BINNENLAND TOraOG Voorraadpositie is bevredigend "'^Akkertje. LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 29 December 1939 PARLEMENTAIR OVERZICHT Algemeene Nederlandsche Zuivelbond Een veelbelovende Janna ri-maaii<l Brandende auto stremde het verkeer WARME VRUCHTENPUN01 Boter inplaats van margarine voor militairen "Nttre dagen"? Tweede Kamer. SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK DE VERGADERING TE UTRECHT. Op de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F. N.Z.) te Utrecht heeft, na de openingsrede van den voorzitter, den heer H. K. Koster (reeds gisteren opgenomen!, de secretaris, de heer J. A. Geluk, een aantal mededee- lingen gedaan. Gedurende de zomermaanden aldus spreker h.eeft de commissienoteering zich vrijwel regelmatig op een lager peil bewo gen dan het vorige jaar. Eind September is daarin wijziging gekomen. Door de stag natie in den afzet naar Engeland en het feit. dat het na 23 September niet vast stond. welken prijs men in Engeland zou bekomen wegens het ontbreken eener re geling. was de noteering van af dien da tum kunstmatig. Intusschen is de vorige week eindelijk een prijsovereenkomst met Engeland getroffen. In verband met de verbetering van den clearingstand met Duitschland, kon er de laatste maanden een grooter kwantum bo ter naar Duitschland worden geëxporteerd. Bij het uitbreken van den oorlog is een sterk oploopende beweging in de kaasprij- zen ontstaan, welke haar top vond in het begin van October en welke blijkbaar het gevolg was van speculatieven opslag in ons land zoowel als in België. Daarna is een vrij sterke prijsval ingetreden. Dit heeft onze kaaspositie in ernstige moeilijkheden gebracht, welke nog verzwaard is door het halveeren van den toeslag van af 19 Octo ber, waardoor ook de exportmogelijkheid in het algemeen nadeelig beïnvloed wordt. De productie van volle, zoowel als ma gere melkpoeder, was dit jaar belangrijk grooter dan het vorige jaar. Van het ma gere product werd negen millioen K G. meer gemaakt, hetgeen gelijk staat met ongeveer 112 millioen K G. ondermelk. De voorbereiding tot oprichting eener vereeniging, welke een proefmelk-wolbe- drijf zal drijven, is thans gereed gekomen en op 23 November J.l. kon een vergadering worden gehouden tot oprichting der ver eeniging Melkwolfabriek „Casolana", Bin nenkort zullen aan de bonden en de deel nemende fabrieken bewijzen van aandeel in de storting voor de te nemen proeven worden toegezonden. Tot. slot gaf spreker een uiteenzetting over leveranties aan de Nederlandsche Zui- velcentrale. Het aan de beurt van aftreding zijnde bestuurslid, prof. ir. B. van der Burg te Wageningen. werd herkozen. Na vaststel ling van de begrootlng voor 1940 en rond vraag werd de bijeenkomst gesloten. vende of sprekende personen, die lijdende zijn aan de een of andere politieke ob sessie. Het is mij onmogelijk alle verdachtma kingen en scheeve voorstellingen te achter halen. waarvan ik het slachtoffer ben ge worden. INDEELING IN GEVARENKLASSEN. DE TOESTAND IN DE WESTLANDSCHE BLOEMENTEELT. Herziening voorloopig uitgesteld. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in verband met den door den oorlogstoestand gewijzigden 'blnnenlandschen economischen toestand de minister van sociale zaken be sloten heeft om de herziening van de In deeling der volgens de Ongevallenwet 1921 verzekeringsplichtige bedrijven in gevaren- klassen welke naar de tot nog toe gevolgde gevolgde praktijk per 1 Juli 1940 zou zijn te verwachten, voorloopig uit te stellen. De thans geldende indeeling der verze keringsplichtige bedrijven in gevarenklas- sen zal derhalve tot nader order ook na 1 Juli 1940 van kracht blijven. DE -JOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- tljdsche wijziging, voor de week van 28 De cember tot 4 Januari vastgesteld op 80 ct. per kg. (onveranderd). Export vrijwel stilgelegd. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van de Centrale Westlandsche Snijbloemenveiling heeft de voorzitter, de heer P. Vis, een overzicht gegeven van den toestand in de bloementeelt. Het jaar 1939, dat door de strenge vorstperiode van December 1938 zoo ongunstig inzette, is tenslotte een gunstig jaar geworden; wan neer de oorlog niet was uitgebroken, zou het jaar zelfs bijzonder goed geweest zijn. Een week eerder dan in 1938 kon een to taal-omzet van een millioen gulden worden geboekt, wel een bewijs, dat de achterstand ontstaan door het bevriezen van de voor jaarcultures geheel kon worden ingeloo- pen. De oorlog heeft echter een streep door alle verwachtingen gehaald. De export is vrijwel geheel stilgelegd, en, hoewel, het binnenland nog altijd de voornaamste af nemer van snijbloemen blijft, drukt de af wezigheid van exporteurs het prijspeil in niet geringe mate. Reeds dagelijks komen thans duizenden .getrokken tulpen ter markt, vooral vroege soorten als Allard Pierson. Copland-soorten, Krelages e.d., doch het prijspeil ligt belangrijk onder dat van andere jaren. De vooruitzichten voor de eerste maanden van 1940, wanneer hon derdduizenden bossen fijne freesia's ter veiling komen, zijn al heel somber. Ruim 2/3 van de aangevoerde hoeveelheid ging het vorig jaar naar Engeland, dat thans zijn grenzen voor alle Nederlandsche bloe men gesloten houdt. De zware slag, dien Aalsmeer heeft moeten opvangen met zijn seringen, is voor het bestuur aanleiding ge weest, deze kwestie met nadruk onder de aandacht van de regeering te brengen en het staat vast, dat de overheid niets on beproefd zal laten om de dreigende déblacle voor de veelbelovende freesia-cultuur af te wenden. NACHTTREINEN OP OUDEJAARSAVOND. Om het publiek zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen den Oudejaarsavond in den familiekring door te brengen zullen de Nederlandsche Spoorwegen in den nacht van 31 December op 1 Januari een drietal extra-treinen inleggen. Deze zullen loopen op de baanvakken AmsterdamRotterdam v.v. en AmsterdamHilversum. Zij vertrekken alle enkele uren na mid dernacht. DS. H. L. G. OUWERKERK. Staat in geen enkele relatie tot de N.S.B., aldus verklaart hij. In De Wartburg". Luthersch weekblad, publiceert ds. H L. G. Ouwerkerk, Evang. Luth predikant te Purmerend, een verkla ring in verband met zijn ontslag als reser- ve-leger-predikant. Op pertinente wijze loochent hij daarin thans op eenigerlei wijze met de N.S.B. In contact te staan. Letterlijk verklaart ds. Ouwerkerk. Ik gevoel mij gedrongen de volgende zeer korte verklaring af te leggen: Dat ik sinds geruimen tijd geen lid der N.S.B. meer ben, zal intusschen wel algemeen bekend zijn. Ik sta echter buitendien in geen enkele relatie tot deze beweging, noch moreel, noch financieel; noch openlijk, noch be dekt: noch rechtstreeks, noch langs welken omweg dan ook. Dit allen publicaties en uitlatingen ten spijt van onvolledig of ver keerd ingelichte instanties, dan wel schrij BURGEMEESTERS. Bij Kon. Besluit is eervol ontslag verleend als burgemeester aan: Jhr. P. B J. Vegelin van Claerbergen, te Haskerland (ingaande 1 Januari): P. Bergmeyer, te Onstwedde (ingaande 31 December" A. G. J. Mastboom, te Oud- en Nieuw- Gastel lingaande 7 Januari). DELFZIJL TREKT DE AANDACHT. De gunstige ligging van Delfzyi voor den invoer uit Scandinavië en de Oostzeestaten trekt zoozeer de aandacht, dat een aantal Antwerpsche firma's naar de „Echo de la Bourse" verneemt thans overweegt aldaar bijkantoren te vestigen voor den doorvoer naar België. Alle in 1939 voor expositie-doeleinden gebe zigde Interieurs, inclusief 800 karpetten (waaronder 300 Perzen), die wij om die redenen niet meer als splinternieuw willen verkoopen, zijn in de jaarlijksche opruiming met prijsverlagingen van 2050%Wees er vlug bij, want zulke koopjes gaan als regel zeer grif weg! En ze komen stellig vooreerst niet meer terug. Dinsdag 2 Januari be gint de jaarlijksche opruiming bij Van Reeuwijk's Maatschappij voor Woning inrichting - Kipstraat - Coolsingel - Rotter dam. 5095 (Ingez. Med.) OP DE IJSELBRUG TE ZUTPHEN. Een vrachtauto, die midden op de IJselbrug bij Zutphen in brand vloog, heeft gisteravond het verkeer tusschen de beide oevers gedurende bijna een uur volkomen stilgelegd. Aan beide zij den van den IJsel stonden eindelooze file's auto's te wachten. De busdiensten tusschen Zutphen eenerzijds en Deven ter en Arnhem anderzijds zijn door deze vertraging geheel in de war geloo- pen. De treinen konden over de naast gelegen spoorbrug doorrijden, zij het eveneens met vertraging, omdat de machinisten gewaarschuwd moesten worden voor de felle vuurzee naast de spoorbrug. De vrachtauto een zware Diesel, van den dienst ZwolleNijmegen, was geladen met stukgoederen. De bestuurder, Jansen uit Zwolle, bemerkte, toen hij omstreeks kwart over zeven midden op de brug reed, dat de vlammen langs zijn beenen lekten. Ter stond zette hij zyn wagen stil en sprong uit de cabine Op hetzelfde oogenblik was de auto een fakkel. Slechts een klein ge deelte van den inhoud kon in veiligheid gebracht worden, hoewel enkele militairen dapper reddingspogingen in het werk stel den. De Zutphensche brandweer kon weinig uitrichten. Wel was de brand spoedig be dwongen, doch de auto en haar inhoud wa ren toen reeds geheel uitgebrand. Kort na acht uur kon het verkeer over de brug weer doorgang vinden, ofschoon er langs de uitgebrande, nog zwaar rookende auto langzaam gereden moest worden, ook al omdat het vele bluschwater op het brug dek onmiddeliyk bevroor en de rijweg daardoor spiegelglad was. De politie had nog geruimen tyd werk om het verkeer weer in goede banen te leiden. Tel. ITALIAANSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. Hedenochtend tegen zeven uur is het uitgaande Italiaansche stoomschip „Pam- pano" tijdens mist. tusschen Vlaardingen en Maassluis ,naby het Westgeul, aan den grond gevaren. Het schip, dat in 1924 is gebouwd, meet bruto 6232 reg. ton en behoort aan de ree- derij „Polena" te Napels. MEISJE VERMIST. Te Maasbracht wordt de 23-jarige doch ter van de schippersfamiile B. vermist. Om 5 uur was het meisje aan wal gegaan voor het doen van boodschappen; sedert dien ls het niet meer teruggezien. De boodschap- pentasch met vleesch en eenlg geld werd aan den oever der Maas gevonden. Vermoed wordt dat het meisje tengevol ge van de gladheid ls uitgegleden en in de Maas is verdronken. De monding van het Julianakanaal en de Maas ter plaatse wer den afgedregd, doch tot heden zonder re sultaat. (Msb.) BRAND IN MEUBELMAKERIJ TE AMSTERDAM. Het perceel gedeeltelijk uitgebrand. In den afgeloopen nacht, te ongeveer half twee, is brand uitgebroken in perceel Dykstraat 24, naby de Nieuwmarkt te Am sterdam. waarvan het benedengedeelte in gebruik Is by de expediteurs firma G. Wil helmus en Zn. en de bovenverdieping met zolder is ingericht als meubelmakerij van den heer Van der Kar. Het vuur. dat in den houtvoorraad gretig voedsel vond, werd met kracht bestreden en binnen een half uur was men dan ook den brand meester. De meubelfabriek, waarin deze brand vermoedeiyk is ont staan en de daarboven gelegen zolder, zyn een prooi der vlammen geworden, terwijl de bovenverdieping gedeelteiyk is uitge brand. DE FRAUDE TE DOORNSPIJK. Tydens de behandeling der begrooting van de gemeente Doornspyk heeft de bur gemeester, de heer U. de Vries, medege deeld. dat het tekort op den gewonen dienst voor 1940, tengevolge van de malversaties, gepleegd door den oneervol ontslagen ge meente-ontvanger, Is begroot op f. 32.000.-. Daar komen nog by de kosten van rechts kundigen bystand en van het onderzoek naar den toestand der gemeenteiyke admi nistratie. Men zal trachten, het fraude-tekort, dat f. 135 000 bedraagt, in tien jaar in de be- grqoting te verwerken. DOOR SLIPPENDE AUTO GETROFFEN. Landbouwer te Staphorst gedood. Gistermiddag is te Staphorst (by Meppel) de 63-jarige landbouwer T. v. d. Veen, ter- wyi hij op zyn fiets reed, bekneld geraakt tusschen een hem achterop rydende auto, die door de gladheid van den weg slipte, en een lantaarnpaal. De man was vrywel op slag dood. PAKHUISBRAND TE ZWOLLE, Een korte, dobh felle brand heeft te Zwolle gewoed in het pakhuis van den bloembollenhandelaar A. H. Verheul aan de Spoolderstraat. Het vuur is waarschyniyk ontstaan door uitstraling van vergassers, waarmede men de schuur op temperatuur trachtte te houden, ten einde de bollen voor bevriezen te behoeden. Door den licht brandbaren inhoud stond het gebouw in een oogwenk in lichterlaaie. De brandweer, die met groot materiaal spoedig ter plaat se was, heeft echter weten te voorkomen dat het vuur zich aan de belendende per- ceelen mededeelde. De schuur met inhoud waaronder 15.000 gladiolenbollen, ging ver loren. De schade wordt door verzekering gedekt. SCHENKT OP UW AVONDJES R.H.W. LEIDEN Vraagt Uw winkelier. 4660 (Ingez, Med.) Voorloopig geen oorlogsbrood. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van het departement van economische zaken is het volgende ontleend: Het stemt den minister tot voldoening, dat zyn beleid van vele zUden instemming mocht vinden. Het is ook de meening van den minister, dat de huidige oorlogseconomie geen grond slag mag zUn van de in vredestyd te tref fen maatregelen. Dit impliceert dat de regeering niet van zins is de oorlogseconomie dienstbaar te maken aan het tot stand brengen van een omvattende ordening van het bedrijfsleven zooals enkele leden voorstaan. Mede door de vroeger genomen maat regelen is thans over het algemeen de voorraadpositie van ons land bevredi gend te achten. Omzetting van den goudvoorraad in goederenvoorraden, hetgeen een groote speculatie op de goederenprijzen zou hebben beteekend, was dan ook niet noodig. De minister constateert, dat tusschen de Kamer en hem geen verschil van meening bestaat over de noodzaak een sterke sty- ging van de kosten van levensonderhoud te voorkomen, zoodat het voeren van een daarop gerichte pryspolitiek dan ook een belang van de eerste orde moet worden geacht. Wanneer men het gemiddelde van de maand Augustus op 100 stelt, bedroeg de styging op 12 December j.l. 5,6%. Mede op grond van deze resultaten ziet de minister geen aanleiding het vaststellen der individueele pryzen aan zich te trek ken en daarmede het toch reeds met veler lei moeilijkheden kampende bedrijfsleven sterker aan banden te leggen. Ten aanzien van de industrialisatie heeft de minister reeds meermalen verklaard, dat hij de activiteit van het particuliere initiatief als de belangrykste factor be schouwt voor onze verdere industrieele ont wikkeling. De overheid dient daarbU sti- muleerend en regelend. De minister geeft zich volledige reken schap van de moellykheden, die voor ree- ders. ladingbezitters en verzekeraars als gevolg van het tot dusver ontbreken van een regeling met oorlogvoerende mogend heden betreffende den aanvoer van over zee. Overleg met de betrokken regeeringen is sinds eenigen tyd gaande. Met genoegen nam de minister kennis van de waardeering over het feit, dat hy in den middenstand by de distributie heeft Ingeschakeld. De verhooging van den benzineprys kan niet beperkt blyven tot de nieuw aan te voeren benzine, omdat ons land voor dit product geheel op den invoer is aangewe zen. De minister kan niet instemmen met de opvatting, dat de tegenwoordige omstan digheden den boerenstand zouden dwingen tot kapitaals-investeeringen, waaraan ern stige risico's zyn verbonden, met name door oprichting van grasdrogeryen en aardappelvlokkenf abrieken. Het feit, dat omtrent de pryzen voor 1940 voorloopig nog onzekerheid zal bestaan, be- teekent intusschen niet, dat de landbouw omtrent de richting, waarin de regeering de landbouwproductie wenscht te sturen, geheel in het ongewisse zou verkeeren. Im mers de op 8 December j.l. gepubliceerde bodemproducticbeschikking 1939 houdt hieromtrent voor eenige in dit verband van belang zynde gewassen duidelyke aan- wyzingen in. Gewezen moge worden op de daarin opgenomen beperkende bepalingen ten opzichte van den uitzaai van haver en op de bepaling, dat verschillende land bouw- en tuinbouwzaden slechts met een vergunning mogen worden geteeld. In verband met de door eenige leden ge stelde vraag hoe het nu staat met den voorraad veevoeder, moge de minister wenschelijk voorkomt concrete cyfers be treffende de veevoederpositie te verstrek- vooropstellen dat het hem momenteel niet ken. In het algemeen kan hy mededeelen. dat de veevoederpositie, mede in verband met de op ruime schaal door de regëering gedane aankoopen, niet van dien aard is, dat thans een reehtstreeksche inperking van den veestapel ln overweging genomen behoeft te worden. Bevordering van den afzet van zuivel- van den minister, met name wordt alle aandacht geschonken aan de vraag of er thans niet meer aanleiding dan voorheen bestaat om aan de gemobili- seerden boter, in plaats van margarine te verstrekken. Wat betreft de beschikbaarstelling van boter in militaire cantines zy me degedeeld, dat de minister van defensie zulks in overweging heeft genomen. In het huidige stadium kan de minister nog geen mededeelingen doen over het ver loop der onderhandelingen met de Engel- sche autoriteiten in zake den prijs van de in beslag genomen boter. De minister acht het niet noodzake lijk thans te beginnen met het verwer ken van aardappelmeel in brood, aan gezien de tarwepositie niet van dien aard is, dat het maken van oorlogs brood reeds spoedig noodzakelijk zal zijn. By de eerste ontruiming werd den land bouwers by het overnemen van hun vee stapel de keuze gelaten tusschen het ont vangen van bons, welke recht geven op de terugontvangst van een geiykwaardigen veestapel, nadat hun bedryf ln den oor- spronkeiyken toestand zal zyn hersteld en het ontvangen van de taxatiewaarde van dit vee. By latere inundaties, welke in veel sneller tempo zyn geschied en een veel grooteren omvang hadden, is het vee over genomen tegen de getaxeerde gebruiks waarde. By gedeeltehjke onderwaterzetting wordt een vergoeding toegekend evenredig aan de daarbij geleden schade. In het algemeen kan met betrekking tot de positie der boeren met geheel of gedeel- teiyk geïnundeerde bedrijven worden ge zegd, dat by „gedeeltelyke" inundatie de vergoeding wordt gebaseerd op de getaxeer de bedrijfsschade, terwyl bij „geheele" inundatie overname van vee en landbouw producten tegen bedrijfswaarde plaats vindt. Na overleg met zyn ambtgenoot van koloniën heeft de minister besloten ter voorziening van den onder de huidige om standigheden noodzakeiyken voorraad uit breiding van den suikerbietenteelt te be vorderen. De nieuwe teeltregeling voor den tuin bouw zal op zoo soepel mogehjke wyze wor den uitgevoerd. Het ligt inderdaad in de bedoeling in de gemengde land- en tuin bouwbedrijven met een grooteren omvang dan 10 H A. de vergunningen tot het telen van tuinbouwgewassen in te trekken, In dien deze bedryven geschikt zyn voor de teelt van landbouwproducten. Er zal echter zooveel mogeiyk met het belang van ieder bedryf worden rekening gehouden. By de beperking van het teeltrecht is geen progressie toegepast ten gunste van de kleine kweekers. De toestand voor de groote bedrijven is n.l. even eens zeer ernstig. Deze zyn veelal uit sluitend op de bloembollenteelt aan gewezen, terwyl de kleine kweekers als regel ook andere producten dan bloem bollen kweeken. Een ontwerp-wet tot wyziging van de jachtwet is in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. 5106 (Insez. Med.) AUTOMATENHAL TE BEVERWIJK IN BRAND. Gisteravond omstreeks 10 uur ls brand uitgebroken ln een automatenhal aan de Breestraat te Beverwyk. In een minimum van tyd stond het groote gebouw in lichter laaie. Het vuur vond gretig voedsel in de voorraden eetbare waren, oliën en vetten, die in de keuken en het magazyn aanwezig waren. De brandweer bond met 5 stralen den strijd tegen de vlammenzee aan en slaagde erin den brand tot dit eeye gebouw te beperken. De aangrenzende perccelen liepen waterschade op. De automatenhal ls geheel uitgebrand. De inventaris was ver zekerd evenals het gebouw. Het bedrijf werd uitgeoefend door den heer K. Nagel uit Velsen-Noord. Omtrent de oorzaak van den brand staat nog niets met zekerheid vast. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE MUNITIEDIEFSTALLEN IN DUBLIN. Militairen en politie te Dublin zyn nog steeds bezig met de nasporingen naar de Zaterdag J.l. tijdens een aanval op een mu nitiedepot ln het Phoentxpark aldaar ge stolen patronen. Naar schatting zyn reeds dertig arresta ties verricht. Het onderzoek heeft zich uit gestrekt over vyf graafschappen, waar zeer intensief werd gezocht. Gisteren werden in het graafschap Kil- dare 24 kisten met munitie gevonden, niet ver van de plaats, waar de nacht tevoren een kwart ton kogels was ontdekt. Pa trouilles zetten het onderzoek voort. De regeering van Eire heeft een beloo ning uitgeloofd van 1000 pond sterling voor degene, die inlichtingen zal verstrekken, welke zullen leiden tot het terugvinden van de ontvreemde munitie. Verscheidene militairen van de wacht van het fort ln het Phoenixpark zyn in staat van beschuldiging gesteld. Verschillende wetsontwerpen. (Van onzen parlementairen medewerker). De Eerste Kamer heeft gisteren een reeks ontwerpen afgedaan. Daaronder waren verscheidene contin- genteeringsvoorstellenhet buitengewoon credlet van 100 millioen voor de defensie; het ontwerp inzake opschorting van ont slag van dienstplichtigen en een verhoo ging van hoofdstuk Vila der begrooting van 1938. Alleen dit laatste ontwerp lokte een zeer kort debat uit: de heer van Bönninghausen, van de N.S.B., kwam nameiyk op tegen de hooge kosten van uitgifte der leening 1938. en meende dat de bankiers, de „groot-kapi talisten". daarvan hadden geprofiteerd op een wyze die niet in verhouding stond tot den geleverden arbeid; ook oefende hij cri- tiek op het nlet-slagen der leening 1939. De Voorzitter oordeelde dat de spreker met deze laatste opmerkingen buiten de orde was en ontnam hem het woord, hetgeen den heer van Vessem, ook van de N.S.B., de interruptie: „Belachehjk!" ontlokte. Alle wetsontwerpen werden zonder hoof- delyke stemming aangenomen. De heeren Pollema, van Embden en van Rappard hebben geklaagd, dat verschillen de wetsontwerpen, die de Kamer gister middag ln de afdeelingen moest onder zoeken, zoo laat zyn ingediend, zoodat er tusschen Kerstmis en Nieuwjaar nog ver gaderd moest worden. ZIJ vroegen de Re geering voortaan met de Eerste Kamer wat meer rekening te houden. By den aanvang der vergadering is het overleden roomsch-katholieke lid baron van Voorst tot Voorst herdacht. Natuuriyk ben je de trotsche Richard Leeuwenhart maar zeg eens, waar heb je het kanarievogeltje gelaten? MILITAIRE KLACHT. Wij ontvingen van een onzer abonnés een gerechtvaardigde klacht over het optreden van een commandeerend officier eener kolonne tegen twee militairen, die voor een onzer NleuwskastJes stonden te lezen en niet groetten, weshalve tegen hen rapport is opgemaakt. Inzender bedenke evenwel, dat overal wel eens fouten worden gemaakt, zoowel door meer deren als minderen. M. B. te L. U kunt per postpakket een half pond koffie naar Hongarije verzenden Wilt U een grootere hoeveelheid zenden, dan moet U zich voor het verkrijgen van toestemming daartoe wenden tot het Crisis-Uitvoerbureau. Piet Heinplein 6, Den Haag. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10