LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 23 December 1939 D, WAMT EFTS. Binnenland BEURSOVERZICHT Buitenland Uit de Rijnstreek DAGBLADRECLAME Kerstlicht Familie-berichten TERAARDEBESTELLING VAN MEVR. J. C. VAN POELGEEST—BRAND. Een treffende plechtigheid. In allen eenvoud, gelijk haar leven was, had gistermiddag op de Alg. Begraafplaats te Leiderdorp de uitvaart plaats van het stoffelijk overschot van mevr J. C. van PoelgeestBrand. Op het kerkhof was veel belangstelling, vooral uit de kringen van de dierenbescherming. Ook was vrijwel het ge- heele personeel van ..Ouderzorg" aanwezig; benevens een deputatie van de Ned. Vereen, voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsbur gerschap. Nadat de met enkele bloemstukken ge dekte kist ln de groeve was neergelaten, werd het eerst het woord gevoerd door dr. A ten Sande, lid van het Dag Bestuur van de Ned. Vereen, tot bescherming van die ren, die ongeveer als volgt sprak: Zoo hoeft dan de onverbiddelijke dood een einde gemaakt aan het leven van een hoogstaande vrouw, dat zóó vol toewijding was aan de verbetering van het lot der dieren, dat bij dit graf in de eerste plaats onze gedachten hiernaar uitgaan. Het overlijden van mevrouw Van Poelgeest be- teekent voor de dierenbescherming een on herstelbaar verlies. De Ned. Ver. tot bescherming van dieren verliest in haar een steun, die niet te ver vangen zal zijn. Hoe de Vereeniging haar waardeerde, moge blijken uit het eerelld- maatschap. dat haar onlangs werd aange boden. In de eerste plaats zal echter dit verlies gevoeld worden door haar echtgenoot voor wien zij in alle opzichten, maar inzonder heid ook op het gebied der bescherming van het dier een groote steun is geweest. Mevrouw Van Poelgeest en haar echtgenoot, waren een oniverbreekbare eenheid op dit gebied. In de vergaderingen van de Nederl. Vereeniging zag men hen steeds te samen. Zeer trof mij, wat zij ln een der laatste vergaderingen, die zij bijwoonde zeide: ,,Als lk mij hier te midden van de dierenbescher ming bevind, dan gevoel lk geen pijn". Deze uitlating geeft volkomen haar Innerlijke gevoelens weer. Met weemoed nemen wij nu afscheid van haar en wensohen deze lieve, fijnbesnaarde vrouw de rust toe, die zij zoo volkomen verdiend heeft. Zij ruste ln vredel Na dr. Ten Sande spraken de heeren mr. Leopold, secretaris van de Nationale Ver. Dterenzorg en dr. W. Emmens namens de afd. Leiden van de Vereen, tot bescherming van Dieren. Belden spraken ln gelijken geest als voor hen dr. Ten Sande. Mr. Leo pold zeide het zeer te betreuren, dat de overledene niet heb nieuwe aan den Haag- weg geprojecteerde Asyl heeft kunnen zien verrijzen. De heer Roeters sprak namens de Vereen, van Vrljz. Hervormden te Leiderdorp. Hij gewaagde er van. dat ook velen in dezen kring waren getroffen door het voorbeeld van de overledene wier groote liefde voor mensch en dier getuigde van eerbied voor Schepper en schepselen. Het laatst werd gesproken door mevrouw PijlMuller namens de Stichting Anti- Vivisectiebond. Ook zij sprak van het hooge voorbgeld door mevr. Van Poelgeest gege ven. De woorden van afscheid aan dit graf gesproken zag zij zoo, dat door God aan haar thans een andere plaats ls gegeven. Van uit die subtiele sfeer blijft haar geest in ons midden werkzaam bij den arbeid, die wil blijven voortzetten. De heer Van Poelgeest dankte met enkele voorden allen, die zijn echtgenoote gedu rende haar ziekte hadden bijgestaan en thans de laatste eer hadden bewezen. De plechtigheid was hiermee beëindigd en de aanwezigen verlieten diep onder den indruk het kerkhof. Ofschoon aan de groeve van mevr. Van Poelgeest daarvan ln de toespraken niet werd gerept, willen wij dit verslag niet be sluiten zonder melding te maken van het maatschappelijk werk door haar verricht naast het vele, dat zij als dlerenbesoherm- 'er heeft gedaan. Zoo was zij gedurende vele Jaren secretaresse van het Lelderdorp- sche Crisis-Comité en ook als zoodanig ver mocht zij vruchtbaar werk te doen. Waar rij ook op ander terrein daadwerkelijk ge tuigde van haar belangstelling, zal mevr. Van Poelgeest bij allen die het voorrecht hadden haar te kennen, in dankbare herin nering blijven. VEREEN. TOT BEV. DER BELANGEN VAN 8LECHTHOORENDEN. Geslaagde Kerstavond. De Jaarlijksche Kerstavond, die ln „Oud- Hortuszicht" gehouden werd, ls buitenge woon goed geslaagd. De Kerstboom ont brak ook ditmaal niet en straalde zijn licht uit tal van brandende kaarsjes; de zaal was versierd met groen en hulst, dat belangeloos was afgestaan door den heer C Krlest. Te ruim acht uur opende de presidente, mevr. T. Kranenburg-Siemens (ie bijeenkomst en heette de vele aanwezi- Cen hartelijk welkom en wel ln het bijzon der den eere-voorzltter, prof. dr. P. H. G. van Gilse, die bij dezen avond aanwezig was, mede ook om zijn bevinding uit te spreken over de nieuwe geluidsversterker op de groepstelefoon, welke ditmaal werd gedemonstreerd. Vervolgens heette de pre sidente de leden van den Vrijz. Christ. Jon- gerenbond hartelijk welkom. Het deed spr. genoegen, dat deze Jonge gasten zoo wel willend waren de slechthoorenden tege moet te komen en hen, hoewel het de eerste maal was dat de Jongerenbond tot ie vereeniging kwam, den geheelen avond sad toegezegd. Ook deed het spr genoegen (enige bestuursleden der Haagsche zuster- «ereeniglng te kunnen verwelkomen. Het Programma nam een aanvang met het zin- j Mn van een tweetal Kerstliederen door het zangkoortje der V.C.J.B. onder leiding van mej. D Hanselaar, aan de plano begeleid I door mevr B. Doorn-Blok. De zuivere I lommen zoowel als de begeleiding kwa- I men prachtig door. De Kerstrede werd, zooals leder Jaar, uitgesproken door de residente. Het ls tot een traditie uitge- I Moeid, dat mevr. Kranenburg op de laat- Ibijeenkomst van het. jaar. den Kerst- wond, spreekt. Niet jlleen tot de slecht- I moren den, maar tot allen die aanwezig I 'aren, heeft mevr. Kranenburg tot het l iart gesproken. Een woord van troost, 1 wacht, en opbeuring, die zij zoo buiten gewoon ln haar rede weet vast te leggen, 'ordt op den Kerstavond zoo door haar mede-slêchthoorenden gevoeld Vooral ln "«en rampspoedigen tijd van oorlog en vernietiging kan men nauwelijks spreken van „Vrede op aarde, ln de menschen een I welbehagen". Wellicht zal ln deze tijden de Kerstboodschap nog meer tot de harten der menschen spreken. Na deze rede deed de heer Akkerman de aanwezigen genieten van zijn mooi viool spel, dat op de plano begeleid werd door mevr. R. Doorn-Blok. Nadat het zangkoor nog een tweetal liederen had gezongen, volgde een gezellige pauze. Na de pauze kwam de beurt aan de wijdingsdansgroep van den V.C.J.B., welke onder de voortreffelijke leiding staat van mej. A. Snel. Het is onnoodig te zeggen dat deze veel bijval had. Ondanks de goede groepstelefoon is het voor de slechthooren den prettig als het oog ook iets heeft te genieten en daarin is de dansgroep volko men geslaagd. Tusschen de dansen ln, heeft de heer Akkerman, begeleid door mevr. Doorn op de plano, een mooi viool spel doen hooren. Aan het einde van den avond dankte de presidente de leden van den V.C.J.B. har telijk voor alles wat zij voor de slecht hoorenden hebben gegeven en in het bij zonder de leidster der dansgroep en de leidster van het koor aan welke een Kerst stukje werd aangeboden, terwijl mevr Doorn en de heer Akkerman ook een blijk van waardeering in ontvangst mochten nemen. Alvorens tot sluiting werd overgegaan, vroeg een der leden het woord, sprak mevr. Kranenburg hartelijk toe en dankte na mens allen voor hetgeen mevr. Kranenburg in haar Kerstrede heeft meegegeven Groote bewondering heeft spr. voor dit traditioneele gebruik en hij sprak de hoop uit dat mevr. Kranenburg nog vele jaren in staat zal zijn dit te doen. Namens allen wenschte spr. haar prettige Kerstdagen toe. Na allen aanwezigen genoeglijke Kerst dagen en een goede Jaarwisseling te heb ben toegewenscht, sloot de presidente deze laatste bijeenkomst van 1939. DE „FLEVO" IN WEST-INDISCHEN ARCHIPEL GESTRAND. Bij de directie van de K.N.S.M. ls bericht ontvangen, dat het haar toebehoorende Ne- derlandsche m.s. „Flevo" op het eiland Aves, liggende tusschen Curacao en San Domingo, vastgeloopen is op een koraal rif. De positie van het schip ls hachelijk, er is echter geen gevaar voor de opvaren den. Het ms „Pericles" van dezelfde Mij. ls ter assistentie naar de plaats van de stranding vertrokken en daar aangekomen, maar het kan door ruwe zee geen hulp verleenen. De gezagvoerder heeft assisten tie gevraagd van het zich hopelijk in King ston bevindende bergingsschip van een der Amerikaansche berglngs-maatschappijen. Het schip „Flevo" meet 400 ton bruto en ls een van de kleine kustschepen, die geregeld varen tusschen de West-Indische eilanden en het vasteland van Zutd-Amerlka, Het schip ls ln dit jaar gebouwd bij gebrs. Pot ln Bolnes. DE LEIDSCHE IJSBAAN. Bij doorgaand vriezend weer zullen de Leidsche Ijsbaan en de baan op „De Krogt" hedenavond geopend zijn. AVONDFEEST OP DE IJSCLUB. Een geanimeerd verloop. Het Avondfeest op de IJsclub, waarvoor de organisatoren zich zooveel moeite ge troost hadden, is gisteravond uitstekend geslaagd. Men kan het slechts betreuren dat niet nóg meer liefhebbers het Initia tief van het Bestuur op prijs gesteld heb ben, want er heerschte een gezellige sfeer, er waren enthousiast gestemde wedstrijden en tenslotte, na een vuurwerk, dat fantas tische lichtschijnsels over het ijs wierp, vermaakten velen zich ïjog met een dansje, hetgeen de pret in niet geringe mate ver hoogde. Behalve, dat wij verschillende wonder lijke maskers zagen, waarmee men elkan der de angst op het lijf trachtte te Jagen, hadden ook meerderen zich ln een costuum gestoken, als gold het hier een waar Carna valsfeest. Er waren alleraardigste vondsten bij, die ons te meer deden betreuren, dat niet allen afstand van hun dagelljksche plunje had den gedaan. Daar was bijv. een zeer opvallende groep doktoren met verpleegsters, die in hun witte jassen een alleraardigst effect maak ten: zij leken zóó uit de snijkamer van het Acad. Ziekenhuis te zijn weggeloopen. Natuurlijk waren ook de dames „Snip en Snap" vertegenwoordigd, er was een par mantig Kerstmannetje, die snel en fiks door de menigte schoot. St. Nicolaas maak te dolle capriolen, eenlge filmsterren trok ken de noodige aanbidders, evenals een snoezig verpleegstertje met een zuigflesch aan den mond en zoo waren er nog andere meer of minder belangrijke figuren, die voor het strenge oog der juryleden para deerden en zich in hun schoonste houdin gen aan hen presenteerden. Afwisseling brachten ook de wedstrijden in ringsteken en sleetje-rijden, waarvoor de deelnemers héél wat handigheid moesten opbrengen en die dikwijls tot dolle situa ties aanleiding gaven. Vooral dat sleetje-rijden was niet voorde poes en bracht soms hopelooze verwarrin gen onder de fanatieke trekkers en inzit tenden teweeg, omdat de bedoeling niet steeds goed begrepen was, zoodat onder de vurige aanmoedigingskreten der omstan ders eventueele fouten aangewezen werden totdat men er in slaagde zijn sleetje ach ter- ln plaats van vóór de paal om te sleuren. Intusschen zwierden velen de tegenwoor dig zoo prachtig ruime baan over, alléén, of, zooals op een ijsfestljn behoort, gepaard, op de tonen van de muziekkapel van T. en D„ dan wel op die van den geluidsverster ker, waarvan de vroolijke klanken over den ganschen baan schalden. Het ijs verkeerde in uitstekende conditie, zoodat van de schaatsensport naar harte lust genoten werd, temeer omdat ook het weer voortreffelijk meewerkte: geen sner pende kou of wind, maar heerlijk, verfrls- schend winterweer, zooals men zich dat onder een vriendelijk maantje niet beter wenschen kon! Vroolijk wapperden ook de pandjes van de roode jacquets, waarin zich de bestuurs leden en die der feestcommissie hadden gestoken en men kwam steeds meer in de goede stemming, om met belangstelling den wedstrijd in hardrijden te volgen .die geor ganiseerd werd door de Leldsehe Studenten IJsclub, doch waaraan ook anderen moch ten deelnemen. Er hadden zich hiervoor vele enthousiaste rijders opgegeven en ln een spannend tem po schoten zij voorbij. De heer Colenbrander (lid van het Leidsch Studentencorps i was de gelukkige winnaar van een ..Wisselemmer", de heer Nyslngh, die eigenlijk als eerste aankwam, doch niet bij het Corps is aangesloten, ontving een troostprijs. De voorzitter der Leidsche IJsclub deelde de verschillende prijzen ook die voor de gecostumeerden en de deelnemers aan het ringsteken en sleetje-rijden onder gees tig commentaar uit. Er werden heel wat prijzen in den vorm van gratis consumpties uitgereikt en de reeds behaaglijke stem ming werd er in niet geringe mate door verhoogd. Wat de gecostumeerden betreft: de chi rurgen en de charmante verpleegsters, de dames Snip en Snap, het lieflijke verpleeg stertje, het kordate Kerstmannetje, een der filmsterren en Bruintje Beer kregen prijzen Daarna was het woord aan de dans en hoezeer men ook van schaatsenrijden DE POSITIE VAN DE „COMITAS". De positie van het Italiaansche ss. ,,Co- mitas", dat op Donderdag J.l. ln de Wielin gen op een mijn ls geloopen, is zeer veel slechter geworden. De breuk van het sohip midscheeps is aanmerkelijk vergroot, zoo dat het achterschip van het voorschip bijna geheel los is geraakt. De bergers zullen waarschijnlijk beslui ten, de bergingspogingen op te geven. Aan de werken langs den dijk ls belangrijke schade toegebracht, welke voorlooplg op ongeveer 25 000 gulden wordt geschat. HET VERMISTE VLIEGTUIG. Zes Inzittenden van het vermiste Brit- söhe vliegtuig zijn gervonden en door een schip aan boord genomen. Zij zijn op weg naar Malta, waar zU hedenochtend worden verwacht. Vlj'f personen worden nog ver mist. Uit Malta wordt echter gemeld, dat een Britsch oorlogsschip 3 personen aan land heeft geaet. Volgens een ander bericht evenwel zou het mogelijk zijn. dat het vliegtuig, dat vermist wordt, een noodlan ding in de woestijn zou hebben gemaakt. Men poogt thans dit mysterie op te hel deren. HET IJS IN DE OMGEVING. Uit Noordwijk vernemen wij, dat het Ijs in die gemeente en haar omgeving be halve op de Ijsbanen der clubs uiterst onbetrouwbaar, zelfs levensgevaarlijk ls. DE DUITSCHE UITVOER VAN STEEN KOOL NAAR BELGIË GESTAAKT? De correspondent van de „National Ti- dende" te Berlijn bericht aan zijn blad, dat Duitschland met ingang van vandaag alle steenkoollevering aan België heeft stopgezet, als antwoord op den maatregel van België geen ijzererts meer uit te voe ren naar Duitschland. GEEN DISTRIBUTIE IN FRANKRIJK. In een interview heeft de Fransche mi nister van landbouw. Queuille, verklaard, dat er geen gebrek is aan koffie, noch aan andere levensmiddelen. De vraagstukken, welke zijn gerezen, hebben geen betrekking op de hoeveelheid, doch slechts op de ver- deeling. Distributdefkaarten behoeven niet te worden ingevoerd, zelfs niet voor brood. Zoo noodig zal het meel met andere graan soorten worden gemengd;. MINISTERRAAD IN ROEMENIË. Gisteren is onder voorzitterschap van Tatarescu de Roemeensche ministerraad bijeen gekomen; de ministers besloten eetn maand salaris ait te staan voor het leger- fonds. Drie leden van de nationale boerenpartij zijn wegens het verspreiden van alarmee- rende geruchten gearresteerd; de autoritei ten hebben hen een gedwongen verblijf- plaats aangewezen. De Staatscourant publiceert een lijst van eenige honderden namen van personen, die van hun Roemeensche nationaliteit verval len zijn verklaard. De meesten van hen zijn leden van de Bulgaarse he en Hongaar- sohe minderheden, die het land hebben ver laten om zich aan hun militaire verplich tingen te onttrekken. AMSTERDAM. 23 Dec. Het vooruitzicht op drie vrije dagen werkt de bedrijvigheid op de effectenbeurs doorgaans niet in de hand. Vandaag echter ontwikkelde zich op de markt een tamelijk opgewekte affaire ln diverse fondsen en daardoor kon de beurs zelfs vrij levendig worden genoemd, vooral wan neer rekening wordt gehouden met het gebrek aan affaire, waaraan men den laatsten tijd zoo langzamerhand gewend is geraakt. Bovendien bestond een vaste stemming. De locale aandee- len werden meerendeels op een verhoogd peil afgedaan en legden onder beurstyd nog een neiging tot oploopen aan den dag. Op dc af- deeling der Petroleumfondsen gaven Koninklijke wederom ruime omzetten te zien en de aan gename tendenz, die gisteren kon worden waar genomen bleef ook heden bestaan. Na goed prijshoudende opening kon tijdens het markt- verloop nog een verbetering van eenige punten worden waargenomen; tot het einde toe werd geregeld zaken gedaan. Op de Suikermarkt be stond eveneens een vaste tendenz. H.V.A s wer den weliswaar op kleine schaal verhandeld, doch werkten zich wederom een kleinigheid naar boven, terwijl diverse minder courante soorten hooger werden genoemd. Het feit dat door de Koloniale Bank een interim dividend wordt be taald. werkte voor de Suikeraandeelen algemeen stimuleerend en had tevens tot gevolg dat zich in de aandeelen Koloniale Bank eenige beweging ontwikkelde. Er vormde zich in dit fonds zelfs even een hoek en het is geruimen tijd geleden dat zulks het geval was. Daarbij kon een koers winst van een goede vijftal punten worden ge maakt. Vervolgens waren het de Scheepvaart papieren die de aandacht vroegen. Nederlandschc Scheepraartunies gaven tijdens de ochtenduren aanhoudend affaire te zien en volgden na goed prijshoudende opening een opwaartsche richting waarbij zij werden vergezeld door de gelieerde aandeelen Japanlijnen. Ook in Koninklijke Boo ten ging het tamelijk druk toe en hierbij kon een analoog koersverloop worden opgemerkt. De In- dustrle-afdeeling kenmerkte zich door een vrij flinke bedrijvigheid in Aku's waarvan wederom kooplust bestond, waardoor de koers tot 40 steeg. Ook in Unilevers was aanhoudend iets te doen. En hier kon de parinoteering worden ge haald. De Philipsaandeelen waren stil maar prijshoudend. De affaire in Rubberfondsen was van kalmen aard. De algemeen vaste beursstem ming strekte zich echter ook tot deze fondsen uit Amsterdam Rubbers kwamen wat hooger te liggen en ook voor diverse incourante soorten kwamen hooger noteeringen te voorschijn. De Tabaksafdeeling was stil. Van de Mijnaandeelën werden aandeelen Billiton Iets hooger geno teerd. De Amerikaansche markt had aanvankelijk een zeer stil verloop en van affaire was bijna niets te bespeuren. Later in den ochtend echter ontwikkelde zich eenige beweging in de Staal- aandeelen. waarbij vooral Republic Steels de aandacht trokken. In Anaconda's en diverse specialiteiten waren de koersen niet veel ver anderd. maar het algemeene sentiment voor Amerikaansche waarden was niet onbehaaglijk. De Nederlandsche beleggingsfondsen hadden een kalm verloop maar waren prijshoudend en meerendeels een fractie hooger. De nieuwe 4 obligatiën werden in hoofdzaak verhandeld tegen 99 5 8 a 99 3 '4. Ook de obligatiën Nederlandsch- Indië konden zich gemakkelijk handhaven. Van de buitenlandsche beleggingen waren de 33 4 To obligatiën Frankrijk 1939 goed gedisponeerd en deze stegen tot ongeveer 97'i7». waarmede de emissieprijs van Juni j.l. werd bereikt. Een kleine attentie werd betoond voor Brazilianen en Chi- leensche obligatiën. die stevig in de markt lagen. Prolongatie 2 3/4 ambtshalve. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan Hendrik, Z. van W. Zwaan en C. Kasius Elisabeth Cornelia, D. van C. Bekker en W. Daniël Wilhelmlna. D. van A. J. Lage en H. Koops Maarten. Z. van M. de Bruin en H. van Schaik. Ondertrouwd: L. A. Hoogteljllng 75 J. m C. Graafland 72 J. Getrouwd: T. Scheer 20 j. en W. A. r. d. WaaiJ 22 J. Overleden: S. Oudshoorn (wed W. r. d. Valk) 84 j. J. Slappendel 76 j. Loop der Bevolking- Gevestigd: R. J. Westendorp. Julianastraat 9 A. van den Hooren. Meije 100 G. Goud kuil. Weijland 7 F. J. Zwarts en echtge noote. Wilhelminastraat 8 G. de Haan. Weij land 86 H. M. Verheul, Weij poort. 55 D. C. van Dieën. Spoorstraat 6 J. E. v. d. KleiJ. Meije 75. Vertrokken: G. Proeman, naar Woerden. Voorstraat 56 A. Vermeulen, n. Rotterdam. Oostendamstraat 96 J. van Eijk en gezin, n. Waddinxveen. Kielkade 43 K. en A. Uit- tenbogaard, n. Zwammerdam A 155 g. e ruggegraat van elk goed reclame-plan houdt, toch waren er velen, die even „af bonden", om thans gracieus de voeten op de houten vlonder te zetten. Nog lang bleef een prettige stemming be staan en voor menigeen was deze vroolijke avond te snel voorbij! Gistermiddag te 5 uur is de 64-jarige zwerver P. J. van H. in het gebouw van het Ned. Leger des Hells van een trap gevallen, waardoor hij vermoedelijk een enkel brak. De E. H. D. vervoerde den man naar het Academisch Ziekenhuis. Onze stadgenoot, de heer Jap Tjok- klng slaagde te Amsterdam voor het apo thekersassistentsexamen. Aan de aannemers D. Kaay en Zonen alhier, die, zooals wij gisteren meldden, ook de verbouwing van het bedrijf van „De Landbouw" aan den Rijnsburgerweg uit voerden, is tevens door deze directie de bouw van een melkfabriek te Amsterdam opgedragen. Het spreekuur van den directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst voor het aanvragen van versterkende middelen e.d., zal, in verband met de Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag, worden gehouden op Donderdag 28 Decem ber en Dinsdag 2 Januari. In aansluiting op het bericht in ons blad van gisteren, betreffende het Marine Rampenfonds en de geldinzameling daar voor, door middel van een zeemijn, ver zoekt men ons nog te willen vermelden, dat kader en manschappen van het Troe pendetachement van de Groep Leiden „ge heel vrijwillig des nachts" de mijn en de daarin ontvangen giften bewaken. Voorwaar een mooi staaltje van solidari teit tusschen land- en zeemacht I LEIDEN, 22 Dec. 1939. Coöp groenten- fruit en bloemenveiling-vereen. „Lelden en Omstr Roode kool f. 2.10—4.70; Savoye kool f. 2.40—4.30 Groene kool f.2—4.60: Boerenkool f.5—7; Ra pen f. 3.40—3.70; Prei f. 3.50—8.20; Kroten f. 1.40 —2.80; Kroten, gekookt f.6—8; Uien f. 0.60— 3.20; Peen f.3.50—7.10; Spruiten f.5—23; An dijvie f.7—12; Sla Ml—20; Nero f. 8.40—10.20; Witloof f.3—20; Spinazie f.30—34; Tomaten A f.28—34. B f.48—52, C f. 26—30. CC f24—28 per 100 K.G. Salade f. 2.30—6.80; Knolaelderie f 26.40 per 100 stuks. Pieterselie f. 3.20—4.50; Selderie f. 2.705.90 per 100 bos. BOSKOOP. 23 Dec. Coöp. vereen. ..De Boa- koopsche velling". Rozen per bos Butterfly 70 120 ct.. Better Times 60100 ct., Florex 300—330 ct.. Vierlanden 280 ct.. Briarclif 50 ct.. Ge mengde rozen 3045 ct. Diversen p. bos: Chry santhen gr.bloemig 5070 ct.. idem kl.bloemig 20—30 ct.. idem tros chrysanthen 1519 ct., Helleborus 79 ct.. Tulpen 2123 ct.. Pernettya per stuk 9 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Dec. 1939. Waspeen f. 0.80—1.60; Kroten f.0.4O—0.55 per kist van 20 kg.; Roode kool f.2.404.20; Gele kool f. 2.102.90; Groene kool f.33.90; Uien f. 2.503.50 per 100 kg.; Andijvie f.0.300.70; Boerenkool f. 0.240.31 per kist van 6 kg. LEIDERDORP. 22 Dec. Kaas f. 0.24—0.35 p. pond: Eieren f. 3.904.60 per 100 stuks: Kip pen f. 0.200.60; Hanen f. 0.801; Konijnen f.0.40—2.85; Eenden f.0.30—0.60; Ganzen f. 1.80 2.per stuk. NAALDWIJK. 22 Dec. Bond Westland. Ali cante 3041 ct., witlof 912 ct. per kg.; uien 30 ct. per 25 kg.: peen 1.60. peterselie 1.402.60. selderij 2.30—4.30 per 100 bos; prei 5.10—6.80. roodekool 2.00. chineesche kool 1.60 per 100 kg.: andijvie 4853 ct. per 4 kg.; boerenkool 28—38 ct. per 7 kg.: spruiten 0.503.05 per kist. NAALDWIJK. 22 Dec. C.C.W.S. Plumosa 15— 41 ct.. sprengerle 17—25 ct., freesia 1233 ct., idem geel 3052 ct., tros germ 816 ct., pres. de lange 916 ct.. may Wallace 1523 ct., pier- son 1628 ct.. rose Copland 3543 ct.. roode Copland 3133 ct.. Copland 2836 ct., albino 71 ct.. krelages 2231 ct., hillegarda 25—29 ct* scarlet wonder 2225 ct.. narcissen 15—16 ct., paperwhites 29 ct. per bos; anjers 4.709.10. calla 21 00—29.00, poinsetta 15.0020.00. louis germ 3.6011.00. sax export 3.007.00 per 100. RIJNSBURG. 22 Dec. Groentenvelliiig. Aardappelen f. 0.600.75; Kroten f.0300.65; Waschpeen f. 0.70—1.30; Uien f. 0.40—0.60; Groene kool f. 2.308.50; Roode kool f. 2.20— 4.00; Gele kool f2.203.20; Knolselderie A f.4 6. idem B f.2.503.80; Andijvie f.0.300.45. RIJNSBURG. 22 Dec. Bloemenveiling Scarlet due 0.60—1.20; Brillant Star 1.40—230; Witte due 1.40—2.00; Gele due 1.00—1.30; Pro serpine 1.001.20; Due de Berlin 0.801.20; King of the Yellow 1.20—2.00; Hyacinthen Wit 5 40—10.20; Bismarck 3.20—5.40; Pink Beauty 2 404.80: Chrysanthen Germ 1118; Gete Germ 1420; Copland 2832; Plerson 21—26; Sonja 29—32. TER AAR. 22 Dec. 1939. Centr. Veiling. Andijvie f .0.52: Boerenkool f. 0320.33 p. kist. Uien f. 0.60: Spruitkool f. 10.50; Groene sa v. f 2.903.10; Knolselderij f. 2.504.50 per 100 kg.; Witlof f.8—14.60 per 100 kg.; Selderie f.3.70 4.10 per 100 bos. UTRECHT. 23 Dec. 1939. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2270 stuks. Prijzen: 700 stuks: Stie ren f. 0.28—0.32. handel kalm. prijzen Iets lager; Slachtkoeien 2e srt. f. 0.30—0.36. 3e srt. f.0.24— 0.29 per pond. Handel matig, prijzen onveran derd. Vaarzen f. 160—250; Pinken f.85—145; Melkkoeien f. 170—270; Kalfkoelen f. 180—280: Varekoeien f. 120—200 per stuk. Handel voor goede soorten redelijk, overigens kalm. prijzen gelijk 130 magere kalveren f.40—90. Handel matig prijzen onveranderd. 550 nuchtere kalve ren f. 7—11. Handel vlug. prijzen even lager. 300 magere varkens f.23—36: schrammen f.15—22; 420 biggen f 914. Handel matig, prijzen on veranderd. 60 magere schapen f. 17—22. Handel kalm. prijzen iets lager. 110 lammeren (Texe laars) f. 10—15 per stuk. Handel kalm. iets la- kleinhandel: 300 boter f. 1.80; 150 Kaas f.0.60 —0.88 per kg. In de groen versierde kamer Staat de boom in zilvertooi. Ballen blinken, klokjes beng'len, Kaarsjes schijnen, wondermooi. O, hoe blij wordt onze kamer Door die gouden lichtjeslach! O. hoe heerlijk zijn de dagen Dat weer 't Kerstlicht schijnen mag. 't Is mij of ik stil moet wensen Als wij om de Kerstboom staan. Och. mocht ik als 't gouden Kerstlicht Stralend door het leven gaan. And'ren helpend met mijn blijdschap Troostend waar 't zo moeilijk ls. Mocht ik zijn een heel klein kaarsje In der wereld duisternis! MARIE MICHON. V e rl o o f d JANNI ZIRKZEE en KOOS SJARDIN Oosterdwarsstraat 12. Atjehstraat 1 A. 6482a lsten Kerstdag 1939. Verloofd HENNY SWANENBURG en HERMAN KANBIER Timorstraat 43. De Goejestraat 29. len Kerstdag 1939 6457a Verloofd: CATRINA v. d. LINDEN en ANTOON BOUWMAN. Lombokstraat 43. Oranjegracht 24. lsten Kerstdag 1939 4936 Verloofd: GÉ VAN WEEGHEL en LEEN VERSCHOOR. Kerstmis 1939. Valkenburgscheweg 26a Katwijk a. d. Rijn. Hoofdstraat 303, Sassenheim. 4929

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3