ANEKDOTEN dan welletjes, wat Sint bij jou gebracht heeft. JIJ zelf ook, hè! Is dit van het nieuwe papier? Zwarte Piet (of Sint?) had leuke fopperijtjes verzonnen. Het was goed, dat V. niet vies was van die kap laars Jullie boften op school, juist gym nastiek te hebben, nadat Sint was ge weest. Wout van Heel Jij hebt een prachtig cadeau gekregen voor de winterdagen. Daar zul je heel wat uurtjes mee bezig zijn. Bedankt voor het le raadsel; het tweede hebben we al eens gehad. Wim Rijnsburger Jij zult nog wel vaak met blijdschap hebben teruggedacht aan die bel op Sinterklaasavond. Met die slang kun je iemand lelijk aan het schrik ken maken. Was Vader ook thuis? Ja, je moet de woorden, die bij de oplossing be horen, er bij schrijven. Tineke Rekers Jij bent ook goed be dacht. Nu kijk je weer vol verlangen uit naar de kerstdagen! Tiny Dee Er waren toch twee Zwarte Pieten op school? En die deden toch zo grappig, dat jullie onbedaarlijk moesten lachen? Dat bedoelde ik. Gezellig, dat je je vriendin meebrengt. Zij is welkom. Leuk dat je mij het kiekje laat zien. Ik zie een e aardig plekje met aardige meisjes, li Jopie en Freddie Susan Sint-Nicolaas ii heeft jullie goed bedacht; zoveel hadden jullie niet verwacht. Leuk, dat Jullie Kora e ontmoetten. Deze keer ben Ik juist blij H met dit vel papier; je begrijpt wel, waar- li om' Marietje Lagerwlj Een pluimpje voor het le raadsel. Er kwam veel uit de zak van St.-Nicolaas. Henkie kan weer heerlijk spelen, en jij lezen. Ik eindig ook met een u pluim: voor je opstel. Lydia Botermans Je postpapier is e piekfijn! Wat zijn de enveloppen mooi ge- e voerd. Warme pantoffels komen van pas s met de kou. Je had Zaterdag een heerlijke middag. e Coba Verlino Je hebt mooie grote vel- 1 len papier gekregen. Bij een kort briefje I kun je de helft gebruiken, bij een lange t het hele vel. Bedankt voor je aardige anek- 4 dote. Elsje Verlind Ook jij kunt me de eer- r< ste tijd weer genoeg lange brieven schrij- n ven! Nu kun je Je weer verheugen op het jj volgende feest Ik meen. dat we je inge- ,r zonden raadsel al eens gehad hebben. Jam ie mer. één oplossing fout deze keer. 'r "Kora Key Ook veel gekregen. Binnen kort zul jij wel met een wens voor mij ko- n men! Heerlijk, elke week gymnastiek! Wat zul jij lenig worden. Jannie van Kampenhout Ik ben ook tevreden over wat Sint mij bracht, even als jij. Donderdag was weer een pretmid- jj, dag. Bedankt voor je aardige raadsel w Kika de Graaf Ik geloof, dat jij een streepje voor had bij den Sint dit jaar ia Wat heeft hij jou bedacht! Elke dag wat 1(i snoep, dat zal smaken. n Leni de Graaf Jij houdt van naaien J, en borduren; dat vertellen je cadeaus mij. En ook wel van een lekker snoepje, denk ik! ia Rietje Brandt St.-Nicolaas heeft heel w wat pakjes laten vallen voor Ellie en jou. t Hij heeft bij veel kinderen voor warme u. voeten gezorgd. Vertpl jij Ellie bij de plaat jes uit haar boekje? Ria Lepelaar Hartelijk welkom. Je v' begint met een flinke raadseloogst. zelfs het moeilijke le raadsel zie ik er bij. AU Stikkelorum Jou zal het slechte c weer niet deren, als je zo heerlijk binnen bezig kunt zijn met je handwerkjes. II Koos Stikkelorum Nu heb jij muziek en snoep; beide welkom, zou ik denken. Jan Bronsgeest Jij bent goed af met je padvinders-uitrusting. En jij zorgt er i natuurlijk voor, dat je een flinke padvin- s der blijft, van bulten en van binnen. e' Annie van der Vos Ik vind, dat de 5° Sint je veel gebracht heeft. Nu, dat ver dien jij best. Het Verkade's album is mooi. iri Van je rapport begrijp ik wel; het is toch 1 nog heel goed, en waarschijnlijk zijn de i volgende weer mooier. Zusjes Teljeur Jullie kunnen vooruit i voorlopig. Elk een dik boek; dat geeft twee t dikke boeken te lezen voor elk. Vraag vol ts gende keer om een versje, Ella, de corres- S pondentie is nu zo druk. 30 Niek Bakker Wat kun jij nu écht spe ld len! Maakt de muls niemand aan het schrikken? St.-Nicolaas heeft mij ook niet W vergeten. t Marti Bakker Jij nu een apart stukje P° op je afzonderlijk briefje. Jij hebt een 1 heleboel lieve kindertjes gekregen. Zorg T goed voor hen! Fijn, dat Vader komt. En Vanneer is die feestdag van jou? P» Beb Woudenberg Ben jij niet een oud- go 'aadselnichtje. St.-Nicolaas heeft je ver- !e vend. Jij bent nu niet bang voor een re- III Knbuitje. Nellie Trap Je postpapier is bijzonder mooi. Je begrijpt, dat ik blij ben met zo'n mooie brief. Ik mag den Sint ook wel be danken. Wat kun jij nu heerlijk spelen, als een echt Moedertje. Coba Hensen Bedankt voor je raad sel; het is goed. Maar je zult wel een poos je geduld moeten hebben; ik heb veel aardrijkskunde-raadsels in mijn voorraad. Annie van der Sluis Je Tante zal blij geweest zijn met jouw mooie cadeaux Krijg ik nog nieuws van de vorige week van je? Annie van Winkel Feliciteer je Ouders van mij voor het grote feest Zaterdag. Dat zal een pret zijn; heel veel plezier. Sint en Zwarte Piet zorgden ook voor veel pret, en voor veel cadeaux! Natuurlijk hoop ik nu wéér op een lange brief van je; je begrijpt wel, waarover! en als er geen tijd meer is, dan volgende week. Guusje Binnendijk Neen, de Sinter klaasavond is niet direct vergeten, al is er misschien reeds veel opgegeten. Jij kon het niet beter treffen met jouw cadeau: een boek! De zusjes en broertjes zijn even min vergeten. Zo is deze avond alweer een prettige herinnering geworden, maar de cadeaux blijven! Corrie Binnendijk Wat een feesten verleden week. Eerst 5 December, toen de Sint jullie op verschillende plaatsen be zocht, en overal wat voor jullie achterliet. En toen de feestmiddag van je Oom en Tante. Een heerlijk weekje, met veel cadeaux en lekkers. Lize van Driel Wat een leuke surprise had de Sint bedacht; dat ringetje zat goed verborgen. Jij bent in je spulllen gestoken! Henny van Driel Wat een cadeaux; mooi en lekker! Ook voor Hugo. Ik kan me zo voorstellen, wat een lawaai hij met het ene cadeau maakt. Af en toe zal horen en zien jullie wel vergaan daarbij! Ansje Voorma Kind, wat heb jij veel gekregen! En dat tweede pak deed de deur toe! Daaruit kwam zeker dit mooie post papier. Lezen, handwerken, nieuwe spel letjes doenjij komt tijd te kort de eerste weken! Hanny en Henk Ykema Prettig, dat het versje naar je zin is, Hanny. En heer lijk, dat Sinterklaas jullie zo goed bedacht heeft. Alie Wilterdink Je bent er niet met raadsel I, want je hebt maar twee kannen tot je beschikking. Lees nu maar, hoe het wel moet. Wel flink, dat je je er in ver diept hebt. Van raadsel VI heb je gelijk, en goed geraden. Willy Wiggers Je stuurt een mooie brief, en weer met inkt geschreven. Dat doet me plezier. Ben je in je oplossingen blijven steken? Jammer. Je Sinterklaas- nieuws is kort maar prettig. Riek van Kampenhout Natuurlijk ook hartelijk welkom. Er mag nog wel eens een beetje hulp bij. en dan gaat het je net als Jannie. Jullie mogen ook samen insturen. Hannie Gaykema Knap, dat je het le raadsel vond. De aanhouder wint! Be dankt voor je aardige anekdote. Tonny Verbeek Het is een bekend boek dat je gekregen hebt, vol spannende avonturen, en leerrijke beschrijvingen. Fijn voor je Kerstvacantie. Natuurlijk mag je zelf raadsels bedenken; als ze geschikt zijn worden ze geplaatst, waarvoor je dan je beurt moet afwachten. Toni Neuteboom Het was dan ook bij jullie een heerlijke Sinterklaas-avond. Heb je het nieuwe spel al gedaan? En je er niet bij geërgerd? Hannie de Wekker Wat heb je veel gekregenHet leek wel, of de cadeaux van alle kanten op je af kwamen. Ik ben goed af met jouw nieuwe, grote vellen postpa pier; je kunt er veel op schrijven. Geniet van al je geschenken en smul maar lekker Beterschap voor je Overgrootmoeder. Suusje de Wekker Je hebt keurig geschreven op je nieuwe papier. Wat zul len jullie goed op tijd opstaan met de nieuwe wekker. Jij hebt ook ontzettend veel gekregen Pas nu op het krantje, hoor! Tweetal van Weizen Pim, ik weet voorlopig wel, waarmee jij aan het spelen bent na schooltijd. En Truus kan lezen. Nu gaan jullie het mooie Kerstfeest tege moet. Henk van Egmond Ik ben blij voor je, dat je nu eindelijk weer naar school gaat. Bij jullie is het feest nog niet afgeloopen. Feliciteer je ouders nog van mij. Miesje Kohier Ik dacht wel, dat de Sint extra aan jou zou denken. Nu kun je je tijd prettig besteden. Groeten voor je broer tjes, en voor jou beterschap. Ellie van der Lelie Mooi postpapier; fijn voor ons beiden! Je andere cadeautjes zijn ook leuk. Bedankt voor je raadsel. Elly Oppelaar Het is bij jullie bijna elke week feest in deze maand. Wat heb je veel en mooie cadeaux gekregen! Een prachtboek; voor de hele winter genoeg. Nu krijg je geen koude handen meer op de fiets. Beb van Iterson Knap van het le raadsel. Jammer van verleden week. Zusjes Plantfeber Dit mooie postpa pier is zeker ook een St.-Nicolaas-cadeau. Ik meen een dergelijk raadsel, als jullie nu sturen, reeds van een ander te hebben. Ansje Eichhorn Jullie hadden weer een prettig dagje deze week. Leuk. dat jij je zusje voorleest uit de krant. Kun je echt naaien op je machine? Nanny Nauta Sint heeft jou ook veel gebracht. Aan die legkaarten heb je de eerste weker, op een prettige manier je handen vol. Anny Bekooy De 5e December werd een lange dag voor jou, maar ook een dub bel prettige. Je hebt je plan goed uitge voerd 's morgens vroeg. Ik denk, dat je 's avonds, toen je in bed lag, binnen de minuut sliep! Mien Verstraaten De Sint heeft jou buitengewoon goed bedacht. Nu, jij krijgt dan een klein versje deze keer: tls klein maar. fijn. hetgeen ik je bied: Pluk rozen en vergeet mij niet. Joke Derogé Dit is de tijd van snoe perijtjes, hè? Daar heeft de Sint goed aan gedacht. Annie Lek Je ontbrak verleden week door prettige redenen. Dat was niet erg. En nu had je prettig nieuws: veel, en mooie cadeaux! Jannie Lek Jij kreeg dubbel verleden week. Weer genoeg, om een heel jaar op te teren. Tweetal Boelee Jullie vierden op een leuke manier St.-Nicolaas. En, wat het allerfijnste is: jullie hebben veel gekregen En daarna je Vader nog jarig! Hij is extra goed bedacht. En wat was er nu deze Don derdag weer? Jullie maken me al nieuws gierig. Annie Olivier Je hebt nuttige cadeaux gekregen; ik begrijp, dat je daar blij mee bent Bedankt voor je raadsel; het is ge schikt. Henk Olivier Jij kunt nu lezen, spelen, smullen, en lawaai maken! Je raadsel is ongeschikt; je mag niet lange ij en korte ei verwisselen. Tweetal Rienstra Het is een aar dige naam op jullie huis. Daar moet je je wel „thuis" voelen. Sint heeft jullie dus ook goed bedacht. Tweetal van der Kooi Ik denk niet, dat jullie bang waren voor dien Zwarten Piet Niet te veel gesnoept deze week? Het versje een andere keer, Bea. En dan pra ten we niet van „willen". Begrijp je mij? Trudi Overduyn Ook bij jou nuttig cn lekker; Sint weet het wel uit te zoeken. Ik verheug me dan op je lange brief in de vacant ie Tini Overduyn St.-Nicolaas stuurde de week op een prettige manier in de war, hè! Nu, dat hebben we er graag voor over. Je kreeg mooie cadeaux Moeder had het extra druk deze verleden week. Groet haar hartelijk van mij. Jannie Werk De Sint heeft je reus achtig verwend. Nu, je verdient het wel. Wat zal jouw haar keurig zitten! Het vers je krijg je, een van de volgende keren. Vraag er dan nog even om. Zusjes Hartevelt Het werd ook bij jullie een echte pret-avond, waarbij mooie cadeautjes niet ontbraken. Marietje Laman Een hartelijk groetje op je briefje. Marietje van Vliet Hartelijk gelukge wenst met je feestdag; zo blijft het maar pret in December. Prettige dag. Marietje de Mooy Ook jou feliciteer ik alvast hartelijk met je verjaardag Waar schijnlijk zal ik de eerste zijn dit jaar. En nu is het welletjes! Geen woord meer van mij. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Lydia Botermans. Schoolmeester tot Jantje, die een ge dichtje voor moet lezen: „Je moet er goed de nadruk op leggen". Jantje; „Er staat: nadruk verboden!" Ingezonden door Elsje Boterenbrood. Een moeder fietste met haar dochtertje. Moeder: „Is dit nu heus wel de go.de weg?" Nelly: „Ja, Moeder, want, er f'-t- n net zoveel mensen als het vorige jaai". -

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17