CORRESPONDENTIE Schaatsen leren B Beste raadseUiichtjes en -neefjes. Nu begin ik mijn eerste correspon dentie met jullie in het jaar 1940. Altijd schrijf ik jullie graag, dat weten jullie wel, maar deze keer voel ik me bijzon der verheugd. 3een wonder, wanneer voor mij het Nieuwe Jaar begint met zoveel goede wensen, als ik weer uit mijn raadselkring mocht ontvangen. Het deed mij goed, dat jullie zo aan mij gedacht hebben. Laten we met elkaar hopen, dat het inderdaad een goed jaar zal worden, zoals jullie wensen voor mij en ik natuurlijk voor jullie. Ook dank ik hartelijk voor alle gelukwensen in de brieven. Ik bedank hier allen tegelijk voor de goede wensen, zowel de ouders, als jullie zelf. Bovendien bedank ik de ouders, behalve voor hun gelukwensen, voor hun belangstelling in de Kinder krant, die zij hiermee tonen. Nu bedank ik niet bij elk briefje afzonderlijk; dan werd de correspondentie al te lang! Wèl laat ik hieronder de namen volgen van allen, die mij een mooie kaart of af zonderlijke Nieuwjaarswens zonden. Dan kan ieder zien, dat ik de kaart ont vangen heb. Als altijd waren het prach tige kaarten met hoefijzers, bloemen, vrolijke kindertjes, klokken, enz., vele met aardige Nieuwjaars-rijmpjes. Ik ben jullie dankbaar voor dit alles! Zusjes Verlind, wat een bijzondere kaart! Prachtig! Het is werkelijk verrassend, zo veel als deze kaart te zien geeft. Ik zal haar goed bewaren. Anny Bekooy, jij stuurt de meest bijzon dere Nieuwjaarwens. Ik ben er heel blij mee. Zo zie ik zelfs nog iets van je mooie Kerst versiering. En jou ken ik nu goed! Bedank ook je ouders voor deze verrassing. Henk Stouten, jij ook een afzonderlijk bedankje voor je zelf bedachte Nieuwjaar- wens, die je mooi hebt uitgevoerd. Voorts hartelijk dank aan: Heer en Mevr. Overduyn (ook voor Uw brief, die ik met veel belangstelling heb gelezen), Heer en Mevr. Bekooy-Schipper, Willy Wiggers, An nie Hansen, Jopie Susan, Freddy Susan, Koosje van Polanen (twee mooie kaarten, waaraan heb ik dat verdiend?), Lydia Bo- termans, Coby Botermans, Beppie Boter- mans, Jan Bronsgeest en Familie, Ali Stik- kelorum, Koos Stikkelorum en Familie, Jacques de Geus, Suze de Geus, Nelly Colpa (dit was een bijzonder mooie!), Plonie de Geus, Jannie van Biezen, Zusjes Iiartevelt, Annie van Winkel, Nellie, Ella en Hetti Meinema (namens het andere Drietal!), Mientje de Water en Familie, Rika de Graaf, Leny de Graaf, Jannie Werk, Toni Neuteboom. Afke Neuteboom. Jantje Neute boom, Zusjes de Vos, Familie Lagerwij, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Coba Hensen, Annie van der Vos, Aukje van der Walle, Henny van Vliet, Frieda Libot, An nie v. d. Henst, Adri Boelee, Dik Boelee, Liesje, Ankie, Henny en Hugen van Driel en Familie, Jan Piket. Nogmaals: dank voor alle goede wensen, zowel van de afzonderlijke kaarten, als uit de brieven. Gelukkig heeft Koning Winter nog bijtijds bedacht, dat jullie vacantie hadden! En zo hebben jullie eerst in de sneeuw kunnen ravotten en kunnen jullie nu je hart op halen op het ijs. Wie schaatsen bezit, heeft deze natuurlijk ondergebonden; en de ande ren zullen menig baantje gegleden hebben. Ik hoop, dat jullie er deze hele week van kunnen profiteren! Dan komen jullie elke dag thuis met schitterende ogen en rode wangen; dan gaan er borden vol eten naar binnen, en dan slapen als rozen! Heerlijk zulke dagen. Zo zet voor jullie het Nieuwe Jaar vrolijk in! Nu de afzonderlijke beantwoording. Rietje Brandt Nu kom ik jou weer ge lukwensen, en wel met je verjaardag, die je wel heel prettig zult vieren, juist op Zon dag. Prettige dag! Dan kan Ellie nog eens genieten van de „richtjes". Met een mooi aandenken heb je de Zondagsschool ver laten. Jopie en Freddy Susan Ik denk wel, dat jullie nog flink gegleden hebben in het nieuwe jaar! Er kwamen twee verrassingen uit jullie brief! Aan de kant van de baan In een dikke laag sneeuw, Die daar opgeveegd ligt tot hopen, Staat Katrientje alleen, Na een beetje getob En gezwoeg met haar schaats en al dapper rechtop En probeert op de ijzers te lopen Ze zwaait met haar armen Heel wijd in het rond En voelt ook haar voeten al glijden! Ze weigert de hulp. Ze lacht en vertrekt, Maar buigt steeds en wankelt, je merkt het direct: Dat lijkt nog vooreerst niet op rijden! Het veilige steunpunt Een stevige paal Bereikt ze na handig laveren. Ze wuift naar haar Moe Aan 't eind van de baan Roept trots, dat ze nu ook alléén al kan staan! Katrien zal het zeker wel leren! Kora Key Ik weet het van mijn belofte. Ziehier dan: Als herinnering aan je raadseljaren, Mag je deez' wens van mij bewaren: Ik hoop, dat je nu, en in later leven, Veel vreugde om je heen zult geven. Marietje Lagerwij Je goede wensen kwamen me al tegemoet, vóór ik je brief las. Je enveloppe werd een juweeltje met deze mooie versiering! Hartelijk dank. Ik verheug me dan op je 52 briefjes van 1940! Wat hebben jullie genoten in desneeuw. Geen wonder, dat Henkie slaap kreeg. Bep van Woudenberg Jouw vacantie- dagen gingen heerlijk voorbij. Je zult nu wel weer menig baantje hebben gegleden. Ella Teljeur Bedankt voor je raadsel. Leuk, dat jij eens iets uit de geschiedenis neemt. Gerda Teljeur Hopelijk ben je nu op de schaatsen geweest. Dit was een bijzon der Oudejaarsavond voor je. Bijzonder fijn! Je was fortuinlijk met het spel. Bedankt voor je raadsel. Riekje Leemans Je kalender prijkt dus al aan de muur. Het mutsje vormt een mooi geheel met je trui. Schiet je er mee op? Met dit weer komt het van pas. H. moest weer vroeg beginnen. Tweetal van Vliet Marietje, wat heb jij mooie cadeaux gekregen! Ook hartelijk dank voor de Nieuwjaarswensen van E., I. en H. Henk Olivier Nu is de sneeuwpret om gezet in ijspret! Ook fijn' Bedankt voor je beide raadsels. Piet Rietkerken Je ziet: je moeite is beloond; alle raadsels goed! Zusjes de Vos Ik begrijp, dat jullie schik hadden mét, en óm je Zeeuwse neefje. Door de radio voelde je je op lsten Kerst dag dicht bij de Prinsesjes. Het breien gaat bij jullie gestadig voort. Bedankt voor de nieuwe raadsels, die alle geschikt zijn. Over je mooie kaart las je reeds. Corrie van Weizen Je nam met al je goede oplossingen een waardig afscheid van het Oude jaar. Nu. in het Nieuwe zullen we het zo voortzetten! Tonny Verbeek Prettig, dat ik je weer elke week zal zien. Ik begrijp wel, dat met al de feestelijkheden thuis de raadsels er bij inschoten. Wil je je Ouders bedanken, en hun hetzelfde toewensen? Truus Brugmans Hartelijk welkom. Je maakt een goed begin in het Nieuwe Jaar. Wat stuur je leuk postpapier! Ria Bogaard Jij hebt een heerlijke tijd achter de rug. En nu laat het zich weer goed aan zien voor schaatsenrijden. Mooi 'postpapier. Henk Stoute Wat zat er een mooi verrassing in jouw brief. Jij verstaat dl tekenkunst ook! Hartelijk dank hiervoor, ei 4 voor de goede wensen Jullie zijn altijc I trouw, dus ik miste jullie wel verleden week. J Flip Stouten Met deze verjaardag koi I jij dus dubbel gefeliciteerd worden. Een ge I wichtige dag! Ik hoop, dat het zo goed dooi zal gaan; ik weet wel, dat jij flink aan zuli ï- pakken. Sjaantje Stouten Je hebt iets mooi' gekregen van Zondagsschool. En je zult he j woord van Mijnheer S. er wel goed bij ont- houden. Nellie Stouten Gelukkig voor jullie' ;ii kwam er toch sneeuw, al was het dan niet Sé op Kerstmis. En na de sneeuwpret kon ji I heerlijk lezen. Jullie hondje vond het geer 1 pret! Gerard Stouten Ik dank je wel vooi het aardige verhaaltje. Een heel werk om dat over te schrijven. Weet jij al, wat je 1 later worden wilt? Een groentewagen biedt behalve de groenten, vele heerlijkheden Drietal Laman Marietje, jij heb je ver- j dienstelijk gemaakt voor Oudejaarsavond I Zo merkt Moeder goed, dat zij een grot* dochter krijgt. Jullie kwamen niet vroeg V in bed die avond! Zusjes Hartevelt Het was bij jullie ook een recht feestelijke tijd. Nog een verjaar dag bij alles, wat December al biedt. Ik feli citeer je nog, Ja'nny, al is het wat laat. Je kreeg mooie cadeaux, en ik een mooie kaart! Annie van Winkel Ik bedank alvast extra voor al de goede wensen. Ik denk dat wij het in het nieuwe jaar wel even pret tig zullen hebben samen. Alweer een mooie kaart; wat verwen jij mij! Guus Binnendijk Het zal je de eerste tijd wel vreemd zijn, je Zondagsschool uurtjes te missen. Het nieuwe jaar brengt jou alweer gauw iets prettigs. Hier volgt myn versje voor je: Begin het nieuwe jaar weer goed, En houd steeds vol met goede moed In vreugde zal dit makk'lijk gaan, Doch komen donk're dagen, Pak dan ook flink aan! Corrie Binnendijk De eerste dag van het nieuwe jaar bracht jou al weer een extraatje. Een prettig en „lekker" begin Jan Zandbergen Hartelijk welkom 9 als nieuw raadselneefje. Mijn adres is' Wasstraat 5, Leiden. Je kunt je brief dan rechtstreeks aan mij opzenden. Tweetal Boelee Ik had niet kunnen denken, dat jullie pas in het Nieuwe jaar naar bed zouden gaan na Oudejaarsavond! 1 Jullie hebben de boter er uit gebraden! Jullie hadden mooie uurtjes met Kerstmis. Ik ben benieuwd naar de raadsels. En ver rast door de kaart. Lydia Botermans Jullie allen hebben bijzonder goed aan mij gedacht! Fijn, dat Je mocht blijven logeren; een prettige va cantie! Coba Verlind Ik hoop hetzelfde als jij. Elsje Verlind Jij hebt genoten van de sneeuw. Ik laat het sneeuwballen gooien nu maar aan de kinderen over! Tweetal Blonk Ik hoop jullie nu weer geregeld aan te treffen. Ali Stikkelorum Jij hebt weer een mooie blijvende herinnering aan dit Kerst- feest. Het is meer dan erg, zoals jullie mij ij venvennen Koos Stikkelorum Nu heb je er weer iets fijns bij, om je binnen mee bezig te houden. Truus van der Werff Je had een heer- 1 lijke Oudejaarsavond. Zo nam je op een prettige manier afscheid van 1939. Gerrie Sweris Ik denk, dat jij nu wel van het ijs genoten hebt. Dat was een koud tochtje naar H. Jij hebt wat over voor je broertje! Kun je al goed schaatsenrijden? Henk Klaassens Zo heb jij het steeds druk aan het eind van de week. Maar het is een prettige drukte! Ik was blij met je - briefje, en dan nog zo'n mooi velletje. Het nieuwe jaar brengt al gauw een feestdag bij jullie. Feliciteer je Vader ook van mij. lüaas Tolner Je wens is vervuld: jij hebt weer kunnen schaatsenrijden! En van de sneeuw heb je ook genoten. Je raadsels kan ik gebruiken, bedankt. Tweetal Rienstra Jullie hebben van alles kunnen genieten in de afgelopen week: sneeuw, ijs, en met Oudejaar flink laat naar bed. Tweetal van der Kooi Eerst sneeuw pret gehad, en nu ijspret! Prettiger kan het niet in de vacantie. Leuk, Bea, dat Kora en jij elk een sneeuwvriend kregen. Willy Wiggers Jij hebt nog gesmuld in het oude jaar. En jij hebt mij ook ver- j wend. Peter Westerbeek Het verwonderde me

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 16