Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 21 December 1939 I GEMENGD NIEUWS Concerthuis te Assen in vlammen SPORT Scheepsramp bij Terschelling FAILLISSEMENTEN jÉ&tóA Bejaarde vrouw om het leven gekomen. GROOTE CONCERTZAAL BLEEF GESPAARD. In den afgeloopen nacht werd Assen opgeschrikt door een feilen brand, welke omstreeks half één is uitgebro ken in het voor muziek- en tooneeluit- voeringen dienende Concerthuis, gelegen aan de Vaart nabij de Markt. Het gebouw bestaat uit een gelijkvloersch gedeelte en een bovenverdieping, waarachter de groote schouwburg is gelegen. De brand werd door voorbijgangers ont dekt, die dadelijk alarm maakten Het vuur is op de bovenverdieping ontstaan, terwijl de kellners in de biljartzaal en het café nog aan het werk waren. Op de bovenverdieping wonen de be heerder van het gebouw, de heer Delle- barre en zijn moeder, (die indertijd te Leiden hebben gewoond) alsmede een bejaarde bloedverwante. Eerstgenoemde twee bevonden zich, evenals het personeel, beneden, toen de brand begon, doch de 74-jarige mevrouw L. Diekman had zich reeds geruimen tijd te voren op de bovenverdieping ter ruste begeven. Men vond het lijk later voor het bed liggen, met brandwonden overdekt. Vermoedelijk heeft het slacht offer getracht nog het bed te verlaten, doch bet is door den rook gestikt. In korten tijd stonden het bovengedeelte van het gebouw en de groote zaal in vollen gloed, welke tot ver in den omtrek te zien was. Zware rookwolken stegen uit de bran dende massa omhoog. De Asser brandweer verscheen spoedig met twee motorspuiten en een babyspuit en tastte het vuur met ver- scheidene stralen krachtig aan. Zij slaagde er in den brand tot het voorgedeelte van het gebouw te beperken, zoodat de groote concertzaal behouden bleef Omtrent de vermoedelijke oorzaak van dezen brand gelooft men, dat deze is ont staan in het plafond van de bovenverdie ping. bij den doorlaat van de kachelpijp. Het gebouw is eigendom van de N V. Con certgebouw en is tegen brandschade ver zekerd. Zweedsch schip op een mijn geloopen. VOETBAL. DE BELANGSTELLING VOOR HOLLANDBELGIË. De directie van het Feyenoord-stadion te Rotterdam deelt mede. dat voor den Neder landBelgië wedstrijd de omzet van kaarten 48.504 heeft bedragen. In dat aantal zijn ech ter begrepen de zeer talrijke aan den K.N.V.B. en autoriteiten uitgereikte invitaties. Op den dag van den wedstrijd is aan de loketten nog voor een bedrag van f.8000.— aan kaarten ver kocht. Dit bedrag zou ongetwijfeld hooger zijn geweest by gunstiger weersomstandigheden. ZWALUWEN—AMSTERDAM. Naar wy vernemen zyn de volgende spelers uitgenoodigd uit te komen in het Zwaluwen elftal hetwelk 26 December (2e Kerstdag) te Amsterdam tegen Amsterdam speelt: Doel: van Kalk (Stormvogels, achter: van Stokken (D.W.S.) en van der Heiden (Feyen- oord); midden: Paauwe (Feyenoord), Poulus (S.V.V.) en A. de Vroet (Feyenoord); voor: Vrauwdeunt (Feyenoord, Woudenberg (Storm vogels). Vente (Feyenoord Drok (Sparta) en De Boer (Sparta). SCHAATSENRIJDEN. WEDSTRIJDEN UITGESCHREVEN DOOR DEN SCHAATSENRIJDERSBOND. De Koninklyke Nederlandsche Schaatsen- rydersbond heeft de volgende wedstrijddata vastgesteld Kampioenschappen van de provincie Gro ningen voor amateurs morgen op de ysclub „Fivelgo" te Appingedam. Nationale hardryderswedstrijd voor amateurs Dinsdag 26 December a.s. op de banen van de Amsterdamsche IJsclub aan den Amstelveen- scheweg. Kampioenschap van de provincie Groningen in het schoonrijden voor dames en heeren Dinsdag 26 December 1939 op de ijsclub „Fivel go" te Appingedam. VIJF LEDEN DER BEMANNING OMGEKOMEN. Hedennacht te ongeveer half drie is te Hoek van Holland binnengekomen het Letlandsche stoomschip „Auseklis", met aan boord de bemanning van het Zweedsche s.s. „Adolf Bratt" dat gister middag, op weg zijnde van Rotterdam naar Gothenberg, nabij Terschelling op een mijn is geloopen en daarna is ge zonken. Vier van de opvarenden zijn hierbij verdronken. De overige 17 leden van de bemanning konden door de „Auseklis" worden opgepikt. Van de geredden is er een gedurende de reis overleden, terwijl er vier gewond zijn. Deze zijn te Rotter dam naar een ziekenhuis overgebracht. De „Adolf Bratt" is in 1918 te Gothenberg op de werf Lindholmen gebouwd en meet bruto 1818 ton. Het schip is eigendom van de reederij A. Bratt en Co. te Gothenberg. Volgens een bericht van West-Terschelling heeft men aldaar een ontploffing gehoord, terwijl men tegelijkertijd van de duinen af ongeveer zes mijl uit de kust, een waterzuil heeft waargenomen in de onmiddellijke na bijheid van een schip, waarvan de om trekken slechts vaag te zien waren Na ongeveer tien minuten was van het schip niets meer te bespeuren. Men kon zien dat een tweede schip zich in de buurt be vond De reddingboot is nog uitgevaren, doch men kon van de slachtoffers niets meer ontdekken. WIELRIJDSTER SLIPTE EN WERD OVERREDEN. Op de Gelderschekade te Rotterdam is gistermiddag de 24-jarige vrouw W. Olie. uit de Jericholaan aldaar, met haar fiets geslipt en onder het achterwiel van den aanhangwagen van een tractor terecht ge komen. Zij was op slag dood. IJSHOCKEY. AMSTERDAM—DEN HAAG 2—0. Gisteravond is op de kunstysbaan te Am sterdam de tweede wedstrtfd van de compe titie gespeeld tusschen de ploegen van de Am sterdamsche en de Haagsche yshockey clubs. Het is zooals te verwachten is een harde en spannende stryd geworden, welke verdiend door de Amsterdammers is gewonnen. Het spel van beide ploegen was snel en er werd zeer hard gezwoegd. Dat zoo weinig doelpunten ge maakt werden, moet echter niet gezocht wor den in de sterkte der achterlinies. Veel meer was het gebrek aan verband de oorzaak van het feit. dat de aanvallen vruchteloos bleven. Zelden zag men de voorhoede spelers op een lyn in vliegende vaart op het vyandelyke doel afstormen terwyl de schijf snel van den eenen naar den anderen speler geschoven werd. Dit gebrek aan samenspel stelde de achterspelers steeds in staat tydig in te grypen terwyl zoo wel Van Os als Gerritsen te goede doelverde- digers bleken om veel inoeitte met verre scho ten te hebben. Amsterdam won met 2—0. ALPHEN. Kerstuitvoering „Sursum Corda". De eere-voorzttter de heer A. J. Dekker, opende deze uitvoering met het gezamen lijk te laten zingen van Ps. 103 vers 1 en ging daarna voor in gebed. Hij sprak een kort welkomstwoord waarin gewezen werd op de donkere tijden. Ook op den moed van „Sursum Corda", om toch haar uit voering te geven, speciaal om te zingen tot lof van den Koning in dezen Kersttijd. Vervolgens zong het koor „Gebed" van W. A. Mozart; „Vrede op aarde", van L. C Keereweer en Lucas n 814 van BrandtsBuys. Daarna zongen het kinder- en meisjes koor de Kerstcantate van Richard Hol, die bijzonder in den smaalt viel. De ouderen brachten vervolgens frag menten uit het „Lobgesang", van F. Men delssohn Bartholdy ten gehoore. Hierbij zongen de solisten mej. Kerkhoven, mevr. v. d. Wind en de gebrs, v. d. Veer. Na de pauze was het wederom de beurt van het kinder- en meisjeskoor met „De nederige geboorte" en „De Herdertjes", bei den in de bewerking van Zuyderlaan en „Gloria in excels is", van Cath v. Rennes". Het groote koor zong tenslotte het Weih- nachts-Oratorlum van H. F. Müller. Hier bij verleenden medewerking de solisten mej. Kerkhoven, mevr. v. d. Verhagen Snel en de heer H. Jongenburger Hzn. (tenor). De directie was toevertrouwd aan den heer J. van Beek te Woerden, terwijl het Boskoopsche strijkorkest de begeleiding ver zorgde. De eere-voorzitter dankte den diri gent, den heer J. van Beek. evenals alle medewerkenden. Ook sprak hij een opwek kend woord voor „Sursum Corda", waarna gezamenlijk, gezongen werd „Een vaste Burcht is onze God Hierop volgde sluiting. IDe arbeiderstooneelvereeniging „Mor genrood" gaf een geslaagde uitvoering. Op gevoerd werd het humoristische stuk „Zon der een dubbeltje op zak". Tenslotte volgde een gezellig bal. de medewerking van allen in om de ver- eeniging in zijn groei te steunen, wat spr. van groot belang voor zijn parochie achtte. Nadat de tooneeiclub van de vereenlging het stukje „Roeping" had opgevoerd, sloot kapelaan Reiber dezen geslaagden avond. De collecte voor de verwarming van de Ned Herv. Kerk heeft ruim f. 134 op gebracht. Op 27 December a.s. bestaat ten huize van de plaatselijke doktoren gelegenheid tot kostelooze inenting te 9 uur des voor middags. waarbij het gewenscht is het trouwboekje te toonen. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD, SLACHTOFFER VAN HET IJS. Gisteravond is de 29-jarige boerenarbeider J. Sietsma te Oppenhuizen (Fr.) bij het schaatsenrijden op de Westerbrugsloot door het ijs gezakt en verdronken. BUITENLANDSCH GEMENGD. MIJNONGELUKKEN. In een kolenmijn tusschen Mansfield en Worksop (Engeland) zijn zes arbeiders be dolven. Er is geen hoop meer hen levend te bergen. In de „Koningin Elisabeth"-mijn bij Essen is bij het afdalen in de schacht de liftkabel gebroken. Negen mijnwerkers kwamen daardoor om het leven. Uitgesproken: H. van Meurs. slager, Haze'swouac Wyk D. 69. R.C. Mr. A. J. Paulus. Cur Mr C. B van Heijst van Romunde. Alphen H. C Broekman, directeur v. d. manége de RuK?rsportschool te Oegstgeest. Abspoelweg 19. R.C. Mr. F. J. de Jong. Cur. Mr. E. J. Gelder man. Leiden. WATERPOLO. L.Z.C. II—POELMEER II £-4. Gisteravond speelde L.Z.C. II tegen Poelmeer II in de Overdekte. Poelmeer is het eerst by den bal, doch de aanval loopt op niets uit. Spoedig heeft L.Z.C.. succes met een schot van dichtby. 10. Heftig komt hierna Poelmeer op zetten. De gelykmaker laat zich dan niet lang op zich wachten. 1—1. Eenigen tyd is nu het spel verdeeld, doch aan weerszyden bhjft de verdediging de baas. L.Z.C. weet den stand mét een onverwachts schot op te voeren tot 21. Over het algemeen is L.Z.C. iets in de meerderheid, doch zy weet dit niet in doelpun ten uit te drukken. Het, spel is nauweiyks her vat of de bal wordt naar een vryilggenden Poelmeer-speler geplaatst die met een goed ge richt schot gelyk weet te maken. 22. Onmiddellijk hierop heeft Poelmeer wederom succes, waardoor zij een 32 voorsprong ver overt. Het spel is overigens meer spannend dan fraai. Op schitterende wyze weten beiden doel- verdedigers een schot van vlakbij te keeren. De tyd verstrykt meer en meer. De pogingen van L.Z.C. om gelyk te maken worden tenslotte be loond 33. By een Poelmeer-aanval, welke onmiddeliyk volgt, ziet een speler vlak voor het doel nog kans over te schieten. Dit was een pracht kans geweest voor Poelmeer om de leiding te her overen. Het einde komt met 33. Scheidsrechter A. H. van Egmond leidde cor rect. BRIDGE. VIERTALLENCOMPETITIE „DE SLEUTELS" By de opening van de tweede competitie sprak de club-voorzitter zijn voldoening uit over het gezellige en sportieve verloop van de eerste competitie, waaruit het team Roem on geslagen als eerste te voorschijn is gekomen. De heeren P. Roem, J. Laken, A. Verboog en J. v. d. Stok en de reservespeler D. Kuiper, te zamen vormende het team .Roem", werden door den voorzitter hartelyk gecomplimenteerd met het behaalde kampioenschap onder het uiten van den wensch dat zy in de 2e ronde van den Ned. Bridge-Bond met evenveel succes zouden mogen strijden. Tevens deelde de voorzitter mede. dat een verzoek zal worden ingediend om het kamploens-team van de thans aanvangen de le klas competitie eveneens by de tweede ronde van den Bond ingedeeld te krygen. In dien zulks reglementair niet mogelyk biykt. zal voor dit viertal b.v. een sterk Haagsch team worden uitgenoodigd. Vervolgens werden de eerste wedstryden dezer tweede competitie gespeeld, welke allen een spannend en prettig verloop hadden en waarvan de volgende uitslag kan worden geno teerd le klas: team Roem wint van team Rijnben de met 1290 punten. le klas: team v. d. Star wint van team v. Weizen met 880 punten. 2e klas: team Vryenhoek wint van team Groffie met punten. 2e klas: team Bleuzé wint van team de Vrind met punten. Speel-programma voor 8 Januari: le klas: team Roem tegen team v. Weizen. le klas team Rynbende tegen team v. d. Star. 2e klas: team Vryenhoek tegen team Bleuze. 2e klas: team Groffie tegen team de Vrind. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „HILLEGOM". De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden: Groep I: J. J. Balm—F. Nyssen 1—0; L. C. M Koeken—E. Th. Lafeber 1—0; M. Bakker—P. van der Melj afgebroken. Groep II: Th. Warmerdam—M .van der Pol 1—0; A. Heirman—Th. Peters 0—1; J. Staats— C. van der Valk 10. In verband met het a.s. Kerstfeest, zal ln- plaats van Dinsdag eerst Woensdag worden ge speeld. Een korte agenda. De Raad vergaderde. De voorzitter, bur gemeester Bakhuizen opende, waarna be- j handeld werd een schrijven van den Com missaris der Koningin, inhoudende een I verzoek om den bestaanden toestand be treffende de diensten van den Rijksveld wachter te bestendigen. Sinds het vertrek van den Gemeenteveldwachter, nam de Rijksveldwachter deze functie waar. Na be spreking werd tot aanhouden van dat punt besloten. De heer Spring in 't veld stelde voorden bijslag in de Ziekenfondspremie te doen ingaan in 1940. Spreker merkte op. dat hij dit punt reeds 4 Jaar geleden heeft be sproken. Weth. Koren ondersteunde zulks. Het voorstel werd echter niet verder on dersteund en dus als verworpen beschouwd Ook stelde de heer Spring in 't Veld voor, het uurloon voor diensten bij de gemeente met 5 cent te verhoogen, en dus op 30 cent te brengen. Het alg. st. werd dit aan genomen, ingaande 1 Januari 1940. Hierna sluiting. In café v. Eijk werd een verkooping gehouden van konijnen, ten bate van Volksonderwijs. Door vrienden van deze Vereenlging werden 33 stuks ten verkoop aangeboden. De prijzen bedroegen van f. 1.30 tot f. 3.. BODEGRAVEN. Aanbesteding Filtergebouw. Tijdens de aanbesteding van het filter gebouw met bijbehoorende werken alhier, werd het laagst ingeschreven door J. Reym te Waddinxveen voor f. 16182. De gunning werd aangehouden. HAZERSWOUDE. Door notabelen der Ned. Herv Gem. zijn als kerkvoogden herkozen de heeren D. van Klaveren en A. A. Matze, die hun benoeming hebben aangenomen. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken is onze plaatsgenoot de heer A. Sikma, benOémd tot hoofdbestuurslid van de Centrale Landbouw Onderlinge te Amsterdam. De Chr. Jongemeisjesvereeniging „Tebe" heeft gedurende het afgeloopen jaar 113 stuks goederen vervaardigd, welke over 23 gezinnen zullen worden verdeeld. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Chr. Nat. Werkmansbond verga derde in de Ned. Herv. School. P. Klomp als 2e voorzitter opende met gebed. De heer J. v d. Sterre gaf een inleiding over Jez. 10 1 16. Het eeren van den waren God en het dienen van de afgoden. Na behandeling van ingekomen stukken volgde sluiting. LEIMUIDEN. Op Donderdag 21 Dec. a s. bestaat er ten huize van dr. Stapensea kostelooze ge legenheid tot inenting en herinenting van des voorm. 8'/i9' i uur. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven 46 werkloozen. TER AAR. Jaarvergadering „Arti et Religioni". Onder voorzitterschap van den heer C. Volgering vergaderden de leden van de R.K Muziekvereeniging in het Parochie huis. De penningmeester, de heer A. Was- senburg. bracht verslag uit inzake de geld middelen. dat in mineur was gesteld. Het batig saldo van het vorige dienstjaar, dat de vorige maal nog f. 75 bedroeg, bleek slechts f. 4.50 te zijn. Na het Jaarverslag van den secretaris, den heer J. Hoogervorst Wzn.. bracht de heer C. van Lammeren verslag uit van de bondsvergadering. De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. Een der leden drong er op aan in den zomer weer een rondgang voor de vereeniging te hou den. Tuinbouwcursus. Onder leiding van den heer G. J. v. Loo is een nieuwe tuinbouwcursus begonnen, waarvoor zich tot dusver ongeveer 20 deel nemers opgaven. De eerste bijeenkomst werd gehouden in tegenwoordigheid van ir. v d. Helm. den rljkstulnbouwconsulent voor dit rayon. Er wordt in hoofdzaak bemes tingsleer behandeld. Tienjarig bestaan St. Josephs-Gezellen- vereeniging. De vereeniging van St. Josephs-Gezellen, welke thans ruim honderd leden telt, her dacht feestelijk haar tienjarig bestaan. Na een kerkelijke herdenkingsplechtig heid in den morgen vond 's avonds een feestelijke bijéénkomst plaats in het ver- eenigingsgebouw, waarbij o.m. de parochie geestelijken en burgemeester Hogenboom hun belangstelling toonden. Nadat de senior, de heer J. Zwirs had geopend en o.m. den gang van zaken in de vereeniging over de afgeloopen tien jaar had gememoreerd, gaf de secretaris, de heer C. Mank Czn een uitvoerig verslag. Hierop werden zestien nieuwe leden toe gelaten. De heer Em Franke hield een rede over „Het Christelijk gezin". Pastoor Biiars riep WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Lokalen der O. L. school beschikbaar gesteld voor de Ned. Herv. Schoolverecniging. De Raad vergaderde. Na goedkeuring der notulen, volgden ingekomen stukken waar bij een brief van den Minister van Onder wijs, waarbij wordt bepaald dat aan de beide O. L, scholen in 1940 het hoofd zal worden bijgestaan door drie onderwijzers. Op voorstel van B. en W. werd besloten de commissie van toezicht op het L. O. on derwijs uit te breiden met 2 leden, verte genwoordigers van de richting der Her vormde school. Na benoeming van leden van verschillende commissies werd de ver goeding per leerling voor het L. O. aan de besturen van bijzondere scholen over 1937 vastgesteld op f9.60 en f. 8.64. Voor de uloschool op f. 22.76. Tevens werden vast gesteld de rekeningen van de schoolbestu ren over de Jaren 1934 t/m. 1937. Eveneens werd vastgesteld de vergoeding over het jaar 1938. Deze cijfers luiden resp. f. 9.30, f. 8.10 en f.19.82. De raad besloot aan J. Perrldon onthef fing te verleenen op pacht van vischwater. Dan kwam de hoofdschotel, n.l het be schikbaar stellen van 2 lokalen der O. L. school aan de Brug aan de Ned. Herv. schoolvereeniging. De voorzitter deelde mede. dat Ged. Sta ten niet hebben goedgekeurd het raadsbe sluit van 8 Augustus jl. tot uitbreiding van de school aan den Onderweg. Thans vragen zij met spoed een besluit te nemen tot ln- gebrulkgeving van 2 lokalen van school Brug aan de Herv. schoolvereeniging Te vens deelde de voorzitter mede, dat een ingekomen adres van de oudercommissie van school B wordt ingetrokken. Dit neemt niet weg, dat B. en W. ten volle handhaven hun daaronder gestelde meening nl. dat verwerping van hét voorstel van B. en W. tot in gebruik geven van de schoollokalen neerkomt op het beschikbaar stellen van f40000.voor een nieuwe school, omdat de schoolvereeniging dan inderdaad niet oveT schoolruimte beschikt. Niettemin kan de raad tegen de beslissing van Ged. Sta ten in beroep gaan, wat de Voorzitter ech ter ontraadde. Worden de lokalen van de school B afge staan, dan bestaat er voor het openbaar onderwijs nog voldoende expansiemoge lijkheid, omdat ook aan school A een lo kaal beschikbaar blijft. Bovendien staat dan vast, dat er 2 viermansscholen zullen zijn. Na een zeer uitvoerige discussie werd het voorstel aangenomen met 9 tegen 3 st. en 1 onthouding. Tegen de heeren van der Hee, Schouten en Buitelaar. De heer Uit- beijerse onthield zich van stemming. In herstemming werd gebracht het voorstel Pille c.s. om de loonen van de losse werk lieden te brengen op 38'/! cent. Dit werd nu verworpen met 76 st. Voor de heeren Zoethoutmaar, Schouten, Buitelaar, Bone faas, Pille en Gerts. Aangenomen werden de voorstellen tot begrootingswljziging, ontheffing van schoolgeld en hondenbelas ting. Hierop sluiting. WOUBRUGGE. Evenals vorige jaren heeft de wed. HussonHeenk wederom van een oud- Woubruggenaar een som van f. 100 ont vangen, met het verzoek hiervan f. 50 te bestemmen voor weduwen en behoeftige gezinnen van alle gezindten en f. 50 voor ae Kerstviering door de kinderen van de Ned. Prot. Bond. Het mooie resultaat van een jaar ar beid, bestaande uit vervaardigde kleeding enz., is door de meisjesvereenlging „Het Mosterdzaadje" als Kerstgave uitgereikt aan weduwen en behoeftigen. ZOETERMEER. Van de banen der Ijsvereeniging werd reeds een druk gebruik gemaakt. Wegens bedanken van den heer J. L. Moerkercken van der Meulen als voorzit- VOOR VRIJDAG 22 DECEMBER. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO 8.00 Be richten ANP 8.059.15 en 10.00 Gram .muziek 11.30 Bybelse causerie 12.00 Berichten 12.15 Musiquette 12.45 Berichten ANP., gra- mofoonmuzlek 1.10 Bandl Balogh en zyn orkest 1.25 Gram.muziek 1.45 Bandi Ba logh en zyn orkest 2.00 Orgelconcert en gra- mofoonmuziek 3.00 Rócoco-octet <3.20—3.40 Gram.muziek) 4.00 Gram.muziek 4.15 KRO-orkest (5.00—5.15 Gram.muziek) 6.00 Gram.muziek 6.15 KRO-Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Sociale causerie 7.35 Gram.muziek met toelichting; 8.00 Berichten ANP. 8 15 Rotterdamsch Phil harmonisch or kest en soliste 9.00 Gram.muziek 9.15 KRO New Style Artists 10.00 Gram.muziek 10.10 Paul Godwin en zyn solisten-ensemble 10.30 Berichten ANP 10.40 KRO-Boys en solist 11.1012.00 Gram.muziek. Hilversum II. 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7 30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA 8.00 Berichten ANP., gram.muziek 10.00 Morgenwydlng 10.20 Gram.muziek 10.40 Declamatie 11.00 Orgelspel. ALs inter mezzo: Gram.muziek 12.00 De Palladians 12,45 Berichten ANP., gram.muziek 1.00 AVRO-Amusementsorkest 2.00 Voor de vrouw 2.10 Viool en piano 2.40 Causerie ..Het Germaansche Joelfeest en het Christ. Volks kerstfeest" 3.00 Gram.muziek 3.30 AVRO- Dansorkest 4.00 Gram.muziek met toelichting 4.30 VARA-orkest 5.00 Voor de kinderen 5.30 VARA-orkest 5.556.25 Rosian-orkest (opn.) 6.30 Letterkundige overzicht 6.50 Zang met pianobegeleiding 7.00 Vragenbe- antwoording over Sociaal democratie en eigen dom 7.18 Berichten ANP. 7.30 Toespraak „Weer Kinderpostzegels". Hierna: Berichten en mededeelinigen 7.35 Cyclus „De boeken van den Bybel" 8.00 Zang met pianobege leiding 8.30 Cyclus „Het ontwaken van het platteland" 9.00 Radiotooneel 9.20 VARA- orkest en -Operettekoor en solisten 10.10 Gram.muziek 10.15 De Ramblers 10.40 Avondwyding 11.00 Berichten ANP 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30 Orgelspel 11.40— 12.00 Gram.muziek. Engeland. 391 en 449 M. 12.00 Orgelspel 12.20 Radiotooneel 12.50 Jack Payne's Band 1.20 Berichten 1.30 Cello en zang 2.05— 2.20 Radiotooneel 4.20 Berichten 4 35 Concert 5.20 Kinderhalfuur 5 50 Variété 7.20 Mededeelingen 7.40 BBC-orkest 8.20 Causerie ..Europe in travail" 8.35 Variété 9.20 Berichten 9.35 Radiotooneel 10.35 Count Basie en zyn dansorkest (gr.pl.) 11.05 Het Taylor-strijkkwartet en solist 11.40 BBC- Theater-orkest 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris. 1648 M. 12.05 Gramofoon- muziek 12.15 Lichte muziek 1.05 Het Bailly-orkest 2.00 Gramofoonmuziek 2.05 Zang 2.15 Vervolg concert 3.20 Orgelspel 3.50 Radiotooneel 4.50 Zang 5.35 Kamer muziek. Hierna: Zang 6.35 Fluit, fagot cn zang 7.20 Pianovoordracht 7.50 Radiotoo neel 9.00 Gramofoonmuziek 9.05 Herden king van Racine 11.00 Gramofoonmuziek 11.2011.50 Het Rhené Baton-orkest. Keulen, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest 7.408.50 Gramofoonmuziek 9.30 Pianovoordracht 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Concert 12.20 Leo Eysoldt's kleinorkest 1.35 Populair concert 2.50 Omroepkoor en -orkest en solisten 4.30 HJ-ensemble 4.50 Folkloristisch programma 5.45 Verzoekpro gramma 6.20 en 7.35 Gramofoonmuziek 9.50 Zie Deutschlandsender. Brussel. 322 en 484 M 322 M.r 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Germaine Ego's orkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 5.50: 6.50; 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek 8.20 Voor de soldaten 8.50 Radiotooneel 9.50 Zang 10.30—11.20 Omroeporkest 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20; 5.20; 6.50 en 7.05 Gramofoonmuziek 8.20 Voor de soldaten 8.50; 9.35 en 10.30—11.20 Het Bel gische Nationale orkest m. m. v. solisten. Deutschlandsender. 1571 M. 7.35 Radiotoo neel 8.35 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.50 Emanuel Rambour's orkest 10.20 Politiek overzicht; hierna: Omroeporkest 11.20 Berich ten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. R.O.V. RADIO-CENTRALE. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE Voor VrUdag 22 December, le Programma: lederen dag van 824 uur A.VÜ.O., V.A.R-A enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.CJt.V. enz. 3de Programma 8.00 Keulen 8.20 Enge land (8.20 Ber.) 9.05 Brussel Fr. 9.20 Keu len (Ber.) 9.30 Deutschlands. 10.10 Diver sen 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber.) 2.20 R. Danmark 2.35 Deutschlands. 4.20 Keulen (Ber.) 4.50 Beromünster 5.20 Brussel Fr. 6.20 Diversen 7.20 Brussel VI. (7.50 Ber.) 8.20 Brussel. Fr. 9.20 Keulen (Ber.) 9.35 Brussel Fr. (10.20 Ber.) 11.20 Deutschlands. (Ber,). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Ber.) 9.20 Engeland 11.20 R. Danmark 12.00 En geland 12.20 Brussel Fr. 12.50 Engeland (1.20 Ber.) 1.30 Parys Radio (1.50 Ber.) 2.40 Diversen 2.50 Keulen 3.50 Diversen 4.20 Engeland (Ber.) 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Brussel VI. 6.05 Paris Post Par: (Causerie ln het Nederlandsch) 6.20 Engeland (Ber.) 6.35 Brussel Fr. 7.20 Keulen (Ber.) 7.30 R. Danmark 8.20 Gra mofoonmuziek GRD. of dlv. 10.00 Motala of div. 10.20 Brussel VI. (Ber.) 10.35 Enge land 11.05 Brussel VI. 11.20 Parijs Radio (11.50 Ber Walgingen voorbehouden. ter der ijsvereeniging alhier is tot diens plaatsvervanger benoemd de heer H. Bal- vert en tot secretaris-penningmeester, de heer H. v. Hamersvelt. ZWAMMERDAM. Lezing van ds. Vcenhof, Op uitnoodiging van de Geref. Jongel. Vereen. „Maranatha", hield ds. C. Veenhof van Haarlem in de Geref. Kerk alhier een lezing over „Het komende Rijk". Uitvoerig en met duidelijke voorbeelden toegelicht, schetste spr. den grooten strijd tusschen God en Satan, reeds bij de schep ping aangevangen en door heel de wereld historie heen dfirende, waarbij Christus i tenslotte de wereld uit de macht van Satan zal trekken, om die uiteindelijk weer ge reinigd ln de handen van den Vader over te geven. Dit komende Rijk is het einddoel der wereldhistorie. De vergadering was goed bezocht. Het Bestuur van het Ziekenhuisver- piegingsfonds heeft met het oog op het feit dat over 1939 de uitgaven voor ver- pleegkosten enz. de inkomsten met ruim f. 1500.overtreffen, een buitengewone ledenvergadering belegd, om maatregelen te bespreken tot de zoo noodlge versterking der kas. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge- I houden collecte ten bate der Herv. School. I heeft opgebracht f. 20.80. Op initiatief van den Burgemeester. I heeft zich alhier een Comité van aanbeve- I ling gevormd vóór een volgende week te houden collecte ten behoeve van het Alge meen Steuncomité 1939. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10