Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 December 1939 o De Spion der Lanciers OFFICIEEL! KENNISGEVING WEERBERICHT. A ZWERVERTJE AGENDA BENTHUIZEN. Aanrijding. Juist toen de 70-j. G. S., op den hoek den Slootweg per rijwiel afreed, wilde de heer H. J. L. te Leiden met zijn auto dien weg oprijden. Door de tegenwoordigheid van geest van den autobestuurder, werd S. niet over- doch aangereden. S. werd naar diens woning vervoerd en de dokter constateerde gebroken linkersleutelbeen, snij- en schaafwonden. Vergadering „School met den Bijbel". De voorzitter de heer S. van Gaaien open de met te laten zingen Ps. 145 6 en het lezen van Ps. 145 en gebed. De secretaris de heer L. Voorwinden, las de notulen, die goedgekeurd werden. De voorzitter stelde een 9-tal nieuwe leden (w.o. de burge meester mr. J. A. S. Hollandvoor; allen werden toegelaten. Spr. deelde mede, dat de vergrooting van het speelplein voltooid is. zoodat het groot aantal kinderen. 157, volgens het onderwijzend personeel vol doende kan spelen. Ook zeide spr. dat de jaarlijksche collecte voortaan 's zomers zal worden gehouden en dat het 25-jarig be staan der school, tijdens den eerstvolgen- den ouderavond zal worden herdacht. Nog werd besloten den penningmeester wegens zijn vele werkzaamheden f. 25 vergoeding te geven Het aftr. bestuurslid de heer S. van Gaaien werd herkozen. Na rondvraag en het zingen van Ps. 119 3 sloot de heer M. Idema met dankgebed. HAARLEMMERMEER. Zesjarig kind loopt tegen auto. Op den provincialen Kruisweg voor de Chr. School liep het 6 jarig dochtertje van den heer R uit Hoofddorp tegen een pas- seerende auto. waardoor het ernstig aan het hoofd werd gewond. Vergadering van Hoofd-Ingelanden. Ten polderhuize te Hoofddorp vergaderden de Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmer meerpolder onder voorzitterschap van den heer Reinders-Folmer. Uitvoerig besteedde deze aandacht aan den hoogen waterstand. De gemalen werken daarom met vier machines op volle kracht. Het is gebleken, dat de bemalingscapaciteit niet voldoende is. vooral niet in tijden van veel regen. Dit punt heeft reeds de aandacht, doch er zijn moeilijkheden met Defensie. Verbe tering van het bemallngssysteem brengt hooge kosten mede. Wat deze zaak betreft ls de voorzitter niet optimistisch. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur; 765. Hedenmiddag 2 uur: 766. buitenlandsch weero verzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk met hoogste luchtdrukwaarden van 1035 mbar ten Noorden van de Azoren breidt zich achter de naar het Poolgebied trekkende depressie in Noord-Ooste lijke richting uit. Een smalle voor van lagen luchtdruk langs de Noorsche kust vormt nog een scheiding tusschen den genoemden uit- 1 ooper van dit gebied en het statlonnaire gebied van hoogen luchtdruk van omstreeks 1030 mbar over Zweden. Langs de Westzijde van IJsland trekt een depressie van 995 mbar. De depressie over de Golf van Btscaye en het Iberisch schiereiland is in het laatste etmaal sterk in diepte toege nomen. Het minimum ligt met een laagste luchtdrukwgarde nabij 1005 mbar voor de Bas- kische kust De circulatie over Centraal Europa wordt nog steeds beheerscht door het Scandi navische gebied van hoogen luchtdruk en de gebieden van lageren luchtdruk in het Zuiden. De zwakke winden uit Oostelijke lichtingen transporteeren bij voortduring vochtige lucht- massa's met temperaturen om het vriespunt van het binnenland van ons werelddeel naai de kustlanden. De Mlddellandsche Zee-depres sies dringen thans door in d eBalkanlanden en brachten daar in den nacht een weinig sneeuw. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 o. ZO voorm). Den Helder: Betrokken, matige O.Z.O. wind. temp. 0 gr. C.. min. 0 gr. C. Vltasingen: Betrokken, zwakke O.N.O. wind. temp. 2 gr. C.. min. 1 gr. C.. neerslag 0.4 m.M. De Bilt: Betrokken, zwakke O. wind. temp. 0 gr. C.. min. 0 gr. C. Groningen: Betrokken, zwakke O. wind, temp. 1 gr. C„ min. —1 gr. C. Maastricht: Betrokken, zwakke N.O. wind, temp. 2 gr. C„ min. 1 gr. C. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 0 gr. C. <32 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 0 gr. C. (32 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 5 uur 55 min.; nam. te 6 u. 16 min. Besloten werd over te gaan tot verkoop van een perceel rietland en water aan de gemeente Amsterdam bij welk perceel de polder geen belang heeft. De voorzitter lichtte dan toe het verzoek van de Stichting Cruquius. De Stichting heeft groote herstelling moeten laten ver richten. Spr. stelde voor nog eenmaal een subsidie van f. 1000 te verleenen. Na een uit voerige bespreking werd het voorstel met 18 tegen 1 stem aangenomen. Het dag. bestuur stelde hierop voor een uniforme regeling inzake smeerdiensten. Het voorstel 70 cent voor machinedienst aan de Leeghwater en 30 cent voor wacht dienst aan de Lijnden werd goedgekeurd. Vervolgens wordt een regeling vastgesteld betreffende loonen voor werklieden, aange steld in tijdelijken dienst voor onbepaalden tijd. Wegens periodieke aftreding van den heer L. Kranenburg werd tot lid der flnancteele commissie gekozen de heer Suidgeest. thans plaatsvervangend lid. In zijn plaats werd gekozen de heer Enthoven. In verband met den bouw van een brug over de Ringvaart nabij Halfweg en met toekomstige werken aan den Venneperweg, werd besloten tot aankoop van gronden. Nadat was opgemerkt, dat de schuldenlast op de wegen ruim een half mlllioen be draagt. wordt het wegenrapport aanvaard De omslag werd verhoogd met f.2 (van f. 17 op f. 19 per H.A.1. Z.h.st. werd dan de begrooting goedge keurd. Ook het voorstel om een kasgeld- leening van twee ton. Breedvoerig werd nog gesproken over het bouwen van een derde gemaal, waarna slui ting volgde. cn C. J. van Tongeren, De Waal M&lcffjtstr. 26 Corstiaan Louis. Z. van A. Pluimgraaff en M. Korndorffer. Zuidstraat 26. Overleden: Geertje van der Vreeden 71 weduwe van A. Haasnoot. Louwestraat 35a. Gehuwd: D. van der Plas en M. Ouwehand, Tc Brittenstr. 4a H. van Dujjn en M. van der Plas, Jan Tooropstr. 22 C. de Ridder en G. Kulk. Stationsstraat 4 D. Hartcvelt en J. Kuijt, Varkevisscrstraat 4 J. C. de Ruiter en A. Bonefaas. Rotterdam. Ondertrouwd: H tan Duljn. Vcrkevisserstv. 49 en A de Jong. 1ste Vuurbaakpad 7 H. van Duijn. 1ste W. Taatstraat 14 cn N. Ouwchand. Romeinenstraat 12. JM- VRIJDAG, ZAT., MAANDAG 4387 V Adembenemende spanning. 2de: SHIRLEY TEMPLE, in HILLEGOM. Een razzia onder honden. Door de Politie werd een razzia gehouden op losloopende honden. Een 5 tal dezer dieren werd gevangen en opgesloten. Indien deze niet door de resp. eigenaars zullen worden afgehaald zullen de dieren worden afgemaakt. Diefstal van muziekinstrumenten. Op het politiebureau vervoegde zich een musicus, de heer Z. uit Amsterdam, die mededeelde dat uit zijn defecte auto, welke was geparkeerd op den Nieuwen Weg in de Haarlemmermeer, waarin zich voor een bedrag van duizend gulden aan muziek instrumenten bevond, alsmede de bij het motorrijtuig behoorende papieren daaruit waren verdwenen. De politie stelt een on derzoek in. Bijeenkomst Patrimonium. De afd. Patrimonium vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer J. O. Vermeer. De bijeenkomst was druk bezet. In de plaats van den heer G. Rikkers, secretaris, die verplicht aftredend was, werd gekozen de heer A. Kapteijn. Als be stuursleden werden herkozen de hoeren C. Jansen en P. van Klaveren, resp. bestuurs leden van Het Gebouw en de Woningstlch- ''dc heer H. Rikkers hield een Inleiding over het bolsjewisme. Zoowel grondslag, oorzaak als gevolg werden duidelijk uit eengezet. In hoofdzaak kwamen de ver schillen tusschen bolsjewisme, marxisme en communisme naar voren. Evenzoo de hou ding van een Christen ln een zoodanig ge- regeerden staat. De voorzitter deelde mede, dat 18 December een Kerstwijdingsavond zal worden gehouden voor de leden met hun gezinnen, alsmede voor de door de leden geintroduceerden en de militairen van Prot. Chr. beginsel. Na dankgebed door den inleider volgde sluiting. Zilveren Klooster-Jubileum. In Huize St. Jozef werd op plechtige wijze het zilveren processiefeest herdacht van Zuster Fabiana. In de kapel van Huize St. Jozef werd te 8 uur een plechtige H. Mis opgedragen uit dankbaarheid, gecele breerd door pastoor Kosters, pastoor der St. Martlnus Parochie. Het altaar was versierd met bloemen. Deze H. Mis werd bijgewoond door mede zusters, regenten, familieleden van de ju- bilaresse en bewoners van huize St. Jozef. Door het Zusterkoor werd een tweestem mige Veni Creator gezongen en eveneens een tweestemmige H. Mis van Stehle. On der deze H. Mis hield pastoor Kosters een treffende feestrede, ontleend aan de In- troitus der Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria. Spreker dankte God voor de groote genade welke Hij de jubilaresse heeft willen schenken om te mogen ar beiden tot geluk van zichzelf en tot heil harer naasten. Na afloop dezer plechtigheid werd ge legenheid gegeven de jubilaresse te fell- citeeren. waarvan velen dankbaar gebruik maakten. De Beurs. De Bloembollenbeurs werd door 114 per sonen bezocht. De handel was zeer slecht. De Zondagsdienst der doctoren wordt Zondag as. waargenomen door dr. Ten Hoopen. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan van diefstal van waschgoed, dat des nachts op den droogdraad was blijven hangen. Het ligt ln de bedoeling de werkloozen met de a.s. Kerstdagen wederom van het traditioneele kerstpakket te voorzien en hen prettige kerstdagen te bezorgen. Tot dit doel wordt door verschillende Bestuurs organisaties met lijsten gecirculeerd en worden oproepen tot de Burgerij gedaan om financieelen steun tot welslagen van dit goede idee. LICIIT OP VOOR FIETSERS e-a. vrijdag: 4.17 nam. tot 7.33 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 15 Dec.: op 10 uur 36; onder 20 u. 55. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, Z. van P .de Mol en J. Remmelzwaal. Varkevisserstr. 82 Pleter, Z. van B van Duijvenbode en A. van der Plas, Duinstraat 51 Adriana Cornelia. D. van C. Gu\jt cn G. Haasnoot. Malefijtstraat 9 Jo hanna Maria. D. van P. Kuijt en A. Klok. Noordw.weg 17a Jacoba. D. van A. Hartevelt cn C. van der Plas. Remisestraat 34 Maria. D. van P. van Duijvenvoorde en J. van Beelen. Liersteeg 2 Dirk. Z. van H. Noppe en K Haasnoot. Malefijtstraat 40 Petronella. D. van P. Groen en H. Ouwehand. Remisestraat 46 Wilhclmina Cornelia, D. van W. Schonenberg KATWIJK AAN DEN RIJN. Het afscheid van ds. Meijering. Door het comité van afscheid, dat zich onder leiding van den kerkeraad der Ge- ref. Kerk gevormd had, werd gisteravond in de Geref. Kerk een vergadering belegd om in intiemen kring der gemeenteleden van zijn gevoelens ten opzichte van den scheidenden herder en leeraar te betuigen. De voorzitter van het comité, de heer W. van Veen, verzooht te zingen ds. 84 vs. 6, terwijl onder het zingen de predikant en zijn familie werden binnengeleid. Onmid dellijk hierop zong een dubbel-kwartet onder leiding van mej. C. Zuyderriuyn hen een zegenbede toe, die staande werd aan gehoord. Nadat de voorzitter gelezen had ps. 121 en was voorgegaan in gebed sprak hij een hartelijk welkomstwoord. Spr. wees op de beteekenis van het woord „emeritus" richtte zich ook tot mevr. Meijering, die al die jaren haar man tot steun en bemoedi ging is geweest bij zijn werk. Spr. wenschte ds. Meijering toe de bede uit den voorgele zen psalm „De Heere zal uwen uitgang en uwen ingang bewaren, van nu aan tot in alle eeuwigheid". Het dubbel-kwartet zong hierna Ps. 121, vers 1 en 4 Namens de gemeente sprak de heer W. L. Noordijk een woord van afscheid en bood met toepasselijke woorden een tapijt met kleedjes en een hutsbijbel aan. Vervolgens sprak de heer C. Korpelshoek Joh.zn. namens vier jeugdvereenigingen, waarvan ds. Meijering eere-voorzitter ls. woorden van oprechten dank. Spr. bood als blijk van waardeering een ganglantaarn en een rookstandaard aan. Namens het bestuur der Geref. School- vereeniging sprak de heer Joh. Korpels hoek Czn. en bood als blijk van waardeering een vulpenhouder aan. De heer P. A. Schoneveld dankte namens de Geref. Mannenvereeniglng, waarvan ds. Meijering eerevoorzitter ls en schonk een vulpotlood. Ook de A.R. kiesvereeniglng en propa- gandaclub betuigden bij monde van den heer G. v d. Perk hun erkentelijkheid voor wat ds. Meijering als stuwkracht voor de vereenlgingen is geweest, tot zegen van de doorwerking der A:R. beginselen in deze plaats. In gevoelvolle woorden vertolkte de oud ste aanwezige zoon, de heer T. Meijering, namens kinderen en verdere familie den dank voor de liefde, de toegenegenheid en zeldzame geest van sympathie door de ge meente aan vader geschonken. God zegene U als gemeente, zoowel ln het stoffelijke als geestelijke. Ten slotte sprak ds. Meijering nog een kort slot- en dankwoord. Spr. was getrof fen door de bewijzen van liefde en aan hankelijkheid en dankte voor alle harte lijke woorden en schoone geschenken. De deur van „Ons Prinsesje" te Katwijk aan Zee. waar spr. zich gaat vestigen staat voor ieder open. Men is hartelijk welkom. God zegene U, oud en jong, allen te samen! Met het zingen van Ps. 72 11 en dank gebed werd deze mooie avond, waarvan de grondtoon „Soli Deo Gloria" was, geëindigd. Tuinbouwoverzicht. Hoewel het er de laatste dagen naar uit zag of wij direct in den winter zouden zit- tan, liep het nog vrij goed af. De tuinders hebben althans gelegenheid gehad alles ln veiligheid te stellen. Heel anders dan vorig jaar toen men werd overvallen door een zeer strengen winter. De slultkoolsoorten konden slecht geplaatst worden. De prijs varieerde van Gele kool van f. 2 tot f. 2.50 en ook draaide een gedeelte door. Roode kool noteerde van f. 2 tot f. 2.60 per 100 KG. De Groene kool was ook in prijs te- ruggeloopen en ging voor f. 2.40 tot f.3.70 per 100 K G. Er kwam voor dezen tijd nog aardig wat Andijvie van den kouden grond. De prijs was redelijk, van f0.30 tot f0.49 per kist van 6 KG. Boerenkool ging niet zoo vlug; kon toch nog tot f. 0.19 a f. 0.28 per kist opbrengen. Uien en kroten bleven beiden zeer vast in prijs. Uien noteerden van f. 2.50 tot f. 3.50 en Kroten van f2 tot f.3 per 100 K G. Waspeen had ln de goede kwaliteit redelijke belangstelling. De beste kwaliteit deed van f. 0.80 tot f. 1.15 per kist van 20 K.G. De andere soorten bracht den minimumprijs van f. 0.70 per kist op. Het groote probleem ls nog dat er zoo weinig waspeen doordraait, hoewel deze er toch voor ln aanmerking moest komen! Er komt nog steeds een flink kwantum bloemkool en al is de prijs maar matigjes, de tuinders beschouwen de opbrengst der bloemkool thans toch als een meevaller. Het is een bijzonderheid dat in dezen tijd van het jaar de bloemkool nog niet bevro ren is. Bij sommigen is de kwaliteit niet best meer. Maar er is ook heel wat variatie in de prijzen. Veel z.g. eerste soort brengt slechts van f. 3.80 tot f. 5.20 op terwijl de goede kwaliteit, de werkelijke eerste soort, van f6.50 tot f8.10 opbracht. Evenzoo is het gesteld met de tweede soort die ging voor f. 1.90 tot f. 4.70 per 100. De derde soort ging voor de zouterijen a f. 1.50 tot f. 1.70 per 100 of draalde door. SUIKERTOEWIJZINGEN AAN BANKETBAKKERS ENZ. De Directeur van het Distributiekantoor Oude Rijn 132 deelt mede,: 4411 Leiders van suikerverwerkende bedrijven kunnen de naar hun behoefte te groote coupures van suikerbons laten splitsen door de Meelcentrale. Riouwstraat 174/180 te 's-Gravenhage, die in het vervolg met deze verdceling rekening zal houden. Leiden, 15 December 1939. Dc Directeur, P. ROOSENBURG. KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-avond voor de Lucht bescherming. Velen hadden gehoor gegeven aan de uit- noodiging van het bestuur van de afd. Kat wijk der Ned. Ver. v. Luchtbescherming tot bijwoning der bijeenkomst met filinvertoo- ning m üe Oranjezaal van het Jeugdhuis. Aanwezig waren o.a. de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, hot hoofd van den luchtbeschermingsdienst mr. R. War- moltz, het bestuur en leden der Ver. der Burgerwacht, der Ned. Ver. E.H.B.O. cn ook vele dames. De heer A. K. M. Ingen Horioz uit Heemstede, procuratiehouder van de N.V. Maatschappij „Oxygenium" uit Schie dam vertoonde de „Erster Dresdner Luft- schutzfllm". Wegens ziekte van den voorzitter, dr. G. C. A. van Dorp, leidde de heer A. Roosdorp deze bijeenkomst. Op initiatief, aldus spr., van den burgemeester en den heer B. J. Thïjssen ls deze afdeeling opgericht. Er wordt zooveel gemompeld, dat er hier in Katwijk zoo weinig aan de luchtbescher ming wordt gedaan. Spr. kan mededeelen, dat mr. Warmoltz er veel voor heeft ge daan, hij heeft er nachten voor opgeofferd. Er is nu een plan, dat af is; de organisa tie is voortreffelijk, wat spr. nader ver klaarde. Dc omliggende gemeenten kunnen een voorbeeld aan Katwijk nemen. Spr. zette het doel der vereenlglng uiteen om de burgerbevolking voor den luchtbescher mingsdienst op te leiden. Spr. spoorde de aanwezigen aan om lid te worden van dc vereenlglng. De burgemeester zeide, dat deze avond voor de eerate maal in het openbaar wordt opgetreden. In stilte ls veel arbeid verzet, op papier ls alles ln orde. Maar er zijn ook menschen noodig om de belangen te behar tigen, die kennis van zaken hebben en hun tijd willen geven. De burgemeester is be voegd om de krachten aan te wijzen, maar spr. heeft voldoende vertrouwen in de bur gerij dat het aantal zal bereikt worden zonder dwang. Ook spr. deed een warm be roep op allen om zich voor den luchtbe schermingsdienst beschikbaar te stellen. Spr. Het ook een krachtige opwekking hooren om zich als donor te geven voor den bloedtransfusiedienst, een van de mooie vorderingen van de moderne medi sche wetenschap. In een gemeente als Katwijk zouden zich tweehonderd men schen moeten beschikbaar stellen. Bij den oproep van verleden week hebben zich slechts veertig personen te Katwijk aan Zee opgegeven en te Katwijk aan den Rijn vijf. De commandant der burgerwacht ir. C. A. Doets bedankte vast allen, die mede gewerkt hadden aan het doen slagen van dezen avond en noemde in het bijzonder den heer H. P Bloot en de filmmaatschap pij, die deze film tegen gereduceerden prijs beschikbaar had gesteld. Bij de vertooning van de film gaf de heer Doets een uitleg ging bij den Dultschen tekst. De secretaris, de heer E. Wcnsveen, deel de mede, dat zich 28 nieuwe leden hadden opgegeven en thans weer 18 voor den bloed transfusiedienst. Ook deelde hij mede. dat er weldra cursusavonden gegeven zullen worden. Mr. Warmoltz zette de verhouding tus schen deze vereenlglng en den luchtbe schermingsdienst uiteen. De opzet van de vereenlglng is om de leden paraat te ma ken voor den dienst en ze dan over te dra gen in den gemeentedienst. Spr. besprak de inrichting van den luchtbeschermingsdienst hier ter plaatse. Als er materiaal ts kan er geoefend worden en in Januari zullen met gasmaskers en de blokbrandweerwagens de oefeningen een aanvang nemen. Dank zij den heer Bloot is het alarmsysteem ook ln orde. Dc heer Roosdorp dankte allen voor de medewerking en sloot deze bijeenkomst. Tentoonstelling „Het Raskonijn". In „Casa Cara" vond de opening plaats dezer tentoonstelling, De tentoonstellings- secretarls, de heer J. de Jong, heette allen welkom en prees de eensgezindheid waar mee deze tentoonstelling zoo vlug in elkaar werd gezet; hij dankte den heer W. Wasse naar voor de organisatie ervan en ook de bestuursleden. Veel prijzen zijn beschik baar gesteld en spr. dankte de gevers. De tentoonstelling is zeker een bezoek waardig vooral voor dierenliefhebbers. In de groo- tere, zoowel als in de kleinere soorten zijn pracht exemplaren vertegenwoordigd. Dit maal hebben slechts leden van de vereeni- ging Inzendingen gedaan, waarvan er 85 tegenwoordig waren. Het jurylid was de heer J. Veer uit IJselmonde. De hoofdeereprijs, een wisselbeker, door de vereenlglng beschikbaar gesteld, viel ten deel aan J. de Jong. De ecreprijzen aan G. M. Hermans, J. de Jong, C. J. Lugthart, J. P. Haasnoot, A. Kuyt, J. P. Haasnoot en W Varkevisser. De medailles aan: W. Varkevisser, N. M., A. Rljsdam, G. M. Hermans. C. Barnhoorn, J. de Jong, C. J. Lugthart, A. Kuyt, A. Kuyt Czn., S. L. Koekebakker, J. Glasber gen, J. P. Haasnoot, Kr. Schaap en A. Klok. Deze eerste avond was reeds vrij druk bezocht. De Chr. Dameszangvereen. Dooft den Heer", onder leiding van den direc teur Paul Pul uit Den Haag gaf ln het Herv. Gasthuis voor de ouden van dagen en verpleegden een zanguitvoering. Voor hen was het een zeldzaam genot, dat op hoogen prijs gesteld werd Het zangkoor en den directeur is dan ook warme dank betuigd. LEIDSCHENDAM. Aanhouding. De politie heeft aangehouden de arbeider M. uit den Haag, werkzaam bij Reef's Aan- nemings Maatschappij, uitvoerders van den nieuwen weg YpenburgSchiphol. M. die met den boekhouder dezer Mij kwestie kreeg over de uitbetaling, vond zich zoodanig op. dat hij een mes trok en daarmede den boekhouder verwondde. HEDEN. Academisch ZiekenhuisTentoonstelling en izaar Maatsch. werk in Ziekenhuizen. 10—12, 2—5 cn 7—10 uur nam. Gerecht 10: Theosoof Ver. 8.15 uur nam. Stadszaal: Prop. avond Ned. Ver. tot bescher ming van dieren. 8 uur nam. Katwtjk-aan-Zee (Casa Cara): Konij nen ten toonstelling. 10 uur voorm. tot 10 u. nam. Zaterdag. Schouwburg: K.V. „Litteris Sacrum". „De- lila". 8 uur nam. 't Schuttershof: Leidsche Dilettantenclub. 8 1/4 uur nam. Katwijk-aan-Zce (Casa Cara): Kony- ncntcntoonstelling. 10 uur voorm. tot 10 u. nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9.^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. voor Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: .Es war eine rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Zijn andere liefde". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam „4 Meisjes in *t wit". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondrfi doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De drie musketiers". Zondag te 2, 4 V4 en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag Als ik Koning was". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee): „De spion der lanciers". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 December a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheld. Hooigracht 48, telef. 21060 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8. telef. 26274. Dure cadeaubons! De gemeentewerkman K. alhier, ging in Den Haag cadeaubons inwisselen en plaatste zijn rijwiel voor het magazijn. Toen hij met zijn cadeaux terugkeerde, was zijn slechts enkele maanden oude fiets met de Noorder zon vertrokken. Woensdag 20 Dec. bestaat voor kin deren beneden het jaar gelegenheid tot kostclooze vaccinatie en wel in de v.m. O.L. school achter het gemeentehuis en de O.L. school aan de Prinses Julianaweg. LJSSE. Beroepen. Bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. M. Heljkoop te Utrecht Onze plaatsgenoot w. Montagne slaag de voor het staatspractijkdlploma voor han del en administratie. NOORDWIJK BINNEN. Opvoering van de operette „De IJsjonkvrouw". In hotel Royal vond voor een volle zaal de opvoering plaats van de operette „De IJsjonkvrouw", door leerlingen van den heer Theodor H. Polman, muziekleeraar alhier. De heer Polman opende en riep de clementie ln, daar de hoofdpersoon Zondag j.l. plot seling ziek was geworden, zoodat haar rol door een ander moest worden overgenomen. Verder dankte de heer Polman de dames, die voor de costuums hadden gezorgd, t.w. de dames Hendriks, Lubeek, Van Slochteren, Godé en Polman. Ook de heeren Medem- blik en Lubeek dankte de heer Polman voor het vervaardigen van de décors en de attri buten van het ijspaleis. De Bemelman-band verzorgde de entre-actemuziek. De rolverdeellng was als volgt: IJsjonk vrouw: Neeltje Korbée, Koning Oscar: Antje Duindam. Prinses Irma; Annie van Geest. Opperjachtmeester: Helene van der Niet; Rosita de zigeunerin: Lenie van der Niet. Verder hofdames, jagers en sneeuwvlokjes Al dadelijk bleek, dat alles uitstekend was voorbereid. Allen waren rolvast en speelden dus zonder haperen. In dc pauze werd aan de dames, die de costumes hadden vervaardigd een doos bon bons aangeboden, terwijl mevr. Polman met bloemen werd gehuldigd. Het was een mooie avond! NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. Op uitnoodiging van den Chr. Besturen bond sprak ln de Ger. Kerk ds. G. Bos van den Haag over: „Was Jezus de eerste Socialist?" Dc voorzitter van den Chr. Besturen bond de heer D. v. d. Niet, opende na ge meenschappelijk zingen met Schriftlezing en gebed, en begroette in het bijzondei den spreker. Ds. Bos heeft in een buitengewoon leei- zam'c lezing uiteengezet, hoe door de ver- schiUendc groepen een eigen Jczus-beeia ls gemaakt. Van verschiUende socialistische schrijvers of schrijfsters hier cn in andere landen werden verschillende stukken geop teerd, om aan te toonen de onjuiste voor stelling van Jezus als dc Christus dei Schriften. En nu, aldus spr., komen weer anaei stroomingen welke ook zeker een Jezu?" beeld zullen voorstellen Evenwel: o Christus blijft de Zaligmaker voor zonda ren en „houdt Christus Zijner Kerk stand, zoo mag de hel vrij woeden. Aan het slot ging spr. voor in gebed. 2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6