LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 4 Januari 1940 Stadsnieuws Het ijsvermaak in Leiden De Duitschers der Boven Adigo Binnenland Buitenland De strijd in Finland Uit de Rijnstreek Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 MARKT BERICHTEN Goering belast met opperste leiding van de oorlogseconomie BEURSOVERZICHT HEDENMIDDAG IS DE OPENBARE IJSBAAN OPENGESTELD. Hedenmiddag is het gedeelte der openbare ijsbaan in den Zoeterwoud- sche Singel, gelegen tusschen de Utrechtschc brug en de Jan van Hout- brug voor het publiek opengesteld. Reeds gistermiddag zag men op verschei dene plaatsen van de Singels schaatsenrij ders op het Ijs: doch de politie, die gedu rig het ijs peilt, verwijderde hen zooveel mogelijk. Ook na de vorst van den afgc- loopen nacht is het ijs in de Singels nog lang niet overal betrouwbaar. Men geve dus gehoor aan de aan wijzingen der politic en volge haar bc- HET IJS EN HET SCHEEPVAARTVERKEER Naar wij vernemen, zijn de stuwen in de Maas te Sambeek, Belfeld en Roermond, platgelegd, waardoor de scheepvaart wordt gestremd. De stuw bij Grave was heden nog open, zoodat de schepen op hun terugvaart naar Nijmegen, deze stad nog konden be reiken. Wanneer het blijft vriezen, zal deze stuw eveneens worden platgelegd. Het ijs was hedenochtend minder dicht dan gisteren. Op de Waal voor Nijmegen lag vanochtend drijfijs over een-derde van de breedte. De scheepvaart ondervindt daarvan nog geen hinder. 300 MAN ONTSLAGEN. United Press meldt: De meerderheid van de Italiaansche burgers van Dultsch-orlgine in het, gebied van de Boven-Adigo heeft naar bericht wordt ten gunste van het Duitsche burgerschap gestemd ondanks het feit dat Duitschland betrokken Is in het Europeesche conflict. Volgens de officieele cijfers hebben 185.365 Italianen van Duitsche oorsprong voor repatrieering naar het Duitsche rijk gestemd. Men schat dat tenminste 75 pro cent ten gunste van Duitschland heeft gestemd. VOORZORG TEGEN SABOTAGE IN ROEMENIE. De Roemeensche correspondent van de „Voelkischer Bec'oachter" meldt, dat de militaire commandant van Boekarest een verordening heeft uitgevaardigd, krachtens welke alle ondernemingen, welker produc- Bij de N.V. Picus-houtindustrle te Eind- |J|_m hoven is het personeel, dat uit driehonderd <Lfin dienen voor de legerultrusting en de man hestaa- „even aanstaanden Maanriacr landsverdediging, verplicht zijn voorzorgs man bestaat, tegen aanstaanden Maandag ontslag aangezegd. Dit ontslag houdt verband met slapte in het bedrijf als gevolg van den oorlogs toestand. De directie stelt zich voor door reergani j satie van het bedrijf andere productiemoge- velen in het belang van de veil.ghe.d ,1Jkheden te scheen. van zichzelf en van anderen onmid dellijk op. Behalve het in den aanhef genoemde gedeelte is nog berijdbaar het traject Witte Singel tusschen de Vrcewijkbrug en de Patersbrug en van den Heeren- singel het deel begrensd door de Aexander- en de Medusastraat. Overal elders is het ijs nog levens gevaarlijk!! LEIDSCHE IJSCLUB. Morgenochtend van 1012 uur worden op de baan der Leidsche IJsclub wedstrij den in het hardrijden gehouden, uitslui tend voor infanteristen Maandag of Dins dag komen de artilleristen aan de beurt, terwijl daarna het militair kampioenschap van Lelden verreden wordt, Avorens morgenavond op de ijsbaan door bemiddeling van O. en O. een mili taire taptoe zal worden uitgevoerd, zal net muziekkorps een korten marsch door de stad maken. Vertrek om 7 uur van den Zuidsingel, Haarlemmerstraat, Steenstraat. Stationsweg. Zaterdagmiddag is er, gelijk reeds ge meld, een wedstrijd in schoonrljden voor paren, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. 5 INTERIM Dl VIDE M) VAN DE KONINKLIJKE. Het bestuur der N.V Koninklijke Neder landsche maatschappij tot exploitatie van petroieumbronnen in. Nederlandsch-Indië deelt mede. dat besloten is tot uitkeering van een interim-dividend over het boekjaar 1939 van 5 HET US IN DE OMGEVING. Het Noordwijker Kanaal onder de ge meente Rijnsburg is in de richting Oegst- geest en Katwijk prachtig berijdbaar. Het ijs verkeert in uitstekende conditie. De Rijnsburgsche IJsclub heeft een baan uitgezet, die hedenavond verlicht zal zijn. Voorts wordt thans schaats gereden tus schen de Binnen- en Buitensluizen te Kat wijk Zee. Het ijs is daar 7 c.M. dik. De uitslag van de gisteravond door de IJsclub „Nooitgedacht" te Waddlnxveen uit geschreven hardrijwedstrijd voor mannen luidt als volgt: ie pr. J. Dokter, 2e pr. A. v. d. Klauw, 3e pr. E. de Jong. 4e pr. K. de Hertog, 5e of troostprijs Dulleneyer. Het ijs tusschen Waddinxveen en Gouda is niet mooi in verband met de sneeuw. Nog een mooie tocht. Van het Braassemermeer af, kan men thans via de Leidsche Vaart, de Langer- aarsche plassen bereiken. Over deze pias- HET OPTREDEN VAN DE FINSCHE LUCHTMACHT. De Finsche luchtmacht is vooral in het Noorden zeer actief en heeft hier mooie resultaten geboekt. Van welingelicht zijde wordt verklaard, dat van de 150 sovjet- Russische vliegtuigen, welke omlaag zijn geschoten, minstens 50 door de Finsche luchtmacht omlaag zijn gehaald. De jacht vliegtuigen moesten evenwel in veel grooter getale zijn cm de steden doeltreffend te verdedigen. OESEL DOOR DE FINNEN GEBOMBARDEERD. Finsche bommenwerpers, met een Italiaansch savoia-'vliegtuig. bestuurd door een ,Ifaliagngg^en vrijwilliger, aan het hoofd, hebben gisteren het Est- landsche eiland Oesel gebombardeerd, welk eiland, naar men gelooft, door de Russen gebruikt wordt als basis voor de vliegtuigen, die tegen de Finsche Westkust opereeren. De aanvallende vliegtuigen vlogen op ge ringe hoogte over Oesel. waar een aantal staten zou worden, branden ontstond. Later keerden zij, nog lager vliegend, terug en bestookten de Russen, die de branden trachtten te blus- schcn, met machinegeweervuur. De Fin nen werden door het luchtafweergeschut onder vuur genomen doch zij konden zon der verliezen thuis komen. Een verkenningsvliegtuig, dat later over Oesel vloog, stelde vast. dat aanzienlijke schade was aangericht en dat de branden nog voortwoedden. Finsche vliegtuigen zijn ook opgetreden maatregelen te nemen tegen vernieling, brandstichting, sabotage en aanvallen van eiken aard, welke ln staat zijn ce veilig heid van den staat door de vernieling van faibrieksinrichtingen in gevaar te brengen of het werken der fabrieken voor bepaal den tijd te verhinderen. De eigenaren en directeuren der ondernemingen zijn ver antwoordelijk voor het nemen van deze maatregelen. Zware straffen zijn vastge steld in geval ae verordening niet wordt nagekomen. MISS UNITY MITFORD ZEGT NIETS. Lord Rtdesaale, de vader van miss Unity Mitford, heeft medegedeeld, dat haar ge zondheidstoestand snel verbetert. Op ae vraag of zij iets aan de pers zou willen zeggen, antwoordde lord Redesdale, dat hem hiervoor 5000 pond sterling is gebo den, doch zelfs voor geen 20.000 zal zij iets zeggen. Vanochtend is miss Mitford naar Buckinghamshire gebracht. In tegenstelling tot de berichten over een aanslag op miss Mitford wordt gemeld, dat zij een poging tot zelfmoord zou heb ben gedaan. BRAND IN EEN MUSEUM TE TORONTO. Oude meesterwerken vernield. In het museum .Metropolitan Galery" te Toronto is brand uitgebroken, waardoor een gedeelte van de werken van oude schilders, welke bij het begin van de vijandelijkheden uit Europa hierheen wa ren gezonden, zijn vernield. Onder de verloren gegane meesterwer ken zijn „Christus aan het bruiloftsmaal" van Bassano. waarvan de waarde wordt geraamd op 15.000 dollar en „Het schrift op den wand" van Ferdinand Bol. HET MEXICAANSCHE PETROLEUM- VRAAGSTUK. De Mexicaansche minister van financiën. Suarez. die op het oogenblik in Washington vertoeft om het petrolempvraagstuk te be spreken, heeft verklaard, dat de Mexicaan sche regeering het in vijf punten samen gevatte voorstel van de petroleummaat- schappijen zelfs niet in overweging kan nemen. De maatschappijen vragen hierin een bevoorrechte positie ten aanzien van de betrekkingen met de arbeiders en voor de betaling van de belastingen, waardoor Mexico een kolonie van de Vereenigde ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Margaretha, d. van Jan Pieter Houtman en Adrian?, Petronella van Leeuwen. Overleden: Wilhelmina \an Doornik 60 J.. ge huwd met Cornells Vroom Paulcs Verduijn. 82 j., gehuwd met Arijaantje Neeltje Teuntje Scpers. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Pen them en echtg., Hoorn 242 Cornells W. van der Moezel. Pr. Hendrik straat 17 Petronella B. G. van Engelen, Raadhuisstraat 216 Claslna van Dijk, Rid- derbuurt 14 Maaike Hoekstra, Hoorn 17 Cornelia A. W. van Loon, Tuinstr. 8. Vertrokken: n. Egmond aan Zee, Chr. Vacan- tiekolonle Prinses Beatrix. Neeltje den Hollan- heid, die geruimen tijd omtrent de tusschen- tljdsche dividendpolitiek van de Koninklijke Pe troleum Mij. had bestaan, werd hierdoor dus weggenomen. De affaire In Suikeraandeelen was onbetee- kenend. Voor H.V.A.'s was het niet gemakkelijk om transacties in elkander te sluiten. Voor zoover zaken werden gedaan, waren de koer sen, vergeleken met gisteren vrijwel onveran derd. De incourante soorten waren geheel ver onachtzaamd. De Scheepvaartaf deeling was zeer stil. De Scheepvaart-unies en Koninklijke Booten gaven zelfs onder beurstUd bijna geen teekenen van aanwezigheid. De koersen waren nauwelijks veranderd. Een tamelijk drukke affaire ontwikkelde zich in de claims Oostzee, die in hoofdzaak verhandeld werden tegen prijzen, loopende van f.9.50 tot f. 10.50. Tabakken waren verwaarloosd. Voor zoover noteeringen tot stand kwamen waren die mee- rendeels iets lager. Oude Dell's verloren een viertal procenten en eveneens was dit het geval met Senembah's. Rubberaandeelen werden op kleine schaal ver- haadeld. Amsterdam Rubbers waren, ten opzichte van gisteren, niet veel gewijzigd. De meeste in- der Vianen. Oliestraat 15, Guberdina van der courante soorten konden zich~tamelijk êoèd on Griend Vianen. Oliestr. 15, Theodorus Wit- n#»ii haiufon kamp Tlemhoven <U.) p.a. T Bakker, mole naar, Jan Habermeel 's Gravenhage. Sport- laan 171, Pietertje J. BossemeiJer Rotterdam Puttershoekstr. 13 a, Hendrlka Bergman (wed J. v. EUk) Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 242 a, Cornelia Th. de Heij en echtgen. Brussel, Avenue Albert 237. Nellij A. K van Wermeskerken Leiden. Coornhertstr. 27, Jan Schraverus. Ter Aar, D. 194, Andries van Leeuwen peil heuden. Voor Industrleelen bestond maar weinig be langstelling. Koersverschillen van beteekenis vielen niet te constateeren. De Amerlkaansche waarden waren, bij ge ringe omzetten, prijshoudend. De kleine ver betering ln New York oefende echter zoo goed als geen invloed uit. want de koersen waren bijna onveranderd. Slechts ln de Staalaandee- len en Anaconda's vonden kleine omzetten De opbrengst van den speldjesdag ?P beleggingsmarkt waren de Nederland er ha TWii« Rii kersfond s bedraagt 50119 staatspapieren prijshoudend, in het bfj- onooi Dorus Kijkersionas Deaid<ig ^nder de Oude Schuld, meer speciaal Integra - i. 80.99 len. Van cle buitenlandsche beleggingen waren de 4'c-obllgatiën en de 3 3/4^-obligatiën Frankrijk 1939 aan eenig aanbod onderhevig. sen rijdt men dan in de richting Papeveer nab« Moermansk waar naar gemeld Vervolgens afbinden bij de brug bij Hoek- sche Aar Dan via Korteraar naar Aarlan- derveen (bij Alphen) over de Nleuwkoop- sche plassen. Er is daar overal betrouwbaar en dikwijls zeer mooi ijs. Wanneer men de Wijde Aa afkomt, moet een groote petroleumopslagplaats hebben vernield. De spoorwegen, spoorwegknooppunten en goederen-opslagplaatsen achter de Russi sche linies zijn eveneens gebombardeerd. De Finsche vliegers hebben gemeld, dat zij HAAGSCHE RECHTBANK. BOSKOOP. Vischotter gevangen. De alhier gevestigde „Otterchib" is er in geslaagd in den polder Laag-Boskoop een volwassen vischotter te bemachtigen. Bij den burgemeester is wederom een gift van f. 10 gedeponeerd ten bate van het Finsche Roode Kruis. GevondenEen geldstuk, vulpen, be- lastingmerk en gele boodschappentasch. Inlichtingen politie-bureau. Een elders wonende dame, had aan de Voorkade, door de gladheid van den weg het ongeluk te vallen, met het nood lottig gevolg, dat zij een harer polsen brak. Na eerst door den dokter alhier te zijn verbonden, ls zij voor verdere behandeling naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. B. en W. dezer gemeente hebben voor het jaar 1940 tot plaatselijk deurwaarder der gemeente-belastingen benoemd den heer H. J. Heijmans Sr. Voor Zondag 7 Januari zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. Het bestuur van den polder „Middel burg" heeft aanbesteed het maken van wisselplaatsen en het verbreeden van den Middelburgschen Weg. Laagste inschrijver w-as de heer A. Monshouwer te Zeist voor f.9964. De nieuwe 4Nederlandsche Staatsleening was goed prijshoudend en de kleine coupures kwamen boven 100 pCt. WISSELKOERSEN. LEIDERDORP. Tentoonstelling Luchtbescherming. De plaatselijke afdcelsng van de Ned. Vereen voor Luchtbescherming heeft in het gebouw „Irene" een tentoonstelling ge organiseerd. die gisteravond werd geopend. Nadat de voorzitter der Leiderdorpsche afdeehng. de heer L. Snel, alle aanwezigen had welkom geheeten, gaf hij het woord aan burgemeester Brug, die een kort ope ningswoord sprak. Hij merkte op. dat het vraagstuk der Luchtbescherming den laat- sten tijd bijzonder actueel is ook voor onze gemeente, ondanks het feit, dat deze in de 3öe klasse ls ondergebracht. Spr. wees er op. dat van overheidswege voor de be scherming van alle gezinnen niet voldoen de kan worden gedaan. Hij hoopte daarom, dat velen de tentoon stelling zullen bezoeken om een goed in Londen 7.38 1/4 (7.413/4); Berlijn 75.30 i75.37>/2): Parijs 4.18 3/4 (4.20Vi>; Brussel 31.48 (31.60); Zwitserland 42.07 ("42.12 Kopenhagen 36.20 (36.25); Stockholm 44.67),i (44.75): Oslo 42.60 (42.65); New York 1 87 5/8 (1.87 11/16); Lire bankpapier 6.15 (6.151; Prolongatie 23/4; Part. disc. 21/8: Daggeld l>/2. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. (2 lijnen)' zicht te krijgen in de maatregelen, die bij Valschheid in geschrifte en luchtaanvallen door de burgerbevolking n* i daartegen kunnen worden genomen. Ten- slotte sprak hij den wensch uit, dat velen Ben 38-jarige boekhouder, L. van R„ 'zich zullen opgeven als lid der af deeling. heeft van 19361939 als boekhouder ge- Na deze woorden gaf de heer Wij ma van werkt bij de N.V. Kleiwarenfabriek voorh. j Den Haag. die namens de Ned. Vereen, v. Gebr Oppelaar te Woubrugge. De man worden. een vaargeul per roeiboot overgestoken l voltreffers hebben ]^en vallen te c Uhtur. vanwaar de Russen een lijn hadden aangelegd naar Suomussalmi. De Finnen hebben de lijn zoo ernstig beschadigd, dat zij naar gemeld onbruikbaar geworden is. Dit is, naar men meent, de reden, waarom de Russen niet in staat waren, reserves te zenden om hun troepen te Suomussalmi, toen deze omsingeld waren, te hulp te ko- Omtrent het ijs op het Kagermeer vernemen wij nog, dat dit vanmorgen in nog beter conditie verkeerde, dan gisteren reeds op vele plaatsen het ge val was. Zoodoende werd daar inder- daad op voortreffelijke wijze genoten! men. Naar men verklaart, beschikten de Dinnan ir) rjftri ctviiri 4a C7 -. <-* m liccol TV) 1 TIIP: Over het Ijs op het Braassemermeer ver nemen wij nog, dat dit over het algemeen prachtig is. De ijspret is er in vollen gang! Van de banen der ijsclub „Eendracht" te Rijnzaterwoude werd door liet publiek ook dankbaar gebruik gemaakt. Vooral de Ijsschult van den heer van Dam, uit Oude-Wetering. die door middel van een propeller, dus zonder zeil wordt voortgedreven trok veel bekijks. Pijlsnel schoot deze nieuwe ijsschuit over de spie gelgladde ijsvlakte. De uitslag der te Rijnzaterwoude gehou den hardrijderij, uitgeschreven door de IJsclub „Eendracht" luidt: le pr. A Hoge- boom, 2e pr. P. Kraan, 3e pr. J. van Scha- gen. Er waren 20 rijders. heeft drie wissels in die periode getrokken, waaronder hij den naam van zijn directeur heeft gezet en hij heeft ook nog ongeveer 4 mille uit de kas genomen. In totaal heeft hij ongeveer 8 mille verduisterd, hetgeen hl) toegaf. De Officier van Justitie, mr. Hoekstra, requireerde een jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. Aalberee Jr.. drong aan op een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. Ambtenaar eigent zich 11 mille toe. Aan den 44-jarigen P. M. M. was ten Finnen in den strijd te Suomussalmi niet laste gelegd, dat hij zich als ambtenaar (hij Luchtbescherming aanwezig was, een uit eenzetttng over het tentoongestelde. Al het tentoongestelde is ter beschikking gesteld door de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming. Voor rekening van de Ver. van Vrijz. Herv. is, na gehouden ondershandsche aan besteding het plaatsen van een lokaal op een terrein aan de Iandelaan opgedragen aan het Bouw- en Aannemersbedrijf van den heer N, Mol alhier. over artillerie en verkregen zij de overhand over sterke Russische troepen bijna alleen door activiteit van patrouilles, waarbij eerst de veldkeukens vernietigd werden, daarna de voorraden en daarna de con- vooien. en tenslotte de bijna uitgehongerde Russen zelf. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 81 cent per kg. Cm de krachtigste leiding van de Duit sche oorlogseconomie te bereiken heeft generaal-veidmaai schalk Goering .'besloten, jaar en 3 maanden gevangenisstraf. nni.fma Ino i,a oio lbl/llll(T VQV) yiao n was adjunct-commies der directe belastin gen te Leiden) tusschen 1 Januari 1936 en 25 October 1939 ongeveer f. 11.000 zou heb ben toegeëigend. Verdachte heeft dit toe gegeven. De heer H W. Oolinjon. inspecteur dei- directe belastingen, als getuige verhoord, verklaarde dat in October van het vorige jaar dit tekort was ontdekt. De man heeft oekend, dat hij zich te eigen bate elf mille heeft toegeeigend. De Officier van Justitie, mr. Hoekstra, zeade o.a., dat de staat er recht op heeft, dat een ambtenaar absoluut betrouwbaar is. Deze verdachte is nimmer tot bezinning gekomen, maar is steeds doorgegaan met verduisteren. De Officier requireerde één VOOR HET FINSCHE ROODE KRUIS. Wij vernemen, dat de geldinzameling, uit gaande van de Finsch-Nederlandsche ver- eeniging in samenwerking met het Neder- jn de leiding van den algemeenen raad is landsche roode kruis, ten behoeve van het staatssecretaris Koenier belast. Finsche Roode Kruis, thans een totaal be drag van f. 100.000 heeft bereikt. een verdere unificatie in de leiding van de economische politiek tot stand'te brengen. Goering neemt de leiding van de oorlogs economie geheel in handen en wordt hoog ste oorlogs-economisohe instantie. Voorts worden, om de beslist noodzake lijke samenwerking te waarborgen, aile in de oorlogs-economische politiek ingescha kelde hoogste rijiksautoriteiten in een alge meenen raad vereenigd. Met de vertegenwoordiging van Goering ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Quirinus Arie. z. van W. Westhoek en C. Bloot Anna Maria, d. van J. Wooning en W. Hoekstra Giel, z. van T. Klos en H. Mortier. Overleden: Cornelia Stuijvenberg, 8 mnd. Margje Er kelens, 82 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Roggeveen uit Benthuizen. Vertrokken: P. C. Rijkse n. Sassenheim C. J. Overdevest n. Berkel en Rodenrijs. Verdachte's verdediger, mr. Rolandus Hagedoorn, kon zich met het „cumula tieve systeem" van de dagvaarding niet Het staat niet vast, dat deze man 11 j geraken, met het gevolg, dat meerdere der toon- mille heeft verduisterd en dit bedrag ten "gevende aandeelen gedurende verscheidene eieen bate heeft aangewend Verduistering upes ,nlet werde" genoteerd. Een bepaalde stem- ejgen uai-e neeib aangewena. veiaiusienng mmg kon met worden opgeheven. De noteerin- AMSTERDAM, 4 Januari. In de situatie op de Amsterdamsche effecten beurs was vrijwel geen verandering gekomen De markt had wederom te kampen met een groot gebrek aan affaire en de omzetten waren van zeer kleine afmetingen. In verscheidene rubrie ken was het niet gemakkelijk om tot affaire te Men meldt ons: Een Nederlandsche dame te Londen heeft haar sympathie en bewondering voor het Finsche volk tot uitdrukking gebracht door een gift van 20.000 dollar aan Fin land. HULP UIT AMERIKA. Een lid van de Amerdkaansche legatie te Riga heeft medegedeeld, dat Finland tegen he't einde van deze maand 400 vliegtuigen en een ongeveer gelijk aantal Amerikaan- sohe piloten zal ontvangen. is, volgens een recent arrest van den Hoo- gen Raad, het onttrekken of het onttrok ken houden van goed aan den rechtheb bende. Volgens pleiter staat in dit geval vast, dan ongeveer 8 mille niet geboekt is zooals het behoorde. Eenige girostrooken heeft verdachte niet geboekt, zulks ter aan zuivering van door hem verduisterde be dragen. De 8 mille heeft verdachte dus niet verduisterd. gen verschilden over het algemeen weinig of niet bij die van gisteren en daarbij was de koersbeweging onregelmatig. Op de Petvoleumafdeeling was echter gere geld wel wat te doen in Koninklijken Bij de opening werd gehandeld op een lichtelijk ver laagd peil waarna een kleine verbetering viel waar te nemen terwijl vervolgens weer een in zinking plaats vond. Later op den middag echter liep de koers weer een kleinigheid naar boven. Aanhoudende geruchten deden de ronde dat Pleier meende. dat hier aanleiding was 5d^r20du%^^^e^d^erim-dividend van voor het opleggen van een gecombineerde straf: gedeeltelijk voorwaardelijk en ge deeltelijk onvoorwaardelijk. Uitspraak over 14 dagen. Op de beurs scheen men in dit opzicht een goede neus te hebben gehad, want inderdaad werd bekend, dat de Koninklijke een interim- jüvidend van 5% zal betalen en de onzeker- LEIDEN. 3 Januari. Groentenveiling, enz. - Roode kool f. 3.405,20; savoye kool f. 3,30 5,90: groene kool f. 3,804.80; boerenkool f.6 9; rapen f2,503,80; prei f. 7.1013,60; kroten f. 2.30—3.40; kroten, gekookt f.810; uien f.1 —3.20; peen f2.309,10; spruiten f.723; an dijvie f.1120; nero f. 5,8013; witloof f.4 21, alles per 100 KG.; knolselderie f. 1,505.70 per 100 stuks; pieterselie f. 3,405,30; selderie f. 3.90—5.70 per 100 bos. BENTHUIZEN, 2 J an. Aanvoer 160 kippen eieren, pr. f. 3.904 per 100 stuks. BOSKOOP. 3 Januari. Coop. ver. ..De Bosk. Veiling". Rozen per bos: Better Times 160— 180 ct.; Butterfly 120154 ct.: Gemengde ro zen 60—90 ct. Diversen per bos: Mahoniablad 813 ct.: Helleborus 1017 ct.; Tros-Chrysan ten 1521 ct. PET .FT, 4 Januari Veemarkt. Aangevoerd 53 runderen. 2 graskalveren, 149 nuchtere kal veren. 286 magere varkens. 130 biggen. Kalf- koeien f150275varekoeien f8075nuch tere kalveren f.415; magere varkens f.16 58; biggen f.6—16 per stuk; rundvleesch (per KG slachtgewicht 78. 66. 54 ct. Aan de boter markt gewogen 3/8 en 1/16 vaten boter. Prijs per KG f. 1,60—1,65. Handel vlug. GOUDA, 4 Januari Veemarkt. Aangevoerd in totaal 571 stuks, waarvan 18 slachtvarkens vette van 33341? ct. per pond; levend met 2r7. korting, handel vlug: 215 magere varkens, f.25 -^45; 242 biggen f.1015; 2 runderen f.140 180; 34 nuchtere kalveren f.812; 6 bokken en geiten, f.2—6 per stuk: handel redelijk; nuchtere kalveren vlug. - Algemeene markt: Aangevoerd 119 partijen kaas. Prijs 1ste kwal. met rijksmerk 30—31H; 2de kwal. 28—29; han del willig; crisisaftrek 19.2 ct. Aangevoerd 285 ponden boter. Goeboter 8085. weiboter 7580 ct. per pond; handel vlug. Aangevoerd 54.500 eieren. Prijs kipeieren f. 4.75—5: kleine eieren f. 3.60—4; eendeieren f.4—4.25 per 100; handel vlug. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling (C. Z. H. E.) - Aangevoerd 116.000 kipeieren. Prijzen: 56 58 KG f4.10—4.25: 58 60 f. 4.25—4,40; 60 62 f 4 40— 4 60: 62/70 f. 4.60—5; bruine 58 68 f. 4.25—5.10; kleine eieren f. 3.75—4.05 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 Januari. Was- peen f. 0,901,60. kroten 2865 ct. per kist van 20 K.G.: roode kool f. 3.40—6.50; gele kool f. 2.30 —3.90; groene kool f. 3.40—4.60; uien f. 2—2.50. alle per 100 KG. Andijvie 7381 ct., boerenkool 43—56 ct. per kist van 6 KG. NAALDWIJK. 3 Jan. Bond Westland. Witlof 11—14 ct. p. kg.: uien 35—45 ct. p. 25 kg.: dunsel 49—52 ct. per 2 kg.; rapen 20—25 ct. per 25 kg.; schorseneeren 4.5013.80 per 100 kg.: peen 4.004.50, peterselie 4.30. selderij 1.304.20. knolselderij 3.80—5.80 per 100 bos: prei 5.50— 8.30, eieren 4.505.00, roodekool 2.502.60. savoye 2.70 per 100 of 100 kg.; andijvie 26—56 ct. per 4 kg.; boerenkool 43—56 ct. per 7 kg.; spruiten 1.053.20 per bak. RIJNSBURG. 3 Jan. Groentenveiling. Aard appelen f. 0.60—0.75. Kroten f. 0.60—0.70. Wasch- peen f. 1.20—1.60. Uien f.0 40—0.55. Groene kool f.3—4.20. Gele kool f. 2.30—4.00, Roode kool f. 3.50—5 50. Knolselderij A f. 3.50—5. idem B f. 2.50—3.00; Andijvie f0.500.75. RIJNSBURG. 3 Jan. Bloemenveiling. Hva- clnthen: Bismarck f. 2.30—4.20. L'innocence f.2.40—6 80; Gemengd f 2.20—4.10; Narcissen: Helios 12—15; Paperwhite 24—28: Tulpen' Moore 18—22; Red Star 10—13: King of the Yellow 14—18; Due de Berlin 10—12; Witte Due 10—14; Sonja 14—20; Krelage 19—24; Copland 2023; Rose Copland 2028. VOORSCHOTEN, 3 Jan. 1940. Vrije veiling. Kippeneieren f. 4.70—5.30; Kuikeneieren f.4— 4.50 per 100: Konijnen f. 1—1.60; Kippen f.0 40 0.60 per stuk. VOORSCHOTEN. 3 Jan. 1940. Veiling VJP.V. Kippeneieren f. 4.70—5.00 per 100.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3