KWALITEITS - NAAIMACHINES C. F. MEERPOEI Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSfH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 December 1939 WEERBERICHT. AGENDA Alléén: Breestraat 171 VRAGENRUBRIEK BENTHUIZEN. Door het ijs gezakt. Gisteravond omstreeks 9 uur zijn de dames D. V. en A. V. en de heeren H. V. en G S., terwijl zij even op het ijs van de dorpsvaart stilstonden«door het ijs gezakt. Zij werden door omstanders op het droge geholpen. De Dorpsvaart is onbetrouwbaar, zoodat het daar gevaarlijk rijden is. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Gemeentebegrooting voor 1910 vastgesteld Uitgetrokken voor burgerlijk armbestuur 193.000 Voor werkverschaffing en steun- verleening f. 235.000 met een fondssubsidie van f. 176.955. De raad vergaderde. De heer van den Ban had bericht gezonden dat hij wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. De voorzitter deed eerst mededeeling van het overlijden van het raadslid den heer Joh v d. Helder. Sedert 3 September 1935 is de heer v. d. Helder raadslid geweest en hij heeft de vergaderingen van dit college zeer trouw bezocht; ook toonde hij steeds veel belangstelling voor de ontwikkeling van onze gemeente en in het bijzonder als lid van de gascommissie heeft hij veel belang stelling voor diverse punten aan den dag gelegd. Hij heeft geen hoogen leeftijd be reikt (58 jaren). Besloten werd namens den raad een brief van rouwbeklag aan de familie te zenden. Ingekomen was een schrijven van eenige bewoners uit het NO. deel van deze ge meente. waarin zij er zich over beklaagden dat aan den Nieuwemeerdijk en Akerdijk wonende winkeliers op Zondag hun waren wel aan het publiek verkoopen en dringend verzochten maatregelen te nemen en regel matig te laten surveilleeren. teneinde door bekeuringen verbetering te krijgen. Op voor stel van den voorzitter werd besloten te berichten, dat de gemeenteraad in deze geen enkele bevoegdheid heeft en dat adressanten wordt aangeraden zich met hun verzoek tot den burgemeester te wenden. Verder werd gelezen een schrijven van dc buurtvereeniging „Door Eendracht Sterk" Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 761. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De voor van lagen luchtdruk over Scandinavië verplaatste zich verder in Zuid-Zuidoostelijke richting en ligt thans met een afgesloten kern van omstreeks 990 mbar over Zuid-Zweden. Onder invloed van dl' minimum ruimde de wind in ons land naar Westelijke richtingen en nam in kracht toe De vorst nam daarbij in beteekenis af en in Den Helder was hedenmiddag de temperatuur tot 3 graden boven het vriespunt gestegen terwijl regen- en natte sneeuwbuien vielen. In het overige deel van ons land kwam nog matige tot lichte vorst voor. In Zuid-Scandlnavlë werden de luchtdrukverschillen zeer groot en komen zware sneeuwstormen voor. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuidoost-Europa nam in intensiteit af. De hoogste luchtdruk waarden van omstreeks 1024 mbar worden in West-Hongarije aangetroffen Het genoemde ge bied breidde zich in Westelijke richting over Frankrijk uit en in Noordoostelijke richting over West-Rusland In geheel Zuidoost-Europa heerscht matige tot strenge torst. Ook Roemenië meldt nog voortdurend sneeuwstormen. Aan de Golf van Triest woedt nog een storm bu een temperatuur van 8 a 9 graden onder nul In de Povlakte vroor het eveneens flink mede ten gevolge van nachtelijke uitstraling. Over Zuid-Italië ligt een depressie van onge veer 1001 mbar Deze veroorzaakt op Cicilie zware stormen plaatselijk van veel neerslag vergezeld tot in de omgeving van Napels In de Apenijnen valt sneeuw tot in de omgeving van Napels. Een depressie van 990 mbar is de Azoren ge passeerd Er viel hier zeer veel regen terwijl de temperaturen tot 10 graden daalde. Zij ver plaatste zich langzaam in Oostelijke richting. Onder haar invloed viel te Lissabon 26 m.m. liet maximum over Oost-Groenland is snel in beteekenis afgenomen. De luchtdruk is er thans tot 1015 mbar gedaald terwijl de vorst er minder hevig werd. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland t7 u. 20 voorm.) Den Helder: lichte regen, krachtig W-wind. temp. 3 gr. C.. min. 1 gr. C.. neerslag 1 mm. Vltssingen: zwaarbewolkt matig ZW-wind. temp. —1 gr. C min. —1 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, matig ZW-wind. temp. —1 gr C min. 4 gr. C. Groningen: lichte sneeuw, krachtig WZW-wind temp. 0 gr. C.. min —4 gr. C. neerslag 5 m.m. Maastricht: betrokken, matig ZW-wind. temp. —5 gr C.. min. 7 gr. C. LUCHTTE51PERATUUR. Laagste temp. gr C. (31 gr. F.). 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.i 12 uur 'smiddags: 5 gr. C. (41 gr. F.) aan den Aalsmeerderdijk bij de Groote Poellaan. houdende verzoek om uitbreiding van den gemeentelijken reinigingsdienst en toekenning van subsidie voor een sport- en speelterrein daar ter plaatse. Aan mej. S P. Haartsen werd eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de O.L school te Vijfhulzen, met ingang van 1 Februari a s De voorzitter deelde mede. dat tot com missie-redacteur ter secretarie van deze ge meente met Ingang van 1 Januari a.s. is benoemd de heer mr. Joh. Knape uit Beverwijk. Tot lid van de plaatselijke gezondheids commissie werd herbenoemd de heer P. Bakker te Nieuw-Vennep en tot ambtenaar van den burgerlijken stand speciaal belast met het voltrekken van huwelijken ivaca ture wijlen D. Helder i werd benoemd de heer dr. D. W. Zuijdam. dierenarts te Hoofddorp. Vastgesteld werden vergoedingen krach tens art. 13 van de lageronderwijswet 1920 en het bedrag, bedoeld in art. 55 van deze wet. (Dit bedrag werd vastgesteld voor de O. L. scholen op f. 13.43 en voor U.L.O. op f. 18.72 per leerling). Goedgekeurd werd een voorstel om eenige perceelen, behoorende tot het wan delbosch in Hoofddorp uit dc admini stratie van het grondbedrijf uit te lichten, een aanvrage om een rijksvoor schot krachtens dc landarbeiderswet ten behoeven van K Vermeulen, wonende aan den Lisserweg te Nieuw-Vennep en een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een drietal arbeiderswoningen, staande te Abbenes, Nieuw-Vennep en Hoofddorp. Met de verplaatsing van het woonwagen kamp te Hoofddorp ging de Raad accoord. Goedgekeurd werd aan een 4-tal nieuwe wegen in Badhoevedorp een nadere aan duiding te geven en wel met namen, die met de vliegtuigen van de K LM. verband houden. Hierna kwam aan de orde de gemeente begrooting voor 1940 omtrent het ontwerp waarvan we reeds een en ander mededeel den. Van de gelegenheid tot-het houden van algemeene beschouwingen werd een zeer kort gebruik gemaakt De heer Van Delden wenschte o.m. de instelling van een schooiartsendienst en uitbreiding van de volkshuisvesting. Na eenige discussie, waar bij bleek, dat dc Raad zijn goedkeuring hechtte aan het beleid van B. en W. werd tot artikelsgewijze behandeling van de be grooting overgegaan. De vergadering ging accoord met een voorstel van B. en W. om den heer T. Boll, commies le kl. chef van de afd. financiën te bevorderen tot hoofdcommies. Na de pauze werd de vergadering bin nengeleid de heer M. J. van Nieuwenhtilj- zen, die door den voorzitter van het cen traal stembureau benoemd werd verklaard tot lid van den Raad dezer gemeente in dc plaats van den heer S van Wijk Bij de toespraak, die de voorzitter tot den heer Van Nieuwenhuijzen hield, werd gememo reerd de groote brand die er in den afge- loopen zomer in de gebouwen van de firma van WijkCatz te Vijfhuizen heeft ge woed en deze brand er indirect toe geleid heeft, dat de heer van Wijk niet opnieuw kon worden toegelaten. Nadat de voorzitter nog enkele waardee- rende woorden had gesproken jegens het verdienstelijk werk, dat de heer van Wijk steeds als raadslid in het belang van de gemeente heeft gedaan, sprak hij de hoop uit dat de heer van Nieuwenhuijzen ook met talent en liefde de belangen van deze ge meente zal weten te dienen. Hierna volgde beëediging. Bij de verdere behandeling der begrooting gaven verschillende posten wel aanleiding tot het maken van opmerkingen doch niet tot het aanbrengen van belangrijke wijzi gingen De begrooting werd vastgesteld als mede die der bedrijven. Voor subsidie aan het burgerlijk armbe stuur werd uitgetrokken een bedrag van f. 193000 en op den post ..werkverschaffing en steunverleening" f. 235000 met een bij drage uit het werkloosheidssubsidiefonds van f. 176955. LEIDSCHENDAM. Gedurende de Kerstdagen is ten bate van de Inwendige Zending in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 32.—. Gevonden: 1 zwart damestruitje, 1 blauw kinderjurkje, 1 big, 1 paar dames handschoenen, 1 portemonnale, 1 huissleu tel. 1 paar heerenhandschoenen. Adres bur. van politie. NOORDWIJK. Gevonden: Een zwart kinderschoentje een reep chocolade, een portemonnaie, een hondenriem, een hond, kleur wit met zwar te vlekken, een kerkboek. Inlichtingen voor bovenstaande voorwerpen worden uitslui tend verstrekt des Woensdags en des Za terdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politie bureau te Noordwijk-Binnen. SASSENHEIM. Vroege Lenteboden! Bij den landbouwer Vis aan de Postwijk- kade is reeds een tweetal lammeren ge boren. Het is echter nog geenszins een „zomersch gezicht" de diertjes, beschut door de vacht van hun moeder in de sneeuw te zien liggen. VALKENBURG. GEMEENTERAAD. Aanbieding bcgrooting Gunning van bouwmaterialen. De Raad vergaderde. Burgemeester de Wilde opende met ambtsgebed. Ingekomen was een schreven van Ged. Staten hetwelk dc goedkeuring inhield van een leening van f. 3000.loopende over 20 jaren tot verbetering van den middenweg. Hierna had de aanbieding plaats van de begrooting 1940 alsmede de vaststelling van de verordening heffing 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. De verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging der veldwachters en de vast stelling vergoeding voor de Chr. School over de jaren 1934 t/m 1937 zijnde f. 4947.26. De voorzitter deelde mede, dat gunning van levering van bouwmaterialen voor den Valkenburgsche weg mits goedkeuring van de commissie voor werkverruiming als volgt volgt is: 4000 M. beton trottoirband aan F. P. Bos en Zn. te Alphen, 1450 M. beton op- sluitband aan de fa. Oosthoek te Alphen, 200 M. rioolbuis aan de fa. Tegclaar en Co. te Lisse en 37400 beton trottoirtegels aan C. Viskes van Meel te Ter Heiden. De heer van Dijk vroeg of de ventvergun ning spoedig ingevoerd wordt. Dit zal in de eerstvolgende vergadering geschieden. Hier na nam de voorzitter het woord tot het houden van een Oudejaarsrede. waarin hij een overzicht gaf over het afgeloopen jaar en o.a. herinnerde aan het overlijden van burgemeester Lotsy, die bekend en geliefd -was. Het ledental der gemeente is met 4'/*% gestegen. Aan ziekenverpleging en onder stand werd ongeveer f. 2500 uitgekeerd en aan steun werkverschaffing f. 16.850. welke cijfers voor Valkenburg onrustbarend hoog zijn. Spr. hoopte dan ook dat God alles wel moge maken. VOORSCHOTEN. AUTO IN DE SLOOT. Gisteravond is een militaire vrachtauto bestuurd door J. F. v. O. door het gladde wegdek in een sloot gegleden nabij het Burg. Vernèdepark. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor maar men is geruimen tijd bezig geweest, de auto weer op den Leidscheweg te brengen, waartoe enkele kraanwagens waren gezonden. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waargenomen van hedenmiddag ai tot Dinsdagmorgen door dr. C. J. Kerkhof, Telef. 93 cn dr. M. v. d. Stoel, Tel. 56. WASSENAAR. Vergadering Waxsenaarschc Middcnstands- vereeniging. In den foyer van gebouw Centraal ver gaderde dc middenstandsvereenlging. De voorzitter, de heer J. van Beesten opende, waarbij hij den heer van der Lee feliciteerde met het 25-jartg bestaan van zijn zaak. De heer Kraan bracht als mede-afgevaar digde naar de Bondsvergadering een kort verslag uit. Van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen inzake dc kwestie van prijsop drijving, waarin o.a. werd aangeraden ter zake contact te zoeken met het gemeente bestuur. Hierop deelde de voorzitter mede, dat dit laatste is geschied doch dat ver- leenen tot het verhoogen van prijzen, behoo rende tot den voorraad in Augustus. Tot leden der commissie voor onderzoek tot het organiseeren van een feestelijke Jaarvergadering buiten bezwaar van de vereeniglngskas werden benoemd dc heeren van der Lcc. Boddeus en Wegenwijs. Als voorzitter werd in de plaats van den heer van Beesten, die deze functie slechts voor tijdelijk had aanvaard gekozen de heer A. van der Lec. Den heer van Beesten werd warmen dank gebracht voor zijn arbeid. Hierna sluiting. Ongevallen. Op den Schouwweg kwamen de auto be stuurd door V. uit Den Haag en de 3-wielige carrier bestuurd door v. d. B eveneens uit Den Haag met elkaar in botsing toen zij een stilstaande auto passeerden, v. d. B. sloeg met het hoofd door dc voorruit cn bekwam een hoofdwond. Hij werd per taxi naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overgebracht. Van der Z. uit Den Haag verleende op den Rijksstraatweg met zijn auto geen voor rang aan den 58-Jarigcn wielrijder A. uit Katwijk, waardoor deze tegen den grond werd geslingerd en daarbij een hersen schudding opliep. Nadat dr. dc Haan de eerste hulp had verleend, is hij per zieken auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zondag. Evang. Chr. Gemeenschap, Middclstegracht Bijeenkomsten te 10 u. voorin, en halfzeven nam. Jeruël. Groenestecg 16: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. Leger des Heils. Hooigracht: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ned. Heilsleger, Oude Vest: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Jeruël, Groenesteeg 16: Samenkomst te 6 uur nam. Leger des Heils. Hooigracht: Bijeenkomst te 8 uur nam. Dinsdag. Jeruël, Groenesteeg 16: Des avonds Bljbelbe- spreking. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Teekenlngen van Jo Spier. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 7 Jan.). DIVERSEN: ZEVENHOVEN. Tot ouderling der Herv, Gem. is her kozen de heer G. Kool en tot diaken de heer L. Kool. De zoon van R. K. kwam bij het schaatsenrijden zoodanig op het ijs terecht dat hij zijn arm brak. Door dr. L. werd deze weer gezet. èn toch NIET DUUR, vindt U bij 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphterie. 3H uur 'smiddags precies. 's Vrijdags: Inst. voor Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „4 moedige meisjes". Eiken dag behalve Vrildags ook om 2 u.. Zon dag en Maandag 2—7 en -8—11 uur. Lido-Theater Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De roos van Washington Square". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag en Maandag doorl. voorstelling van 2—7 cn 8.15 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Oudejaarsavond 7Vs uur. .Leven in de brou werij". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag en Maandag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ..Piloot X". Zondag te 4 en 7^ uur nam., Maandag 2 4t4 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam., „Jongensstad." Zondag cn Maandag van 27 uur doorl. voor stelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee) ,'t Zit in de lucht". 5470 (ingez. Med.) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 30 Lm Zondag 31 December a.s. waargenomen door dc apo theken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 20502 cn apotheek Reyst, Steenstraat 35. telef. 20136. Maandag 1 Januari 1940 Lm. Vrijdag 5 Jan. a.s. nemen waar de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. telef. 21060 en A. J. j Donk, Doezastraat 31. telef. 21313. I Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8. telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst tc Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren De Graaff. De Jager, v. d. Meer en Renaud. en van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Bruins Slot, P. van Es, Niemer en Starck. Tc Oegstgeest wordt deze dienst op Oude jaarsdag waargenomen door dr. Varekamp. tel. 21916 en op Nieuwjaarsdag door dr. Hugenholtz, tel. 20390. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren zijn bij het sleetje-rijden bij de Grens (de hoogte bij den Ouden Zeewegi twee meisjes ongelukkig terecht gekomen. Een meisje brak een arm, de ander kreeg een lichte hersenschudding. HOOGWATERTIJ DEN TE KATWIJK A. ZEE Voor Zon dar. Voorm te 6.02: nam. tc 6 28. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 4.25 n.m lot 7 40 v.m. Zondag: 4.25 n.m. tot 7.40 vm. RIJNSBURG. In verband met het vertrek van mili tairen hebben commandant en officieren een afscheidsreceptie gehouden, die door vele burgers bezocht is. Kapitein mr. J. C. van Heuven heeft hartelijk dank gezegd voor de aangename samenwerking tusschen militaire en burgerlijke overheid en voor de groote welwillendheid .waarmede de Rijns- burgsche burgerij de militairen ontvangen heeft. B. en W. hebben de inning van het havengeld in 1940 verpacht aan den hoog- sten inschrijver, den heer S. v. Egmond Lz, Ook de Chr. Gem. Meisjesverccniging ..Dorcas" heeft een groot aantal door haar leden vervaardigde kleedingstukken uitge deeld onder hen. die daarvoor in aanmer king kwamen. Dc plaatselijke Arbeidersbond heeft de aangesloten leden verrast met een extra uitdeellng van vleesch. ALPHEN. Been gebroken. Gisteravond om 6 uur is bij het lossen van een voer stroo bij den veehouder de Blanken in den Vierambachtspolder de 53-j. Oskam uit de gem. Haarlemmermeer van den wagen gevallen. De man kwam zóó ongelukkig terecht, dat hij een been brak. Na door dr. Lots te zijn verbonden, is hij per ziekenauto naar het Diaconessen- huis te Haarlem overgebracht. De Ijsbaan is vandaag den geheelen dag gesloten geweest in verband met den hevigen sneeuwval waardoor de baan overal gaten ging vertoonen. De baan is nu reeds weer geheel schoon geveegt dus als de vorst aanhoudt, zal zij binnenkort weer opengesteld worden. Evenwel is nu reeds voor de liefhebbers een groote teleurstel ling. De heer W Odie op 8 Januari a.s. zijn 60-jarige echtvereeniging hoopt te her denken is gistermorgen tengevolge van de gladheid van den weg uitgegleden, waarbij hij zijn been brak. Hij is per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. De 27-jarige Joh. l'A die in October J.l. uit de rijkswerkinrichting te Veenhulzen was ontvlucht, is thans door de politie in zijn woning alhier aangehouden en weer op transport gesteld. De man had na zijn ontsnapping door het land gezworven: tot dat hij in verband met de koude naar zijn woonplaats terugkeerde. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Vaststelling, gemeentebegrooting De opcenten personeele belasting ver hoogd van 175 tot 200. De raad vergaderde. De heeren wethou der W C van Kleef cn A. Brand, oudste raadslid, feliciteerden den burgemeester met zijn herbenoeming, waarvoor deze dankte. B. en W. deelden mede, dat blijkens een door hen ontvangen rapport van het hoofd v. d. Vleeschkeurlngsdienst, zulks in ver band met een vraag van den heer Noest in de vorige vergadering, dat voor een in lichting van een tijdelijke extra gelegen heid voor den verkoop van voorwaardelijk goedgekeurd vlecsch. dc kosten niet even redig zijn aan het nut daarvan, zoodat af gezien moet worden van liet treffen van ccn voorziening te dezer zake. Dc heer Noest was met dat antwoord niet tevreden cn deed nog een krachtig beroep bij het college, om hier tot een z.g. „vrijbank" te komen, daar aldus spr. de drang naar goedkooper vleesch ook in deze gemeente zeer groot is. De voorzitter zegde toe. deze zaak nog eens te zullen bezien. Tot lid van het Burg. Armbestuur (de heer W. van Bergen was aftredend) werd gekozen No. 2 van de voordracht, de heer J. Meijer. Stilzwijgend werd goedgekeurd een voor stel van B. en W. tot nadere vaststelling van de grondprijzen van het gemeente- bouwterrein aan de Zuidkade. Hierop werden de rekeningen van in komsten en uitgaven der gemeente, dienst jaar 1938, alsmede van het Burg. Armbe stuur en de gemeente-bedrijven goedge keurd. Vastgesteld werden de vergoedingen ex. art 101 L.O.-wet voor de diverse scho len. Hierna werd besproken een voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 9 van het reglement voor het Burg. Armbestuur, waarvan de redactie thans luidt, dat de voorzitter van het B A. jaarlijks door het college van B. en W. in de maand Decem ber uit de leden van het B.A. zal worden benoemd De heeren Boekraad, De Ruyter, 't Hart en Noest, verzetten zich tegen deze wijzi ging. Zij meenden dat de oude toestand, waarbij de voorzitter door de leden van het B. A. werd benoemd, bestendigd moest blijven Na toelichting van den voorzitter werd met 94 st. voor de wijziging gestemd, zoodat het voorste] van B. en W. werd aangenomen. Hierna werden de algemeene beschou wingen gehouden voor de begrootingen van B.A., gemeente-bedrijven en de ge meente. dienstjaar 1940. De heeren Brand, Van Wingerden, De Ruyter, Noest en Veer man namen hieraan deel. Allen waren vol lof en waardeering aan het adres van B. en W voor het samenstellen der begrooting. terwijl alle sprekers overtuig<J waren, dat aan de verhooglng der personeele belasting van 175 tot 200 niet viel te ontkomen. De voorzitter dankte de sprekers, waarna de begrootingen in behandeling werden ge nomen cn na bespreking werden vastge steld. Voorts werd besloten het aantal op centen der personeele belasting tot 200 te verhoogeri. De gewone dienst der gemeente-begroo- tlng Is geraamd aan Inkomsten en uit gaven tot een bedrag van f 586.883,30. Na rondvraag volgde sluiting. Den pols gebroken. Tijdens het schaatsenrijden op de ijs baan ..Blouksloot". had mej. R het onge luk, zoodanig te vallen, dat zij haar pols brak. Na eerst door den dokter alhier te zijn verbonden, is zij voor verdere behan deling naar het Acad Ziekenhuis te Lelden vervoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Dyonls Maria Theresla. Z van Ge- rardus Maria Sterkenburg en Cornelia Maria Brand Lena Wlllempje. D. van Dirk van Soest en Rietje van Voskuilen Leonardus Wilhelmus, Z. van Jacobus Adrlanus de Jong en Wllhelmina Anderijntje Meijer Hendrika, D. van Leendert Windhorst en Adrtana Jacoba Brandhorst. Overleden: Wllhelmina van Vegten, wede. van Jan Droog 64 J. Catharlna Maria Koster, echtg. van Jan Hooftman 77 J. Klaas Ver kade 75 J. Arie van Tol 69 j. Getrouwd: Hendrikus Cornells Johannes van der Maat 29 j. en Joslna Hoogenboom 24 J. LEIDERDORP. De ijsbaan is al weer enkele dagen geopend; ook des avonds. Het ijs is zeer mooi. NIEUWVEEN. Geslaagde wedstrijden op het Ijs. De „Nieuwveensche IJsclub" organiseer de gistermiddag wedstrijden, waarvoor veel belangstelling bestond. De uitslagen lulden: Hardrijden: le pr. C. Lok f. 7.50; 2e pr. W. Lentlng, lux voorwerp; 3e pr. Th. v. Duuren, f. 3.4e pr. A. Maat, lux.voorwerp Ringrijden: B. Walraven, met mej. Wal ravenVerkerk, le pr.; C. Lok met mej. Lok, 2e pr.; Nic. v. Dijk met mej. P. Lok, 3e pr.; G.Bos met mej. C. v. d. Breggen, 4e prijs. TER AAR. Tijdens het spelen met een bal op het Ijs, kwam het zoontje van den arbeider B. R. zoodanig te vallen, dat hij een been brak. Dr. Quartel was spoedig ter plaatse en verleende geneeskundige hulp. .T. H. M. K. tc L. Hoewel er taalkundig geen enkele reden is voor het gebruik van een ver- bindingsteeken, wordt het bijna steeds in het woord .,'s-Gravenhagc" gebruikt. Ook hel ge meentebestuur doet zulks in de officieele siuk- ken. U vergetc niethet geldt hier een eigen naam. zoodat een vergelijking met de schrijf wijze van ,,'s morgens" niet opgaat. i 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6