LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 5 Januari 1940 NAGEKOMEN BERICHTEN Buitenland Stadsnieuws On telefoonnummers Directie en Administratie 2504 J Uit de Omstreken WEK UW LEVER-GAL OP Kedactie No. 2150? RRuwe handen ROL. verzacht en geneest KONING CAROL NAAR CERNAUTI. Gisteravond is koning Carol van Roe menië met minister-president Tatarescu naar Cernanti en Chisiau vertrokken, waar hij, gelijk ieder jaar, op Driekoningen de „zeging van het water" zal bijwonen. De reis sluit aan op de bezoeken, welke de koning in de afgeloopen weken aan de grenzen van zijn rijk heeft gebracht. Het Kerstfeest heeft hij doorgebracht te Cradea Mare aan de Hongaarsohe grens, Nieuwjaar te Constanza in de Dobroedsja, de Roe- meensche oorlogshaven en thans begeeft hij zich naar de vroegere Poolsche en thans Russische grens en naar Bessarabië. Zoowel te Cemauiti als te Chisinau zal de koning een rede uitspreken. DRIE NATIONAAL-SOCIALISTEN GEARRESTEERD. Officieel wordt uit Boedapest medege deeld, dat drie leden van de nationaal-so- clalistlsche terroristische organisatie, welke in de partij der pljlkruisen is gevormd, ge- arresteerd. BOUWMATERIAAL VOOR TURKIJE. De Joego-Slavische ministerraad heeft besloten aan Turkije voor drie millioen dinar bouwmateriaal tot herstel van de geteisterde gebieden ter beschikking te etellen. DE VERSTERKING VAN AMERIKA'S LANDSVERDEDIGING. Een Amerikaansche legerautoriteit heeft medegedeeld, dat onmiddellijk zal worden begonnen met het aanleggen van een basis voor de luchtvloot op Alaska. Het ministerie van marine heeft aange kondigd, dat 1.750.000 dollar zullen worden besteed tot verbetering van de verdedi gingswerken op het Midway-eiiand en twee millioen dollar voor de verbetering van de luchtbasis op Wake-elland, Belde eilanden liggen in den Stillen Oceaan. DE SYNAGOGE VAN CZESTOCHOWA VERBRAND. Het Poolsche telegraaf-agentschap deelt mede, dat volgens de „Warschauer Zei- tung" de synagoge van Czestochowa op 25 December door brand is vernield. De Duit- sche autoriteiten beschuldigen de Joodsche bevolking zelf den brand te hebben ge sticht en hebben een decreet uitgevaardigd, waarbij het verkoopen van alcohol aan de Poolsohe en Joodsche bevolking wordt ver boden. Verder mogen Joden niet na 18 uur en Polen niet na 19 uur op straat loopen. DE REPATRIEERING VAN DUITSCHERS UIT LITHAUEN. On April zal warden begonnen met het repatrieeren van de Duitschers uit Li- thauen. Dit repatrieeren zal twee maanden duren. Begonnen zal worden met het terugbrengen van de boeren, vervolgens komen de bewoners van de provinciesteden aan de beurt en ten slotte de bewoners van Kaunas en Wilna. Voor een deel zullen deze Duitschers het Poolsche gebied Suwaki gaan bevolken. De verschillende vraagstukken, welke met dit transport in verband staan, zullen bij verdrag worden geregeld, evenals dit het geval is geweest met Estland en Letland. DE AARDBEVINGEN IN TURKIJE. Nog steeds wordt melding gemaakt van aardschokken in het geteisterde Zwarte Zee-gebied, vooral uit Samsum, Kerasund en Amasia. In den afgeloopen nacht zijn schokken gevoeld in de omgeving van Smyrna, voor al te Dikili. De Turksche' regeering heeft de groote nationale vergadering te Ankara aanbevo len 50 gevangenen, die tot langdurige ge vangenisstraffen waren veroordeeld, gratie te verleenen voor hun heldhaftig gedrag bij het redden van meer dan duizend per sonen, vooral vrouwen en kinderen, bij de aardbeving. SNEEUW EN KOUDE IN NOORD-ITALIË. In geheei Noord-Italië heeft het giste ren rijkelijk gesneeuwd. Milaan vertoont een echt winterschen aanblik. De sneeuw ligt dik op straten en pleinen en het ver keer ondervindt veel stagnatie. Ook uit an dere steden van Noord-Italië wordt melding gemaakt van sneeuwval. Bijzonder schil derachtig is het wintergezicht, dat Venetië biedt, waar de gondels met besneeuwde huif door de kanalen der stad varen. UITVOERING IN „ENDEGEEST". Gisteravond vond in de Centrale Ont spanningszaal van „Endegeest" een uitvoe ring plaats, welke werd aangeboden door het Dubbel Mannenkwartet „Sempre Avanti", directeur de heer Joh. v. d. Broek. Het was een mooie avond met dankbaar applaus. (2 lijnen) AALSMEER. GEMEENTERAAD. Installatie van den nieuwen gemeente secretaris. Gistermiddag werd in het gebouw De Oude Veiling een openbare raadsvergade ring gehouden, ter installatie van den nieuwen gemeente-secretaris, den heer J. M. Wentzel. De nieuwe secretaris is als volontair ter secretarie gekomen en opgeklommen van Jongste ambtenaar tot secretaris. Een eer volle loopbaan en een mooie carrière is dit te noemen zooals burgemeester Kastelein in zijn installatie-rede opmerkte, nadat de raadsleden mr. Roeffen en de heer Jb. Al- derden den nieuwen functionnaris hadden binnengeleid. In handen van den voorzitter werden hierop de vereischte eeden afgelegd waar na deze hem in zeer hartelijke bewoordin gen toesprak. De voorzitter gewaagde van de vele geestesgaven die den heer Wentzel sieren en van de onverdeelde keuze van B. en W. en den raad om hem tot secretaris dezer gemeente te benoemen. Spr. hoopte, dat men het van weerszijden immer goed met elkaar zou kunnen blij ven vinden. Van de vrijzinnige fractie was het hier op de heer J. C. de Jong die den heer Wentzel complimenteerde met de aanvaar ding van zijn nieuwe functie en de beste wenschen voor de toekomst uitte. De heer Van Bergen voerde namens de katholieke fractie het woord, en merkte op, dat het voor hem en eigenlijk voor de ge- heele gemeente een eervolle zaak geweest Is, toen de raad met algemeene stemmen den heer Wentzel koos. De heer Jb. Alderden Dzn. J. D. van Iperen, Van Itterson, K. Eveleens, mr. Roeffen en wethouder Van der Meer ge tuigden allen van hun verheugenis over het feit, dat men zoo'n gelukkige keuze in de persoon van den heer Wentzel had kunnen doen. Gedurende al den tijd dat hij ter secre tarie alhier is werkzaam geweest heeft hij zich immer doen kennen als een man met een helder verstand, bezield met ijver en werklust. Ook verscheidene andere aanwezigen fe liciteerden den heer Wentzel met zijn be noeming en roemden als om strijd de ca paciteiten van Aalsmeer's nieuwen ge meente-secretaris. In een hartelijk dankwoord heeft de se cretaris ten slotte dank gebracht aan B. en W., den raad en de vele anderen, die hem in zoo waardeerende bewoordingen hadden toegesproken. Officiers-beëediging. Voor het front der koloniale reservetroe pen is gistermorgen door luitenant-kolonel Slagter als officier beëedigd de heer H. den Dool, apotheker te Rotterdam. Nadat de troepen, onder commando van kapitein Siagter een marsch door het dorp radden gemaakt, met muziek voorop, stel de het geheel zich op een terrein aan de Ophellalaan op. Nadat de ban geopend, het koninklijk besluit voorgelezen en de ban weder geslo ten was, nam overste Slagter luitenant Den Dool den eed af waarna de nieuwe officier door den commandant werd toegesproken. Overste Slagter wees op het bijzondere geval dat een burger die niet de gebruike lijke militaire loopbaan gevolgd heeft tot officier benoemd wordt. Nadat de troepen voor den Overste en den nieuw benoemden officier gedefileerd hadden, werd de plechtigheid besloten. Aan het postkantoor en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende December ingelegd f. 10.462.14 en terug betaald f. 20.527.90. en u zult '8 morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. Iederon dag moot uw lever een liter lever- Sal In uw Ingewanden doen vloeten. Wanneer eze stroom van lever-gat onvoldoende ls, ver teert uw voedsel ntet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTERS LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult ueen geheel ander ensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.7S. 1221 (Ingez. Med.) HILLEGOM. Vergadering „De Hanze". In hotel „Flora" werd de jaarvergadering gehouden der R. K. Middenstandsvereen. „De Hanze", onder voorzitterschap van den heer Kroon. Deze sprak zijn bezorgdheid uit voor het ingetreden nieuwe jaar, daar het hoofdbedrijf in deze plaats, n.l. het bloembollenvak zoo zwaar door den oorlog is getroffen; dit geeft zijn terugslag op het zakenleven. Overtuigd dat deze mannen niets onbeproefd zullen laten om door de moeilijkheden heen te komen is dit ook een prikkel voor ons om eensgezind stand te houden, opdat wij van een ondergang ge vrijwaard blijven. De maatregelen welke door de regeering zijn genomen zijn gesteld voor een zekeren welstand, zonder dat er kans bestaat een grootere zakenwinst te behalen. Tot voorzichtigheid spoorde spr. aan, het crediet uit te breiden, voor het geval dat de gulden zou dalen en daardoor een zekere opleving zou ontstaan. Ben terug slag is meestal het gevolg van dezen voor uitgang. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dank goedge keurd. Bij de behandeling der begrooting voor 1940 betreurde de heer Sisterman het, dat het subsidie voor V.V.V. niet op de begroo ting voorkomt Na eenige discussie werd be sloten dat V.V.V. alsnog een verzoek kan indienen. De kas sloot met een voordeelig saldo van i. 176,73. Voor kascontrole wer den benoemd de heeren Van Staveren en Jonkman. BIJ verkiezing van twee leden voor het bestuur werden herbenoemd de heeren Veenman en De Groot. De heer Van Dril bracht een keurig ver slag uit van den Centralen Raad. Na diverse besprekingen volgde sluiting. Ongeluk op het ijs. Gistermiddag had de zoon van den tim merman Gortzak het ongeluk op de Nieuwe Beek. nabij de Wilhelminalaan tijdens het schaatsenrijden te vallen. Hij kwam op het hoofd terecht en bekwam een diepe wonde ter hoogte van de slaap. Door den directeur der Peka fabriek werd de jongen Verbonden en naar de ouderlijke woning vervoerd. De bloembollenbeurs werd heden door slechts 83 personen bezohet. Handel werd er jnlet gedreven. LISSE Loop der Bevolking. Gevestigd: W. de Goede, gekomen van Til burg, Heereweg 447. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van L. Kuipers en van G. Meijer. Johannes Hendricus. zoon van A. J. Wassenaar en van J. M. A. van Vliet. Pe trus Johannes, zoon van W. Kullboer en van A. M. Bergman. Richard Anthony, zoon van A. van der Lans en van P. Brouwer. Overleden: Cornells Marynus Grullemans, wed. van C. B. van Konijenburg. 78 j. Geer trui Daudeij. echtgen. van J. de Kooker, 31 j. Martha Maria de Kooker. 2 j. Sara Ruig- rok, echtgen. van J. Wijsman. 69 J. Cornelia Hendrika van der Plas, echtgen. van F. Hoger- vorst, 62 j. Leopoldine Welz. wed. van C. Schonlnger, 53 j. Ondertrouwd: F. Hazelhoff en M. J. Tijsen. A. de Graaf en B. Rhljnsburger. H. F. van Hees en J. H. M. Visser. J. R. Dofferhof en P. H. Hogenes. Gehuwd: H. A. Rijnbeek en H. C. Schoorl. P. B. den Elzen en M. P. Sprengers. NOORDW1JK. Gevonden; een dameshandschoen (rechter), een pakje verband, een sleutel (Lips 40). een heerenrijwiel, een paar grijze wanten. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en Zaterdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Alhier had een gecombineerde verga dering plaats van de St. Jozef Gezellen Ver. en de K.J.M.V. onder leiding van kapelaan Rozenstraten. Als spreker trad wederom op pater Frltschy met het actueele onderwerp: „Is er voor ons jongemannen nog positie mogelijk? De belangstelling was groot. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. S. Jacobs. Endegeest H. J. P. van Lieshout, v. Assendelftstr. 18 M. M. Nasveld. Endegeest C. M. A. Opmeer. Rhijn- geesterstraatweg 40 H. W. de Roos, De Kem- penaerstr. 12 S. M. Pollé. Endegeesterstraat- weg 14 L. M. van der Wal, geb. v. Oosten, WUttenbachweg 63 J. W. Jansen Schoon hoven, Rhijngeesterstraatweg 58 F. G. P. M. Grips, Spaafgarenstr. 22 E. Grünwald en gezin, L. van Alkemade 58 P. J. van der Mark, Julianalaan 4b H. W. Th. M. Straats burg, Terweeweg 64 E. S. de Langen, W. de Zwijgerlaan 11 J. Blansjaar, Leidschestraatw. 11 G. F. Evelein, W. de Zwijgerlaan 28 C. J. van der Kraan, Duivenvoordestraat 49 P. van Wensveen, geb. Van Rijsdam, Rhijn geesterstraatweg 40 P. L. Fabriek, contr. Ie kl. PTT., Geversstr. 42 J. Mulder. Emmalaan 67 C. M. Th. Brulnsma, Oranjelaan 20 J. van der Meij. Haarl.trekvaart 14 D. C. ló-önef, geb. Korthuis. L. v. Alkemade 62 M. Koole, Rhijngeesterstraatweg 161 P. Both, Julianalaan 4b P. J. S. Serrarens, Tooren- veltstraat 6 A Bijl, Duivenvoordestr. 26 J. Smit, Hofdijck 47 J. M. de Regt. W. de Zwijgerlaan 24 W. E. de Hen, De Kempe- naerstr. 84 T. Zaal. Terweeweg 82 M. J. Barthen, Endegeest M. C. Heere, Ende geest C. E. Wortman, Endegeest H. E. Holst Weber. Leidschestraatweg 15 A. La- dendorff en vr.. Toorenveltstr. 4 H. J. Mols, Endegeest C. G. de Rooij, Geversstraat 33 H. J. Doedes. Wllhelminapark 22 E. C. de Jager, H. Morschweg 138 J. van Vulpen, Pr. Hendriklaan 2 G. C. Woelders. geb. Van Breda. Toorenveltstr. 14 C. A. van Hienen, Toorenveltstraat 6 F. E. J. A. Kroner, L. van Alkemade 62 J. G. Eggink. Spaargarenstraat 27 P. J. G. van der Meer, broodbakker. Ge versstr. 49 A. de Groot en vr., Haagsche- Straatweg 9 Th. Oosterwijk en vr., Terwee weg 94 A. J. Lafeber en vr.. L. de Colignylaan 7 J. M. van den Berg, Rijnzlchtweg 7 M. A. Segaar, Pr. Bernhardlaan 50 W. Martijn. Javastraat 4 H. M. de Lange, Oranjelaan 16 P. Ph. Jansen, H. Morschweg 57a W. H. van Andel, Endegeest A. van Sorge, Ende geest D. R. C. Hana, Fred. Hendriklaan 5 Vertrokken: C. W. Wüstenhoff, naar Den Haag. Waalsdorperweg 289 M. C. Burghoorn, n. Voorschoten. Stadwijkstraat 4 H. M. de Raadt, Den Haag, Roelofstr. 104 J. Bloemen dal, Deventer, Enkdwarsstr. 56 J. C. Borst. Vlaardingen. 2de v. Gaelstr. 120 J. J. P. Brinkman en vr., Leiden, Papengracht 22 P. Chr. Kraan, Leiderdorp. Zijldijk 15 H. R. van Ommeren. Den Haag. Meezenlaan 46a J. Verkuijl en gezin, Poerwokerto, N.-I. J. Fi- lippo, Leiden. Musschenbroekstr. 6 L. H. Eijs, Leiden. Breestraat 87 G. J. van der Klauw, Waddinxveen. Zuidk. 191 J. Baarspul, Den Haag, v. Sassbergerstr. 52 L. Burgerjon, Lei den. C. Huygenslaan 21 R. Posthumus. Am sterdam. Grimburgwal 10 J. A. van der Poel, Leiden, Rijnsburgerweg 31d J. de Jong, Am sterdam, Kramatweg 32 III M. J. Th. Nota, Leiden. Meezenstr. 2 R. C. Boer. Bloemen- daal. Mauricialaan 5 C. O. van der Plas, Delft, O. Delft 47 G. M. Hofman, Utrecht, J. v. Cabeliaustr. 10 Oei Kok Ping. Batavia, N.-I. H. Dorbin, Groot-Brittannië C. M. Brooshooft. Ned.-Indië J. P. Sollewijn Gelpke en gezin, Ned.-Indië C. C. J M. Jansen. Lei den. H Rijndijk 189 L. Huizenga. Bedum, Walfrieduslaan 22 W. M. van der Klauw, Gouda, Kleiweg 6 J. M. van der Linden, Leiden. Lammenschansweg 35 A G. Rein- ders, Emmen J. Vos, Bergen op Zoom L. van Nieuwenhuijzen, geb. Olie, Zoeterwoude. H. Rilndijk F 641 J. van Egmond, Leider dorp. Dr. de Bruilnestraat 26 O. W. de Jong en gezin Katwijk Tulnstr. 19 K. J. Kraan, naar Lesigny (Fr.) L. van Loon en gezin. Voorhout. Loosterweg 12. Burgerlijke Stand Geboren: Loesje Clementine, D. van A. J. de Kloet en J. Momberg Geesje, D. van T. van Starkenburg en G. Rinkema Gerarda Cor nelia Maria, D. van G. J. Peek en C. J. van Breenen Abraham. Z. van A. F. Zwanenburg en M. Varkevisser. Duinzichtstr. 40 Marinus Willem. Z. van M W. Rijnberg en M Heeg Ada. D. van A A. Verschoor en E M. Stigter Stijntje Agatha, D. van A. Roodenburg en C Zandbergen Jacob Herman. Z van H P. van Niemvkerk en p Kromhout, Overleden: J. Werner 40 j. J. J. van der Hoff. geb. Scheer 56 j. J. W. Rotteveel 75 1. Adn°nus J. Knuttel 59 j Chr. Flaes 76 j. A. T. Kraan 62 J. G. J. A. van de Kooy 24 Jaar. RIJNSBURG. De groentenhandel. Aan de groentenvelllng wordt de handel levendiger en daardoor stijgt de prijs van sommige producten o.a. kool en kroten. Door veel aanbod is de waschpeen iets in prijs gezakt, zoo ook de Knolselderij. Naar Andijvie bestaat flinke vraag, echter is de aanvoer niet groot. Hoewel de prijzen nog matig zijn, is gelukkig de laatste we ken van belangrijke prijsdaling geen sprake meer. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling „Flora" neemt de aanvoer van g-trokken tulpen met den dag toe, zoowe' in hoeveelheid als in soort. Door totaal gemis aan export is er echter voor het binnenland te veel. Dus lagere prijzen en zelfs doordraaien van bloemen, die ook maar iets beschadigd zijn. De in vallende vorst ls oorzaak, dat de handel een ongunstig verloop heeft gehad. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia Dorothea Jacoba Maria, D. van C. C. A. M. Gouverneur en J. H. M. van der Veld Maria Adriana, D. van M. W. Pie- terse en J. M. van der Krogt Gerardus Jo hannes, Z. van A. P. Jansen en A. M. van Ge- mert. Getrouwd: P. J. Tamboer 24 J. en C. A. Vos 26 J. Loop der Bevolking. GevestigdA. J. A. Hooft van Hujjsduijnen en gezin, Julianalaan 16 J. M. Klein, Hoofd straat 158 F. van der Hulle, Llndenlaan 8. Vertrokken: C. A. Vos, naar Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 73 J. Koek, Noordwykerhout. Langevelderweg 17 M. Dufjn. Heemstede. J. Vermeerstraat 33 K, v. Duijvenbode, 's-Gra- venhage, Thorbeckelaan 240 J. Pel, Amster dam, Mlnervaplein 33 i G. Schuilenburg, Leiden, Academisch Ziekenhuis A. Dijk, Noordwjjk, Zoutmanstraat 51. Voor de zooveelste maal! Het lichtpaaltje van den vluchtheuvel bij de Molenstraat is weer eens door een auto omvergereden. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Het aantal werkloozen bedraagt thans 383, waarvan 324 landarbeiders. Vorig jaar was het totale aantal in de vorstperiode 460. Gedurende December werd aan het postkantoor alhier ingelegd 1.15599.57 en terugbetaald f. 8494.69. 1939 werden benoemd de heeren De Gast, De Jong en Harnas en tot plaatsvervangers de heeren Dalhuisen en Van der Werf. Hierop volgde sluiting, waarna men nog langen tijd gezellig bijeen bleef onder de vroolijke tonen van een goede band; er werden bovendien verschillende gezel schapsspelen gedaan. De Raad zal op Woensdag 10 Januari a.s. ter vergadering bijeenkomen. Gevonden: diverse handschoenen,por tefeuille met inh., rijwielhandkap, lorgnet, in étui, kinderslobpak, schemerlamp, 2 mantelceinturen, 2 honden, "heerenarm- bandhorloge, poes, armband, geldstuk, da- mesportemonnaie met inh., lipssleutel, rij- wielbelastingmerk, 3 zakken cokes. Inlich tingen bij de politie. Door P. uit Voorschoten werd aangif te gedaan van diefstal van zijn rijwiel uit een tuin bij een woning aan het Haven plein alhier. Ten nadeele van N. alhier is een rij wiel ontvreemd van een erf aan de Maal drift. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Boere, No. N51. Voor beroep bedankt. Ds. C. A. van Harten heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Abcoude. VOORHOUT. Bijeenkomst St. Jozefsgezellen en Kruisvaart Het bestuur der St. Jozefsgezellen en Kruisvaart organiseerde onder leiding van kapelaan Stoelinga een „Kerstavond" voor de jongeren. Na opening door den vtce- praeses, kondigde deze de medewerking aan van het „Odo-knapenkoor" uit Leiden, onder leiding van kapelaan Paap. Nadat het koor een drietal nummers ten gehoore had gebracht, betrekking hebbende op de Kerst-gebeurtenis, hield de heraut C. v. Kesteren een declamatie, getiteld: „Een wereld vol barbaren". Ter afwisseling werden eenige liederen gezongen, waarna Leo van Zanten „Kerstmis 1939" declameerde. Hierna was voor een aantal kruisvaar ders het grootsche oogenblik aangebroken, n.l. eenige van hen werden geïnstalleerd door kapelaan Stoelinga. Om den aanwezi gen ouders een indruk te geven van hetgeen alzoo door hen op de vergaderingen werd gepresteerd, werden eenige spelen uitge voerd. hetgeen zeer in den smaak viel. Nadat het „Odo-knapenkoor" eenige vroo lijke liederen had gezongen, dankte kape laan Stoelinga hartelijk den leider van het koor. kapelaan Paap, waarna men huis waarts keerde. Ruwe huid. Schrale lippen Doos 30 en 60 ct. Bi] Apothekers en Drogisten. 5665 ungez Mei.) VOORSCHOTEN. Aangevallen door hond. Toen de heer R. met zijn zoontje in de Burgemeester de Kempenaerstraat wandeide. werd hij aangevallen door een hond. De heer R. kreeg een verwonding aar. één zijner vingers, terwij zijn zontje een verwonding aan zijn neus bekwam. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie en er zullen maatregelen worden getroffen om herhaling te voorkomen. Bijtende hond. Wederom werd bij de politie aangifte ge daan van het bijten van een hond. Mej. M. J. de G. was n.l. op den Veurscheweg in haar hand was gebeten door een hond toebehoorende aan v. d. L. Er zullen maat regelen worden getroffen om herhaling te voorkomen. Tegen een caféhouder 'en een drietal bezoekers zal proces verbaal worden opge maakt omdat na sluitingstijd nog bezoekers in het café aanwezig waren. Na openbare aanbesteding heeft de directie van N.V. Nederlandsche Spoorwe gen te Utrecht aan den heer W. Rijsdam alhier, gegund het afbreken van een dub- belwronhuis staande langs den spoorlijn LeiderDen Haag, nabij „De Vink" alhier. De extra collecte voor dt Ned. Herv. Kerk. gehouden met Kerstmis, heeft op gebracht f. 100.63yz. Aan het postkantoor werd gedurende December bij de Rijkspostspaarbank inge legd f. 13111.88 en terugbetaald f. 12249.14. WARMOND. Het miltvuur. In deze gemeente is de zoo zeer gevreesde ziekte van miltvuur onder het vee uitgebro ken; reeds is een koe gestorven. Direct zijn de noodige maatregelen genomen om de ziekte tegen te gaan. WASSENAAR. Vergadering W.V.V. In het gebouw „Centraal" hield de ver- eeniglng W.VV. een algemeene ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer G L C. Zeedijk. Deze opende, waarop, na het lezen der notulen door den secre taris, den heer J. I. Verboom, die onveran- werd werden vastgesteld, de voorzitter mededeelde dat dr. K. Bijlsma. directeur van het Rijksarchief, wederom een lezing voor W V.V zal houden, over het onder werp „Oude Buurtschappen in Wassenaar en Zuytwijk" Verder deelde hij mede dat de gehouden excursies naar de buiten plaatsen in deze gemeente wederom een groot succes waren geworden. Het gemid deld aantal deelnemers kan geschat wor den op veertig per excursie. Tot leden der kascontrole-commissie voor VOOR ZATERDAG 6 JANUARI 1940. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 1875 en 414,4 M. VAR A-Uitzending 10.0010.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Berichten ANP., gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gram. muziek (Om 12.45 Berichten ANP) 1.00 Gra- mofoonmuaiek 2.00 Filmkwartiertje 2.15 Gram.muziek 2.303.00 Pianovoordracht 3.05 Reportage 3.30 VARA-orkest 4.30 Vra- genbus 4.50 Residentie-orkest 5.30 Filmland 5.50 Orgelspel en zang 6.15 Uit de roode Jeugdbeweging 6.45 Kinderleesclub 7.00 VAR A-Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Poli tiek radiojournaal 7.30 Cyclus „Hoe werkt de Kerk?" 8.00 Herhaling SOS-berlchten 8.03 Berichten ANP 8.15 Puzzle-uitzending 8.30 De Ramblers 9.10 Toespraak 9.15 Radio- tooneel 9.30 Gram.muziek 9.50 VARA- Schaaktweekamp 9.55 VARA-Varia 10.00 En nuOké! 11.00 Berichten ANP. 11.10 VARA-Schaaktweekamp 11.15—12.00 VARA- orkest. Hilversum II. 301.5 M. KRO-Uitzending, 4.00—5.00 HIRO 8.00 Berichten ANP. 8.05 9.15 en 10.00 Gramjnuziek 11.30 Godsdien stig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Rococo- octet (12.45—1.10 Berichten ANP. en gram. muziek) 1.30 Gram.muziek 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram.muziek 2.45 Kin deruurtje 4.00 Gram.muziek 4.05 „De goede zijden van donkere tijden", lezing 4.20 Gra- mofoonmuzlek 4.25 „Waartoe leidt het spiri tisme?", lezing 4.40 Gram.muziek 4.45 „Leven en werken van Inavat Khan". lezing 5.00 Gram.muziek 5.15 Filmpraatje 5.30 Gram.muziek 5.45 KRO-NachtegaaltJes 6.15 Gram.muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Economische causerie 7.35 Actueele aether- flitsen 8.00 Berichten ANP., mededeelingen 8.15 Meditatie 8.35 Gram.muziek 8 45 Gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.40 Religieuze voordracht met muzikale om lijsting 11.1012.00 Gram.muziek. Engeland. 391 en 449 M. 12.00 Zang 12.35 Gevarieerd programma 1.05 Causerie I.20 Berichten 1.30 Frank Walker en zijn Minlature-orkest 2.00 Radiotooneel 2.35 Orgelspel 3.05 Orkestconcert 3.50 Repor tage 4.20 Berichten 4.35 Lauri Wille's ..Wi reless Puppets" 5.05 Dialoog 5.20 Kinder halfuur 5.50 Billy Cotton en zijn Band 6.20 Berichten 6.35 Vrooiyk programma 7.05 BBC-orkest 8.00 Reportage 8.20 Variété 8.30 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.35 Causerie 9.50 BBC-Theaterorkest 10.35 Avonddienst 10.50 Radiotooneel 11.20 Viool en plano 11.50 Billy Cotton en zijn Band 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Solistenvoor dracht 12.20 Jazzmuziek 1.05 Solistenvoor dracht 2 00 Gram.muziek 2.05 Solistenvoor dracht 3.50 Variété 4.50 Solistenvoordracht 5.45 Kamermuziek 6.20 Radiotooneel 9.50 Solistenvoordracht 10.20 Lichte muziek 11.05 Variété 11.20 Radiotooneel 12,05 12.20 Gram.muziek. Keulen, 456 M. 5.50 Gram.muziek 7.40 De ..Drei Musikanten" 9.05 Gram.muziek 9.30 Alt, viool en piano 10.50 Gramjnuziek II.20 Omroeporkest 1.15 Muzikaal tusschen- spel 1.35 Gram.muziek 3.20 Leo Eysoldt's orkest, een vocaal kwartet, pianoduo en solisten 5.20 Planovoordracht 5.45 Gevarieerd pro gramma 6.20 Otto Dobrlndt's orkest 7.35— 12.20 Zie Deutschlandsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30 Gram.muziek 3.25 Zang en mandoline 4.20 Gram.muziek 4.50 Pianovoordracht 6.05 Omroeporkest en soliste 7.35 Gram.muziek 8.20 Voor de soldaten 8.50 Radiotooneel 9.20 Zang en olano 9.55 Het Pro Arte-kwartet 10.3012.20 Gram.muziek. 4P4 M 12.20 Gram muziek 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.50 Gram.muziek 2.55 Jan Steurs' Musette-ensemble 3.20 Gram muziek 4.10 Choura Kouznetzoff's Russisch orkest 4.50 Gram.muziek 5.35 Pi a no voordracht 6.00 Omroerriansorkest 6.35 Pianovoordracht (met toelichting) 7.00 Gram.muziek 8.20 Voor de soldaten 8 50 Cabaret 9 35 Radio-orkest en soliste 10 30 Het Pro Arie-kwartet 10.50 Omroepdansorkest 11 35—12 20 Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 6 Januari. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. lste Programma: lederen dag van 824 uur' Avro. Vara enz. 3e programma: 8.00 Keulen 8.20 Engeland (Berichten) 9.20 Keulen (Berichten) 9.50 Deutschlandsender 10.10 Diversen 11.20 Keulen (11.50 Berichten) 12.20 Brussel VI. (1.20 Berichten) 1.50 Keulen 2.20 Deutsch landsender 3.20 Keulen 5.20 Boedapest 6.05 Brussel VI. '7.50 Berichten) 8.20 Brussel Fr. 8.50 Keulen (9.20 Berichten) 9.35 Brus sel VI. (10.20 Berichten) 10.30 Deutsch landsender (11.20 Berichten). 4e programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Berich ten) 9.20 Engeland 1.05 Brussel Fr. 1 20 Engeland (Berichten) 1.50 Parijs Radio (Be richten) 2.20 R. Danmark 3.00—3.09 S b'- veningen Haven (Berichten) 3.50 Parijs Ra 'io 4.20 Engeland (4.20 Berichten» 5.20 Brur^i Fr. 5.50 Engeland (6 20 Berichten) 7 Keulen (Berichten) 7.30 R Danmark 8.20 Engeland (9.20 Berichten» 9.35 Brussel Fr. 10.20 Parijs Radio 10.50 Brussel Fr. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11