heeft Vader je schaatsen gemaakt? Dan heb je nu fijn kunnen rijden Je hebt weer mooie cadeautjes gekregen, die leuke werk jes geven voor de uurtjes binnenshuis. Ansje Voorma Wat een aardig plaatje op je postpapier! Nu heb je weer kunnen oefenen op de schaatsen. Jij was meteen dol op het kleine kindje, is het niet? Annie Viertelhausen Heb je genoten van sneeuw en ijs? Jy had een prettige j eerste Kerstdag. t Pieter Martijn Welkom in mijn buurt! i Ik merk al, dat het Je daar best bevalt. Je - hebt een vrolijk kamertje. Wy hopen allen van ganser harte hetzelfde. Ineke Kriek Jij geniet! Prettig, dat je me toch schreef. voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van raadsel I mag voor 2 goede oplossingen tellen. Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Tot Dinsdagmorgen 9 uur. I. Ingezonden door Lies Meurs. Myn geheel ls een zegswijze van 43 let ters. 25, 36, 37, 4 is een meisjesnaam, 31,37, 37, 35 een lichaamsdeel, 15, 19, 20, 43 is een knaagdier, 21, 29. 30, 23 8 een zeevis, 1, 2, 7 een kleur. 6, 26, 41, 42 ls iets, waar je (je potloden en penhouder in bewaart. 22, 9, 10, 11, 12 Ls een dierenhuid. 18, 5, 38 een soort paard. Uit een 33, 32, 17 haalt men steenkool. 27, 28, 14 komt in dictee's voor. 13, 9 is de roep van een ezel. 39, 40. 34. 21 een jongensnaam. 40, 24 26 een lid woord. 16, 43 is een lekkemy in de zomer. Een 27, 3 28, 8 hebben sommige schepen. Vroeger schreven de kinderen veel op een 25, 37, 36. n. Ingezonden door Anny Korswagen. Zoek uit deze lettergrepen 5 namen van plaatsen in ons land: an, den, din, er, gen, hoog, jum, kar, lo, me, ol, spel, vlaar, zaal. III. Ingezonden door Marietje Lagerwij. Ik ben een plaats in Utrecht van 10 let ters. 2, 3, 4 ls een afgekorte meisjesnaam. 10, 9, 6, 10 is geen ja. 5, 6, 7, 8, 9, 10 vind je genoeg in Zwitserland. 1 is een mede klinker. IV. Ingezonden door Dirk Weima. Welke langdradige weg is toch kortste? de V. Ingezonden door Kees Stol. Welk spreekwoord lees je hieruit? Htecra ed kwlneo hnctsy htco ed ozn. VI. Ingezonden do:r Tineke Marree. Ik ben een maand. Verander mijn eerste letter, dan ben ik een lekkerny. VIL Ingezonden door Bram van Iterson. Altyd blyf ik in je buurt, Ga niet weg, als je me'stuurt. Blijf je soms ook even staan. Altoos volg ik achteraan. Annie van der Vos Ik kan dan wel rekenen, dat jij het kruiswoordraadsel ook had. Je hebt genoten van de sneeuw; het was kort, maar heerlyk. En nu op de schaatsen geweest? Koosje van Polanen Jy verheugt je iedere dag op je „kleuruurtje", is het niet? Van zo'n cadeautje kun jy genieten. Pieter van der Vliet Hartelyk welkom. Je hebt het goed gedaan; alleen moet je bij de grotere raadsels ook de woorden op schryven, die je voor het raadsel moest vinden. Plonie de Geus Gelukkig heb je je schaatsen weer voor de dag kunnen halen. Annie Olivier Fijn gevroren! En fyn op het ys geweest, nietwaar! Bedankt voor al je raadsels en anekdoten; ik zal wel eens op myn gemak bekyken, wat er ge schikt van is. Janny Hermans Hartelyk welkom. Je behoort nog bij de kleineren (tot 11 jaar). Je hebt de raadsels keurig opgelost en in geschreven. Lena Prevo Dank voor alles wat je me toewenst. Truusje Sluymer Was jy nog goed wakker, toen 1940 begon? Dat vond jy een heerlijk ogenblik! Nog genoten van het ijs? Liesje van Driel Ik feliciteer jou al vast hartelijk met je verjaardag. Prettige dag. Hiermee eindig ik. Nu mogen jullie ook weer naar myn adres: Wasstraat 5, zenden. Denk er aan: Tot Dinsdagmorgen 9 uur. Tot de volgende week. Allen hartelyk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOU der raadsels uil het vorige nummer. 1. Oliebollen; o, 1, ie, b, ol, le, n. 2. Leidsch Dagblad; ei, la, cel, had, dag, bad, blad, das. 3. Ijsbloemen. 4. Frederiksoordroer, oor, de, kers, Fre- derik. 5. Vier kinderen; drie zoons en één doch ter. 6. Wie het laatst lacht, lacht het best. 7. Veel heil en zegen; vaas, eend, eeuw, lans, hand, egel, inkt, laan, eten, nest, zaal, eind, geel, even, niet. 8. Veel geluk; v, les, steen, stallen, veel geluk, strelen, dalen, kus, k. ontvangen van: Toni Neuteboom. Afke Neuteboom, Ma- rietje Lagerwy, Sofietje Lagerwy, Bep van Woudenberg, Ella Teljeur. Gerda Teljeur, Riekje Leemans, Willy Wiggers, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jan Piket, Henk Olivier, Piet Rietkerken, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Corrie van Wei zen, Truus Brugmans, Ria Boogaard, Frie da Libot, Henk Stouten. Flip Stouten, Sjaantje Stouten. Nelly Stouten, Gerard Stouten, Ida de Graaf, Marietje Laman, Willem Laman, Paulus Laman, Jannie van Kampenhout, Riek v. Kampenhout, Janny Hartevelt, Coby Hartevelt, Marietje de Mooy, Annie van Winkel, Guus Binnendijk, Corrie Binnendyk, Jan Zandbergen, Adri Boelee, Dirk Boelee, Lydia Botermans, Coba Verlind, Elsje Verlind, Geertje Lin- schoten, Rietje Blonk. Frans Blonk, Ali Stikkelorum, Koos Stikkelorum, Truus van der Werff, Gerrie Sweris, Maartje Stavleu, Klaas Tolner. Tineke de Wit, Henk Klaas- sens, Wim Rienstra, Paul Rienstra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Peter Westerbeek, Wim de Wolf, Elsje Boteren- brood, Ineke Boterenbrood, Hannie Bote- renbrood, Corrie Roozendaal, Bep Crama, Jan Crama, Trudi Overduyn. Tini Over duyn, Bep van Iterson, Bram van Iterson, Willy van Ryn, Annie Hansen. Truusje van Weizen. Pim van Weizen, Cobie Kleer, Wim Kleer, Anny Bekooy. Annie Teynenbuik, Gonny de Groot, Joke de Groot, Rietje Brandt, Jopie Susan, Freddy Susan, Kora Key, Rika de Graaf, Leni de Graaf, Anny Schipper, Adri Schipper, Lenie Brocaar, Martin Vreeken, Anton Tegelaar, Wout van Heel, Coba Hensen, Henk Vreeken. Nanny Nauto, Jan Bronsgeest, Elly Oppelaar, Teuny Zekveld, Annie Klos. Margje Booy, Ansje Voorma, Annie Viertelhausen, Pieter Martyn, Ineke Kriek, Annie van der Vos. Koosje van Polanen, Pieter van der Vliet, Plonie de Geus. Jacquet de Geus, Suze de Geus, Annie Olivier, Jopie van der Mey, Janny Hermans. Lena Prevo, Truusje Slumer. Antje Uitdenboogaard, Mientje Uitdenboogaard Vorige keer te laat ontvangen van Annie Klos, Margje Booy. Ingezonden door Dikkie de Man. Duidelyk. „Kun jy zwemmen?" „Ja." „Waar heb je het geleerd?" „In het water." Ingezonden door Lena Prevo. De kleine Annie naag helpen bij het tafel dekken. „Moeder", zegt zij, „ik heb het vlees al op tafel gelegd." „Maar kind, je weet toch, dat de poes in de kamer is?" „Ja, Moeder, maar ik heb het licht uit gedaan, dan ziet ze het niet." Ingezonden door Coba Verlind. Oom: „Piet, ik hoorde, dat je erg on deugend bent geweest. Doet je dat nu niet een heel klein beetje pyn?" Piet: „Nee. nu niet. maar strakjes. Mama zei: „Wacht maar, tot Oom weg is!"

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 17