Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 23 December 1939 Rein en Witter dan Wit IVOROL GEMENGD NIEUWS Drie militairen verdronken te Veenendaal Brand in buskruitfabriek Het spoorwegongeluk bij Genthin De brug St. Louis te Parijs ingestort Het ijs in de omgeving EEN PUNTER OMGESLAGEN. Gistermiddag om vier uur is nabij Veenendaal een ernstig ongeval gebeurd, dat drie militairen het leven heeft ge kost. Voor de soldaten waren wedstrijden ln hardrijden op de schaats georganiseerd. De ijsbaan, welke hiervoor werd gebruikt, be stond uit een stuk ondergeloopen weiland, dat echter van den weg af niet te bereiken was. Men moest een kanaal oversteken om zoodoende op de Ijsbaan te komen. Hiervoor maakte men gebruik van een z.g. punter, een vaartuigje dat met een boom wordt voort geduwd. Juist waren tien tot twaalf manschappen ln den punter gestapt toen door tot dus verre onbekende oorzaak het vaartuig kantelde, met het gevolg, dat een aantal militairen ln het ijskoude water terecht kwam. Hulp snelde spoedig toe. De op den weg staande luitenant Van der Most uit Rotter dam sprong te water en slaagde er ln een soldaat te redden, waarna hij geen slachtoffers meer ziende zelf op het droge klom. Onmiddellijk werd appel gehouden. Drie manschappen ontbraken. Zonder dralen ging men aan het dreggen en na eenigen tijd haalde men de lijken van twee der vermisten op. Het waren de pas gehuwde M. Rietdijk uit Rotterdam en F. J. Jeulink uit Apeldoorn, gehuwd en vader van drie kinderen. Het derde slachtoffer kon pas gisteravond om kwart over acht worden gevonden. Het is de ongehuwde J. van den Brink, uit Wekerom. bij Ede. CAFÉ „HET VEERHUIS" TE BEESD IN' BRAND. Gistermiddag werd brand ontdekt op de bovendieping van het café „Het Veerhuis" aan den Hanendijk te Beesd. Het vuur greep snel om zich heen. De vrijwillige brandweer van Beesd was spoedig met de motorspuit aanwezig. Met enkele stralen bestreed de brandweer het vuur, doch zij kon niet voor komen. dat de bovenverdieping geheel uit brandde. Het dak van het woonhuis stortte ln De cafezaal bleef echter gespaard, al richtte het bluschwater groote schade aan. De muren van het woonhuis zijn door de brandweer neergehaald. De oorzaak van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade. WERKPLAATS TE OUDERKERK A. D. AMSTEL DOOR HET VUUR VERNIELD. In den afgeloopen nacht omstreeks half een klonk ln het dorp Ouderkerk a d. Am- stel eer. brandalarm, dat vol dreiging was. Er bleek namelijk vuur te woeden op het terrein van de Ned. Springstoffenfabriek „De oude Molen", welke zich over eenige honderden meters uitstrekt tusschen de Ouderkerkerlaan en den nieuwen provin cialen weg. Een houten gebouwtje, deel uitmakende van de z.g. batterij, voor de dynamletfabri- cage. waarin een werkplaats gevestigd was, stond in vollen gloed. Hoog en fel laaiden de vlammen op als gevolg van het feit, dat ln het gebouwtje een hoeveelheid chemicaliën was "opgeslagen, explosieve stoffen, welke met korte tusschenpoozen tot ontploffing kwamen. Het geluld, dat hierbij gepaard ging, drong echter niet ver tot de omgeving door. Het gebouwtje, dat op het grondgebied van de gemeente Nieuwer Amstel stond, is in een klein half uur totaal uitgebrand. De brandweer van Amstelveen, die met een autospuit spoedig ter plaatse was, kon zich tot de nablussching bepalen. De windrichting was buitengewoon gun stig. zoodat er geen gevaar voor de buskrult- opslagplaatsen bestond. Er is, naar nader gemeld wordt, door den brand niet de minste stagnatie ln het bedrijf ontstaan. HET WAS JOHANNA DE NIGTERE NIET. Naar aanleiding van den oproep van den commissaris in de tweede sectie te Amster dam, bureau Marnlxstraat 148, heeft zich reeds gistermiddag aan dit bureau het meisje gemeld, dat op 23 November J.l. des ochtends van Zevenbergschehoek is mee gereden met een vrachtauto met rooden motorkap ln de richting Dordrecht. Dit meisje, dat zeer veel lijkt op de vermiste, blijkt inderdaad Jo de Nigtere niet te zijn. Zij had haar vriend, die aan de grens is ge legerd, een bezoek gebracht, doch omdat zij niet voldoende geld bezat om den trein te nemen, was zij met verschillende auto's een eind meegereden. De oproep voor den chauffeur van de be doelde vrachtauto vervalt dus. Thans hoopt men nog de jongedame, die Loet C Bamstijn's fllmstad opbelde, te zien verschijnen. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Eergisteravond is de 36-Jarlge gehuwde wielrijder M. de R.. wonende te Westerlee. nabij Heiligerlee onder een auto uit Scheemda geraakt. De man werd met ern stige inwendige kneuzingen en een gebro ken been naar het r.-k. ziekenhuis te Win schoten overgebracht. Gistermiddag is hij aldaar aan de beko men verwondingen overleden. SCHIP OVER TIJD. Men maakt zich te Delfzijl ernstig onge rust over het schip „Avontuur", schipper R. Kreeft, dat met 100 ton sulfaat geladen op 20 November van de lijm- en gelatlnefabriek te Delft naar Veendam vertrok en waar over men daarna niets meer heeft gehoord. Bij informatie aan de Oranjesluizen en te Lemmer bleek, dat het schip daar niet was voorbijgekomen. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje Margrieta, D. van W. Kooi en M. H. Borgman Willem. Z. van J. Gort zak en A. Mansier Johannes Hendrik. Z. van H. Sepers en J. Splinter Anneke Jannette. D. van H. Prins en J. den Ouden Govert, Z. van G. Buis en N. K. v. d. Meer Maria Anna. D. van W. Zijlstra en G. E. Balder Gerrlt. Z. van W. Veenstra en J. Visser. Ondertrouwd: W. v. Wirdum 26 j en A. Terreehorst 22 j. Overleden: G. Molenaar 76 j., wedn. van A. Schoenmaker. Levenloos aangegeven kind van L. C. Berghoef en C. L. van den Ochtend. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendriks, d. van Willem de Rui ter en Sientje Muilwijk. Overleden: Pleter Rodenburg. 83 j. echtgen. van Maria Krispijn. POSTBOOT KAMPEN—URK IN IJS BEKNELD GERAAKT. De stuurinrichting gebroken. De postboot, welke den dienst onderhoudt tusschen Urk en Kampen, ls gistermiddag, nadat het schip om half drie uit de haven van Urk vertrokken was, bij de Ketel in het Ijs vastgeloopen. De stuurinrichting brak, zoodat twee sleepbooten uit Kampen moes ten uitvaren om het schip te hulp te komen Deze hebben de boot naar Kampen gesleept. De Von Geusau, welke na een moeilijke reis van Enkhulzen om vijf uur te Urk was aangekomen, voer eveneens ter assistentie uit. doch kwam te laat om nog hulp te bie den. Besloten werd, dat de von Geusau de reis naar Holland zou vervolgen om, nu de eigenlijke postboot, doordat de stuurinrich ting beschadigd is, niet kan varen, den I dienst van deze boot over te nemen. De Von Geusau zal dus Zaterdagochtend van Kam pen naar Urk vertrekken. Hierdoor is dus definitief de dienst EnkhulzenUrk komen te vervallen. IJs tusschen Marken en Monnikendam nog niet betrouwbaar. Naar aanleiding van den tocht van een groepje bewoners van Marken naar Monni kendam, deelt de Ijsbond Hollands Noorder kwartier mede, dat de baan van Monniken dam naar Marken nog niet wordt uitgezet, omdat men van meening is, dat het ijs nog niet voldoende betrouwbaar is. De liefheb bers van schaatsenrijden worden dus ge waarschuwd. Deze waarschuwing geldt ook voor een aantal ijsbanen. BUITENLANDSCH GEMENGD. 132 DOODEN. Uit Berlijn wordt thans gemeld, dat het aantal personen, dat bij het spoorwegonge luk te Genthin om het leven ls gekomen 132 bedraagt. Het aantal gewonden bedraagt 109, Gevolg van een gasontploffing en slechten toestand. ZES AUTO'S REDEN TEGEN ELKAAR. Oorzaak: gladheid van den weg. Tengevolge van gladheid op den Rijks straatweg Den Haag—Amsterdam heeft zich gisteravond op het viaduct over den Benne- broekerweg onder Hoofddorp een gecompli ceerde botsing voorgedaan. Een trailer, komende uit Amsterdam, reed zeer langzaam, zonder dat de lichten brand den, het viaduct op. De vrachtwagen werd door een uit Den Haag komende auto, waarvan de bestuurder den trailer te laat opmerkte en die door de gladheid niet tijdig kon uitwijken, aangereden. Beide wagens waren ernstig beschadigd en versperden den weg met het gevolg, dat een viertal, even eens uit den Haag komende auto's waarvan de bestuurders de wagens op het spiegel gladde wegdek niet tijdig tot stilstand konden brengen, op de ravage inreden. Ge lukkig bleef men voor ernstige gevolgen gespaard Verschillende auto's werden min of meer ernstig beschadigd, doch ongeluk ken deden zich niet voor De wagens, welke niet meer in staat waren op eigen kracht te rijden, werden spoedig weggesleept om verdere ongelukken te voor komen. VIJFHONDERD GULDEN GESTOLEN. Een caféhouder uit de Tweede Mess-straat te Den Haag en diens echtgenoote kwamen eergisteravond na het sluitingsuur tot de onaangename ontdekking, dat men zich door opensluiting toegang had verschaft tol hun woning op de eerste etage boven het café. Een muurkast was opengebroken en uit een blikken bus, die ln deze kast was geborgen, had men een bedrag van 240 gul den aan halve-guldenstukken gestolen. Ook de inhoud van een geldtrommel een be drug van f. 295 was verdwenen. NEGEN SLACHTOFFERS. De brug Saint Louis te Parijs, welke het eiland Saint Louis in de Seine ver bindt met de Qual aux Fleurs achter de kerk van Notre Dame, ls ingestort als gevolg van een ontploffing, welke, naar men gelooft, veroorzaakt is door een lek in een gasbuis. Be instorting van de brug had plaats gistermiddag om 14.15 uur onder nog niet geheel opgehelderde omstandigheden. Vol gens het eerste onderzoek zou een zwaar beladen schuit, welke door den stroom was afgedreven, met kracht tegen het uiteinde van een boog, welke het dek van de brug schraagt, zijn gevaren. Er ontstond een ontploffing, welke gepaard ging met het opschieten van vlammen en ongetijfeld haar oorzaak vond in een lek ln een gas leiding. De brug, waarop verscheidene personen liepen, stortte in; de menschen die zich er op bevonden kwamen in de rivier terecht. Terstond werd onder leiding van den pre fect van politie en den brandweercomman dant der naburige kazerne een hulpactie georganiseerd. Sinds eenige weken waren de gietijzeren balken, waartegen de vaartuigen herhaal delijk aanbotsten, gebarsten. Een deel van de brug was daarom voor het verkeer uit geschakeld. Auto's reden nog slechts op het linker-wegdek en dan nog slechts die voertuigen, welke minder dan drie ton wegen. In haar huidigen staat dateerde de brug van 1871. Het aantal slachtoffers bedraagt negen. ENGELSCH VERKEERSVLIEGTUIG VERMIST. Britsche oorlogsschepen zoeken op het oogenblik de Middellandsche Zee af naar een Engelsch verkeersvliegtuig, dat onder weg van Egypte naar Engeland vermist wordt. Naar verluidt had het toestel een bemanning van vijf koppen en zes passa giers aan boord. Sedert 10.20 uur eergister- ochtend heeft men van het toestel niets meer vernomen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hans, z. van M. A. BuUs en F. Boer Maria Johanna, d. van T. J. Burgers en P. J. van der Linden Dirk Johannes, z. van W. Zeinstra en P. M. Kooijmans Jan. z. van D. Rijlaarsdam en M. van Andel Jaacoba, d. van J. F. Groenewoud en C. J. van Wieringen Jan, z. van J. Joore en W. J. Knook Alber- tus, z. van J. van Emden en N. van der Meer Adriana Hendrika Maria, d. van H. A. Ver- bernc en H. J. Scheunhage Adrlanus Corne- lis, z. van C. J. Blom en M. E. Stokman Pieter, z. van P. de Smit en M. Gouloose Olga Johanna Antonia, d. van R. Puister en J. A. Loopstra Dirkje, d. van J. Tensen en C. van Stam Petrus Bernardus Laurentius, z. van A. C. Loogman en C. M. van der Steen Elly Agatha, d. van F. Tassen en A. C. Ganzeman Theodora Maria. d. van J. A. Daane en A. van Neste. Ondertrouwd: Johannes Gerardus van Beek, 26 j. en Alida Kamp. 23 j. Johannes Jacobus Spierdijk, 22 J. en Johanna Ca trina Hoogstraa- ten. 20 J. Leonhart Visser, 25 j. en Geertje Rebel 21 j. Gerardus Josephus Grkfe, 33 J. en Wllhelmdna Cornelia Wamsteker. 33 J. Getrouwd: Jan Roodvoets, 33 j. en Gerritje v. Els Wijlt, 34 J. Overleden: Louise Maria Krohm, 50 j. geh. met A. Flipse Hendrika Sophia Houtwipper. 84 i. wed. van P. Klaassen Agatha Maria v. Bruggen, 68 j. ongeh. - Heiltje Vogelaar 74 J. gern met O. J. Möhlen Aafflen Klungel, 42 j. geh. met H. Sportel. Geboren: Anna Jacoba, D. van P W. L. Groenveld en A. J. Nederveld Wilhelmus Pe trus. Z. van P. Vink en C. Hoenderbos Adrla nus Johannes. Z. van A. C. van Bentem en A P Alkemade Johanna Sophia Maria. D van C Smit en J. M. Smit Catharina Cor nelia Helena, D van F G. Huurman en H. A. Glas Machlel Hendrik, Z. van H. J. Jansen en E. M. Bruneel Fvedcrik Jan Willem, Z. van H. Koopman en J. F A.Tunlng Elisabeth Johanna. D. van M. Peetoom en J. A. Slot Keeltje, D. van B. Biesheuvel en C. A Bos Geertruida Anna Catharina Maria. D. van J. H. Heuft en M. J Kroegman Sophia Maria Antonia. D. van P. Schram» en J. P. Braak Johanna Catharina, D. van J. A. Schreuder en A. T. Brendel. Ondertrouwd: Cornells van Tol 27 j. en Reintjo de Breuk 27 i. Gijsbrecht Wilderom 22 J. en Trijntje van der Kwast 20 J. Johannes Jan- son 26 j. en Theodora Vlaar 25 j. Getrouwd: Dirk Bart 24 J. en Gezlena Jo hanna van Duren 23 j. Jan Noorman 35 ,i. en Jannet Ie Rink 25 J Willem Leendert Ver hoef 27 j en Jannetje Wilhelmina Johanna v. Beekum 28 J. Overleden: Jacobus Commissaris 67 i.. wedn van G. van Kouteren Cornelia de Wit 33 J., echtg. van M. Scholtemeijer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Esfcertus C. Gerritsen. J. v. Gent- straat 13 Karei Snoek. Platanenlaan 20 Hendrik van Reijn, M. Sterklaan 14 Johan- nees de Prie. wed. Jansje Libert. Nieuwemeer dijk 124 Adolf Langkemper. IJweg 145 Ma- rlnus E. Nales, Schipholdijk 159 Willem Ko ningen. Pelikaanstraat 32 Hendricus F A. Zwartjes. Friedalaan 18a Cornells W. Tlm- mers. Hillegommerdijk 63 Johannes van de Wiel, Nieuwemeerdijk 179 Wed. D. A. Appel, geb. Johanna F. C. Holgen, Badhoevelaan 75 Agatha L. A. Lelsz, Schipholdijk 208. Vertrokken: ClaiJ Teunls, naar Schagen, 't Noord 28A Hendrikus van der Hoef. n. Am sterdam. Stadlonweg 37 JohAnnes F. van der Stelt, n. Utrecht. Nicolaasweg 103 Hen drik Manck. n. Amsterdam. Pieter Baststr. 22 II Simon Vijselaar. n. Den Helder, Ooievaarstr. 76 Willem Oudshoorn. n. Amsterdam, Pot- jesweg 371 Pieter Mulder, n. Aalsmeer, Dorpsstraat 104 Trijntje A. Dam. n. Aals meer. Dorpsstraat 104 Johannes L. Schaper- kotter. n. Amsterdam. Nieuwe Prlnsegrachtll61 Hubert Seelbach. n. Amsterdam. Bloemstraat 136II Pieter Knlbbe. n. Amsterdam. Joost Banckersweg 16. Gevestigd: Wed. W. Kingsma. geb. Sleeuwen- hoek, Aalsmeerderdijk 591 Hendrik F. Kllnk- meijer, Nieuwemeerdijk 121 Dirk J. Wüde- nes. Venneperweg 542 Adrianus Oranje. Riet vinkstraat 74 Frederik Diepenhorst. Nieu wemeerdijk 446 Evert C. van Houts. Iepen laan 33 Jacob Snoek. Berkenlaan 6 Ele Snoek. Esschenlaan 95 Johannes C. C. Pullis. Nieuwemeerdijk 101. Vertrokken: Andries Plet. naar Amsterdam, Sloterkade 28 hs Leendert. W. Biesheuvel, n. Velsen. Tenasweg 34 Andries Eikerbout. n. Amsterdam, Osdorperweg 962 Arie Baten burg, n. Aalsmeer, Weteringstr. 36 Pieter Wentzel. n. A'dam, Orteliusstr. 238 III Adriaan Blesheuvel, n .Zaandam, Schiermon nikoog 63 Willem F. Slootman, n. Amster dam. 1ste Atjehstraat 77 hs Frederik A van der Beek. n, Hillegom. Lapinenburgstraat 22 Jan Helder, n. A'dam. Sloterweg 580 Hendri cus J. Everts, n. A'dam, Brederodestr. 30 hs Theodorus van Eeuwjjk. n. Lisse. Broekweg 26 Anton van Laar. n. Rijswijk. Z.H.. Gen. van Geenplein 23 I Johannis van Prooijcn. naar Katwijk, Zeeweg 21 Fiis Noordhoek. naar Aalsmeer. Oostelnderweg 16 Hei-man F. Souffree. naar A'dam. 2de Helmersstr. 10 III Stephanus van Bezu, naar Haarlem. Slacht- huisstr. 79 zw. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrlt Hendrikus. z. van C. H. van der Lans en M. Opstal Marianne Henriëtte, d. van C. M. Daniels en W. A. M. Gerritse Mattheus Wilhelmjus Josephus, z. van P. van Rooden en J. G. de Graaf Hermanus Johan nes, z. van S. J. Witteman en Chr. W. Meskers. Ondertrouwd: H. Chr. van Suijlekom en A. E. G. Velthuijs H. van der Zande en C. Kap- tein A. H. Mul en H. C. van der Ben. Getrouwd: H. van Dreunen en N. C. Claij D. J. Wijdenes en M. Borger. Loop der bevolking. Gevestigd: F. J. Baak. Weerlaan 15 G. J. Beutick, Krochtstr. 20 C. A. Duinhoven met gezin, van Meerbeekstraat 35 J. M. van der hulst, Stationsweg 92 G. P. Krejjger en gechtg.. Hoofdstraat 94 A. H. Mul, Lapinen burgstraat 20. Vertrokken: M. Borger n. Haarlemmermeer, Venneperweg 542 G. Foks. n. Heemstede, Heerenweg 73 G. A. Goenians en echtg., n. Sanary, (Frankrijk). Avenue Pierre Curie J. Griekspoor. n. Leersum, Hoflaan A 232 J. Th. Geselaar. Wuestwezel (België), Brcdabaan 9 G. H, J. Lenssinck met gezin, Muiden, Mui- derberg, Nieuwe Rijksstraatweg C 46 J. C. Liotart, Leersum, Hoflaan A 232 C. J. van Stein. Lisse, Hecreweg 367 A. Wesselmann, Rheine (Duitschland). LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. E. B. van den Berg. geb. Van dei- Beek. D. M. C. van Vliet, geb. Van Winden, Z. E. M. Koese, geb. Roos. D. Overleden: Th. van Vliet, M. 75 J. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: S. A. M. van Dordt. Grachtweg 2 Wed. A. van Schevlkhoven. Kanaalstraat 236 D. van de Wint, Beatrlxstraat 11 C. J. van Stein, Heereweg 367 M P. Paulussen. Heerewea 441c G. M. de Groot. Heereweg 441c C. C. M. Boelrijk, Heereweg 441c J. Hensen, Julianastraat 91 E. J. Nijssen, v. Bönninghausenlaan 19 G. A, Beijk, Wllhel- mlnastraat 6. Vertrokken: S. M. Pollé, naai- Oegstgeest Th. P. Warmerdam, n. Eemnes H. Fr. van Hees, n. 's-Gravenhage Fam. Marinus, n. Haarlem E. J. J. Ham, n. Vl&ardlngen C. van der Voet n. Alkemade G. J. Beutick, n. Hillegom C. W. Timmers en gezin, n. Haarlemmermeer G. Faas ,n. Rotterdam W. L. van Biezen n, Leiden C. A. Duinhoven en gezin, n .Hillegom. Gevestigd: C. de Vos, Vreewijk 35 M. A. Ottc en gezin, Kanaalstraat 217 B. van Om men, Heereweg 206 Wed. J. Warmer-geb. van der Waals. Heereweg 275 G. Noordman, Julianastraat 124 G. Th. J. van Leeuwen. Heereweg 441c. Vertrokken: G. J. Klein Tijssink, naar Bloe- mendaal C. Uijthoven. naar Bloemendaal R. Niesing en gezin, naar sGravenhage M. C. Helleman, naar Alkemade Th. L. Straathof, naar Zoeterwoude Wed. v. d. Hilst. naar Rot terdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna. D. van W. F. van Stein en M. A. Turnhout Anna Maria, D. van F. J. Kaptein en T. M. Philippi. Ondertrouwd: H. A. Rijnbeek en H. C. Schoorl. Gehuwd: P. van Egmond en A. Haasnoot. Overleden: Jacobus Nulkes 56 j. Franciscus van Dril 83 J. Jacoba Zandbergen, weduwe van M. van der Zon 77 J. Geboren: Bernardina Catharina, d. van P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet Wilhelmina Bartho- lomea, d. van G. H. J. Verhaar en W. H. Zwet sloot Cornelia, d. van W. F. Braam en J. Mcijers Petronella Francisca, d. van P. J. Zwetsloot en H J. van 8tejjn Anna Gerarda Maria, d. van G. Tempel en M. M. W. Floor Florls. z. van P. W. de Jong en W. van Woersem. Overleden: Elisabeth Paauw, wed. van J. van der Meer. 73 jaar Johanna Vink, 76 Jaar Annetje Hofman, wed van T. Kulk, 81 jaar. Ondertrouwd: P. D. den Elzen en M P. Spren- gers. Oetrouwd: P. J. Kerkvliet en J. C. Faas. NOORDWIJK. Loop dor Bevolking. Gevestigd: W H. Hoogervorst en fam., Boe- enburgenveg 82 J. Breekveldt. Gooweg 17a \V van Braam, Q. v. Uffordstraat 95. Vertrokken: Th J. Mooijekind. n.ar Lel- muiden. p a. J. Klfjn N. Ouwehand. n. Lel den Oude Rün 50 A. P. J. Aarse en fam., n. Lelden. Lange Marc 59a M. Varkevisser, geb. Van Beelen, n. Velsen. Geelvinkstraat 21 S M Meeuwenoord. n. Haarlem, Hazepaterslaan 26 F Th. Siemerink. n. Heemstede, Kadtjn 14 W. J. Geutjes, n. V.O.W. H. J. Mots, n. Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 A. Broekhuizen. n. Wassenaar, L. Kerkdam 22b. Burgerlijke stand Geboren: Dirk. Z. van C. van den Hoonaard en J. van Duin Johanna Cornelia. D. van L H M Steenvoorde en J. C. Th. van der Raad Jacobus Johannes. Z. van J. Reljerkerk en F. M Hoek Arte. Z. van A. Barnhoorn en H van den Hoonaard Christina Maria, D. van A. de Groot en A, C. Verwet) Cornells Christiaan Bernard Maria. Z. van H. C. van der Werf en C ,M. Perquln Petrus Wilhelmus Maria, Z. van P. Rietkerk en J. A. Wallaart. Ondertrouwd: P. C. Goede en J. van den Berg. Getrouwd: B. A. J. Wubbels en C. J. van den Berg W. C. Sloof en P. A. Bulk J. W, van der Niet en A. P. J. Vliet Vlieland. Overleden: Hendrikus Petrus Jeroen van der Holst 6 mnd Z. van H. C. van der Holst en J. A. Winters Margaretha Petronella van den Berg 4 mnd., D. van F. J. van den Berg en P. Duivenvoorden Klazlna Maria Krijfrer 79 J. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Ladendorff en vr., Torenvelt- straat 4 P. J. de Bres, Rhtfngeesterstraatw. 52 J. A. G. KeiJzer, geb. Vermin. Tenveeweg 1 A. J. P. van Houten RhlJngeesterstraatw. 40 J. A van der Laan en gez.. Oranjelaan 22. Vertrokken: J. H. Griffioen, naar Den Haag, P. Potterstr 30 O. J. J. C. Entzinger. n. R'dam, Beukelsd. 160 A. J. C. Verhoeff, geb. Pool, n. Batavia, N.-I. G. E. M Gundermann, n. Noordwijk, Molenst. 6 M. Sommeling, n. Den Haag, Regentesselaan 10 H. v. Klink, n. Leiden, M. Moonsstr. 22 G. G. de Voogd, n. Amersfoort. Alaegondestr. 98 M. de Boer, li. Bellingwolde, L. 77 E. Sch&fer, n. Luzern, Zw. P. J. Boogert .n. Noordwijk, Hoofdstr. 46 A. J. van Wijk, n. Leiden, Mariënpoelstr, 13 M. van den Dop, n. Leiden, LUsterstr. 19 C. Th. Westgeest, n. Lisse. Zwanendreef 4 S. SchÖnthal, n. Hengelo, Pr, van 't Hoffstr. 1 S. M. M. Mcchelse. n. Wassenaar, Deylerweg 97 J. van Plenbroek, n. Middelburg, Noor- derpoortstr. 13 S. P. Baljeu, n. Middelburg, Jodenganf 46 G. Goekoop n. Djokjakarta, N.-I. E. J. M. Batenburg, n. Wassenaar, St. v. 's-Gravensandew 67 B. M. Stipdonk, n. Leiden, Hoogewoerd B. Bruins, n. Voor schoten, Gebr. Treubstraat 14 A. K. A. Gijsberti Hodenpijl en gez., n. Zwolle, Wester straat 30b H iH, Klösges. n. Amsterdam. Hu- donstraat 711 B. van den Burg, n. Leiden, Mariënpoelstraat 21a B. J. van de Meene. n. Palembang J. R. Schouten, n. Arnhem, Sonsbeekweg 22. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Hendrik. Z. van J. Hogewo- ning en A. v. d. Meij Johannes Jacobus, Z. van J. A. Brookhuis en J. W. v. d. Swaagh Jacobus Laurentius Willebrordus. Z. van N. A. Wolffenbuttel en A M. Schrader Alida. D. van G. J. Wassink en H. van Sweden. Overleden: D. H. Ort 84 J. F. B. van der Nat. 90 j. Ondertrouwd: J. van RU en J. J. Vonk. HET MAKEN VAN TOCHTEN NOG STEEDS NIET MOGELIJK. Ondanks het feit, dat het heden nacht wederom enkele graden heeft gevroren, blijft het Ijs in de omgeving, buiten verschillende banen van IJs clubs, in hooge mate onbetrouwbaar en kan nog geenszins tot het maken van tochten geadviseerd worden. Het zal zeker nog hard moeten vrie zen, alvorens daar sprake van kan zijn! Zoo wordt ons uit Aalsmeer gemeld, dat het rijden op de Westelnderplassen ten sterkste ontraden moet worden, daar het Ijs daar nog zeer onbetrouwbaar en slechts 5 c.M. dik ls. De Ijsbanen op den Kogjespolder (de Kaag) trekken door de goede kwaliteit van het ijs en ook ln verband met groote op pervlakte nog steeds veel ljsllefhebbers. Zelfs uit verre omgeving komen velen daar naar toe, om van de ljssport te genieten. Dat de Kagerplaasen nog steeds ln hooge mate onbetrouwbaar zijn, bleek wel, toen gisteren een drietal waaghal zen daarop reed, met gevolg, dat een hunner door het Us zakte. Gelukkig kon hij weer spoedig op het ijs komen Men zU dus gewaarschuwd, zich ook wat de Kaag betreft, vooral niet op het buitenwater te begeven, maar alleen op den Kogjespolder te rijden. Uit Hazerswoude wordt ons gemeld, dat de schaatsensport daar reeds druk beoefend wordt, alhoewel het Us verre van betrouw baar ls. Het meest wordt gebruik gemaakt van de Vaart aan de Zuidzijde van het Dorp. „De Poel" te Hazerswoude, de meest gewilde plaats om schaatsen te rijden, ls gevaarlijk. Het Us heeft daar slechts een dikte van 5V, c.M. Desniettegenstaande waagde zich gistermiddag een gedeelte der liefhebbers er op. Voorziohtigheid zij drin gend aanbevolen: de risico's zUn groot,zoo dat het rijden daar niet mag aangeraden worden. Uit Ter Aar deelt men ons mede, dat daar op de plassen volop van de ljssport ge noten wordt. Het Us op de plassen te Nieuwkoop lsnog steeds niet voldoende betrouwbaar. Op ver schillende plaatsen, zoowel op de Noord als op de Zuiderpias liggen wakken. Door de sleepboot van het vullvervoer wordt lederen dag de nieuwe vaart opengebroken. Tochten van de eene gemeente naar de andere, zijn daarom beslist niet aan te ra- raden en uiterst gevaarlijk. De IJsclub te Nieuwkoop heeft dan ook nog steeds geen baan op de plassen aangelegd. Er wordt echter druk gereden op de Ringvaart ach ter het dorp. Te Rljnsaterwoude wordt op de slooten druk gereden. Ook de Leidsche Vaart, van RUnsaterwoude tot Langeraar is berijdbaar hoewel de uiterste voorzichtigheid betracht moet worden, daar de dikte van het ijs daar op sommige plekken nog gering is Op het buitenwater te Katwijk Rijn is het Us nog steeds ln het geheel niet be trouwbaar en men moet zich tevreden blij ven stellen met de binnenwateren. In het algemeen kan gezegd worden, dat, zooals de toestand van het Us thans ls, men tot het maken van tocht jes niet mag overgaan. Wij kunnen daartegen niet genoeg waarschuwen! worden Uw tanden als U poetst met 4927 Ong«a. MêdJ RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Daniël, z. van D. Kromhout en M. H. v. d. Sleet Cornells Dirk, z. van C. v. Delft en D. den Heyer. Overleden: Elisabeth Hermans, 45 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. H. J. van Egmond, B. Meyboom- straat 26. Vertrokken: G. J. v. d. Brink naar Lelden, Musschenbroekstraat 6 N. van Iterson, naar Bloemendaal, Zomerzorgenlaan 22 J. Ravens- bergen, naar Wassenaar, Bremhorstlaan 20 H. Palezynskl, naar Noordwijk, Zeestraat 10. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Beatrix Irene, D. van P. Kruysw^k en F. P. Scheepmaker Elisabeth, D. van D. E. Wijntjes en P. Schalk Lulgardus Agnes Maria, D. van P. Lommerse en M. Th. Ultendaal Pieter, Z. van J. Buijs en P. Zuidervaart. Overleden: A. Lugtlgheid 67 J., weduwnaar v. E. Meiboom J .H. Vocklng 92 J., weduwnaar van W. J. Scheers. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. H. Witteman, Teylingerlaan 61 J. M. van Maanen en gezin, Iepenlaan 2 J. J. van Kesteren, Hoofdstraat 44. Vertrokken: J. M. de Regt, naar Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 24 J. H. J. van der Geest, n. Weesp, Achtergracht 1 G. van der Heiden, n. Voorhout, Jac.. v. Belerenweg 74 L. A. Natzijl, n. Streefkerk A 74 M. H. van Kes teren, n. Noordwijk. Boerenburgenveg 44 J. B. de Greef, n. Brussel, Rue Marché du Pare 36. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius Maria Pius, zn. van J. J. M. Keijser en G. A. M. van Dam Christina Maria Johanna, dr. van A. P. Homan en M. J. van der Meer Maria Theodora Helena, dr. van J. H. Karremans en M. H. de Groot. Ondertrouwd: P. J. Tamboer, 24 j. en O. A. Vos. 26 j. L. C. Kortekaas. 30 j. en M. J. van Schoten. 25 j. Overleden: J. Vink, 76 j. wonende te Lisse. Gevestigd: C. Nannlnga en gezin. Menneweg 7 A. M. E. van der Zwet, Kerklaan 36. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. van Nieuwkoop n. Amsterdam v. Kinsbergenstraat 64 h C. Molenaar, n. Leiden. J. van Goyenkade 9 A. P. Berg. n. Overveen, Pr. Maurltslaan 105 Chr. W. Poi- vliet, n. Dordrecht, Ferdinand Bolslngel 71 N. Knol en gezin, n. Haarlemmermeer, Leimui- derdijk W. M. de Wit, n. Woerden. Pr- Hen drikkade 18. 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14