Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD Vijfde Blad Zaterdag 23 December f939 SPORT Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Voor Dammers 2—s AARLANDERVEEN. Vergadering R. K. Volksbond. In de zaal van den heer W. v. d. Berg vergaderde de R.K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer M. Heiman, die opende met het laten zingen, van het Bondslied en voorging in gebed. De voor zitter heette pastoor Jac. Omtzicht en den heer Steinmetz hartelijk welkom. De heer Steinmetz liet lichtbeelden zien van het leven van den H. Willebrordus. Een collecte voor Hulp in Nood bracht f. 0.68'/! op. Hierna sluiting. ALPHEN. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR MILITAIREN. Comité uit de burgerij opgericht. Op uitnoodiging van den burgemeester, den heer P. A. Colijn, die daartoe zoowel van militaire zijde, als uit de burgerij was aangezocht, is in de trouwzaal van het raadhuis een bijeenkomst gehouden van verschillende ingezetenen uit alle lagen der bevolking met het doel te komen tot oprichting van een comité voor Ontwikke ling en Ontspanning voor de hier gelegerde militairen. Deze bijeenkomst, welke werd geleid door den burgemeester, werd bijge woond door kapitein Ahn en le luit. Kolft. De burgemeester deelde mede, hoe van militaire zijde was gewezen op de wensche- lijkheid van het bestaan van een comité, dat een schakel zou kunnen vormen tus- schen de militaire autoriteiten en de bur gerij bij de behartiging van het O. en O - werk onder de gemobiliseerden te dezer plaatse. Hierbij zou dan het ontwikkelings werk de voornaamste plaats innemen, om dat voor de ontspanning reeds door de mi litairen zelf wordt zorg gedragen. Luit. Kolff. die met het O. en O.-werk voor de militairen is belast, lichtte deze uiteen zetting nader toe, waarbij hij deed uit komen. dat het voor de in deze gemeente vreemde militairen van groot belang is. wanneer zij de medewerking hebben van een comité, dat hen met adviezen en wen ken ten dienste kan staan. Weliswaar wordt ook het ontwikkelingswerk voor een deel door de militaire autoriteiten zelf ge leid. om de gemobiliseerden in de gelegen heid te stellen verschillende schriftelijke cursussen te volgen, maar ook om dit mo gelijk te maken, is de steun van een bur gercomité onmisbaar. De heer ir. J. D. J. Waardenburg, die mede het initiatief tot deze bijeenkomst genomen had, wees er op, hoe dringend gewenscht het is, dat in deze door de burgerij iets wordt gedaan. De mi litaire tehuizen verrichten weliswaar lof waardig werk, maar uiteraard kunnen deze slechts weing doen voor de O. en O. der gemobiliseerden, die na vijf uur 's middags aan zich zelf zijn overgeleverd en in wie wij in de eerste plaats menschen moeten zien, die behoefte hebben aan huiselijk verkeer en gelegenheid te zoeken een deel van hun vrijen tijd nuttig te besteden. Daarbij is de steun van de burgerij onmis baar. Zij kan in dit opzicht zeer veel vóór de menschen doen. Alle aanwezigen verklaarden zich bereid in dit comité zitting te nemen. Er werd een dagelijksch bestuur gevormd, best. uit de heeren J. D. J. Waardenburg. voorz., A. F. Ruyssenaars, 2e voorz., A. J. Dekker, sercr., en W. de Vos, penningmeester. Binnenkort zal het comité opnieuw bij eenkomen teneinde verschillende plannen nader onder het oog te zien. Jaarvergadering Meisjesvereen. „Lydia". In het gebouw „Rehoboth" is de jaarver gadering gehouden der Ned. Herv. Meisjes- vereen. op Geref. Grondslag, onder leiding van ds. J. H. de Vree van Rijnsaterwoude. Deze opende met te laten zingen Ps. 81 vers 112, las Matth. 15 van 21 tot einde en ging voor in gebed. In zijn openings woord kwam duidelijk naar voren het bui tengewoon nuttige werk dat deze vereeni- ging verricht. Een Bijbelinleiding volgde over Matth. 15 2128 door mej. M. Waar denburg. De presidente mej. Hoogteiling behan delde het onderwerp .Ambrosius" Zang der leden, gedichten en een proza-wedstrijd zorgden voor afwisseling. In de pauze werd de groote hoeveelheid vervaardigde kleedingstukken bezichtigd. Ds. de Vree sloot het gezellige samenzijn. ALKEMADE. Poging tot inbraak. Des nachts is te Roelofarendsveen een poging gedaan tot inbraak op het kantoor van de Coöp. Boerenleenbank. Door het stukvijlen van de spijlen heeft men zich toegang weten te verschaffen tot de kelder van het woonhuis van den kassier. De kel derdeur was evenwel op solide wijze geslo ten, zoodat men geen kans heeft gezien verder door te dringen. De politie stelt een onderzoek ln. Geslaagde Kerstviering. In de Pancratiuszaal had de Kerstviering plaats van de meisjes van de Agnes- en de Theresia-congregatie. Na een kort openingswoord door den waarnemend directeur, kapelaan Von Fi- senne, werden enkele Kerstliederen door alle meisjes gezongen, waarna mej. C. v. d. Meer een Kerstvertelling voorlas. Het Theresiakoortje bracht Kerstliede ren ten gehoore, waarna een causerie werd gegeven door mevr. Van Harteveld over het onderwerp: „Hoe vieren wij Kerstmis thuis". Deze causerie werd met zeer veel aandacht gevolgd. Na een kort slotwoord werd deze avond besloten. BODEGRAVEN. De uitslag van den Kerstwedstrijd in het schietgebouw luidt als volgt: Afd A. le pr. A. v. d. Boon, 789 p., 2e pr. C. A. de Jong 744 p., 3e pr. M. Scheer. 730 p., 4e pr. W van Tol, 709 p., 5e pr. H. Göbel, 699 p., troostpr. C. Hagen. 522 p.; afd. B.: le pr. C. Twaalfhoven. 718 p., 2e pr. M. Hensen. 711 p.. 3e pr. J. Luuring, 681 p., 4e pr. A. J v. Vliet, 509 p.; afd. C.: le pr. M. Hensen, 708 p., 2e pr. H. Schoo, 681 p., 3e pr. H. van Os, 659 p., troostpr. Arends Jr., 461 p. De Naaiver. ..Draagt Elkanders Las ten" van de Geref. Gemeente heeft aan de gezinnen dier gemeente een 130-tal klee dingstukken kunnen uitreiken. De plaatselijke O. en O.-commissie heeft den soldaten van het garnizoen op nieuw een ontspanningsavond aangebo den, die verzorgd werd door het Haagsch Tooneel-ensemble. De garnizoenscomman dant dankte voor de medewerking uit de burgerij. Daarop volgde een interessant programma bestaande uit een viertal één- acters, die bijzonder in den smaak vielen en menig applaus veroorzaakten. De com mandant bood den medespelenden dames bonbons aan. Een der sectie-commandan ten dankte voor den mooien avond. De Christen-Vrouwenbond organiseer de een goedgeslaagden Kerstavond, waar bij het programma bestond uit het lezen van het Kerstevangelie, afgewisseld door samenzang en zang van het koortje. Cand. L. Batelaan, hulpprediker te Rotterdam sprak een wijdingswoord, daarbij hande lend over de ontwijding van het Kerst feest door de wereld, de wijding door Christus en onze toewijding. Mevr. Klüse- ner-Paap las een novelle. De ten bate van het Alg. Steuncomité 1939 georganiseerde collecte heeft hier f. 586.83'/, opgebracht. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina. d van Theo Pieter Rad der en Margje Krfjntje Visser Christine Cor nelia Jannie. d. van Kornelis Jan Jonker en Geertruida van Eik Adrianus Leo. z. van Adrianus Verlaan en Maria Johanna Starreveld Nelly Gerarda Jacoba. d. van Pieter Dirk Spijker en Klazina Catharina Vermeul Jaco bus. z. van Jacobus Schinkel en Cornelia Jo hanna den Besten. Ondertrouwd: Hendrikus Cornells van der Maas. 29 j. en Josina Hoogenboom. 24 j. Getrouwd: Johannes Marinus van Veen, 28 j, en Neeltje Wilhelmina van Eyk 25 j. Ba rend van Ginkel. 25 j. en Nella van Pruissen. 19 jaar. Geslaagd Kerkconcert. Voor een goed gevuld gebouw der Ned. Herv. Kerk had een Kerstuitvoering plaats van de Chr. Zangver. „Hosanna" met haar dameskoor en met medewerking van het Boskoopsch Strijkorkest. Het geheel stond onder leiding van den heer J. van Beek uit Woerden. Het is voor de vele aanwezigen een on vergetelijke avond geworden, vooral het hoofdnummer „Weihnachtsoratorium" van Heinrich Barth. voor koor. soli en orkest, oogstte een dankbaar gehoor. Raadsagenda. De raad komt Vrijdag 29 December a.s. in openbare vergadering bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 27 No vember 1939; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Aanbieding van een voordracht ter benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur; 6. Voorstel tot na dere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der gemeente; 7. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van inkom sten en uitgaven van het Burg. Armbestuur over het jaar 1938; 8. Aanbieding ter voor- loopige vaststelling van de balansen en winst en verliesrekeningen der gemeente bedrijven over het jaar 1938; 9. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de reke ning van inkomsten en uitgaven der ge meente over het jaar 1938; 10, Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 193b over 1937 (benevens af rekening over de jaren 1934 t/m 1937), aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs (afd. II, No. 70); 11. Voorstel tot wijziging van het reglement voor het Burg. Arm bestuur; 12. Goedkeuring van de begroo ting voor het Burg. Armbestuur voor den dienst 1940; 14. Vaststelling van de be grootingen der gemeentebedrijven voor den dienst ~1940; 13. Vaststelling van de be- meentebegrooting voor den dienst 1940; 15. Voorstel tot bepaling van het bedrag per leerling voor openbaar lager onderwijs, als bedoeld in artikel 55bis der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1940; 16. Rondvraag. Voor de betrekking van controleur voor de steunverleening hebben zich 84 sol licitanten aangemeld. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pellina Petronella. d. van Evert Albert Bloem en Jacoba de Vries. Ondertrouwd Jan Haspers. 25 jaar en Meinsje van der Sterre. 22 jaar Getrouwd: Jasper Westerhoud, 22 Jaar en Maria Cornelia Fluiter, 21 jaar. Ned. Ver. v. Luchtbescherming. In de OJL school had een matig be zochte bijeenkomst plaats tot oprichting van een afdeeling der N.V.L. De burge meester opende, waarna de heer Wij ma het een en ander over de Ned. Ver. v. Lucht bescherming vertelde. Elf personen gaven zich als lid op en uit hen werd een comité van actie aangewezen, dat een groote pro- paganda-avond voorbereiden zal. Mej. C. W. Oostveen, onderwijzeres aan de Ned. Herv. School alhienis in de zelfde functie benoemd aan de cnr. school te Breskens (Zeeland). LEIDERDORP. Opvoering Kinderoperette „Goudmuiltje". In de O.L. school voerden de leerlingen dier school de operette „Goudmuiltje" op. Het hoofd, de heer J. Blankenstein, opende, waarna de operette, waarvan bij zonder veel werk was gemaakt, met veel aandacht gevolgd werd. De pianobegeleiding werd uitstekend verzorgd door mevr. Bermeulen. In de pauze werden door den heer J. Verhoogt, voorzitter der oudercommissie, aan mej. Schade en mevr. Blankenstein ieder een fruitmand en aan mevr. Ver meulen bloemen aangeboden. De uitslag van den wedstrijd in het hardrijden door mannen boven 18 jaar was: le pr. P. Rozenboom; 2e pr. W. Schip pers 3e pr. C. de Ruiter. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. P. R Bartels 26 J. en J. du Pau 25 j. Ondertrouwd: H. Turk 21 j. en G. van Does burg 21 j. Geboren: Katharina Johanna. D. van J Ver del en K. H. Laufenberg. Overleden: M. v. Dijk 83 j. S. M. L. Koster 75 J.. wed. van K. Stigter Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Havenaar en gezin, Bilder- dam No. 377. NIEUWKOOP. Verzending van pakriet. Uitgaande van de Ver. voor de Riet- cultuur' zijn door middel van een stroo- persmachine van Gebr. Rossenberg uit Zevenhoven op het erf van A. Leliveld in het Zuideinde alhier 260 balen bladriet ggperst. Daarvan moesten er 60 vervoerd worden naar Sliedrecht voor het maken van een gemeentelijke schuilloopgraaf cn 200 naar België om te worden gebezigd voor verpakkingsdoeleinden Dit Is de eerste verzending van pakriet welke van hieruit geschiedt. Het is zeer te hopen, dat het mag voldoen, nu de vraag naar dekriet voor bloembollendek door de gewijzigde tijdsomstandigheden sterk ver minderd is. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Leonardus. z. van L. Baas en J. Vork. Ondertrouwd: Th. J. F. Teunissen, 34 jaar en H. A. M. Bots. 27 jaar. Overleden: M. van Montfoort, 92 jaar. Dezen zomer zijn aan de leerlingen van de O.L. school alhier konijnen ver strekt. die zij moesten opfokken om deze tegen Kerstmis te kunnen verkoopen. De baten komen ten goede aan de Vereen. Volksonderwijs. De verkoop bracht een netto-winst op voor Volksonderwijs van ruim f. 25. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: E. H. Vossepoel 74 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. E. Verhaar van Amsterdam. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 35 werkzoekenden ingeschreven. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus Theodorus Maria, Z. van A. Poelwijk en E. A. Heemskerk Adrianus Petrus Cornells, Z. van W. Touw en L. C. Fransen Hendrikus. Z. van H. van Tol en A. M. Lenting. Ondertrouwd: Willem Overes 24 j. v. Alphen aan den Rijn en Elisabeth Kleijn 22 j. Overleden: Franciscus Jacobus Bocxe, 5 d. Loop der Bevolking. Vertrokken: R. P. Pijper, naar Alphen aan den Rijn. Van Boetselaerstr. 21 H. v. Vliet, n. Gouda. Kllmopstraat 4 J. P. Bontje n. Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 49 J. Vis en gezin, n. Alphen aan den Rijn, Noordeinde No. 58. Gevestigd: Jan Verzaal en gezin, van Al phen aan den Rijn, D 65 M. C. Sassen, van Voorschoten. A 135 A. Boef. van Alphen aan den Rijn, B 17. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hillegonda Adriana, d. van C. Buur man en C. S. van der Wall Jannigje, d. van G. van Bruggen en T. Alting Jan. z van J. Becker en F. van Dijk. Overleden: Christina Hendrika van der Torren 81 jaar Leentje Hakkesteegt. 62 jaar. echtge- noote van F. van Es. Gevondeneen kinderhandschoen, een heerenhandschoen, een reservewiel van een auto. een dameshandschoen, een reservewiel van een auto met band en een motorhandschoen. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: Uit Alphen a. d. Rijn, H. Hulscher, A 178. Vertrokken: J. W. Klijn naar Rijnzaterwoude. Heerenweg 85 A. Veerman n Alphen a, d. Rijn, Vinkebuurt 48 A. J. van Vliet n. idem, Ruisdaelstraat 14 G. J. Turk en gezin. n. Leiden. Joubertstraat 4a. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornelis Johannes Schijf 26 j en Willemijntje van Dam 22 j. Cornelis van Harskamp 25 j. en Wilhelmina Roos 21 j. Geboren: Annigje Catharina, D. van A. Noor- dam en M. van Rijn Willebroerd Bonefatius Canisius Cornelis. Z. van H. E. M. Schaminee en H. M. B. Bosman Cornelis Johannes. Z. van P. Th. Borst en C. G. M. van Goozen. Overleden: Maria Petronella van der Ejjk, echtgenoote van J. Noordam, 69 jaar. De meisjesvereen. „Maria Martha" heeft in het gebouw „Immanuel" de door haar vervaardigde kleeding voor belang stellenden ten toon gesteld. Behoeftige ge zinnen zullen weer worden verblijd, want het resultaat van dit vereenigingsleven zal als Kerstgave worden uitgereikt. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Adriana, d. van A. Vis en P. C. Westdorp Pietje, d. van J. Verhoeff en E. van Wamelen Johanna, d. van H. den Otter en A. Kaashoek. Ondertrouwd: Johannes H. Adegeest 33 j. en Maria J. Frlggen. 32 J. Getrouwd: Harm Hazekamp. 24 j. en Aagje Buurman 18 J. Overleden: Arie van den Berg, lj. Geer truida C. Opdam, 8 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Pelle uit Numansdorp J. W. Aling uit Maassluis. Vertrokken: M. J. Vonk n. Voorburg. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje. d. van Paulus Lodder en Lena van der Panne Leendert Jacob, z. van Jacob Postma en Gerritje den Blijker. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg had een aanrij ding plaats, die ernstige materieele schade tengevolge heeft gehad. De melkrijder BI. te Alphen a.d. Rijn SCHAATSENRIJDEN. HET DAMES-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Op de baan van de ijsvereeniging te Eelde zijn gistermiddag, onder de auspiciën van de Federatie van Ijsbonden, voor een talrfjk pu bliek de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voor dames gehouden. Door den invallenden dool moesten de 17 rijdsters op een zware baan strijden. Later in den middag stond er zelfs tamelijk wat water op het ijs. De Friezinnen, die het vorige jaar te Groningen waren onttroond, toonden zich thans onbetwist de snelsten. Mej Pasveer uit Akkrum maakte den snelsten tyd van den dag. n.l. 16,6 sec. voor de 140 meter. Mej. Sietsema te Uithuizen moest, zichtbaar minder goed in vorm dan voorgaande Jaren, den titel afstaan aan mej. Pasveer. De oud-kampioene werd reeds in den halven eindstrijd uitgeschakeld door mej Koop- mans te Oosterwolde. In de beslissing kwamen derhalve twee Friesche rijdsters uit. De eerste rit was zeer spannend en gaf weinig verschil te zien, maar in den tweeden bleek mej. Pasveer de sterkste. Haar voorsprong aan de eindstreep bedroeg verscheidene meters. De uitslag luidde: 1. mej. S. Pasveer. Ak krum; 2. mej. Koopmans. Oosterwolde: 3. mej. B. Helder. Paterswolde; 4. mej. H. Sietsema, Uithuizen en mej. E. Nienhuls, Makklnga. „N.R.Crt." KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Alle wedstrijden van den Leidschen Korfbal- bond zijn afgelast. WATERPOLO. POELMEER I—R.Z.C. I (ROTTERDAM) Gisteravond speelde ln de Overdekte aan de Haarlemmerstraat alhier Poelmeer I tegen R.Z.C. I. Deze strijd ging voorloopig om de laatste plaats in de afdeeling B der competitie. Poel meer moest helaas met 3 invallers uitkomen. R.Z.C. was al spoedig onfortuinlijk toen een schot tegen de doellat belandde. Onmiddellijk hierop had Poelmeer succes, toen de R.Z.C - doelverdediger den bal via zijn hand in zijn doel liet belanden: 10. Even kwam R.Z.C. heftig opzetten en het Poelmeer-doel beleefde benauwde oogenblikken. De doelverdediger was echter op zijn post. Uit een der Rotterdamsche aanvallen kwam op ver diende wijze de gelijkmaker: 11. Een tijd lang werd in hoofdzaak op de Poelmeer-helft ge streden. doch voor de rust kwam geen veran dering meer in den stand. Kort na de hervat ting wist een der Poelmeer-spelers via den R.Z.C.-doelverdediger aan zijn club de leiding te bezorgen: 21. Een prachtkans voor R.Z.C. om gelijk te maken ging verloren. R.Z.C. kwam tegen het slot krachtig opzetten, doch had over het algemeen niet veel geluk. De uitslag luidde 21. hetgeen voor Poelmeer wel eenigszins ge flatteerd was. Bij R.Z.C. was het schieten zwak. De stand van de competitie is momenteel als volgt: gesp.gew.gel.verl. pnt. v.—t. H Z. en P C. ...43-1 6 28—7 S. V. H ...43-1 6 144 Z. I. A. N ...43-1 6 18—13 H P C ...31-2 2 3—12 ...31-2 2 7—19 R. Z. C 4 - - 4 - 3—18 SCHAKEN. DE UIL. De door de schaakvereeniging De Uil ge speelde 11de ronde van de onderlinge winter competitie eindigde als volgt: G. MarinusF. v. d. Berg 10; J. v. d. Berg mej. Marinus 01; E. WiedijkP. Kleefstra 01; C. van der Ploeg—J. Staalenhoef afge broken; J. J. BolG. v. d. Berg 10. DAMMEN. L.D.V. II—D.C.L. I. Voor de eerste klasse competitie van den Ne- derlandschen Dambond werd de wedstrijd L.D.V. IID.C.L. I gespeeld. Deze wedstrijd is een groote overwinning voor D.C.L. geworden. De uitslag luidt als volgt: LJ3.V. II D.C.L. I H de Water—W. F. Olivier afgebr. M. J. v. HoutenI. Laterveer afgebr. A. BlauwW. v. d. Blom 02 C. van DelftP. Voorkamp 11 W. HeemskerkF. Laterveer 02 P. v. Leeuwen—L. F. Steenbergen 0—2 C. KlinkenbergA. Pronk 02 J. HuismanN. Nyenhuis 20 F. LardeeP. Olivier 02 A. J. v. d. Lelie—Joh. Dreef 0—2 Voorloopige uitslag 313 S.D.V.—W.W.D. De Sassenheimsche Damvereeniging speelde een competitiewedstrijd tegen W.W.D uit Lei den en wist met 164 op beide puntjes beslag te leggen. S.D.V. W.W.D. IJ. de JongA. de Bezemer 20 G. GroeneveldF. Feitsma 20 Jac. v. d .Voort (res.)J. de Nie 1—1 K. v. SluisJ. de Bezemer 11 A J. Langelaan—A. Singeling 11 J. DannijsW. v. d. Reijden 11 J. Hcyers (res.)A Springer 20 A. KortJ. v. d. Hout 2—0 C. de JongJ. Binnendijk 2—0 S. SmitH. Binnendijk 20 (2 lijnen) wilde komende uit de richting Bodegraven de laan naar de boerderij van den heer van Dam oprijden, waartoe hij naar links moest afslaan. Op het zelfde oogenblik naderde eveneens uit de richting Bodegra ven een auto, bestuurd door den heer J. H. H. te Oudewater. Bi. vermoedelijk door de zon verblind, heeft niet bemerkt, dat de weg niet vrij was. Toen hij dan ook naar links uit haalde reed de auto van den heer H. met groote snelheid op zijn auto, waarbij de linkerzijde van de auto geheel werd ver nield en beide wagens in den grasberm terecht kwamen. De gemeente-veldwach ter Kool onderzoekt de schuldvraag. Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red C. de Nie, Soestdijksche kade 62, 's-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na publicatie. WEDSTRIJDPROBLEMEN. Probleem no. 4285. KJ. A. Zwart 10 sch. op: 8, 12, 13, 16, 18, 20, 23, 24, 25, 36, dam op 22. Zwart. 1 2 3 4 6 Wit. Wit 10 sch. op: 21, 27, 32, 33. 34, 39, 40, 43. 44 en 46. Probleem no. 4286. KI. B. Zwart 11 sch. op: 8, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 26 en 35. Zwart. 1 2 3 4 6 Wit Wit 12 sch. op: 24, 27, 29, 32, 34. 36, 37, 38, 40, 42. 44 en 48. Probleem no. 4287, KI. C. Zwart 7 sch. op: 2, 6, 8, 10, 20, 34 en 40. j Zwart 1 2 3 4 6 46 47 48 49 60 Wit. Wit 8 sch. op: 13. 16. 17. 22, 27, 33. 48 en 50. Probleem no. 4286. kl. B., is een varianten probleem. Wit wint ln drie varianten. Heeft men de hoofdvariant gevonden dan vindt men de twee andere vanzelf. Tot op heden wordt er deelgenomen in de A-klasse door J D. v. Berkel Jr., Alphen a. d. Rijn; in de B-klasse door J. Sladek, Leiden, in de C-klasse door P. H. Fluiter (Veldpost). Van A. Bauer. Alphen a. d R(jn, zou ik gaarne ver nemen in welke klasse hij deelneemt. Zoo lang geen oplossingen gepubliceerd zijn kan men de eerste nog inzenden. Oplossing eindspel no. 4271. Stand zwart: sch. op: 13, 15, 20, 21, 23 en 28. Wit: sch. op: 30, 32. 38, 36 en 37. Wit: 36—31, 30—25, 31—27, 27—22, 32—27. Zwart: 21—26 gedw. 20—24, A 24—29, 28x17, 13—18 of? 27—21, 35—30, 30—24, 25x14. 14x25, 17—22, 26x17. 29x20, 15—20, 22—28, remise. Wit: 25x14. 35—30, 36—31, 27—22. Zwart: A 13—19, 19x10, 10—14, of 15—20, 1*- 20. 28x17, 32—27, remise. Wit: 31—27, 35—30, 27—21, 21—17, 17—12. Zwart: 20—24, 24—29, 28—33, 33x31, 29—33, 33—39, 12—7, 7—1, 1x29. 33—44, 44—49, 49x16, inplaats van 71. 30—24, 44—49 en 72 op 44—50, 25—20. 50—33, 7—1. In deze laatste variant heeft wit nog andere voortzettingen, die minder riskant zijn. Oplossing partystand n. 4273. Stand zwart sch. op: 2, 3, 6, 8, 9, 10. 12, 13, 15. 16/20 en 23. Wit sch. op: 26, 27, 28, 30, 32, 33, 35, 37, 38, 42, 43, 45, 47 en 48. Wit: 30—24, 28x19, 26—21, 37—31, 43x5. Zwart: 19x30, 13x24, 17x26, 26x39 (met sch. 45 op 49 en 15 op 7). Wit; 30—24, 33x24. 35x24, 28x19, 38—33. 33—28. 28—22. Zwart: 20x29, 19x30, 9—14, 14x23, 23—29. 29x20. 17xft. 32x23. 27—21, 37—32, 13x4, 4x11. 18x29, 16x27, 27x38 12—17, 6x17, wit wint een schijf. De eenvoudige damslag in den oorspronke- 1 ij ken stand door 3329 en 2822 geeft geen direct voordeel wegens 2024, enz.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18