NIC. MOL A.J. LEGET - Leerares N.O. Na. Uit de Rijnstreek LEIDSfH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 2 Januari 1940 LUCHTVAART J((JN/T IN IITTIREN Schoenspanners Dames- en kinder- A jarretelles, zijden elastiek 10 Zwarte sajet Kunstzijden dameskousen Sokken effen en fantasie, ,_Ac enorme sorteering, per paar 30 Wollen sokken Lastex corset Verbanddoos Jongens zakdoeken Tafelkleedjes Theemuts A_ Schoorsteenzeil Satinet Wiegenkatoen _A Gebleekte luiers Beddelaken Badhanddoek Sloop 25 25 Emaille kinderdejeuner - - 30' Waterglazen Luxe spiegel Schilderijen in diverse Pijp in diverse modellen met para en kern mondstuk 25 Manchetknoopen Flanellen poetsdoek Zeemleder Dweilen15° SPINAZIE - ANDIJVIE - DOPERWTEN PRONKSNIJBOONEN, per blikMU GELDERSCHE WORST Aqc Shawlsgroot sortiment 50c 25' Damesrokken, plooi- AA Blocnota, groot formaat, A_ 200 vel gelinieerd papier 25 Echt Italiaansch omslag Speelkaarten Treksluiting- en beugel- tasschen, extra groot, Boodschappentasschen Huishoudbeurs Dames onderjurk Dames camisoles of pantalons, halfwol .75 Zelfbinders enorme Motorcaps 30 Tandenborstels, Waschhandjes Groote tube scheercrême Twee flacons geurig badzout, elk inh. 300 gr. 25 BOUWBEDRIJF EN WONINGBUREAU Leiderdorp - Hoofdstraat 38 - Telef. 23481 hervat heden de lessen in i:\GELS en FR WS N. SPYKER (Eng. M.O.) - Mme A. SPYKER (Fr. M.O.) ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Hennlna. D. van Gerrit Al- bla.s en Gerarda Jacoba Zijp. Gehuwd: Hendrik H. Mol 24 J. en Catharina Vonk 24 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieter A. Brusee, Raadhuisstraat 44 Gerrigje Doornebal. Hoorn 115 Maria Buijs. Rletv.pad 2 Maria G. Tuinzaad, a b ..Johanna" ligpl. Woubrugscheweg Adrianus Penders, Bruggestraat 16 Anna H. M. C. Brunklaus, Pr. Hendrikstr. 136 Johanna B. Balhman, Bruggestraat 6 Jasper Westerhoud en echtg.. Leliestraat 29 Petrus Rozenstraten en gezin, Stationsstraat 12 Johannus Hengst en cchtgenoote. Pr. Hendrikstr. 17. Vertrokken: Naar Nijmegen, Graafscheweg 1. Helena Munting 's-Gravenhage. Hendrik Zwaardecroonstraat 190. Catharina Vonk Lel den, Maresingel 58. Willem Roest Utrecht. Amsterdamschestr.weg 62, Hermanus de Jonge 's-Gravenhagc. Huihorststraat 19, Huibert Bergshoeff. Hilversum, Franklinstr. 8. Hen drik J. Schuurman. Bijeenkomst der „Contact-Commissie". Dezer dagen kwam het door den burge meester geïnstalleerde Comité, dat zich ten doel stelt de belangen der gemobili- seerden te dezer plaatse te behartigen in samenwerking met de militaire autoriteiten die met de organisatie van O.(ontwikke ling) en O.(ontspanning) zijn belast, in huishoudelijke vergadering in het Raad huis bijeen. De voorzitter, ir. J. D. J. Waar denburg, bracht na een algemeene bespre king van doel en werkwijze een „program van actie" in behandeling, waarmede de vergadering zich geheel kon vereenigen. Dit omvat o m. te streven naar samenwerking met alhier bestaande vereenigingen en comité's, die soortgelijke doeleinden nastre ven. Voorts opname van militairen in hui selijk verkeer, vereenigingen, kerkelijke en andere Godsdienstige organisaties. Bevor dering van zelfwerkzaamheid. Beoefening van lichamelijke en geestelijke ontwikke ling. Kortom, al datgene wat de man, die ver van eigen huis en omgeving ,,'s Konings wapenrok" draagt, ten goede kan komen en veraangenamen. Aangezien deze „Con tact-Commissie" is samengesteld uit ruim 'n twintigtal ingezetenen van allerlei rang, ontwikkeling en levensbeschouwing, mag een doeltreffende ontplooiing van activi teit dezer Commissie, gewaarborgd worden geacht. Vervolgens werden vijf sub-com missies gevormd, elk met een bijzondere taak belast. In sub-commissie 1 (huiselijk verkeer enz) verkregen zitting de heeren ir. J. D. J. Waardenburg. E J. v. d. Neut, mr. R. H. Samsom, J. M. Steehouwer en A. F. Ruys- senaars. In sub-commissie 2 (algemeene ontwikke ling en zelfwerkzaamheid» de heeren J. L. J. Gaillard. drs. A. J. Scherpbier, H. Laros, mr. J. Munting Jr., H. van Kleef en C. Koren. Voor sub-commissie 3 (lichamelijke op voeding» zullen, naast de heeren W. J. J. Scheerder en Ph. J. G. Roest, de heeren dr. L. W. Hildernisse, T. Beerepoot, E. de Goede en A. H. Lijdens worden aangezocht Voor sub-commissie 4 (organisatie van lezingen en excursies» naast de heeren A. J. Dekker, C. den Uijl, J. Zonneveld, ir. J. D. J. Waardenburg, de heeren H. S. v. d. Putt. Voor. sub-commissie 5 (ontspanning) naast de heeren J. Overduin, W. A. Lam. J. Groe- neveld, C V. Pensioen, de heer J. J. C. Böckllng. De heer W. M. de Vos, die als penning meester zal optreden, ontwikkelde zijn ge dachten over het bijeenbrengen der finan ciën. Inderdaad een kwestie van zeer be langrijken aar.'.. De vergadering was van meening, dat de Alphensche burgerij voor het lofwaardig streven der „Contact-Com missie" zich geroepen zal achten, met milde hand steun te verleenen. Een ieder moge bedenken' hoeveel opoffering de gemobili- seerden zich in het belang van het Vader land en dus ook voor de bescherming van de geestelijke en stoffelijke bezittingen van iederen Nederlander, moeten en willen ge troosten. Deze overweging legt eiken Alphe- naar een eereschuld op, waarvan hij zich met blijmoedigheid dient te kwijten. De volijverige penningmeester hoopt dan ook voor teleurstelling gespaard te blijven, wan neer hij binnenkort pogingen zal aanwen den om de uitvoering van het program van actie mogelijk te maken. Waarschijnlijk zal omstreeks half Janu ari een begroetingsavond plaats hebben in het Nutsgebouw. Reeds worden maatrege len getroffen om dezen avond een zoo nuttig en aangenaam mogelijk karakter te geven. Ten slotte gelieven alle vereeni gingen en instanties, die iets in het belang van de militairen te dezer plaatse wen- schen te ondernemen, zich te willen ver staan met den secretaris der „Contact-Com missie" den heer A. J. Dekker, Stevin- straat 18. Overdracht Gedenksteen wijlen Ds. J. de Bruyn. Zaterdag 13 Januari a.s. 's middags 3 uur zal op de Oosterbegraafplaats aan de fami lie worden overgedragen de gedenksteen die door leden van de N. H. Kerk en vrien den zal worden aangeboden op het graf van wijlen ds. J. de Bruijn. Nieuwjaarsdag had tengevolge van de gladheid van den weg een personen auto het ongeluk doordat de bestuurder moest uitwijken voor een stilstaande auto bus van de Moda, eerst tegen een lan taarn en daarna tegen een boom te rijden aan den Gnephoek, waardoor de auto zwaar werd beschadigd en moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Op de Aar werd Nieuwjaarsdag weer vrij druk schaats gereden. De 21-j. Zw. kwam hierbij zoo ongelukkig te vallen dat hij een diepe hoofdwond bekwam. Dr. H. verleende de eerste hulp. Morgen zal hier een speldjesdag wor den gehouden ten bate van het Dorus Rij kers-fonds. Op 6 en 7 Februari a.s. zal hier in de Kerkzaal der Martha-Stichting het 20- jarig bestaan worden herdacht van de pl. afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De heer G. Klok alhier is te den Haag geslaagd voor het examen Boekhouden M.O. afdeeling G. NIEUWKOOP. Jaarvergadering „Gedenk Uwen Schepper". De Chr. Jongelingsvereeniging „Gedenk Uwen Schepper" vergaderde in de lokalen van de Chr. School. Na het zingen van Ps. 68 10 opende, wegens ziekte van den eere-voorzitter ds. A. J. van Wijngaarden, de heer A. Leen- hard, hoofd van de Chr. School, door het lezen van een gedeelte uit den Bijbel en ging daarna voor in gebed. De voorzitter, ae heer A. Bon sprak een woord van wel- JAPANSCH VLIEGTUIG TE ROME AANGEKOMEN. Het Japansche verkeersvliegtuig „Jamato" is op zijn vlucht van Japan te Rome aangekomen. Het betreft hier een proefvlucht, waarbij men de mogelijkheid van een directe luchtverblnding tusschen Japan en Italië wilde onderzoeken. NIEUWE UITGAVEN. Het derde nummer van „De oorlog in woord en beeld", dat bij Scheltmans en Giltay te Am sterdam verscheen, bevat een aantal artikelen over de laatste periode van den oorlog en be handelt o.a. de positie der neutralen, waarbij ook de crisis van 10 en 11 November j.l. van verschillende zijden wordt belicht. Een groote verzameling foto's geeft een indruk van de krijgsbedrijven in Europa. kom. Gelezen werd het jaarverslag docr den secretaris K. Angenent. Uit het ver slag van den penningmeester I. J. Koole bleek, dat het kassaldo ruim f. 11.50 be droeg. De leden behandelden dan een Bij belaandacht en gaven eenige voordrach ten, waarin ernst en luim afwisselden. Vooral met het opvoeren van de samen spraak voor 13 personen getiteld „Het Ge weten" oogstte men veel bijval. Het was reeds na middernacht toen voorzitter Bon met dankzegging sloot. Voor dezen avond bestond, ondanks het ongunstige weer veel belangstelling. voor alle maten passend, p. p. 10' per knot van 150 gram 5w nieuwste kleuren, per paar 39 fantasie, per paar 59 prima kwaliteit, per stuk 100 met inhoud, per doos 25 bedrukt, mooie dess., 3 stuks 25 bedrukt, 90 x 90 centimeter 50 gebloemd, m. houten beugel 100 28 centim. breed, per meter 10 alle modekleuren, per meter 25 kleine bloemdessins, p. meter 30 gezoomd 2 stuks 25 ajourzoom, 170x225 cm. 125 wit met roode rand graslinnen, gezoomd 3 stuks 25c10 eikenhout, extra groot model, geslepen glas1 00' uitvoeringen, modern ingelijst 25' groot sortiment in diverse uitvoeringen10 2 stuks10 heele huiden125 onze bekende prima kwaliteit, 275 grammw en swingmodel, div. kleuren 100 met blocnota en reserve blaadjes, compleet 30 per spel van 5310 zeer solide125' diverse uitvoeringen. 50 echt leder10 charmeuse m. mooie appliques 75 sorteering, moderne dessins 25' im. leder prima kwaliteit, uitgebreide sorteering 2 stuks 25' aardige dessins 2 stuks 10 heerlijk schuimend 25 wenscht allen een GELUKKIG NIEUWJAAR. 5481 Model 2377 Prima ..Twllfit". model met zlj- slultlngen twee elast panden overdeheupen Tearose 4)58 coutll Mm Model 8177 Prima „Twiiflt" bulkbandcor- set, sterke rose coutll met ge heel elastieken binnen band... 268 Model 1867 Elegant „Twll- fit'-model. met zijsluiting. tea rose broché Uitstekende Model 4177 Zeer sterk „Twii flt" bulkbandcor- set van de beste coutll met bree- den elastieken binnenband. Uit stekende pas vorm en t OO duurzaam Model 1077 Zeer mooi vetercorset. sterke zijden broché, elast. zijstukken slui tende over het been Geschikt voor 48 alle figuren Model 7066 Bekend „Twii flt". Sportmodel j van fijne broché, sterk, prima coupe Model 2599 Nieuw „Twllfit" sportmodel van fioeden pasvorm, n sterke 4)58 broché.. A Model 5077 „Twllfit"- model met vetersluiting. Popeline broché. Prima cou- ^28 pe en sterk O Model 1277 „Twllfit" model met zijsluiting en tevens veter In den rug Zeer sterkebroché. Uit stekende pasvorm Knippen en Naaien van Costuum en Lingerie - Nuttige en Fraaie Handwerken - Opleiding voor practijk en examen. Inschrijving voor nieuwen cursus Maandag en Donderdag van 3—5 en 7—9: KAISERSTRAAT no. 55. 5534 CONVERSATIE - GRAMMATICA - ENZ. Privé-, club- en cursuslessen Cursusles: f. 2.50 per maand. MERCURIUS-DIPLOMA - Clubles (2 1.1.) 1.6 - per maand OPLEIDING L.O. Cursusles: t.50 per jaar <u83 GANGETJE 1 - HOEK BREESTRAAT. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7