NOVA ■Theater Gemeenteraad van Lisse LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 29 December 1939 't Zit in de Lucht OFFKIEELE KENNISGEVING WEERBERICHT. Uit de Omstreken Zijn Vader gewroken AGENDA DE ONBEWOONBAARVERKLARING VAN HUIZEN DE KWEEKERSCREDIETEN VOOR 1940 BESPRE KINGEN INZAKE DE VERLICHTING. De raad van Lisse vergaderde onder voor zitterschap van burgemeester Jhr. mr. F. C. J. M. van Ryekevorsel. Behandeld werd o.a de onbewoonbaar verklaring van eenlge hulzen aan de Derde Poellaan De heer Knetsch merkte op. dat de gang van onbewoonbaarverklaring in het alge meen hem niet bevredigde. Hij wil eens een goed onderzoek van alle woningen die hiervoor in aanmerking komen. De voorzitter zegt dat In vele gevallen nog niet tot onbewoonbaarverklaring be hoeft te worden overgegaan, aangezien er nog verbeteringen mogelijk zijn. Wethouder Warmerdam wil de onbe woonbaarverklaring voor andere huiseige naren een stimulans doen zijn om hun huizen op te knappen De voorzitter merkte op dat klachten onderzocht moeten worden; de inspecteur spreekt hier zijn oordeel over uit. Een onderzoek op groote schaal geeft thans wel moeilijkheden Na verdere discussie werd de verordening tot het verrichten van persoonlijke dien sten in oorlogstijd besproken. De raad kan zich hiermede vereenigen. Inzake de Kweekerscredieten voor 1940 wil de heer Romijn de oppervlakte van 1 H A. als onderpand laten vervallen Dit is te groot voor dezen tijd. De voorzitter meende dat in de regeling hiervoor reeds ruimte wordt gelaten. Besloten werd dat bij een credlet van f. 1000 geen H.A. als onderpand behoeft te worden gegeven wanneer er voldoende zekerheid is voor het crediet op andere wijze. De commissie van advies, de heeren Ro mijn en Segers. stelde zich wederom be schikbaar voor 1940. Inzake de loonen en wedden van het ge- meentepersoneel was de heer Van Reste ren van meening dat de kindertoeslagen no glang niet gelijk zijn als bij het Rijk. De leeftijdsgrens alleen reeds is nogal ver schillend. Hij wil de leeftijdsgrens op 18 jaar stellen. Opgemerkt werd dat de Rijksregeling in de maak is, dus is het raadzaam deze af te wachten. Een schrijven was Ingekomen van de ambtenaren ter secretarie om de gratifi catie. die toegestaan kan worden ook te verstrekken In verband met de vele over uren die gemaakt zijn bij de mobilisatie- werkzaamheden. Het verzoek der ambte naren werd aangenomen. Na een zeer uitvoerige discussie wees de stemming uit, dat de gasverlichting wordt verkozen boven electra-verllchting. De heer Segers stemde tegen De onderwljsvergoedingen voor 1938 wer den vastgesteld z.hst. Nogmaals kwam de straatverlichting aan de orde. De heer Tibboel voerde een plei dooi voor electra-verllchting. Wethouder Tromp wees er op dat verandering van gas in electra voor de gemeente nadeellg is. Gasverlichting is uiteindelijk voor de ge meente voordeellger en beschermend voor den gasprijs. De gemeente produceert zelf het gas. De heer Boot zegt als Ud van de com missie van rapport, dat de commissie tot de conclusie is gekomen dat de lichtsterkte bij gelijk gebruik hetzelfde is. De kasten van gasverbruik zijn lager dan electra- verbruik. De opdracht is naar spr.'s mee ning geheel uitgevoerd. De begrooting voor den schoolartsen- dienst werd aangenomen. Voorlooplge vaststelling vond plaats van de bedrljfsrekenlng over 1938. De rekening van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd. Voor het Burg. Armbestuur werd voor 1940 f. 40.000 begroot. Als controleerend geneesheer werd aan gesteld dr. Mulder van Heemstede, die voor elk advies een vast bedrag als vergoe ding zal ontvangen. Mededeellng werd gedaan van de cir culaire van den minister van sociale za ken over een Kerstgave en verhooging van steun. De rekening over 1938 sloot met een voordeelig saldo van f. 18000. hetgeen met dankbaarheid aangehoord werd. Na rondvraag volgde sluiting. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 767. BU1TENLANDBCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het minimum, dat gisteren bij Denemarken lag. verplaatste zich naar het Zuidelijk deel van de Noordzee en vulde daarbij tot 1015 mbar op. Onder invloed van deze storing viel ln het Wes telijk en Zuidelijk deel van ons land sneeuw, terwijl de wind nog uit Zuidelijke richtingen bleef waaien. Over Noord-Scandinavië ontwikkelde zich een voor van lagen luchtdruk, die nog voortdurend in beteekenis toeneemt en zich Zuidwaarts ver plaatst. De as van genoemd gebied strekt zich van Noord-Finland. waar de luchtdruk ongeveer 984 mbar bedraagt, tot Schotland uit. Onder invloed van dit lage drukgebled kromp de wind op het Westelijke deel van de Noorsche kust naar het Zuidwesten, terwijl de windkracht toenam. Er vallen daar sneeuw- en hagelbuien bij temperaturen even boven het vriespunt Ach ter de voor van lagen luchtdruk wordt weer arctische lucht naar het Zuiden getransporteerd. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid-Oost Europa nam nog iets ln beteekenis toe. De tem peraturen zijn daar zeer laag. In Tirol en Hon garije vriest het 20 tot 23 graden, terwijl het in Griekenland en Roemenië sneeuwt. De vorst breidt zich ook geleidelijk over Italië uit. Ook in het Oosten van ons land kwam bij helderen hemel flinke vorst voor. Twente had bijv heden morgen een temperatuur van 10 graden onder het vriespunt. Het cebied van hoogen luchtdruk over Oost- Groenland nam gisteren snel in beteekenis toe. Gisteravond bedroeg de luchtdruk er 1040 mbar. Hedenochtend echter was deze weer tot 1027 mbar gedaald. Het maximum over de Britsche eilanden wordt aan de Westzijde aangetast door een Oceaandepressic, die langzaam naar het Oosten doordringt en aan de Noordzijde door de bovengenoemde voor over Scandinavië. KATWIJK TELEF. 400. VRIJDAG t/m DONDERDAG *s avonds 8 u. De grootste lachfilm slnd6 Jaren. VOORAF: John Wayne in: 5100 Plaatsbespr. aan de kassa of telefoon 400, 5 ct. p. p. dringend aanbevolen. Prijzen van 3080 ct., onze gezellige balkonplaatsen vanaf 55 ct. NIEUWJAARSDAG 2.30 en 8 uur groote voorstelling. H1LLEGOM. Sluiting der Pluim vee ten toonstelling. Onder groote belangstelling werd de negende Hillegomsche Pluimveetentoon- steliing door den voorzitter, den heer Van Schie gesloten Deze herinnerde er o.a. aan dat de prachtige dagverlichting ten zeer ste door de deskundigen werd geroemd. Hierdoor was het mogelijk volop van de tentoonstelling te genieten. Voor het bestuur der pluimveevereeniging is dit alles een ware voldoening geweest en werd de groote moeite, welke het orga- nlseeren van een dergelijke groote tentoon stelling met zich brengt, ruimschoots ver goed door het groote aantal bezoekers. Zeer velen militairen, die gedurende de feestda gen niet naar hunne woningen konden, heeft deze tentoonstelling eenige uren van aangename afwisseling gebracht. De ver loting werd gehouden onder toezicht van den chef Politie Braas. De Ijsbaan weer open. Na eenige dagen van dooiweer heeft de vorst wederom haar intrede gedaan. De ijsbaan is dan ook gisteren weer publiek geopend. Slooten en vaarten zijn nog niet berijdbaar. De Bloembollenbeurs werd door slechts 70 personen bezocht. De zaal prijkte in een mooie kerstversiering van dennen groen en guirlandes. De handel was echter zeer gering. De Zondagdienst der doctoren zal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. Ten Hoopen. Door den R.K. Volksbond, den Chr. Besturenbond en den Hillegomschen Be- stuurdersbond werden gedurende de Kerst dagen eenige honderden pakketten levens middelen en vleesch onder hun leden ver deeld. Eenige vooraanstaande Hillegommers bedachten de arme gezinnen. Een honderdtal armen, weduwen en ouden van dagen mocht een mooi pak ket levensmiddelen van deze weldoeners ontvangen. Een woord van hartelijken dank is hier zeker op zijn plaats. KATWIJK AAN ZEE. Tooneeluitvoering voor de militairen. De zaal Gesink was geheel met militairen en genoodigde burgers bezet. De luitenant van O. en O.. J. van Kessel opende, waarna de rederijkerskamer „Tot nut en genoe gen" uit Alphen a. d. Rijn optrad met het blijspel „Het wespennest". Uitstekend werd door dit gezelschap gespeeld en dikwijls werd hartelijk gelachen om de aardige grappen, die erin voorkwamen. Ook moet genoemd worden de band van gemobili seerde soldaten, die dezen avond onder lei ding van den soldaat W. Kemper, zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt met het spelen van goede muziek. Luitenant Van Kessel dankte de mede werkenden hartelijk en overhandigde aan de zes medespelende dames bloemen. Tot slot werd het Wilhelmus gezongen en een „Leve de Koningin" met een driewerf „hoera" uitgebracht. Jaarvergadering Visschersvereeniging „Draagt elkanders lasten". Deze vereeniging. die 318 leden telt. ver gaderde in Casa Cara. De voorzitter, de heer L. van Beelen liet zingen ps. 68 10, las 2 Koningen 1 en ging voor in gebed. Spr. heette allen hartelijk welkom en schetste het goddelooze leven van den koning Ahazla die den god van Ekron verkoos boven den God van Israël. Het schrikkelijk oordeel van God kwam over Ahazla, die van zijn krankheid niet genezen, maar den dood zou sterven. Wien zullen wij kiezen: „den god van Ekron of den God van Israël." Laten wij voor Christus gekozen hebben. Na het zingen van ps. 86 6, las de secretaris de heer D. v. d. Boon de notulen, die goedgekeurd werden. Daar de boekhouder de heer A. C. de Kort in militairen dienst was, bracht de heer B. v. d. Plas het financieele verslag uit. De inkomsten en uitgaven sloten met een be drag van f. 2751,51. Er was een nadeellg saldo van f. 737.35. De voorzitter merkte op, dat dit ontstaan was. omdat aan de leden f. 746.40 verstrekt was voor brandstoffen. Aan contributie was ontvangen f. 1649. Er was voor ondersteuning en ziektegeld f. 1615.65 uitgekeerd. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren L. van Beelen. M. Hus, KL Dubbelaar en B. v. d. Plas bij ac clamatie herkozen. Door het vertrek van het bestuurslid L. v. d. Plas naar IJmuiden was er een vacatur?; hierin werd voorzien door het kiezen van den heer C. v. d. Plas. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur besloten heeft om evenals verleden jaar aan elk der leden 2 mud brandstof te verstrekken. De heer A. Wassenaar dankte namens allen het bestuur daarvoor hartelijk. De voorzitter beantwoordde verschillende vragenstellers, waarna gezongen werd gez. 50 4 en geëindigd met dankgebed. Filmavond Ned. Chr. Bond van Fabr. en Transportarbeiders. In de geheel bezette zaal voor Prot. Be langen werd gedraaid de film „Verbroken boeien". Verleden jaar, toen deze film hier reeds vertoond werd. gaven wij daarvan een uitvoerig verslag. 's Middags was de zaal geheel bezet met kinderen, voor wie eenige kinderfilms wer den gegeven. WEERSOMSTANDIGHEDEN. Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: halfbewolkt, zwak. Z.Z.O. wind. temp. —3 gr. C„ min. —8 gr. C., neerslag 5 m.m. Vlissingen: betrokken, zwak, Z.W. wind. temp. —1 gr. C„ min. —1 gr. C„ neerslag 8 m.m. De Bilt: lichte sneeuw, matig. Z.Z.O. wind, temp. —4 gr C min. —5 gr. C., neerslag 5 m.m. Groningen: zwaarbewolkt, matig. Z.Z.W. wind, temp —7 gr. C.. min. —7 gr. C. Maastricht: helder, windstil, temp. 4 gr. C., min. —4 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 1 gr C. <30 gr. F.). 9 uur voorm.: 0 gr. C. <32 gr. F.i. 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. <34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK A. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 5 u. 14 min.; nam. te 5 u. 37 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4 24 n.m. tot 7.41 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 29 Dec.: op: 20 u. 13; onder: 9 u. 41. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. De groene winterproducten hadden deze week geen vluggen afzet, hoewel de ver wachting was, dat de vorst een gunstigen Invloed op den prijs zou hebben. Van gele kool draaide zelfs nog een gedeelte door en kon de goede kwaliteit slechts van f. 2. tot f. 2.60 per 100 KG opbrengen Roode Kool noteerde'ook slechts van f.2.tot f. 2.70. Groene Kool was iets beter gevraagd en deed van f2.60 tot f3.70 per 100 K.G. Met de Bloemkool is het door de vorst to taal afgeloopen. De elndafloop is tenslotte nog niet tegengevallen. Het stond er aan vankelijk zeer slecht voor. Uien waren nog steeds zeer vast in prijs. Er is onvoldoende vraag en zoo goed als geen export. De prijs varieerde van f. 2.50 tot f3.60 per 100 K.G. Ook voor Kroten onvoldoende vraag. Be taald werd van f. 2.tot f. 2.40 per 100 K.G. Knolselderie deed van f. 3.75 tot f. 4.25 in de A soort. Voor dit product is een win tertje wel gewenscht. Zoo ook voor Boe renkool die een redelijken prijs opbracht, van f0.28 tot f. 0.36 per kist. Met Andijvie zal het na de vorst wel spoedig gedaan zijn. Koudengrond-Andijvle kan zoo'n wintertje niet hebben. Ze bracht van f. 0.30 tot f0.45 per kist van 6 K.G. Waspeen ging met het winterweer in prijs naar boven en bracht zelfs een velllngdag tot f. 1.80 per kist van 20 K G. op. De groote massa ging echter voor f. 0.70 tot f. 1.30 per kist. Voor dit jaar weer is verleden, En wij een ander binnentreden, Doe, wat velen vóór U deden, En daarop hun zin gezet, Waar velen ieder jaar op vlasten, En hun vrienden mee verrasten, En hun gasten op vergastten: Van Tongeren's GESORTEERD BANKET! 5104 Per pond 55 cent. Per blik van drie pond ƒ1.50. (Ing«z. Med.) LEIDSCHENDAM. Mooie Kerstfeesten. Met medewerking van het jeugdkoor „Jong Zanglust" heeft de Gem. Chr. Zang- vereen. „Zanglust" een wijdingsavond ge maakt. De heer Egberts, die ook directeur is van de Herv. Gem. Zangvereen. „Euphonia" te Voorburg had een aantal beste krachten dezer vereeniging naar hier laten komen, ln verband met het feit dat verschillende leden gemobiliseerd zijn. Ds. Vermet sprak een Kerstwijdingsrede uit, waarna zich lieten hooren de beide genoemde zangkoren, evenals het Chr. Mannenkoor utt Rijswijk. O.a. is een Kerst- Oratorium van den directeur ten gehoore gebracht. Tijdens de bijeenkomst voor de Zondags- schooljeugd was een honderdtal kinderen rond den grooten Kerstboom geschaard. De jeugd is onthaald; bij het afscheid mochten de kinderen een passend souve nir in ontvangst nemen. Ten bate van de Stichting voor be hoeftige toevallijders te Heemstede is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f.29.63. De hervormde Meisjesvereenlging Eensgezindheid heeft in samenwerking met de vereeniging Zusterhulp in verband met het Kerstfeest, aan ca. 50 behoeftige Herv. gezinnen 294 kleedingstukken uitge reikt. De R.K. Volksbond gaf voor zijn le den een goed bezochten wijdingsavond, die opgeluisterd werd door de heeren T. van der Meer. declamatie. Blokland en Nieuwen- broek. fluitspel. Inplaats van den overleden heer F. van Vliet heeft de R.K. Coöp. Maalderij „Nooit Gedacht" tot voorzitter gekozen den heer C. J. van Bohemen. OPENBARE BEKENDMAKING. De Burgemeester van Lelden. Overwegende, dat ten behoeve van de luchtbescherming het houden van oefenin gen noodzakelijk is; Gelet op de goedkeuring van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken voor het houden van verduisteringsoefeningen: Gelet op artikel 12 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; Overwegende, dat deze oefeningen ln de luchtbescherming het voorschrijven van gedragsregels noodzakelijk maakt; I. Bepaalt, dat op Dinsdag 9 Januari 1940 van 8.30 tot 10 uur n.m. een oefe ning zal worden gehouden ln het Noor delijk deel der gemeente, begrensd door het Galgewater (Rijn) den Morsch Rijnsburger-, Mare- en Heerensingel, den Oude Rijn en de grenzen met de gemeenten Leiderdorp en Oegstgeest, en op Donderdag 11 Januari 1940 van 8.30 tot 10 uur n.m. ln het Centrum der gemeente, gelegen binnen de Sin gels. alsmede het Oostelijke deel. ge legen tusschen Zijlsingel, Oude en Nieuwe Rijn; dat deze oefeningen zullen omvatten: a. een verduistermgsoefening in ge noemde stadsgedeelten op de daarbij vermelde dagen van 8.30 tot 10 uur n.m. b. het geven van het sein „luchtalarm" te 9 uur n.m. en: c. het geven van het sein „luchtalarm geëindigd" te 10 uur n.m. in elk dier stadsgedeelten op de daarbij vermelde dagen; d. het houden van oefeningen door den luchtbeschermings-brandweerdienst en van den luchtbeschermlngs-geneeskun- digen-dlenst tijdens de perloden van luchtalarm. II. Stelt vast de volgende gedragsregels, welke zullen gelden in de onder I om schreven gedeelten der gemeente op de daarbij vermelde dagen van 8.30 tot 10 uur n.m.: a. Eigenaren, bewoners of gebruikers van woningen en andere gebouwen, alsmede schuren, zijn verplicht zorg te dragen, dat het daarbinnen aanwezige licht op geenerlei wijze naar bulten schijnt, alsmede, dat voorwerpen, welke aan den buitenkant v. gebouwen zijn be vestigd of zich bevinden op de bij die gebouwen behoorende open perceelen, geen licht uitschijnen. b. Het is aan eigenaars of houders van motorvoertuigen of andere rij- en voer tuigen verboden zich daarmede te be vinden of ze te laten staan buiten ge bouwen, tenzij de inwendige verlich ting is gedoofd en de uitwendige ver lichting zoodanig is afgedekt, dat niet meer dan de hoogst noodzakelijke di recte omgeving wordt beschenen, ter wijl berijders of geleiders van rijwielen bakfietsen inbegrepen verplicht zijn de daarop aangebrachte verlich ting geheel te dooven. Het is verboden deze voertuigen te laten staan, anders dan op een zijweg van den doorgaan den verkeersweg, welke van richtlam- pen zal zijn voorzien. c. Het is verboden izich in de open lucht te bevinden in het bezit van een brandende lantaarn, fakkel of ander dergelijk lichtgevend voorwerp, alsmede aldaar eenlg vuur te ontsteken d. Het is verboden op den openbaren weg met motorrijtuigen of andere rij en voertuigen dan wel fietsen te rijden met een zoodanige snelheid, dat zulks ln verband met de sub b genoemde voorschriften gevaar oplevert. e. Eigenaren of schippers van vaartui gen en woonschepen zijn verplicht zorg te dragen, dat de daarop aanwezige uitwendige verlichting is afgeschermd en van eventueel inwendige verlichting geen licht naar buiten schijnt. f. Het is verboden onnoodlg lawaai te maken, waaronder is begrepen het lan ger dan hoogst noodzakelijk is, geven van waarschuwingssignalen met mo torrijtuigen en rijwielen. g. Het is voetgangers verboden bulten noodzaak, ter beoordeeling van de politie, op voor rijverkeer bestemde ge deelten van wegen te loopen of te ver toeven en vóór de geplaatste rtchtlam- pen te staan. III. Stelt vast de volgende gedragsregels, welke zullen gelden in de sub I om schreven gedeelten der gemeente op de daarbij vermelde dagen tusschen de seinen „luchtalarm" en „luchtalarm geëindigd": a. Het ls aan alle personen verboden zich op den openbaren weg te bevin den, anders dan bij dringende nood zaak. ter beoordeeling van de politie. b. Het is verboden anders dan bij dringende noodzaak, ter beoordeeling der politie, op den openbaren weg te rijden met motorrijtuigen of andere rij- en voertuigen dan wel fietsen. De hiergenoemde, zonder dringende nood zaak bij het begin van het sein „lucht- HEDEN. Jeruël, 1ste Groenesteeg 16: Samenkomst te 8 uur nam.; spreker ds. J. A. Monsma. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Teekenlngen van Jo Spier. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 7 Jan DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9)*11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 7—8 uur nam. '5 Donderdags Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praevcntieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3)4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. voor Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thcater. Stationsweg: 8 uur nam.: „4 moedige meisjes". Eiken dag oehalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag en Maandag 27 en 811 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39* 8.15 uur nam.: „De roos van Washington Square". Woensdag en Zaterdag te J uur 30 nam. Zondag en Maandag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Oudejaarsavond 7<4 uur. ..Leven ln de brou werij". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag en Maandag doorl. voorstelling 27 en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: .Piloot X". Zondag te 4 en 7)4 uur nam.. Maandag 2 4)4 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam., „Jongensstad." Zondag en Maandag van 27 uur doorl. voor stelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee) ,'t Zit in de lucht". Voor de avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken t/m. Vrijdag 29 Dec. as. nemen waar de apotheken: J. E. M. ten Dijk. Haven 18. tel. 20085, M. Boekwijt. Breestraat 74, tel. 20552. Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. alarm" op den openbaren weg rijdende voertuigen moeten ten spoedigste wor den geparkeerd aan den rechterkant van een zijweg van den doorgaanden verkeersweg, welke van richtlampen zal zijn voorzien; de eventueel inzit tenden blijven in het voertuig. IV. Maakt voorts algemeen bekend: a. Ieder is verplicht onmiddellijk ge volg te geven aan de bevelen of aan wijzingen. welke hem ln het belang van de oefening door of vanwege de politie worden gegeven. Opzettelijke overtreding of niet na koming van deze voorschriften wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste duizend gulden. HIJ. aan wiens schuld te wijten is. dat deze voorschriften worden overtreden of niet nagekomen, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden. De ambtenaren van Rijks- en Gemeen tepolitie, naar wier oordeel iemand een feit pleegt, waardoor het welslagen van de oefening wordt in gevaar gebracht, zijn bevoegd na aanmaning op kosten van den overtreder de noodige maatre gelen te treffen of te doen treffen. Zij zijn ln dat geval bevoegd zoo noodig te allen tijde een woning tegen den wil van der bewoner te betreden. b. In het tijdvak van 8.30 tot 10 uur n.m. zal in de sub I genoemde gedeel ten der gemeente en op de daarbij ver melde dagen de straatverlichting, be houdens de richtlampen, zijn gedoofd. Deze richtlampen zullen van den rij weg gezien rechts rood en links geel (wit) licht toonen. c. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aanvaard voor schade, welke uit de vorenvermelde voorschriften kan voort vloeien. 5139 Ieder, die zich gedurende de oefe ning op straat bevindt, doet zulks voor eigen risico. d. De Gemeentepolitie zal worden bij gestaan door hulppolitie, aan welke dezelfde bevoegdheden zijn toegekend als aan de gemeentepolitie. Het per soneel van de hulppolitie is kenbaar aan een witten band. waarop het woord „hulppolitie" om den linkerarm. Lelden, 28 December 1939. De Burgemeester voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. OEGSTGEEST. Het a-s. afscheid van den heer J. Streefland Naar wij vernemen is de heer J. Streef land, hulppredikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier voornemens op 28 Januari a.s. in de Pauluskerk afscheid te nemen van de gemeente om op 11 Februari d.a.v. zijn intrede te doen als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Austerlitz bij Zeist. Mevr S. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit dat gister avond omstreeks 7 uur uit de gang van haar woning twee handtasschen met in houd zijn ontvreemd, die in de vestibule op het gaskastje waren neergelegd Met een valschen sleutel heeft men zich toe gang verschaft. Een onderzoek wordt in gesteld. Ten nadeele van den heer S. is een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij buiten had laten staan. Dit is reeds de tweede keer, dat hem dit overkomt. Van den dader geen spoor. In verband met zijn a.s. vertrek uit de gemeente is de heer J. Streefland als voor zitter van het comité voor Militaire Tehui zen alhier afgetreden. Het werk van dit comité wordt voortgezet echter alleen in de daarvoor beschikbare zalen van de Geref. Kerk aan de Maurltslaan en van de Wil lem de Zwijgerkerk. RIJNSBURG. Mooie uitvoering van „De Lofstem". In de Ger. Kerk gaf de Ohr. Gem. Zang- vereeniging „De Lofstem" haar jaarlijksche uitvoering. Na opening met gemeenschap pelijk gezang en gebed door ds. Post, werd onder leiding van den directeur, den heer C. v. d. Keur, het Danklied van Haydn en eën compositie van Mendelssohn Bartholdy gezongen. Vervolgens werden eenige liede ren onberispelijk door de soliste mej. Bep v. d. Eykel uitgevoerd, daarna de Engelen zang voor koor. alt, bas. sopraan en tenor Het bleek, dat de kundige directeur in het afgeloopen seizoen zijn vereeniging door grondige repetities tot groote hoogte heeft weten op te voeren. Na de pauze werd de rest van den avond geheel gevuld met de uitvoering van 's Hei- lands Geboorte van H. W. de Wolff. Een zeer goede keuze heeft de heer Van der Keur hier gedaan; onder ademlooee stilte en met onverdeelde aandacht werd tot het einde geluisterd. Sopraansollstc was mej. Neeltje van Duin; het kwartet be stond uit mej. B. v. d. Eykel (alt), mej. N. I v. Duin (sopraan) en de heeren Joh. Scho- I neveld (basi en Jac. Pauw 'tenon De rol van spreekstem werd vervuld door den heer Verschoor van Sassenhelm Zonder uitzondering waren het zeer goede krachten, een uitvoering van „De Lofstem" waardig. Deze mooie avond werd door ds. Post met dankgebed besloten. 22

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6