CHIEF WHIP STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 23 December <939 KERSTMIS THUIS OF „ERGENS IN NEDERLAND"? YISSCHERIJ-BERICHTEN Waar ookgeniet extra op dit feest der feesten! Geniet van Chief Whip de sigaret der sigaretten! Economische strijd op den Balkan Winnen of sterven Ook Engelschen zeker van de overwinning De „Admiral Graf Spee" Britsch-Indisch Congres handhaaft zijn standpunt Schilderswerkplaats uitgebrand. Ontspanning tusschen Japan en Amerika? UITNEMENDE KWALITEIT Kwaliteitsnaaimachines naar C. F. MEERPOEL W ALLEEN: Breestraat 171. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Dagbladreclame is niet te vervangen DE GNEISENAU. Van welingelichte Duitsche zijde wordt het bericht volgens hetwelk het Duitsche stoomschip Gneisenau met repatrieerenden aan boord in de Oostzee of door een duik boot van onbekende nationaliteit of door een mijn tot zinken zou zijn gebracht, een bewust onjuist bericht genoemd. De Gneisenau, aldus zegt men, heeft haar Duitsche haven van bestemming ongehin derd bereikt en alle passagiers ontscheept. BULGAARSCHE DELEGATIE NAAR MOSKOU. Koning Boris van Bulgarije heeft den minister ran Financien, Bojiloff, ontvan gen, die vandaag naar Moskou vertrekt, ver- geeeld door een talrijke delegatie, belast met het voeren van onderhandelingen over afsluiting van een handels- en soheepvaart- verdrag met de Sovjet-Unie. DE DUITSCH-ROEMEENSCHE REGELING. Uit Berlijn wordt hierover nog gemeld De vastgestelde regeling beteekent tegen over den tot dusverre besbaanden toestand een belangrijke verbetering van de Duitsche mogelijkheden om goederen uit Roemenië j te betrekken. Bovendien echter is het ge lukt, de overige moeilijkhedendie voorna melijk voortvloeiden uit prijs- en leve ringskwesties. uit den weg te ruimen door speciale afspraken, zoodat dan een aan de wederzijdsche wenschen voldoende afwik keling van het geheele goederenverkeer tusschen Duitsohland en Roemenië met zekerheid verwacht kan worden. EEN FRAN SCHZUID -SLAVISCH HANDELSACCCOORD. De FranschZuid-Slavische handelson derhandelingen zijn gisteren geëindigd. Er is een communiqué uitgegeven van den volgenden inhoud: Op 21 December hebben, na de economi sche onderhandelingen, welke van het be gin van de maand gevoerd zijn tusschen Frankrijk en Zuid-Slavië, de voorzitter van de Fransche delegatie. Jean Louyriac, direc teur in het ministerie van Handel, en de voorzitter van de Zuid-Slavische delegatie, Sava Cbradowitsj. adjunct-minister van Handel, twee nieuwe FranschZuid-Slavi sche handelsovereenkomsten geparafeerd, zijnde een accoord betreffende den goede- renrull en een accoord betreffende de be talingen, welke cup 1 Januari 1940 van kracht zullen worden. Deze regelingen hadden ten doel den sta tus der commercieele uitwisseling tusschen de beide landen aan te pessen aan de hui dige omstandigheden. De aanvaarde formu les zullen in staat, stellen tot een aanzien lijke ontwikkeling van den FranschZuid- Slavischen handel. De onderhandelingen zijn gevoerd1 ln een uiterst vertrouwensvolle en hartelijke sfeer. ALDUS GOEBBELS. De rijksminister voor de propaganda, dr. Goebbels, heeft in het ministerie voor pro paganda voor gerepatrieerden een rede voering uitgesproken, waarin hij er op wees. dat de nationale solidariteit in Duitschland nog nooit zoo krachtig is ge weest als juist in dezen tijd, nu alles er op aankomt, dat de Duitsche natie eensgezind en vastberaden de komende gebeurtenissen tegemoet treedt. „Duitschland voert thans een totalen oorlog", aldus spreker. „Het gaat in dezen oorlog om het naakte bestaan van Duitsch land Duitschland moet als groote mogend heid aftreden en als volk ten gronde gaan dan wel dezen oorlog winnen. Daarbij is het voor de nationale toe komst niet van belang, wie van de tegen partij dezen oorlog gewild heeft en of het Fransche volk of het Engelsche hem gaarne voeren. Zij voeren den oorlog en dat geeft den doorslag. Het ls ook een dwaling aan te nemen, dat de oorlogsoprulers ln Parijs Duitschland eerder willen ontzien dan de oorlogsopruiers in Londen. Beiden zijn even brutaal en cynisch ln hun doelstel lingen. De plutocratische wereld heeft zich in haar geheel gekeerd tegen het Duitsche volk in zijn sociale gemeenschap en wil| het neerslaan en vernietigen". Tenslotte verklaarde Goebbels. dat de overwinning van Duitschland zeker is: „Geheel Duitschland constateert dit bij deze „oorlogs-Kerstmis" en plaatst zich vastberaden achter den „Führer" in den strijd om de toekomst van het rijk en de eeuwigheid van zijn volk". Het Brltsche ministerie van voorlichting heeft een vlugschrift gepubliceerd, waarin wordt uiteengezet, dat de geallieerden in ieder opzicht in betere omstandigheden verkeeren dan Duitschland. Verklaard wordt: „Geen enkele natie onthult openlijk haar geheele sterkte in de lucht en haar productie, doch volgens officieele gegevens is de vermeerdering van ons luchtwapen, voor zoover dat vliegtuigen ln eerste linie betreft, thans vier keer zoo groot als in 1935. afgescheiden nog van de toenemende sterkte van verscheidene honderden vlieg tuigen over zee. Deze verklaring doet even wel geen recht wedervaren aan den op- merkelljken vooruitgang, welke zich heeft voorgedaan, aangezien buiten beschouwing wordt gelaten het groote aantal vliegtuigen, dat bij de koninklijke luchtstrijdkrachten is gevoegd en waarover geen nadere gegevens worden bekend gemaakt. In het vlugschrilt wordt er voorts den nadruk op gelegd, dat de bevolking van het Brltsche rijk vier maal zoo groot ls. als die op het gebied van den vijand. Voor ieder persoon, die door Hitler wordt over- beerscht, zijn reeds zes personen aan onze zijde gekomen en tegenover iedere persoon, die op het door Hitier bestuurde gebied woont, leven achttien daarbuiten. Tegenover de geweldige strijdkrachten der geallieerden zijn de nationaal-socialis- ten uitgesloten van de hulpbronnen, waar zonder zij onmogelijk een langdurigen oorlog kunnen winnen. DUITSCH PROTEST DOOR MONTEVIDEO VERWORPEN. De minister van buitenlandsche zaken van Uruguay, Guani, heeft den Duitschen gezant een nota overhandigd, waarin het protest van het rijk betreffend het aan de ..Admiral Graf Spee" verleende uitstel wordt verworpen. In de nota wordt verwezen naar de I Haagsche conventie en naar het rapport van de deskundigen, die een uitstel van 72 uur voldoende achtten. De arbeidscommissie van het Brltsch- Indlsch Congres heeft een resolutie aan genomen, waarin opnieuw een bevestiging wordt gegeven van den eisch betreffende een constitueerende vergadering en waarin ontevredenheid tot uitdrukking wordt ge bracht over de recente verklaring van den staatssecretaris. Gandhi was bij de beraad- slagingen aanwezig. De resolutie verklaart tevens, dat Enge land ln gebreke is gebleven een definitie te geven van zijn oorlogsdoelstellingen, in het bijzonder ten aanzien van de vrijheid van Indie, en zegt dat de Indische eenheid alleen zal komen wanneer de buitenland sche heerschappij volledig wordt terugge- i trokken. Vernomen wordt, dat verdere contingen ten troepen uit Britsch-Indié thans in Egypte zijn aangekomen. 4880 (Ingez. Meel j Het Japansche departement van buiten landsche zaken heeft het volgende commu niqué uitgegeven: „De minister van buitenlandsche zaken admiraal Nomoera, en de Amerlkaansche ambassadeur, Joseph C. Grew, hebben een uur lang geconfereerd in de ambtswoning van den minister over de aangelegenheden welke voor beide landen van belang zijn. De minister en de ambassadeur heb ben wederkeerig hun medewerking toegezegd, om de hangende vraagstuk ken op te lossen. Er zijn vorderingen gemaakt; de be sprekingen zullen worden voortgeiet. Naar aanleiding van dit onderhoud heeft de woordvoerder van het Japansche mini sterie van buitenlandsche zaken verklaard: „De goede ontwikkeling der betrekkingen tusschen Japan en de Vereenigde Staten is verzekerd als gevolg van de gevoerde be sprekingen tusschen Nomoera en Grew" De woordvoerder voegde hieraan toe: „In dit onderhoud heeft de laatste, handelend op instructie van zijn regeering, de opti mistische uitspraak gedaan, dat er geen situatie zal /ontstaan, waarbij de handels betrekkingen tusschen Japan en de Ver. Staten niet in een verdrag geregeld zijn. De onderhandelingen moeten nog worden voortgezet, doch het is duidelijk geworden, dat de betrekkingen tussohen beide landen zich goed ontwikkelen en dat er geen aan leiding bestaat voor bezorgdheid, welke in handelskringen aan beide zijden tot uiting komt". BRANDWEER HAD HET VUUR SPOEDIG ONDER DE KNIE. Hedenmorgen omstreeks twintig minuten over zeven bemerkte de badmeester van het Badhuis in de van der Werffsitraat, dat brand was uitgebroken in het aan de over zijde van de straat gelegen vroegere school gebouw. dat tegenwoordig in gebruik is voor de opleiding der gemeentelijke vakcursus sen, terwijl een deel ervan de gemeente dient als schilderswerkplaats. In dit laatste gedeelte schijnt de brand te zijn ontstaan; op welke wijze is nog onbekend. Gister avond waren er nog schilders werkzaam ge weest, doch toen zij het gebouw verlieten, was de kachel, naar zij verklaarden, vrij wel uitgebrand. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de vlammen reeds hoog oplaaiden, toen de brandweer, onder leiding van in specteur Oouzy, kort na het alarm met twee motorspuiten op het terrein verscheen. Op de eene werden vier en op de andere twee slangen aangesloten, zoodat na eenlge minuten zes stralen op de vuurzee werden gericht. Al spoedig nam daarna de gloed in hevig heid af, al bleef het vuur hardnekkig en werd het blusschimgswerk bemoeilijkt door de sterke rookontwikkeling. De brandweer slaagde er na eenigen tijd hard werken in den brand te beperken tot een tweetal loka len. die evenwel volkomen uitbrandden. Een groote partij schoolbanken, die hier lag opgeslagen om te worden geschilderd, ging geheel verloren. Eerst omstreeks tien uur kon de brand weer inrukken. De commissaris en waar nemend commissaris, de heeren Meyer en Weyers, waren op het terrein aanwezig. MEJ. L. KRUIT—DE GRAAF 80 JAAR. KERSTMIS VOOR DE GEMOBILISEERD EN VAN 4 R. I. U. L. O. AAN DE PINKSTERSTRAAT. Mej. L. Krult—De Graaf. Een goede bekende van vele leden en nog veel meer oud-leden van het Leldsche Stu dentencorps, mej. L. KruitDe Graaf wordt a.s. Dinsdag 80 jaar. Sinds haar 32ste jaar verhuurt ze reeds kamers aan studenten, vroeger in een melksalon op het Kort-Rapenburg, tegen woordig op de Beestenmarkt 48. Op haar 32ste jaar kwam haar man door een onge val om het leven. Een goedhartig stadge noot hielp haar toen aan den melksalon waar sindsdien tallooze studentengenera ties kwamen koffiedrinken. Wij weten ons hun tolk, wanneer wij haar toewenschen, dat zij nog tal van jaren haar bescheiden plaats in het studentenleven moge inne men. VAKKUNDIGE VOORLICHTING LANGDURIGE GARANTIE OUDE PRIJZEN Daarom voor 4957 (Ingez. Med.) GEBOREN. Hendrik, zn. van H. Kalkhoven en H. v. Da len Cornelia Ida. dr. van G. Spierenburg en J. H. Smit Wfjnand Maarten, zn. van W. M. v. Appel en J. M. G. Speel Johannes Jacobus zn. van J. Tegelaar en J. v. d. Laan Erna. dr. van A. Taverne. E. de l'Ecluse Hubertha. dr. van H. Houwer en D. Houwer. ONDERTROUWD A. A. Smite, jm.. 28 J. en P. D. Klefjn, Jd.. 22 j. OVERLEDEN J. Vijlbrief. m.. 59 j. H. C. W. Boom, vr.. 75 j. D. Leugering. m.. 70 J. A. Fielemon, m., 84 J. J. W. H. Rotteveel, wedn.. 75 j. A. J. Knuttel. m„ 59 j. J. v. 't Zelfde, wedn., 76 j. J. A. Riebeek. m., 61 j. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 23 December 1939. Tarbot f. 2.45—2.20; Tong f. 1.70—0.96 per kg.: Griet f. 40—17; Groote schol f.20; Middel schol f.21: Zetschol f.23—22.50; Kleinschol f.18—8; Bot f.11; Schar f. 62.30; Wfjting f. 6.20—1.70 per 50 kg.; Snoekbaars f.0.36 per kg. Besomming: KW. 64 f.1120; IJm. 204 f.590. Jongensschool. In de Stadsgehoorzaal werd vanwege ge noemde school een ouderavond gehouden. Te plm. 8.30 uur opende de voorzitter de vergadering. Hij heette de aanwezigen wel kom, ln het bijzonder den heer Koops. die een lezing zou houden over het onderwerp: „Over de opvoeding van kinderen boven de 12." De voorzitter hield een inleiding, waarin de gang van zaken gedurende 1939 werd gememoreerd. Het hoofd der school wees op de zeer gunstige resultaten bij het laat ste Mulo-examen, waarbij alle candldaten der school slaagden. Met recht een reden om trotsch op te zijn. Door de buitengewone omstandigheden begon het schooljaar eerst 14 dagen na den vastgestelden datum. Echter kan men zich nog gelukkig prijzen, dat onmiddellijk volle dagen les kon worden gegeven, ln te genstelling met vele andere scholen. Hierna verkreeg de secretaris het woord tot het lezen der notulen der vorige ver gadering. welke onveranderd werden goed gekeurd. Het woord was daarna aan den heer Koops. Spreker gaf een zeer duidelijke uit eenzetting van de verschillende geestelijke veranderingen, welke bij het kind plaats grijpen bij zijn rijping van kind tot vol wassen mensch. De leeftijd, welke aan de volwassenheid voorafgaat, wordt veelal In gedeeld ln drie tijdperken, n.l. de kleinkin derleeftijd tot plm. 7 jaar, daarna de kna pen- en meisjesleeftijd tot 14 jaar en ein delijk de leeftijd van Jongeling en Jonge- dochter. Spreker belichtte aan de hand van meerdere voorbeelden de symptomen, wel ke met de verschillende leeftijden gepaard gaan en ried den ouders en anderen op voeders dringend aan om aan de kinderen, die vooral in de derde periode zeer oneven wichtig zijn, den grootst mogelijken steun te verleenen om den gevaarlijken leeftijd door te komen en veel geduld te oefenen. Ook werden nog besproken de Invloeden, die van het gezin, vereeniging e.d. uitgaan, en die ten goede, doch evenzeer ten kwade kunnen werken. De onder de grootste stilte aangehoorde lezing werd door een hartelijk applaus ge volgd. De aanwezigen hadden hieruit blijk baar veel geleerd. De voorzitter bracht spreker dan ook dank en bood hem een kistje sigaren aan. In de pauze werd thee geserveerd, ter wijl den heeren een sigaartje werd aan geboden. Na de pauze was de verkiezing van een kascommisste San de orde. Tot leden wer den gekozen de heeren Van Helden en Veen In de vacature ln de O. C„ ontstaan door het bedanken van den heer Galjaard, werd voorzien door de verkiezing van den heer Wittenaar, die de benoeming aan vaardde. Als eenig onderwerp bij de rondvraag stelde het hoofd der school namens de oudercommissie na overleg met eerstge noemde voor, den eerstvolgenden ouder avond in de school te houden ten einde aan de ouders ruimer gelegenheid te geven zich met de leerkrachten te onderhouden omtrent de vorderingen der leerlingen. Daar thans niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter te plm 10.20 de matig bezochte vergadering, waarna gelegenheid bestond met de onderwijzers van gedachten te wisselen. Als gewoonlijk werd hiervan een druk gebruik gemaakt. KERSTWIJDING GEREFORMEERD MINNEHUIS. In het Gereformeerde Minnehuis van de Ned. Hervormde Gemeente alhier werd een Kerstwijdingsavond gehouden. Begonnen werd met het gezamenlijk zin gen van Gezang 114 1 en 14, het lezen van Joh. 1 123, en gebed. Het evangellsatlekoortje onder leiding van den heer Bösecke zong verschillende Kerst liederen waartusschen door een Kerstver telling en declamatie gegeven werd. Na het zingen van Gezang 96 eindigde de heer Bösecke met dankzegging. LE1DSCHE UNIVERSITEIT. Voordrachten inzake de statistiek. Men meldt ons. Op uitnood'igiing van enkele hoogleeraren der juridische faculteit zullen de directeur en eenige ambtenaren van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage, met toepassing van art. 183 der Hooger- Onderwijswet, aan de Rijksuniversiteit al hier een reeks voordrachten houden over de z«.n. ambtelijke statistiek. Getracht wordt hiermede te bereiken, dat de statistiek in het academisch onderwijs de ruimere plaats gaat Innemen, welke haar» op grond van haar snelle ontwikke ling en haar groote beteekenis in de hui dige maatschappij, toekomt. Uiteraard zal het onderwijs in de sta tistiek aan actualiteit en levendigheid win nen, nu het mede zal worden gegeven door personen, die met de statistische praktijk nauwe en voortdurende aanraking hebben. De namen der sprekers luiden als volgt dr. Philips J. Ideraburg, P. de Wolff, jhr. N. L. J. van Buttingha Wichers, dr C. Bakker, dr. J. J. Hanrath en mr. P, J. Coffrie. HET JUBILEUM VAN DEN HEER P. C. G. A. WIJKMANS. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als ambtenaar van de Kinderwetten mocht de heer P. C. G. A. Wijkmans gis teren van vele zijden gelukwenschen in ontvangst nemen. Het hoofdbestuur van „Pro Juventute", bood hem een speciaal voor deze gelegen heid vervaardigd herinneringsbord van „De Porceleyne Fles" aan, terwijl de advo caat-generaal en zeer vele autoriteiten en leden van de rechterlijke macht, zoomede leden van de balie bloemen en telegrafische en schriftelijke gelukwenschen zonden. Ook verschillende vroegere „klanten" gaven van hun dankbaarheid blijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candldaatsexamen rech ten de heeren A. W. IJland (Heemstede) en W. J. Snouck Hurgronje (Den Haag); voor het propaedeutisch examen theologie de heeren G. J Carstens (Rotterdam) en J. Wlersma (Zaandam); voor het doctoraal examen theologie de heer C. Spoor (Delft); voor het doctoraal examen klassieke lette ren mej. G. Casimir (Den Haag); voor het eerste gedeelte van het practisch apothe kersexamen de dames I. van Heemskerck DükerSchönfeld (Bennekom) en G. J. Verboom (Poortugaal) en de heeren L. H. Bijl (Oegstgeest), Liem Tjalj Liang (Lelden) en M. van Oosten (Den Haag). „Ergens in Nederland". Een gemobiliseerd stadgenoot schrijft ons: „Ergens ln Nederland", Ja daar liggen ze, de mannen van het oude Vierde. Daar leven ze met elkaar, ln één groote ge meenschap en maar één ding doen ze niet gezamenlijk: met verlof gaan. Zoo zijn er, die de Kerstdagen thuis zullen doorbren gen; anderen zullen bij hun onderdeel moeten blijven en juist voor hen wordt heel veel gedaan. Het is begonnen met een wijdingsavond. Donderdagavond in de cantlne gegeven, ter voorbereiding van het Kerstfeest. Keu rig was hier van alle kanten samengewerkt Cantine-commlssle, aalmoezenier en veld prediker hadden, ln gezamenlijk overleg, hun bijdragen tot het welslagen van dezen avond geschonken. Met groet, hulst, ver sleringen, kerstboomen en lantaarns was in de cantlne een gezellige Kerstsfeer ge schapen. Te ruim acht uur werden, na een kort openingswoord, enkele zangnummers ten gehoore gebracht door het gemengd koor „Emmanuel" uit Utrecht, waarna het woord werd gegeven aan pater Moeskops, den aalmoezenier. Spr. behandelde het onderwerp: „Hoe dienen wij ons op het Kerstfeest voor te bereiden?" Spr. zette de beteekenis van Kerstmis ln het algemeen uiteen en ging daarna over tot het bijzondere voor dezen tijd: „Kerstboom" en geschenken dominee- ren bij velen, die het Kerstfeest enkel zien als een Jaarlijks terugkeerend prettig, hui selijk feest zonder meer. Wie denkt er eigenlijk nog aan het Kind in de kribbe? Jozef en Maria konden geen onderdak vin den in Bethlehem, maar hadden de men- schen geweten wie er tot hen kwamen, om nachtlogles te vragen, zij hadden hun huizen opengezet. Welnu dan, zetten wij thans wel onze hulzen en vooral onze har ten open voor het Kerstkind? Leggen wij, vol vertrouwen, onze zorgen ln de handen van het kleine Jezus-klnd en Het zal ons helpen Hij zal ons helpen door onze moei lijkheden en zorgen en ons troosten en vrede brengen." Hierna zong een soldatenkoor, door de mannen van onze compagnie tot stand ge bracht, het oud-Hollandsche kerstlied: „Nu sijt wellecome", gevolgd door: „Er ts een roos ontsprongen", terwijl daarna het koor een vierstemminge bewerking van „Stille Nacht" ten gehoore bracht. Het muziek-ensemble: „Ad Del Glorlam" eveneens uit Utrecht, verzorgde ln de nu volgende pauze passende muziek, terwijl de soldaten werden onthaald op koppen cacao en spritskoek. Het gemengd koor bracht wederom enkele liederen ten gehoore. Het woord was daarna aan mr. Dorhout Mees, die de beteekenis van het Kerstfeest uiteenzette. Spr. wees op de oudste oor sprong van Kerstfeest, bedoeld als een feest, wegens het lengen der dagen, een tefugkeer dus tot de warmte en het licht van de zon. WIJ zien er evenwel een veel grooter licht ln n.l. het licht van Christus' geboorte. Spr. zette uiteen dat, willen wij ons door Jezus' licht laten leiden, we moe ten beginnen met ons ln ootmoed voor hem te buigen en als een klein kind Zijn boodschap te aanvaarden. Nadat het soldatenkoor: „Jesu dulcis me- morla" eri „Zang der Engelen", belde voor vierstemmig mannenkoor, had gezongen, sprak een der commandanten. In korte woorden dankte hij allen, die aan dezen wijdingsavond hadden medegewerkt en hU hoopte dat er mede was bereikt, dat Iets van Se Kerststemming uit onze huiskamer, was doorgedrongen tot de mannen van het zooveelste regiment. De inmiddels gearriveerde veldprediker, ds. Molenaar, die reeds ergens anders dien zelfden avond had gesproken, sprak een kort slotwoord. Men was Inmiddels aan het einde van dezen avond gekomen. Aan alle manschap pen werd een sigaar gepresenteerd en be sloten werd met het gezamenlijk zingen van een godsdienstig Ued: „Hoe zal lk U ontvangen." Reeds bereikte ons het bericht, det van alle kanten de burgerbevolking uit de naas te omgeving bezig ls, den mannen van het Vierde een kerstverrassing te bereiden. Ga ven en giften komen binnen en de „thuls"- blljvers zullen het goed hebben. Mogen deze goede burgers er ln slagen op den bijzon deren dag van kerstmis de gemoblliseerden het gemis van hun gezin en hun hulskamer minder sterk te doen gevoelen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. Firma Wed. T. J. Bots, Utr. Jaagpad 2, Lelden. De commissaris B. H. J. van Linden treedt op ails waarnemend directeur. DE HEER A. MARKS MET PENSIOEN. Wegens Invaliditeit heeft de heer A. Marks, chef-commies der Ned. Spoorwegen, den dienst der Spoorwegen verlaten. De heer A. Marks werd op 26 April 1882 te Leiden geboren en trad 10 Nov 1902 als surnumerair bij de S.S. te Kapelle-Bieze- linge ln dienst. Hij vertrok 16 Jan. 1906 naar Lelden, alwaar hij na verschillende rangen te hebben doorloopen, op 1 April 1919 be noemd werd tot commies. Sinds dien datum is hij chef van het Goederenbureau aan de Witte Poort geweest. De heer Marks stond bekend als zeer wel willend ten opzichte van den handel en als een humaan chef voor het dienstdoend personeel aldaar. Moge hij nog vele Jaren van zijr. welver- diénde rust genieten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2