CORRESPONDENTIE In 't Nieuwe Jaar.... Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! Deze week moeten alle brieven uit sluitend worden ingezonden naar Bu reau Leidsch Dagblad. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur, zoals jullie weten! Zorgt er voor, dat je brief op tijd is. Geen brieven aan mijn adres dus. De Kerstdagen zijn ook achter de rug. Zo schuift de heerlijke Decembermaand voorbij, al te vlug naar onze zin! Jammer, dat het dit jaar geen witte Kerstmis was. We had den graag buiten een witte wereld gezien. Maar dit deed niets af aan de Kerstvreugde binnen; en ik hoop dan ook. dat de Kerst dagen jullie goede en mooie uren hebben gebracht. Nu rest nog de Oudejaarsavond als laatste feestavond in dit jaar en dan behoort het jaar 1939 tot het verleden. Als we nog even terugzien, moet ik zeggen, dat het in onze raadselkring weer veel prettige uren heeft gebracht, zowel aan jullie, als aan mij. Ik hoop en vertrouw, dat dit in het nieuwe jaar ook het geval zal zijn. Zo ben ik onge merkt al op mijn Nieuwjaarswensen ge komen. Aan jullie allen, groot en klein, wens ik een heel gelukkig Nieuwjaar toe. Moge dit jaar jullie gezondheid en voorspoed bren gen' Ieder begint een nieuw jaar met frisse moed. Maar nu is de kunst het met die moed vol te houden. Ik hoop, dat jullie allen daarnaar zullen streven en jullie je ook flink zullen tonen in grote of kleine tegen spoed, die het jaar mee kan brengen. Daar om wens ik jullie, naast gezondheid en voor spoed. vooral flinkheid toe in moeilijke oogenblikken. Ook aan de ouders wens ik een voorspoe dig jaar toe! Hierbij zullen uw gedachten, evenals de mijne, onmiddellijk gaan naar de duistere toestand om ons heen, waarvan ook wij, in ons land, allen in meerdere of min dere mate de gevolgen ondervinden. Ik ben overtuigd, dat u met mij allereerst deze dringendste wens zult willen uitspreken: dat dit jaar de zo vurig verlangde vrede zal brengen. Voorts wens ik een voorspoedig jaar toe aan oud-raadselnichten en -neven, die ook nog wel eens een blik in de Kinderkrant zullen slaan. Ik geloof, dat ik nu met mijn wensen vanaf deze plaats allen bereikt heb, die in direct of indirect verband met onze raadsel kring staan. Veel geluk aan allen! Tot slot een „apartje" met mijn Raadsel- jeugd: ik hoop, dat we dit komende jaar weer even prettig en gezellig met elkaar zul len babbelen, raadsels oplossen en maken, als in het afgelopen Jaar. Met het ijs wilde het helaas niet! Hier en daar zijn wel baantjes gereden, maar de echte ijspret is er nog niet geweest! Bijzon der jammer; het zou zoo leuk geweest zijn in de vacantie. Laten we hopen, dat Koning Winter heel spoedig medelijden zal krijgen met al die verlangende kinderharten! Een kleiner stapeltje brieven deze keer. Nu. ik begrijp het wel: uit de stad hier en daar. of: '111 de stad uit. of: druk met Kerst vieringen, of tenslotte: een beetje in de war door de Zondagen: de Woensdag leek een Maandag! In het Nieuwe jaar allen weer present, hoor! Het kruiswoordraadsel gaf een prettig werkje, hè! Velen hebben het tot een goed einde gebracht. Knap! Hartelijk dank aan hen, die mij een mooie Kerstkaart zonden: Annie van Winkel, Mientje de Water, Annie van der Vos, Jan Bronsgeest en familie, Ali en Koos Stikke- lorum en familie, Nellie, Ella en Hetti Mei- nema. Dat was een echte verrassing. Ook nu krijgen jullie kortere antwoorden; jullie weten, er is nu niet veel tijd na drie Zondagen. De volgende week gaat het weer gewoon; dan kan er weer een regeltje meer op overschieten! Elly Oppelaar Jij hebt je schaatsen en hebt er nog van genoten ook; heerlijk! Het werden gezellige Kerstdagen. Het raadseltje zal ik wel eens gebruiken. Annie Hansen Ja, er was een drukfout. Jij was de tweede Anny Bekooy en jouw stukje moest beginnen: Het was in jouw raadsel een ander „Krimpen". 't Is Oudejaarsavond, zo stil, zó stil.... Ik lig ln m'n bedje heel warm. Mijn moesje weet niet, dat ik luister en [wacht Met Annetjepop in mijn arm. Ik wacht op de klokjes zo hel, zo hel, Want straks komt het nieuwe jaar Mijn Annetje wil ook zo vrees'lijk graag [luist'ren 'k Begrijp dat heel goed van haar! Want als 't Nieuwjaar komt, zo blij, zó blij, Dan zijn alle dagen zo fris! Dan klopt ons hartje zo vrij, zo vrij, Als alles weer nieuw voor ons is. Dan houd ik m'n jurkje zo schoon, [zó schoon! Ik maak er geen vlekje meer op! Dan doe 'k led'ren dag toch zo vreeslijk [m'n best Om heel lief te zijn voor mijn pop! En Annetje wordt dan zo zoet, zó zoet. Ze fluisterde 't straks me nog in. Dan maken we samen, mijn Ansje en ik, Een héél prachtig Nieuwjaarsbegin! MARIE MICHON. Marietje Lagerwij Je hebt toch even op de schaatsen gestaan. Jammer, dat het zo gauw uit was met de pret. Wat stond het sterretje mooi buiten op de enveloppe! Piet Rietkerken Bedankt voor je goede wensen en voor je raadsel. Naam ook ook in je brief. Marietje de Mooy Je hebt het mooi voor elkaar gekregen met het raadsel, op enkele kleinigheden na. Niet erg, dat je een keertje ontbrak. Zusjes de Vos Waar moet het naar toe, Toos, als het zoo door gaat! Ik geloof ook. dat ik je niet meer zou kennen. Een mooi rapport. Joke. En een keurig kruiswoord raadsel. Annie van Winkel Allereerst een har telijk groetje van je Vader. Nu begrijp je het wel. hè? Jullie hadden een extra prettige Kerstmis. Je Vader was de Kerstverrassing. Je kon je prettig bezighouden met de Zon dagen. Schiet het kapje op? Je mooie kaart verraste me zeer. Annie van der Sluis Zo is het ook best met de raadsels. Dank voor al je goede wensen Plonie de Geus. Nu weet ik iets meer van je. Wij zijn vlak na elkaar jarig. Riekje Leemans Dank voor al de groe ten, die ik kreeg en groet je van mij weer terug? Die brand was erg. Eén raadsel was niet goed; jammer. Aukje van der Walle De dooi kwam zeer ongelegen! Jammer, dat je broertje het feest misliep. Beterschap met hem. Jo Kooien Wat een tegenvaller voor Jannie. Gelukkig, voor haar in het bijzonder, stond er thuis ook een Kerstboom. Je hebt iets gekregen voor je hele leven, Jo. Beter schap voor Jannie. Piet Martijn Jongen, wat een pracht rapport! Een grote pluim van mij! Je Kerstwens is me zo even lief. Jouw vacan tie komt goed van pas in deze drukke dagen. Tineke de Wit Zoo is het dan beter in orde! Zusjes Schipper De dooi was een echte teleurstelling. Jullie hebben ook knap opge lost. Was het Kerstfeest mooi? Bep van der Zeeuw Ik begrijp het best uit je tekeningetje, hoe de ster ontstond. Een leuk werkje! Ik kon je niet onder „Goede Opl." plaatsen tot mijn spijt. Tiny Dee Hartelijk dank voor de mooie kaart met goede wens, die uit je brief komt. Wat was jullie kamer gezellig! De plaats naam, die je voor raadsel opgeeft, moet met 2 e's (plaatsnamen veranderen niet door de nieuwe spelling), dus dan komt het raadsel niet meer uit. Jan Piket Hartelijk welkom. De raadsels zullen menig Zondaguurtje prettig voor je kunnen vullen. Nellie Trap Zo heb jij drie keer Kerst feest gevierd; heerlijk! Heb je fijn gelezen in je nieuwe boek? Koosje van Polanen Bij jullie 3 feest dagen achter elkaar! Het nieuwe jaar zet vrolijk in. Feliciteer Moeder van mij. Tweetal Overduyn Het spijt me heel erg, dat begrijpen jullie. Graag hoor ik er over. Zusjes Teljeur Dank voor jullie wen sen. Geniet maar van je vacantie. Ella heeft een goede oplossing te weinig. Hartelijk ge feliciteerd met je feestdag. Gezellig in je vacantie Tweetal Boelee Knap, dat jullie het hebben klaargespeeld met zo'n moeilijk raadsel. Een werkje, hè! Jannie Werk Wat verras jij mij met je mooie brief. Dat wordt al dames-postpapier! Ik noem zo'n rapport „uitmuntendJe hebt een waardevol aandenken van de Zon dagsschool. Nu laat ik je niet langer wachten: Leef één dag tegelijk, Grijp het levende heden. Ieder uur trouw gebruikt, Doet het jaar goed besteden. Annie van der Vos Je koos een aardig onderwerp voor Je opstel. De titel van je boek is me bekend. Zo had jij weer een heer lijk Kerstfeest. En mij heb je verwend Annie en Henk Olivier Beiden bedankt voor de goede wensen. Jullie, kamer was ook gezellig en in Kerststemming. Tweetal van Weizen Jammer, dat je maar zo kort van je schaatsen kon genie ten, Truusje. Laten we hopen, dat ze nog dienst zullen doen deze winter Jullie verrassen me met het grote raadsel. Met Vaders hulp? Bep van Woudenberg Je hebt een mooi Kerstfeest gevierd in de kerk. En thuis was het ook heerlijk. Coba Hensen Je bent toch een heel eind gekomen met het grote raadsel. Kora Key Je verrast mij met je mooie postpapier. Jij hebt nog fijn van het ijs genoten Rietje Brandt Wat heb jij een werk besteed aan het le raadsel. Een pluim ver dien jij dubbel en dwars! En je wens las ik graag! Anny Bekooy Een prachtraadsel! Jij ook een pluim, evenals je nichtje hier boven. Je boordsel is in orde! Verleden week abu sievelijk een dubbele Anny! Je hebt weer een mooi Kerstfeest gevierd, is het niet? Tweetal Baker Gelukkig hebben we toch wat van het ijs genoten Wel een korté vreugd! Dank voor alle wensen. Jan Bronsgeest Juist in deze donkere dagen moeten we Kerstfeest vieren. Wat heb jij mij verwend! Ali en Koos Stikkelorum Jullie hebben zowel thuis als op Zondagsschool een mooi Kerstfeest gevierd. En Ali nog op naaischool. En daarbij hebben jullie nog extra aan mij gedacht! Corrie van Weizen Prettige dagen gaan altijd gauw om! Ik had jullie ook liever op de schaatsen gezien deze vacantie. Truusje Sluymer Wat prettig, dat je nog zo van het ijs genoten hebt. Het moet maar gauw weer komen! Guus en Corrie Binnendijk Aardig, dat jullie toch iets laten horen Nu hoop ik dan weer op jullie volgende brief met raadsels. Drietal Laman Zo waren er toch genoeg raadsels. Marietje. Dank voor jullie wensen, met een mooi begin van het Nieuwe jaar, Paulus. Maartje Stavleu Wil je Vader bedanken voor zijn inlichtingen in je brief? Nu ben ik goed op de hoogte. Over enige tijd komt je raadsel aan de beurt. Henny van Driel Het was een hard gelag, dat het juist met de vacantie ging dooien. Dat was een heel afscheid van de juffrouw. Tot slot: In vele brieven lees ik reeds ge lukwensen voor 1940. Hiervoor mijn harte lijke dank. Nogmaals: ik wens jullie het zelfde toe. Verder aan allen nog een pret tige Oudejaarsavond toegewenst (niet te laat naar bed, hoor!). En dan tot de volgen de keer in het Nieuwe Jaar. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15